Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16351) ingalls válasza ingalls (#16303) üzenetére


ingalls
senior tag

Sziasztok!
Korábban írtam, hogy szokatlanul viselkedik a tápom. Néha, terheléstől függetlenül eléggé jól hallható abnormális hangot ad. Néha sípolós, néha kerregős-szerű.
3 éves Corsair HX 620W a táp.
Mondtátok, hogy normális jelenség. El is hiszem.
De szeretnék annyit kérdezni, hogy ha egyszer csak bekrepálna a táp, az milyen következményekkel járna a hardverkörnyezetre? Pl érdemes lenne-e kivennem addig a VGA-t legalább, amíg el nem hárul az esetleges probléma?
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#16352) Grózi válasza ingalls (#16351) üzenetére


Grózi
veterán

Elméletileg nem lesz baja a környezetnek tudtommal,de majd a szakik megmondják a tutit!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16353) moha21 válasza ingalls (#16351) üzenetére


moha21
addikt

Elméletileg nem kellene baja legyen semminek. 100% garancia nincs ( persze jól meg lehet közelíteni ).
VGA nélkül hogyan használod a gépedet egyébként? :-)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16354) ingalls válasza moha21 (#16353) üzenetére


ingalls
senior tag

IGP-vel;) Elég, ha a proci és a többi száll el, a VGA-m új, úgyhogy nem szeretném leégetni

Köszönöm a biztatás uraim!

(#16355) 04ahgy válasza ingalls (#16354) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A HX620 akkor sem fogja a hardvereidet (igen jó eséllyel) tönkretenni, ha megmurdelne. Ez normálisan felépített, jó minőségű táp, legtöbbször csendben kikapcsol és nem megy többé vele a gép, ha megmurdel. Amikor szikrázva száll el, akkor is marad a gép épsége a legtöbb esetben. Nem kell félned.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16356) Televan74 válasza 04ahgy (#16355) üzenetére


Televan74
nagyúr

+1 :K

Nálam az Adata HM 650 -n egy halk puffanás közben ment tönkre(be sem kapcsolt utána). Most garanciális ügyintézés alatt áll. A többi hardvernek, köszönhetően a védelemnek, semmi baja.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16357) ingalls válasza 04ahgy (#16355) üzenetére


ingalls
senior tag

Köszönöm még egyszer a szakvéleményt!
Egyébként 3 éves, 5 év gari volt rá, csak a gyerekem anyja úgy döntött, hogy befűt a garilevéllel.

(#16358) 04ahgy válasza ingalls (#16357) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szívesen.
SN alapján is garanciális, ha a bolt megtalálja a rendszerben. Vagy kérj udvariasan egy pótlást.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16359) JSHammer


JSHammer
tag

sziasztok! lehet volt már itt kérdés ez:

Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy egy gigabyte e570-es táp olyat csinál játék alatt hogy :-elvileg újraindul a gép ,de se kép se hang...

ok kikapcs...ezután pörögnek maxon a ventik , és e kép se hang, de hagyom úgy menni 10 percig ,venti halkul, gép pittyen...

kondikra gyanakszom, (állítólag esr csökkenés is okoz ilyet......) esetleg átforraszthatom mindet, [kivéve a pufit, az nincs itthon...] akkor jólehet, vagy máshol lehet gond?

üdv:)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#16360) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Üdv urak!

Van egy FSP Raider 550-es tápom és van vele egy kis problémám.

Műszakilag nincs baja, de mióta került bele egy R9 290, azt vettem észre hogy terhelés hatására fura hangja lesz, olyasmi, mint amikor kerreg a winyó, csak hangosabb egy kicsit. Nézegettem, nem rezonancia,kiszerelve is ugyanezt csinálja.

Mi lehet ez, és mit tudnék tenni ellene, mert rendkívül idegesítő :(((

(#16361) 04ahgy válasza GeneraL_XTX (#16360) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha ilyenkor szigetelő anyaggal (veszélyes, kizárólag saját felelősségre!) a ventit megállítod, a hang abbamarad? Ha nem, akkor elektromos a zaj, az nem rendellenes.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16362) Gabor8634


Gabor8634
tag

Sziasztok az a problémám ,hogy mikor bekapcsolom a gépet az elindul felpörög minden venti de a monitorra nem ad képet. Kipróbàltam több monitoron és kábellel de semmi azt irja a monitor nincs jel! Mikor áttettem a tévére hogs azonis megnézzem , levvettem az oldalát a gépnek hogy bele tudjak nézni azt vettem észre, mintha ingadozna az áram a gépben ! Meg az is feltünt ,hogy mikor áram alá helyezema tápot de még nem kapcsolom be a gépet elkezd zúgni. Ez normális nek tünt fel eddig hogy zúg? Amúgy a tápom egy CHIEFTEC CTG-500-80P

(#16363) JSHammer válasza Gabor8634 (#16362) üzenetére


JSHammer
tag

szia!

