Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133601) fagyalllo válasza squir (#133597) üzenetére


fagyalllo
őstag

Időnként emlegetted, azt hittem sose készül el! :)
Nagyon ízléses kis óra lett, a wehrmachtswerken kívül mit lehet tudni, hogy állt össze?

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133602) vadászcsiga válasza TimeCenter (#133600) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A snorkellel mi a helyzet nálad?

(#133603) squir válasza fagyalllo (#133601) üzenetére


squir
aktív tag

Néha meginogtam én is, de sikerült átlendülni! :D Volt néhány buktató a sztoriban...

A tok svájci gyártmány, 316L acél, átmérője 38-39mm közötti kn, 5 bar vízálló. A számlap felöl zafírüveg, a hátlap panorámaablaka ásványi üveg.
A szerkezet AS1130 "Wehrmachtswerk", 17 köves, ütésbiztosított, nem fix tőkés. "Exclusive" kivitel :D : polírozott, arany chatonos (az üveglap alatti polírozott szerkezetet nem is olyan egyszerű fényképezni... :) ). Még nem nagyon találkoztam ilyen kivitellel, de ahogy beszélgettem többekkel, más sem...
A számlap AS1130 (olasz munka, másképp nem lehetett megoldani), a mutatók az ofrei-ről származnak.
Nem volt egyszerű összematekozni, hogy milyen tokba, milyen számlappal mehet bele, milyen mutatók kellenek rá. Kimondottan a szerkezethez már nem gyárt senki semmit, így a paraméterek alapján kellett számolni minden egyes alkatrészt. :)
M1ó beszabályozta a szerkezetet: napi járáseltérése kb +1 mp :DD

(#133604) Ereshkigal válasza vadászcsiga (#133599) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Mennyit adnál egy kvarcért? :)
Ez akár lehetne a nap kérdése is, olyan gyakran olvasni ezt a szófordulatot. :D

(#133605) vadászcsiga válasza Ereshkigal (#133604) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hu nehéz kérdés de talán maximum 40-et de az már nagyon a felső határ.
Elég sóher vagyok sajnos pedig a pénz csak egy dolog. Ha megvennem valamelyik említett bulovat, nem hiányozna sehonnan az összeg.

[ Szerkesztve ]

(#133606) Deskdiver válasza squir (#133597) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ez nagyon szép lett.

vadászcsiga Pm ment.

[ Szerkesztve ]

(#133607) fagyalllo válasza squir (#133603) üzenetére


fagyalllo
őstag

A végeredmény nagyon stílusos, megérte munkát. Nagyon tetszenek az ilyen, valóban használható órák, frászt kapok a gagyi tokba épített, Parnis számlapra kézírásos betűtípussal nyomtatott márkaneves, fényképen jól mutató, durván túlárazott és kb. használhatatlan százéves zsebes beépítésektől.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133608) ronin s8 válasza h0o2a7j6 (#133589) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nagy a gáz.

Kivéve, ha csak 4-et ugrik... :DDD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#133609) cserfescsiga


cserfescsiga
újonc

Köszönöm az Accutron kapcsán a segítő megnyilvánulásokat. Élőben megnéztem és rájöttem, hogy nem az én stílusom. Pedig pörgettem már hetek óta magamban, de végül elvetettem a beszerzését.

(#133610) squir válasza fagyalllo (#133607) üzenetére


squir
aktív tag

+Deskdiver: Köszönöm! :)
A szerkezet a 60-as évekből származik, egy koszlott BWC-*ben találtam. (bocs Condy :DDD )
Kopott, krómozott kráteres tok, penészes számlap, rozsdás mutatók. A hátlapot kinyitva pedig egy tükörpolír hidas, arany chaton-os, makulátlan szerkezet nézett vissza rád. :)
Meglepő volt, mert az óra kivitele, márkája nem indokolt volna ilyen szivet. Úgyhogy az évek óta déelgetett terv beindításának ez adta meg az utolsó lökést.

