Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68301) SP4C3 válasza LallerHUN (#68300) üzenetére


SP4C3
veterán

Certificate error. Azaz az egyik böngésződ nem kapta meg a "friss" tanúsítványt/tanúsítványokat.

Nézd meg, hogy mi van a startupban

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#68302) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello

Win8.1 -et használok. Volt egy felhasználónevem /rendszergazda/ és egy jelszavam hozzá.
Ma bejelentkeztem a windows store-ba és letöltöttem az asphalt 8 -at.
Kikapcsoltam, vissza, és a windows store jelszavam, és nevem van most már.

Nem akarom, hogy a windows nevem és az email nevem ugyanaz legyen, egyáltalán nem akarom, had döntsem el ÉN mi a nevem! És a jelszó is más legyen, amilyet ÉN akarok a gépen!

Plusz kreált egy másik felhasználót, abba nem tudok bejelentkezni. Az volt a régi email címem a régi felhasználónévhez.

Mit tudok vele kezdeni? Töröljem a felhasználókat, és bukjam az összes játék mentésem?

[ Szerkesztve ]

(#68303) lanszelot válasza lanszelot (#68302) üzenetére


lanszelot
addikt

Másik kérdésem az lenne, hogy hol találom meg a store-ból letöltött játékokat?
Mert nem rak ki parancsikont, és nem emlékszem a nevükre, nem gondoltam, hogy kellene.
Sehova se tett ki indító ikont. Start menü nincs, tehát hol keressem őket?
Pittyegett, tehát lejöttek....

(#68304) lanszelot válasza lanszelot (#68303) üzenetére


lanszelot
addikt

már csak a #68302 kérdésem él, mit kell tennem, hogy a név és jelszó ne a microsoft store -os legyen a windows-os felhasználómnak?

Másik hozzászólásom. Eddig mindig rakott ki ikont a w8 így csak ma jöttem rá, hogy azon az új csempés izénél van egy lenyíl és ott vannak az alkalmazások :O :O de mennyi....
Mi a szösz az az xbox 360 smartglass, azaz mire használható?
Két képernyőn nyomhatjuk a játékot a haverommal? Így nem kell az osztott képernyő?

[ Szerkesztve ]

(#68305) #93794560 válasza lanszelot (#68304) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez a lefelé mutató nyilas megoldás már a kezdetek óta ott van. :)

(#68306) Darko


Darko
senior tag

Egy kis útmutatásra lenne szükségem.

Szeretnék telepíteni Win8.1-et legálisan otthonra, és gondoltam beszerzek innen az apróról olcsón licenckulcsot. 2 félét találtam az egyik COA (ezt bontatatlan matricával adják), a másik retail verzió.
Na most melyikkel járok a jobban, gondolok itt arra, hogy később ha újra feltelepítem a win-t, akkor újra aktiválhatom majd? Ha teljes gép csere lesz, telepítés után szintén tudom majd aktiválni a windows-t?
Milyen hátrány érhet ha nem az OEM verziót veszem?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#68307) cattus válasza Darko (#68306) üzenetére


cattus
őstag

Apróról ne vegyél Windows-t, nem megbízható, inkább rendes boltból.

Do the thing!

(#68308) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Win10 telepítése előtt állok. Viszont szeretnék biztonsági mentést csinálni a gépről. Hol tudom ezt megtenni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#68309) Darko válasza cattus (#68307) üzenetére


Darko
senior tag

Rizikós? Pozitív visszajelzések vannak. :F

Vagy a COA verzióval van gond?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#68310) cattus válasza Darko (#68309) üzenetére


cattus
őstag

Aprón általában MSDN-ről származó kulcsokat árulnak, amit csak a tulajdonosa használhat jogszerűen, az is csak fejlesztésre és tesztelésre. Lehet, hogy aktivált lesz a te géped, de semmivel sem lesz jogtisztább, mintha warez lenne.

Do the thing!