" hogy bele tudjak nézni azt vettem észre, mintha ingadozna az áram a gépben !"
Ezt multiméter nélkül elég nehéz megmondani, mégis mi alapján gondolod hogy ingadozik???

A zúgás pedig alapvetően cicergő vagy egyéb hang lesz.....

az egyébként nem FELTÉTLEN veszélyes mert szerintem:lehet földelési hiba, illetve kondenzátor száradás jele is.....

Ilyenek előfordulnak 25000ft-os corsair tápoknál is.... vga nélkül nézd meg a gépet,ha van integrált, aztán ha úgysem jó és NEM GARIS már a táp akkor itt a szakiknak feltöltheetsz egy képet ,a táp belsejéről mert ottis lehet hiba...........

persze ez csak tanács!

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#16364) Gabor8634 válasza JSHammer (#16363) üzenetére


Gabor8634
tag

Mármint a gépbe néztem bele ,hogy megy e minden venti, led ilyenek nem a tápba és ekkor láttam hogy a ventik meg a fények is ingadoznak lassulnak ,gyorsulnak nem egyenletesen megy mint máskor ezzért gondolok tápra! Vidikarit ha kiveszem sajnos nincs integràltam :(

(#16365) JSHammer válasza Gabor8634 (#16364) üzenetére


JSHammer
tag

szia

az ingadozás az nem fordulatszám szabályzás akar lenni?:)

mert ugye felpörög és amikor a biost betölti akkor kezd el leszabályozni...

ha a ledek "pislákolnak" ilyet még nem láttam ugyan- az érdekes dolog ............

nézd meg a bekötéseket, a a tápon, illetve húzz le hdd,odd-t scak a főbb komponensek legyenek bedugva!

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#16366) Gabor8634 válasza JSHammer (#16365) üzenetére


Gabor8634
tag

Nem fordulat szabályzás az biztos máskép viselkedik most azt csinálta ,hogy mikor bekapcsoltam elindult utána lassúlt leált egy pillanatra az egész gép újraindult magátol megint leált egy pillanatra :( Szerintem beadom egy szervízbe hogy nézzék meg az egész gépet nincs már màs ötletem:|

[ Szerkesztve ]

(#16367) moha21 válasza JSHammer (#16363) üzenetére


moha21
addikt

Az áram ingadozása egyébként is normális üzemet jelent főleg a mai energiatakarékos gépeknél.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16368) akphsaiid


akphsaiid
csendes tag

Sziasztok.
Maga a gép kikapcsolt állapotban, a tápkapcsoló felkapcsolva, áramkörre csatlakozva.
Van rajta ilyen kis piros kapcsoló, amivel a feszültséget lehet állítani (vagy valami mást passz), na ezt a kapcsolót a fentébb írt állapotban átkapcsoltam aztán villanás, durranás, füst és amperszag. Azóta nem merem bekapcsolni a gépet, már lehet így is hazavágtam az egészet.. Lehet ezzel valamit kezdeni? Merjem megpróbálni bekapcsolni? Kuka azt csere?

Előre is köszi.

(#16369) tornas válasza akphsaiid (#16368) üzenetére


tornas
őstag

Hali!

Áruld már el nekem, hogy mi alapján éreztél késztetést arra, hogy azt a kis piros bemeneti feszválasztó kapcsolót átkapcsold! :F :C

Ha szerencséd van, akkor csak a tápot vágtad haza. Ha még nagyobb mákod van, akkor a táp még javítható is lehet. A gépedet meg egy másik táppal próbáld ki!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#16370) moha21 válasza akphsaiid (#16368) üzenetére


moha21
addikt

Átkapcsoltad 110V-ra, azért pukkant szét, szóval azzal a táppal már nem kell foglalkoznod. ( Amúgy miért kellett azt átkapcsolni ? )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16371) JSHammer


JSHammer
tag

16359-re valaki tudna tanácsot adni valaki?:)

[ Szerkesztve ]

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#16372) akphsaiid válasza moha21 (#16370) üzenetére


akphsaiid
csendes tag

Köszi a válaszokat. Hát igen, én is ezen gondolkozom mostanáig, hogy mi a fszért :DDD.. talán a kíváncsiság.. Na akkor már csak a remény maradt, hogy csak a tápnak lett kampec.

