Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) Warter


Warter
őstag

10162 ISO

[ Szerkesztve ]

(#7752) szabonagyur válasza csizi90 (#7750) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olyan nincs, hogy csak fast vagy csak slow build. Ezt te magad állítod be.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#7753) ghost364 válasza bzoley (#7748) üzenetére


ghost364
senior tag

Köszi! :R

(#7754) csizi90 válasza szabonagyur (#7752) üzenetére


csizi90
aktív tag

Bocs, félreérthető voltam. Arra gondoltam, hogy az update-tel lehet-e egyből fast ring-est letölteni vagy csak a legutolsó slow ring-est. Bár ha már kijött az iso a 2 ugyanaz. :)

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#7755) tomboy0013 válasza tomboy0013 (#7744) üzenetére


tomboy0013
veterán

Még azóta sem mozdult meg a letöltés. Valaki valami ötletet adjon már, hogy hozzam helyrea dolgot. Visszarakni sem tudom az előző verziót mert azt írja nem találhatók a fájlai a gépen (holott ott vannak a windows old mappába mert nem töröltem le...). Reseteljem a saját fájlok megtartásával? Vagy mi a fenével lehetne működésre bírni a frissítést?

(#7756) Milestone2 válasza Warter (#7751) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Végre a hivatalos letöltõoldal is a 10162-t tartalmazza.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7758) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

Win10 serverrol lenne szo, de gondolom ez nagyban hasonlo az alap win10-hez.

Start menu / Settings appot akarnam elinditani, bejon a nagy fogaskerek toltokepernyo, utana kilep magatol.

Mi lehet a problema? :(

(#7759) Воланд válasza whYz (#7758) üzenetére


Воланд
titán

esemenynaplo?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7760) t72killer válasza szabonagyur (#7739) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kb uennyit nyom egy frissítésekkel feltett 8.1-is, épp van egy kéznél.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7761) whYz válasza Воланд (#7759) üzenetére


whYz
addikt

Ezt irja:

Faulting application name: SystemSettings.exe, version: 10.0.10074.0, time stamp: 0x554a040b
Faulting module name: Windows.UI.Xaml.dll, version: 10.0.10074.0, time stamp: 0x554a0581
Exception code: 0xc000027b
Fault offset: 0x000000000040d664
Faulting process id: 0xd30
Faulting application start time: 0x01d0b57081bc9da5
Faulting application path: C:\Windows\ImmersiveControlPanel\SystemSettings.exe
Faulting module path: C:\Windows\System32\Windows.UI.Xaml.dll
Report Id: d0ffd541-98da-4f65-b965-5c1b5788b04b
Faulting package full name: windows.immersivecontrolpanel_6.2.0.0_neutral_neutral_cw5n1h2txyewy
Faulting package-relative application ID: microsoft.windows.immersivecontrolpanel

Illetve megegy error:

Activation of app windows.immersivecontrolpanel_cw5n1h2txyewy!microsoft.windows.immersivecontrolpanel failed with error: The remote procedure call failed. See the Microsoft-Windows-TWinUI/Operational log for additional information.

(#7762) VGYke


VGYke
addikt

Összefoglalóban ez áll: "Kalózverzióval rendelkező felhasználók természetesen nem kapnak ingyenes Windows-t."
Windows XP-t, Vistát vagy nem legális Windowst használók így juthatnak ingyenes Win 10-hez.
Egy dolgot azonban nem értek a fenti cikkből: "a jogtiszta Windows 7/8 operációs rendszerrel rendelkezők egy éven át ingyen kapják majd meg a Windows 10-et."
Tehát: 1 év után mindenkinek fizetni kell érte? Ha igen, mennyit?
Akkor is ha valaki akár OEM, akár dobozos Win7-8 termékekkel rendelkezik?
Mert akkor kell a francnak!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#7763) Воланд válasza VGYke (#7762) üzenetére


Воланд
titán

1.: xp-vel, vistaval, nem eredeti win7-el, win8-al rendelkezo felhasznalok nem kapnak ingyen windows-t. az insider program kereteben az eula szerint csak tesztelesre lehet hasznalni az os-t.
2.: aki az elso egy evben frissit, annak az egy ev letelte utan sem kell fizetnie erte. nyilvan oem-et nem vihet at masik gepre.
3.: ne olvass tech temaban hvg-t.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7764) Воланд válasza whYz (#7761) üzenetére


Воланд
titán

serverbol nincs ujabb verzio? mert erre a hibara a rendszer-visszaallitas, ujratelepites vonalon ki is merul az eszkoztar.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7765) vlevi válasza Воланд (#7763) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Végre a hivatalos letöltõoldal is a 10162-t tartalmazza."

Ezek szerint belassult? (átkerült a slow ringbe) ?

"3.: ne olvass tech temaban hvg-t."
Én erre a hiperszuper andoridos alkalmazásaik olvasgatása közben jöttem rá.
Olyanokat írnak, mintha ők akarnának lenni az informatika blikk magazinja :D

[ Szerkesztve ]

(#7766) Keeperv85 válasza vlevi (#7765) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha át került, ha nem, immár a 10130-as build is észhez tért és tölti lefelé...

