Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133351) Sungoo


Sungoo
addikt

(#133352) phranxinatra válasza Sungoo (#133351) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Rolex erre úgy válaszolt, hogy visszafogta az ellátást és árat emelt. :)

(#133353) Laca1212


Laca1212
őstag

Nem akarom tényleg túltolni a láncszem kiszedés témát, de olyankor mi van, ha nincs nyíl a szíjon, nem látszik se csavarfej, se a stift bevágása? Van olyan stift is aminek nem vágott a feje? Melyik irányba kell kitolni az ilyet?

(#133354) @mriya@ válasza Laca1212 (#133353) üzenetére


@mriya@
őstag

lehet hogy az fix, nem kivehető.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#133355) Laca1212 válasza @mriya@ (#133354) üzenetére


Laca1212
őstag

És akkor nem is lehet a szíjon állítani? Az kellemetlen lenne azért... :(

(#133356) teratti válasza Sikeadam27 (#133338) üzenetére


teratti
senior tag

Küldtem pü-t....

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#133357) @mriya@ válasza Laca1212 (#133355) üzenetére


@mriya@
őstag

látni kéne a konkrét szíjat.
olyannal még nem találkoztam, amelyiknél a bontható rész valamilyen módon ne lett volna jelölve.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#133358) Babarnew válasza fagyalllo (#133347) üzenetére


Babarnew
csendes tag

Nekem tetszenek ezek a milgauss modok, nincs kedve valakinek néhány darabot összerakni itt a topik számára - persze némi anyagi ellenszolgáltatás mellett ? :D :K

Ja persze azért nem 300 dodoért :DD

[ Szerkesztve ]

(#133359) @mriya@ válasza fagyalllo (#133347) üzenetére


@mriya@
őstag

játéknak kicsit drága. :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#133360) Laca1212 válasza @mriya@ (#133357) üzenetére


Laca1212
őstag

(#133361) condy válasza Babarnew (#133358) üzenetére


condy
senior tag

Nekem nem jön be!
Persze ez semmit nem jelent, hiszen ízlésről nem vitázunk.
Minden esetre számomra olyan hatást kelt, mint a légterelő egy Trabant-on. Úgy néz ki mintha. Vagy még úgy sem.
Szeretem a trabant-ot. Bejön az alakja, még az a randa hangja is. Régi vágyam, hogy vegyek egy olyat, amin minden eredet, vagy egy akármilyet, amit én hozok majd eredeti állapotba. De légterelő nem kell rá. Nevetségessé teszi.
Szerintem.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#133362) Sikeadam27 válasza teratti (#133356) üzenetére


Sikeadam27
csendes tag

Köszönöm! :)

(#133363) vadászcsiga válasza condy (#133361) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem volt Trabantom. Isten ments mégegyszer.

(#133364) condy válasza vadászcsiga (#133363) üzenetére


condy
senior tag

Nekem nem volt. Talán azért olyan nosztalgikus az érzésem vele szemben.
Persze nem mindennapi használatra gondoltam.
Annál konformistább vagyok! :D

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#133365) fagyalllo válasza condy (#133361) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem Trabi, hanem Swift 1.0

Ez a gyűjtemény már jobban tetszik? :)

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133366) condy válasza fagyalllo (#133365) üzenetére


condy
senior tag

Itt nem arról van szó (részemről), hogy Seiko, vagy Omega.
Nem oda való.
A trabis hasonlat nem bántó akart lenni, csak ez volt kéznél saját élményeimre alapozva.
Nekem az sem jön be amikor a Citizen alkatrészek kerülnek Seiko-ra, vagy fordítva. Omega alkatrész se legyen Tissot-n, vagy Rolex-en.
Nem vagyok modolás párti. Ennyi az egész.

Egykor kacérkodtam a gondolattal, de már elmúlt. :)

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#133367) fagyalllo válasza condy (#133366) üzenetére


fagyalllo
őstag

Tudom hogy értetted, csak a 601 helyett szerintem jobb hasonlat a Swift, hasonlóan olcsó japán vas.
Az Omega ettől független, csak most akadtam rá, nem akartam külön posztba rakni :)

Ha már keverék, egy szép Junghans komoly szerkezettel: Spektrum Automatic

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133368) condy válasza fagyalllo (#133367) üzenetére


condy
senior tag

Nem tettszik a szíj. :DDD

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#133369) szbalogh válasza fagyalllo (#133347) üzenetére


szbalogh
őstag

Ez a mutatószett nem valami lumebarát. Az óra mutatót még csak-csak látni rendesen este, de a perc mutató lume része nagyon vékony. Ezért nem is illik ehhez a számlaphoz. :(

Nick: HE_Storm

(#133370) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Hát ez? Jön vagy megy valahova?
Lip watch. History alatt érdekes állomások vannak. Mára ebből nem sok maradt.

