Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) dark2


dark2
tag

Egy kis segítséget kérnék. Letöltöttem és telepítettem Lathronos fórumtárs "Ubuntu 14.04.4 Cinnamon 64 bit HU remaster 2016 május" ubuntu kiadását. Hardverileg Athlon2 X4, Asus m2n-e, 4GB ddr800, Asus gtx650, Asus xonar, 500GB WD green-en dolgozik.
A hanggal volt kis gondom, de megoldottam.
Viszont egy dolgot szeretnék megváltoztatni a kezelőfelületen és nem találom rá a megoldást, talán rossz keresőszavakkal próbálkozom.
Tehát:
- a menü gomb mellé a felső panelre szeretnék gyorsindító ikonokat tenni (mint a winxp/7 esetén)
- az alul található, automatikusan rejtődő dock-ot szeretném megszüntetni. Gyakran előfordul, hogy egy honlap alján akarok kattintani, ez előkúszik és egy rajta lévő programot indítok el (terminált, firefoxot stb.)
Egyébként nagyon elégedett vagyok a rendszerrel, mióta feltettem, ha este csak netezés, filmezés várható, nem is indítok win-t.

(#26452) Lathronos válasza dark2 (#26451) üzenetére


Lathronos
őstag

Szia!

Tehát panel indítóikonok: kattints jobb egérgombbal a menüben arra amit a panelre szeretnél tenni, és ott lesz olyasmi hogy ikon helyezése a panelre vagy valami hasonló(most openboxot használok, ezért nem tudom pontosan).

Alsó Plank dokk kikapcsolása: CTRL+ALT+Jobb egérombbal kattints rá és kilépés. Az automatikus indulás kikapcsolása: Beállítások -> Indítópult -> Töröld a Plank bejegyzést.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#26453) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Terminálban hogy lehet valahogy előbányázni, hogy az oprendszer mikor lett felinstallálva? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#26454) Lathronos válasza V.Stryker (#26453) üzenetére


Lathronos
őstag

Terminálba beírod:

ls -lct --time-style=+"%Y-%m-%d %H:%M:%S" /etc | tail -1 | awk '{print $6, $7}'

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#26455) growler válasza V.Stryker (#26453) üzenetére


growler
őstag

Vagy:
sudo dumpe2fs /dev/sda1 | grep 'Filesystem created:'

(#26456) dark2 válasza Lathronos (#26452) üzenetére


dark2
tag

Szia!

Köszönöm szépen! :R
Ezt a plank dokk-ot esetleg át lehet tenni oldalra is? Nem baj, ha nem, csak kíváncsi vagyok, bal oldalt pl. nem sok gondot okozna.

Még egy kérdéseszembe jutott: van a gépemben egy hibrid tv tuner kártya, amin néha dvb-t adásokat nézek. Hol tudom megnézni, hogy települt-e fel neki driver?

(#26457) lev258 válasza dark2 (#26456) üzenetére


lev258
veterán

A dmesg-ben lehet rákeresni, de egyszerűbb, ha elindítasz egy olyan programot, amivel használni lehet. Akkor kiderül.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#26458) Lathronos válasza dark2 (#26456) üzenetére


Lathronos
őstag

1. A Plank beállításainál van olyasmi hogy panel pozició vagy ilyesmi. Ott lehet beállítani, hogy hol legyen.

2. Elindítod a Hang és Video menüpontból a TVTime-ot -> Jobb egérgombbal kattintasz -> Csatornakezelés -> Csatornakeresés. Nálam működik vele a TV tunerem, valószínűleg nálad is fog.

Miután megtalálta az összes csatornát, válaszd Az összes csatorna aktívra állítása opciót, hogy rögzítésre kerüljenek. Ha nincs hangja, a Gnome Alsamixerben a Line és Line Boost lineáris "potméterekkel" tudod erősíteni a hangerőt.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#26459) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Üdv! Ki lehet "erőszakolni" valahogyan a többszálas működést a programoknál?
Ha pl a gThumb-ban elindítom a duplikált fájlok keresését, eleinte még mind a négy magot használja kb. egyforma terheléssel (megy is gyorsan a folyamat), de amikor már ~felénél tart a keresésnek, onnantól már csak 25%-on (1 mag) dolgozik.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#26460) BoB válasza Tutu7030 (#26459) üzenetére


BoB
veterán

Nem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#26461) Dhampir


Dhampir
félisten

Olvastátok már a dél-afrikai Makulu Linuxről és a kínai Deepinről szóló bejegyzéseket?

