Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Osiris


Osiris
őstag

Üdv
kellene nekem valami naptár gadget, ami a heteket sorszámát is ki tudja írni. Tudtok ilyet?

(#552) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#549) üzenetére


Gorneck
titán

Nincs vmi plusz tűzfalad? Mert ilyennel még nem találkoztam...

Vagy nem volt több AV mostanság felrakva a gépre?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#553) zyndar


zyndar
tag

Üdv Urak!
Windows 7 Ultimate Editiont használok kb. 1 hónapja minden probléma nélkül. Előtte Win 7 Home Premium volt fent közel egy évig, arra semmi panaszom nem volt. Olyan 3-4 napja véletlenszerűen lefagy a rendszer, minden billentyűre érzéketlen. Ez netezés vagy netes videó közben szokott előfordulni, egyszer pedig játék közben történt (a böngésző is meg volt nyitva). Vírust, egyéb szemetet nem találtam. Mi szokott lenni a gond?
A gépem paraméterei:
Alaplap: MSI 770 C45
Proci: AMD Athlon II x2 250
VGA: ATI Radeon hd 4650
Memória: Kingston 2gb ddr3 1333mhz
HDD: Samsung 250GB SATA II 7200 rpm

(#554) Zolcsy82


Zolcsy82
csendes tag

Sziasztok!

Sources\ei.cfg -törlése a telepítő DVD képből.

Ez lehetővé teszi azt, hogy az OS telepítésekor ne csak 1 verzió legyen elérhető!

Pl.: Win 7 Ultimate DVD-képből ha kiröröljük ezt a ei.cfg filet, majd ezt kiírjuk lemezre,akkor telepítéskor VÁLASZTHATÓ lesz bármelyik verzió!

Nos, ez működött nekem 32bit-en!

-De mi a helyzet a 64bites verzióknál???
Mert ugyanígy kitöröltem a ei.cfg-t és nem működik ez a módszer!

Ha valaki tudja hogyan csinálhatnék Win764bit Ultimate-ből Custom telepítős Win7-et csinálni
az kérem válaszoljon!

(#555) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Üdv!
Érdeklődnék, hogy mi lehet a gond olyankor, ha a win 7 olyat ír ki bejelentkezéskor, hogy a felhasználói profil nem tölthető be. Rá lehet nyomni ilyenkor egy OK-ra, amiután beugrik a felhasználó neve a bejelentkezés gombbal, rányomok és megint jön a hibaüzenet, hogy a profil nem tölthető be. Semmi mást nem lehet csinálni, csak kikapcsolni vagy újraindítani a gépet.
Próbáltam csökkentett módban új profilt létrehozni, vagy a meglévővel valamit kezdeni, de a vezérlőpultban a felhasználó profiloknál bármire nyomok (jelszó beírás, név változtatás, új profil létrehozása, kép megváltoztatása) semmire nem reagál.
Mit lehet ezzel kezdeni és mi okozhatja?

(#556) Zolcsy82 válasza Zolcsy82 (#554) üzenetére


Zolcsy82
csendes tag

Probléma megoldva!
Nem törölni kell hanem átítni a kívánt verzióra!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#557) Fire/SOUL/CD válasza Zolcsy82 (#554) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egész biztosan nem eredeti a telepítőlemez, hanem kókányolt, azaz csak az Ultimate változatot tartalmazza (aki készítette, ő már kiherélte a többi változatot, azaz ez a lemez is egy Custom telepítő) vagy retail változat, amiben nem törölni kell, hanem átírni vagy Te keveredtél bele a dologba és nem jó image-t írtál ki... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#558) Воланд válasza zyndar (#553) üzenetére


Воланд
titán

Eseménynaplóban hibaüzenetek?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#559) zyndar válasza Воланд (#558) üzenetére


zyndar
tag

Na én ott elvesztem :) Egyébként kritikus hibánál írta a Kernel power...nem emlékszek pontosan, most nem is vagyok otthon. Arra tudok gondolni, hogy esetleg áramingadozás van? Most költöztünk új helyre kb. 2 hete. Ezt lehet korrigálni egy komolyabb táppal? Még az is segítség lenne, hogy pontosan hol keressem az eseménynaplóban a bejegyzéseket, sajnos nem értek hozzá nagyon.

