Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68551) szabonagyur válasza tirszin (#68549) üzenetére


szabonagyur
félisten

Légyszíves moderátorral töröltesd amit írtál mert ahogy van semmi sem igaz belőle.

X86 és X64 ugyanazt a kulcsot használja, még a nyelv sem korlátozó tényező.

4GB RAM-hoz mehet a X64 hiszen itt van már értelme igazán, kihasználja a géped, ha pedig lesz memória bővítés vagy esetleg dvga akkor meg mégjobban megéri hiszen megspórolsz egy újratelepítést magadnak.

(#68552) ferke72 válasza szabonagyur (#68551) üzenetére


ferke72
aktív tag

Erre gondoltam én is mivel szabad memóriám most is bőven egy Gb van még. 64bit pedig kicsit fürgébb ha jól sejtem x86-nál. Lehet win 7-nél próbálom ki előbb ha ott jobb lesz a sebesség újrahúzom 8.1 partíciót is ezzel.

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#68553) tirszin válasza szabonagyur (#68551) üzenetére


tirszin
senior tag

Bocs, úgy tudtam, ha veszel egy x86-ot, annak a kulcsa nem lesz jó egy x64-hez.

Azt pedig már nagyon sokszor olvastam, hogy 4GB fölött nem tud kezelni az x86, addig viszont ugyan úgy lekezeli, mit egy x64. (Gondolom, a cím-tartománya fogy el a 32 bitnek, ezért amíg le tudja címezni, tökmindegy.)
Mivel laptopról volt szó, nem tartottam valószínűnek a RAM bővítést. De ha tervben van, jogos.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#68554) tirszin válasza s3toraph (#68550) üzenetére


tirszin
senior tag

Így működik a win, a leállásnál ránéz a lemezekre, ezért felébreszti, még ha nem is temp-elsz pl. oda.
Az energiagazdálkodásnál, a spec. beállításainál tudod állítani a hdd-k kikapcsolási idejét. Ott is megnézted?

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#68555) s3toraph válasza tirszin (#68554) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Erre gondolsz?

Itt be van állítva hogy soha ne kapcsolja ki a merevlemezeket.

Van egy olyan opció is a speciálisban, hogy alvó állapot. Be van állítva soha opcióra. Alatta van egy hibrid alvás opció, ami gyárilag engedélyezve van. Lehet ez kavar be? :F

Eléggé zavar a dolog, win7-nél nem volt ilyen gondom (ill. most sincs mert meghagytam még, egy ssd-n van a két rendszer).

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#68556) donmackó válasza s3toraph (#68555) üzenetére


donmackó
őstag

Kapcsold ki a gyors rendszerindítást.

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Energiagazdálkodási lehetőségek\Rendszerbeállítások -> Jelenleg nem elérhető beállítások módosítása -> (Legalul) Gyors rendszerindítás bekapcsolása, pipa ki

Release the cable hounds!

(#68557) s3toraph válasza donmackó (#68556) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi, letesztelem. :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#68558) szabonagyur válasza ferke72 (#68552) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mehet a 64bit nyugodtan, ha WIn8.1 is jó kezdheted azzal is.

(#68559) szabonagyur válasza tirszin (#68553) üzenetére


szabonagyur
félisten

Talán XP idejében nem volt jó a x86-hoz az x64 kulcsa és fordítva, Vista oda csak a telepített kiadást kell figyelni és ennyi.

Laptopnál miért ne lehetne bővíteni? Megveszi egy 20-al olcsóbban 4Gb-al, majd belerak 10-ért még 4-et és nyert egy tízest.

4Gb-nál ajánlott az X64 még ha se dvga se több memória nem lesz benne, hátránya nem lesz.

(#68560) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Üdv

Eredeti Win 8 !

Kérdésem lenne és előre is elnézést a stílusért !

DE HOGY A RÁKOS MOCSKOS SZÁJBATEKERT RETKES KURVA BILLGÉTSZ ANYJÁBA KELL A BEJELNETKEZÉSI JELSZÓT MÓDOSITANI VAGY TÖRÖLNI ????

Rámegyek a fiókbeállitásokra stb stb
Jelszócsere rákattintok és ez fogad
"a szolgáltatás jelenleg nem érhető el próbálkozzon később"

Kérdzem én EGY TETVES RÁKOS MOCSKOS JELSZÓHOZ MILYEN SZOLGÁLTATÁSRA VAN SZÜKSÉGE HOGY SZAKADNA RÁ AZ ÉG A ARRA AKI KITALÁLTA A WINSOWS 8-at a csempékkel együtt...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#68561) szabonagyur válasza Kiskokó (#68560) üzenetére


szabonagyur
félisten

Online fiók?