Makululinux honlapja

Deepin honlapja

A Manjaronak is van már Deepin-kiadása

Eleddig csak a Zorin OS-t ismertem, amely kinézetében valamennyire a Windowsra hajaz.

Ami felkeltette még az érdeklődésemet, ez a WPS Office, amely Linuxra is elérhető, de nem tudom, hogy vajon magyar nyelvre felkészítették-e.

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

(#26462) Lathronos válasza Dhampir (#26461) üzenetére


Lathronos
őstag

A WPS Office linux változatának magyar fordítását évekkel ezelőtt abbahagyták, így a mi nyelvünkön nem elérhető. És ha jól tudom a Windows változatban sem.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#26463) lev258 válasza Dhampir (#26461) üzenetére


lev258
veterán

A WPS helyenként előkerül egy-egy téma kapcsán, de ne várj tőle csodákat.
Azt tudtad, hogy Lubuntuhoz van XP kinézet? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#26464) Dave™ válasza Dhampir (#26461) üzenetére


Dave™
nagyúr

A wps szerintem ugyanugy LO engine-t hasznal, mivel ugyanolyan formazasi hibakat vetett .xlsx megnyitasnal. A zorin meg borzasztoan nez ki, ahohy ez az afrikai is, a kinaiban van fantazia, kicsit a kinai androidok megjekenesere hajaz, pl. Flyme OS (ikonok, beallitasok).

(#26465) spammer válasza lev258 (#26463) üzenetére


spammer
veterán

Én Debianhoz csináltam anno poénból, bár lényegében mindegy, mert működött volna bármilyen disztró alatt, mert Openbox: [link] :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26466) Dhampir válasza lev258 (#26463) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor a WPS-t nem fogom kipróbálni. Legrosszabb esetben Playonlinuxszal a Microsoft Office Starter 2010-et valószínűleg lehetne futtatni (de nem biztos).

Az XP-t nem kedveltem meg, a Vista már sokkal jobban bejött. :)

Hát, régen PC Linux OS alatt egyszer a Gnome-ot átkonfiguráltam Windowsos kinézetűre, de nem sokáig hagytam meg, sok értelme nem volt.

Puppy Linux meg alapból is elérhető volt XP- és Vista-szerű kinézettel, ami jópofa volt akár ugratáshoz is.

A Zorin OS elég döcögősen működött, nem nyerte el a tetszésemet, habár régebben próbálgattam.

A Unity még egész pofás, valamint egyszerűen használható környezet is.

(#26464) Dave™

Egyetértek.

(#26462) Lathronos

Akkor kár volna vele kínlódni.

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

(#26467) Dhampir


Dhampir
félisten

OFF téma, de hátha érdekli a kipróbálós felhasználókat. :D

Live-módban futtattam a legutóbbi PCLinuxOS MATE64 2016 Desktop rendszert.
Nem is rossz, például egyből kezelte a Realtök wifimet, méghozzá nagy érzékenységgel, a Windowsos driver sokkal kevesebb hálózatot lát, és gyengébb jelérzékenységgel. Hang viszont nem volt, de valószínűleg megoldható lenne, most annyira nem mélyedtem bele a konfigurálásba.

Első kép

A Localization Manger, és a LibreOffice Manager telepíti a magyar nyelvet, így volt ez régen is.

Második kép

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

(#26468) Lathronos válasza Dhampir (#26466) üzenetére


Lathronos
őstag

Az Office 2010-et WINE-nal vagy PlayOnLinux-szal(te döntésed melyikkel) lehet telepíteni a winbind csomag telepítése után. Unokanővéremnek így telepítettem 1 hete az OpenBox remasterem-mel együtt, azóta is gond nélkül fut rajta.

(#26467) Dhampir

PCLinuxOS-sel kezdtem 2008-ban a linux-szal való ismerkedést, és kizárólag azt is használtam 2014-ig, aztán cseréltem Ubuntura. Azt is lehet remasterelni a mylivecd telepítése után, jómagam is készítettem anno párat, pl. Cinnamon-nal, mi mással. :DDD Ha lesz rá időm jövő héten, lehet készítek belőle ismét. OpenBox-ot és Cinnamont.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#26469) Dhampir válasza Lathronos (#26468) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi a plusz infót, én a PoL-ra gondoltam, mert szerepel az alkalmazáslistáján is, így az örök kezdőnek is könnyebbséget nyújt, ha lépésről-lépésre felvarázsolja. :D

