Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:57

LOGOUT.hu

The Division 2 (PC, XO, PS4) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) velizare


velizare
nagyúr

Let's talk about toxicity and cheating. You said you are having multiple anti-cheat systems at work.

I don't know that I've been cleared to name the third-party software, but everything we did to combat cheating in the original game is in place, and then we've got that third-party software. It's not just about us responding to people that get reported. It's about us detecting cheaters and proactively taking them out of the system. We can do that now. It's pretty robust. We've been doing a lot of work here [at Red Storm] and at Massive. I'm happy because I hate cheaters.

[link]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1452) XeeN válasza velizare (#1451) üzenetére


XeeN
senior tag

Úgy legyen.

(#1453) RazoR válasza velizare (#1451) üzenetére


RazoR
veterán

Imáink meghallgattattak......remélem! :D

(#1454) akoska07 válasza velizare (#1451) üzenetére


akoska07
nagyúr

:R

Hát erre nagyon kiváncsi leszek.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1455) pohár


pohár
félisten

most esett le, hogy 15-én ugye itthon ünnepnap lesz, vajon a forgalmazó engedi majd a boltoknak, hogy előtte való nap megkapják a rendelők a lemezes verziókat? :U (utána ráadásul hétvége jön egyből)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1456) akoska07 válasza pohár (#1455) üzenetére


akoska07
nagyúr

Szvsz hamarabb megkaphatod,mint 15.-e.

A szerverek úgy sem fognak élni,illetve a játékot nem fogod tudni elindítani,szóval simán kiküldhetik előtte,és ki is fogják küldeni.

PC-n is mindig előtölthető pár nappal az élesítés előtt.
De játszani nem tudsz vele.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1457) -=Jam=- válasza akoska07 (#1456) üzenetére


-=Jam=-
őstag

A Gold meg Ultimate tulajok már 12-én játszhatnak, úgyhogy a szerverek már menni fognak :P De nyilván a standard hiába lesz feltelepítve valakinek, azzal nem fog tudni játszani, úgyhogy azt is kiszállítják szerintem már 12 előtt.

(#1458) akoska07 válasza -=Jam=- (#1457) üzenetére


akoska07
nagyúr

Igen erről meg felejtkeztem. :D

De szinte biztos,hogy pár nappal a "megjelenés" előtt megkapják a lemezes verziókat is.

Én is érintett leszek (lemezes ügyben),igaz itt nem ünnepnap a 15.-e.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1459) Anonymus23 válasza velizare (#1451) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha működik, akkor :C

;) - The Power of the Light Side

(#1460) #59036672 válasza velizare (#1451) üzenetére


#59036672
törölt tag

Ez eddig a legjobb hír. :C

(#1461) norti válasza velizare (#1451) üzenetére


norti
addikt

Tegnapról röviden:

Easy Anti Cheat
EAC will be the first line of defense against cheaters and it prevents players from tampering with memory, the executable or the data itself.

Banning Players
Banning players will be proactive – they have new tools to analyze the data and it should be a fairer ground.

No Chicken Dance
They have addressed many player positioning problems – like the Chicken Dance – with fixes and improvements of the locomotion system, new animations, and new animation systems.

Specialzations in Organized PVP
You can still use your Special Weapon in PVP, but at the beginning of each match, you start with zero special ammo. At some point during the match, the special ammo gets dropped via a supply drop into the match and you need to get it from there. From then on you can use your special weapon - but when you get killed - the enemy team can pick up your unused special ammo.

Reworked Respawning
The Rewpawning was optimized to minimize spawn camping and also change up the spawns when too many hostile players are in the spawning area of one team.

Reworked Time to Kill
The goal was to give the players the ability to outflank the other players. In the Division 1 and with the old balance you could do that, but sometimes the kill did not happen, because there was so much burst healing all around. With the reworked healing and armor system, the PVP has faster time to kill you can still outflank - but now you are able to get the kill you plan for.

Occupied Dark Zone
The original Dark Zone when The Division 1 first launched was a lawless place where anything can happen and this is what you find the Occupied Dark Zone. When you enter the Occupied Dark Zone, you have:

No Normalization
Friendly Fire is always on
Risk / Reward is turned to 11
My build vs yours

Once you hit endgame – one of the three Dark Zones will be Occupied and it will rotate in an interval.

Dark Zone Perks
As you level up your Dark Zone Rank, you unlock Dark Zone Perks. For level 1, for example, you can extract one additional item, but then it can go up to "lowering the extraction time" – and these are perks that you don’t want to lose. But the Dark Zone Rank can go up and it can also go down when you lose XP when you get killed as Rogue Agent. So it should be your goal to keep your Dark Zone Rank up so that you don’t lose these Dark Zone Perks. As of now, you can unlock Perks up until level DZ Rank 50.

