Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Воланд válasza Cicero (#50) üzenetére


Воланд
titán

Hiren's BootCD vagy Wondershare LiveBoot 2012 kell neked.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#52) Cicero válasza Воланд (#51) üzenetére


Cicero
őstag

Valami konkretum? Mert ahogy nezem a hirensen egy koteg program van, a jelszavas progik meg csak 32 biten mukodnek...

(#53) Воланд válasza Cicero (#52) üzenetére


Воланд
titán

Konkrétumot nem tudok mondani, nem volt még ilyenre szükségem. Már maga a kérdésed is elég necces, mert mi van, ha nem a saját gépeden akarod megtudni a jelszót? Ezt meg nem az én tisztem eldönteni, az általam adott két lehetőségen el tudsz indulni, viszont nem hiszem, hogy itt bele lehet ebbe a témába bővebben menni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#54) ko9 válasza ko9 (#48) üzenetére


ko9
addikt

Na úgy állok, hogy sikerül bootolni a lemezről (BCD-be bekerült egy bejegyzés), "csak" indításkor kékhalálozik, Stop: 0x0000007B kódot kap. Ez elvileg driverhiányra vonatkozik.
Senki nem próbálkozott még Windows 7 telepítésével külső USB-s vinyóra? Nekem vannak csak ilyen hülye ötleteim? :W

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#55) kraftxld válasza Cicero (#50) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Trinity Rescue Kit

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#56) Gorneck válasza ko9 (#54) üzenetére


Gorneck
titán

Így? Bár ahogy nézem nem nagyon sikerült a többségnek...

ui: Látom linkelve volt már korábban...akko nem szóltam...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#57) ko9 válasza Gorneck (#56) üzenetére


ko9
addikt

Igen, pontosan ezt követtem.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#58) ko9 válasza ko9 (#57) üzenetére


ko9
addikt

Na most hogy nézegettem a dolgokat ezen a megoldáson alapul az egész. Sajnos eléggé csak az alap dolgok vannak leírva, most jön az, hogy ki kellene találni mindent, hogy hogyan mit merre... :O

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#59) canniball


canniball
nagyúr

Klatty!

Ez vajon mifene? Elvileg az asztalon van, gyakorlatilag nincs ott. :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#60) Sub-ZeRo válasza canniball (#59) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vírus?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#61) Apollyon válasza canniball (#59) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én is vírusra tippelek. Utoljára akkor láttam ilyet amikor vki msn-en offline állapotban ilyen kínai üzenetet küldött :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#62) kmisi99


kmisi99
addikt

Mivel majdnem az orrom előtt zárták be az előző win7 es témát felteszem ide a kérdéesem amire eddig senki emberfia nem tudott megoldást találni
itt van a probléma leírása [link]
és egy kép hogy mi fogadt az otthon csoportban kép

(#63) canniball válasza Sub-ZeRo (#60) üzenetére


canniball
nagyúr

0 bájtos? :F

Iscariah!
Ez nem üzenet, hanem mappa lenne. MSN nincs a gépen (hacsak a telepítés során nem került fel magától, de (általam) elindítva akkor sem lett).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64) fasirTTT


fasirTTT
őstag

heló
valaki aki ráér és ért a hang állításához az nézzen már ide el és segítsen, esetleg megfelelő topikot is ajánlhat

(#65) Sub-ZeRo válasza fasirTTT (#64) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Minden másban van 5.1? Ha nem, akkor vagy újra kellene rakni a játékot, directx-el együtt, meg egy legújabb hangkártya drivert kellene keresni és azt felrakni. Ott 5.1-be rakni és megnézni. Esetleg a hangcucc ment tönkre, de azt nem írtad, hogy másban működne.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#66) Apollyon válasza canniball (#63) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tudom hogy ez nem üzenet, csak a kínai karakterekkel hoztam összefüggésbe. Egy vírus, malware scant azért rányomatnék a gépre.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#67) canniball válasza Apollyon (#66) üzenetére


canniball
nagyúr

Felraktam a Comodo AV-t, épp nyomja a vizsgálatot. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Win7 fut a gépemen. Nemrég volt egy újratelepítés és meglepődve láttam, hogy van egy üres "D" meghajtóm (System Reserved a neve, 100 MB), amin csak rejtett file-ok vannak. Ezeknek a dátuma az újratelepítés előttre esik. Vagyis nem jönnek itt már létre új állományok, mintha nem lenne használva ez a partíció.
A kérdésem, hogy törölhetem-e ezt a partíciót anélkül, hogy összeomlana a rendszerem? Kezelő szerint ez a partíció: Kifogástalan (rendszer, aktív, elsődleges part.)

