Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133251) apholyon válasza Robi1985 (#133228) üzenetére


apholyon
aktív tag

@gipsztigris; @deskdiver; @condy; @gonzi: köszi :))

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#133252) jookomak válasza squir (#133204) üzenetére


jookomak
őstag

Ha a körúton kitette volna, mire visszaveszi a kezét, már nincs rajta óra. Mint a klasszikus viccben.

(#133253) Wg5113 válasza apholyon (#133227) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Sok boldogságot kívánok szülinapodra! :)

(#133254) phranxinatra válasza g0n21 (#133235) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Én sem vettem még. :) Nem nagyon értem ezt a dolgot, nemrég utána is kérdeztem Misinél. Az LC a Ländercodet jelöli, az LC100 pl. Németország, ezt chrono24-en gyakran fel is tüntetik. A Vörösmarty téri Petrovic a szerb kódjával esetleg nem lesz olyan népszerű a használtóra piacon, bár ennek sok értelmét nem látom. Végeredményben minden Rolex Genfből jön. Talán az indexen bővebb információval tudnak szolgálni.

(#133255) resool válasza phranxinatra (#133254) üzenetére


resool
aktív tag

Enyém onnan van és magyar.
Egyébként a szürke piac szűrűsére van, ha valahol találnak egy ilyen darabot akkor lehet tudni, hogy hol történt a rosszaság. Sok országban csak 1 helyre szállítanak, szal még csak nem is olyan nehéz lenyomozni.

(#133256) phranxinatra válasza resool (#133255) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Mármint magyar a Ländercode? Tudtál valamennyit alkudni náluk? Rolex mit ki nem talál már, hogy minket, kiskapukat kereső nyomorultakat szívatni tudjon. :)

(#133257) resool válasza phranxinatra (#133256) üzenetére


resool
aktív tag

Igen. 322es.
Nem sokat sajnos.

(#133258) phranxinatra válasza resool (#133257) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

De, gondolom, pezsgőt bontottak.

(#133259) alphaville


alphaville
aktív tag

Nálam jártak a cimborák, előkerült az óradobozom is. Kèszítettem nèhány fènykèpet:


:DD :D :DDD :D :DDD :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#133260) krx21 válasza alphaville (#133259) üzenetére


krx21
nagyúr

Túlságosan egyfajta az ízlésed... :DDD

(#133261) TakiUZ


TakiUZ
tag

Hamarosan Baselworld. Felvetnék egy témát. Ki milyen újdonságot vár? Mi lenne az az óra, amit, ha megcsinálna a gyártója, rohannál is érte :) Kezdem én.
Pont a napokban gondolkodtam, hogy mi lenne az ultimate óra számomra. Rájöttem az Omega megcsinálhatná:
- kék Omega SMPc
- speedy szíj (vagy valami teljesen új is lehet, csak ne a mostani), meg ha nagyon jó fejek akarnának lenni, akkor az SM300 csatját is belerakhatnák (mikro állítás)
- új antimágneses in-house szerkezet üveg mögött (feltéve, hogy nem lenne iszonyat vastag, mert az odavágna az smp tok szépségének)
- az ára ne legyen több, mint a mostani PO (de inkább olcsóbb legyen :) )

Számomra nagyon jó alternatíva lenne a SUB helyett és kb. féláron lenne.

Tok: mindkettő klasszikus, igaz a sub ikon, de ez egyben hátrány is, mert egy csomóan másolják.
Számlap: fényes, rakott indexekkel. Egál
Lume: fórumok alapján az Omega ebben a Rolex előtt jár.
Lünetta: fényes, kerámia mindkettő, hajszállal a Rolex "minőségibb" lehet.
Szíj: Ha a kérésemnek megfelelően lecserélnék a mostanit, akkor kb. egál. Mindkét gyártó top szíjakat gyárt.
Szerkezet: Ezen természetesen napokat el lehetne vitázni. Rolex: több évtized alatt tökéletesre fejlesztett szerkezet. Omega: modernebb, az alap 8500-as már azért jó pár éve forgalomban van, nem hallani róla rosszat. Itt én már egált érzek.

Számomra a Rolex csak presztízsben adna többet, de kb. kétszeres áron. Természetesen ez csak szubjektív vélemény :)

(#133262) resool válasza phranxinatra (#133258) üzenetére


resool
aktív tag

Van ez így, amúgy többek között ennek is köszönhető a kimagasló értékállóság, nincs szarozás, nehezen beszerezhető olcsóbban.