(#16373) JSHammer válasza akphsaiid (#16372) üzenetére


JSHammer
tag

Ha jnc, illetve codegen akkor lehet reszketni:D

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#16374) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok! Egy elég idegesítő problémám van. A tápom egy XFX Pro 650W, a konfig: Giga GA 790XTA UD4, X6 1100T, GTX 680, 8Gb RAM, 2 HDD, 5-6 venti. Mikor áram alá helyezem a gépet semi gond nincs, miután bekapcsolom a táp elkezd folyamatosan sípolni, magas frekvencián állandó sípoló hang hallatszik. Ha kikapcsolom a gépet sem szűnik meg a hang, mikor lenyomom a táp főkapcsolóját a hang egyre magasabb lesz és abbamarad. Ha újra visszanyomom a kapcsolót semmi, addíg míg be nem kapcsolom újra gépet, ekkor kezdődik minden elölről. Kipróbáltam haver gépében is (Giga 990FXA UD3, X6 1090T, 8Gb RAM, R9 270X, 1 SSD, 1 HDD, 5 venti). Nála úgy, hogy csak az alaplap, proci, vga kábelek voltak rádugva a gépre, főkapcsoló bekapcs után ugyanúgy sípolt, majd főkapcsoló le-vissza, csend. Gépet benyomtuk, sípolás nincs. Hazahoztam, nálam úgyanúgy sípol tovább. Valami ötlet? A táp 4 hónapos, még garis.

(#16375) szelim74 válasza akphsaiid (#16372) üzenetére


szelim74
csendes tag

Azért a körfűrészlapba ne nyúlj bele, azt már most megmondom, hogy nem lesz ujjad, ha kipróbálod. :DD

[ Szerkesztve ]

(#16376) 04ahgy válasza RazoR (#16374) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A sípolás, ciripelés oka: [link].

Nálad a készenléti áramkör adja (USB-k, LAN, ilyesmik áram alatt vannak kikapcsolt ATX rendszernél is). A táp gyártója sem garantálta a hangtalan üzemet, valamint nem is rendellenes. Kapcsolóüzemben vagyunk, és a stand-by (5VSB) áramkört vezérlő IC ún. burst üzemmódja miatt hallod a sípolást. A burst üzemmód azért kell, hogy a táp megfeleljen az EuP, ErP energiatakarékossági szabványoknak, előírásoknak készenlétben.

Nem garanciális probléma, hanem az üzemszerű, rendeltetésszerű működés velejárója.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16377) 04ahgy válasza akphsaiid (#16368) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A táp feszültségkétszerezőjét kapcsoltad be. 230V-os hálózatnál az csak bemegy, egyenirányítják, és azt kapcsolgatja a táp (kb. 300V egyenfeszültség).

Ha 115V-os hálózatról kell üzemelni, akkor pont a fele lenne ez (kb. 150V), de a kapcsoló átkapcsolásával aktiválod a feszültségkétszerezőt, így 300V-ot kapcsolgat a táp, észre sem veszi, hogy 115V-os hálózaton van.

Nálad az aktív feszültségkétszerező (magad kapcsoltad be) és a 230V bemenő feszültség hatására kb. 600V lett az egyenirányított feszültség, amit a táp a füst, hang, fényjelekből ítélve bizony észrevett (lévén 300V-ra van tervezve).

Jó esetben a varisztor + bizti, rossz esetben az egész primerkör az elkókkal, mindennel, még rosszabb esetben ezekhez hozzáadva a szekunder kör a gépeddel szállt el.