Amúgy tudok róla, hogy a Seven létrehoz egy 100 MB-os ilyen partíciót, csak arra gondolok, hogy ez az előző rendszerről maradt vissza és abszolút kihasználatlan.

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#69) fatal` válasza Anubis_9 (#68) üzenetére


fatal`
titán

"Amúgy tudok róla, hogy a Seven létrehoz egy 100 MB-os ilyen partíciót, csak arra gondolok, hogy ez az előző rendszerről maradt vissza és abszolút kihasználatlan."

Bár gyakorlati tapasztalatom nincs, de úgy rémlik, hogy ha van 100 megás partíció, akkor nem hoz létre újat, hanem a régit használja.

Nézd meg, hogy van e még egy 100 mb-s partíció, ami rejtett. Ha nincs, akkor nézd meg, hogy a c-den rejtett fájlként rajta vannak e a boot fájlok. Ha valamelyikre igen a válasz, akkor nyugodtan törölheted, ha mindkettőre nem, akkor ne töröld, mert nem fog bebootolni a rendszer (egyébként sem garantálható, hogy nem használja semmire).

100 mbyte nem egy nagy érvágás, szerintem akkor jársz a legjobban, ha elrejted ezt a partíciót, akkor nem lesz az arcodban. :)

(#70) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Lámaság :DDD
Pár napja beadtam a derekam és Win7-re váltottam.
Win7 home profra egész pontosan.
Minden szép és jó, gond nincs egy szál sem.
Ugye Xp, ha betöltött, pár pillanat szöszmötölés és a winyó már nem is dolgozott, ha én sem csináltam semmit.
Win7 betölt, kerregés, majd csend, ismét kerregés.
Megértem, csinál valamit.(Egyébként indexelés és search letiltva, Update átmenetileg letiltva, miután frissített mindent).

És akkor windows asztal lesése, semmi nem fut,de, a winyó aktivitást jelző led 7-8másodpercenként felvillan.
Nem igazán tölt,ír,olvas,seekel, csak egy picit felvillan.

Érdekelne, hogy mit csinál !?
Ennyi idő alatt mit leshet a lemezen? Figyel engem?

Mód: Lehet, hogy szimplán pislog a viccmesterem??

[ Szerkesztve ]

(#71) Steelmanus válasza canniball (#59) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Elvileg ott csak egy darab desktop konfig fajlnak (desktop.ini) kellene ott lennie. Nem telepitettel fel valamilyen kinai gyartmanyu kutyunek drivert ami modositotta a desktop.ini-t? Elobb az egyiket majd a masikat helyezd at valahova mashova de ne rendszermappaba hanem pl masik particio Temp mappaba, a lenyeg hogy ne torold.
Amikor csak egy van, Ki-Bejelentkezel, esetleg reboot, es megnezed hogy melyik az jo fajl. A ketto kozul az egyik rossz.

(#72) Воланд válasza Hawk1979 (#70) üzenetére


Воланд
titán

Erőforrás-figyelő, Merevlemez fül.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#73) fatal` válasza Hawk1979 (#70) üzenetére


fatal`
titán

Automatikus defrag, superfetch pl. még mindig lehet, vagy bármi éppen írhat a hddre, vagy olvas valamit pl. a böngésződ, sokminden lehet. Szerintem ne foglalkozz vele. :)

(#74) Anubis_9 válasza fatal` (#69) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nincs több 100MB-os partíció a kezelő szerint, csak ez. Ezért gyanús nekem, hogy ennek lehet maradnia kellene. Régóta használok Sevent, de eddig mindig rejtve maradt ez a partíció. Tényleg nem érvágás, csak idegesít. Milyen progival tudom rejtetté tenni? :D

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#75) F34R


F34R
nagyúr

Sp1-nél lehet még rearmozni ? és egészen pontosan hányszor :U

(#76) fatal` válasza Anubis_9 (#74) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem a beépített lemezkezelő is tudja. Csak akkor marad rejtett azt hiszem, ha azt is eltörlöd a telepítővel és hagyod, hogy újra létrehozza.

(#75) F34R: Lehet, háromszor.

[ Szerkesztve ]

(#77) Apollyon válasza Anubis_9 (#74) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Csak részben tartozik ide, de azért leírom, az én gépemben két vinyó van, egy 320-as, meg egy 500-as, a 320-ason van a rendszer, és alap esetben ha telepítem a Win 7-et akkor csak az 500-asra csinál egy 100 megás partíciót. Úgyhogy ha újratelepítem (pár évenként :D) akkor ki szoktam húzni az 500-ast, és akkor sehová nem csinál 100 megás partíciót, szerencsére, de nem tudom miért.