(#560) < CyberBob > válasza Sub-ZeRo (#548) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az a gond vele. hogy keveset mutat. Legalább 15 hír kellene (az oldal többet is küld amit használnék).

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#561) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor így mindenkinek válaszolnék. Semmi más tűzfal nincs fent, csak a win + mse egy router, ami nem hiszem hogy bekavarna, mert az avira annó simán frissült. MSE 2 meg nem. Nem tudom miért. AVG-t utoljára erre a gépre tavaly raktam, azóta vagy 20 windows volt fent, szóval az kizárva. AV meg csak az avira vol, ttörölve lett és még a reg cleanerrel + kézzel is ki lettek törölve a dolgok. De ha megnézem, akkor nem az elejétől csinálja, hanem nem olyan régen. Nem tudom mi van vele, de csak az mse csinálja. Nem tudom mi gyíkja van neki. Majd figyelem hogy lesz e változás. Amúgy meg néha pirosan szokott betölteni, de amint rákattintok, akkor zöld lesz. Ilyet még nem láttam. Lehet hogy lesz egy új legenda erről. :DDD

(#560) < CyberBob >:Mutat többet, csak egyszerre 4-et. Amúgy 30-at tud megjeleníteni, és automatán vált.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#562) Gorneck válasza Sub-ZeRo (#561) üzenetére


Gorneck
titán

Pedig tuti bekavar neki vmi...nálam frissít ahogy kell, mondjuk nálam az időzített scan ki van kapcsolva...szal azzal nem frissít...

Gorneck#1239

(#563) < CyberBob > válasza Sub-ZeRo (#561) üzenetére


< CyberBob >
őstag

De egyszerre kéne.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#564) mar1boroman


mar1boroman
tag

Sziasztok!
Help!!
Skypon küldtem egy képet haveromnak, azt mondta nem tudja megnyitni, de én sem tudtam, társítottam a windows képnézegetővel, de ezután MINDEN progit ezzel társított, tehát rámegyek a google chromera és bejön a képnézegető, hogy tudnám megcsinálni??
Ja, és MINDEN parancsikon végére odanyom a windows egy .lnk-t. :/
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#565) fatal` válasza Zolcsy82 (#554) üzenetére


fatal`
titán

Akkor valamit elrontottál, mert 64 bites verzióval is működik, még a beta idején így próbáltam ki a prot.

(#566) mar1boroman válasza mar1boroman (#564) üzenetére


mar1boroman
tag

Magyarul minden parancsikonom .lnk fájl lett, ha új parancsikont csinálok akkor is, segítsééég! :R

(#567) sfdrakex válasza mar1boroman (#564) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezérlőpultban alapértelmezett programokban tudod beállítani.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#568) #41133696


#41133696
törölt tag

(#569) BullZeye


BullZeye
veterán

Windows 7 nagyon idegesítő szokása, ha tallózok mappák között, akkor ha nem a kis nyílra kattintok a mappa bal oldalán, hanem magára a mappára, akkor a kinyílt mappa csak azért sem felülre kerül, hanem pont fordítva legalulra, hogy naná, hogy görgőznöm kelljen minden kattintás után, ha ne adj isten 2-3 mélységig szeretnék a mappába menni.

Erre van valami megoldás?

(#570) mar1boroman válasza sfdrakex (#567) üzenetére


mar1boroman
tag

De ott hogy? Hülye vagyok ehhez ááá! :(

(#571) zyndar


zyndar
tag

Az alábbi Kernel power kritikus hiba naplózása történt minden fagyás alkalmával. Ez mitől lehet? Eddig kifogástalanul működött a rendszer.

