Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2751) bobsys válasza mordeaux (#2750) üzenetére


bobsys
addikt

eseménynaplóból kellene leírni az event id-t meg a descroptiont

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2752) brd válasza bobsys (#2748) üzenetére


brd
nagyúr

Ez rendben, nem is vitattam (mindazonáltal ugyanúgy lehetséges, mint XP-n), de csak példát írtam.

The only real valuable thing is intuition.

(#2753) bobsys válasza brd (#2752) üzenetére


bobsys
addikt

persze, persze, nem is kötekedni szerettem volna

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2754) mordeaux


mordeaux
tag

Lehet hogy magasra tettem a lécet... nem vagyok szakember :) sehogy nem tudtam a usernél engedélyezni, hogy használhassa a netkapcsolatot... mindegy, maradok admin... viszont ha valakinek van egyéb ötlete, hogy miért restartol, az ne tartsa vissza, köszönöm.

Kirby a parancsnok

(#2755) mordeaux válasza bobsys (#2751) üzenetére


mordeaux
tag

Az eseménynapló lehet az amit kikapcsoltam, hogy ne kelljen mindig beírni kikapcsoláskor hogy planned és hogy adfafsbv ? :)

Kirby a parancsnok

(#2756) bobsys válasza mordeaux (#2755) üzenetére


bobsys
addikt

:D , nem, az eseménynapló egy része ez a fícsör, de maga az eventviewer fut
(futtatásba, eventvwr.msc)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2757) mordeaux válasza bobsys (#2756) üzenetére


mordeaux
tag

application, security, system, belenézegettem, nem tudom hol keressem amit mondtál, meg itt ha idő szerint rendezem, van olyan hogy hajnal négykor is egy bejegyzés, mikor még soha nem volt bekapcsolva a gép, legkorábban 6 kor volt eddig bekapcsolva, vagy ez nem is az? nem értem hogy működik

Kirby a parancsnok

(#2758) bobsys válasza mordeaux (#2757) üzenetére


bobsys
addikt

szét vagyok csúszva hogy ezt most kifejtsem, ha legközelebb megint leáll akkor nézd meg hánykor csinálja, restart után meg keresgélj valami hibát ebben az időpontban
amúgy szerintem application/security-ben lesz valahol
valamnit elnéztél 4kor hogy rak bejegyzést ha 6kor van az indulás? bitmanók (vagy a sárga kicsi emberek) ? :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2759) mordeaux


mordeaux
tag

illetve ha jól nézem az időpontokat, akkor a köv jön ki, volt három ilyen hibaikonos cucc:

az hsz em szerint az első lesz az:

event ID: 1000

Faulting application svchost.exe, version 5.2.3790.3959, faulting module unknown, version 0.0.0.0, fault address 0x00000000.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.



de ittvan még kettő ami elméletileg már nem az, nem sokkal azok után...


event ID: 4609

The COM+ Event System detected a bad return code during its internal processing. HRESULT was 800706BA from line 44 of d:\nt\com\complus\src\events\tier1\eventsystemobj.cpp. Please contact Microsoft Product Support Services to report this error.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.


event ID: 4404

MS DTC Tracing infrastructure : the initialization of the tracing infrastructure failed. Internal Information : msdtc_trace : File: d:\nt\com\complus\dtc\dtc\trace\src\tracelib.cpp, Line: 1115, StartTrace Failed, hr=0x80070070

.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.



elnézést a hosszú HSZ ekért, egyébként ahogy így elnézem, van néhány vörös ikon abban az event viewerben

[Szerkesztve]

Kirby a parancsnok

(#2760) bobsys válasza mordeaux (#2759) üzenetére


bobsys
addikt

majd utánna nézek, amit ad linket nem nézted? 10-ből 8szor nem ad semmit, de néha nem rossz

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2761) mordeaux válasza bobsys (#2760) üzenetére


mordeaux
tag

Megszokásból nem néztem, félek a microsoft linkektől, mint a tűztől, de most akkor meglesem... előre is köszönöm.

