Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69251) mzso válasza westlake (#69250) üzenetére


mzso
veterán

Már nem tudtál mibe belekötni?
Mindig ugyanazt találja meg amivel probléma van... De mindegy is, akár a windows update-ben akár kézzel próbálok drivert telepíteni, sehogy nem működik most már az MTP. Az windows update simán elpusztította...

Ezek után meg végképp nem fogom automatára tenni ezt a fost.

[ Szerkesztve ]

(#69252) Frenky89 válasza westlake (#69250) üzenetére


Frenky89
őstag

A media creation tool-lal gyártassak 8.1 Pro telepítőt és azzal próbálkozzak? Ha pedig mégis kulcsot kér, akkor egy generic kulccsal telepítsem fel és utána majd aktiválódni fog?

(#69253) netpeti98 válasza Frenky89 (#69252) üzenetére


netpeti98
addikt

A telepítő biztos fog kulcsot kérni. A MCT-s telepítőknek levileg el kell fogadniuk a 8.0 kulcsát, ha mégse akkor jön a generic kulcs és csak telepítés után adod meg neki a kulcsot.

[ Szerkesztve ]

(#69254) Frenky89 válasza netpeti98 (#69253) üzenetére


Frenky89
őstag

Az MSDNAA-s 8-as simán felment úgy, hogy nem kért kulcsot.

Amúgy pont az a lényeg, hogy Win 8 OA licence van a gépben, így kulcsom nincs.

(#69255) netpeti98 válasza Frenky89 (#69254) üzenetére


netpeti98
addikt

Bocsánat az OA fölött átsiklottam. Elvileg mennie kell kulcs nélkül is, a biztonság kedvéért kiolvastathatod a Nirsoft Produkey nevű programmal.

(#69256) westlake válasza mzso (#69251) üzenetére


westlake
félisten

Már nem tudtam mibe belekötni? :F

Te csinálsz a bolhából elefántot. Egy hardver driver-ét nem lehet végérvényesen tönkretenni. Ha hibás egy driver, akkor el lehet távolítani. Az eszközkezelőben ott a funkció rá. Szóval csak utána kellene nézni a dolgoknak, nem pedig dobálni a sarat. A legtöbb dologra van megoldás. Ráadásul ez nem is valami irtózatosan bonyolult probléma.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#69257) Frenky89 válasza netpeti98 (#69255) üzenetére


Frenky89
őstag

Szerencsére nem kellett sokat trükközni. A régi MSDNAA-s iso-val nem működött, de csináltam MCT-vel egy pendrive-ot, amivel zökkenőmentesen működött. Nem kért kulcsot és gyönyörűen aktiválódott. Kösz a segítséget srácok!

(#69258) mzso válasza westlake (#69256) üzenetére


mzso
veterán

De nem megy sehogy, megpusztult és kész. Már mindent kipróbáltam. Nem mentem semmire.
Ha érdekel megnézheted a vergődésemet a telefon témájában.

"Te csinálsz a bolhából elefántot. Egy hardver driver-ét nem lehet végérvényesen tönkretenni. Ha hibás egy driver, akkor el lehet távolítani. Az eszközkezelőben ott a funkció rá."

Mindenki olyan okosnak hiszi magát, aztán folyton kiderül, hogy nincs igazuk...
Szerinted nem oldottam volna meg rég ha olyan egyszerű lenne?

(#69259) westlake válasza Frenky89 (#69257) üzenetére


westlake
félisten

Na az érdekes. Hivatalosan az MSDN és az MCT-s ISO-k "megegyeznek".

Play nice!

(#69260) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hello, Windows 8.1 telepítés gondom lenne.
Oprend.hu-s kori integráltat biztos ismeritek, távsegítek nem férek hozzá a géphez.
ez a core2-es lapos az áldozat
Rufusos ISO kiírás megtörtént, bootol, bejön a csempés 8 logo (most 7 van a gépen) és utána fekete képernyő és sehova tovább

core2duo azt hittem simán fog menni, 32-bites 8.1-gyel
Athlon 64 3000+-ra gond nélkül felment

(#69261) qqcqqc válasza quailstorm (#69260) üzenetére


qqcqqc
őstag

De azért nem 1 GB ram van benne?

