Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#161001) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#160989) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

pipa

(#161002) yogibear válasza B-L-A-C-K (#160989) üzenetére


yogibear
addikt

Meg is vagy. szép volt :C

Hopp és én is. :)) :C

Köszi a tippeket

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#161003) B-L-A-C-K válasza yogibear (#161002) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Villa meccsen remélem beesik egy és neked is jön, vicc lenne pont az menne el amit belevettél.

Pipa is:

[ Szerkesztve ]

(#161004) yogibear válasza B-L-A-C-K (#161003) üzenetére


yogibear
addikt

Érdekes tetkóid vannak. :P

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#161005) Ice!? válasza sutyesz96 (#160998) üzenetére


Ice!?
őstag

Gondoltam, köszi, csak a korlátozás miatt voltam bizonytalan. És az ilyen alternatív linkben meg lehet bízni, vagy mi a bejáratott?

[ Szerkesztve ]

(#161006) zorromoto válasza B-L-A-C-K (#161001) üzenetére


zorromoto
senior tag

Köszi a tippeket!! Veled tartottam😀😀

(#161007) B-L-A-C-K válasza zorromoto (#161006) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nm, viszont sajnos amit mostanában beírtam elég rosszul jöttek, viszont ha csak azokat raktad ami pont jött akkor jó...:D

(#161008) yogibear válasza B-L-A-C-K (#161007) üzenetére


yogibear
addikt

Nyugi, lesz ez még így se :))

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#161009) pohár válasza Ice!? (#161005) üzenetére


pohár
félisten

én is erről érem el, volt már azóta kifizetésem is, ne foss tőle

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#161010) Ice!? válasza pohár (#161009) üzenetére


Ice!?
őstag

Oké :D

(#161011) zorromoto válasza B-L-A-C-K (#161007) üzenetére


zorromoto
senior tag

Hosszú idő óta (vb) most raktam először. A te tippeded és jött is😀😀. Csak így tovább👍

(#161012) sutyesz96 válasza Ice!? (#161005) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ugyanezt használom.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#161013) adrian94


adrian94
őstag

:)

(#161014) daniel2121 válasza B-L-A-C-K (#160993) üzenetére


daniel2121
senior tag

Tedd ki légyszi. :K

(#161015) újratöltve


újratöltve
csendes tag

félidőben raktam:
genk, kortrijk(már jött),gent(már jött),mechelen(már jött) még egy 2,50-ért :U :F

kivettem kb 1,50-nél, mert ezek már semmit nem csinálnak, én meg egész nap csak veszítettem :(

[ Szerkesztve ]

Én soha nem fogadok "valamelyik" csapat góljára, hanem mindig csak az egész meccsen bekövetkező következő gólra, csak lusta vagyok kiírni mind a két csapat nevét.

(#161016) yogibear


yogibear
addikt

Holnapra kis kami nasika: :DDD

Belenenses - Chaves 2/1 v 1/2
2016.10.01 Chaves - Belenenses 2/1

Sion - St. Gallen 2/1
2016.12.04 St. Gallen - Sion 2/1

Kayserispor - Kasimpasa 2/1
2016.10.01 Kasimpasa - Kayserispor 2/1

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#161017) L_YKing válasza daniel2121 (#161014) üzenetére


L_YKing
addikt

Meg a szelvényt is..

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#161018) újratöltve


újratöltve
csendes tag

wislaw krakow, milan, zwolle még egy és benfica első félidő egy gól 2,50 :U :F

Én soha nem fogadok "valamelyik" csapat góljára, hanem mindig csak az egész meccsen bekövetkező következő gólra, csak lusta vagyok kiírni mind a két csapat nevét.

(#161019) daniel2121 válasza L_YKing (#161017) üzenetére


daniel2121
senior tag

arra gondoltam mi másra. :)

(#161020) B-L-A-C-K válasza daniel2121 (#161014) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem rakom, és nem is mondom mi volt és mennyi, elég volt múltkor hallgatni az utólag mondom/mutatott szövegből.