(#133611) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Örököltem egy Citizen E860 Eco-drive Titanium órát, pontosan olyat, mint a linken. A gondom az, hogy az "üvege" és a szíja, tokja teljesen össze van karcolva. Óráshoz elvittem átnézetni, működését tekintve nincs vele gond. Kérdésem az volna, hogy Pesten tudtok-e órást, aki elvállalja az üveg kicserélését, és ha igen nagyjából mennyibe kerülne egy ilyen művelet? A szíj még annyira nem érdekelne, de az üveg nagyon zavaró. Hétköznapi használatra szánom, nem vitrinbe nézegetni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#133612) tacto válasza squir (#133603) üzenetére


tacto
aktív tag

Röviden, gratulalok mindkettötöknek!

(#133613) resool válasza Ereshkigal (#133604) üzenetére


resool
aktív tag

Saját célra 60at maximum. Ha bnőmnek venném, akkor neki nem vennék automatát és hát nem tudom 300 körül max.

(#133614) alphaville válasza squir (#133597) üzenetére


alphaville
aktív tag

Bitang szèp, amolyan kortalan stílus. :)

(#133615) ronin s8 válasza squir (#133603) üzenetére


ronin s8
senior tag

Gratula!

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#133616) ronin s8


ronin s8
senior tag

Most kezdték reklámozni az Audi Lunar Quattro-t. Nem lennék meglepve egy esetleges Audi-Omega kooperáción...

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#133617) CoolBoy323 válasza csabulaxi (#133594) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

na ez a 2. ez fasza... keresek egy fém szíjasat mindjárt ;)

(#133618) 5-ös kezelő válasza Ereshkigal (#133604) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

62 ezret már adtam; zafír, napelem, rádiójel. Bulova Preciért adnék többet is, ha lenne számomra megfelelő tokkal és számlap-mutató kombinációval, zafírral és legalább 50 m vízállósággal. A Gettysburg modellt így is majdnem bezsákoltam, de erőt vettem magamon. Majd a csata után, ha lenyomjuk a jenkiket. :D

(#133619) fagyalllo válasza Ereshkigal (#133604) üzenetére


fagyalllo
őstag

Én még kicsivel WiZARD tonhalánál is nagyobb őrültségre készülök :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133620) apholyon válasza squir (#133597) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ízléses darab, gratulálok mindkettőtöknek!

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#133621) krx21 válasza csƵ (#133586) üzenetére


krx21
nagyúr

Bizony én is...

(#133622) apholyon


apholyon
aktív tag

Régóta nézegetem a G-shock órákat, igaz, hogy nem szeretem a bumszli dögöket, de egyet majd beszerzek, némelyik egész tetszetős. Tegnap megakadt a szemem egyen, aztán mikor megnéztem az árát, a lélegzetem akadt el... mi kerül [ezen] ennyibe!? :F :Y

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#133623) BAti77 válasza Ereshkigal (#133604) üzenetére


BAti77
aktív tag

Az attól függ mit nyújt az a quartz...egyedi technológia, presztízs, kiviteli minőség kérdése...nehéz megmondani...valaki százezreket költ sokszor csak egy név miatt egy egy darabra...én max olyan 150e környékén szánnék rá talán... :)

apholyon
Egyrészt a magyar kereskedelmi ár...másrészt ez a Casio egyik csúcs modellje, így a technológia és a kivitel...kintről valószínűleg nem ilyen vészes az ár... :))

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#133624) BAti77 válasza squir (#133597) üzenetére


BAti77
aktív tag

Nagyon szép lett! Gratulálok a készítőnek és a tulajdonosnak is! Viselje egészséggel! :C

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#133625) KelemenUhr válasza squir (#133597) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Ez nagyon... :R Tök jó látni, hogy van, aki végigvisz egy ilyet. Különleges, legendás werk, fantáziadús kivitelezés. Kalaplengetés neked és a kivitelezőnek is!

CoolBoy323: Esetleg valami ilyesmi? Sky-on pár hete még voltak:

Casio MTD-1061D-1AV

Casio MTD-1061D-2AV

Vagy ott van még az MDV-106, nagy kedvenc, klasszikus forma, csak nem tudom, hozzá lehet-e még jutni?