Thieves Den
One of the Rogue Actions is hacking the SHD-Terminals that are on walls all around the map. By doing that, you are going Rogue, but you are not really visible on the map – other players can still kill you though. You have to hack multiple SHD-Terminals to triangulate the Thieves Den. This is basically a Rogue Safe House. You find a vendor there and once you leave it, you are also cleared of the Rogue status. There are multiple Thieves Dens on each map, so you will get another one each time you try. (that should avoid camping) Keep in mind, you have to stay at Rogue status, you can’t kill another player. Once you have killed another player you become a Disavowed Rogue that is more visible for other players and is no longer allowed into the Thieves Den.

[ Szerkesztve ]

(#1462) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

A grafikával kapcsolatban másnak is szemet szúrt, hogy nem erőltették meg magukat?

(#1463) XeeN válasza Fox Mulder (#1462) üzenetére


XeeN
senior tag

Igen. Az előző rész lassan 3 éves, de még mindig megállja a helyét ezzel szemben is. Az alfa ilyen téren sajnos nem nyűgözött le. Többet vártam.

(#1464) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Sajnos grafikailag szerintem is visszalépés.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#1465) velizare válasza Fox Mulder (#1462) üzenetére


velizare
nagyúr

legalább nem kell új gépet vennem.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1466) Anonymus23 válasza Fox Mulder (#1462) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha azt a minmum szintet hozza, amit a Div1, akkor már nem lesz olyan rossz, de itt azért van fejlesztés is (pl HDR).
Jelen VGA árak mellett gyakorlatilag öngyilkosság lett volna beletolni valami Odyssey szintű grafikát, nem utolsó sorban jelen játék AMD támogatott (mármint promóció) és jól kell futnia egy 570-en is 4 GB-al FHD-ban.
A növényzet miatt szerintem sokkal dinamikusabb lesz a környezet, kvázi jóval többet kell majd számolnia a technikának.
Ettől függetlenül én is szeretném majd kipróbálni, hogy hogyan is mutat a játék 4K HDR-ben az oleden.

Én sokkal jobban örülnék annak, ha szerver oldalon tolnának bele sokkal többet, mert az viszont katasztrófa.
Tegnap is egy ideig szépen futott a játék, fix 144 FPS, majd (nem tudom biztosan, van-e köze hozzá, de sokszor tapasztaltuk már), hogy megjelent egy csaló, és szétesett a szerver, mert pl tegnap is elkezdett 110-144 FPS között droppolni, úgy, hogy közben meg mindenki métereket teleportált oda-vissza.
Szóval ha igaz lenne, hogy szerver oldalon is beletoltak plusz erőforrást (nagyobb krumpli ültetvényt vettek ;] ) akkor azzal máris előrébb lennénk.

;) - The Power of the Light Side

(#1467) Brownage válasza Fox Mulder (#1462) üzenetére


Brownage
tag

Tegnapi live alatt elmondták, hogy jelenleg a grafika, amiket látunk az minimumra volt rakva, sok effekt nem volt még aktiválva, mert még optimalizálás előtti volt a játék, úgyhogy a látvány még fejlődni fog. Talán bétában már többet látunk belőle

(#1468) velizare válasza Anonymus23 (#1466) üzenetére


velizare
nagyúr

idk, szerver oldalon inkább a kisebb lábnyom felé halad a játék. 12 fős dz-k, kisebb játéktér, ez kisebb erőforrást igényel.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1469) Gubu0101 válasza velizare (#1468) üzenetére


Gubu0101
veterán

Inkább ez legyen,mint egy 10 órás single játékmenet :B Remélem nem unok rá mint a div 1-re 300 óra után :DDD :DDD Már most a supply-k ért sincs kedvem bemenni :U :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1470) gabo91 válasza Fox Mulder (#1462) üzenetére


gabo91
aktív tag

Sajnos igen ...
karakter, (főként ruházat) amin elsőre szembetűnik...
Nagyon élénk színvílág is fura (oké tavasz van), az eső nagyon adja a hangulatot.
Majd kiderül, csak már jöhetne :DD

(#1471) Anonymus23 válasza velizare (#1468) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem csak átcsoportosítás van erőforrásban, persze a kisebb terület miatt értelmetlen lenne 24 játékos egy ekkora területen, illetve csak állandó tumultus lenne, nem lehetne farmolni és ellehetetlenítené a rugózást.