TakiUz? Majdnem kétszer annyi? 7000 Euro egy új PO.
A nem hallani rosszat a szerkezetről, meg már majdnem egál? Co-axial még mindig egy ETA alapokon nyugvó szerkezet, szép-szép... inhouse meg minden, de azért egyszintre ne rakjuk a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#133263) TakiUZ válasza resool (#133262) üzenetére


TakiUZ
tag

Új PO kb. 1,2 millió és azt írtam, hogy ha annyi lenne, vagy alatta. SUB date meg 2 alatt nincs.
A 8500-nál milyen ETA alapokról beszélünk?

[ Szerkesztve ]

(#133264) condy válasza alphaville (#133259) üzenetére


condy
senior tag

Már nem emlékszem:Melyik is az én kezem? :DD

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#133265) veloke válasza alphaville (#133259) üzenetére


veloke
tag

Egyet majd adjál nekem is, mert úgy látom már lassan nem tudod hova tenni őket...:D:D

Viccet félretéve,most nézegettem egy IWC flieger-t (lehet hogy a Mark XVI volt, nem tudom) a WDL-ben, engem valahogy nem nyűgözött le, csakúgy mint a Navitimer sem... :N

(#133266) fagyalllo


fagyalllo
őstag

A múltkori Monster Tunához hasonlóan tuti vétel: DFI-n két új M-Force kuponnal csak $246
Tutunál 125-130

tanaka tecső

[link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133267) g0n21 válasza phranxinatra (#133256) üzenetére


g0n21
senior tag

És a random serial? Az a legnagyobb gennység.
Előtte tök jol lehetett a serial első karaktere alapján tudni, hog melyik évben gyártották.
Aztan egyszercsak bevezették a random szamozast, amit kb csak ők tudnak, hogy az adott serial igazából mikori, és ket egymás utáni serialnak semmi köze egymáshoz.
Es elmeletileg azert mert az amerikaiak (kik mások), amikor elmentek Rolexet venni, es látták, hogy nem tárgyév, vagy azelőtti, hanem 3-4-5 éves, csak készleten maradt, ezert elkezdtek nagyon durván alkudozni, vagy meg sem vették... Még ugy sem, hogy az X évnél régebbiekhez az AD (authorized dealer) le is szervizelteti (butikja válogatta), de ez sem volt elég a parasztnak...
Forrás: rolexforums

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#133268) fagyalllo válasza TakiUZ (#133263) üzenetére


fagyalllo
őstag

Teljesen laikusként is szerintem logikus az ETA rokonsága. A beolvasztás után csak felsőbb kategóriás tokozóként működött a márka, a feljebb pozicionálás és saját szerkezet kifejlesztése magasabb helyen dőlt el, az Omega ETA mérnökei hülyék lettek volna minden apróságot nulláról fejleszteni... :)

8500 szerviz: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133269) Robi1985 válasza fagyalllo (#133266) üzenetére


Robi1985
csendes tag

Pont egy olyat tudtak előkapni a promó videóhoz, amin sántít a dátum tárcsa.. :W
Egyébként szép darab.

"You can go to school, but you can't buy class."

(#133270) condy válasza g0n21 (#133203) üzenetére


condy
senior tag

Mai:

Autó most nincs! :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#133271) fagyalllo válasza Robi1985 (#133269) üzenetére


fagyalllo
őstag

10 óra elmúlt, az Orienteket nem ismerem, de a Seikók akkor kezdik váltani a dátumot, lehet ő is beletekert már kicsit.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133272) phranxinatra válasza resool (#133262) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

5000 EUR a PO listaára, de szürkeimportból 3800-3900 környékén meg tudod venni. A Sub Date listaára 7400 EUR.
Az ETA alapokon nyugvó szerkezetet nem tudom, honnan veszed, olvass kicsit jobban, vagy kevésbé felszínesen utána. Egy szintre meg már csak azért se rakjuk a 8500-at és a 3135-öt, mert az összehasonlításból a Rolex jön ki vesztesen. Az Omega szerkezete pontosabb, stabilabb, nagyobb a járástartaléka és jobban is néz ki, bár az utolsó szempont elég szubjektív. A nem paraflexes Roli-werkek (pl. az összes diver, meg a GMT-Masterek) ütésállóságban sem veszik fel a versenyt a NIVACHOC-os Omegákkal.