Gratulálok, Ön nyert!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16378) Televan74 válasza akphsaiid (#16368) üzenetére


Televan74
nagyúr

Azért a 110V nagyom kemény. Én valamikor tinédzser koromban szórakoztam vele.Elvitt egy komplett AMD DX4-100 -s rendszert.Akkoriban a monitor is a tápra volt kötve, a színesből monochrome lett. :B

Most már vannak ilyen jó fórumok hozzáértő emberekkel.Először kérdezni aztán cselekedni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16379) Szesz1984


Szesz1984
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne.Tegnap a viharban valszeg kapott a hálózatról a gépem egy túlfeszt,mert pukkant egyet és utána sekép sehang.Sajnos nemvolt elékötve szünetmentes/túlfesz védett dugalj.Az érdekelne,hogy van e rá esély,hogy a táp megfogta és nem engedte ki a gépbe?"még nem volt időm letesztelni cseretáp hiányában :(( " A tápom Sharkoon WPM600

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#16380) 04ahgy válasza Szesz1984 (#16379) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sajnos 100% bizonyosságot nem tudunk mondani, de ez nem az a gagyi kategóriás táp. Elég jó esélyed van arra, hogy csak ő szenderült el. De persze csak akkor lesz biztos, ha a gépet másik táppal letesztelted.

Azért akármi is szállt el, csak táp, vagy több minden, kár érte. Tanulópénznek jó volt, legközelebb kihúzod a viharban.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16381) Szesz1984 válasza 04ahgy (#16380) üzenetére


Szesz1984
csendes tag

Köszi a választ én is abban reménykedem de majd kiderül a másik táppal.Addig marad zabszemes érzés .

(#16382) moonguru válasza 04ahgy (#16377) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Erre csak PM-ben vagyok hajlandó válaszolni... :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16383) 04ahgy válasza moonguru (#16382) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kifejezetten kérem, hogy a PM teljes tartalmát másold be ide, vagy adj rá engedélyt, hogy én bemásolhassam. Érdekes szakmai eszmecsere lenne belőle, ami a kevésbé tájékozottakat informálhatja.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16384) 04ahgy válasza 04ahgy (#16383) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Engedélyt kaptam a PM üzenetének beírására. Következzék hát.

"Szia!

Csak privátban írok, mivel nem akarok egy szakértőt megbántani.

A táphibás rovatban írtál a "feszültség kétszerező" tápegységről! :)

Amit ugye átkapcsoltak 110 Voltra.

NA ilyen nincsen.

A 110/220 (230) Volt átkapcsoló csak spórolási okok miatt van a tápegységbe beépítve.

Mivel 110 Volton nagyobb kapacitású pufferkondira van szükség ugyanakkora hullámosság elérésére mint 220-230 Volton a nagyobb terhelő áram miatt. (ugyanakkora leadott teljesítménynél).

Emiatt 2 megoldást alkalmaznak a gyártók:

1. Túlméretezik (egy kicsit) a pufferkondit ami így 220 (230) Volton kapacitásban illetve 110 (120) Volton feszültségben nem lesz kihasználva.

2. 2 darab pufferkondit építenek be (lehet persze 4 is) amit sorba kapcsolnak. ( és egy-egy párhuzamos ellenállással megfelezik a feszültséget így durván egy kondira csak 160 volt jut)

Mivel 110 (120) Volton kevés lenne a kapacitás a kapcsoló CSAK annyit tesz, hogy az egyik kondenzátort áthidalja (ezért nem szabad a nagyobb feszültségű állásából feszültség alatt átkapcsolni a kisebbe MÉG 110 (120) Volton se)

Az nyilvánvaló hogy a tápegység meghibásodik ha a nagyobb feszültségű hálózaton a kisebb feszültségű kapcsoló állásban használják, mivel a 300-310 Voltos pufferfeszültség rákerül a jellemzően 200 Voltos kondira.

Emiatt a számítógép nem fog túlfeszültséget kapni mivel a pufferfeszültség az átkapcsolástól nem változik, egyébként az így meghibásodott tápegység még könnyen is javítható. :)

A biztosíték, az egyenirányító és a meghibásodott pufferkondi cseréjével. (természetesen ekkor iktatjuk ki a átkapcsolót is)"

Nem bántasz meg, ezt azonban sajnos az egészet, amit leírtál, tévesen tudod. Ezt a kapcsolást használják ezekben a félhidas tápokban: [link].
Ha a kapcsoló nyitott (230V~-os üzem), akkor a két kondenzátor szimplán sorba kapcsolódik, eredő kapacitásuk egynek a fele, eredő feszültségtűrésük pedig a kétszerese. Az ellenállások szerepe itt nem a feszültségek kiegyenlítése (nem arányosak, túl nagy az ellenállások értéke a kapacitáshoz és a félperiódus töltőáramokhoz képest), hanem a kikapcsolás utáni kisütése a pufferkondenzátoroknak.
A gyártók nem méreteznek túl semmit, a minimálisan működőt építik be. A kapcsolóüzem egyébként sem érzékeny a bemeneti egyenfeszültség hullámosságára.