(#7768) Barthezz2 válasza Aarpok (#7707) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az msconfigban alapértelmezetté tettem a boot-részen a 8.1 - et majd töröltem a 10 bejegyzését.

Ezt 10, vagy 8.1 alól tetted meg?

Everybody lies.

(#7769) Воланд válasza Barthezz2 (#7768) üzenetére


Воланд
titán

8.1 alol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7770) ferensz válasza Воланд (#7764) üzenetére


ferensz
senior tag

A legutóbbi elérhető preview belőle a 10030

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#7771) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

Ideje rendszert reinstallnom és ha már megejtem, akkor a korral haladva a win 10et tenném fel.
a win most felajánlotta a letöltést, viszont az aktiválás ugye csak a hivatalos debut után lesz.

kérdéseim:

-Ha most letöltöm a wint, akkor azt kiírva fel tudom telepíteni pen driveról?
-Attól még hogy egyelőre nem hivatalos, tudom használni a rendszert?
-Ha már hivatalos, akkor az update megoldja a frissítést?

+1: munkára érdemes felrakni? megbízható? nem lenne vidám, ha videóvágás, közben összeomlana [:

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#7772) CharlieDrop válasza Воланд (#7763) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"3.: ne olvass tech temaban hvg-t."

:C :R :DDD

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7773) El Gringo válasza szabonagyur (#7739) üzenetére


El Gringo
senior tag

nekem 24 giga a windows mappa :D lol? :Y

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#7774) whYz válasza Воланд (#7764) üzenetére


whYz
addikt

Build 10074 a legujabb sajnos. :(

(#7775) gg72 válasza Воланд (#7749) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, tehát akkor nem kell annyira sietni, még van egy évem. 😉

(#7776) Tournament válasza VGYke (#7762) üzenetére


Tournament
aktív tag

MS fiokhoz lesz kőtve a win 10 aki upgradel .. ennyi

[ Szerkesztve ]

(#7777) ferensz válasza whYz (#7774) üzenetére


ferensz
senior tag

Valóban, úgy sikerült hülyeséget írnom, hogy negyed órája raktam fel Hyper-V alá :DDD

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#7778) Clemi


Clemi
veterán

Hali,
Nos mivel amúgy is SSD-t cseréltem, úgy gondoltam egy szűz rendszert telepítek. Le is szedtem a 10162 build-ot a telepítés megtörtént, viszont már nincs beépítve a termékkulcs, így azt a telepítés során külön meg kell adni.
Csak gondoltam szólok :)

(#7779) El Gringo válasza El Gringo (#7773) üzenetére


El Gringo
senior tag

appdata - local - google: hát >3giga, nem tudom ez a w10 hibája-e
a 8giga ideiglenest se lehet törölni. Fhosh

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#7780) Barthezz2 válasza Воланд (#7769) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

thx :R

Everybody lies.

(#7781) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Na akkor beírom harmadjára is hátha végre valaki segít.
Tegnap elkezdte a gép letölteni a 162-es frissítést, de letöltés közbe kikapcsoltam. Ma reggel bekapcsoltam és 74%-on állt a letöltés és azóta meg sem mozdul. Ilyenkor mi a teendő?

(#7782) whYz válasza ferensz (#7777) üzenetére


whYz
addikt

Es nalad mukodik a settings?

(#7783) Warter válasza tomboy0013 (#7781) üzenetére


Warter
őstag

Ujra inditod a windows update service-t.

(#7784) VGYke válasza Воланд (#7763) üzenetére


VGYke
addikt

Tehát írt a hvg tech, kamu :F
Akkor már, amit összeolvasgattam innen onnan mi az igaz?
Pl. ha jelentkeztem (regisztráltam) a frissítésre win7 és win8.1 gépeken nyilván külön külön:

akkor nem fog automatikusan letöltődni, hanem mint választható frissítés fog megjelenni, még be nem pipálom hogy kell? Ugye nem fog automatikusan letöltődni?
Mi lesz olyankor ha telepítem és kipróbálás után azt mondom nem kell és visszavonom?

Más számomra tisztázatlan kérdés, amire itt nincs válasz:
Van egy Dell Inspiron 7537 laptopom, előtelepített Win 8-al, ami mára ugye 8.1. Win8 telepítő DVD sem járt a géphez, mert egyrészt nincs is benne DVD olvasó, másrészt a HDD 4 (6?)db rejtett partíció egyikén van a windows és bizonyos billentyű kombinációkkal lehet a telepítést újrakezdeni.
Ha ezen "frissítetem" a win8-at 10-re mi lesz? Mármint át fogja-e írni a rejtett partíción lévő telepítési adatokat... Nyilván nem! Erre mi lesz majd a megoldás?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#7785) alfa20 válasza Воланд (#7763) üzenetére


alfa20
senior tag

A Vista mondjuk érdekes, mert van egy régi laptop is a családban amin Vista fút és ott is feljött a Win10 frissítési ajánlat, igaz a CPU és a GPU nem kompatibilis, de azért regisztrálhat frissítésre :D