Ezt a magatartást pedig mellőzd itt, inkább sétálj egy kört kint előbb. :R

(#68562) Kiskokó válasza szabonagyur (#68561) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nem tudom, Gondolom online fiók ha ilyen baja van...

Ez a windows 8 nem elősször szakitja el a cérnát nálam... anyám gépe lenne, de első szabad hétvégémen rakom rá a 7-et mert ez nem állapot ez a 8.

Most próbáltam 4edszer állitani a jelszót egy héten belül és mindig ezt irja...és a 4. alkalom most azért jött el mert anyám jelentkezne be a gépbe és bekattint a fehér sorba az egérrel, villog a kurzor és semmi gombot nem vesz be nem ír semmit és csak kattog a hangszóró minden leütött billentyűnél... itt szakadt el megint hogy lehet valami ekkora szar, hogy 20 másodperce indul el a gép de már a jelszót nem lehet beirni... aztán mondom megint megpróbálom kitörölni vagy állitani de neeeeem nem lehet ...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#68563) szabonagyur válasza Kiskokó (#68562) üzenetére


szabonagyur
félisten

Online fiók esetében a MS oldalán tudsz módosítást csinálni.

(#68564) tirszin válasza Kiskokó (#68562) üzenetére


tirszin
senior tag

Ezen kívül a futtatásban beírod: netplwiz
Itt kiveszed a pipát a megfelelő felhasználó elől és amellett, hogy jelszavas marad a win, a bejelentkezésnél nem fogja kérni, egyből indul a win 8.

Amit írsz hibát, akkor találkoztam ilyesmivel, amikor beakadt egy-két frissítés. Csinálj egy normál indítást és nézd meg a frissítést. Ha az okozta, várd meg türelmesen, hogy végigfusson, majd újrainduljon a gép!

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#68565) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Buborék képernyőkímélőnél meg lehet valahogy oldani,hogy ne kék háttér előtt menjen,hanem az asztal látszik rendesen közben?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68566) szabonagyur válasza Pityu. (#68565) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem.

(#68567) Pityu. válasza szabonagyur (#68566) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ok akkor mert a régebbi trükkök nem jöttek be.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68568) s3toraph válasza donmackó (#68556) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Jó lett, kivettem a pipát a gyors rendszerindítástól és megoldotta a problémámat. :R

(Bár nem értem mi köze van a hdd-k leállításának az rendszer betöltésének gyorsítását szolgáló funkcióhoz. :F )

Más: öcsémnek vettünk új laptopot (Asus K555LB-XO309D). Win 8.1-et raktam rá, driverek fent vannak, más még nincs, se programok se frissítések. Azt vettem észre hogy a HDD load/unload cycle countja marhára gyorsan növekszik, megfigyeltem 10 percre és kb. percenként akár 1-et is nő HDS legújabb verziója szerint! Viszonylag hangos a lemez (ST1000LM024 HN-M101MBB), hallani ahogy surrog, és hallani amikor megáll majd újra felpörög. Ez mitöl lehet? Szintén teljesítmény centrikus profilra raktam, speciális menüben szintén "soha" opcióra raktam a merevlemez kikapcsolását minden esetben. Még is ezt csinálja. Ötlet?

Most kikapcsoltam a laptopon is ezt a gyors rendszerindítást, és újraindítottam, aztán figyelem hogy így megy üresben, mit csinál. Hát ha így jó lesz. -> Update: nem jó így sem, 4-5 perc alatt 6-al nőtt a szám. 8 óra működés, 21 bekapcsolás után szerintem a load/unload értékre nem normális hogy jelenleg 279-en áll. :(((

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#68569) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Telepítettem a chrome-ot, majd amikor egy ablakot akartam megnyitni valamit elnyomhattam,mert azóta szürke háttérrel nyílik meg. Így:

Mit tegyek, hogy visszaálljon a rendes asztalos megjelenés?
Köszi!

(#68570) quailstorm válasza intensa_man (#68569) üzenetére


quailstorm
nagyúr

3 csík, Chrome újraindítása asztali módban (alulról a második). Ez a Metros kinézet, Chrome OS szerű.