(#572) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Egy AMD Athlon 64, 2.2GHz-es, 1GB RAM-os gépre (amiből az int VGA miatt csak 896MB maradt) érdemes win7-et tenni? Élvezhető rajta a sebesség, vagy inkább maradjak XP-nél??

Illetve sebességben észrevehető/eltérő, hogy az Ultimate verziót teszem fel, vagy valami kisebb Pro/Home-ot?

Köszönet :R

üdv

(#573) polonic válasza zyndar (#571) üzenetére


polonic
félisten

Ez táp hiba is lehet, hardveres hiba is akár.
Driverek a legfrissebbek?

(#572) werszomjas

Talán olyan határeset.
Egyébként azt tedd fel, amelyiknek a szolgáltatásai kellenek meg amire pénzed van. Egy HP legkedvezőbb árú és tökéletesen elég otthonra.

[ Szerkesztve ]

(#574) zyndar válasza polonic (#573) üzenetére


zyndar
tag

Nem a legfrissebbek, de eddig nem is volt emiatt gond. Azért frissítek mindent.

(#575) jagdtigger válasza zyndar (#574) üzenetére


jagdtigger
tag

Milyen tápod van?

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#576) zyndar válasza jagdtigger (#575) üzenetére


zyndar
tag

400W-os Chieftec.

A gépem paraméterei:
Alaplap: MSI 770 C45
Proci: AMD Athlon II x2 250
VGA: ATI Radeon hd 4650
Memória: Kingston 2gb ddr3 1333mhz
HDD: Samsung 250GB SATA II 7200 rpm

(#577) werszomjas válasza polonic (#573) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszönet, akkor megpróbálom, remélem nem lesz nagyon lassú :R

üdv

(#578) #41133696 válasza zyndar (#571) üzenetére


#41133696
törölt tag

RAM tuningnál is előjöhet. Tapasztalatból mondom. Nekem az 1066 -os gyári ramjaimat nem komálta a lap, csak 800 -on. Azóta is 800 -on vannak :D

Ja és természetesen volt Kernel Power. Persze lehet táp is, a névből erre lehetne főként következtetni, de valójában az van, hogy BSOD következtében volt egy kis zavar :D

[ Szerkesztve ]

(#579) zyndar válasza #41133696 (#578) üzenetére


zyndar
tag

A RAMok nincsenek tuningolva, 1333 Mhz-en mentek mindig. Egyébként nem volt kék-halál, csak teljes mértékben válaszképtelen lett a gép.

(#580) Zlin50


Zlin50
senior tag

Olvasni lehet már win8-ról. Azt írják jövőre jelenik meg. Érdemes megvárni vagy a win7 sem rossz beruházás?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#581) pete_21 válasza zyndar (#579) üzenetére


pete_21
addikt

Esetleg túlmelegedés is lehet. Aida64-ben figyeld a hőmérsékleteket!

[ Szerkesztve ]

(#582) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Talál a gépem 3 frissítést, de többszöri próbálkozás után sem tudja telepíteni, 643-as hibakódot ír. Van valami ötletetek? Amúgy a képen látható frissítésekről van szó.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#583) pschio válasza dethroner (#582) üzenetére


pschio
őstag

indítsd újra a gépet.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#584) Petya597


Petya597
tag

Sziasztok!
Két problémám lenne.

Az egyik: 64 bites Windows 7 Ultimate -et használok, és a mai napig nem tudok rájönni, hogy miért tölt be lassan a rendszer. Amikor bejön a Windows logo, ami pulzál, az gyorsan betölt, ReadyBoost -al még gyorsabban, szóval ezzel nincs is baj. Viszont amikor bejön az Üdvözöljük! képernyő, akkor általában másfél percig vacakol, és tölt, és utána még meg kell várnom azt is, amíg rendesen bejönnek az ikonok. 2 x 2 GB (Kingston HyperX) ram, Samsung HD322GJ 7200 RPM 16 MB, Q8400. Meséltem egy ismerősnek, és mondta, hogy ilyen konfigon jóval gyorsabban kellene betöltenie, sőt, az Ő konfigja is hasonló, és Neki max. 1 percet vesz igénybe a komplett betöltés, üdvözöljük képernyővel együtt, merevlemezen. (Amúgy SSD -t használ) Már Én is megelégeltem a dolgot. Próbáltam letörölni a Norton Internet Secury -t, úgy is lassú. Egy csomó automatikusan induló folyamatot leállítottam, úgy is. Próbáltam húzni a procit, úgy is. Ismerős tanácsára átállítottam BIOS -ban a Configure as - IDE -ről ACHI -ra, úgy is lassú. Más ötletem Nekem már nincs.... Mi lehet a baj?

