Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68801) #93794560 válasza aviator (#68800) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam is ugyanez a HDD van a gépben, és a video- és hanglejátszással nincs semmi gond. Direkt kipróbáltam Full HD filmmel, és wav fájllal is. Simán viszi mindkettőt. Igaz, nekem 8 GB RAM-om van.

(#68802) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hogy tudok olyan drivert telepíteni, ami csak *.inf, *.cat és *.sys fájlokból áll? A gond az, hogy az eszköz nincs kéznél, azt érzékelve már fel lehetne rakni. A géphez viszont a usereknek nincs rendszergazdai joga.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#68803) lck válasza Dilikutya (#68802) üzenetére


lck
senior tag

Elvileg : Az .inf fájl felett jobbegér - telepítés. De rendszergazdai jog nélkül ?

(#68804) Dilikutya válasza lck (#68803) üzenetére


Dilikutya
félisten

A művelet nem támogatott WOW64 környezetben. Nekem van rendszergazdai jogom, de a usereknek nincs, ezért kéne itt telepíteni a drivert, mert a laptopra kint terepen nem fogják tudni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#68805) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom ide illik-e a kérdés, ha nem igazítsatok útba légy szíves.

Egy Lenovo T400-ra win 8.1 x64-et raktam. 320-as hitachi vinyó, 60 GB rendszerpartíció. Miután telepítettem, kivettem a vinyót és rádugtam a PC-mre sata3 csatlakozón, amin szintén win 8.1 x64 rendszer van. Itt hoztam létre a maradék tárterületre teljes formázással a második partíciót. Telemásoltam, ill. a C-re az első partícióra raktam egy 2GB-os mappát programokkal. Miután visszaraktam a T400-ba a vinyót, nem látta a D-t. Lemezkezelőben megnéztem, érdekes módon újra létre kellett hozni a partíciót, mint ha a PC-n nem csináltam volna semmit! :Y Valamint, a C-n nem láttam a programok mappát. C-n a foglalt terület 12GB, friss telepítés után, még semmi más nincs felrakva. Kivettem a vinyót, megint rádugtam a PC-re (ezúttal usb 3 - sata adpterrel), és látszik a C-n a programok mappa, foglalt hely 14GB. Ilyenkor mi van? :F Ilyen még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#68806) aviator válasza #93794560 (#68801) üzenetére


aviator
tag

Ha csak video -vagy hanglejátszás megy, akkor nálam sem. Full HD-val sincs semmi gondja. Abban a pillanatban, hogy rákattintok valamire, vagy megnyitok valamit, elkezd akadozni. A memória 60%-nál nincs jobban kihasználva.

(#68807) #93794560 válasza aviator (#68806) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam most MP3-as album szól, közben meg van nyitva a PH, az index.hu, és a LibreOffice Writer. 1.78 GB memória foglalt, és a proci 3 szálon dolgozik. Igaz, Win 7-en. Media Playerrel egy picit megakad, de VLC-vel egyáltalán nem.

[ Szerkesztve ]

(#68808) aviator válasza #93794560 (#68807) üzenetére


aviator
tag

Ja, igen az oprendszer a másik amire gyanakszom, Win7 alatt soha nem volt ilyen, pedig gyengébb gépem volt ez előtt.

(#68809) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

a OneDrive-al gondjaim vannak. Win 7 alatt külön kliensként működött, mint pl. a Google Drive. most 8.1 alatt viszont csak a fiókomat tudom hozzárendelni a géphez, ami által a fiók jelszavát kéri indításnál, plusz nem tudom úgy beállítani a OneDrive-ot, mint kliensprogrammal. mit szinkronizáljon, honnan, stb illetve úgy alleszusammen szeretném, hogy ne olvassza egybe a fiókommal a gépet. ezt meg lehet oldani? anno a laptopommal is összeraktam, ugyanez volt a gondom, ott is kivettem. most annak a háttere fogadott az asztalin bejelentkezéskor. nem túl átlátható, ahogy ezt menedzselik... lehet valahogy "fapad" klienssel futtatni?

köszönöm előre is :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#68810) DS39


DS39
nagyúr

Üdv!

Ezt a szövegkijelölési színt meg lehet változtatni 8.1 alatt?
7-esnél lehetett, 10-esnél már nem találtam rá gyári megoldást.

(#68811) fer válasza DS39 (#68810) üzenetére


fer
őstag

Csak keresőt kellett volna használni! [link]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#68812) DS39 válasza fer (#68811) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi. :B

(#68813) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Sziasztok,
Az vajon mitől lehet, hogy frissen telepített win8.1-nél bekapcsolás után ki kell választanom, hogy melyik oprendszert akarom használni?
Esetemben felajánl egy 8.1-et, illetve egy 8.1-et 4. köteten. :F

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#68814) szabonagyur válasza vadorzó (#68813) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem törölted le a korábbi rendszer maradékát teljesen :)

(#68815) vadorzó válasza szabonagyur (#68814) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Pedig formáztam, újratelepítettem.
Ilyenkor mi lehet a megoldás?