(#161021) margithid


margithid
veterán

Holnapi ukrán érdekesség:
Karpaty - Oleksandriya X2, 1.40ért, szerintem megéri a kockázatot.

(#161022) újratöltve válasza újratöltve (#161018) üzenetére


újratöltve
csendes tag

és jött mindegyik, visszanyertem az összes pénzt amit nap közben elveszítettem :Y

mára elég is volt :K

Én soha nem fogadok "valamelyik" csapat góljára, hanem mindig csak az egész meccsen bekövetkező következő gólra, csak lusta vagyok kiírni mind a két csapat nevét.

(#161023) yogibear


yogibear
addikt

Na végre a Benfica is kipréselt magából egy gólt... talán nyernek is... kellene mert a Porto különben előttük marad... kedden meg mennek Dortmundba BL visszavágóra, szóval hamar el kéne intézni ezt a meccset...
BarceLOLna meg kb kivégzést tart a hobbit vezényletével... meglesz ott még a 6. góljuk is, ez a Celta kb egy vicc... rommá szedik...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#161024) daniel2121 válasza B-L-A-C-K (#161020) üzenetére


daniel2121
senior tag

Azok kretének voltak.

(#161025) yogibear válasza margithid (#161021) üzenetére


yogibear
addikt

Bakker jó hogy szólsz azokat mindig elfelejtem megnézni...

2016.09.25 Oleksandriya - Karpaty Lviv 2/1 :P

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#161026) margithid válasza yogibear (#161025) üzenetére


margithid
veterán

Ezekkel szoktál nyerni?

(#161027) djculture


djculture
félisten

Az argentin első meg másod osztály labdarugói sztrájkolnak elmaradnak a meccsek.

[ Szerkesztve ]

(#161028) yogibear válasza margithid (#161026) üzenetére


yogibear
addikt

Néha előfordul, hogy bejönnek. Kérdezd Vanditot ő nem eggyel nyert már.
De alaphelyzetben nagyon lutri, régebben sokszor volt, hogy ledumálhatták egymás közt, hogy most én nyerek otthon 2/1-re, a visszavágón meg te és mindketten jól járunk a 20-30-as szorzóval.
Másik verzió, amikor a sokkal erősebb csapat oldja meg saját maga, hogy otthon is nyer 2/1-re és idegenben is 1/2-re...p. mint ez az ukrán meccs is így néz ki... de persze nem azt jelenti, hogy ez mindig így van.
Vagy olyan is van, hogy két csapat, akik se kiesni se az élbolyba nem jutnak, összehozzák az odavágót, és a visszavágót is, mindig arra, amire nagyobb odds van:
előbbire példa:
2016.09.24 Newport - Cambridge Utd 1/2
2017.02.18 Cambridge Utd - Newport 2/1
vagy
2016.09.21 Lausanne - Basel 1/2
2016.11.05 Basel - Lausanne 2/1
2017.02.19 Basel - Lausanne 2/1
(és még van egy meccs, mert 4-szer játszanak egymás ellen Svájcban)

Utóbbira meg ez:
2016.08.13 Exeter - Hartlepool 1/2
2017.03.04 Hartlepool - Exeter 2/1
34 és 41-es oddsok voltak szemben az ellenkező eredmények 23-26 körülijével...

