Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) aszti93 válasza fatal` (#335) üzenetére


aszti93
aktív tag

Sikerült megcsinálni, ajátékok futnak. Köszönöm :R

Üdv.: Aszti

(#402) Sub-ZeRo válasza tévelygő (#400) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Amit bekarikáztam arra rákattintani, majd advanced és settings.
Bocs, angol 7. :P :D

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#403) tévelygő válasza Sub-ZeRo (#402) üzenetére


tévelygő
aktív tag

"Vetett árnyék az asztal ikoncimkéin" elöl kivettem a pipát,de a helyzet sajnos változatlan.

Sony RX 10

(#404) Lenry


Lenry
félisten

két kérdés:

1. mivel tudok biztonságosan, adatvesztés nélkül átméretezni egy Win7 rendszerpartíciót? van egy 500-as HDD, 50GB/maradék arányban kettévágva, 50-esen van a Win7, ezt kellene a másik kárára 100GB-ra növelni, de már mindkét partíció használatban van.

2. olyan program kellene, ami képes naplózni egy partíció adatforgalmát, az írás és az olvasás mennyiségét.
nem baj, ha ezt ablak nélkül, csöndben a háttérben csinálná.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#405) Sub-ZeRo válasza tévelygő (#403) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát akkor lehet hogy csak az árnyékot szünteti meg. Szerintem ott próbálkozz, hogy néhányaz kikapcsolsz és megnézed. Engem nem zavar hogy olyan, mert csak a kuka van kint. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#406) tévelygő válasza Sub-ZeRo (#405) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Megfogadtam a tanácsodat és az összes pipát kivettem és egyenként kapcsolgattam vissza a teljesítménybeállítás összetevőit. A "Megjelenítési stílusok használata az ablakokon és gombokon" menüpont elöl ha kiveszem a pipát akkor nincs az ikonoknak "udvaruk",de a stilus is egyszerű lesz, alap szinekkel.

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#407) fatal` válasza David89 (#399) üzenetére


fatal`
titán

Húzd le a vinyót és javítsd az mbr-t, ha lehet. Azt hiszem paragonnak van rá eszköze, az archívumban linkelve is volt.

(#408) Sub-ZeRo válasza tévelygő (#406) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor ez az aero felült egy tulajdonsága. Nem tudsz vele mit csinálni. Vagy megszokod vagy egyszerű témát használsz aero nélkül.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#409) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Ok akkor belenyugszom .Köszi a segítséget!

Sony RX 10

(#410) ronaldu98


ronaldu98
tag

Sziasztok!
Létrehoztam egy partíciót a Win7-nek tök üres semmi sincs rajta oda fogom majd telepíteni a Win7-et.
A kérdésem hogy hol tudom beállítani hogy melyik Oprendszer induljon alapértelmezett ként az XP vagy a 7 továbbá hogy tudok majd átlépni a másik partícióba?

(#411) polonic válasza ronaldu98 (#410) üzenetére


polonic
félisten

A win7 a telepítés alatt létrehozza majd a boot menüt automatikusan. A lényeg, hogy az xp --> win7 legyen a telepítési sorrend.
A partíciókat látni fogod mindkettő oprendszer alól.

(#412) ronaldu98 válasza polonic (#411) üzenetére


ronaldu98
tag

Köszönöm.

(#413) Orionk


Orionk
senior tag

Úgy értesültem, hogy Win7 alatt a beépített defragmetáló program is megfelelő, nem kell külön feltelepíteni semmit erre a célra.

KÉP a defrag-ról

A defrag proginál, működés közben mit jelöl a PASS, amit a piros nyil mutat?

Nekem néha van, hogy felmegy PASS 9 -ig is.

(#414) cigam válasza Orionk (#413) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Hogy hányadik kört futja a defrag.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#415) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

W7starter-nek megadtam egy OEM W7home kódját. Szépen el is fogadta, de most meg reklamál, hogy nem tudja aktiválni:

Én szurtam el valamit, vagy az MS?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#416) Sub-ZeRo válasza Orionk (#413) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam a 11-nél is járt már.

(#415) cigam:

Úgy tudom hogy a startert nem lehet vásárolni, úgy hogy cd kulcs sem lehet jó hozzá.
Az meg a másik hogy hp kulcsot csak hp-hoz tudsz aktiválni.
Ja és te szúrtad el, nem az ms.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#417) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Tegnap valami oknál fogva vagy általam (kicsúszott az ölemből a billentyűzet utánakaptam és valami kombináció hatására sok internetes oldalon vastagon szedett lett a betű) Firefox-on és Internet Exploler-en belül átváltott vastagon szedett betűre jó pár internetes oldal... Utánanéztem a neten, hogyan lehetne ezt a problémát megoldani, találtam egy megoldást kipróbáltam, de most amellett hogy vastagon szedettek lettek a betűk van ahol dőlt is lett...

Ha minden igaz ez a Windows "hibája" mert valami arial font betűtípus elállítódott vagy mifene...
Minden esetre a segítségeteket szeretném kérni, hogy van-e valamilyen megoldás az újratelepítésen kívül... rendszer-visszaállítást nem tudok csinálni, mert nincs mentési pontom.