Kirby a parancsnok

(#2762) bobsys válasza mordeaux (#2759) üzenetére


bobsys
addikt

event ID: 4609

The COM+ Event System detected a bad return code during its internal processing. HRESULT was 800706BA from line 44 of d:\nt\com\complus\src\events\tier1\eventsystemobj.cpp. Please contact Microsoft Product Support Services to report this error.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.


Nincs véletlenül Norton Antivirus meg Norton PC Anywhere telepítve arra a serverre?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2763) mordeaux válasza bobsys (#2762) üzenetére


mordeaux
tag

Nod 32 t raktam fel, nem szoktam soha ilyeneket, egy ismerős tanácsolta, hogy esetleg hosszabb életű legyen a szerver... rossz ötlet volt? :D


egyébként az a második, már nem az az időpont, amikor restartolni akart

[Szerkesztve]

Kirby a parancsnok

(#2764) bobsys válasza mordeaux (#2763) üzenetére


bobsys
addikt

akkor ezt holnap folytassuk, kész vagyok teljesen, írjá privit holnap de. akkor nem felejtem el :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2765) mordeaux válasza bobsys (#2764) üzenetére


mordeaux
tag

Rendben, nagyon szépen köszönöm.

Kirby a parancsnok

(#2766) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Lenne egy nagy kérdésem.... A NUMA ''aktivált gép'' windows xp sp2 alatt vagy windows 2003 server alatt a gyorsabb? Gondolok itt a renderelésre, játékra.. (tudom, hogy ne erre való a 2003) Tehát főleg grafikai dologra.

(#2767) bobsys válasza mordeaux (#2763) üzenetére


bobsys
addikt

reggelt, írták már hogy a nod32 is megboríthatja a servert, de őszintén szólva én ilyennel még nem találkoztam (pedig van ahol w2k3 sp1en fut a nod)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2768) bobsys válasza mordeaux (#2759) üzenetére


bobsys
addikt

event ID: 4404

MS DTC Tracing infrastructure : the initialization of the tracing infrastructure failed. Internal Information : msdtc_trace : File: d:\nt\com\complus\dtc\dtc\trace\src\tracelib.cpp, Line: 1115, StartTrace Failed, hr=0x80070070


Megoldás:

1. Open the Component Services console.
2. Click on Computers.
3. Right click on My Computer and select Properties.
4. Select the MSDTC tab and click on Tracing Options.
5. Click in sequence: Stop Session, New Session, Flush Data, OK, and OK.
6. Restart the DTC service''.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2769) bobsys válasza mordeaux (#2759) üzenetére


bobsys
addikt

az svchost.exe-re próbáld meg elsőnek ezt

1.Go 2 the start menu
2.Right click ''my computer''
3.Click ''properties'' then the ''automatic updates''
tab
4.Choose ''turn off automatic updates''
5.Reboot your computer
6.Go back to start menu and in all programs go to ''windows update'' you have to be connected to the internet.
7.Manually update windows.
8.Turn your automatic updates back on.


Az eseménynaplóban az svchostos problémánál nézd meg mi a Forrás (Source), mert elég sok minden okozhat 1000es eventid-t

[Szerkesztve]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2770) mordeaux válasza bobsys (#2768) üzenetére


mordeaux
tag

Jó reggelt! Hát itt jön el az a pillanat, hogy azt sem tudom mi történik :))) de megvan aminek meg kell lennie... csak szokásosan valami nem kóser...

''5. Click in sequence: Stop Session, New Session, Flush Data, OK, and OK.''

stop session megvolt, a new sessionra viszont azt írja, hogy ''failed to create a new trace session''

szóval nem jutottam a végére, most restartolok, hátha...