(#133273) resool válasza TakiUZ (#133263) üzenetére


resool
aktív tag

olvasni való Co-axialhoz

(#133274) TakiUZ válasza fagyalllo (#133268) üzenetére


TakiUZ
tag

Nyilván ETA, mert ők is részt vettek a fejlesztésben (mint a Group szerkezet gyártója), meg egy két dolgot biztos hoztak a múltból, de a 8500 egy teljesen az alapokról felépített szerkezet. Nem álltak neki egy meglévőt kókányolni.

De az egész hozzászólásomnak nem ez lett volna a lényege. Írtam is, hogy számomra.

resool: köszönöm, de ezt aznap elolvastam, mikor kijött.

resool: Te említettél ETA alapokat. Ez számomra azt jelenti, hogy vettek egy meglévő szerkezetet és azt átdolgozták, de itt erről szó sincs. De tényleg hagyjuk ezt az Omega-Roli vitát, nem erről szólt tényleg a hozzászólásom. (pont a szerkezetnél jegyeztem meg, hogy napokig lehetne beszélni róla)

[ Szerkesztve ]

(#133275) resool válasza TakiUZ (#133274) üzenetére


resool
aktív tag

Akkor meg nem igazán értem a kérdést, hogy mi köze van az ETA-hoz. Nem is azt írtam, hogy egy módosított ETA, mint az első verzió, hanem hogy ETA alapokon nyugszik.

[ Szerkesztve ]

(#133276) WiZARD válasza fagyalllo (#133268) üzenetére


WiZARD
addikt

Ez kb olyan nekem, mintha kiderülne, hogy M részlegként hívnák a szerkezetért felelős részleget a Rolexnél, és innen kezdve le lenne szólna, hogy nem is Rolex szerkezet van benne, hanem M szerkezet.

1 cégcsoport, saját emberei ugyanúgy, a szerkezetet csak az Omega órákba fejlesztették, és szerelik.

A VC, PP, AP simán vett/tokozott (vagy ez még jelenidő? nem tudom) JLC szerkezetet, akkor ők is rosszabbak mint a Rolex?
Mondjuk volt idő, amikor a Daytonaban se teljesen saját szerkezet lapult...

A cikket se teljesen értem, egy 4 év garis óra, hogy köt ki 1.5 évesen bármilyen szervizben.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#133277) phranxinatra válasza fagyalllo (#133268) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Nézd, a werk valóban az ETA-val készült kooprodukcióban, sőt, ha jól emlékszem, a Breguet is besegített, lévén ő is vállalatcsoporton belül van, de ettől még ez egy vadonatúj, a co-ax technológia köré épített szerkezet, ami vajmi kevés hasonlóságot mutat egy 2824-gyel.
A linkelt szervíznapló meg nagyon érdekes, főleg az olyan mondatok teszik hitelessé, mint pl.: "So no chance of ever fitting this into a more elegant watch, which is a shame." Elromló szerkezetek minden gyártónál előfordulnak, de sehol nem olvastam még, hogy az új Omega-werkeket másfél évente kéne szervizelni. Azt viszont mindenhol írják, hogy kibaszott pontosak. Az enyém pl. november 30 óta 24 mp sietésben van, és február végén, amikor legközelebb kicsavarom a koronát, ez a sietés még mindig alig lesz több, mint fél perc.

(#133278) fagyalllo válasza phranxinatra (#133277) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerintem resool se úgy értette, hogy egy konkrét szerkezetből faragták ki, hanem hogy az ETA know-how áll az egész mögött. Az Omegáról ugye nem lehet önálló gyártóként beszélni se műszaki, se gazdasági értelemben, de csupán ennek alapján butaság és nem is akarom minősíteni a konkrét szerkezetet. Szóval csak ennyit akartam mondani. A Rolexnél szebb, az tuti. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133279) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Azt még hozzáteszem, hogy a Rolex az eddigi apróbb fejlesztgetések helyett hirtelen nagyon fontosnak érezte, hogy kihozzon egy új szerkezetet, amin a fő hangsúlyt - hogy, hogy nem - az újfajta gátszerkezet és a megnövelt járástartalék kapta. Újabb érdekes adat, hogy pár hónappal azután, hogy az Omega bejelentette a COSC-tól független és annál szigorúbb hitelesítési eljárását, a Rolex is kevésnek kezdte érezni a COSC által adott bizonylatot, és - hogy, hogy nem - egy saját, tokozás utáni hitelesítést is bevezetett.