(#69262) szabonagyur válasza quailstorm (#69260) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hasonló Asus F5SL van itthon P8400-al arra sem megy fel... valami inkompatibilis.

(#69263) quailstorm válasza qqcqqc (#69261) üzenetére


quailstorm
nagyúr

1,5GB, ami nem sok, de nemrég ennyivel voltam kénytelen használni az Athlon 64 3000+ gépet Vista driveres FX5700-zal, és ment. Vírusirtó nélkül értelmezhetően ment.

De értem, akkor szopó sajnos. Egy metros áruházas játék miatt kellett volna az egész. Annak csak shader 3 kell, ment volna. Asztali 7600-on legalábbis megy.

[ Szerkesztve ]

(#69264) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

elég furcsa gondom akadt. friss 8.1 Pro 64 bit telepítés (eredeti) után a Windows Update futtatása során keres folyamatosan és nem talál frissítést, nem lép ki, nem fagy le, csak nem talál. mi lehet ennek az oka? az installer updatelt ugyan, de nem friss, még kb 1GB cucc tuti lóg a levegőben.

valami ötlet erre? laptopok esetén mindig macerásan indul meg, ezt sem értem miért, de idővel lekapja. most semmi.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#69265) szabonagyur válasza hoffman_ (#69264) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Várni kell, Win8-at is utólérte a WIn7 szerű lassú frissítés.

(#69266) hoffman_ válasza szabonagyur (#69265) üzenetére


hoffman_
nagyúr

remek. ez a kisebbik rossz, legalább nincs más "gond". köszi szépen, meglátjuk mire jut egy nap alatt.

:R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#69267) westlake válasza hoffman_ (#69264) üzenetére


westlake
félisten

Valóban, már semmivel sem jobb ilyen szempontból a 8.1, mint a 7. Ugyanolyan lassú a WU, ha sok frissítést kell megkeresnie. Ezért érdemes mindig megbízható, frissített telepítőket használni. Vannak ilyenek, hiába állítja bárki is az ellenkezőjét.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#69268) szabonagyur válasza westlake (#69267) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen ezekkel ki lehet küszöbölni a sok frissítést, de utána a napi használatban amíg egyszer meg nem talája a WU a frissítéseket mindig is lassú lesz, ha meg egyszer megtalálja utána már mindegy.

(#69269) westlake válasza szabonagyur (#69268) üzenetére


westlake
félisten

Pontosítanék. Nem az a lényeg, hogy megtalálja, hanem hogy fel legyen telepítve. Hiába talál meg egy gyári SP1-es Windows 7 telepítés 250 frissítést 14 óra alatt, ha bezárod a WU ablakot, akkor az újabb keresés megint 14 órát fog igénybe venni. Szóval nincs semmi féle cahce, vagy lista. A régebbi WU egy érdekes állatfaj. A keresés ideje egyenes arányban csökken (vagy éppen nő) a megtalálandó frissítések számával. Egy frissített Windows 7 telepítés például 4-5 perc alatt megtalál 5-6 darab frissítést. Elsőre is.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#69270) szabonagyur válasza westlake (#69269) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kb 1 hete raktam újra, sima Win7 Pro Sp1-t, első keresés volt hosszú, utána már gyorsabb sokkal.

(#69271) westlake válasza szabonagyur (#69270) üzenetére


westlake
félisten

Érted egyébként, hogy mit írtam le? Ha igen, akkor neked különleges géped van, mert nekem minden egyes alkalommal majdnem pontosan annyi ideig tart megtalálni kb. 250 darab frissítést. Windows 7-nél és Windows 8.1-nél is. Egyébként nincs jelentősége. Frissített telepítő a megoldás. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#69272) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Hol találok egy pontos (és lehetőleg mindig naprakész) listát a nemkívánatos Windows-frissítésekről? (Az új vinyóm túl hangos, és minden egyes nap hosszasan tekergeti az a nyamvadt telemetriás szemétkupac.)