Firefox:

Steam:

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#418) Lacazr93


Lacazr93
senior tag

Sziasztok. Egy olyan problémám lenne, hogy folyamatosan kék halált kapok rendszerújrarakás után is, de ebből a fajtából:

http://cache.gawkerassets.com/assets/images/4/2009/01/win7bsod_01.jpg

Ez mitől lehet? Tegnap cseréltem ki az alaplapom, lehet hogy valami azzal nem stimmel?

(#419) fatal` válasza cigam (#415) üzenetére


fatal`
titán

Minden kulcs csak a meglévő verzióhoz jó, lefele (és felfele) nem.

(#420) polonic válasza Lacazr93 (#418) üzenetére


polonic
félisten

Legközelebb normálisan tedd be a linket vagy képet.
Így ki kell másolgatni.

Google/bing - be írd be ezt, ad sok találatot. Onnan csemegézhetsz.
Memóriahiba, tuning, túlmelegedés is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#421) Lacazr93 válasza polonic (#420) üzenetére


Lacazr93
senior tag

De mit írjak be?

(#422) cigam válasza Sub-ZeRo (#416) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Lehet hülyén, vagy sehogy nem fogalmaztam meg. Szóval lett egy netbookom, amin gyárilag van egy W7starter. Mivel korlátozva volt benne a mediaplayer, nem volt mediacenter, apróságnak tűnik, de képmetszőt sem találtam, csak 2GB RAM-ot kezelt, logikusnak tűnt, hogy az Anytime Upgrade-en keresztül felfejlesztem Home verzióra. Megadtam neki azt a kulcsot, ami a(z oem w7home) telepítő tokján volt, el is fogadta, és home lett belőle.

Ezekután "üldöz" ezzel az üzenettel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#423) Sub-ZeRo válasza Lacazr93 (#421) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mondjuk a win32k.sys-t.

(#422) cigam:Ha van lemezed akkor starter delete, hp fel ott beaktiválod majd jó lesz minden. És akkor tuti nem kapsz ilyen üzeneteket.

(#424) polonic: Dupla facepalm. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#424) polonic válasza Lacazr93 (#421) üzenetére


polonic
félisten

/facepalm :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#425) Lacazr93 válasza Sub-ZeRo (#423) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Na az a sor nincs is benne a kékhalálban. Csak a legvége miatt linkeltem azt a képet

(#426) polonic válasza Lacazr93 (#425) üzenetére


polonic
félisten

Most akkor mi van?

Így hogy akarsz valamit kideríteni, ha nem a pontos adatokkal informálódsz?

(#427) szmi


szmi
tag

Halihó!Van 1 MSI vx600 tipusú laptopom amire feltettem 1 win7 home premium 64bites rendszert.Az Msi oldala szerint semmilyen driver sincs win7 64bit alá.A telepítéskor magától felpakolt mindent-hang és videókari,de a hanggal problémám van.Halk és recseg.Megpróbáltam manuálisan feltenni a Realtek 64bites driverét,telepítés közben megáll a folyamat.Filmnézésnél a 2.1es filmeknél elég jól hallható a hang de a 5.1 stb. ott semmit sem hallani csak a zenét és a zajokat.Feltettem 1 virtuális(?) hangkártyát-SRS hd audio lab-,ha ez az alapértelmezett eszköz akkor hangosabb a hang,recsegést nem hallom, de a filmeknél ugyanez a hiba.32biten minden jó volt.Ugyanazt a playert használom mint akkor-Splayer.Esetleg valakinek van valami ötlete mi lehet a bibi?Köszi! Arra van valami megoldás hogy a 32bites win7 kezelje a 4Giga Ramot,mert akkor visszarakom azt?

[ Szerkesztve ]

(#428) Lacazr93 válasza polonic (#426) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Tehát a kékhalál képernyője ugyan az, de nincs ott a win32k.sys-es sor

(#429) Lenry válasza Lacazr93 (#425) üzenetére


Lenry
félisten

igazából csak a STOP kód a lényeg (a képen 0x0000008E), arra keress rá Googleben

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#430) polonic válasza Lacazr93 (#428) üzenetére


polonic
félisten

.

[ Szerkesztve ]

(#431) Orionk


Orionk
senior tag

Van egy vírusírtó, de nem jut eszembe a neve. Mostanában elég gyakori lett.
A logója 4 színből áll, és egy négyzet alakú az ikon. Ebben a négyzetben a négy sarokban el van helyezve másik 4 darab kis négyzet. Ennek a 4 darab négyzetnek 4 különböző színe van.
Van benne zöld, piros, citromsárga, és a 4ik et nem tudom.

Melyik ez a vírusírtó? :)

(#432) fatal` válasza Orionk (#431) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem az AVG, de ennek mi köze a win7hez?

(#433) C0d3r válasza Orionk (#431) üzenetére


C0d3r
addikt

AVG?