És nem, restart után is ugyanaz van, nincs ilyen trace ami futna vagy mi... de mondom, én azt sem tudom mi folyik itt :D

Kirby a parancsnok

(#2771) mordeaux válasza bobsys (#2769) üzenetére


mordeaux
tag

application error

megcsináltam azt az update manually dolgot, de mivel nemrég kraftxld tanácsára updateltem, így csak az internet explorer 7 es volt ott mint lehetséges frissítés, azt meg nem akartam felrakni, mert mozillát használok, ha egyáltalán előfordul, hogy azon a gépen böngészem valamit, vagy lehet, hogy pont ez böki a csőrét, hogy nem full up to date?

egyébként mióta updateltem azóta csak egyszer csinálta ezt a restartot, nem tudom a véletlen műve-e

Kirby a parancsnok

(#2772) bobsys válasza mordeaux (#2771) üzenetére


bobsys
addikt

akkor várjál, ha megint csinálja akkor szólj

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2773) iwu


iwu
addikt

hali!
erre valaki valamit?:
[link]
thx!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2774) brd válasza iwu (#2720) üzenetére


brd
nagyúr

Novell kliens nincs ráerőszakolva véletlenül? Ha igen, akkor frissítsd.
Vagy: [link]
Esetleg pcAnywhere volt rajta valaha?
Ha egyik sem, akkor még mindig keresgélhetsz itt: [link]

The only real valuable thing is intuition.

(#2775) iwu válasza brd (#2774) üzenetére


iwu
addikt

negatív
negatív
negatív...
a sokjegyű hibakód hardverhibának írja az ms...de semmi nem lett cserélve, egyik pillről a másikra jött elő a gáz:(
thx!
Üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2776) brd válasza iwu (#2775) üzenetére


brd
nagyúr

Ha csak ez okoz hibát az adott gépen, szerintem igen valószínűtlen a HW-hiba.
Esetleg próbálj meg egy új admin usert létrehozni (de ne a mostani másolásával) és azzal belépni.

The only real valuable thing is intuition.

(#2777) iwu válasza brd (#2776) üzenetére


iwu
addikt

szerintem is...
[link] ezt dobta a google a hibakódra:D
és ha teljesen kizárt a rendszer (csökentett módos, parancssoros indításnál is kékhalál:( ), van ''legális'' módja az új admin user létrehozásának?

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2778) brd válasza iwu (#2777) üzenetére


brd
nagyúr

A javítókonzolból azért rendesen működik a bejelentkezés? Esetleg még azt próbálnám meg (egy teljes mentés után), hogy átnevezem az admin user profilkönyvtárát. Vagy, ha pl. psexec segítségével (kell hozzá az admin$ megosztás) be lehet jelentkezni, akkor parancssorból létrehozni egy usert: [link] (remélem 2000-en is működik a parancs), és azzal jelentkezni be. De meg lehet még nézni ezeket a gina file-okat is, hátha megsérült(?) valamelyik.

The only real valuable thing is intuition.

(#2779) iwu válasza brd (#2778) üzenetére


iwu
addikt

köszönöm az ötleteket, megnézem majd, ha arra járok...
Thx :R
Üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2780) p4t4


p4t4
csendes tag

Sziasztok,

Figyu pls help... ilyet még sosem csináltam... Összefosta magát az egyik winyóm... a DC szerverünkbe... teljesen. Most mirror-ról megy.
Rendeltem helyette újat, meg is érkezett. Hogy kell cserélni a vinyókat? Vagy hogy kell a cuccot átmásolni... Mi ilyenkor a protokoll?

There is no SPOON... ÷Đ

(#2781) brd válasza p4t4 (#2780) üzenetére


brd
nagyúr

Nem vagy túl informatív. Milyen RAID volt (van) a serverben, külön kártya (vagy alaplapi), esetleg a win-be beépített? Ha utóbbi, akkor egyszerűen rakd be az új HDD-t, konvertáltasd a lemezkezelővel dynamic-ra, majd ugyanitt nyomj egy újraszinkronizálást (ha jól emlékszem a menüpontra). Amennyibben külön kártya kezeli, kártyafüggő a dolog, de általában vagy úgy működik, hogy ún. hot spare-nek kell beállítani az új HDD-t és akkor magától megcsinálja, vagy pedig, ha egy üres HDD-t érzékel, akkor magától beépíti. Ha ez nem történik meg, akkor valahol a kártya BIOS-ban, vagy a kártya win-es felületén kell egy rebuild-et indítani.
Ha nem vagy biztos magadban, akkor esetleg lehet egy mentést is készíteni a műtét előtt, hátha elszúrsz valamit. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#2782) p4t4 válasza brd (#2781) üzenetére


p4t4
csendes tag

Na szóval ez egy régebbi Compaq szerver, 5300 Smart Array Controller. 18.3 GB SCSI HDD, amit ki kell cserélnem.
Köszönöm a segítséget brd.
Meglátom majd... Azért csinálok egy mentést...