Egy pilisi magyar srác; Lisovszki Sándor fejlesztette ki a PCLinuxOS Enlightenmentre épülő verzióját (PCe17OS) ami akkoriban a maga nemében kuriózumnak számított (világszenzációvá vált a PCLinuxOS nemzetközi berkeiben), kérésre DVD-t is postázott. :)

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

(#26470) brickm válasza Dhampir (#26466) üzenetére


brickm
őstag

Én meg OSX témát szoktam tenni minden linuxra, valahogy az tetszik a legjobban.Az OSX-et meg nem is nagyon használom már. Viszont a win10-től nem tudok elszakadni még mindig :D

Jut eszembe, az albert-et hogy használjátok autorunnal? Nekem midnig hoz egy hibaüzenetet a legújabb verzió, az előzővel nem volt ilyen. (kéri a hotkey beállítást mindig)

[ Szerkesztve ]

(#26471) Lathronos válasza Dhampir (#26469) üzenetére


Lathronos
őstag

Tudom, én is használtam, még megvan DVD-n a 2010-es verzió amit ő készített. Talán egyszer készítek az Ubuntu-ból is egy ugyanolyat, már régóta tervezem.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#26472) Dhampir válasza brickm (#26470) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezt láttad már? A Macpup egy Ubuntu csomagokat használó Puppy Linux. :)

Másik:

Puppy OSX 6.0.2

(#26471) Lathronos

Érdekesség:
XenialDog (Ubuntu 16.04 ‘Xenial Xerus’ LTS, 32-bit)

A Xenial sorozatból egy újabb puplet készül a DebianDog alapján, csak ugye Ubuntu csomagokból.

Az egyik cél, hogy apt-get vagy Synaptic csomagkezelőből hozzáférhetünk a xenial repójához és szinte bármit telepíthetünk.

Az alapértelmezett ablakkezelő az Openbox és maga a grafikus felület a DebianDog64 kialakításához nagyon hasonló.

Másik:

MintPup jwm-icewm-hybrid 07.05.2016 :D

A projekt a Linux Mint 17.1 “Rebecca” – Xfce (32-bit) alapjaira épül és tulajdonképpen a puppy linux legfontosabb tulajdonságait tartalmazza, SFS készítés, betöltés, remasterelés, változások elmentése, csak RAM -ban futtatás, vagy mentés fájlba, mappába, meghajtóra, egy vagy több frugal vagy teljes telepítés és több rendszer indítása egymás mellett.

Rengeteg módszert átvettek a készítők a DebianDog projekttől és hasznosították a készítés során.

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

(#26473) God Vazzeg válasza Dhampir (#26472) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nagyon jók, nem tudom hol találod ezeket, de mindig érdekesség számomra másik disztrókat nézegetni, köszi hogy beraktad :)

(#26474) Dhampir válasza God Vazzeg (#26473) üzenetére


Dhampir
félisten

Szívesen, például skamilinux.hu egy jó kiindulási pont. :)

(<*>..<*>)

(#26475) #40553216


#40553216
törölt tag

Hali!
Van tapasztalat arról, hogy egy W7>W10 upgrade tönkre vágja-e a GRUB-ot? És utána az alapbeállítás a hybrid sleep lesz-e, azaz le kell-e ezt még külön lőni?

(#26476) lev258 válasza #40553216 (#26475) üzenetére


lev258
veterán

Annyit tudok mondani: volt, akinek nem volt gond vele és volt, akinek elrontotta. :W
Elvileg Windows 8 óta mindenütt az az alapbeállítás, így gondolom frissítéskor is beállítja. Inkább az ablakos topikban érdeklődj.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#26477) koviamy


koviamy
csendes tag

Szia Lathronos !

Szeretném megkérdezni, hogy tervezed-e esetleg a 16.04 LTS 32 bitesből a Xubuntu verziót? (Én négyszer futottam neki, de mindig elakadtam. Viszont lehet, hogy már azóta kijavították és/vagy Te meg tudtad javítani.)

(#26478) Ciccuka válasza lev258 (#23417) üzenetére


Ciccuka
veterán

Sajnos ez nem vált be Ubuntu 16.04 LTS esetén.
Hogy lehet teljesen kiirtani (ezt az idegesítő lassító rózsaszín ablakot)?
Hogy lehet elérni egyszerűen, hogy ha megnyomom a bekacsoló gombot akkor automatikusan kikapcsoljon a gép?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#26479) #40553216 válasza lev258 (#26476) üzenetére


#40553216
törölt tag

OK, köszi.