(#133371) Rundumdi Úr


Rundumdi Úr
csendes tag

Tisztelt Urak,

megérkeztek a luminovás amphibia mutatók Russziából így fel is applikáltam öket.
Szerintem fekete mivoltuk ellenére nagyon passzolnak a fekete számlaphoz.

Óra elötte:

Óra utána:

Lume elötte:

Lume utána:

És igen, aki figyelt az 'óra után' képre...a másodperctengellyel történhetett valami, mert a mutató benyomásával a tengely is benyomódik, és nem marad meg a helyén. Az órát nem akartam teljesen megbontani - így is megkaptam a "mikor végzel már"-t - s neten végzett 10 percnyi keresgélésem sem hozott eredményt, így a kérdés: mi okozhatja hogy a másodperc tengely 'beljebb' került, benyomódik és lehetetlen az új (és a régi) másodpercmutatót feltenni?
A rugó leengedésénél (a koronával próbáltam ellentartani, de ugye csak akkor van kapcsolat a rugóházzal amphibiában ha ki van húzva kissé a korona) volt egy kis malör és túl gyorsan elszabadult az energia, ez lehetett az ok valahol?
Az óra most amúgy megy és pontos.

(#133372) krx21 válasza condy (#133366) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem sem tetszenek azok a villám másodperc mutatók, valahogy nem oda való...
A többi része rendben van...

[ Szerkesztve ]

(#133373) @mriya@ válasza Laca1212 (#133360) üzenetére


@mriya@
őstag

Húha!
Meg kell próbálni finoman kiütőgetni egy gombostűvel, amit fogóval tartasz.
Valaki pedig tartsa a csatot!
Én a stiftet egy kombináltfogó fejének a lyukánál szoktam kiütni.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#133374) @mriya@ válasza vadászcsiga (#133370) üzenetére


@mriya@
őstag

10 óra 10,5 perc. :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#133375) szbalogh válasza Rundumdi Úr (#133371) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem az a rugókar tartja alulról a másodperctengelyt?
Ha megnyomkodtad lehet, hogy elhajolt? Nem volt ilyen szerkezettel dolgom csak tipp.

Nick: HE_Storm

(#133376) Rundumdi Úr válasza szbalogh (#133375) üzenetére


Rundumdi Úr
csendes tag

Köszönöm, megnézem majd!

(#133377) zez-zez


zez-zez
tag

De, pontosan az a rugókar feszíti a tengelyt, csakhogy jelen esetben az automatika alatt található. Szerintem nem fog menni megbontás nélkül. Az lehetett a baj, hogy az új mp mutatón a lyuk kissé szűk volt. Kár volt erőszakoskodni vele, de így tanul az ember.

(#133378) Rundumdi Úr válasza zez-zez (#133377) üzenetére


Rundumdi Úr
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Az automatikát a mutató csere miatt is levettem a rugó leengesése miatt, csak annál jobban nem akartam bontani.
De ha ennyi az egész, egy rotort, hidat meg pár kereket kiveszek majd megint hogy megnézzem újból.

(#133379) Rundumdi Úr válasza zez-zez (#133377) üzenetére


Rundumdi Úr
csendes tag

...pontosabban az automatika hídja nélkül nincs is értelme a másodperc mutató feltételének?
Ez az első automata amihez hozzányúltam, eddig csak rotor nélkülivel kezdtem...

(#133380) zez-zez válasza Rundumdi Úr (#133379) üzenetére


zez-zez
tag

Ja vagy úgy történt :D Nem volt miben megtámaszkodjon.
Azt viszont nem értem, minek kellett leengedni a rugót?

(#133381) apholyon válasza Wg5113 (#133253) üzenetére


apholyon
aktív tag

Köszönöm, hellyel-közzel meg is volt, délutánig aludtam :DDD

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#133382) Rundumdi Úr válasza zez-zez (#133380) üzenetére


Rundumdi Úr
csendes tag

Egyszerűen nem akartam a mutatószerelésemmel 'fékezni' a werket. :)
A segítségetekkel most sikerült a helyére tenni a mutatót, nagy köszönet
Szbalogh és Zez-zez topiktársaknak! :R

(#133383) válasza fagyalllo (#133365) üzenetére



őstag

Nekem a jobboldali volt meg, csak nem Profban. Nagyon pontos volt, pedig megette már a kenyere javát :D Egyedül a plexy megoldás nem tetszett rajta. Az érdekes, hogy az új korhű 50th évfordulóra kiadott Moonwach is plexyvel jött kb jó másfél milláért .