(#68311) TGaba62


TGaba62
újonc

Sziasztok!
A következő gondomra kérnék megoldást. Win8.1, tükrözött rendszerlemez. Időnként alvásból nem jön vissza. Táp LED ég, vinyó áll. Semmire nem reagál. Tápgomb 5mp-ig nyomva leáll. Indítás után rendszer feláll, vinyó terhelés 100% 1,5 óráig.
Ha valaki segítene...
Köszönöm!
Üdvözlettel:
TGaba62

(#68312) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
Honnan tudnék Windows 8 (nem 8.1!!!) iso-t letölteni? A media creation tool csak 8.1-et vagy 10-et szed le.
Köszi

(#68313) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello

Win8.1 -et használok. Volt egy felhasználónevem /rendszergazda/ és egy jelszavam hozzá.
Ma bejelentkeztem a windows store-ba és letöltöttem az asphalt 8 -at.
Kikapcsoltam, vissza, és a windows store jelszavam, és nevem van most már.
Nem akarom, hogy a windows nevem és az email nevem ugyanaz legyen, egyáltalán nem akarom, had döntsem el ÉN mi a nevem! És a jelszó is más legyen, amilyet ÉN akarok a gépen!
Plusz kreált egy másik felhasználót, abba nem tudok bejelentkezni. Az volt a régi email címem a régi felhasználónévhez.
Mit tudok vele kezdeni? Töröljem a felhasználókat, és bukjam az összes játék mentésem?

Hogyan tudom a régi nevem és jelszavam vissza állítani?

Másik problémám a NumLock, gépindításnál mindig be kell kapcsolnom a NumLock -ot. A regeditben már átírtam az Initialkey.... -ot 2 -esre, de ez nem segített. Bios -ban be van kapcsolva.
Hogy tudom beállítani, hogy indításnál be legyen kapcsolva a NumLock?

(#68314) Sanya válasza drmotto (#68312) üzenetére


Sanya
nagyúr

hivatalosan sehogy, mert megszűnt a támogatása.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#68315) szabonagyur válasza drmotto (#68312) üzenetére


szabonagyur
félisten

Torrent oldalakról max, ahogy kolléga írta hivatalosan nem támogatott már.

(#68316) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Kis segítség kellene. Vettem egy ssdt rendszert áthúztam rá, windowst újraaktiváltam. A probléma ott van, hogy 5 percig bootol a gép aztán pörög mint a vaddisznó. SSD felület ellenőrzés megvolt nincs probléma sebessége is okés, mégis minden újraindításkor ezt eljátsza, hogy 5 percig bámulhatom a winjelet a pörgő biszbasszal. Arra lennék kíváncsi van e olyan indítási mód ahol figyelemmel tudnám kísérni pontosan hol tart a különböző driverek modulok betöltésével, mert van egy olyan érzésem, hogy valamilyen driver nem stimmel és az eszközre vár. A másik eddig alvó állapotba tökéletesen működött a gép most pedig egyfolytában kikapcsol a kijelző de nem kapcsol le a gép.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#68317) szabonagyur válasza Sárpac (#68316) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem rakd újra az egészet, lehet ott van valami gubanc. Újraaktiválás ugye jogtiszta?

(#68318) Sárpac válasza szabonagyur (#68317) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen jogtiszta. Nyers ssdre klónoztam át az egész rendszert, egy darabig még ment is utóbbi napokban csinálja ezt.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#68319) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Tapasztalatotok alapján, gyengébb gépeken a Win7 vagy a Win8 fut jobban? Melyiket érdemesebb felrakni (Win10 szerintem kilőve, jelenleg W7 Starter van rajta)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#68320) VoidXs válasza gzbotii (#68319) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ahhoz már nagyon gyenge gépnek kell lennie (Intel Atom), hogy látni lehessen azt a szinte semmilyen gyorsulást, amit a Win 8 hoz. Egyedül az indulási idő javul látványosan, de az is csak töredezetlen, AHCI-s HDD-n.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#68321) gzbotii válasza VoidXs (#68320) üzenetére


gzbotii
veterán

Intel Atomos gép :D.Harmad számú készülék, egyetemen ha kell valami mobil szövegszerkesztésre (iPad nem teszi meg), akkor használom. Starter elég használható rajta, csak a kinézete nem tetszik, ezért gondolkozok egy Win8-on. Kérdés, mennyire sz§patnám meg magam (még jobban)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#68322) VoidXs válasza gzbotii (#68321) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A gyorsulás csak az Aerohoz képest mérhető. Butított témával a Win 7 a leggyorsabb.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#68323) Opa


Opa
tag

Sziasztok.