There is no SPOON... ÷Đ

(#2783) bobsys válasza p4t4 (#2782) üzenetére


bobsys
addikt

ha a megdöglött vinyó spare numbere alapján rendelted az új hdd-t akkor csak simán betolod az új vinyót és leszinkronizálja a vezérlő automatikusan
de természetesen mentsél előtte :) !!!

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2784) Armando_19


Armando_19
őstag

Ahoy!
A következő a kérdésem!
Adot egy windows 2003, terminál szerver licensel.Adottak vékonykliens munkaállomások.
A klienseken van hang ki-be menet, de a szerverben nincs hangkártya.Megoldható valami virtuális egységgel, hogy a klienseken lehessen pl zenét hallgatni?Azt irja mikor próbálkozok vele, hogy nincs HW-s támogatás.

Köszi!

(#2785) old gray


old gray
addikt

Hi!

2K3, WSUS2 használatával van megoldva a frissítések letöltése. Vagyis volt eddig.

Szinkronizál a Microsoft Update-el, meg is találja a frissítéseket, automatikusan jóváhagyja telepítésre, de nem tölti le a kiszolgálóra.

Hol keressem a hibát? MSSQL (ez volt lelőve 1x) vagy esetleg DNS?

WindowsUpdate.Log - ban a következőt találtam ami számomra érdekesnek tűnik:

'' Forced install timer expired for scheduled install ''

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#2786) Armando_19 válasza Armando_19 (#2784) üzenetére


Armando_19
őstag

#2784???

(#2787) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,


win2003 standard server alatt szeretnék port átirányítást csinálni. Tehát ha mondjuk jön a 21-es portra egy kérés akkor azt a szerver átirányítja egy másik gép 21-es vagy adott portjára. Van erre valami progi, vagy 5let?

Köszi a segítséget!

Üdv.

plata o plomo

(#2788) kraftxld válasza code1005 (#2787) üzenetére


kraftxld
nagyúr

routing and remote access
ip routing
nat/basic firewall
engedélyezed a nat-ot a megfelelő interface-re (properties, public interface connected to internet)
majd a services/ports fülnél, add gomb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2789) Armando_19


Armando_19
őstag

Na máshogy teszem fel a kérdést!
Kicsit változott a szitu.
Adott egy Windows Server 2003, Terminál Server licensel.
A problémám az, hogy vékonykliens terminálokon szeretnék hangot lejátszni, de sehogy sem sikerül összehozni. Valami speckó beállitási lehetőség esetleg?Elég nagy problémát okoz nekem..

(#2790) Armando_19


Armando_19
őstag

Hopp. Bejelentkeztem rendszergazdaként, és néztem hogy le van némitva az rdp audio eszköz. Levettem róla a némitást, és feltoltam a kakaót maxra. de ahogy rányomok hogy alkalmaz, vissza áll némit/0 hangerő re. Ezzel mit lehet csinálni?

(#2791) code1005 válasza kraftxld (#2788) üzenetére


code1005
senior tag

Hát ez nem jött össze, két kinti szerveremen akartam az ftp-t átirányítani. Az ftp kliens nem csinál semmit, csak próbálkozik, kevés eredménnyel.

üdv.

plata o plomo

(#2792) kraftxld válasza code1005 (#2791) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor lehet rossz interface-re csinálod, mert nekem működik.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2793) code1005 válasza kraftxld (#2792) üzenetére


code1005
senior tag

De én ezt nem belső hálóra szeretném átirányítani... Hanem egy publikus ip-re.

plata o plomo

(#2794) kraftxld válasza code1005 (#2793) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor írd már le légyszives pontosan a kérdést, IP címekkel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2795) elmo


elmo
aktív tag

Elnézést, hogy nem olvastam végig a thread-et, de remélem, hogy találkozott már valaki hasonlóval, és akkor 5 másodpercnél nem vesz el több időt az életéből válaszolni. ;) Hivatkozás is tökéletes...

