Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Eddig azt hittem, h lassú a beépített memória. Most figyelem, h az olvasás az megy neki. 6-7 mega körül. Ez a legalja szutyok chipekre jellemző, írni azt nem tudnak...

(#2102) Teasüti válasza snowdog (#2100) üzenetére


Teasüti
nagyúr

és azt honnan kellene tudnom, h milyen verzióhoz van a fájl? a fájlnévből nekem nem derül ki.

(#2103) snowdog válasza Teasüti (#2102) üzenetére


snowdog
veterán

A jobb letöltőhelyeken ezt feltüntetik, hiszen ez a lényeg. ;)

Egyébként ha első ránézésre nem lehet eldönteni, akkor két eset van:
1. látja a program, akkor jó hozzá,
2. nem jó hozzá, és marad a másik verzió.

Ha meg látja, akkor a program mindent megmond a térképről. Én a magyar készítésű TopMap térképet ajánlom. Magyarországon (szerintem) ez a legjobb.

(#2104) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Content-ben egyik torrentben találtam olyat, h phoneme. Ez micsoda? Alapjáratban nincs ilyen a minimál telepítésben.

(#2105) Teasüti válasza snowdog (#2103) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És ilyenkor content-ben bent kell hagyni a régi verziót is?
Ingyenes ez a TopMap?

(#2106) snowdog válasza Teasüti (#2105) üzenetére


snowdog
veterán

És ilyenkor content-ben bent kell hagyni a régi verziót is?

Ott lehet hagyni, de nem célszerű egy országból több térkép változatot tartani a map könyvtárban. Ha ez mégis előfordul, akkor a program az újabbat fogja használni.

Az iGO esetén semmi sem ingyenes, csak ha lopott! :D

Content-ben egyik torrentben találtam olyat, h phoneme. Ez micsoda?
Bemondja az utcák nevét, nincs magyar változata. Neked nem kell. Gondolom üres mappa.

[ Szerkesztve ]

(#2107) Teasüti válasza snowdog (#2106) üzenetére


Teasüti
nagyúr

I see. :)

(#2108) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Na, meglett a szerkezet és most rá 5 órára indulásra kész állapotban van. Egész jó időt futottam sztem. Köszönet mindenkinek! :R

(#2109) snowdog válasza Teasüti (#2108) üzenetére


snowdog
veterán

Nem rossz egy kezdőtől! Gratulálok! :C

[ Szerkesztve ]

(#2110) ATM_automata válasza snowdog (#2109) üzenetére


ATM_automata
őstag

"kezdőtől nem rossz", és fogott egy szívószálat...

Idézet: Ford Fairlane :D

Hogy az előttem szólóhoz csatlakozzak egy idevágó idézettel.....

[ Szerkesztve ]

What else?

(#2111) xray_


xray_
tag

Sziasztok,

Én is beszereztem egy ilyen készüléket. Navigáció sikeresen működik is rajta. Egyetlen egy problémám van. Az időt ha beállítom a "gyári felületen" majd kikapcsolom teljesen a készüléket és vissza akkor egy órával kevesebbet mutat ez miért van??
A navi progiban az időzóna is és a szinkronizáció is beállítva, de sem automatikus sem manuális beállítással (GMT +1) nem megy. Mindig egy órával kevesebbet mutat, ha kikapcsolom, majd be. Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#2112) jodamester válasza vitezlejszlo (#2083) üzenetére


jodamester
tag

A navi-készülék menüjében a GPS Info-ra böksz és megvárod míg jelez egy-két műholdat (tök mindegy, hogy aktívak-e, vagy nem). Aztán indítod a navi szoftvert. Nálam eddig ezzel a módszerrel 1X homokórázott az elmúlt 2-3 hétben.

(#2113) PLaci58 válasza xray_ (#2111) üzenetére


PLaci58
őstag

A nyári időszámítás!

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2114) GyuZa


GyuZa
tag

Előhoztam a Win CE felületet.

Lehet erre a ketyerére bármilyen alkalmazást telepíteni? Probálkoztam exe és cab kiterjesztű fájlokkal, egyik sem akarta az igazságot.

(#2115) Catman válasza GyuZa (#2114) üzenetére


Catman
aktív tag

Csak manualisan lehet telepiteni a programokat. A WinCE CAB Manager nevu programmal ki tudod tomoriteni a cab fileokat, es igy felmasolod. De sajnos eleg keves program fut rendesen...

