Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) Intruder2k5 válasza zsolti.22 (#16850) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nekem csak OpenWrt Emulator-om van, de szerintem itt...

(#16852) Tosee válasza zsolti.22 (#16848) üzenetére


Tosee
őstag

Működik, csak QoS -ként találod meg vargalex féle openwrt alatt!
A beállításnál ügyelni kell az átváltásra (bitmatek.hu)! Ugyanis ha pl torrentet töltesz a kliens az aktuális sebességet Kilobyte/s -ban adja meg, viszont openwrt -ben Kilobit/s -ban kell megadni!

Az aktuális hálózati sebességet/forgalmat pedig meg tudod nézni a Status > Realtime Traffic menüpont alatt...

DHCP server kikapcsolása:
Network > Interfaces > Lan
Jobb oldalon az Edit this interfaces (ha rámutatsz az egérrel akkor kiírja, hogy melyik ikon mire van) ikonra kattints...
Alul DHCP Server > Ignore interface (Disable DHCP for this interface) mellé pipa
Minden változtatás után Save & Apply!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#16853) zsolti.22 válasza Intruder2k5 (#16851) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Az volt!
Már csak egyetlen kérdés: hol és hogyan tudom beállítani a következőt:
120/10-es internetem van és úgy akarom elosztani 2 gépre, hogy értelemszerűen 60/5 szávszél legyen mindkettőnek. A QoS-nél próbálkoztam, oda beírtam, hogy 60/5, de akkor összesen 60/5 lett a sávszél mindkettő gépre, mintha alapból ekkora lett volna a netem. Gépenként szeretném beállítani, kérdés, hogy hogyan.

(#16854) zsolti.22 válasza Tosee (#16852) üzenetére


zsolti.22
senior tag

A következő interfészek nem világosak: br-lan, eth0 (eth0.1 és eth0.2 alinterfészek ugye lan és wan port) és ifb0.

Egyelőre a Bandwidth Control megvalósítása előtt értetlenül állok.

(#16855) PonPon


PonPon
senior tag

elkérhetném vkitől Alex fimware-éből, a unrar scriptet? (fbazsa at gmail.com)

[ Szerkesztve ]

(#16856) Intruder2k5 válasza zsolti.22 (#16853) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt én már passzolom...

(#16857) PonPon


PonPon
senior tag

QOS -ról minden okosság, igaz tomato-hoz: [link]

lehet tanulni...

(#16858) zsolti.22 válasza PonPon (#16857) üzenetére


zsolti.22
senior tag

nem vagyok angolos sem, de úgy néz ki, hogy nekem nem a QoS kell, ugyanis én nem prioritizálni akarok szolgáltatások, hogy melyik van a másikkal szemben sávszélességbeli előnyben, hanem szimplán a 120/10-es netemet akarom 2×60/5-ösre osztani úgy, hogy a routeren csüngő 1-1 gép fejenként a 60/5-ös sávszélt használhassa, nem többet. Megvalósítható? Csak mert a gyári firmwaren az volt.

(#16859) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

állandó a keveredés a házban ezért felteszek egy lehet hogy nagyon ágyu kérdést...
Ugye nekem van ez a 1043 a vargaalex féle opennel amiből kábelen van egy tetőtéri routerem természetesen lan/lan bekötéssel, DE a tetőtéri routernek más az SSIDja, ezáltal kvázi másik hálozatként is kezeli a kliens- pl webkam,. pda- lehetne ugyan az a neve???? vagy valahogy úgy lekezelni hogy a másik router csak egy kvázi erősítő avagy antenna legyen????

Túrista vagyok

(#16860) bpmcwap válasza zsolti.22 (#16858) üzenetére


bpmcwap
senior tag

fix ipkkel megoldható szerintem.

Túrista vagyok

(#16861) zsolti.22 válasza bpmcwap (#16860) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Fix az IP-címem, statikus kiosztást részesítem előnyben, sőt /29-es maszkkal VLSMezek is, hogy ne pazaroljak :D

(#16862) wiERHcSc


wiERHcSc
tag

Hali!