(#78) hunfatal: :R

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#78) fatal` válasza Apollyon (#77) üzenetére


fatal`
titán

Azért csinál az 500asra, mert az az elsődleges HDD a BIOSban. 100 megás partíciót pedig csak akkor csinál ha a régi partíciókat (100 megás és a rendszer) eltörlöd és újat hozol létre. Ha csak formázod és rátelepíted a rendszert, akkor nem csinál.

(#79) Sub-ZeRo válasza fatal` (#78) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az is számít szerintem, melyik az első vinyó, vagyis melyik az 1-es, vagy 0-ás számozású. De azért is csinálhat oda neki, mert azon van elsődleges partíció és oda rakja a 100 egás partíció tartalmát. Igaz ha azon van valami, akkor törli majd üresnek látod. De ha lehúzod akkor nem indul a rendszer. Havernál volt ilyen jelenség és pont én szívtam ezzel. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#80) fatal` válasza Sub-ZeRo (#79) üzenetére


fatal`
titán

Igen, pontosan ezt próbáltam megfogalmazni, csak másképp. :) Na mindegy, egyszer már volt vita erről itt a topicban (pontosabban, az archívumban :D) nem akarom mégegyszer ugyanazt. A lényeg, hogy tökmindegy, hogy van e 100 megás partíció vagy nincs, bár ha rejtve van a partíció, akkor legalább a vírusok nem férnek hozzá a boot fájlokhoz.

(#81) Neil Watts válasza Hawk1979 (#70) üzenetére


Neil Watts
veterán

"Win7 home profra egész pontosan."

Ilyen verzio nem letezik. UGYe eredeti a rendszered? :U

(#82) fatal` válasza Neil Watts (#81) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem Home Premiumot akart írni.

(#83) Anubis_9 válasza fatal` (#76) üzenetére


Anubis_9
őstag

Basszus! Igen, valószínű nem töröltem azt is a "C"-vel együtt. Úgy veszem ki a szavaitokból, hogy legjobb esetben is maximum rejtetté tennétek ti is ezt a 100MB-osat. Köszi és Iscariah-nak is. :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#84) Lajkó


Lajkó
őstag

Üdv!
Picit kitoltam magammal, mert az XP-t raktam fel a Win7 után, nem pedig fordítva. :W
Hogyan tudnám megoldani, hogy ismét elinduljon a Win7 egy Google Chrome előzmények, és könyvjelzők mentésének erejéig? Vagy a Chrome könyvjelzőit így is le tudom menteni?? :U
Próbáltam már Easybcd-vel helyre hozni a bibit, de valamiért nem akaja megoldani a problémát. Bcdedit meg nem indul el XP alatt, pedig ahhoz legalább találtam valamiféle leírást...

(#85) fatal` válasza Lajkó (#84) üzenetére


fatal`
titán

Így is le tudod menteni a teljes Chrome profilt.

XP Partíció:\Documents and Settings\felhasználónév (XP-s)\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\ ezt másold a win7-en a C:\Users\felhasználónév\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\ mappába (mindkét rendszeren rejtett mappa, így a láthatóságát kapcsold be). Visszakapod az XP-s Chromeot egy az egyben a win7en, kiegészítőkkel, jelszavakkal, mindennel együtt. :)

[ Szerkesztve ]

(#86) Lajkó válasza fatal` (#85) üzenetére


Lajkó
őstag

A sorrend is stimmelni fog? Mármint a könyvjelzők, és mappák sorrendje, mert elég rég óta rendezgetem már... :U

(#87) fatal` válasza Lajkó (#86) üzenetére


fatal`
titán

Igen, az egész Chromeod ugyanolyan állapotban lesz.

(#88) Lajkó válasza fatal` (#87) üzenetére


Lajkó
őstag

Okés, köszi szépen! :R
Bár közben bedobtam a Win7 lemezt, és harmadik boot sector repair-nál helyre állt a rend! :B

(#89) fasirTTT válasza Sub-ZeRo (#65) üzenetére


fasirTTT
őstag

amúgy semmi baj a driverrel, csak a cod4 ilyen alapból, hogy a center kb felesleges, vagy csak a promod, nem tudom. haver gépén is ugyan ez a szitu, pedig azon 4napos a win7
nem tudom, hogy eddig mért nem tűnt fel, lehet mert nem voltak messzebb hangfalak

(#90) fasirTTT válasza Sub-ZeRo (#65) üzenetére


fasirTTT
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#91) feka007


feka007
nagyúr

Hi, letöltöttem a YT downloadert innen: http://www.youtubedownloadersite.com/. Most a NOD32 folyamatosan ezt ugatja: [link]

Most tényleg leszedett innen vmi vírust? Félpercenként nyomatja a riasztásait..