(#133278) fagyalllo: Lehet, hogy úgy értette, de nem úgy írta. Az ETA alapokon nyugvó az bizony azt jelenti, hogy egy meglévő szerkezet került átépítésre illetve továbbfejlesztésre - ahogy azt TakiUZ is jelezte. De, mint írtam, erről szó sincs, és nem is egyedül az ETA áll a szerkezet megépítése közt. Egyébként innentől már ez megint fingfűrészelés, mert az in-house lényege az exkluzivitás, nem az, hogy a tervezőmérnök épp Julien Birsch, vagy Jake Glanzman volt.

[ Szerkesztve ]

(#133280) fagyalllo válasza phranxinatra (#133279) üzenetére


fagyalllo
őstag

Egymást ösztönző konkurencia, jó dolog ez hogy felnőtt az Omega.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133281) apuc


apuc
őstag

Sziasztok!

A Gant W11005 -ös óráról van tapasztalta valakinek?
Vennék egyet.Jó minőségű, vagy csak egy divat óra, noname szerkezettel?

Még ami tetszik az egy Ecozilla Citizen búvár óra, szintén érdekelne, hogy mi a tapasztalat vele.

Persze a búvár 2.5-szer drágább, meg más is, de mindkettő tetszik..

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#133282) WiZARD válasza phranxinatra (#133279) üzenetére


WiZARD
addikt

Én a Rolex nato szíjjat várom :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#133283) vadászcsiga válasza apuc (#133281) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha már Gant, vegyél inkább egy ilyet. Kis Citizen signature utanérzés olcsón.

Gant W70641 Pacific

[ Szerkesztve ]

(#133284) phranxinatra válasza WiZARD (#133282) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Gumi már van. :))

(#133280) fagyalllo: Persze, hogy jó dolog, főleg, hogy már nem csak az Omega lop a Rolextől. :) Mindezektől függetlenül szerintem presztízsben és ismertségben az Omega sosem fogja utolérni a Rolexet.

(#133285) resool válasza phranxinatra (#133279) üzenetére


resool
aktív tag

?
" Nem is azt írtam, hogy egy módosított ETA, mint az első verzió, hanem hogy ETA alapokon nyugszik."
Konkrétan még ETA is szállít bele darabokat.

Amúgy miért akarsz Subot venni? Jobb a PO :DDD

[ Szerkesztve ]

(#133286) apuc válasza vadászcsiga (#133283) üzenetére


apuc
őstag

Köszi az infót. :)

30-ért tudnám megvenni a narancssárgát,még
1.5 év garival, alig hordott, szép.Magyar szla, garival.
Ez amit linkeltél van használtan?Mert 55 körül van újonnal amit én írtam.

Egyébként jó óra a Gant?Nem ismerem.. :U

[ Szerkesztve ]

(#133287) vadászcsiga válasza apuc (#133286) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Volt egy az Fb-s hasznaltóra csoportban, amúgy 89000 Ft.
Sosem vennék Gant órát de ezen megakadt a szemem. Ruhát előbb vennék tőlük.

(#133288) apuc válasza vadászcsiga (#133287) üzenetére


apuc
őstag

Így van, én is láttam. :)
89-ért nem tudom, olcsó-e, de eredeti.
Félek tőle, hordható-e napi szinten, nem nehéz, vagy túl nagy esetleg?

A Gant tetszik, és nem annyira drága- de nem ismerem, megbízható- vagy gagyi?
Meg volt ott a FB csopiban egy fekete Festina Chronog.is, ami nagyon tetszett, de ami már sajna elkelt . :)

kicsi a világ. :D

[ Szerkesztve ]

(#133289) Sungoo válasza vadászcsiga (#133283) üzenetére


Sungoo
addikt

Van benne anyag rendesen, fegyverviselési kell rá. :)

(#133290) phranxinatra válasza TakiUZ (#133261) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Én az új PO-tól várom a csodát. 43-as tok, 14mm-nél nem nagyobb vastagság, kerámia számlap és állítható csat az, ami a PO-t nekem ultimate órává tenné. SM300 fehér lume-mal, fényes (akár lakozott) számlappal és nem PCL szíjjal szintén elgondolkodtatna.