A kérdésem az lenne, hogy egy TP-LINK TL-WR740N routerrel el lehet-e azt érni, hogy egy meglévő wifi-s hálózatra rákapcsolódjon, innen osztanám tovább a NET-et kábelen, a gyári szimulációs oldalon sajnos nem találtam, rá megoldást :((( v.hogy megoldható ezzel az eszközzel ez, vagy rossz készüléket választottam???

Köszi előre is a választ!!!!!

wiER

(#16863) bpmcwap válasza zsolti.22 (#16861) üzenetére


bpmcwap
senior tag

deeee akkor ott nem tudod megadni a sávszélt???
valami dereng de most nem akarok hüjeséget írni, lehet bele kell írnod, mert lucsi nem tudja....

Túrista vagyok

(#16864) Tosee válasza zsolti.22 (#16858) üzenetére


Tosee
őstag

Szerintem ez QoS-el nem megvalósítható... legalábbis nincs ötletem, hogy hogyan! Ebben priorizálni lehet különböző szolgáltatásokat, nem pedig ip alapján fix sávszélességet kiosztani a kliens gépeknek!

(#16854) zsolti.22: br-lan teljes LAN wifivel együtt, az eth0.2 pedig a WAN interfész, ifb0 pedig nem tudom!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#16865) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

És még egy kérdés csak hogy elég sokszínű legyen a szombat esténk :)))
DLNA: van rá mód hogy a mydlna-ba betegyem szimplán a főkönyvtárat hogy tudjak benne kotorászni??? Ugyanis a bugyuta winmo dlnaban többet tud mint szimplán, és ha elérném mondjuk az mnt alatt lévő transos done könyvtárat az nagy öröm lenne.... ;)

Túrista vagyok

(#16866) Intruder2k5 válasza wiERHcSc (#16862) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A TL-WR740N gyári firmware-el nem tud WiFi kliensként funkcionálni... Ehhez vagy TL-WR743ND kell neked, vagy pedig TL-WR740N de moddolt firmware-el, mint például a DD-WRT.

[ Szerkesztve ]

(#16867) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Egy buta kérdés: hogyan érem el a Transmission kliensemet webes felületen?

Mod: megtaláltam, username transadmin, mi a default jelszó?

[ Szerkesztve ]

(#16868) Intruder2k5 válasza zsolti.22 (#16867) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#16870) zsolti.22 válasza Intruder2k5 (#16868) üzenetére


zsolti.22
senior tag

:) Sosem használom a gyári hálózatot és maszkot :)
Köszi mindenkinek, már csak az FTP-hez szeretnék hozzáférni. Jól gondolom, hogy eddig minden defaulton van és Transmission által leszedett torrentfájlokat a /mnt/transmission/done könyvtárban levő fájlokat fogom látni FTP-n?

(#16871) dash17291 válasza zsolti.22 (#16858) üzenetére


dash17291
tag

Meg lehet csinálni.

Traffic Control » Theoretical Background

Elég sokat kell hozzá olvasni, több mószer is létezik a megvalósításra.

(#16872) wiERHcSc válasza Intruder2k5 (#16866) üzenetére


wiERHcSc
tag

Köszi a gyors választ!!!!! DD-WRT lesz!!!!!

wiER

[ Szerkesztve ]

(#16873) Zenador


Zenador
csendes tag

Sziasztok!

Szereztem jó áron én is egy TP-LINK TL-WR1043ND router-t tökéletesen működött egészen addig, amíg a régi routeremet hozzá nem kapcsoltam. Már egy hete szívok vele külföldi és magyar fórumokon egy csomó beállítási lehetőséget kipróbáltam a 2 router összeköttetésére, de eddig egyik sem vált be.

Jelenleg, rengeteg szívás után, ez a helyzet:

Ami működik:
Úgy tűnik, hogy a 2 router közötti kommunikáció tökéletes. A LAN működik. minden gép látja egymást másolni is tudok köztük és a routerek konfigurációs weboldala is mindenhonnan elérhető.