(#26480) lev258 válasza Ciccuka (#26478) üzenetére


lev258
veterán

Valamelyik beállítási menüben van opció arra, mit csináljon a kikapcsoló gomb megnyomására.
A módosítás után futtattál sudo update-grub parancsot?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#26481) Ciccuka válasza lev258 (#26480) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen és előtte telepíteni is kellett, de valami hibát is kiírt emlékeim szerint.
Korábbi Ubuntu-nál azt lehetett elérni, hogy 1 másodperce mutassa csak. Itt még ez se működik egyelőre.

gksu-t kellett telepíteni

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#26482) lev258 válasza Ciccuka (#26481) üzenetére


lev258
veterán

Telepíteni? Mit? Miféle hibát?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#26483) lev258 válasza lev258 (#26482) üzenetére


lev258
veterán

Bemásolnád a /etc/default/grub fájlodat?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#26484) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Honnan tudom letölteni a Lubuntu 14.04 LTS verziót?
A 16.04-röl olyan sok rosszat olvastam hogy maradok a
14.04 verziónál. Most vetem egy ssd-t rendszernek arra szeretném.

(#26485) Dave™ válasza #63761920 (#26484) üzenetére


Dave™
nagyúr

Itt vannak pl. Szerintem azért próbáld ki előtte live rendszerként a 16.04-et, nálam tökéletesen működik 4 eszközön is.

(#26486) #63761920 válasza Dave™ (#26485) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm!
Gondolkodtam az Ubuntu 16.04 LTS verzión,
egy laptop-ra: T4400 és 4GB ram van benne.
Jól futna?

(#26487) Dave™ válasza #63761920 (#26486) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem egyszerűbb kipróbálni egy pendrive-ról live rendszerként, mint találgatni. Amúgy fogalmam sincs, nézd meg.

(#26488) spammer válasza #63761920 (#26486) üzenetére


spammer
veterán

Elmegy az rajta, de szerintem csak akkor érdemes, ha tetszik a Unity és kifejezetten azt akarod használni. Különben meg inkább Xubuntu vagy Ubuntu MATE.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26489) #63761920 válasza spammer (#26488) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Tetszik az Ubuntu de ha gyorsabb a Lubuntu
akkor maradok a Lubuntunál!

(#26490) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni hogy HTPC-men lévő Win10 mellé egy Ubuntu 16.04-et fogok telepíteni most.
Ha feltettem a grub fog indulni és annyit szeretnék egyenlőre hogy automatikusan induljon el a Win10, ha nem nyomok 5 mp-ig semmit sem.

Erre találtam sok megoldást, de kezdő linuxos vagyok és nem akarom tönkretenni a Win10-et.
Lényeg az hogy a most jól működő Win10 induljon el, kivéve ha 5mp-en belül kiválasztom hogy az ubuntu induljon.

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#26491) lev258 válasza stigma (#26490) üzenetére


lev258
veterán

Először legyél túl a sikeres telepítésen, majd utána visszatérünk rá. Ha valami homályos, most kérdezz.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#26492) stigma válasza lev258 (#26491) üzenetére


stigma
addikt

Re. Az menni fog, mert már tettem fel, igaz más lemesik HDD-re.

Ebben nagy mértékben segít a youtube:
Video1
Video2

Most akartam nekiállni de sajnos csak hétvégén fogok belekezdeni, szóval köszönöm előre is a segítséget. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#26493) cigam válasza stigma (#26492) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

sudo nano /etc/default/grub parancsal szerkeszted a "menű" fájlt. Ebben kell átírnod1 sort:
GRUB_DEFAULT=”Windows 10 (loader)”
Ezután sudo update-grub, és kész.

Vagy telepítesz egy grafikus piszkálót, amiben pár kattintás az egész:
sudo add-apt-repository ppa:danielrichter2007/grub-customizer
sudo apt-get update
sudo apt-get install grub-customizer

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26494) King Unique válasza stigma (#26490) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha már annyira félted a Windowst, akkor lehet másképpen is telepíteni dual-boot megoldásnál az Ubuntut és így garantáltan nem fog belepiszkálni. Ez esetben megmarad a Windows rendszerbetöltője és a Win10 indul alapértelmezettként. Valamint a linkben lévő programban lehet többek között az időközt is állítani. Továbbá a telepítő kiírásához és egyéb dolgokhoz még ezen hsz második bekezdését is átnézheted. Illetve még egy fontos dolog, hogy akármilyen dual-boot megoldásról is van szó, újabb Windowsok esetén a fast startup kikapcsolása erősen ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#26495) cigam válasza King Unique (#26494) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

újabb Windowsok esetén a fast startup kikapcsolása erősen ajánlott.