Ja, és hogy kell kitörölni a vírusnak vélt cuccot?

[ Szerkesztve ]

(#92) Neil Watts válasza feka007 (#91) üzenetére


Neil Watts
veterán

a KeepVid.com nem jo? Vagy a TubeTilla, vagy ez? Bar en nem biznek a NOD32-ben, na.

[ Szerkesztve ]

(#93) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egy Pentium D 930 procis, Win7 x86 Prof-os gépen az eseménynaplóban ezeket látom:
Napló neve: System
Forrás: Microsoft-Windows-Kernel-Processor-Power
Eseményazonosító:35
Feladatkategória: (2)
Szint: Hiba
Leírás:
A(z) 0 csoportban lévő 0 processzor teljesítmény-energiaellátási
szolgáltatásai le vannak tiltva a belső vezérlőprogrammal kapcsolatos
probléma miatt. Kérjen frissített belső vezérlőprogramot a számítógép
gyártójától.

És ugyanez a 0 csoportban lévő 1 processzorra is.

Mi lehet ez ?
Csak annyi, hogy a SpeedStep nem működik ?
Driverek fent vannak, mindenből a legfrissebbet vadásztam, gyártói oldalakról. Kb. 1 hónapja lett telepítve a gép.

[ Szerkesztve ]

(#94) feka007 válasza Neil Watts (#92) üzenetére


feka007
nagyúr

Ez tökéletes amit letöltöttem, csak a NOD32 szerint most folyamatosan kapom a vírusokat. :W Sztem vmi mást érzékel trójainak feleslegesen, de ha mégse és kikapcsolom, akkor az cumi. Ötlet?

(#95) Воланд válasza feka007 (#94) üzenetére


Воланд
titán

Letölt, telepít, frissít, futtat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#96) Fire/SOUL/CD válasza atesss (#93) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vagy a deszkád, vagy a CPU drivere (feltételezem telepítettél chipset driver-t) nem támogatja valamelyik energiatakarékossági üzemmódot. Ha ennek a hibának a megjelenése egybeesik a chipset driver telepítésével, akkor nem kellett volna felrakni.
Nem írtad milyen konfigod van, de ha netán Vista-s chipset drivert "vadásztál le" és azt raktad fel, akkor más gondok is jelentkezhetnek majd.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#97) canniball válasza Steelmanus (#71) üzenetére


canniball
nagyúr

"Elvileg ott csak egy darab desktop konfig fajlnak (desktop.ini) kellene ott lennie."
Az egyik az én felhasználómé, a másik a Publicé. Hogy ez normális-e így azt nem tudom.

"Nem telepitettel fel valamilyen kinai gyartmanyu kutyunek drivert..."
Rádugtam egy ilyet, de nem emlékszem hogy bármit is telepített volna. Persze lehet csak lemaradtam róla...

Amúgy azt a bizonyos mappát csak úgy látom ha a tálcán a Számítógépre az egér jobbjával kattintok (mindegy melyik mappa van épp nyitva), ekkor megjelenik a Gyakoriak között és a jobbklatty->Tulajdonságokkal elő tudom hozni ami a korábban linkelt képen látható. De ha ráklattyintok hogy megnyissam azt kapom hogy Hiányzó parancsikon és amúgy sem találom sehol.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#98) feka007 válasza Воланд (#95) üzenetére


feka007
nagyúr

Futtattam, ki is csinált 3 fájlt, de a NOD32 másért rinyál. De nem hiszem, hogy már a Yahoo-nak ez a Mybrowserbaros letöltőoldala vírusos lenne, szerintem csak a NOD32 szar.. Kilövöm a francba, aztán lesz ami lesz, úgyis max egy trójai. :D
Vmi "free" vírusirtót ajánlanátok e helyett?

[ Szerkesztve ]

(#99) feka007 válasza feka007 (#98) üzenetére


feka007
nagyúr

Reset után jó (eddig).

Amúgy ez a Malwarebytes jó vírusirtó? Mer akkor hagyom ezt :D

[ Szerkesztve ]

(#100) g.gergo válasza feka007 (#99) üzenetére


g.gergo
senior tag

kiegészítő védelemnek nagyon jó, állandóra azért nem ajánlott, itt tudnak sokat mesélni róla. avast, avira, mse ezek jók is és free-k is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.