(#2116) GyuZa válasza Catman (#2115) üzenetére


GyuZa
tag

Értem, köszi. Leszedtem a progit de nem tudom felrakni, kiírja hogy indítsam újra a gépet és fejezzem be a telepítést amikor még el sem kezdtem. Van egy olyan sejtésem hogy nem szereti a 64 bites vistát... :(((

(#2117) Anti666


Anti666
aktív tag

Friss tapasztalat a homokórázásra. Amennyiben IGO-ból kikapcsolással lépsz ki, utána kezd a GPS gombra bökbe homokórázni és el sem indul, csak RESET segít. De utána sem indul. Nekem az jött be, hogy újra settingeltem a navi elérési útvonalát a kütyüben és utána már indult újra. Kvázi nem szereti ha lekapcsoljátok igo-ból.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2118) sampusz


sampusz
csendes tag

Sziasztok! Érdekes x820-as iGO8 v8.3.2.91972 van a gépen tökéletesen müködik Budapesten (még nem jártam vidéken) de az Üllöi uton a Márton utca és a Sobiesli János utca között teljesen kilép az iGO és a gép is ujra indul még berepülés közben is, kérdezném hogy nálatok is megcsinálja.

(#2119) bttfbttf válasza Anti666 (#2117) üzenetére


bttfbttf
csendes tag

én mindig igo-ból kapcsolom ki és nincs homokorázás...
igaz autostartra van állítva az ig..

(#2120) ATM_automata válasza bttfbttf (#2119) üzenetére


ATM_automata
őstag

autostartnál simán indul az igo? mert itt többen írták, hogy a gép indítását követően nem várnak kicsit, akkor homokórázás van.

What else?

(#2121) bttfbttf válasza ATM_automata (#2120) üzenetére


bttfbttf
csendes tag

én - talán egyedüliként - csak navigációra használom, ezért autostartra van állíítva.

az amigo akadt csak ki nekem ajutostartosan. az amigo kikapcsolásakor resetelet egyet.
azt is autostartra állítottam, így kicsit hegeszteni kellett, hogy leszedjem az amigo-t..

az igo viszont megy rendesen autostartosan is..

[ Szerkesztve ]

(#2122) fatal` válasza ATM_automata (#2120) üzenetére


fatal`
titán

Nekem simán indul az IGO autostarttal és két ismerősömnek is, az amigo is ment, de visszaraktam az IGOt, mert szerintem jobb.

Szerk.: Én is csak navigációra használom.

[ Szerkesztve ]

(#2123) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Csáó!
Fényerőszenzor jó vmire ezen? A OS hiányossága, h nincs ilyen beállítás benne

[OFF]Tud vki letölthető igo8 kézikönyvet? Van egy két pontja a szoftvernek, amiről sejtésem sincs.

Pölö térképen mikor rábökök a tájolóra, akkor feljön egy új ablak, középen egy km órával.
Na itt ha bökdösöm a bejegyzéseket, akkor a széleken látható apró négyzetrácsok közül vmelyiket fehérrel kitölti.
Nem látom ebben a logikát. Még kevésbé a funkcióját.

Meg lenne itt egy-két apróság még...

Mondjuk a beállításokban miért hiányoznak olyan opciók, amiről a súgó említést tesz, de nem szerepel a menüben?!
Pölö az Eszközbeállításoknál nekem csak E.gazdálkodás van, semmi más. Igazán jól jönne egy fényerő szabályzó - lebontva nappali és éjjeli üzemmódra. Ez benne van a súgóban, de a menüben nincs... :F [/OFF]

Azt honnan lehet tudni, h a tmc működőképes? Igo8 megtalálja a hardvert, de mikor teszteli az állomásokat, akkor egyiknél sem talál tmc jelet. (Pécs)

Köszi!

(#2124) bttfbttf válasza Teasüti (#2123) üzenetére


bttfbttf
csendes tag

http://www.navngo.hu/pages/global/hun/igo_8_support_manuals

(#2125) snowdog válasza Teasüti (#2123) üzenetére


snowdog
veterán

Fényerőszenzor jó vmire ezen? A OS hiányossága, h nincs ilyen beállítás benne

Többen állítják, hogy a gépben nincs fényerő szenzor, csak a helye van meg. Valaki fényképet is tett be róla.

Pölö térképen mikor rábökök a tájolóra, akkor feljön egy új ablak, középen egy km órával.
Na itt ha bökdösöm a bejegyzéseket, akkor a széleken látható apró négyzetrácsok közül vmelyiket fehérrel kitölti.
Nem látom ebben a logikát. Még kevésbé a funkcióját.

Ha vezetés módban vagy, akkor a bal oldalon három mező jelenik meg. Hogy mi legyen ebben a három mezőben, azt választhatod ki.

Igazán jól jönne egy fényerő szabályzó - lebontva nappali és éjjeli üzemmódra.

Ezt a funkciót az iGO tudja, de attól tartok a géped meg nem.

