Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-16 19:31:31

LOGOUT.hu

World of Tanks OFF topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44151) jr1994 válasza #38742016 (#44150) üzenetére


jr1994
addikt

Még jó hogy itt éppen Cromwellel voltál és le tudtad őket vadászni :) az artyk kilövésénél nem sok jobb élmény van a játékban :D

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#44152) Plasticbomb válasza #38742016 (#44150) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Mit csináltál volna, amikor +3/+4 tier is volt?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#44153) diegho válasza Plasticbomb (#44152) üzenetére


diegho
nagyúr

Az új játékosok talán nem is tudják, hogy régen a tier6 heavy tier10 csatában is volt, ráadásul nem ritkán és akkor a gold lőszer goldért volt csak.

(#44154) jano_77 válasza kchryss (#44129) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nagyon sokszor előfordul csata közben, hogy a tank, akkor látható, mikor fedezék mögött - mondjuk egy épület - mögött van, majd mikor kijön mögüle, különös módon köddé válik! Ez számomra nagyon idegesítő jelenség és tényleg csinálhatnának vmit a spot rendszerrel, mert ez nonszensz szerintem!

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#44155) SoulReaver válasza jano_77 (#44154) üzenetére


SoulReaver
veterán

Igen ezzel én is találkoztam már.. BC-vel ott figyelem, hogy elmegy a ház mögé, és már csak akkor látom viszont, ha bemegy a másik mögé... Addig folyamatosan felé vagyok fordulva löveggel és testtel is.. és nem 500 méterről, hanem pl 100-150m..

(#44156) jozefgucci1 válasza SoulReaver (#44155) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Engem ami nagyon zavar , hogy a fedezék mögül kilógó tankok sziluettje nem mindig látszik . Viszont ha odalövök akkor találatként beadja ,de amúgy nem rajzolódik ki a piros sziluett .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#44157) kchryss


kchryss
addikt

Újratelepítettem a gépet win8.1-ről váltottam win10-re és nem tudok játszani mert ez az opimalizálatlan bughalmaz folyamatosan kikészíti a videókártyám. :O
Játék közben pár percenként kapok TDR-t.

Grafikai beállításokban alig van valami maximumon és csomó minden ki van teljesen kapcsolva. Mégis folyamatosan túlpörgeti a kártyát és hiába vettem fel a venti fordulatszámát maxra, kiakasztja.
A bosszantó egyébként az, hogy csak a wot akasztja ki, más játékkal még sosem kaptam TDR-t, pedig játszottam már pár játékkal aminek komolyabb grafikája volt mint ennek.

Az amd új kezelőjét (ami a catalystot váltotta) nem ismerem még. Ezzel vagy az msi afterburnerrel be lehet állítani valahol, hogy ha egy bizonyos alkalmazás elindul akkor vegye vissza a kártya órajelét? Jópár éve volt egy programom amiben meg lehetett ezt csinálni, de már nem emlékszem melyik volt az.

(#44158) diegho válasza kchryss (#44157) üzenetére


diegho
nagyúr

Nvidia és minden probléma megoldódik.

(#44159) #43783936 válasza kchryss (#44157) üzenetére


#43783936
törölt tag

Nekem is 10 van fent, és a amikor 9.15 kijött, akkor én marha megcsináltam az ajánlott driver frissítést.
Azóta túlvagyok egy clean installon, és egy januári driverrel szépen ketyeg a játék win 10 alatt.

(#44160) KisApám


KisApám
addikt

Akkor, hogy megnyugodjak, WINDOWS 10 alatt szépen megy a játék? Fagyás nincs, hang és videó OK?
Most Windows 7-em van még, azzal sosem volt probléma.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#44161) #43783936 válasza KisApám (#44160) üzenetére


#43783936
törölt tag

Nálam atomstabil a win10, de az ismerőseim közül se panaszkodott senki rá, hogy gondja lenne vele vagy a játékkal.

(#44162) Arolotifar válasza KisApám (#44160) üzenetére


Arolotifar
őstag

Gond nélkül megy Win 10 64bit alatt (nálam).