Jelenleg ennyit tudtam összekaparni:

KB3068708
KB3075249
KB3080149
KB3035583
KB2976978
KB3096411
KB3102812
KB3072318
KB3044374

Amikor kilőttem a Feladatkezelőben a telemetriát, hirtelen előugrott a SensorDetector.exe, és az tekerte tovább a HDD-t. Ez mit csinál? Általában elég sokat buzgólkodik. :F

(#69273) C. s. válasza C. s. (#69272) üzenetére


C. s.
addikt

Valaki?

(#69274) netpeti98 válasza C. s. (#69272) üzenetére


netpeti98
addikt

A GigaByte EasyTune fent van? A SensorDetector.exe ahhoz tartozik, nem a rendszer része.

(#69275) C. s. válasza netpeti98 (#69274) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!
GigaByte alaplapom van, és ez a program is telepítve lett. Mit csinál? Szükséges vagy csak kacat?

(#69276) netpeti98 válasza C. s. (#69275) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha jól látom hardvermonitorozó, tuningoló. Próbál meg eltávolítani. Mondjuk nekem nincs kéznél olyan gép amiben Gigabyte alaplap lenne, de szerintem a driverektől függetlenül is el lehet távolítani.

(#69277) C. s. válasza netpeti98 (#69276) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm a segítséget!
Igen, közben vettem a bátorságot és elindítottam. Legutóbb az alaplap telepítésekor láttam ezt az ablakot, most derengeni kezdett. Inkább nem piszkálom, mostanában nincs sok időm. Többnyire nyugton van, csak mindig a Windows telemetriás izéjével "együtt" tevékenykedett, illetve utána, de azóta, hogy azt leirtottam, rendesen viselkedik, azt hiszem. Legalábbis nem hallom, hogy valami tekerné a vinyót. 1-2 nyekkenésre meg nem kapom már föl a fejem, kezdek beletörődni, hogy hangos.

(#69278) netpeti98 válasza C. s. (#69277) üzenetére


netpeti98
addikt

Mikor szokta pörgetni a rendszer? Üresjáratban az automatikus karbantartás is szokott futni, ilyenkor töredezettségmentesít, vírust keres (ha Defendert használsz) stb..

(#69279) C. s. válasza netpeti98 (#69278) üzenetére


C. s.
addikt

Még csak 2 napja pucoltam ki a gépből a telemetriás cuccot, de egyértelműen halkabb lett azóta. Sokkal kevesebb a tekergetés. Nem tudom, hogyan lehetséges, de azóta a SensorDetector.exe sem nyüzsög annyit, ha jól gondolom. Igazából elég rövid idő telt el a takarítás óta, ráadásul ma sem tudtam folyamatosan a gép előtt lenni, amíg be volt kapcsolva, így a véleményem nem túl megalapozott.

Elképzelhető, hogy a telemetriás kémprogi mozgósít a gépen található programok közül párat, ami az adatgyűjtögetős érdekeit szolgálja? Mert pl. az említett program sok rendszeradatot lát, ezért lehet, hogy vele végezteti a "kulimunkát" a Microsoft. :F Nekik úgy is csak a végeredmény kell, fölösleges megírni egy bonyolultabb programot, amikor másét is használhatja. Így elég, ha el tud indítani pár programot és kiolvasni az eredményt. Persze az is lehet, hogy ez merő fikció, csak furcsa ez a csönd a gépből.

Avastot használok, de jó, hogy eszembe juttattad, hogy kapcsoljam be a képernyővédős víruskeresést, mert korábban átmenetileg kikapcsoltam és úgy felejtettem. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#69280) netpeti98 válasza C. s. (#69279) üzenetére


netpeti98
addikt

Azért a telemtria nem így működik, és nem is ilyen okos, hogy egy 3rd party programot csak úgy bevonjon a dologba.:)

Szerk.: a tiédnél frisebb listát nem találtam, ha így megoldódott, akkor OK

[ Szerkesztve ]

(#69281) C. s. válasza netpeti98 (#69280) üzenetére


C. s.
addikt

Akkor egy "kicsit" túlkombináltam. :B

Igen, úgy néz ki, megoldódott. Majd fülelek és persze vigyázok a frissítésekkel. Köszönöm a segítséget!