Azt honnan lehet tudni, h a tmc működőképes? Igo8 megtalálja a hardvert, de mikor teszteli az állomásokat, akkor egyiknél sem talál tmc jelet. (Pécs)

MR2 adót kell beállítani. Megint csak mások véleménye szerint a TMC csak BP-en működik. Ezt azért nem értem, mert a hírek országos lefedettségről szóltak. A frekvenciatáblázatot betettem valahova, azt hiszem az első hozzászólához is hozzáfűzték.

(#2126) Anti666 válasza Teasüti (#2123) üzenetére


Anti666
aktív tag

Azt honnan lehet tudni, h a tmc működőképes? Igo8 megtalálja a hardvert, de mikor teszteli az állomásokat, akkor egyiknél sem talál tmc jelet.

Hiába van meg a hardware, ha nincs TMC jel, akkor nem fog működni. IGO-ban most nem emléxem hol jelzi ki, de a Riks skin-ben ha a bal alsó téglalapra kattintasz bejön egy menü, ahol megjelenik a TMC gomb, ha van TMC. Gurjon skin-ben pl. egy kis TMC ikon jelenik meg azonnal, ahogy jelet fog. Egyébként meg ha belemégy a TMC menübe, kell látnod az eseményeket, már ha nem csak az "útvonal mentén"-re van állítva.

Snowdog: szerintem nem kell manuál hangolni, nekem autómatán van és ha van valami, megtalálja.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2127) fatal` válasza Teasüti (#2123) üzenetére


fatal`
titán

Csáó!

Beszéltünk a WAYTEQ-kel telefonon, mert 3 készülékből kettőn nem, egyen állítható az automatikus fényerőszabályzás. Eltért a szoftververzió. A válasz az volt, hogy kétféle szállítmány érkezett Magyarországra, az egyikben van fényerőszenzor, a másikban csak a helye, így a szoftver régebbi, frissíteni nem lehet.

(#2128) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

úgy látom, nagyon nem akar a 820BT megérkezni. Milyen hasonló GPS-t ismertek, amelyik tudja az FM transmittert, és BT-ja is van? CNS Primus/Bluetooth-ról véleménye esetleg valakinek? Tudom, a legnagyobb különbség, hogy csak 64mb ram van, ez mennyire korlátozza a használhatóságot?

(#2129) snowdog válasza GhanBuri Ghan (#2128) üzenetére


snowdog
veterán

Ami nagyon sok embernek bevált, az a Wayteq N770BT. Viszont vadászni kell rá, mert kikopik a piacról. :)

(#2130) xray_ válasza PLaci58 (#2113) üzenetére


xray_
tag

Ezt a téli nyári időszámítást lehet állítani valahol? A gyári felületen nem találtam. Windowsba kellene?

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#2131) Anti666 válasza GhanBuri Ghan (#2128) üzenetére


Anti666
aktív tag

csak 64mb ram van, ez mennyire korlátozza a használhatóságot?

A többi PNA-n is kb. ekkora RAM van, amelyet a progik használhatnak. A 2 meg 4GB az csak háttértárnak szolgál, pl. ájgót, shellt, mp3-at videót tehetsz rá. Kvázi teszel bele egy SD karit és máris van háttértárad.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2132) barrasz


barrasz
aktív tag

Sziasztok!
Esetleg valaki tudna segiteni abban,hogy miért nem tudok a belső memóriába telepiteni semmit.
Se a navigációt se zenét vagy filmet.
ActiveSync el mutatja hogy bent van de maga a készülék nem csinál semmit.
Az esetleges válaszokat elöre is köszönöm.

(#2133) Tomo_79


Tomo_79
csendes tag

Sziasztok!
Segítenen valaki pü-ben az Igo inditásában N770-es képest!
Köszi!
Tomo

(#2134) Anti666 válasza Tomo_79 (#2133) üzenetére


Anti666
aktív tag

820-on az ájgót bármelyik mappába teheted (mondjuk n770-en is ha shelled van:), csak meg kell neki adni hol keresse (kütyü gyári menüjén belül). Ezenkívül sys.txt legyen jó, azaz app és esetleg content mutasson oda ahova kell és készen is van.

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2135) Tomo_79 válasza Anti666 (#2134) üzenetére


Tomo_79
csendes tag

Szia!
Köszi,de én nem értek hozzá ennyire,egy kész fájlt kaphatok esetleg?

(#2136) mcgoat válasza GhanBuri Ghan (#2128) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Alcor Meet XL 25000 Ft

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#2137) Anti666 válasza Tomo_79 (#2135) üzenetére


Anti666
aktív tag

Milyen file-t?:) Hogyanteddfelazigot820ra.zip?