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#68816) DS39 válasza vadorzó (#68815) üzenetére


DS39
nagyúr

msconfig, rendszerindítás fül alól kiveszed a szükségtelen opciót.

(#68817) Dilikutya válasza vadorzó (#68815) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak formáztad? A Windows elég régóta több partíciót is létrehoz telepítéskor, nem csak a C-t, ahol ténylegesen a Windows mappa van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#68818) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Telepítésnél simán formáztam a meghajtót amire telepíteni akartam és telepítettem. Semmi extra. :(

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#68819) vadorzó válasza DS39 (#68816) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Köszi, ez működik :DD

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#68820) RedCactus válasza vadorzó (#68818) üzenetére


RedCactus
senior tag

Partíciókat is törölni kellett volna...

(#68821) vadorzó


vadorzó
aktív tag

És az vajon miért van, hogy a BIOS azt a partíciót állítja be elsődleges boot meghajtónak, amin NEM a windows van? (Másodlagosnak meg a dvd meghajtót...)
Ha azt állítom be boot priority-ben elsőnek, amin az oprendszer van, akkor el se indul a win. :F

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#68822) RedCactus válasza vadorzó (#68821) üzenetére


RedCactus
senior tag

Azért mert a Boot szektor valahova egész máshova került. Valamit nagyon benéztél a telepítésnél...

(#68823) vadorzó válasza RedCactus (#68822) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Pedig úgy csináltam ahogy idáig.
Amúgy a rendszer működik rendesen.
Az létezik, hogy a korábban telepített Linux kavart be valamit?

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#68824) #93794560 válasza vadorzó (#68823) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az könnyen lehet. Amikor újratelepítem a Windows-t, mindig törlök minden partíciót, majd újként létrehozom. Ha előtte Linux volt rajta, akkor különösen érvényes ez a dolog. A Linux partícióit Windows telepítővel nem lehet törölni, ehhez mást használok.

(#68825) vadorzó válasza #93794560 (#68824) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Csodálkoztam is, hogy a bios-ban van egy ubuntu meghajtó, holott az már sehol sincs.
Egy bios frissítéssel nem lehet megoldani a dolgot?

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#68826) #93794560 válasza vadorzó (#68825) üzenetére


#93794560
törölt tag

Semmi köze a BIOS-hoz, csak biztos a boot eszközök között mutatta a meghajtót. Nekem van pendrive-on egy Live Linux-om, amit nem telepítek föl, hanem pusztán a pendrive-ról futtatom. Linux-nál ez lehetséges. A Linuxban van egy Disks nevű program, amivel minden meghajtó elérhető és tetszés szerint partícionálható. Kezeli a Linux-os partíciókat is. Ezzel csutkára letörlöm a partíciókat, és utána a Windows telepítővel szokásos módon partícionálom. Ez a Linux-os megoldás csak akkor kell, ha nem Windows-os partíciók voltak a lemezen, mert egyébként a partíciók törlése, létrehozása történhet a Windows telepítőjével is.

[ Szerkesztve ]

(#68827) vadorzó válasza #93794560 (#68826) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Szóval ha win telepítővel formázok minden partíciót, az se biztos, hogy megoldást jelent?
Egyelőre még a formázást se tudom kivitelezni, mert nem tudom hova pakolni az adataimat.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#68828) DS39 válasza vadorzó (#68827) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem ne foglalkozz vele, ha működik a rendszered és már választanod sem kell opciók közül.

csak legközelebb célszerű törölni a rendszerpartíciókat újratelepítés előtt.

én úgy szoktam hogy van C, D meghajtó, C-hez kapcsolódik egy rejtett system reserved, ha újratelepítem akkor ezt és a C-t törlöm, és az aktuális telepítővel újat hozok létre. a D-hez pedig nem kell nyúlni, ott vannak az adatok.

esetedben ha Linux is bejátszik és az hozott létre valamit ami megmaradt, azt a Win telepítő nem fogja tudni piszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#68829) vadorzó válasza DS39 (#68828) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Sokat nem akarok bajlódni vele, csak bosszant és egyben érdekel is a dolog.
Azt honnan tudom meg, hogy a boot szektor pontosan hova került?
(Azért érdekel, mert amire telepítettem a windowst, az ssd, az összes többi meghajtóm nem. A bios-ban ugye a nem ssd-set kezeli elsődlegesként - mintha arról bootolna? - , a kérdés az, hogy valóban így van-e.)

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#68830) vadorzó válasza #93794560 (#68826) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Nekem dvd-re van kiírva, de live nálam is ugyanúgy működött (Linux Mint), megnézem, hogy azzal mit tudok kezdeni. Thx.

[ Szerkesztve ]

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#68831) DS39 válasza vadorzó (#68829) üzenetére


DS39
nagyúr

ha ezt a dolgot meg akarod javítani szerintem a legegyszerűbb ha lehúzol minden hdd-t, és csak az ssd-t hagyod benne. ha így nem indul akkor nem azon van, de telepítő lemezzel egy javító install megoldja.

ha több vinyó/meghajtó van a gépben amúgy is az a javallott hogy csak az legyen rádugva amire a telepítés megy, így 100%-osan elkerülhető az ilyen "hova került a boot szektor" eset.