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#44163) KisApám válasza diegho (#44158) üzenetére


KisApám
addikt

2 alkalommal volt ATI kártyám... nálam úgy játszik, hogy SOHA többet.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#44164) #38742016


#38742016
törölt tag

Meglett a drága... Good job MM! ;] :DDD

(#44165) emre válasza KisApám (#44163) üzenetére


emre
veterán

Nálam meg soha nem volt más mint ATI. :P

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#44166) KisApám válasza #38742016 (#44164) üzenetére


KisApám
addikt

Ez a Light VIC ennyire király gépezet? :DDD

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#44167) #43783936


#43783936
törölt tag

Az asszony és gyerek mentes hétvége eredménye: Leopard 1, Obj 263, és az FV4005-ös illúzióromboló kifejlesztve. :)
Utolsó csatára csak megadta az ászt a PTA.

[ Szerkesztve ]

(#44168) Emu


Emu
őstag

Itt a nyár, rendszeresek az ilyen 3-4 perces csaták. :(

(#44169) galervin93 válasza Emu (#44168) üzenetére


galervin93
őstag

Micsoda csapat! :W
Egy "első ász" nekem si jutott mára, végre: [link] [link] T8, arty nincs... Így mondjuk nem is volt olyan nagy kunszt. Sebaj, ez is pipa, végre. :-)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#44170) kchryss válasza #43783936 (#44159) üzenetére


kchryss
addikt

Vicc az egész. Radeon overdrive-ban visszavettem 30-40%-kal a kártya teljesítményét, nem is ment 60C fölé és így is egyfolytában dobálja a TDR-t. Visszarakok egy Catalyst-es drivert hátha azzal megy normálisan.

(#44171) Plasticbomb válasza kchryss (#44170) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nálam full AMD hardweren fut Win10 64biten maxon a játék, hiba nélkül 60+ FPS-el. Ezek a hibák jellemzői a PC-s világnak, és nem lehet általánosítani, mivel nem általánosan ugyanaz a konfig és a beállítások is jellemzően mások mindenkinél. Akinek baja van ezzel, az vegyen Mac-et, vagy ha mindennel akar játszani, akkor fogadja el. Ezeket a hibákat nem lehet következetesen csak AMD vagy nVidia oldalra írni.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#44172) kchryss válasza kchryss (#44170) üzenetére


kchryss
addikt

2015. júliusi vagyis majdnem 1 éves drivert tettem vissza. Ezzel megy TDR nélkül. Vagy az amd-nél programoztak félre valamit vagy a wg-nél, egyik fél sem a jó megoldásairól híres. :D

(#44173) #43783936 válasza kchryss (#44172) üzenetére


#43783936
törölt tag

Régen az Ati hírhedt volt a driverei miatt, mert átlag minden 3.-4.. volt használható.
Azóta eltelt annyi idő. hogy már az Nvidia is felzárkózott hozzá.

(#44174) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Van most tesztszerver? Ha igen, hol tudom elérni/letölteni?
Vagy most csak a sandbox van?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#44175) #38742016


#38742016
törölt tag

Érdemes elolvasni: [link]

(#44176) h1mpi válasza #38742016 (#44175) üzenetére


h1mpi
nagyúr

ezt tök igaz, de sajnos szükségszerű, mert ha nem lenne ilyen, akkor tényleg uncsi lenne, még ha veszteni senki se szeret.

(#44177) csapee válasza #38742016 (#44175) üzenetére


csapee
senior tag

Ahh uj konteo firkalmany, majd ha lesz egy kis idom rohogok rajta.;]

Ati kartyam van, tudok drivert installalni -- no problem.:)

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#44178) zodo válasza h1mpi (#44176) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem mondom hogy szeretek veszteni de ha abból tanulók egy keveset akkor még haszna is lehet viszont mikor alázat mód átmennek rajtam hát az kicsit sok.

Amúgy a cikk csak egy magánvélemény ne vegyük szentírásnak, szerintem senki nem tudja mikor hogy kalkulál az mm.

Tegyük fel ha van némi igazság alapja a mesterségesen ~ 50/50 wr egyensúlyban tartásnak akkor kiválóra vizsgázik a sorsolási rendszer.
Tudjuk nem vagyok jó játékos sőt legtöbb csatámat heavy-el mentem ami legelcseszettebb tankosztály de nagy átlagban van az 50% vagy napjainkban a totál stat is ezt az értéket mutatja.

Tank osztályokra bontva:

Elmúlt napok:

vagy a totál aminek grafikonjain látszik a lassú fejlődés míg a wr szinte egy helyben totyog.
Tudom ne azt nézzem.

Sajna nem túl részletes a grafikon de tudom hogy már ~400 csatával is 49.75% volt a wr vagy ~1700-nál 49.17% tehát jól dolgozik a cucc.