Viszont arról volt szó, hogy több dolgot csinál már a szerver, pl a pozícionálás szerver oldalon lesz (így akkor teleport off).
Annyit is mondtak róla, hogy jól skálázható lesz az erőforrás, bármit is jelentsen ez valójában :F

Nah mindegy a béták után, vagy az első pár nap tapasztalatai után már többet fogunk tudni.

;) - The Power of the Light Side

(#1472) Madoc válasza Motoxxx (#1321) üzenetére


Madoc
veterán

Hogy áll az ügy? Reagáltak már?

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1473) duvi válasza Madoc (#1472) üzenetére


duvi
nagyúr

Azért nem semmi, hogy pár nap alatt több mint 1500 aláírást összehoztunk...

(#1474) Anonymus23 válasza duvi (#1473) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azért itt is vannak ám trollok, nem csak a játékban magában: :DDD


Kicsit sok a vessző de :C

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#1475) duvi válasza Anonymus23 (#1474) üzenetére


duvi
nagyúr

Mi egy ilyen nemzet vagyunk... :(

(#1476) velizare válasza Anonymus23 (#1474) üzenetére


velizare
nagyúr

szvsz egész jól összerakta a gewgl fordító.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1477) Fox Mulder válasza duvi (#1473) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Kérlek linkeljétek majd az oldalt többször itt a fórumban, én is hozok néhány aláírót!

[ Szerkesztve ]

(#1478) Fox Mulder válasza gabo91 (#1470) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Igen, először nekem is a karakterek tűntek fel elsősorban. Abban teljesen igaza van aki azt mondta, hogy az 1 is megállja a helyét. Tényleg szép volt megjelenéskor és most is, pont ezért vártam többet a 2-től. De meglátjuk bétában változik e valami.

(#1479) Bird válasza Fox Mulder (#1477) üzenetére


Bird
addikt

Nem tudom, hogy mennyi lehet az a kritikus tömeg amikor már a kiadó is megfontolja... 2k aláírás nem tűnik soknak. :U

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#1480) Fox Mulder válasza Bird (#1479) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Szerintem is nagyon kevés, de érdemes megpróbálni. Ha ők úgy látják van rá igény és ezzel szerezhetnek az adott régióban vásárlókat lehet elgondolkodnak rajta. Ha belegondolsz +1000 eladás már kb. 20 millát termel.

[ Szerkesztve ]

(#1481) duvi válasza Fox Mulder (#1477) üzenetére


duvi
nagyúr

(#1482) Madoc válasza Fox Mulder (#1480) üzenetére


Madoc
veterán

Forintban...

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1483) VirDan


VirDan
aktív tag

Az a kérdés hogy nekik mennyibe kerülhet hogy lefordítsák, és beletegyék a játékba.
A fordítók és a programozók részéről hány ezer ojró költséggel járhat? Szvsz deficitbe nem futnának bele, a Magyar eladásokat nézve.

[ Szerkesztve ]

The Danee™ | PSN/Steam/Epic/Ubi : Nomad-HUN

(#1484) Anonymus23 válasza VirDan (#1483) üzenetére


Anonymus23
veterán

Látva a Div 1 text és chat boxait, maga a program szerintem eléggé flexibilis, hogy befogadja a különböző számú karaktereket, ezáltal a menü is viszonylag tartható, max rövidítésekkel.
A gond inkább a minőségével van, nem is az irodalmi részével, hanem a "szakmai" részével, mert ott hemzsegtek a félrefordítások.
Mennyien lehetnek olyanok, akik nem tudják visszaellenőrizni (bár a google fordító néha jobb eredményt ad semmint a Div fordítás) a fordítás helyességét, és emiatt rosszul építenek fel tálentekre buildet vagy fegyvert.
Legalább ezt a részét olyanoknak kellene csinálni, akik jászottak is ezzel a játékkal, vagy benne voltak a fejlesztésben és tudják, hogy 1-1 leírást hogyan lehet magyarul is helyesen leírni, hogy ne legyen félrevezető.

A 20 milla nem is sok pénz egy ilyen játék fordításáért. A cég ahol dolgozok foglalkoztat fordítóirodát szakmai anyagok fordításáért, volt olyan év, hogy hasonló összeget fizettünk összességében szerintem a cégnek.
Mondjuk arra én is kíváncsi lennék, hogy ténylegesen mekkora költség egy ilyen játék jelen és jövőbeli tartalom fordítása.

