Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8850) Mian


Mian
aktív tag

Sziasztok!

Lehet egy kicsit hosszú leszek.
Probléma a következő, kb tavasz óta, most nem tudom pontosan mióta, "fagyogat" a gépem, ez miatt le is vittem a szervizbe kb 2 hónapja, ők nem találtak semmi rendellenességet a gép bármelyik alkatrészében, ezért frissítettek egy biost, + ramokat állítgatták egy kicsit a biztonság kedvéért, és mondták, hogy most már atom stabil a gép. Aztán náluk már nem fagyott, (lehet csak épp abbamaradt) utána hazahoztam, és rá pár napra megint fagyott a gép, aztán már úgy voltam vele, a franc kivan, nincs kedvem hurcibálni megint, ha valaminek baja van, akkor az majd úgyis bedöglik, és akkor majd csere... de csak lett egy kis lelkiismeret furdalásom, és elkezdtem keresgetni a fagyás okát, hátha megtalálom, pl találtam a googleben ezt az oldalt, és itt azt következtették ki végül is hogy táp, ami egyébként nekem is gyanús, mert igaz mostanában nem (nem tudom milyen okból hagyta abba, lehet összeszedte egy kicsit magát) de 1-2 hónapja azért sercegett vagy "cincogott", vagy hogy mondjam a táp.. + teljesen véletlenszerű a fagyás, szóval terheléstől független, egyébként ez ügyben szerintem már írtam itt a fórumon nektek, csak akkor talán a vga-s topikba, mert egyszer csíkos képernyővel fagyott le a gép, ami eléggé vga gyanús volt, de az az igazság, hogy többnyire csak kikapcsol a monitor fagyásnál, szóval semmi csík, szóval az lehet hogy csak azért volt, mert a vganak nem tett valami jót a fagyás hirtelenjében.. na szóval ezekből a dolgokból következtetve, gondoltam megnézem a feszültségeket, és érdekes dologra bukkantam, mert ha terhelem a gépet akkor szinte alig ingadozik a cpu feszültsége 1.360-1.368 között, azt hiszem ez elhanyagolható, de ha nem terhelem, csak simán sasoltam az értékeket (Aida64 alatt, korábban everest de gondolom tudjátok) akkor viszont 1.088 és 1.360 között ingadozott ez az érték, volt 1.120, 1.200, 1.344, és 1.360 is, de alapon 1.088on van, onnan ingadozik fölfelé ezekre az értékekre időnként... ez amúgy azt is megmagyarázná ami számomra érdekes volt, hogy a legtöbb fagyás internetezés közben ér, azt hiszem konkrétan csak 1x volt fagyás játék alatt, az összes többi tizen akárhány vagy már lehet hogy a 20at közelíti :S az mind internetezés alatt ért
képek a tesztekről:




A kérdés az (Azon kívül, hogy szerintetek mi a gond, esetleg tényleg táp?), hogy szerintetek ha ezeket a képeket levinném a szervizbe, akkor tudnának velük valamit kezdeni, esetleg egyből azt mondják, hogy akkor cseréljük a tápot vagy ilyesmi? Mert amúgy még decemberig garis a tápom, és jó lenne ezt a dolgot még a gari lejárta előtt kideríteni.
Konfigom az adatlapomon.

Máté

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.