Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2795) elmo


elmo
aktív tag

Elnézést, hogy nem olvastam végig a thread-et, de remélem, hogy találkozott már valaki hasonlóval, és akkor 5 másodpercnél nem vesz el több időt az életéből válaszolni. ;) Hivatkozás is tökéletes...

Szóval van egy win2k3 sbs szerver egy irodában (domain, AD stb.), továbbá asztali gépek, amiken winxp pro fut. Ezek belépnek a domain-be, látják a szerveren megosztott mappát, elérik a file-okat, statikus (fix belső) IP címük van. Van egy notebook, ami nem lép be a domain-be, mert otthon is használatban van, ezért automatikusan kap IP címet (hirtelen nemtom, de asszem a router-től, mert a szerver nem DHCP-zik --- ha ez is fontos, meg fogom nézni). Ez is látja a megosztott mappát, el is éri a file-okat, meg is tudja nyitni, csak sokkal lassúbb az elérés, mint az asztali gépek esetében (3-10 másodperc; azokon ~instant). Próbáltam neki is fix IP-t adni belső hálón, de úgy sem lett gyorsabb. A domain-be pedig nem tudtam felvenni, még a felhasználónév/jelszó párosig sem jut el, amikor megpróbálom, hanem hibaüzenetet ad (pontosan nem emlékszem, valami olyasmi, hogy nem találja a domain controller-t, szólj a rendszergazdának -- próbáltam netbiosnév és IP alapján is).

A megosztott mappa hálózati meghajtóként csatlakoztatva van, de ha ''tallózva'' próbálom elérni, akkor is lassú.

Kösz előre is a válaszokat, üdv,
Elmo

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.