Az is változó, hogy adott évben ki az, aki sokat fog ilyen eredményeket produkálni...
Mert 2-3 egy évben nem feltűnő, arra rá lehet fogni, hogy véletlen, ami amúgy nem igaz, mert a véletlen az, amikor 2 évente egyszer a Barca vagy a Real játszik egy ilyen eredményt.
De hogy pl ezek a darabszámok nem véletlenek, az ezer %:
Bristol City 6
Nottingham 5
Wolverhampton 4
Bristol Rovers 4
Gillingham FC 6
Northampton 4
Hartlepool 5
Mouscron 4
Westerlo 4
Csak hirtelen pár darab...
Na most a fentiek alapján, meg hogy ki az ellenfél, lehet okoskodni, hogy lesz-e a meccsen ilyen vagy sem... függ az ellenféltől is, meg sok mindentől...
Egy szinte tuti kiesőjelölt, mint mondjuk idén egy Rotherham, Coventry, vagy Newport például, szinte biztos, hogy 1-2 esetben fog ilyen kimenetel játszani. Vagy a kóristalányok saját zsebre, vagy csapatutasítás, mert kell a pénz fenntartani (nem én mondom, hogy sokan így tartják fenn a csapatot, hanem Declan Hill).
Szóval egy évben 8-10-et meg lehet csípni... persze évről évre változik, ki épp az aktuális naftalinszóró...
Ugyanúgy, ahogy pl a francia kettőben egyik évben a Niort meccseinek felén (ami nem kevés) döncizett, a következő évben meg szinte elvétve... Lehet hogy előző év végén elment az, aki leszervezgette az ilyen eredményeket, vagy épp új vezető jött, akinél nem merik megtenni. De volt már nem egy, nem kettő meccs, amit kiírtam, hogy tuti ilyen lesz félidőben meg is volt a 0:1 vagy 1:0 ahogy az kell a 45. perces góllal, sat is a fordításra mutatott és a végén mégis 1:1 lett csak, mert valami oknál fogva nem merték megjátszani a 2/1 v 1/2-t, mondjuk mert menet közben kiderült, hogy szöv ellenőr ül a lelátón, vagy akármi...
Kb ennyi. :)
100 forintért két ilyen tipp 4-500 odds, ha nem jön, akkor sem dől össze a világ, több is elmegy tuti nyerő tippeken: mint gondolom sokaknak tegnap a MU vagy a Roma...

Akár azt is el tudom képzelni, hogy mondjuk fizetési gondok vannak és a játékosok így töltik fel a bukszát.
Pl a Bristol City az első 7 fordulóban 3 ilyen eredményt produkált... így biztos volt, hogy később is lesz még ilyenje, már 6-nál tart... lehet hogy több már nem lesz, mert azért ez a szám már feltűnő, de az is lehet hogy lesz még... akik most 2-3-nál tartanak, ott jó némelyiknél eséllyel be fog még egy ilyen figyelni az év végéig...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#161029) yogibear


yogibear
addikt

Akkor kezdjük a mai napot:
Kawasaki - Sagan Tosu o2,5
Newcastle Jets - Brisbane Roar o2,5
@2,08

japók csak vernek még egyet valamelyik, auszinál meg 1:0 a félidő, 11-es góllal és hazai pirossal, amit mily meglepő 2 perc alatt kapott 2 sárgával hozott össze az a Hoffman gyerek. remélem azért, mert előzőleg a vendégre fogadott a szingapúri irodáknál nagy téttel. :P

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#161030) zolynet válasza yogibear (#161028) üzenetére


zolynet
addikt

Vezeted excelben vagy adatbázisban, vagy hogy jegyzed meg ezeket? :F

De kár h nem tettem a Milánt 1.95x volt félidőben....odaseneki

Ma egy Hertha dönci vagy nyeretés 3-as oddsért?! :U

Life is too short to stay stock!

(#161031) margithid


margithid
veterán

Sassoulonál nem tudom mennyi hiányzó lesz, egyik oldal soakt ír, másik nem.
Ha nincs sok hiányzó dnb-be mehet 1.57ért. Összeállításokat érdemes megvárni.