A másik:
Észrevettem, hogy a rendszer folyamatosan olyan 1.37 GB -ot eszik, pedig nem működik más, csak a vírusírtó, driver -ek, EVGA Precision, ilyesmi. És így is így ennyit eszik. Nem tudom, mennyire normális ez, XP -n nem evett semmit, sőt, úgy, hogy nem csináltam semmit, nem is ette a ram -ot. Normális ez?

Itt van pár kép:

Előre is köszi a válaszokat! (Szerk: A képen azért 1.44 GB, mert közben ment a Firefox, de enélkül 1.37 GB)

[ Szerkesztve ]

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#585) dethroner válasza pschio (#583) üzenetére


dethroner
veterán

Az sem segít. Már a telepítés közben kiírja a hibakódot és hogy nem sikerült a frissítéseket telepíteni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#586) Peter Kiss válasza Petya597 (#584) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

(#587) Sub-ZeRo válasza Petya597 (#584) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A ramból annyit eszik. Az SSD és HDD-t ne hasonlítsd össze, nem egy súlycsoport. Az automatán elinduló programok húzzák le a betöltést, lásd msn, steam, skype stb. Nekem a az msn és a steam fogja le a betöltést, amúgy jóval gyorsabb lenne ha kilőném, de mivel használva van egyszer úgy is el kell indítani őket.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#588) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Van olyan beállítás a 7ben,mint az xpben volt?Klasszikus nézet.Konkrétan XP nézetet szeretnék, de csak ha a mappák formáját is átalakítja a régire.Van ilyen?Vagy témát kellene keresnem?
Köszi!
Dodo

(#589) sfdrakex válasza Petya597 (#584) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ramból azért eszik ennyit, mert a sűrűn használt programokat betölti előre, így ha indítod őket, gyorsabban indulnak el, viszont ha olyat indítasz aminek kell sok ram, akkor üríti a ramban lévő dolgokat és odaadja annak a programnak aminek kell. Szóval ne foglalkozz a memória használattal.

A Windows indulást pedig a sok automatikusan induló program nagyban befolyásolja.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#590) Воланд válasza dodopek (#588) üzenetére


Воланд
titán

Jobb klikk az asztalon, személyre szabás.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#591) Fire/SOUL/CD válasza dodopek (#588) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Olyan klasszikus menüt, ami az XP-ben volt nem fogsz tudni beállítani, kb 3 lehetőséged van
1. Asztalon jobb egér/személyre szabás/kiválasztod a klasszikus windows témát
2. Ha az egész dolog a mappák kinézetére megy ki, akkor próbáld ezt [link]
3. Ha egyik sem megfelelő számodra, akkor vannak direkt XP klasszikus menüt "előállító" programok, viszont arra felhívnám a figyelmed, hogy gyakran teljesen szétbarmolnak dolgokat, valamint eltávolítani sem mindig lehet őket tökéletesen...
Ha ezt e lehetőséget választod, legyen visszaállítási pontod, ha beütne a ménkű... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#592) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Windows live mail essential-t használok levelezésre.
Hogy tudom elérni, hogy ne Spam-ként érzékeljék az általam küldött leveleket egyes levelezőprogik (pl.:outlook)
Egyáltalán miért van, hogy van amelyik spam-nek érzékeli?
Az oké, hogy a fogadó oldal biztos túl van biztosítva, de hogy lehet az én oldalamon beállítani, hogy a lehető legjobbnak kezeljék a rendszerek a tőlem érkező leveleket?
(t-online-os postaifiok)

F.K.T.

