Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18951) dbius


dbius
veterán

Ubuntu 9.04 + Firefox 3.5.4: pingtest.net oldaltól csontra megfagy a firefox, ki kell lőni.

Kipróbálná más is, hogy csak egyedi-e a probléma? :R

(#18952) body007 válasza upszilon (#18944) üzenetére


body007
addikt

Én mindig is operát használtam és az olyan oldalakon kívűl amik direkt tiltják (van ilyen, pl.: cib internet bank) nekem tökéletesen visz mindent.
Külön flashhez nem rakok fel semmit. Egy dolgot szoktam egy üres rendszeren feltenni, az ubuntu tweak-et. Ezzel szépen hozzáadom a third-party repókat (pl.: opera, ubuntu X, Medibunt, ezek kellhetnek neked is, ...). Utána a hozzáadás/eltávolítás menü alatt felpakolom ami kellhet (pl.: opera, korlátozott extrák, ...). Ezeken kívűl még java kellhez egy böngészőbe, azt meg az Ubi szoftverközpontba rakhatod fel, sun java böngészőbövítmény néven (egyébként innen is felteheted a dolgokat, miután hozzáadtad a repókat).

(#18945) Stirlitz: Szerintem valami nálad nem kerek. Tudom, h sz.r az ATI linuxon (mindenki ezt mondja, lassan el kell higgyem, pedig évek óta azt használok :DDD ) de nem olyan rég fejlesztett haver gépet (én raktam neki össze) persze ATI-val. Kicsit féltem, h mit fog tudni a HD4350, de kellemesen csalódtam. FullHD-ben pörög-forog, csillog-villog minden. Flash/videók full scr-en röccenésmentesek. Még majdnem jobb mint nálam 4850en, amin nem kicsit néztem :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#18953) body007 válasza dbius (#18951) üzenetére


body007
addikt

9.10 + opera 10.01 13/3ms
9.10 + Shiretoko 3.5.6pre 12/4ms
nem 9.04-el de megy :)
Érdekes az operát jobban megfogta a teszt...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#18954) upszilon válasza body007 (#18952) üzenetére


upszilon
őstag

Ne haragudj, de ilyen feltételezett megoldásból már ezret kipróbáltam és eddig még egy sem jött be. Miután nem mondtad el, hogy az #18920-ban belinkelt videó neked tökéletesen fut Opera 10.1 alatt és mindez a friss telepítésű Ubi9.1-en, addig nem is hihetem el. Elegem van abból, hogy számolatlanul cseszem el az órákat feleslegesen mindenféle egyébként számomra semmire sem jó bővítményekre. :(((

(#18955) TBG válasza Lenry (#18053) üzenetére


TBG
senior tag

Hali

a

$sudo passwd root paranccsal tudod bekapcsolni a root accot.

a

$sudo passwd -l root paranccsal kikapcsolni

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#18956) Stirlitz válasza body007 (#18952) üzenetére


Stirlitz
senior tag

ertem. de mi lehet a gond? wubi 9.10 friss telepites. athlon x2 4400+ proci. ehhez van 8gb ddr2 ram. hd4670 gigabyte kari 1gb ram-al. (megjegyzem, vista64 hasit a konfigon, es ubuntu sem megy rosszul, csak a csili-vili effektek szagattnak be)

(#18957) Stirlitz válasza body007 (#18952) üzenetére


Stirlitz
senior tag

monitorom crt sajna, a felbontas 1024*768, ez sem extrem. a zart ati meghajto telepitve, ubuntu allitja, hogy hasznalja is. tobb leirast ato
vastam meg az este. nem talalok hibat, latszolag nalam minden rendben, de a compiz teljesitmenye nem nagy szam igy.

[ Szerkesztve ]

(#18958) #25954560 válasza Stirlitz (#18956) üzenetére


#25954560
törölt tag

ha 32bites a wubi, a 8G RAM-bol mennyit latsz?

free

v

top

[ Szerkesztve ]

(#18959) No-kia


No-kia
őstag

Helo! Ubunturol tudok vhogy csatlakozni az otthoni xps géphez ip cím alapjan plusz program nélkül?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#18960) body007 válasza upszilon (#18954) üzenetére


body007
addikt

Szerintem én azt mondtam, h megy :U
íme
opera 10.01-el, flash verzió
Én leírtam neked, h egy szűz rendszerre miket teszek fel... Érdekes módon ahány gépet telepítek, mindenhol megy a flash. Annyi lenne, h követed amit írtam...
Egyébként más flash tartalom se megy? Youtube? Mert ez a videó kicsit nehezen indul el.

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#18961) upszilon válasza body007 (#18960) üzenetére


upszilon
őstag

Bocs, akkor elértettelek! Este megcsinálom amit írtál. Köszönöm!