[ Szerkesztve ]

(#133384) Ereshkigal válasza fagyalllo (#133345) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Lehet ciki, de az elsőt szívesen hordanám.

(#133385) Mercutio_ válasza phranxinatra (#133180) üzenetére


Mercutio_
félisten

Wizzair-rel, ha discount tag vagy 18k oda-vissza Milánó (02.06-07) persze reptérről busz retúrjegy +16€ és valami szállást is kell kerítened, de a város szép, megér 1-2 napot egyébként is, így meglesz az ok ;]

Szóba jött a milgauss, ez volt már?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#133386) readyz


readyz
tag

Nagyon bejön a full lume dial...
11 nap alatt itt volt az Égbolt óra áruházbol, köszönet Robi1985-nek az infókért az óráról!

(#133387) 5-ös kezelő válasza Babarnew (#133358) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Manbush-nál zafírral 100 dodó, Parnis felirattal v felirat nélkül. De nekem se jön be a villámos mutató.

Nick no.1 : Másodperc/hónap az analóg kvarcnál, én emlékeztem jól.

[ Szerkesztve ]

(#133388) TemFug válasza krx21 (#132984) üzenetére


TemFug
csendes tag

Abszolút egyetértek.

Itt a fórumon (senki ne vegye magára kérem!) a tagok 90%-a nem ismeri azt az érzést - és minden bizonnyal nem is igényli, hiszen eltérőek a preferenciáink - milyen az dönteni egy modell mellett, hosszas - ám színtiszta passzióból fakadó - utánajárás és informálódás mellett, majd egy eljövendő családi utazás alkalmával kényelmesen bemenni egy elegáns, hivatalos márkakereskedőhöz (AD) és kulturált körülmények között nézelődve, egy ital mellett elbeszélgetve alkudozni az áhított modellre, majd megünnepelni azt egy helyi kávézóban vagy étteremben szeretteim körében.

Számomra ezek együttese adja azt a bizonyos érzést.
Nem tudom elképzelni a "megjött a posta" érzést, amint a dobozt egyedül bontogatom otthon és örülök(?) magamban. Nem, számomra ebben semmi öröm nem lenne.
Erre mondják, hogy az érzést is meg kell fizetni.

Ily módon én az ÁFA-t illetve vámot spóroltam meg minden alkalommal, amivel nagyjából ugyanott vagyok, mintha itthon egy használt órát vennék.

Tempus Fugit

(#133389) TemFug válasza jookomak (#133068) üzenetére


TemFug
csendes tag

"/"23 évesen ingben hülyeség senyvedni" --- na ne má...
Ennyi idősen friss diplomásként simán lehet egy normális melója az embernek, ahova ing kell. De még diploma nélkül is. Ne kezdjük ezt már megint. (egy 29 éves inges)/"

+1
és no komment...
O tempora, o mores!

Tempus Fugit

(#133390) TemFug válasza phranxinatra (#133200) üzenetére


TemFug
csendes tag

[link]

Itt is belefér még a repülőjegy Hong Kongba €6000-be

Tempus Fugit

(#133391) TemFug válasza phranxinatra (#133290) üzenetére


TemFug
csendes tag

Apropó, Sinatra kapcsán:

Ki mit vár a Rolextől és Tudortól a BW 2016-on?

Ötletek, jóslások, vágyálmok, minden jöhet!

Tempus Fugit

(#133392) Deskdiver válasza TemFug (#133388) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Talán most először értek veled egyet (az általad leírt élményt tekintve.) Sokunk szívesen átélné ezt. Magam részéről viszont nem tudok elvonatkoztatni attól a ténytől ,hogy végül is "csak" egy karóráról beszélünk.(bármekkora "buzeráns" is vagyok a témában. Márpedig az vagyok ) Lehet ,hogy anyagilag (fogat összeszorítva :B ) megengedhetném magamnak ezt az élményt, de nem érzem méltónak rá magam. Talán azért ,mert nem vagyok milliárdos akinek nem számít. Totál off, de nekem ma 9k-ba került egy törött lábú kismacska orvosi költsége akit az utcán találtam és tuti elpusztult volna segítség nélkül.. Most viszont él és jól van. "Erre mondják, hogy az érzést is meg kell fizetni.") Ebből az összegből 3 csatszemet sem tudtam volna kipolíroztatni a Rolex-emen. Szóval ez van. Én ilyen bugris kispolgári módon gondolkodom a világról. Jó lenne ha lelkiismeret furdalás nélkül megtehetném amit felvázoltál ,de nem tehetem. Sajnos. Mint sokan köztünk. Igazad van ,nem ismerem az érzést és talán soha nem fogom, de attól még ugyanúgy szeretem az órákat mint Te, csak a magam szintjén. Passzió - pipa Utánajárás és informálódás - pipa, családi utazás - pipa, káve /vacsora - pipa. Csak így kicsiben. Jó ez így. Nem?