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#7786) Aarpok válasza tomboy0013 (#7781) üzenetére


Aarpok
őstag

Nálam is furcsán ment a frissítés 2 - 3 szor is próbáltam.Lefekvés előtt hagytam a gépet gondoltam majd leszedi (néztem a hálózati forgalmat ment rendesen).Éjjel felébredtem ránéztem még mindig 0% - n állt a letöltés,de már hálózati forgalom is lepihent.Kikapcsoltam a gépet.Ma elindítva egyszerre updatehez navigáltam kis idő után 60% ra ugrott a letöltés és onnantól végigment és a frissítés is sikerült.

(#7780) Barthezz2 Igen a 8.1 alól csináltam.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#7787) ferensz válasza whYz (#7782) üzenetére


ferensz
senior tag

Nem, egy darabig kint van a splash screen, aztan becsukja sajat magat minden hibauzenet nelkul.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#7788) alfa20 válasza whYz (#7782) üzenetére


alfa20
senior tag

lehet előbb egy Lemezkarbantartót érdemes lenne lefuttatni, rendszergazdával és törölni a letöltött windows updatet vele.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#7789) tomboy0013 válasza Warter (#7783) üzenetére


tomboy0013
veterán

Köszönöm, működik.

(#7790) Воланд válasza VGYke (#7784) üzenetére


Воланд
titán

"Ugye nem fog automatikusan letöltődni?"

a blogpostban az van, hogy le fog automatikusan toltodni.

"Mi lesz olyankor ha telepítem és kipróbálás után azt mondom nem kell és visszavonom?"

semmi. a settings-ben vissza lehet allni a regi os-re.

"Erre mi lesz majd a megoldás?"

semmi informacio nincs errol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7791) Воланд válasza alfa20 (#7785) üzenetére


Воланд
titán

ott majd az lesz az erdekes, ha ezek ellenere felmegy a frissites, aztan ujraindulas utan csak a fekete kepernyo lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7792) cattus


cattus
őstag

Windows 10 tableten.

Nem tűnik rossznak, jópár gesztus megmaradt a 8.1-ből, bár a Start screen még mindig a 8.1-en jobb szvsz.

Do the thing!

(#7793) netpeti98 válasza cattus (#7792) üzenetére


netpeti98
addikt

Az előbb néztem végig és tényleg nem tűnik olyan rossznak. A Start Screenen a helykihasználtsággal van a gond, ha sűrűbben lennének a csempék és nem lenne ilyen hatalmas hely az oszlopok között nem lenne olyan problémás az oldalra görgethetőség hiánya. Mondjuk való igaz, a 8.1 kezdőképernyője nézett ki a legjobban. :K

Illetve a teljes képernyős app lista maradhatott volna opcióként.

[ Szerkesztve ]

(#7794) ferensz válasza netpeti98 (#7793) üzenetére


ferensz
senior tag

Az all apps gomb, illetve a power gomb lehetne nagyobb/máshol, inkább a feloldógomb hosszan + swipe down technikával kapcsolom ki-be, nem pedig a restarttal indítom újra.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#7795) csizi90 válasza VGYke (#7784) üzenetére


csizi90
aktív tag

Mondjuk recovery-re az a legjobb megoldás, ha felmész a gyártó honlapjára és letöltesz valami recovery lemez kreálót, amivel kimented egy nagyobb pendrive-ra/külső vinyóra.

Ezzel vinyó halál esetére is bevéded magad és helyed is szabadul fel a gépen (és a Win10 se írja felül).

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#7796) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok,

melyik most a legfrissebb letölthető build (nem kell feltétlenül hivatalos iso de azért legyen megbízható)? Ha hazaérek kipróbálnám megint.

(#7797) mdraco válasza mttssz (#7796) üzenetére


mdraco
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7798) ghost364 válasza cattus (#7792) üzenetére


ghost364
senior tag

Én pont ma raktam vissza a 8.1-et a tabira. Aminek örülök, az a task nézet, de a start screen szörnyű, sokkal gördülékenyebb volt a régi, ami inkább alakult gesztusvezérlésen, mint nyomogatáson. (és még szebb is volt). Ráadásul merül, mint a Titanic, néha baszakodik a notification screen meg a start menü, és a kékhalál is rendszeres...(ez mondjuk a driverek sara is). De ezen a létező leggyengébb hardveren (Atom Z3735F, 1GB RAM, 16 GB eMMC) még egyáltalán nem az igazi.

(#7799) vlevi


vlevi
nagyúr

Most töltődik win updateről "• Advanced Micro Devices, Inc. driver update for AMD Radeon HD 7800 Series (Engineering Sample - WDDM v2.0)."
Sapphire 7850 kátyám van.
Lesz ebből nekem bajom? :D

(#7800) mttssz válasza mdraco (#7797) üzenetére


mttssz
senior tag

Figyelmetlen voltam, kimaradt. :B Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.