Ha a kapcsoló zárt (115V~-os üzem), akkor pedig a szimpla Graetz-hídból megvalósított feszültségkétszerező kapcsolás üzemel. Ez pedig 230V-os bemenet esetén 600V-ot küld(ene) a kimenetre.

A számítógépek nem emiatt kapnak túlfeszültséget, hanem az ilyen feszültségkétszerező kapcsolást használó tápok kapcsolóköri fejletlensége miatt (induktív vezérlés a szekunderoldalról). Általában a vezérlés reakcióideje nem követi le a kimeneti feszültségtüskét. Mire bekapcsolna a védelem (ha van), már kiment a feszültségtüske.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16385) moonguru válasza 04ahgy (#16384) üzenetére


moonguru
őstag

Sajnos (számomra) igazad van.

A két ellenállás szerepe (a kisütésen kívül) a kondenzátorok szivárgó árama miatti feszültség különbség csökkentése mikor sorba vannak kapcsolva.

Örülök annak hogy ez a téma felvetődött, mert így kiderült az is, hogy van amit rosszul tudtam.

Monitor Guru!

(#16386) 04ahgy válasza moonguru (#16385) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sajnos ezt is cáfolnom kell. A soros pufferkondenzátorok töltőárama az egyamperes-tízamperes nagyságrendbe esik. A kondikkal párhuzamosan kapcsolt ellenállás 220 kiloohm, de a gyakorlatban 470 kiloohmossal is találkoztam már.

Könnyen belátható, hogy a maximális feszültségcsúcson mérhető áram az ellenálláson a 220k esetben is 160V / 220000ohm = 0,72mA. Nagyobb az eltérés, mint három nagyságrend, tehát az ellenállások alkotta feszültségosztó egy ezrelékes léptéknél is kevesebbet "szól bele" a soros kapcsolás esetén fellépő pufferkondi feszültségekbe. Nagyobb ellenállás esetén még ennyire sem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16387) Tharkoul


Tharkoul
tag

Üdv!

Elnézést, ha volt már kérdés, rengeteg hozzászólás van. Ma vettem át egy Seasonic M12II tápot, ami mint kiderült, nem is csak sima, hanem EVO Edition. Nem tudom miért ezt kaptam, de nagyon örülök neki (mivel szebb a kábelezése). Legalábbis egyetlen apróságot leszámítva, ami az, hogy nem hajlandó elindulni úgy, hogy a ventilátor lefelé néz. Valami tipp, hogy ez mégis miért lehet?

[ Szerkesztve ]

(#16388) tornas válasza Tharkoul (#16387) üzenetére


tornas
őstag

Tán valami kontakthiba, pl. az alaplapi csatlakozó zöld és fekete drótja nem érintkezik rendesen az alaplapon vagy a tápkábel körül is szétnézhetsz. Annak el kell indulnia bármilyen helyzetben is. Ha így elindul, akkor úgy is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#16389) Becks1987011


Becks1987011
csendes tag

Sziasztok!
Van egy FSP Aurum 500Wattos tápom, kb 4 éve nyüstölöm és a mai nap büdös szag jött belőle, azonnal kikapcsoltam a gépet.( Ventillátor működik nem állt le) Mi lehet a probléma? Esetleg használhatom még így vagy érdemesebb cserélni?

Üdv

(#16390) RazoR


RazoR
veterán

Hali! Próbálok ötletelni a táppal kapcsolatban és nem lehet, hogy az a gondja, hogy nincsen földelés a dugaljban ahova be van dugva?

(#16391) tornas válasza Becks1987011 (#16389) üzenetére


tornas
őstag

A büdös szag nem biztos, hogy a tápból. Jöhetett máshonnan is. Meg kellene találni hogy honnan jöhetett, mert ennek nyoma van valahol. Addig viszont a gépedet én nem használnám, amíg ki nem derül, hogy pontosan hol éghetett meg! Mivel a tápod nem állt le, valszeg annak semmi baja nem lesz (nem 100%). Inkább valahol máshol lehet a gond, valszeg.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#16392) tornas válasza RazoR (#16390) üzenetére


tornas
őstag

Mi a tünet?