Win7-et akartam frissíteni Win8-ra, de:

"A(z) Windows 7 Ultimate nem frissíthető a következőre: Windows 8 x64. Ehelyett telepítheti a(z) Windows 8 x64 új példányát, de ez a frissítéstől eltérően nem fogja megőrizni a fájlokat, beállításokat és programokat."

Miért nem? :F

(#68324) szabonagyur válasza gzbotii (#68321) üzenetére


szabonagyur
félisten

Próbát megérhet, kérdéses támogatja e a gép a Win8.1-et, WIn8-at inkább ne.

(#68325) szabonagyur válasza Opa (#68323) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win8.1 Pro-ra lehet csak frissíteni.

(#68326) Opa válasza szabonagyur (#68325) üzenetére


Opa
tag

Akkor viszont a programoknak lőttek, igaz?
Úgy tudtam, ha először 8-ra frissítek, utána 8.1-re, akkor megmaradnak.

Amíg win8.1 nem volt, addig sima8-ra is lehetett upgradelni, nem?
Ha más Win7 verzióm lett volna (nem Ultimate), akkor se menne?

[ Szerkesztve ]

(#68327) szabonagyur válasza Opa (#68326) üzenetére


szabonagyur
félisten

Most ezzel mi a gond? Win7 Ultimate Win8.1 Pro-ra tud csak frissülni, az a verzió megfelelője, amit te akarsz felrakni az a sima Win8.1, az olyan mint a WIn7 Home Premium.

De részletesen, leggyakoribb típusok:
Win7 Home Premium->Win8.1 vagy Win8.1 Pro
Win7 Pro->Win8.1Pro
Win7 Ultimate->Win8.1 Pro
Win7 Enterprise-> semmire sem tud, frissítés kizárt.

(#68328) Opa válasza szabonagyur (#68327) üzenetére


Opa
tag

Én először Win 8-ra akarok upgradelni, és csak utána Win 8.1-re.
Akkor valószinűleg a win8 installom nem Pro, keresnem kell egyet...

Köszi a segítséget! :R

(#68329) netpeti98 válasza Opa (#68328) üzenetére


netpeti98
addikt

De miért akarsz Windows 8.0-ra upgradelni, és csak utána 8.1-re? Kihagyható lépés.

(#68330) Opa válasza netpeti98 (#68329) üzenetére


Opa
tag

Úgy tudom, hogy így nem kell az alkalmazásokat újraraknom. (w7Ultimate->w8Pro->w8.1Pro)
Rosszul tudom?

(#68331) qqcqqc válasza Opa (#68330) üzenetére


qqcqqc
őstag

Miért nem akarsz egy új telepítés? Tisztább, szárazabb érzés...
Nagyon nem kutyul be különben, de nem annyira jó.

(#68332) Opa válasza qqcqqc (#68331) üzenetére


Opa
tag

Nemsokára 2-3 gépre is fel kell majd raknom (w7-->w8.1), amiken kismillió program van telepítve, és nem lesz idő csak erre a módszerre valószínűleg.
Úgyhogy most letesztelem itthon, hogy muzsikál.
Amúgy én is a "tiszta udvar, rendes ház" híve vagyok :R

(#68333) netpeti98 válasza Opa (#68330) üzenetére


netpeti98
addikt

Érdekes, de tényleg úgy tűnik, hogy Win7->W8.1 esetében nincs benne a telepítőben az appok megtartása:[link]

But if you refer back to my article Windows 8 Tip: Upgrade from Windows 7, you will discover that this process provides a much wider range of choices, including a real in-place upgrade (in which your settings, personal files and applications are retained), a partial migration (keep personal files only), or a clean install (keep nothing). So if you wish to really upgrade from Windows 7 to Windows 8.1, you should upgrade to Windows 8 first. Then you can upgrade from that to Windows 8.1 for free. (And again retain all of your settings, personal files and applications.)

Sajnos tényleg nem úszod meg a W7->W8->W8.1 procedúrát. :( Nem tűnt logikusnak, hogy legalább a W7-ről ne működne, mivel működik W8 és W10 telepítő alól is.