Ami engem bosszant ebben hogy a lejtős napokon hihetetlen mód semmi nem jön össze és egy-egy ilyen nap javításához sokkal több/jobb játékot kell(ene) felmutatnom az egyenlítésére ami nem mindig sikerül vagy nem abban a formában kapom vissza ahogy elvették.
Tegyük fel rossz napon 4 (13) minden napi statban látott érték negatív de jó napom hiába pl. a jó wr 8 (10)
a továbbiak mint k/d vagy sebzés/sérülés arány korántsem annyival jobb mint a rossz napon.
Ezeken az apróságokon rágódva max egy becsúszott ász kör vagy egy-egy csatában, magamhoz képest jó szereplés mint kisebb besorolású tankkal X-es csatában is ölni akár többet is vagy átlag feletti sebzés kiosztása esetleges buktának tűnő csata megfordításában való részvétel.
Mondjuk ezeket az egyszeri szebb pillanatokat betudhatnám az "egyenlítő faktornak" de nem oly szembe tűnő mint az egész napos sz...roller.

Szóval van még mit tanulnom de igyekszem.
Amúgy mm rendszere nem is érdekel mert kellenek a kihívások de rebalance -nak szorítók hogy jó irányba mozduljon. :)

Ez is csak egy magánvélemény!

[ Szerkesztve ]

(#44179) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Ez hogy?

Meg ez...
Erről meg itt a felvétel

[ Szerkesztve ]

(#44180) #43783936 válasza h1mpi (#44176) üzenetére


#43783936
törölt tag

A WR elég keveset mutat a teljesítményből.
Volt olyan napom, amikor semmi de jött össze, semmit sem találtam el, borultam, gyulladtam, fulladtam és még vérpistinek is gyenge voltam, de 60% körüli lett a WR-em, mert a csapattársak lehozták.
Máskor zsinórban csináltam az ászokat, a lila statot, és 40% alatt maradt a győzelmi arányom a nap végére.

Érdekes cikk, de én ezt nem veszem be.
A technikai kivitelezése nagyon sok lóvéba kerülne a WG-nek

(#44181) lacibacsi válasza SoulReaver (#44179) üzenetére


lacibacsi
addikt

Mi hogy? Hogy meglőtt egy fel nem spotolt Grille? Tényleg nem értem a kérdést...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#44182) SoulReaver válasza lacibacsi (#44181) üzenetére


SoulReaver
veterán

A grille szemben volt velem és a tornyomat szemből lőtte be.

A másodiknál, kistérképen zöld csík irányából lőtt a grille, olyan szögből a lövegpajzsot átküldte.. :/

Egyébként videót is raktam róla, hogy a hülye is megértse...

[ Szerkesztve ]

(#44183) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Aslain xvm mod beallitasara csak a telepitesnel van lehetoseg, vagy utolag is?

Samsung Galaxy A55 5G

(#44184) notika77 válasza DrDobos (#44183) üzenetére


notika77
senior tag

Természetesen piszkálhatod a konfig fájlokat, de a telepítőt is újrafuttathatod, mert megjegyzi a beállításokat és csak azt kell majd beállítanod, amin változtatni akarsz.

(#44185) benvolio válasza SoulReaver (#44179) üzenetére


benvolio
őstag

Már akartam kérdezni korábban is, nem zavar, hogy duplán látod a jármű szinteket? A beállítások - általános - jármű szintek megjelenítése opcióból vedd ki a pipát szerintem, mindjárt tisztább lesz az ikonoknál. ;)

(#44186) szbalogh válasza #43783936 (#44180) üzenetére


szbalogh
őstag

A wn8 és wr arányosak már pár 100 csata után is.