Szóval van egy win2k3 sbs szerver egy irodában (domain, AD stb.), továbbá asztali gépek, amiken winxp pro fut. Ezek belépnek a domain-be, látják a szerveren megosztott mappát, elérik a file-okat, statikus (fix belső) IP címük van. Van egy notebook, ami nem lép be a domain-be, mert otthon is használatban van, ezért automatikusan kap IP címet (hirtelen nemtom, de asszem a router-től, mert a szerver nem DHCP-zik --- ha ez is fontos, meg fogom nézni). Ez is látja a megosztott mappát, el is éri a file-okat, meg is tudja nyitni, csak sokkal lassúbb az elérés, mint az asztali gépek esetében (3-10 másodperc; azokon ~instant). Próbáltam neki is fix IP-t adni belső hálón, de úgy sem lett gyorsabb. A domain-be pedig nem tudtam felvenni, még a felhasználónév/jelszó párosig sem jut el, amikor megpróbálom, hanem hibaüzenetet ad (pontosan nem emlékszem, valami olyasmi, hogy nem találja a domain controller-t, szólj a rendszergazdának -- próbáltam netbiosnév és IP alapján is).

A megosztott mappa hálózati meghajtóként csatlakoztatva van, de ha ''tallózva'' próbálom elérni, akkor is lassú.

Kösz előre is a válaszokat, üdv,
Elmo

(#2796) Blade!!!


Blade!!!
tag

Próbáltam visszakeresni itt a témában de sajna nem találtam választ. Ha volt már akkor bocs. A lényeg, hogy win2003 servert használunk a cégnél. Van AD meg Terminál szolgáltatás. Távolról el is érem a gépet viszont hiába pipálom ki a helyi erőforrásoknál a nyomtatótk menüpontot távoli asztal csatlakozás előtt, nem látom a távoli asztalon a nyomtatók között a helyi nyomit. Mit kellene még állítanom, hogy az otthoni xp-s gépemen lévő nyomtatómat használni tudjam a távoli asztalon?
Előre is köszi a választ!

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#2797) code1005 válasza kraftxld (#2794) üzenetére


code1005
senior tag

Tehát azt szeretném ha pl. a 195.85.25.100 ip című gépre érkezik kérés a 21-es (de lehetne 25 vagy akármi port) portra akkor azt irányítsa át a 195.85.25.101 ip-jű gépre. Tehát ha az elsőn le van állítva az ftp akkor az user tudta nélkül szolgálja ki a második gép.

üdv.

plata o plomo

(#2798) netboy


netboy
senior tag

Egy wifi broblémával fordulnék hozzátok...

Van egy gép benne egy dlink dwl-g510-es kártyával, saját szoftverével és win 2003 oprendszerrel, na most kapcsolódok ezzel a géppel egy hállózathoz ami wpa2-psk titkosítással rendelkezik.

A problémám, hogy folyamatosan pingelve a routert minden 60 adik ping 1000-1500ms felett van (egyébként 2ms). ha folyamatos adatátvitel van (pl filmet nézek egy másik gépen) akkor egy pillanatra megáll a film is. Ez így elég idegesítő.

Gondoltam arra, hogy lehet a dlink softwer gáz és ahogy keresi időnként az újabb elérhető hállózatokat, kicsit megtorpan. Gondoltam kikapcsolom hisz a win is tudja kezelni. A másik probléma hogy a win 2003 nem tudja ezt a titkosítást. Nem tudja valaki honnan lehet kiegészítést letölteni hozzá vagy valami javítást mert így nem tudom a softwert kiszűrni :(

Ha valaki hallott már ilyen problémárol, kérem írja meg mi a teendőm.

Előre is köszi.

(#2799) bobsys válasza elmo (#2795) üzenetére


bobsys
addikt

noti dns server címe mutasson a tartomány dns serverére

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2800) netboy


netboy
senior tag

up

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Server 2003 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.