[ Szerkesztve ]

(#68571) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Köszönöm a segítségeteket! Majd megnézem holnap :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#68572) intensa_man válasza quailstorm (#68570) üzenetére


intensa_man
tag

Erre gondoltam én is,csak nem tudtam hol keressem.
Köszönöm! :R

(#68573) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Most jutott eszembe, hogy régen, amikor a most használatos W8.1-gyet telepítettem (ismerkedési céllal), megkérdezte, hogy aktiválom-e most. Gondoltam, nem kapkodom el, kipróbálom előtte (ne "ragassza" az alaplapomhoz, ha mégsem jön be). Azt hittem, ez is olyan, mint az XP, amiről váltottam, hogy minden bekapcsoláskor zaklat majd a kérdéssel. A kérdést azóta sem láttam, meg is feledkeztem róla, elvileg nem aktiváltam, de mégis rendesen működik. Hogyan aktiválhatom? Hol tudom megnézni az állapotát? Ha eltelik X hét, automatikusan megteszi helyettem? A kulcsot beírtam telepítéskor, el is fogadta. Rendes, bolti példány, semmi sumák.

[ Szerkesztve ]

(#68574) Maxx Jácint


Maxx Jácint
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne,hogy nekem van eredeti Win8.1 Pro a gépemen. Van helyi fiók és van Microsoft fiók is a gépen. A kettő közül mi a "legjobb" választás. A Microsoftos fiók a saját polgári nevemmel van regisztrálva a helyi meg nick névvel. Mi a különbség a két fiók között?

(#68575) szabonagyur válasza C. s. (#68573) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gépház és ott aktiválás vagy a rendszer tulajdonságokban is látod hány nap telt el.

(#68576) szabonagyur válasza Maxx Jácint (#68574) üzenetére


szabonagyur
félisten

Online=tudsz letölteni store appokat anélkül, hogy külön belépnél és tudsz gépek között szinkronizálni.
Azt használod amelyiket akarod :)

(#68577) #93794560 válasza C. s. (#68573) üzenetére


#93794560
törölt tag

Elképzelhető, hogy azóta beaktiválta magától. Nálam a 8.1 telepítés után, ahogy netet érzékel, automatikusan aktivál, kérdés nélkül. A gépem a BIOS-ban tárolja a licenckulcsot.

[ Szerkesztve ]

(#68578) s3toraph válasza s3toraph (#68568) üzenetére


s3toraph
senior tag

Erre bárkinek tanács, ötlet?

Ahogy olvasgatok, az jött le hogy manapság ez normális a notivinyóknál. Remek. :(((
A HDS-el sikerült elérnem hogy alig parkol, és nyugalmi állapotban nem kapcsol le egy pillanatra majd pörög fel a vinyó. Viszont nem egyenletesen pörög, nyugalmi állapotban megy egy fordulaton, majd kicsit gyorsít, majd megint alapon, megint gyorsít, és így tovább.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#68579) C. s. válasza szabonagyur (#68575) üzenetére


C. s.
addikt

szabonagyur, gb4400:

Köszönöm a segítséget! Azt írja, hogy aktiválva van, azt nem, hogy mióta, de nem is igazán számít. Azért szép, hogy még csak nem is értesített róla! Ezek szerint nem üthetem meg a bokám? :B

(#68580) szabonagyur válasza C. s. (#68579) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát aktivált csak úgy lehet, hogy ha volt a géphez gyárilag is Windows.

Minden más esetben aktivárorral lett aktiválva, Win10 az első amikor a géphez van kötve a Windows, nem kell kulcs ha már volt telepítve.

(#68581) C. s. válasza szabonagyur (#68580) üzenetére


C. s.
addikt

A gépet én raktam össze, a Windows külön lett megvéve hozzá. Nem aktiváltam, más nem használja, most mégis azt írja, hogy aktiválva van. Akkor ez fura. Illetve az aktivátor miféle? Önműködő?

"Win10 az első amikor a géphez van kötve a Windows"

Már az XP-ről is azt mondták, hogy az "olcsóbb" eredeti verzió alól nem cserélgethetem az alaplapot és a procit, illetve volt, aki szerint egyszer lehet. Ez nem derült ki, mert nem lett költve rá. Az új géphez lett véve a W8.1. Mostmár teljesen elvesztettem a fonalat. :B :D Ha egyszer majd új processzort szeretnék, az oprendszer engedni fogja?