[ Szerkesztve ]

(#68334) qqcqqc válasza netpeti98 (#68333) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az a legjobb, ha 10-re migrálna megmaradna minden, ami kompatibilis....
Nem értem, miért nem lehet 7-ről egyből 8.1 ugrani. :W

(#68335) qqcqqc válasza Opa (#68332) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ugyan az a hardver és szoftver környezet?
Mert akkor csak egyszer kéne megcsinálni, aktiválás előtt csinálni egy teljes lemezképet és csak klónozni, aktiválni minden gépet.

(#68336) Opa válasza qqcqqc (#68335) üzenetére


Opa
tag

A szoftver még csak-csak, de a hardver nem :(
Amúgy nekem minden megy flottul a két upgrade után, indul az összes program. Egyelőre...

Köszi a válaszokat mindenkinek! :R

(#68337) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziasztok!

Win8-ban szeretnék egy 2db partícióra osztott merevlemezt leformázni úgy, hogy egy egész formázott partíció legyen az eredmény de a Lemezkezelőben nem látom hogy ezt hogy lehetne egyszerűen megoldani. Tudna valaki ebben segíteni hogy lehet ezt megcsinálni?

(#68338) szabonagyur válasza nightzone (#68337) üzenetére


szabonagyur
félisten

2. partició törlése, majd elsőn jobb gomb és kiterjesztés.

(#68339) nightzone válasza szabonagyur (#68338) üzenetére


nightzone
aktív tag

ok, és a kiterjesztés után már engedni fogja a formatálást ugye?

(#68340) nightzone


nightzone
aktív tag

Meg lenne még egy 16gb-os pendrive is amit szintén ugyan így szeretnék megcsinálni, de ott a kisebb partíciót meg nem engedi se törölni, se kiterjeszteni, se formázni ntfs-re mert azt írja túl kicsi a mérete (2M). Így néz ki:

Ötlet? Thx

[ Szerkesztve ]

(#68341) szabonagyur válasza nightzone (#68339) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy törlöd mind a kettőt és akkor egy újat létrehozol.

(#68342) nightzone válasza szabonagyur (#68341) üzenetére


nightzone
aktív tag

Ok az menni fog hdd-vel, köszi! A pendrive-al szerinted mit kéne tenni hogy ugyan így egy partícióra tudjam át/le formázni, mert ott se a kisebbet nem engedi kiterjeszteni se a nagyobbat zsugorítani, se törölni egyiket sem?

[ Szerkesztve ]

(#68343) szabonagyur válasza nightzone (#68342) üzenetére


szabonagyur
félisten

Passz, nincs valami saját formázója a gyártó által? Vagy esetleg az valami biztonsági partició lenne?

(#68344) nightzone válasza szabonagyur (#68343) üzenetére


nightzone
aktív tag

nincs, találtam, még neve (gyártója) sincs :) én is valami biztonsági partícióra gondoltam, nem tudom mit kéne tenni vele hogy eltünjön..

(#68345) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Le lehet menteni valahogy aktuális eszköz beállításait?
Mint pl. az EDID információkat megjelenítő esetén.
Nekem ez kellene csak hangeszközhöz.

(#68346) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

A win nálam egy 60 GB-s SSD-n van, a C gyökérében van két file, biztos vmi rendszerfájlok. Ezeknek a méretét hogy tudnám csökkenteni? Majd 10 GB-t felzabálnak.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#68347) szabonagyur válasza petymeg (#68346) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Hibefájl: memória méretével azonos, ezt ki lehet kapcsolni teljesen, méretet nem tudsz csökkenteni máshoogy.
Kikapcsolás: admin módban megnyitott CMD-be beírod: powercfg -h off

Pagefile: lapozófájl, mérete csökkenthető, kikapcsolható.
Beállítás: rendszer tulajdonságok lap, majd balra spec beállítások, teljesítmény fül.

(#68348) petymeg válasza szabonagyur (#68347) üzenetére


petymeg
addikt

Köszi. Lehet vmi hátrányos következménye ezeknek? Lassulás stb?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#68349) szabonagyur válasza petymeg (#68348) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hibernálás: ha kikapcsolod nem tud a géped hibernálva leállni.

Lapozófájl: elvben ha van elég memóriád ki lehet kapcsolni, de én inkább azt mondom állíts be egy fix 1Gb maxon és kész.

(#68350) Sanya válasza petymeg (#68346) üzenetére


Sanya
nagyúr

írd be a google-be a fileok neveit és ott lesz a megoldás :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.