Szerk.: Bár most nézem, hogy a felső kettő csak 100 m-es, tehát kamubúvár. :(

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#133626) Ereshkigal válasza BAti77 (#133623) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Én is így vagyok vele, valami pluszt azért nyújtson az esetleges designon túl. A Bulova-mat így vettem meg. A lélektani határ 150k környékén lenne nekem is. Igazándiból egy letisztult, nagy holdfázisos kvarcot tudnék még elképzelni, de nem találtam nekem tetszőt. Majd egyszer.

fagyalllo: kíváncsi vagyok. :)

(#133627) vadászcsiga válasza ronin s8 (#133616) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Bővebben?

Squir
Szép, finom darab. Condy BWC-jéből lett amit Timepiece-től vett? Pedig ő igényes gyűjtő. Vagy Condy lakta le? :D

Szíjhoz kis észrevétel: túlságosan hangsúlyos az órához kepest. Elvonja róla a tekintetet.

[ Szerkesztve ]

(#133628) Polarstar válasza squir (#133597) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Gratula az új játékodhoz! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#133629) fagyalllo válasza Ereshkigal (#133626) üzenetére


fagyalllo
őstag

Párszor már emlegettem, SBBN031.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133630) Mercutio_ válasza Ereshkigal (#133604) üzenetére


Mercutio_
félisten

Max 40k, ha valami spéci műszaki megoldás és nagyon bejön ~60k, persze tudom Roller és társai a duplája fölött vannak, de abból pláne inkább mehanikus.

Bulovából ez a 4 Accutron II bejövős: 96B204, 96B207, 96B208, 96B209 (igaz az első 2-nél az a 30 m elégé vicc)

Squir + m1ó: Grat a közös koprodukcióhoz!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#133631) Lavie válasza CoolBoy323 (#133617) üzenetére


Lavie
tag

Csak mert témába vág. :-)

(#133632) squir


squir
aktív tag

Köszönöm (M1ó nevében is, bár remélem előbb-utóbb eljut idáig és hozzászól :) ) mindenkinek a dícsérő szavakat. :)

Nem volt egyszerű menet, de (számomra legalább is) nagyon megéri a végeredmény. Meg élveztem is! :) Kellett keresni egy olyan szerkezetet, amely paramétereiben közel azonos a Wehrmachtswerk-el és gyártanak hozzá jelenleg is tokot. Kellett még vadászni hozzá eredeti NOS, teljes méretű felhúzótengelyt, mivel azt is a tokmérethez kellett igazítani. Aztán jött a számlap: beszereztem hozzá egy eredeti, jelöletlen, megfelelő méretűt, azonban sajnos érkezést követően kierült, hogy nem megfelelő. :( Olaszo-ban készítettem hozzá újat, az eredeti számlap mintáját megtartva. Aztán jött a mutató-kérdés: méret alapján (ranfft.de) kellett keresni megfelelőt. Mivel szettben ilyen méretezéssel már nem készül (egyes régi Omega 4xx sorozatú szerkezet méreteivel megegyezik), ezért darabonként kellett levadászni a tokhoz-külső indexkörhöz mért hossz és a tengely furatmérete alapján...
Az elmúlt 7 hónap röviden összefoglalva, nagy vonalakban, a sok kis apróságot kihagyva... :D

vadászcsiga: nem, nem Condyé lett kibelezve! :)) Az övé nem volt ennyire ramaty állapotban külsőre és azt sem tudom, mi volt benne. Csak azért említettem meg, mert a saját BWC-je nagyon a szíve csücske volt és végül is talán az (is) indította el a "lejtőn"... :DD

Mercutio: az első két Bulova-nál a 30m nem vicc. Azok pilóta órák, nem búvárok. :)
(a képet Deskdivertől kaptam korábban)

[ Szerkesztve ]

(#133633) condy válasza squir (#133610) üzenetére


condy
senior tag

Semmi gond! :D

Szép műszer! :C

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#133634) csabulaxi válasza apholyon (#133622) üzenetére


csabulaxi
senior tag

GPS

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#133635) Mercutio_ válasza squir (#133632) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na és, ha katapultálnia kell a tenger fölött? :D ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#133636) Ereshkigal válasza Mercutio_ (#133630) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ha nem viszed vízbe, mindegy, ha meg vízbe viszed, az 50m is vicc. Sőt, a 100m-t is lefikázzák itt sokan. :)
Mondjuk megértem, ha valaki a pénzéért minél többet szeretne. Én nem "stresszelem" annyira magamat a paramétereken.