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#2138) Teasüti válasza snowdog (#2125) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Igazán jól jönne egy fényerő szabályzó - lebontva nappali és éjjeli üzemmódra.
Ezt a funkciót az iGO tudja, de attól tartok a géped meg nem.

Tényleg hatalmas nagy támogatás kell egy szoftveres funkcióhoz...
Ha lehet szabályozni, akkor az onnantól már csak program függő.
Na mindegy, ebből se lesz sztem semmi.

Köszi a válaszokat mindenkinek!

(#2139) snowdog válasza Teasüti (#2138) üzenetére


snowdog
veterán

Tényleg hatalmas nagy támogatás kell egy szoftveres funkcióhoz...

Azt hiszem átsikolottál azok felett a hozzászólások felett, amiket ebben a témakörben korábban írtam. :F

Nem arról van szó, hogy az iGO programozói nem tudnák ezt az egyszerű feladatot megoldani. Minden általuk támogatott gépnél megoldották. Ahány gép, annyi hardver variáció létezik. Ezeket a programban egyenként kell lekezelni.

A Te géped NEM támogatott!

Tehát teljesen felesleges olyan valamiért cikizni a fejlesztőket, ami az ő hatáskörükön kívül esik. Szóval számomra egy kicsit furcsa, hogy valaki a netről letölt egy illegális, nem a gépéhez optimalizált programot, majd ha bizonyos funkciók nem úgy működnek rajta ahogyan szeretné, akkor elkezd morogni.

Ingyen van, ennyit tud, örülj neki, vagy TÖRÖLD LE!

Vedd meg a Sygic Drive programot, az ehhez a géphez (is) van optimalizálva. És ha valami nem jól működik benne, akkor már jogalapod is lesz a reklamálásra!

[ Szerkesztve ]

(#2140) Karavik


Karavik
veterán

Most értem haza nyaralásból az x820-al. Valóban nem szereti, ha az iGO közben kikapcsolásra kerül a készülék - ezt én is tapasztaltam. Gyakorlatilag kétszer volt vele kisebb gondom:
1. iGO közbeni kikapcs után, majd másnap újbóli indításnál homokórával kezdte a napot, majd később útközben úgy lefagyott, hogy a gombbal kikapcsolni sem tudtam. Akksi levételével orvosoltam a problémát :)
2. Legfrissebb mo-i topmap Egereben be akart vinni abba a sétálóutcába, ahol a Meki is van. Vajon mióta lehet ez sétálóutca?

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2141) groyy válasza Anti666 (#2117) üzenetére


groyy
csendes tag

Nekem autostartra van állítva, néha kilépek az IGO-ból kikapcsoláskor, de gyakrabban nem, és mindig gond nélkül működik.

(#2142) Teasüti válasza snowdog (#2139) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jólvan na, semmi se lehet elég jó... :)

(#2143) Karavik


Karavik
veterán

A homokórázásra továbbra sincs megoldás? (...azon kívül, hogy várni kell a műholdra)
Az autostartot beállítani mennyire biztonságos? Későbbiekben már nem kerülhet loop-ba ez miatt?

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2144) ATM_automata válasza Karavik (#2143) üzenetére


ATM_automata
őstag

De, egy menü szerkesztés segít rajta állítólag. Pontosabb infókért Ctrl+F..... :)

What else?

(#2145) csababacsi


csababacsi
csendes tag

Sziasztok!

Van ötletetek, hogy miként lehet a russa-ban szöveget bevinni? Próbálok keresni helyekre, dehát ugye billentyűzet hiányában nehézkes a dolog :F

köszi

(#2146) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Na ma eloszor kiprobaltam elesben a TMC-t. Hat ez baromi jo :) Ugy vitt at a varoson a felturasok elkerulesevel, hogy csak na! kb 100 bejegyzes van a tablazatban, es nem csak Pestrol! Persze nyilvan lehetne 1000 bejegyzes is, de majd elobb utobb...

l

(#2147) mcgoat válasza Karavik (#2140) üzenetére


mcgoat
aktív tag

nézd már meg milyen op rendszere van , csoda, hogy fagy ? :)

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#2148) Mec válasza Karavik (#2143) üzenetére


Mec
aktív tag

ahogy megjelenik a waytec menü rögtön bökj a gps gombra vagy állítsd autostartosra az igo-t. Nekem mostanában nem homokórázik.

mecsystem.uw.hu

(#2149) GhanBuri Ghan válasza mcgoat (#2136) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Nem tudja a bluetooth-t...

(#2150) mcgoat válasza GhanBuri Ghan (#2149) üzenetére


mcgoat
aktív tag

bocs valóban, a CNS Primus + Bluetooth tudja, de drága 38900 Ft

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.