Ami nem működik:
Számomra megmagyarázhatatlan ok miatt néha megszakad az internet kapcsolat webböngészés közben. Általában mindkét routernél egyidőben elszáll az internet. A lenti gépen azért többször szakad meg az internet.

Az az érdekes, hogy a LAN továbbra is működik, a gépek látják egymást, de net sehol sincs. Ilyenkor az segít, ha újraindítom a gépeket és a routereket is kihúzom a konnektorból és visszakapcsolom őket. Néhány ilyen próbálkozás után újra van net.
A router egyéb szolgáltatásai (TP-LINK_DC32B0:1 -- valami mediastreamelesi szolgáltatás lehet, nem tudom pontosan mi ez) nem jelenik meg az első emeleti asztali gépen a hálózat böngészésénél és a Total Commanderben sem, csak a lenti laptopon. Ez mitől van?

A csatolt képen részletesen leírtam, hogyan épül fel nálam a LAN és mit állítottam be jelenleg a routeren. A mostani beállítás az eddigi legjobb, mert a LAN most már működik és már (igaz nem mindig) internet is van. Más beállításokkal egyáltalán nem jött be az internet és a LAN sem mindig állt össze.

Fontos megjegyzések:
Kábeltesztelővel minden LAN kábelt leteszteltem. Mindkét router villámvédett és a 230V-os hálózat zavarait, feszültségtüskéit szűrő elosztóra van kötve, a megbízhatóbb működés érdekében.
A második (földszinti) router WAN-jára nem kötöttem semmit sem.
A routerek és a LAN elrendezésén nem akarok változtatni, 2 routert akarok összekapcsolni.
A kábelmodem jó.
T-Home-os internet van.

Olyanok válaszát várom, akik tapasztaltak 2 router megbízható összeköttetésében és konkrét segítséget tudnak adni, mert a különböző tippekkel már sokat szívtam.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#16874) zsolti.22 válasza Zenador (#16873) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Csak a képet néztem meg, de abból már látom, hogy mi lehet a baj:

A két router egy hálózatban van, így nem lesz oké. Az 1. emeleti routeren hagyd a 192.168.1.1/24 (?) maszkkal és ne adj meg neki átjárót, hiszen nem is kell. A földszint routeren állts másik hálózatot, mondjuk 192.168.2.1/24-et, átjáróként megadva neki a 192.168.1.1-et. Próbáld meg.

(#16875) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Még két kezdő kérdésem van:
Milyen default user/pass-al érem el az FTP tárhelyem a routerre dugott USB-n?
Csak úgy kihúzhatom az penit a routerből, vagy van valami gyors leválasztás, mielőtt megtenném?

(#16876) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Hogyan tudom módosítani a gyárilag 21234-es kinyitott portot a tűzfalban az általam megváltoztatott portra?

(#16877) Intruder2k5 válasza zsolti.22 (#16875) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Részlet vargalex blogjáról...

"Készült egy nagyon egyszerű kiegészítő felület a külső meghajtó formázásához, illetve az ftp felhasználó jelszavának beállításához is. Ez a felület csak a belső hálózatról a http://192.168.1.1:8081-es címen érhető el:"

Write Only módban vagy? :)

[ Szerkesztve ]

(#16878) Intruder2k5 válasza zsolti.22 (#16876) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Például az /etc/config/firewall szerkesztésével. Szerintem... :)

(#16879) zsolti.22 válasza Intruder2k5 (#16878) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Köszi, annyira nem ismerem a linuxot, hogy kérdezés nélkül bármibe is belekezdjek. Inkább kérdezek, mielőtt elrontok valamit.
Még valami: az, hogy a QSS gombot megnyomom és ezáltal az USB leválasztódik, azt hogyan tudom beállítani, vagy ha ilyet nem is szeretnék, akkor hogyan válasszam le biztonságosan?