Egyébként a Mozillában nem indul nehezen, de például a windowszos Operában meg igen. Szándékosan nem Youtubost adtam, mer az különböző manipulálások eredményeként vagy megy vagy nemmegy. Viszont ez a klipp eddig nem ment egyszer sem. Örülök, hogy van megoldás!

Lehet kérdezni, hogy még miket szoktál csinálni egy "szűz" rendszeren?

(#18962) upszilon válasza body007 (#18952) üzenetére


upszilon
őstag

Naszóval, azthiszem megcsináltam mindent amire utaltál. Letöltöttem, felraktam, azzal megint felraktam. Mindent, a Jávát is. Mennek is mostmár az operával a Youtub-os filmek. Sajna az a videó amit mutattam, továbbra sem megy. Vajon mi lehet a különbség? Vagy mi az amit még fel kell tenni ennek az idétlen Operának, hogy méltóztasson úgy működni, ahogyan a Firefox alapból megy. (Őszintén megvallva kezdek berágni erre az operára.)

(#18963) Major Major válasza No-kia (#18959) üzenetére


Major Major
őstag

pontosan mit is akarsz csinálni?
könyvtármegosztás, távoli asztal, ftp vagy mi?

(#18964) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Nagyon nagy gondban vagyunk, segítség kéne.

Van egy linux alapú videorögzítő szoftverünk. Elvileg Ubuntu alapú.
A system logból ennyit tudtam kiszedni a kernelről:

Linux version 2.6.28.10 (keedi@askdna) Gcc version 4.3.3 Ubuntu 4.3.3-5ubuntu4

Lehetőség van arra, hogy szoftver alatt raid 1 tömböt hozzunk létre. Ezt meg is csinálja elvileg, összeszinkronizálja a két lemezt, de amikor a lemezkezelőből kilépve csatlakoztatni akarjuk a tömböt, akkor azt írja ki,hogy nem tudja csatlakoztatni a lemezt. (Több gépen, több hdd-vel is próbáltuk már) Sajnos terminál nincs. :( Bebootól a gép és rögtön maga a szoftver kezelőfelülete amit elérhetünk, semmi több.

Ilyen ügyben esetleg valaki tud segíteni, aki komolyabban benne van? (esetleg a szoftvert is rendelkezésére tudom bocsátani.Itt a main server.)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#18965) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok,most én is az ismert gonddal fordulok hozzátok :D,a windows 7 telepítettem a vista helyére így a ubuntu 9.10 nem indul el.Sajnos az ismert módom nem tudom helyre állítani a grubot?Van valami ismert módszer,hogy a windows 7 és az ubuntu 9.10 normálisan elinduljon?

(#18966) No-kia válasza Major Major (#18963) üzenetére


No-kia
őstag

hát, egy könyvtár megosztás lenne jó, de jó a távoli asztal is, bár az nem hinném hog ymenne progi nélkül, mamámat meg nemakarom rávenni a progi telepítésre, mert a bekapcsoláson túl nem nagyon ért a géphez :)

gondolom csak vmi parancssoros lehetséges, ha egyáltalán van rá lehetőség,

a lényeg hogy az XP-s gépet csak bekapcsoltatni tudom, semmi egyéb :(

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#18967) #24889344


#24889344
törölt tag

Sziasztok, én is kérdeznék.

Mplayer-el szerettem volna dvd-t lejátszani, de nem megy.
Hibaüzenet Unsupported PixelFormat-1.
Valaki?

(#18968) kw3v865


kw3v865
senior tag

Melyik torrent klienst ajánljátok?

(#18969) Vladi válasza kw3v865 (#18968) üzenetére


Vladi
nagyúr

transmission, qBittorrent.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18970) #16820480 válasza kw3v865 (#18968) üzenetére


#16820480
törölt tag

deluge

(#18971) róland válasza kw3v865 (#18968) üzenetére


róland
veterán

Egyértelműen Transmission.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#18972) Major Major válasza No-kia (#18966) üzenetére


Major Major
őstag

hát ez kemény lesz így
az jutott eszembe, hogy ugye a winben van az a nevezetes backdoor, a távsegítség kérés, ahhoz kéne valahogy hozzáférni

(#18973) body007 válasza V.Stryker (#18964) üzenetére


body007
addikt

Nem ismerem a progit, de azt vágom, h az alap Uborkákba nincs raid modul. Én is szívtam sokat vele míg rájöttem, h csak a server és a minimal (telepítőkben) van támogatás. Gondolom bele lehet forgatni a "sima" kernelbe de egyszerübb ha olyannal próbálkozól ami alapból vágja... :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#18974) Vladi válasza body007 (#18973) üzenetére


Vladi
nagyúr

Vagy felrakod a server kernel csomagot. 7.04-ben még így ment. Vagy az már régen volt? :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18975) body007 válasza Stirlitz (#18957) üzenetére


body007
addikt

Én elöszőr is a compizra gyanakodnék. Sztem töröld a könyvtárát (./compiz), azt majd lesz valahogy... :D Alap beállításokkal fog indulni. Ha kell elküldöm a .conf file-om
Ezt csak úgy tudod megtenni. h lelövöd. Ehez a compiz-fusion-icon-t ajánlom. Egyébként, itt a losse blending be van kapcsolva? <- ez fontos!!