Nick: HE_Storm

(#44187) #43783936 válasza szbalogh (#44186) üzenetére


#43783936
törölt tag

Anno is-8-cal annyira nem ment, hogy az első kb 50-60 csatámban valami 800-as átlagsebzésem volt, de 60%-os wrt hoztak össze hozzá a csapattársak. :DDD

Mire eladtam 203 csata 1671 átlagsebzés és 55,67%-os wr lett

[ Szerkesztve ]

(#44188) benvolio


benvolio
őstag

Olyan régen kaptam valamilyen medált, most beadott egy Naydin-t. :D

(#44189) lacibacsi válasza SoulReaver (#44182) üzenetére


lacibacsi
addikt

Sajnálom! Én nem "hülye", hanem "nagyon hülye" vagyok... :B

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#44190) emre válasza lacibacsi (#44189) üzenetére


emre
veterán

Na ne fényezd magad.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#44191) jano_77


jano_77
nagyúr

Hála az égnek ma is agyhalott mohákat kaptam csapattársként, így 15 csatánál többet nem is mentem, az is bőven elég volt. :W
A-TEAM-ek a mai napról, hogy mennyire szuperek is voltak:

Azért jutott jó is a mai napra, történetesen egy Skoda T40 ÁSZ. (Nagyon jót tett a tanknak a kis buff, amit legutóbb kapott :K )

(#44186) szbalogh: végül is nem mondtad, hogy milyen arány van a kettő között és tényleg, igazad van a FORDÍTOTT arány is arány. :P

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#44192) infectedmann válasza DrDobos (#44183) üzenetére


infectedmann
őstag

Csak telepítésnél, de mikor újra elindítod a telepítőt az előzőleg választott opciókat megjegyzi így nem kell mindent újra kiválasztanod a saját igényeid szerint, csak amit változtatni akarsz :)

(#44193) infectedmann


infectedmann
őstag

Erről a gifről egyből a WoT és a csodás új fizika ugrott be :D

[link]

(#44194) kchryss válasza infectedmann (#44193) üzenetére


kchryss
addikt

(#44195) SoulReaver válasza benvolio (#44185) üzenetére


SoulReaver
veterán

Jah, hogy a neve is szines meg a tank ilon is?

(#44196) kchryss válasza SoulReaver (#44195) üzenetére


kchryss
addikt

Nem arra gondolt, hanem hogy a tank ikonjaidon minden római szám feleslegesen 2x szerepel. Az egyiket ki lehet kapcsolni a játékban a beállításoknál.

(#44172) @kchryss:
Na ha valami nagyon nem tetszik win10-ben akkor az az új frissítési rendszer. Direkt letiltottam, hogy a drivereket ne frissítgesse a háttérben erre megint felrakta magától kérdezés nélkül a legújabb ati drivert. :W :O

(#44197) notika77 válasza kchryss (#44196) üzenetére


notika77
senior tag

Sajnos le kell tiltani az egész frissítést, ha nem akarod, hogy elbassza a rendszered. A játékról nem is beszélve, mikor nagyban megy a CW és úgy dönt, hogy ő elkezd telepíteni majd újraindítja a gépet kérdezés nélkül! Megfizethetetlen érzés. :W
A cikkben leírtak szerint jártam el. Kézzel, külső programmal telepítem a frissítéseket, amikor én akarom.

(#44198) kobipeti válasza notika77 (#44197) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Sziasztok!
Elég gyenge egy játékos vagyok, de hogy lehet ekkora eltérés wn8 ügyileg:
wotlife
wotinfo

Az utolsó heti, és a hónapos közöt is 20-30% eltérés van, ennyire nem objektív a dolog sajnos...

vagy az xvm után ezt is száműznöm kell, mert többet árt mint használ? Mondjuk ha szar kedvem van, akkor a wotlife-on nézem meg, ha meg valaki lenooboz (mindennapos még sajnos) akkor meg a wotinfo-n nézem meg ki az hátha úgy egálba vagyunk :)

[ Szerkesztve ]

(#44199) SoulReaver válasza kchryss (#44196) üzenetére


SoulReaver
veterán

Mikre nem figyeltek... :D Sose vettem volna észre, ha nem szóltok :)

(#44200) #43783936 válasza notika77 (#44197) üzenetére


#43783936
törölt tag

Már a kezdetektől wim10 van a gépeimen, és még egyszer sem okozott gondot az automatikus frissítés.
Az újraindítást lehet ütemezni egy adott időpontra, amúgy a közhiedelemmel ellentétben nem indítja önhatalmúlag újra a rendszert ha beállítja az ember, az 'Értesítés újraindítás ütemezéséről' lehetőséget . Driver frissítés csak egyszer szivatott meg, de akkor meg az Nvidia frissítőprogija rántott le valami vadiúj de bugos drivert.

3-4 havonta jön a rendszerhez egy komolyabb frissítés, akkor lehet hogy picit belassul a net, és a rákövetkező leállítás és indítás percekig is eltarthat, de lazán együtt lehet élni vele.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.