(#16880) Intruder2k5 válasza zsolti.22 (#16879) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos passz... Szerintem majd vargalex-nek írd össze ezt a sok kérdést, és ha megjön, bizonyára segíteni fog Neked mindenben!

(#16881) vargalex válasza venlo88 (#16837) üzenetére


vargalex
Topikgazda

(#16882) vargalex válasza zsolti.22 (#16879) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Válaszoltam privátban, de ez is le van írva a blog-omban. Pedig pont azért írtam, mert reméltem, hogy az legalább elolvassa, aki felteszi, vagy feltenni tervezi a build-emet.

Ha nem igazán ismered a linux-ot, akkor a tűzfal config-ot is inkább Luci-ban javaslom!

Alex

(#16883) vargalex válasza PonPon (#16846) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A script a syslog-ba logol, tehát Luci alatt a Status->System log-ban, vagy ssh-n a logread parancs kimenetében látod.

Alex

(#16884) vargalex válasza Zenador (#16873) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha az első és a második router LAN porton van összekötve, akkor a másodikon kapcsold ki a DHCP szervert. Majd az első oszt IP-t a másodikra csatlakozó gépeknek is.
Kissé megbolondítva (WAN portot is LAN-ra állítva) és OpenWrt esetén írtam erről itt.

Alex

(#16885) vargalex válasza bpmcwap (#16823) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Lehetne olyan opciót betenni a config-ba, hogy egy könyvtár legfrissebb file-ját töltse fel, de az igazából mondhatjuk, hogy nagyon speciális eset lenne. Így akár minden ilyen spec. kérés külön-külön opció lehetne.
Viszont, ahogy láthatod is, azt megvalósítottam, hogy egy parancs kimenetét fel tudja tölteni az ftp szerverre.
Ez azért jelent jót neked, mert azt meg lehet oldani, hogy a parancs kimenete a könyvtár legfrissebb file-jának a tartalma legyen.
Ehhez a parancs (ha a kérdéses könyvtár pl. a /mnt/images) a következő (leírom most, hogy ne felejtsük el később):

cat `ls -tr /mnt/images | tail -n 1 | sed "s/^/\/mnt\/images\//g"`

Tehát ezt kell majd beírnod a Luci felületen és kész is vagy vele. Természetesen valami target filename-t (ahogy szeretnéd is) adni kell majd neki.

Azt, hogy valóban azt a file-t adja, ami neked kell, akár most is kipróbálhatod ssh-n úgy, hogy a kimenetet átirányítod egy file-ba (a példában /mnt/testfile lesz a végeredmény):

cat `ls -tr /mnt/images | tail -n 1 | sed "s/^/\/mnt\/images\//g"` > /mnt/testfile

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16886) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Hogyan tudok portot nyitni ezen a tűzfalon az internetes játékok számára?

Próbáltam így:
config 'rule'
option 'src' 'wan'
option 'proto' 'tcp'
option 'src_ip' ''
option 'dest_ip' ''
option 'dest_port' '6112'
option 'target' 'ACCEPT'

Ezt a Transmission 21234-es bejegyzés alá írtam, portcheckerrel leellenőriztem, de a port nincs nyitva.

(#16887) bpmcwap válasza vargalex (#16885) üzenetére


bpmcwap
senior tag

hu ez sokkal több mint amennyit én kérdeztem ezért hálás vagyok. hogy leegyszerűsítsem a dolgot volt itt az a pár soros script amit betettünk egy fájlba és meghívtunk időnként de azzal nem ment az ftp, a kérdés helyesen úgy szolt volna hogy amit felteszel és van egy ilyen klasz kis felülete azzal én letudom e majd programozni ezt...

a régi kód ez volt:
#!/bin/sh
SOURCEDIR="ipcam/kepek/"
HOST="ftp://xxx.xx"
USER="xxxxxx"
PASSWD="xxxxxx"