(#161032) yogibear válasza zolynet (#161030) üzenetére


yogibear
addikt

aha, úgy vagy 4 éve minden olyan bajnokságot, amely fostaliga Prón is rakható előtte htft-re
Vagyis nyugati 1. osztályok, meg pár keleti, déli, amit enged, pl. cseh, lengyel, orosz, horvát görög török
plusz angol 2-3-4, spanyol, olasz német francia 2
Kb ezek azok amikre foschPrón is lehet tenni előre htft-t...
A többire nem, pedig pl. portugál 2-ben vagy holland, belga 2-ben jókat lehetne fogni... ;)
Plusz van pár amire foschPrón nem lehet rakni előre, de azért vezetem:
szlovák 1, skót 2-3-4, portugál, belga holland török svájc osztrák 2-k, mert ezek néha vannak élőben és akkor jó tudni, hogy esetleg egy félideji eredmény "egész véletlenül" nem fordulhat-e meg. :DDD
Ezek az őszi-tavaszi rendszerűek, emellett
még vannak tavaszi-ősziek: japán brazil, finn, svéd, norvég, ír, izlandi 1. amiket vezetek, mert ezek is rakhatók előre...
többi esetben ha látom hogy lesz élőben valami mondjuk norvég2 vagy svéd2 esetleg, mikor az élő kínálat kicsi és betesznek ilyet is, akkor azokat eredményeken nézem meg a tabella htft fül alatt, a lejátszott meccseiknél, vagy itt kikeresem...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#161033) yogibear


yogibear
addikt

Na tessék, mondtam hogy az auszi 1/2-re hajt, kár hogy mégsem raktam 2. fi kezdés után a V-t, 3 feletti oddsért. :(
Nagyon kéne az a nyomorult gól valamelyik rizszabálótól...
de úgy nézem megy a levesbe...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#161034) sutyesz96 válasza margithid (#160892) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ez amúgy jött. :))

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#161035) margithid válasza sutyesz96 (#161034) üzenetére


margithid
veterán

Tudom:)
Az a baj senki nem ír semmit a beírásaimra, nem is tudom minek csinálom...

(#161036) yogibear válasza margithid (#161035) üzenetére


yogibear
addikt

Máséra sem nagyon. Sosztán? Attól még az a lényeg, hogy van valami ötleted, tipped beírod ha akarod és más meg ha tetszik neki, rakja.
Mégis mit vársz? Tapsot, éljenzést, hajbókolást, ha jön? Vagy anyázást ha nem?
Pont elég, ha beírod, ahogy néhányan mások is és abból aki akar profitálhat, ha jön, mert ez nem lottó, hogy eloszlik a nyeremény ha több a nyertes...
Nem kötelező írni, de az isten áldjon meg ne várd már hogy majd lájkolnak mint a fészbúkon. :))
Ha az az igényed, oda kell menni. ;)
A lényeg, hogy te ezt a meccset látod jónak, más meg mást. Akik meg olvassák, majd eldöntik, hogy saját kontóra rakják-e vagy sem.
Látod tegnap amit beírtam tán 1-1 válasz jött rá... De nem azért írtam, hanem hogy esetleg másoknak adjak ötleteket. Aztán hogy bejön-e vagy sem, az más kérdés... Ha erős kami akkor azt oda is írom.
Már pl. ezeket látom jónak. Hogy aztán melyik jön, majd kiderül:

Pár duplázóst ki lehet belőlük válogatni...
Tottenham 1,60 - Tottinak csak a bajnokság van, az ELből is kiejtette magát, hogy ne hatfelé kelljen figyelni
Manchester City 1,27 - ha nem nyernek az utolsó ellen, akkor kb halomra kell őket verni batz papuccsal
Juventus 1,45 - a Juve az Juve a BL visszavágó meg még 2 hét...
Atletico Madrid 1,45 - Ha otthon nem nyernek az idegenben hulladék Valenci ellen remélem a szurkerek megtapossák őket
Monaco 1,35 - nekik is kell a 3 pont, PSG a sarkukban, BL visszavágó még odébb van
Ajax 1,45 - versenyfutás a Feyenoorddal, igaz csütörtökön Koppenhága EL
Feyenoord 1,40 - versenyfutás az Ajaxszal
Sion 1,50 - ha nem lesz H, akkor bunda :DDD az odavágó H volt és 2/1 :U
Kayserispor 2,15 - szintén zenész odavágó 2/1 volt, vendég sima bent maradó középcsapat (a bundásabb fajtából amúgy), hazai meg H-val elléphet a kiesőktől 8 pontnyira, ami már tetemes, amúgy utóbbi 4 meccset zsinórban nyerték