;) - The Power of the Light Side

(#1485) Fox Mulder válasza Anonymus23 (#1484) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Nektek a fordítóiroda felszámolja az egész éves rendelkezésre állást is, nem lehet összehasonlítani a kettőt.

(#1486) VirDan válasza Anonymus23 (#1484) üzenetére


VirDan
aktív tag

Igen sajnos..
De ha mégis beadják a derekukat,az esetleges nem egyezőségekre azért fel kell készülni.
Anno D1-ben én is visszaváltottam néha angolra, hogy pontosabb képet kapjak.

The Danee™ | PSN/Steam/Epic/Ubi : Nomad-HUN

(#1487) Brownage válasza Fox Mulder (#1480) üzenetére


Brownage
tag

Ez annyiban nem teljesen helyes kalkuláció, hogy az a 2 ezer aláíró gondolom nem fogja csak amiatt nem megvenni a játákot, mert nincs benne magyar nyelv. Ebből ha 10% vagy 5%, aki nem venné meg magyar nyelv nélkül, akkor sokat mondunk :)

(#1488) velizare válasza Fox Mulder (#1485) üzenetére


velizare
nagyúr

de, pont, hogy igen. a teljes termékcikluson keresztül támogatni kell a kiválasztott nyelvet, nem lehet elfelejteni az 1.0 kiadásnál.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1489) 5150head válasza velizare (#1488) üzenetére


5150head
senior tag

Ez hol van kőbe vésve? Ha akarják csak kínai nyelven adják ki. Az ő termékük az ő döntéseik, azt csinálnak amit akarnak. :)

(#1490) duvi válasza 5150head (#1489) üzenetére


duvi
nagyúr

"Ha akarják csak kínai nyelven adják ki."
De nem akarják, mert nem hülyék :N Ez nem akarat kérdése, hanem üzleti döntés.

[ Szerkesztve ]

(#1491) velizare válasza 5150head (#1489) üzenetére


velizare
nagyúr

kőbe nincs vésve, legfeljebb a játékból befolyt összes nyereségedet kifizetheted majd a kártérítési perekre.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1492) 5150head válasza duvi (#1490) üzenetére


5150head
senior tag

Persze, hogy nem azok, nem is erről van szó.
Nekem csak ez szúrt szemet: "...a teljes termékcikluson keresztül támogatni kell a kiválasztott nyelvet,..."

(#1493) 5150head válasza velizare (#1491) üzenetére


5150head
senior tag

Mert nincs benne magyar nyelv? Ok. :U

(#1494) velizare válasza 5150head (#1493) üzenetére


velizare
nagyúr

igen. ha úgy adsz el egy játékot, hogy az magyar nyelvű, majd később ezt kiveszed belőle, akkor megtévesztetted a vásárlódat.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1495) 5150head válasza velizare (#1494) üzenetére


5150head
senior tag

Semmilyen hivatalos forrás nem mondott olyat, hogy lesz benne magyar nyelv, a támogatott nyelvek listájában sincs magyar nyelv, nem értem miről beszélsz amúgy... :U

(#1496) Nagus


Nagus
senior tag

Kattintottam párat és megvettem 100 tallér beváltásával 47,77 EUR-ért. Ha nem megy a kártyámon akkor max veszek egy RX570-et, de nagyon remélem, hogy a magyar nyelv bele fog kerülni. A legtöbb Ubi játékban van magyar felirat, érthetetlen ebbe miért nincs benne eredetileg. Remélem a grafika is jobb lesz a véglegesben, mert a mutogatott alfa az első rész alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#1497) velizare válasza 5150head (#1495) üzenetére


velizare
nagyúr

talán kicsit vissza kellene olvasni szemforgatás helyett...

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1498) Gubu0101 válasza Nagus (#1496) üzenetére


Gubu0101
veterán

Sós tallér? :DD :DDD Amúgy nyilván megnézték,hogy a Div.1 mennyi magyar vásárlót vonzott és nem érhette meg a + ráfordított összeget...

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#1499) Nagus válasza Gubu0101 (#1498) üzenetére


Nagus
senior tag

Igen-igen sós, úgy is elveszett volna ez a 100 márciusban az új rendszer szerint. Ez a magyaritás sok mindentől függ, ha hosszó a single és sok a párbeszéd akkor nyilván többe van. Majd kiderül, de szerintem nem lesz annyi párbeszéd, mint az egyben volt.

[ Szerkesztve ]

(#1500) TommyS_27 válasza Nagus (#1496) üzenetére


TommyS_27
senior tag

Nem éri meg a magyar piacra megcsinálni. Origin-böl is kivették a magyar nyelvet.

https://www.twitch.tv/ltommys

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.