LATESTIMG=`cd $SOURCEDIR && ls -t1 $f | head -n1`
echo "Latest Image In This Folder: $LATESTIMG"


ftp -n $HOST <<END_SCRIPT
quote USER $USER
quote PASS $PASSWD
put $LATESTIMG
quit
END_SCRIPT
exit 0

maga az ftp-re másoknak is volt szüksége, ezért dobtam fel hogy lehetne egy ilyen felülete is amit nagyon klasszul csináltál meg szerintem, sőt ha jól olvasom akkor még nekem se nagyon kell majd itt scriptelnem- pláne hogy nem is vagyok programozó inkább ollózó ;) - hanem megtudom oldani luciban az akkor nagyon jóóóó nekem :)

Túrista vagyok

(#16888) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Szia Alex!

Ugyanolyan problémám lenne, mint az egyik kollégának kicsit feljebb, azaz nem akar működni a távoli eléréses dolog. Ha a belső hálózatról próbálom, akkor jó a dyndns-es címmel is, külsőről azonban nem. Jelenleg a képeken látható dolgok vannak beállítva. Illetve még annyi, hogy az ftp eléréshez miket kell másként beállítani, mert nekem az lenne a fontosabb. Ha tudnál segíteni, hogy mi a hiba nagyon megköszönném!
Üdv: Pacee

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16889) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Illetve szeretnék egy olyan kérdést intézni a kedves fórumozókhoz, hogy valakinek véletlenül nem maradt fölösbe 64 MB-os chip-je a router felturbózása után? Szívesen megszabadítanám tőle! Ár megegyezés szerint! :)

(#16890) Zenador válasza zsolti.22 (#16874) üzenetére


Zenador
csendes tag

Először is köszönöm a választ!

Elfelejtettem leírni, hogy mindenhol 255.255.255.0 alhálózati maszkot használok!

A fenti router gateway-ét leszedtem, mert az tényleg fölösleges. Lehet, hogy az kavart be.

Viszont az alsó router LAN IP-jét hiába írom át 192.168.2.1-re. A DHCP-nél a Gateway-t 192.168.1.1-en hagytam, de ezt a kombinációt valami miatt nem fogadja el. Az írja ki, hogy "Bad Gateway". Így nem engedi, hogy 192.168.2.1-re írjam át a LAN IP-t!

Azt nem értem, hogy miért kell átírni 192.168.2.1-re? Ha a mostani beállítás annyira rossz lenne, akkor miért látják egymást a gépek LAN-on belül?!

Másik fórumon azt írták, hogy jó, ha a másik router 192.168.1.2 IP címen van, ha a DHCP-nél eltérő kezdő és záró IP-ket adok meg, mint a felső routeren.

Le tudnád írni RÉSZLETESEN hogyan kell fent és lent is beállítani a routereket a képen feltüntetett csatlakozó számítógépeket, hogy működjön a dolog? Az a baj, hogy annyi egymásnak ellentmondó tippet kaptam, hogy már az egész logikáját sem látom át. Az internetet átkutattam, de sehol sem találtam épkézláb leírást, hogyan kell beállítani a 2 routert. Ha nincs is időd leírni részletesen, akkor tudsz nekem ajánlani linket, ahol normálisan leírják 2 router összehangolását, úgy hogy az összefüggésekre is rámutatnak? Lehet angol nyelvű is.

(#16891) tomi7711


tomi7711
aktív tag

Sziasztok! Ha extroot-ot használok, a sysupgrade-es firmware felrakása hogyan történik?

(#16892) Zenador válasza vargalex (#16884) üzenetére


Zenador
csendes tag

Először is köszönöm a választ!

Elfelejtettem leírni, hogy mindenhol 255.255.255.0 alhálózati maszkot használok!

Ha az alsó router DHCP-jét letiltom, akkor semmi sem működik. Nem látják egymást a gépet és internet helyett interNYET van.