(#69282) Gabson730


Gabson730
tag

Amikor böngészek - és több wincsi is van a gépemben - miért van az, hogy pl egy videó megnyitásához vagy oldal letöltődéséhez meg kell várnia a procinak hogy felpörögjön egyik olyan hdd is, amin nincs is winfos?
meg kell várni mind a 13 másodpercet !! :Y :W

Ezt nem tudnám valahogy kiiktatni?

Köszee

(#69283) mzso válasza Gabson730 (#69282) üzenetére


mzso
veterán

Minden bizonnyal azért mert azon van a videó fájl...
Vagy bármi egyéb amit a program el akar érni. Ehhez a windowsnak nem sok köze.

(#69284) pc360


pc360
addikt

Adatot mentenék Win 8-ról, és sok személyes fájlt csak másolni tudok, törölni nem. Hogy lehet általánosra állítani a jogosultságokat a fájlokon, hogy ne legyen probléma a hozzáférhetőségükkel később? Nem akarom tönkrevágni a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#69285) 4ron


4ron
senior tag

Hali.
Mi okozhatja azt, hogy pár napja nagyon pörög a laptop ventije és fúj? Nem rég lett takarítva, szerintem valami szoftveres gond lehet. Új alkalmazás nem lett telepítve, változtatást nem eszközöltem rajta. Átlag 40% CPU használatot jelez, 50%-tól több memória használatot sima Chrome böngészés alatt. i3-2350M / 4GB RAM/ HD7670M konfig.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#69286) quailstorm válasza 4ron (#69285) üzenetére


quailstorm
nagyúr

GPU-z-vel nézz egy GPU használatot mert vannak bitcoin bányász trójaik manapság. Van valami gyári energiaprofilkezelő hozzá?

(#69287) 4ron válasza quailstorm (#69286) üzenetére


4ron
senior tag

Nincsen fent, a Windows általi sémát használom, amit magam konfiguráltam számomra ideálisra. Csak pár napja kezdődött a probléma, nem értem mi lehet. Talán egy Windows frissítés? Egyébként ugyanez a probléma miatt váltottam vissza Windows 10-ről, mert ott sem tudtam orvosolni. Jogtiszta a mostani verzióm is, szóval ha nem lenne a venti pörgés, váltanék mindenképp. GPU-z:

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#69288) quailstorm válasza 4ron (#69287) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az elmúlt pár napban szerintem még frissítés se volt és 8.1-ben már nem lesznek nagy változások. Sajna gőzöm sincs, nem vagyok nagy laptopos. Ventit is más állítani, ha jól emlékszek a PC-s nV Precision valamennyire a VGA ventibe bele tudott szólni Y500-on, de ott is csak egybe.

(#69289) 4ron válasza quailstorm (#69288) üzenetére


4ron
senior tag

Megpróbáltam újratelepíteni a VGA drivert, előtte DDU csökkentett módban, de sajnos ugyanez a helyzet, pedig régebbi drivert tettem fel. Rákérdezek a Toshiba topikban, remélem van megoldás, mert nagyon bosszantó.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#69290) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Windows 8.1-ben hogy lehet elérni, hogy a tálca ne a háttérkép színét vegy át, hanem pl fixen be állítsam feketére? (mint a win10 tálca)

(#69291) quailstorm válasza kory24 (#69290) üzenetére


quailstorm
nagyúr

[link] [link]

Úgy tűnik, hogy gyárilag sehogy. Aero Lite (Windows Serverben használt) téma biztos jó lesz, max ronda. Én nem tesztelem, nekem így a jó. De meglepődtem hogy nincs ott a gomb.

(#69292) kory24 válasza quailstorm (#69291) üzenetére


kory24
őstag

Ez elég lehangoló....