Csak akkor, ha linux alól is piszkálni szeretnéd a windows-t, ill az vele kezelt partíciókat. Pl. NAS-t használva közös adat tárnak, a kecske is megmarad, és a káposzta is jóllakik ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26496) King Unique válasza cigam (#26495) üzenetére


King Unique
titán

Magát a rendszerpartíciót nyilván nem akarná alapesetben, de a külön létrehozott adattár partíciót biztosan. Illetve, ha pl. 2 db Windows van egymás mellett és be van kapcsolva, akkor eleve BSOD-ot okoz, szóval azért annyira nem problémamentes. Én minden dual-boot megoldásnál kikapcsolom biztos, ami biztos alapon. :)

[ Szerkesztve ]

(#26497) stigma válasza cigam (#26493) üzenetére


stigma
addikt

cigam,King Unique: Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat. Sorban válaszolnék:

(#26493) cigam :

Útközben én is rákeresgettem , és hasonló megoldásokat találtam, de köszönöm, egy egyszerű példával szemléltetted nekem, hogy kell megcsinálni gyorsan és könnyedén.

(#26494) King Unique: Ez az infó amit leírtál nekem és linkeltél, teljes mértékben megoldja a problémám, egy részét már át is olvastam.

Miért is szerettem volna ezt a furcsa megoldást, hogy Win10+ Ubuntu?

Jelenleg adott egy HTPC(NAS+Torrent+Film+ftp), melyen Win10 fut konfigolva, 120as SSD-vel + 2x3TB HDD-vel melyen már sok sok adat/torrent van és eddig jól működött de a napokban kisebb hibákat észleltem.(Film lejátszásnál bele beleakadt, Transmission-t nehezen értem el, nehezen válaszot ....

Lényeg az tervezem az volt hogy Ubuntu és Win egymás mellett legyen,amikor időm engedi próbálom úgy bekonfigolni az Ubuntu-t , mint a mostani Win10-es rendszert, csak nekem ubuntuval lassabban megy. És mivel addig is használni szeretném a HTPC-t ezért kell egyenlőre a két rendszer egymás mellett fusson.
Hosszútávú emgoldás lesz majd ha Ubuntu tökéletesen elsajátítom hogy nem desktop-ot hanem szervert teszek fel, mert feleselgess a gui felület.

Mégegyszer köszi mindenkinek.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#26498) trialboj


trialboj
őstag

Megpróbáltam, esküszöm rákerestem több kulcsszóval is, de fogalmam sincs mi után kutatok, szóval muszáj megkérdeznem.

Egy éve átvertem magam egy gyenge laptoppal (lenovo i3, 4gb ram) Jónak tűnt, de tetű lassú, win10 el is próbáltam de úgy sem használható.

Egy ismerősöm ezt CUB Linux ajánlotta, hogy ez elméletileg jobb lesz.
Ne most én sosem használtam ilyet, az installal stb megbirkóznék, a kérdésem arra irányulna hogy melyek a hátrányai a windowshoz képest?

A laptop csak általános dolgokra van/lesz használva, tehát filmezés, internetes böngészés, zenehallgatás, youtube, és néha word, excel. Ezek közül minden működik rajta? Egyéb negatívum amiről tudnom kellene mielőtt nekifutok?

Az a gond hogy nem én használom hanem olyan szülők akik nem nagyon értenek hozzá, tehát pl a wordtól félek, hogy ha nincs rajta, akkor nem tudja majd folytatni a melóból hazahozott munkákat pl.

Nagyon köszönöm.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#26499) spammer válasza trialboj (#26498) üzenetére


spammer
veterán

Felejtsd el azt és tegyél fel valamilyen Ubuntut vagy Linux Mintet. Mondjuk Xubuntu vagy Ubuntu MATE vagy Linux Mint MATE.

Microsoft Office (illetve a Word) 2010 elvileg használható Wine-nal, lásd: [link] Ha szükséges a Microsoft Office, mert egyébként van LibreOffice. Natív MS Office nincs Linuxra.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26500) Dave™ válasza spammer (#26499) üzenetére


Dave™
nagyúr

Gyakorlatilag is megy, de direktben Wine-al sokkal macerásabb, Playonlinux, winbind csomag telepítése (erre figyelmeztet is a Playonlinux) és utána mehet. Csak a 32 bites támogatott.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.