(#593) Fire/SOUL/CD válasza psg5 (#592) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ennek nem sok köze van a W7-hez (konkrétan semmi) :N
Vannak a kérdésedhez alkalmasabb topikok is, légy szíves ott tedd fel a kérdésed: [link] | [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#594) Zlin50


Zlin50
senior tag

Halihó!

Beállítható a win7 alatt is (XP-hez hasonlóan) olyasmi hogy:
-indításkor az előzőleg nyitott ablakok megjelenjek?
-az intézőben kiválasztott mappák ablakai hasonló eloztásúak legyenek? (mindegyikre érvényes)
-az eltérően beállítani kívánt megjelenést külön megjegyezze?
-az ismert fáljtípusnál is jelenjen meg a kiterjesztés?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#595) psg5 válasza Fire/SOUL/CD (#593) üzenetére


psg5
veterán

Ne már...
Win 7 miatt a legtöbben használják a live mailt-t, azért picit kapcsolódik.
Tudom a fórum segítség és tényleg örülök, hogy egyáltalán van hely ahol van esély problémák megoldására,de az általad linkelt topikok közűl a live mail-ban pont 2 hónapja várok segítséget, valjuk be az a topik nem igazán pörög...
Az outlookból meg félő, hogy ugyanezzel az indokkal küldenének a live mail-ba...oszt ugyanott vagyok ahol a partszakad...
Ezért próbákoztam itt...
Sorry...

F.K.T.

(#596) Fire/SOUL/CD válasza psg5 (#595) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Oksa... Szerintem inkább arról van szó, hogy megszigorították a spamszűrést, mind a levelező szervereken, mind az outlookban. több kritérium van, hogy mikor is válik egy levél spam-mé, ami lehet azért, mert több embernek küldöd, vagy bizonyos típusú csatolmányt tartalmaz stb. Ez ellen Te nem sok mindent tehetsz, max a címzetteknek kell megfelelő beállításokat eszközölni a levelezőszerveren avagy az outlook-jukban...(pl szabályt létrehozni, hogy ha Te vagy a feladó, akkor azokat a leveleket ne vizsgálja stb)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#597) psg5 válasza Fire/SOUL/CD (#596) üzenetére


psg5
veterán

Sajna a "túloldalra" sok esetben nincs ráhatás...
De hogy írod, ez a szigorítás lehet a legvalószínűbb, mert leginkább olyan helyekről kapom a visszajelzést, hogy spam a levél, ahol komoly rendszerek vannak, jobban mondva komolyan veszik a biztonségot.
Az érthető volt idáig, hogy amennyiben egyszerre több címre ment ugyanaz akkor fékezett, de valóban az utóbbi időben az egyes levelekkel is ezt tette a "túloldal" pár hónapja még csak akkor, ha egy napon belül ugyanarra a címre töbször írtam (ha csak egy nap egyszer akkor nem) , de most már néha akkor is "szemétbe" megy, ha egyszeri levelezés van. De az igaz, hogy ez csak olyan címzetteknél, ahol komoly háttér van.

Köszi a segítséget!

F.K.T.

(#598) pzstm válasza psg5 (#597) üzenetére


pzstm
titán

elég sanszos, hogy at-onlineos smtp szerver lesz a ludas. Esetleg ha van gmailed/hotmailed próbáld ki azzal is. (gmail-es smtp-vel küldött levelek szinte soha nem landoltak még Outlook spamban (1-2 kivétel akadt persze) ) de a hotmail esetében is hasonló az arányszám. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#599) psg5 válasza pzstm (#598) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.
pl a Freemailes címemről küldöttel sincs gond, azonban mindenképpen a online-osat kell használnom...

F.K.T.

(#600) pzstm válasza psg5 (#599) üzenetére


pzstm
titán

smtp-nél hitelesítés és megfelelő titkosítás be van állítva megfelelően?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.