De azért köszi :)

(#69293) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Hallo. Egy olyan gondom lenne, hogy random időnként elkezd shutdown-olni a windows 8.1-em.
Nagyban írtom a lényeket Diablo3-ban, a következő pilllanatban szürke háttér fogad fehér betükkel, hogy "Shutting down..." és a gép lekapocsol.
OC volt anno, levettem alapbeallitasra, nem segitett, futattam OCTT vagy OCCT-t CPU-ra VGA-ra nincs hiba, proci es vga nem melegszik túl.
Szedtem le egy Kaspersky virusirtot (Win 8.1 ota nem hasznalok antivirt #yolo) de nem talált semmit.
Utobbi időben nem telepitettem semmit a gépre és HW valtoztatas sem volt.
Merre induljak tovább? A Windowsból kibányászható-e hogy mi triggereli a shutdown-t, ha igen hogy?

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#69294) quailstorm válasza ReFleXx (#69293) üzenetére


quailstorm
nagyúr

talán itt
ha nem a házon a gomb csinálja akkor értelemszerűen szoftveres
ütemezett feladatokat is nézd át

(#69295) csabi0911


csabi0911
csendes újonc

Valami Spyware/ Adware vírus rámászott a gépemre, a vírusirtóm nem észlelte/ törölte ezért a vcleanert akartam használni a kiirtáshoz. Itt találtam egy leírást hozzá hogyan érdemes használni.: https://www.avg.hu/index.php?viewpage=removal-tools Azt írja, csökkentett üzemmódban indítsam újra a gépet. Mióta ezt megtettem, a windows 8.1 nem indul el, csak ezt a képet tolja be (melléklet) és nem csinál semmit.

Ez a lila képernyő egyébként nem szokatlan. Mióta fent van a linux is a gépemen, mindig így indul el. Ezt a képernyőt mutatja pár másodpercig, aztán eltűnik. De semmi rendelleneset nem mutat egyik op rendszer sem, csak fura. De mióta megpróbáltam csökkentett üzemmódban elindítani, a GRUB után csak ez a képernyő van és semmi. A Linux elindul, így tudok gépezni, de a fájljaimat nem érem el, amiket a windows alatt hoztam létre, tehát tökön vagyok lőve.

Valami tipp esetleg? Előre is köszi a segítséget!

(#69296) quailstorm válasza csabi0911 (#69295) üzenetére


quailstorm
nagyúr

kép nincs

linuxra rakj fel NTFS-3g-t, non-free package ha jól tudom
dual boot rendszerhez melegen ajánlott a gyors boot és a legacy bootmenü használata
nem tudom, hogy boot.ini-ben hagy-e nyomot a csökkentett mód és ki tudod-e venni

(#69297) csabi0911 válasza quailstorm (#69296) üzenetére


csabi0911
csendes újonc

Fent volt az NTFS-3g, és a boot menü is legacy módra volt állítva. :/

(#69298) quailstorm válasza csabi0911 (#69297) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az gáz. Adatlapomat ha megnézed van egy pár OS a gépemen és én jól elvagyok.

(#69299) King Unique válasza csabi0911 (#69295) üzenetére


King Unique
titán

Windows 8 óta akármilyen dual-boot megoldás is van a gépen, a fast startup kikapcsolása erősen ajánlott! Máskülönben a Linux nem fogja tudni felcsatolni az NTFS partíciókat és így nyilván nem is tud hozzáférni a tartalmukhoz. Windows - Windows esetén meg eleve BSOD-ot okoz...

Egyébként natív NTFS támogatás már egy ideje van az újabb Linuxoknál, így azzal nem kell külön bajlódni. A "lila képernyő" meg gondolom az Ubuntu boot screen lehet, amely Legacy módban ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#69300) quailstorm válasza King Unique (#69299) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kösz a javításért, most látom hogy a nagy rohanásban kimaradt hogy gyors boot off :(((

Egyébként fel tudja csatolni, csak -f kapcsolóval és elrontja a konzisztenciát, lehet utána CHKDSK-t vagy FSCK-t futtatni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.