Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4702) magedla válasza whatnot (#4700) üzenetére


magedla
tag

Magam is egy aktív PFC-s táphoz (Corsair HX650) kerestem UPS-t, ezért kicsit utánajártam a dolgoknak. A Delta belsős tápok (pl: Chieftec GPS széria) és a kvázi-szinuszos (olcsóbb) szünetmentesek nem kedvelik egymást - így szólt a pletyka. Rákérdeztem erre a tápos topikban, ahol ezt a választ kaptam:

(#15338) vzsryl
"Nem csak a régi Delta-k nem mennek kvázi szinuszossal, hanem pl. az FSP Aurum se, de nagy valószínűséggel a HX650 sem menne, de ez csak tipp. Sajnos ezt biztosra csak az tudja, aki kipróbálta. Esetleg külföldi fórumon keresgélj, hátha valaki pároztatott már HX650-et kvázi szinuszossal."

A biztos az, ha szinuszosat veszel, de ezek nagyon drágák. 750 VA feletti az APC SU és SUA széria szinuszos, árban elég húzósak. (pl. SUA széria (750VA, 1000VA, 1500VA): 58, 73, 117 ezer). Használtan szóba jöhet ez a hirdetés, mno kolléga garanciával ad el új akksival szerelt APC-ket a régebbi SU és az újabb SUA szériából.

A kvázi-szinuszos UPS-ek jóval olcsóbbak, 20 ezer körül APC-t is lehet kapni boltban, de nem mindenki mer kísérletezni a PFC-vel. Ugyanis ha nem szeretik egymást a táppal, akkor kidobott pénz.

Hozzáteszem, hogy ez egy laikus értelmezése a helyzetről, javítson ki bárki, ha tévedek.

(#4701) mazyx
Nagyon köszönöm, keresek teszteket róla.

[ Szerkesztve ]

True victory is victory over oneself

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.