Le tudnád írni RÉSZLETESEN hogyan kell fent és lent is beállítani a routereket a képen feltüntetett csatlakozó számítógépeket, hogy működjön a dolog? Az a baj, hogy annyi egymásnak ellentmondó tippet kaptam, hogy már az egész logikáját sem látom át. Az internetet átkutattam, de sehol sem találtam épkézláb leírást, hogyan kell beállítani a 2 routert. Ha nincs is időd leírni részletesen, akkor tudsz nekem ajánlani linket, ahol normálisan leírják 2 router összehangolását, úgy hogy az összefüggésekre is rámutatnak? Lehet angol nyelvű is.

A WAN-on keresztüli összekapcsolást nem akarom erőltetni, mert az kissé magas szint :Y

Előre is köszönöm a segítséget.

(#16893) zsolti.22 válasza Zenador (#16890) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Írtam privátot, benne egy linket: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16894) zsolti.22 válasza Pacee87 (#16888) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Ugyan nem Alex vagyok, de már "tapasztalt" e téren.

Én távolról már mindenhogyan elérem a routert, csak a játékaim számára kell nyitnom portokat a tűzfalon, csak éppen a tűzfal erősen teszi a dolgák és nem nyit portot egyelőre :)

Az biztos, hogy a routert kívülről és belülről is elérem a gép külső globális IP-címével a 9091-es porton, alapból, a tűzfalon nem állítottam semmit. Na jó, de kellett állítanom, mert a 192.168.1.1 volt alapból a /etc/config/firewall fájlban megadva, ezeket az értékeket írtam át a tényleges router IP-címemre, innentől kezdve ment a távoli elérés.

Tudom, hogy alap dolog, de sokan elfelejtik, hogy ftp-hez ftp://-re célszerű átváltani, valamint a Luci távoli eléréséhez a http://-s https://külső-globális-cím:443-ra.

Nálad nem a 0.92-es verzió fut, érdemes lehet ráfrissíteni!

[ Szerkesztve ]

(#16895) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Üdv.
Kéne egy kis segítség. Openwrt-t akartam rakni a routerre. Úgy kezdtem hogy explorerbe beíram a 192.168.1.1 ekkor bejött a router menüje. Utána a firmware frissítésre mentem. Ekkor elkezdte frissíteni. A folyamatot végig nem láttam mivel nem voltam a gép elött de mikor visszanéztem rá már nem csatlakozott a routerhez explorerben. Utána megpróbáltam a puttyal csatlakozni ssh-n de az az üzenet jött hogy :
Fatal error.
Network error: No route to host.
Azóta sem tudok csatlakozni a routerre. Van valakinek ötlete hogyan oldjam meg?

(#16896) Zenador válasza zsolti.22 (#16893) üzenetére


Zenador
csendes tag

Köszi az infót. :R

Átnézem. Megpróbálom LAN-WAN kapcsolattal összekötni a 2 routert a linket leírás alapján, remélem összejön.

(#16897) tomi7711 válasza DAVID0000 (#16895) üzenetére


tomi7711
aktív tag

először telnet, utána ssh....

(#16898) DAVID0000 válasza tomi7711 (#16897) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Ennél is kapok hibaüzenetet. De itt először azt kapom hogy : Connection closed by remote host. és ezután pedig az előző hibaüzenet.

(#16899) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Üdv !
Ilyen routerem van de nem nagyon értek hozzá.
A kérdésem a következő:
Server Media Root könyvtárba hogy kell rakni valamit ?
PS3-ről látom hogy ott van de nincs benne semmi :)
TV-n szeretnék nézni videókat ( a TV kapcsolódik a hálózathoz )
Előre is köszönöm !

(#16900) vargalex válasza zsolti.22 (#16886) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Gondolom a játékkal PC-n fogsz játszani. Akkor pedig nem rule, hanem redirect kell neked az adott IP-re. Így (a példában a PC IP-je 192.168.1.200):

config 'redirect'
option '_name' 'my_game'
option 'src' 'wan'
option 'proto' 'tcp'
option 'src_dport' '6112'
option 'dest' 'lan'
option 'dest_ip' '192.168.1.200'
option 'target' 'DNAT'

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.