(#18974) Vladi sajna csak 8.04től Uborkázom, nem tudhom, h volt korábban.... (attól lehet,h annyi az egész ahogy mondod, de telepíteni biztos, h nem lehet "normál" Ubin raid tömbre)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#18976) V.Stryker válasza body007 (#18973) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ebben elvileg van, mert a szinkronizálást megcsinálja, meg utána látja is a tömböt. Csak mikor csatlakoztatni akarom, hogy oda majd mennek fájlok, akkor elszáll.

Ctrl+Alt+F1 -en kívűl milyen lehetőségek vannak elhagyni a grafikus felületet és kilépni a terminalba?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#18977) Stirlitz válasza body007 (#18975) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nagyon köszönöm a segitséget! Sajnos valószinüleg már nem lesz modom kiprobálni, mivel el kell adnom a pc-m,és darabig nem lesz új. Ma hajnalra feltörték a kocsim, és elvitték a tárcám. Figyelmetlen voltam, bent maradt a kocsiban. Az autó és a személyes írataim is elvesztek, és a fizetésem is, mivel tegnap délután volt fizetés a munkahelyemen. valamint az autóban is kárt tettek, egy szélvédő is kell. Most itt ülök a szobámban, és figyelek kifelé, várom a rendöröket. 2.5órája bejelentettem az eseményt, de még nem jött ki senki tölük. Csak egy telefonhívást kaptam, hogy jönnek, legyek türelemmel. Mit tehetnék, várok. És szomorú vagyok.

(#18978) Vladi válasza Stirlitz (#18977) üzenetére


Vladi
nagyúr

:(((

Debrecenben nem jársz? Egy monitort fel tudok ajánlani. :)

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18979) Stirlitz válasza Vladi (#18978) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nagyon kedves vagy, és köszönöm, de nem fogadhattom el. Vannak nálam jobban rászorulok, majd kigazdálkodom ezt cirka 200000ft-ot, amibe összeségében lesz a történet. Ha odáig jutok, hogy árulnom kell a gépet, akkor kérem a majd a ph-s segitséget. Hogy tiszteséges helyre kerüljön a gépem, mivel nagyon szerettem.

Ui: még mindig nem jött egy rendör sem, én csak várok itt, és lassan marha nagy darab benga ember létemre, folynak a könyeim.

[ Szerkesztve ]

(#18980) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sikerült kilépnem a terminálba és ebbe ütköztem:

apt-cache search raid
-sh: apt-cache: not found

sudo apt-cache search raid
[sudo] password for admin:
admin is not in the sudoers file. this incident will be repported.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#18981) upszilon válasza body007 (#18960) üzenetére


upszilon
őstag

Megcsináltam!

Asztaleffektek kikapcsolva és máris lejátsza az Opera a flash-eket! Ennyit gürcölni egy ennyire egyszerű problémán. Háááát....

(#18982) body007 válasza Stirlitz (#18979) üzenetére


body007
addikt

Ha mégis eladod a géped, én tudok kölcsönadni egy bitangerős p3-at :D Ubi minimal szakít rajta. Szintén Debrecen.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#18983) pc-user


pc-user
aktív tag

Telepítési segédletet keresnék APEH-es keretrendszer telepítéséhez (eddig nem találtam, az általam telepített pedig - bár sikereresen megtörtént az install - nem akar működni).

Nem tudom, hogy van-e Ubuntura - nemcsak elvileg - ilyesmire megoldás...
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#18984) Stirlitz válasza body007 (#18982) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Köszönöm, rendes vagy. Egyelőre úgy tünik nem kell eladnom a gépet.

(#18985) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ha valakit érdekel, így néz ki az új 9.10-es kiadás CD-je meg tokja: :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#18986) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Lenne itt valaki, aki Ubuntu Studiot használ?
A 9.10-es sima Ubit használtam pár napíg, de voltak gondjaim: nehézkes drivertelepítés, nem találtam normális video és fotókezelő-szerkesztő alkalmazást, szóval nem volt sima ügy. Magyarul: nem jött be.
Mivel leginkább multimédiás szerkesztésre használom a gépemet (audio, video és fotó) ezért érdekel a studio. Mindenből a jobb progikat kerestem, de valahogy nem boldogultam velük. Régen olvastam, hogy a studio-nak még a kernele is más, ez is a multimédiát szolgálja.
Szóval tud nekem néhány sort írni valaki a tapasztalatairól?