Rolextől főleg azt várom, amit már évek óta: egy 42-es búvárt. Nagy valószínűséggel ez idén sem fog bekövetkezni. Amit még várok: az új szerkezet megjelenése a sportmodellekben, acél pepsi GMT Master, AR-réteg alkalmazása a zafír belső felén.

IWC-től végre egy alap, hárommutatós saját szerkezetet várok, meg egy ilyen szerkezettel épített, a régebbi modellekre hajazó Aquatimert, a szörnyű sárga percmutató és lünettajelzés nélkül.

(#133291) Sungoo válasza vadászcsiga (#133287) üzenetére


Sungoo
addikt

Ne tagadd, hogy nem vagy benne a bizniszben! :D :D

(#133292) TakiUZ válasza phranxinatra (#133290) üzenetére


TakiUZ
tag

PO-t én is várom, az SM300-nál én is az általad leírt kívánságlistát állítottam fel + rakott indexek! :)

(#133293) vadászcsiga válasza Sungoo (#133291) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ott figyelek a bal sarokban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#133294) apuc válasza vadászcsiga (#133293) üzenetére


apuc
őstag

:DDD

Na de gagyi a Gant szerkezete, vagy nem annyira? :)

[ Szerkesztve ]

(#133295) vadászcsiga válasza apuc (#133294) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Passz. Ebben a Gantben Miyota 2315 van, nézz utána.
[link]
Inkább a külsőre mentek rá szerintem, össze szedtek innen onnan mindent.

[ Szerkesztve ]

(#133296) apuc válasza vadászcsiga (#133295) üzenetére


apuc
őstag

köszi!!Utánanézek, nem ismerem. :)

azt hiszem, kihagyom..7.5 USD-a szerkezet..nem lehet egy top.. :)

[ Szerkesztve ]

(#133297) g0n21 válasza phranxinatra (#133277) üzenetére


g0n21
senior tag

Almát a körtével.
A 3135-öt ~88-89-Ben kezdték használni, a működőképes coaxialt 20 evvel később.

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#133298) apuc válasza vadászcsiga (#133295) üzenetére


apuc
őstag

A búvár meg nem csak drága, de nagy is, nehéz.. :)

Keresek egy férfias, 30-40 körüli órát..majd meglelem. :)

(#133299) phranxinatra válasza resool (#133285) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Írtam nemrég, hogy bár jobb órának tartom a PO-t, de mégis Subra vágyom. Ez az egész órabuzulás nem racionális döntésekről szól. Még az is lehet, hogy ha a fentebb vázolt álomPO lenne a csuklómon, akkor is Subot szeretnék. De simán előfordulhat, hogy amint felcsatolnám a Subot, már nem tetszene annyira. Vagy egy kis idő után elmúlna a szerelem. Sok rosszat nem mondhatok a PO-ról: atom jó a leolvashatóság, atom pontos a szerkezet, atom erős a lume, ha ránézek a csuklómra, tetszik, amit látok és sokszor leveszem, hogy gyönyörködjek benne. Ugyanakkor ha bizonyos szögből nézem a tükörben, vagy látom magamon egy fényképen, azt mondom magamban: basszus, ez mekkora krumpli! Nagyon erősen hiányolom a mikroállítási lehetőséget a csaton - a Roli Glidelockja maga a megtestült álom, és szerintem überelhetetlen. Úgy en bloc kényelmesebb órának gondolom a Subot mint a PO-t. És hát a SubC kortalan, klasszikus, de mégis modern dizájnját egyszerűen imádom. A régebbi, nem kerámiás Subok viszont abszolút nem mozgatnak meg.

(#133297) g0n21: Jó, maga a szisztéma már 250 év óta ugyanaz, csak a technológiát csiszolgatták az évek során. :) Nagyon forradalmi dolgot a mechanikus órák terén már jó ideje nem kell várni. A co-ax is csak egy első osztályú parasztvakítás; nem a gátszerkezet miatt jobbak az Omega werkjei. Szóval 20 év ilyen viszonylatban egyáltalán nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#133300) veloke válasza condy (#133270) üzenetére


veloke
tag

Őt is láttam, pazar, a koronája jól el lett találva. Jó választás volt ez mára...

Amúgy durva, hogy csak azért felmentem Pestre, hogy órákat nézegessek a WDL-ben..... :DDD :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.