fagyalllo: bocs, nem figyeltem eléggé. Bevallom, nekem eléggé összekeverednek a fejemben a búvárok. :B

[ Szerkesztve ]

(#133637) fagyalllo válasza Ereshkigal (#133636) üzenetére


fagyalllo
őstag

Te nem vezetsz táblázatot a tagok volt/van/lesz óráiról?! :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133638) ronin s8 válasza fagyalllo (#133637) üzenetére


ronin s8
senior tag

Azt csak Te meg Vadászcsiga csináljátok. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#133639) vadászcsiga válasza ronin s8 (#133638) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nocsak. Van ami közös bennünk? ;]

(#133640) fagyalllo válasza ronin s8 (#133638) üzenetére


fagyalllo
őstag

Meg a navos topiktárs, de nem akarom lebuktatni :D

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133641) 5-ös kezelő válasza squir (#133632) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Irigylem a kitartásod. Ha nekem lenne, már meglenne a szuper moddolt órám. De semmi hangulatom vadászni az alkatrészekre, meg utánajárni, h milyen tokba mit lehet beszerelni, h stimmeljen.

(#133642) CoolBoy323 válasza KelemenUhr (#133625) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a MDV-106-ot próbáltam, valahogy nem volt az igazi... de nem is igazán kapható már sehol újonnan, fém szíjjal pláne... MTD sem kapható sehol :/

miért automaták a szépségek?! :( :O

(#133643) WiZARD válasza fagyalllo (#133629) üzenetére


WiZARD
addikt

honnan? mikor jön meg?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#133644) vadászcsiga válasza CoolBoy323 (#133642) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A Citizen BN0100 miert nem jó?

(#133645) M1ó


M1ó
csendes tag

Nagyon köszi mindenkinek.
Ez egy szépen lassan, aprólékosan felépülő élvezetes projekt volt.
Nagy respect Squir türelméért és kitartásáért mert azért akadt olyan necces helyzet is mikor már lehet hogy rángatózott az alsó szemhéja! :D
A konkrét kiindulópont az AS1130-as werk volt, aminek a kiválasztását optimalizálni kellett mert több kivitelezésben leledzik.
Akad kevesebb köves, fix tőkés, és ütésbiztosítás nélküli is, illetve ezek vegyítése is.
Aztán következett az irányadó stílus kiálasztása a tok formájában, és ahhoz egyenként az alkatrészek beszerzése.
Mikor megvolt minden, "már" csak össze kellett építeni a frissen szervizelt szerkezettel és végre eljött a régen várt pillanat.

Csiga
Könnyen előfordulhat hogy fotón valóban egy picit hangsúlyosabbnak tűnik a szíj, de előben máshogy fest, ami szerintem kell neki.
Illetve a rendeltetési helyén, azaz csuklóra felcsatolva teljesen más az összhang mint mikor az egészet látod a képen.

(#133646) fagyalllo válasza WiZARD (#133643) üzenetére


fagyalllo
őstag

Még sehonnan, de idén valamikor biztosan.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133647) Ereshkigal válasza fagyalllo (#133637) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Egy ideig vezettem, de aztán Dzsanánál feladtam. :)

(#133648) apholyon válasza csabulaxi (#133634) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ennyit számít?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#133649) JDMKid válasza Mercutio_ (#133630) üzenetére


JDMKid
tag

"Max 40k, ha valami spéci műszaki megoldás és nagyon bejön ~60k, persze tudom Roller és társai a duplája fölött vannak, de abból pláne inkább mehanikus."

Úgy érted 120k-ért lehet venni kvarc rollert?

[ Szerkesztve ]

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#133650) alphaville válasza Ereshkigal (#133604) üzenetére


alphaville
aktív tag

299,000- picula, álomhatár egy kvarcèrt. Persze, tudja a fene... :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.