(#434) Sub-ZeRo válasza Orionk (#431) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:W

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#435) Orionk válasza C0d3r (#433) üzenetére


Orionk
senior tag

zsír köszi. :)

semmi köze, de ezért offoltam

(#436) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Telepítőbe a frissítéseken kívül lehet integrálni drivereket is?

Pl, vga, alaplap, hálókártya, hangkártya

?

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#437) C0d3r válasza fatal` (#432) üzenetére


C0d3r
addikt

Szerintem a Windows logóról jutott eszébe. :P

(#438) Sub-ZeRo válasza ErosenZold (#436) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#439) ErosenZold válasza Sub-ZeRo (#438) üzenetére


ErosenZold
senior tag

küldtem egy távpuszit

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#440) Sub-ZeRo válasza ErosenZold (#439) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Erősen a nőkhöz vonzódom. :B :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#441) cigam válasza Sub-ZeRo (#423) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát pont ezt akartam elkerülni, de ha nincs más lehetőség ....

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#442) Zlin50 válasza ErosenZold (#439) üzenetére


Zlin50
senior tag

Amikor eljön a végóra, hogy fogod bizonyítani, hogy nem követtél el halálos bűnt? :)
"Modern világ, rohanó élet, nem jut időm semmire.
A szexuális periódusban hívom a telefonszexet,
Három perces diszkréció, a végén lehet, hogy elmegyek.
Gyerünk, gyerünk, nincs idő, ez a modern élet rendje."

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#443) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Win7 64 bit ultimate+ Asrock . Hogyan tudnám feléleszteni filmek alatt az 5,1-et? Driverben értelmezi, Win beállítás értelmezi, de a filmek alatt nem működik a két hátsó.

(#444) szmi válasza szmi (#427) üzenetére


szmi
tag

Halihó!Erre valaki estleg?

(#445) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv Urak!
2 napja alaplapcsere történt a gépemben. Egy P43-as deszkát cseréltem egy P45-ösre, mind2 Gigabyte. Addig 3,4 Ghz-en üzemelt a masina (lásd. aláírásomban), de a csere után,mivel a P45 kicsit jobban tuningolható felvettem 3,6 Ghz-re. A szükséges feszeket feljebb vettem, de semmi egetrengető. Azóta tegnap Youtube nézése közben jött egy BSOD. Éjszaka 7 órán keresztül futott a Linx,majd reggel 5 órán keresztül a Memtest. Minden hiba nélkül ment. Viszont ma mikor megint Youtube-ot akartam volna nézni megint BSOD.
Tudom,hogy ez inkább a tuning szekcióba tartozik,de csak megkérdezem :Win7 64 bit volt fent a csere előtt,és nem telepítettem újra. Az alaplapos fórumban azt írták (1-2 ellenvéleménnyel) ,hogy nem kell reinstall. Viszont a report fájlban valami hal.dll re hivatkozik. Ránéztem gugliban, és írják 1-2 helyen ,hogy win reinstall megoldhatja a dolgot. Mit tegyek? Első körben visszavettem a tuningot,hogy így csinálja-e. Érdekes,hogy a stressz tesztek lefutnak,és csak a Youtube alatt hal le.
Thx :R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#446) Sub-ZeRo válasza mcwolf79 (#445) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Minden alaphelyzetbe rakd majd nézzd meg megint. Ha csinálja akkor új telepítés úgy, hogy minden gyári állapoton lesz (tuning nuku) persze a beállíthatod majd utána megnézed hogy csinálja. Ha igen, akkor harderileg nem klappol benne valami.
Amúgy a 7 nem szereti a tuningot. (meg a cuccok sem :DDD )

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#447) Tamás88 válasza Sub-ZeRo (#446) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Szereti ám azt, de csak mértékkel. Tudod, mint az alkoholt azt is csak mértékkel fogyasztandó. :D

(#448) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Üdv!

Sokan mondták már nekem hogy a Windows-nál (nem csak a 7 nél) ki kell kapcsolni a frissítéseket. Indokok: minek az... , hát engem ne zaklasson a frissítéseivel... stb.
Olyat is halottam hogy a frissítések elcseszik a Windows-t. Vagyis hogy érdekes dolgokat művelnek a háttérben.

Mi igaz ebből? Kikapcsoljam vagy jobb ha be van?

(#449) Воланд válasza ThePoweR (#448) üzenetére


Воланд
titán

Nyilván csak dísznek van a sok biztonsági javítás... :W

Hagyd bekapcsolva és legközelebb ne hallgass ilyen "hozzáértőkre".

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#450) Lenry válasza ThePoweR (#448) üzenetére


Lenry
félisten

a nevemben is b*ssz le egy sallert annak, aki ezt a baromságot mondta.

kapcsold be szépen. mi az, hogy "elcseszi"? a Microsoft mérnökei megírják jóra a Windowst, aztán ugyanezek az emberek frissítéseket írnak, hogy elromoljon? ennek mi értelme lenne? gondolj bele kicsit...

kapcsold be. javítja a hibákat, bugokat, biztonsági réseket.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.