(#18987) body007 válasza Kendek (#18985) üzenetére


body007
addikt

jöhetne már az enyém is :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#18988) No-kia válasza Kendek (#18985) üzenetére


No-kia
őstag

menyi idő alatt érkezett meg?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#18989) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Nekem is megerkezett, a mai nap folyaman a CD!

Udv. Core2

(#18990) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

rtorrenthez szeretnék kis segítséget kérni
azt szeretném beállítani h egyszerre csak egy torrent legyen aktív
elsődlegesen a letöltés a fontos és utána ha letöltötte a fileokat akkor mehet a seed, de egyszerre csak 1-et, mint a qtorrent-ben

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18991) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Megint volt kernel frissítés. :W Most azért van képem, viszont csak safe beállításokkal hajlandó elindulni és a felbontásom nem enged változtatni. Hogy lehet ez megint visszavarázsolni normálisra? (előzőleg az nvidia-tól letöltött drivert feltettem)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#18992) pc-user válasza v.attis (#18986) üzenetére


pc-user
aktív tag

Engem is érdekelt volna az Ubuntu Studio, csak hát nem tudtam letölteni, még a korábbi változatokat sem... Neked lejött?

(#18993) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

még arra is kíváncsi lennék h lehet automatikusan csatolni vinyót egy megadott mappához és írás olvasási jogokat adni mindenki számára

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18994) v.attis válasza pc-user (#18992) üzenetére


v.attis
őstag

Lejött a korábbi is, meg most a 9.10-es is, de most megszakadt a telepítés mert nem tudott beszerezni néhány fájlt. Majd holnap megpróbálom a gépet kábelen kötni a routerre és nem wifin. Lehet az kavart be.

http://cdimage.ubuntu.com/ubuntustudio/releases/9.10/release/

itt alul van a lista. Pl nekem az i386.iso végű kellett egy hagyományos 32 bites géphez.

(#18995) rtom


rtom
senior tag

Telepíteném a playonlinux-ot, de nem találok hozzá gpg-kulcsot, hitelesítetlen tárolóból meg valahogy nem akaródzik telepíteni, ötlet?

pc-user: próbáld torrenten leszedni, az én tapasztalatom alapján gyorsabb (legutóbb a server verzió 4 perc volt)

(#18996) pc-user válasza v.attis (#18994) üzenetére


pc-user
aktív tag

v.attis - rtom: köszönöm. Amikor én 1-2 hete próbálkoztam a letöltéssel, nem akart lejönni sem így, sem úgy, de - ahogy utánaolvastam - nem voltam egyedül ezzel a gonddal...

(#18997) Kendek válasza No-kia (#18988) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Még a kiadás előtt rendeltem, de nem tudom, hogy mennyi nappal. Mindegy is, mert csak utána tudták még sokszorosítani, aztán adták fel, szal kiszámíthatatlan így a pontos időpont. De megjelenéstől számítva 13 nap, mondhatjuk, hogy két hét.
Egyetlen egy bajom, hogy 32 bites verza, nekem meg asztalira 64 bites kell, Wind-re meg ugyan ez, de pendrive-ról. Azért mindenképpen jól jön, ez az első ilyen CD-m, és valszeg az utolsó is, nem akarom terhelni a Canonical-t pénzügyileg. Ez egy szép emlék, mikor teljesen eldobtam a Windows-t magamtól, és kitöröltem minden kétes eredetű szoftveremet. Elégedett vagyok na. :)

<-ƘƘ->

(#18998) Major Major válasza rtom (#18995) üzenetére


Major Major
őstag

hát tedd fel deb fileból :)

(#18991) V.Stryker
ugyanaz a módszer, mint legutóbb nem megy?
egyébként a dkms csomag fent van? mintha az kéne hozzá, hogy az új kernelekhez mindig megcsinálja a modulokat.

[ Szerkesztve ]

(#18999) No-kia válasza Kendek (#18997) üzenetére


No-kia
őstag

én is rendeltem egyet, de ebből én sem csinálok rendsezrt, csak egy emléknek jó lesz a vitrinbe :U

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#19000) Kendek válasza rtom (#18995) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szedd le erről a linkről a deb fájlt, majd telepítsed. A tárolókat meg asszem beállítja magától, vagy állítsd be Ubuntu Tweak-el. Bár fura, mintha nálam alapból benne lett volna az alap tárolókban ez a cucc, vagy rosszul emlékszem? :F
Szerk: Jah, pont megelőztek. :B

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.