Prós oddsok még reggelről...
Én ezekből raktam 3 duplázóst és 200 ficcsért egyenesbe az egészet...

Nem várom, hogy bárki reagáljon rá, elég, ha ránéz az eseményekre és eldönti tetszik-e neki valamelyik...
Aztán hogy jön-e vagy sem, az más kérdés, ez szerencsejáték. :))

Sokszor mutogatnak utólag találatot meg ideírják, hogy "hát azért nem írtam be mert az egyik róla rögtön azután jött hogy megraktam"... na és? A másik kettőt attól még más is felhasználhatta volna belőle, főleg, ha időközben felmegy az oddsuk és a kettő együtt annyi lesz, mint volt előzőleg a 3 együtt...

Mi a tököt írjanak amúgy? Te elemezted ki magadnak, hogy az egy jó tipp. Ha bíznak a megérzésedben, akkor rakják, ha nem, nem. Kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#161037) margithid válasza yogibear (#161036) üzenetére


margithid
veterán

Elemzést várok, ki mit gondol egy adott csapatról, formáról, esetleg valami elkerülte a figyelmem.
De azt hiszem ez a fórum tényleg nem erről szól, ezt már észrevehettem volna:)

(#161038) zolynet válasza yogibear (#161036) üzenetére


zolynet
addikt

Monaco+Torino+Utrecht kombót tettem :K

Life is too short to stay stock!

(#161039) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

15 óra 50 perc körül jön tőlem egy szokásos .

[ Szerkesztve ]

(#161040) djculture válasza yogibear (#161029) üzenetére


djculture
félisten

Ma vigyázni kell a csehek ugyanezt csinálták első félidőben hajtós 1:1 utána leálltak..

(#161041) PRO_KoRa


PRO_KoRa
tag

Sziasztok, Pár év pihenés után szeretnék visszatérni, a tippmix- és a bet365 világába,

Van valakinek valamilyen jó tippje mára? :)

Köszi! :R

(#161042) yogibear válasza margithid (#161037) üzenetére


yogibear
addikt

de bakker, ha beírja a tippjét, akkor írjon mellé hat oldalnyi elemzést is mert csak úgy ér? :))
Akkor inkább csináljon egy saját oldalt amiből amúgy rengeteg van vagy faszbúk oldalt hozzá...
Te sem írsz szinte semmit:
Holnapi ukrán érdekesség:
Karpaty - Oleksandriya X2, 1.40ért, szerintem megéri a kockázatot.