Alap esetben ha a géped földeletlen konnektorba van dugva, akkor a PC fémháza rázhat egy kicsit.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#16393) Becks1987011 válasza tornas (#16391) üzenetére


Becks1987011
csendes tag

A tápból jön a büdös az 100% a gépet már nem használom, tápot kiszedtem!

(#16394) tornas válasza Becks1987011 (#16393) üzenetére


tornas
őstag

Ha garis, akkor értelemszerű, hogy vidd vissza! De ha nem garis, akkor (saját felelősségedre) szétszedheted és megnézheted, hogy hol van(nak) égésnyom(ok) alul-felül! Ha már minimum 1 órája nem volt már áram alatt a táp, akkor biztonsággal szétszedheted.

De járható út a tápod szervizelése vagy akár a cseréje is, ha nem érzel affinitást a fent leírtak végrehajtásához! A tápodat a jelenlegi formájában semmiképpen ne használd!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#16395) RazoR válasza tornas (#16392) üzenetére


RazoR
veterán

Sípol a táp

(#16396) tornas válasza RazoR (#16395) üzenetére


tornas
őstag

Nem rendellenes működés...

Ez ellen nem sokat tehetsz és sokaknak mindig ez a gondja, ami itt sokszor ki lett már tárgyalva.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#16397) RazoR válasza tornas (#16396) üzenetére


RazoR
veterán

Akkor miért van az, hogy haver gépében (Giga 990FXA UD3 lap) nem csinálja? Nem komálja az alaplapomat?

[ Szerkesztve ]

(#16398) Szesz1984


Szesz1984
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég írtam hogy elszált a gépem.Akkor a tápra gyanakodtam,demint kiderült a kölcsön kapott hd4850 tápcsatija sült el.Az lenne a kérdésem hogy visszafelé tudott e valami gondot okozni a 6pines csatin keresztül a táp felé.Azért kérdezem mert hamarosan jönnek az új alkatrészek és nem szeretném azzal kezdeni hogy elfüstölöm a vga-t.Egyébként kipróbáltam az eset után a gépet egy másik karival és működött,de csak olyan vga-m volt ami simán a pci expből veszi fel az áramot,nincs külön tápcsatija.A tápom sharkoon wpm600.

[ Szerkesztve ]

(#16399) GameOverIII


GameOverIII
csendes tag

Sziasztok!:)

A segítségeteket szeretném kérni.

Először is a problémám:
Magas grafikát igénylő játék közben(még ha le is veszem a grafikájukat a játék beállításában) automata fogja magát a gépem és kikapcsol. Nyílván az ember a videókártya hőmérsékletét veszi elő, de az megvan oldva mint a CPU mint a videókártya hőmérséklete(35-45fok között). A tápom(450W) szerepelt a veszélyes tápok listájában így hát vettem egy jobbat (Delux DDLP-550S 520W) hardveraprón. Igenám csak ennek a tápnak nincs olyan áramszolgáltató kábele ami jó lenne a videókártyámba... Lásd (visszaírtam az illetőnek hogy lenne egy kis problem de még nem válaszolt.) Így hát ötleteltem egyenlőre és az új tápom az alaplapot és a hdd-t viszi a régi tápom meg csak a videókártyába van ugye bedugva. Működni minden működik csak a baj az hogy még mindig leakar állni a gép ha játszom :).

Another problem: a régi tápom ami veszélyes listán volt az fogta magát a héten és a cd meghajtót ILYEN módon égette ki.

Olyan van hogy sz*r áramot vezet a vidibe?:D Lehetne olyan hogy blankolás útján átrakom az új tápra azt a csatlakoztatót?

Adataim:
-VGA: Gigabyte GeForce 9600GT (GV-NX96T512HP) 521MB
-Régi tápom 450Wattos(m-tech), Új tápom 520W(Delux)
-Windows 7 32 bit
-ASUS AMD Athlon II x2 260 processzor 3,2ghz
-2giga ram

(#16400) 04ahgy válasza GameOverIII (#16399) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Delux tápod is vedd ügy, hogy benne van a veszélyes tápok közt. Semmivel nem jobb, mint az M-Tech.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.