(#68832) Klara_


Klara_
őstag

W8 x64 Ent. (Dell Latitude E6330). Nem allitaja le USB 3.0 porton a mobil HDD-t. Ezt hasznaltam, a DisableOnSoftRemove sorra elalszik a LED a pendrive-on az USB 3.0 porton is, de a mobil HDD porog tovabb leallitas utan.
PowerShare funkciot kilottem a BIOSban (toltos USB port, tolto modja). De semmi.
USB 2.0-ban / eSATA USB porton is lealla mobil HDD az eltavoltitas utan. Igy csak az USB 3.0 portjaimnal van anomalia. Van otletetek mit nezzek meg meg?

(#68833) vadorzó válasza DS39 (#68831) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Oké, kösz a tippet.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#68834) inci67


inci67
tag

Helló, lenne 1 kis gondom, nem tudom miért de szerintem a windows vagy nem tudom, hogy mi, le tiltotta a dvd meghajtót, meg a daemontulsot is, se a saját gépben, se a totacommander nem látja. Az eszközkezelőben meg a dvd meghajtón 1 felkiáltó jel van. Mi lehet a gond vagy a hiba és a meg oldás?????? Biztos, hogy jó és hogy megy a dvd ajtó kinyílik, be néztem a kábelek meg minden a helyén van.

(#68835) szucs.miki


szucs.miki
csendes tag

Sziasztok!
Windows 8.1 van a gépemen (Asus X52F). Szeretném használni a LAN kártyát de a windows szerint: "Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)". A probléma csak azóta áll fenn, amióta 8.1 van a gépen. Másik drivert nem hagy a windows feltenni. Létezik valami megoldás?

(#68836) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Windows 8.1-ben hol tudom kikapcsolni az 'Automatikus karbantartást' ?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#68837) RedCactus válasza szucs.miki (#68835) üzenetére


RedCactus
senior tag

Próbáld a windows 7 driverét felrakni úgy, hogy windows 7 kompatibilitási módot választod a telepítéskor.

(#68838) kispx válasza Jenne (#68836) üzenetére


kispx
addikt

(#68839) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!
Van egy ASUS EeeBook E403SA. Ez alapján lett készítve a telepítő lemez.
Fel is telepedig működik pár napig aztán egyszer csak nem bootol a gép, hanem preparing automatic repair-t ír ki.
Nem lett rá telepítve semmi. Ezt megcsinálja Win 8.1 esetén és Win 10nél is.
Amikor telepíten nem 2 partíciót hoz létre, hanem 4-et.
Mitől van ez?
Mi lehet a hiba oka?

(#68840) qqcqqc válasza cekkk (#68839) üzenetére


qqcqqc
őstag

A rendszerlemezed, az rossz.

(#68841) Sátán44


Sátán44
addikt

Sziasztok!

Egy ismerősöm laptopján lévő jogtiszta 8.1-et szerettem volna W10-re frissíteni, de 2 órán keresztül csak ez az ablak jelent meg és nem történt semmi. Mi lehet a gond?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#68842) cekkk válasza qqcqqc (#68840) üzenetére


cekkk
veterán

Ha úgy csináltam mint a leírásban akkor az a rossz?
Hogyan csináljam másképp?

(#68843) qqcqqc válasza cekkk (#68842) üzenetére


qqcqqc
őstag

Azzal a merevlemezzel, vagy ssd-vel van baj, amire a rendszert telepíted.
Meg kéne nézni valamivel a SMART adatokat.

(#68844) RedCactus válasza Sátán44 (#68841) üzenetére


RedCactus
senior tag

Van elég hely a vinyón?

(#68845) cekkk válasza qqcqqc (#68843) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm!
Ma holnap, újra telepítem és akkor megnézem.

(#68846) VoidXs válasza Sátán44 (#68841) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Lődd ki és indítsd újra. Összeomlott a háttérfolyamata, ami valóban elkezdené a letöltést.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#68847) qqcqqc válasza cekkk (#68845) üzenetére


qqcqqc
őstag

Szerintem keress valami live linuxot és nézd meg azzal, ha rossz a lemez, akkor nem érdemes újra rászenvedned egy oprendszert.

(#68848) cekkk válasza qqcqqc (#68847) üzenetére


cekkk
veterán

Linux alatt milyen smart programot érdemes használni amivel kiderül, hogy jó-e a lemez?

(#68849) kispx válasza cekkk (#68848) üzenetére


kispx
addikt

gnome-disk-utility

(#68850) Sátán44 válasza RedCactus (#68844) üzenetére


Sátán44
addikt

Egy C meghajtó van rajta 400 Gb üres hellyel.

VoidXs
Kb. 10x-er megtettem, aztán feladtam. A media creation tool-t javasolták a W10-es topikban.

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.