Ezt hívod elemzésnek, már ne is haragudj? Ez csak annyi, hogy te kinézted a meccset, megnézted ki mit játszott mostanában, meg egymás ellenieket és kb ennyi, aztán beírtad a tippet.
Ami pont elég arra, hogy akit érdekel, rálessen (ahogy tettem én is) megnézze tetszik-e neki és rakja vagy ne rakja...
Pont az a lényeg, hogy te már kielemezted a magad módján, (ahogy én is azokat, amiket beírtam).
Max ha valaki rákérdez, hogy miért látom a Tottit esélyesnek 1,6-ért, akkor leírom neki, hogy a keret alkalmatlan 3 frontos versenyre, a sorrend pedig: bajnokság, kupa, EL volt.
EL-t úgy kezelték, hogy ha tovább jutnak okés, ha nem, nem. Akár a hazai kupát. A cél a bajnoki 1-3 hely, illetve már a 2-3, mert a Chelsea első lesz, az szinte tuti.
Totti otthon 11-2-0 a statja, ha nyer, 4 pontra elléphet a Livertől és csak a ManCi lesz rá veszélyes...
Érted?
Ha vannak perembajnokságok, amikre jellemzően nem figyel senki, de én találok benne érdekességet, azt is jelzem.
Tavaly pl ilyen volt a cseh 2-ben a Vysehrad...
A hazai statja 4-1-9 volt a végére, nem véletlenül. Nem egyszer ajánlottam hazai meccsein a V-t 3-4 oddsokért és jöttek sorban.
Mert annak senki nem járt utána, csak én, hogy a stadionjuk nem alkalmas 2-od osztályú meccsek rendezésére így gyakorlatilag minden meccsüket, a hazaiakat is, idegenben játszották. :))
Mondtam is akkor hogy ez a sok agyhiányos cseh kettes banda miért hagyta őket kiesni, ha bent tartották volna őket, idén is eggyel több hazai meccse lenne mindenkinek. :)
Szóval pont elég az hogy ha beírod a tippet, ahogy más is, majd mindenki eldönti, érdekli-e, ahogy másénál is. Nem kötelező írni, csak ha akarod, de komolyan ne várj már 6 oldalas mélyreható elemzést vagy ezer lájkot. Oksa?
Oszd csak tovább az igét, minél többen írunk tippeket, annál jobb, sokszor van, hogy az embernek semmi ötlete akkor innen vesz ihletet. :)

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#161043) yogibear


yogibear
addikt

Feyenoord H @2,05... élő

Rotterdami városi "rangadó". :DDD
hazai gól az 1. percben... a végén még 1/2 is lehet ha marad a félidő H...

FostaligaPró is baxaxik, alig engedett be 3-adjára error itt error ott... tipikus magyar...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#161044) djculture


djculture
félisten

Feyenoord régen kapott már ki 7-es oddsért csak megteheti nem?

(#161045) újratöltve


újratöltve
csendes tag

atalanta meccsen első félidő gól 1,53 :U :F

[ Szerkesztve ]

Én soha nem fogadok "valamelyik" csapat góljára, hanem mindig csak az egész meccsen bekövetkező következő gólra, csak lusta vagyok kiírni mind a két csapat nevét.

(#161046) zsolti72837 válasza yogibear (#161043) üzenetére


zsolti72837
őstag

:C :C

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#161047) L_YKing válasza B-L-A-C-K (#161039) üzenetére


L_YKing
addikt

A finya olaszok.. :DDD

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#161048) B-L-A-C-K válasza L_YKing (#161047) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+1 franica 1időben. ;) Azaz 6 meccsből 3 kell eltalálni jól 2. félidő gólra 1 gólra.

[ Szerkesztve ]

(#161049) újratöltve válasza újratöltve (#161045) üzenetére


újratöltve
csendes tag

jól van, mára befejeztem az első félidős gólokat :K

Én soha nem fogadok "valamelyik" csapat góljára, hanem mindig csak az egész meccsen bekövetkező következő gólra, csak lusta vagyok kiírni mind a két csapat nevét.

(#161050) yogibear válasza djculture (#161044) üzenetére


yogibear
addikt

Elvben igen, de ha az Ajax nyer, feljön rá 2 pontnyira... és a Feyenoord utoljára '99-ben volt bajnok, azóta csak Ajax, PSV és 1-1- Twente meg AZ.
Most itt az esély, vezetnek 5 ponttal, ha elcseszik megint 20 évig várhatnak az újabb esélyre. Úgy, hogy legutóbb a PSV_t Verték és szakították le valami 8 pontra...
Majd meglássuk már 3,2 van rájuk a végé csak 1/2 lesz, ahogy anno Nijmegenben is. ;]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.