(#68582) szabonagyur válasza C. s. (#68581) üzenetére


szabonagyur
félisten

Engedni fogja a cserét...

Én arra céloztam, hogy ha nem laptopról van szó aminél ha Windows-al vetted a gépet akkor nem tud magától aktiválódni a Windows csak úgy a semmiből.

1. kérdés: MS online fiókkal használod és volt már ez a Windows erre a gépre valaha felrakva?
2. Van esetleg más MS termék a gépben ami nem eredeti?

(#68583) C. s. válasza szabonagyur (#68582) üzenetére


C. s.
addikt

"Engedni fogja a cserét..."
Az jó, köszi! :)

1. Nincs online fiók, nem is volt soha. Korábban csak a preview volt fönt, utána vettem meg a 8.1-et, annak viszont ez még az első telepítése. Illetve most az jutott eszembe, hogy talán a második, mert mintha egyszer egy rövidke időre telepítettem volna a régi vinyóra, de ebben nem vagyok biztos, olyan régen volt. Azt viszont tudom, hogy nem aktiváltam. Nem laptop, sima asztali gép.

2. Semmiféle sumákság nincs a gépemen, nem is volt. Kizárólag jogtiszta programjaim vannak. (freeware és programpromós)

Szerk.:
Macrium Reflect Free-vel raktam át az 1. telepítést az új vinyóra. Tehát akkor ez gyakorlatilag az első.

[ Szerkesztve ]

(#68584) szabonagyur válasza C. s. (#68583) üzenetére


szabonagyur
félisten

Érdekes akkor, hogy aktiválva van, pedig nem kellene annak lennie.

(#68585) #93794560 válasza szabonagyur (#68584) üzenetére


#93794560
törölt tag

A telepítés során egyszer valahol kiírja, hogy ha a telepítés után nem aktiváljuk a Windows-t, akkor három napon belül a rendszer megkísérli aktiválni önmagát. Hogy pontosan hol írja ki, arra nem emlékszem, de van egy ilyen valahol.
Az én gépemen lévő rendszer sem kérdezi meg, hogy akarom-e aktiválni. Amíg nincs net, addig jelzi, hogy próbaverzió, de amikor feltelepítem a drivereket, és érzékeli a netet, a jobb alsó sarokból automatikusan eltűnik a felirat, és aktiváltnak jelzi a rendszert. S ez idő alatt nem szól egy szót se, csak onnan veszem észre, hogy megcsinálta, hogy a vízjel eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#68586) szabonagyur válasza #93794560 (#68585) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen, de írtad is, hogy neked BIOS-ban van a kulcs, ilyenkor persze, hogy kiolvassa a telepítő és amikor netre megy a gép aktiválja magát.

Nekem az előbbi eset azért fura, hogy külön vett OS magától beaktiválódik. Kérdés mi alapján aktiválja magát ha sosem volt feltelepítve, a kulcs nincs a gépben benne. Itt 2 dolog lehet. Van valami nem eredeti MS program aminek multi aktivátora beaktiválta ezt is, vagy pedig nincs aktiválva a Windows vagy már volt egyszer aktiválva, MS fiókkal volt akkor is használva és most is és elmentette ezeket a beállításokat.

De az, hogy a semmiből beaktiválta magát az lehetetlen (max céges OS mely KMS-en keresztül aktiválja magát).

(#68587) C. s. válasza szabonagyur (#68584) üzenetére


C. s.
addikt

Hát igen. Végülis megfelel, mert én is azt terveztem, ha nem találtatik túlságosan rossznak. Akkoriban még sok ellentétes vélemény keringett, de miután megtaláltam az Asztalt, egyenesbe került minden, úgymond nem sok (lényeges) változást vezettek be az XP-hez lépest. Persze ezt most szigorúan fölhasználóként mondom, tudom, hogy sok munka volt "az XP-ből 8.1-et" csinálni. De amennyit a mezei fölhasználó lát, az kb. kimerül az Asztalon lévő ikonokban. A Start menüt meg sosem használtam. Kézreállóbb nekem egy eszköztár a Tálcán a használatos programjaimmal téma szerint csoportosítva, már az XP idején is így használtam.

gb4400:

Nem is emlékszem a vízjelre. Mondjuk elég gyorsan nethez is jutott a kicsike.

Köszönöm mindkettőtöknek!