(#133393) TemFug válasza vadászcsiga (#133328) üzenetére


TemFug
csendes tag

Azért ott a gumi is rá, hát még ha kiadná rá a Rolex az OysterFlexet KÜLÖN megvásárolható kiegészítőként... - de ez úgysem történik meg még úgy 100 évig, pedig azzal a Rubber B és az Everest beételeit csaklizhatná el, és nem €200, hanem €1000-ért adhatná ezeket (ha már egy Oyter fémszíj €2000), kereslet lenne rá bőven.

Tempus Fugit

(#133394) TemFug válasza Deskdiver (#133392) üzenetére


TemFug
csendes tag

A cicás eset szép és dicséretes.

Senki nem nevezett senkit kispolgárinak, itt a fórumon én rendelkezem az egyik legkisebb "gyűjteménnyel", így én az élményért és minőségért a mennyiség kárára áldozom.
És van az a vétel, amiért én is vásárolnék szürkekereskedőtől, de csak személyesen - ahogy Phanxinatra is mondta - de ez eddig valahogy nagyon összejöttek a jó vételek szalonokban is.

[ Szerkesztve ]

Tempus Fugit

(#133395) fagyalllo válasza Ereshkigal (#133384) üzenetére


fagyalllo
őstag

Dehogy ciki, nekem is tetszenek. Ezt a legegyszerűbb megvalósítani, SNXS77-et lehet még kapni 19-20.000 körül, csak mutatót kell cserélni.

readyz: gratulálok, remek és különleges óra! Durva szövésű hálós szíjjal remekül mutat.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#133396) WiZARD válasza TemFug (#133388) üzenetére


WiZARD
addikt

Masok vagyunk, mas preferenciakkal. En nagyon orultem, amikor a POC-t egy plaza sotet parkolojaban, autoban ulve vettem at young78-tol. Uj volt,origi csomagolasban, listaarnal kozel fel millaval olcsobban. Biztos Andrassy uton is lehetett volna alkudni, de nem ennyit. Belefert volna, de megis tul nagy luxus lett volna 200-300k-t kifizetni arra a 10 percre, hogy a butikban unnepeltessem magam, 2 idegen bolti eladoval.

Kulfoldrol postan venni se olyan rossz. Varni a futart, trackingot nezegetni, es vegul kibontani a varva vart orat.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#133397) WiZARD válasza TemFug (#133389) üzenetére


WiZARD
addikt

Inges tema: en utalom az inget, dolgoztam eveket olyan helyen ahol elvaras volt. Kenyelmetlen, szarul erzem magam benne, sose szerettem, es sose gondoltam hogy ruhatol valaki tobb vagy mas lesz, mindennap orultem amikor hazaertem es megszabadultam tole.
Persze a kenyelmetlen dolog kicsit tulzas, de egy poloban ezerszer jobban erzem magam.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#133398) Skimaster válasza WiZARD (#133396) üzenetére


Skimaster
senior tag

Egyetértek, szerintem is tök jó érzés, mikor egy számodra áhított órát, mindegy milyen körítéssel, de kezedbe veheted és felrakhatod a csuklódra. Nekem a posta hozta a Panerait Németből, és nem azt éreztem, hogy de rossz,hogy nem Firenzében egy butikban rakom a kezemre az órát.... Az csak azoknak adatik meg, akik nagyon tele vannak tölténnyel....

Kaptam hirlevelet Paneraitól, hogy Hongkongban lesz,ilyen-olyan óra bemutató,butik nyitás ... Stb.
Párommal elkalandoztunk, mennyi és hogy lenne egy ilyen mutatvány családi verzióban, 5 nap repülővel, szállodák, 2db óra vásárlásával.... 10 mikulásból kijönnék... Sokan vannak a világon, akinek ez zsebpénz, de sajnos nem tartozunk bele....de ettől még nem dőlök a kardomba.... És boldog vagyok kezemen a Submersible szépséggel.

(#133400) Robi1985 válasza Laca1212 (#133360) üzenetére


Robi1985
csendes tag

Van olyan stift, ami középen nyomott, és a láncszemek középső darabjában szorul meg. Azon belül is kell lennie egy hüvelyben/perselyben, ha nem gagyi a szíj. Magyarán ütheted bármelyik oldalról, csak ügyelj rá, hogy a szemek széthúzásakor kipottyanó kis hüvely el ne pattanjon a szoba sarkában lévő elérhetetlen is résbe.

"You can go to school, but you can't buy class."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.