(#68586) szabonagyur:

Hidd el, hogy nem szoktam szoftvert (vagy mást) lopni. Egyáltalán nincs MS program a gépen, nem hogy jogpiszkos. Az egyetlen MS-termék a Windows. Telepítéskor be kellett pötyögnöm a kulcsot, de ezt mát írtam is. A preview-hoz nem lehet köze? Azt lehetett MS-fiók nélkül használni? Mert ha nem, akkor én sem úsztam meg. Lehet, hogy ez az oka? (De ha választható volt, akkor kihagytam.)

[ Szerkesztve ]

(#68588) szabonagyur válasza C. s. (#68587) üzenetére


szabonagyur
félisten

Telepítéskor be kellett pötyögnöm a kulcsot, de ezt mát írtam is.

Akkor mit problémázol ennyit? Beírtad a kulcsot, amikor neten volt aktiválta magát.

(#68589) #93794560 válasza C. s. (#68587) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az volt az egyetlen problémád, hogy nem szólt a rendszer az aktiválásról? A Windows 7 utáni rendszerekben ez már így van. Teljesen automatikus. Nálam a BIOS kulcs alapján aktiválta, nálad meg a telepítéskor beírt kulcs alapján. Ennyi az egész.

(#68590) sanzi89


sanzi89
addikt

Van-e valamilyen módja annak, hogy a D:\Onedrive mappámat szinkronizáljam a Onedrive felhős tárhelyemmel ANÉLKÜL, hogy a számítógépen a használt felhasználó Microsoft Account lenne - helyi, Workgroup-os felhasználóval dolgozok, és azzal is akarok a későbbiek során is. Windows 7 alatt volt rá ugye hivatalos program, fél perces művelet volt, de itt napok óta nem találok rá megoldást.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#68591) ferke72 válasza szabonagyur (#68558) üzenetére


ferke72
aktív tag

felraktam..mintha jobban hasítana :D

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#68592) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Frissen telepített Win 8.1. A fiók rendszergazda, a felügyelet teljesen levéve minimumra a C meghajtó gyökerébe mégsem tudok írni, ez az üzenet ugrik elő:

Ez miért van? :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#68593) szabonagyur válasza Dr. Romano (#68592) üzenetére


szabonagyur
félisten

Telepítő mennyire gyári?

(#68594) qqcqqc válasza Dr. Romano (#68592) üzenetére


qqcqqc
őstag

A rendszermeghajtó gyökerébe csak mappát tudsz létrehozni, vagy másolni. File elhelyezése a gyökérbe alapértelmezetten nem engedélyezett.

(#68595) XFoxyX


XFoxyX
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy pedagógusoknak jár ingyen office meg windows.
([http://www.kir.hu/kir_oktazon_ms_auth/])

Ha letöltök egy ilyet akkor az betudja magát aktiválni? Vagy külön kell frisset igényleni?
Ha rámegyek az ügyfélszolgálatra ott egy ilyen van kiírva: "A programban használt szoftverek licencei az intézmények számára 2014 február 28-ig felhasználhatóak, telepíthetőek. "

Ezért kérdéses számomra. Aki esetleg benne van az ilyen sulis cuccokba megköszönném ha segítene.

ui.: írtam egyébként az ügyfélszolgálatnak csak nem válaszolnak..=(

(#68596) sanzi89 válasza sanzi89 (#68590) üzenetére


sanzi89
addikt

A megoldás a syncDriver for OneDrive lett. Úgy működik, ahogy az MS féle kliensnek is kellene, bármilyen felhasználó alól futtatható, bármilyen OS-re felrakható, határozottan tetszik.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#68597) szabonagyur válasza XFoxyX (#68595) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Van Office téma is, amúgy ez kell neked: [link] További kérdés esetén fáradj az Office témában. :R

(#68598) XFoxyX válasza szabonagyur (#68597) üzenetére


XFoxyX
tag

Ez nem csak office? Én a windowsra gondoltam.

Szerk. Beregisztráltam megnéztem ez csak office. Nekem Windows 8.1 kéne. Amit linkeltem onnan le lehet tölteni, csak nem tudom hogy aktivált-e még vagy lejárt már és igényelni kell újat?

[ Szerkesztve ]

(#68599) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez mi lehet?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68600) #93794560 válasza Pityu. (#68599) üzenetére


#93794560
törölt tag

Tedd fel az AIDA-t, abban meg tudod nézni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.