Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Gabás válasza HollyBoni (#50) üzenetére


Gabás
addikt

nem

(#52) HollyBoni válasza Gabás (#51) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szuper, köszönöm! :R

(#49) Vasinger!: Felmész spotify.com-ra, bejelentkezel, ott rámész a fiókodra, kijön pár beállítás. Itt rámész offline eszközökre, ott pedig el lehet távolítani őket.

(#53) Kanczy


Kanczy
veterán

Sziasztok!

Ha spotify-t használnék telefonon (prémium v. nem), az enne az adatforgalmamból, ugye (Telenor)?

Köszi

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#54) devil-k válasza Kanczy (#53) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szia!

Persze, hogy enne. De ha mondjuk otthon letöltöd a zenét wifin keresztül (offline), akkor nem.

- mozi bolondéria -

(#55) Kanczy válasza devil-k (#54) üzenetére


Kanczy
veterán

És akkor ezt a zenét hol tárolom, a telefonon, vagy egy cloudban? Nem értek hozzá, bocsi, ha hülye kérdések :B

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#56) devil-k válasza Kanczy (#55) üzenetére


devil-k
nagyúr

Felhő alapú a tárolás.

1 hónap adatforgalma:

- mozi bolondéria -

(#57) spammer válasza devil-k (#56) üzenetére


spammer
veterán

Most én értek félre valamit? Milyen felhő, ha letölti offline használatra? Letöltés itt nem azt jelenti, hogy a fájlok a gépre/telefonra kerülnek és úgy tudod offline, tehát bármiféle kapcsolat nélkül hallgatni? :F Ha cloudból streameled, akkor az nem offline.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#58) unravel válasza Kanczy (#53) üzenetére


unravel
őstag

szia

ha nem vagy wifin akkor természetesen "enne" az adatforgalomból.
de -ahogy már emítették- prémiummal lehetőséged van 3333 dalt letölteni az eszközöd/eszközeidre, amit hallgathatsz offline is.

Letöltés itt nem azt jelenti, hogy a fájlok a gépre/telefonra kerülnek és úgy tudod offline, tehát bármiféle kapcsolat nélkül hallgatni? - így van.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#59) devil-k válasza spammer (#57) üzenetére


devil-k
nagyúr

Maga a zeneszám sosem lesz letöltve a telefonodra!

Minden Spotify kliens rendelkezik egy gyorsítótárral, aminek az indext elküldi a Spotify stream hub-nak, amikor az kapcsolódik az Spotify szervereihez. Ezt az indexet a Spotify arra használja, hogy más felhasználókat is kiszolgáljon az egyes felhasználók gyorsítótárából (hasonlóan a torrent technológiájához). Ez a tevékenység minden felhasználónál jelen van, mikor az az alkalmazás elindul és használatban van. Nem csak a mi gyorsítótárunkból dolgozik a Spotify, hanem mi is másokéból. A tevékenység részleteiről nincs bővebb adat, ahogy annak beállításaira sem.

A lokális gyorsítótár mérete és helye állítható. 1 GB vagy nagyobb szabad tárhely az ajánlott. Mac OS X alatt G4 vagy jobb processzor szükséges. A szoftver használata fiókhoz kötött. Egy fiókot több helyen is használhatnak, de lejátszani csak egyen lehet egy időben.

A Spotify peer to peer adatátvitelt használ, hogy kiegészítse a rendelkezésére álló sávszélességet. Ez tiltáshos vezethet olyan helyeken ahol az internetfelhasználók feltöltése korlátozott.[2]"

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#60) spammer válasza devil-k (#59) üzenetére


spammer
veterán

Aha, értem. Akkor ez valójában nem offline.

(#58) unravel : tehát akkor "kódolva" töltődik le egy gyorsítótárba, direktben nem lehet hozzáférni, de akkor wifi vagy mobilnet nélkül is hallgatható offline.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#61) devil-k válasza spammer (#60) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem, úgy valóban nem offline, ahogy mi elképzeljük, de hogyan is lehetne?

- mozi bolondéria -

(#62) Kanczy


Kanczy
veterán

Köszönöm mindenkinek :R

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#63) spammer válasza devil-k (#61) üzenetére


spammer
veterán

Okés, nem tudtam, hogyan oldották meg itt az offline módot, azért kérdeztem. Az érthető, hogy direktben nem érthetőek el az ogg fájlok, mert akkor boldog boldogtalan másolgatná (bár aki lopni akarja, úgyis meg tudja oldani). Tehát a lényeg, hogy letölthető egy gyorsítótárba, a programban hallgatható is valóban offline (azaz se wifi, se mobilnet nem kell hozzá), csak nyilván nem lehet direktben hozzáférni, mert csak a spotify tudja kezelni/olvasni. Ha jól értem, ennyi a lényeg.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#64) devil-k válasza spammer (#63) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mondjuk azért érdekes ez a dolog, mert múltkor szerettem volna az offline zenéimet hallgatni úgy, hogy lelőttem a wifit és a mobilnetet is. Természetesen nem jött össze, szóval mégis szüksége van minimális hálózati kapcsolatra.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#65) HollyBoni válasza spammer (#63) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen, ahogy a vegen leirtad annyi a lenyeg. Meg is lehet nezni a fajlokat amit letolt, sok sok hulye nevu mappa sok almappaval es fajlokkal, ezek a zenek. Kezelni csak spotify tudja.

(#66) unravel válasza spammer (#63) üzenetére


unravel
őstag

Ha jól értem, ennyi a lényeg.

:K

(#65) HollyBoni: De miért akarnál hozzáférni, nem elég hogy a Spotify lejátsza? Mit akarsz még vele? :F

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#67) HollyBoni válasza unravel (#66) üzenetére


HollyBoni
veterán

Egy szoval nem mondtam hogy hozza akarok ferni. :U Leirtam hogy igen, letolt fajlokat, meg is lehet nezni.

Nem tudom a hozzaszolasombol hogy szurted le ezt, de bravo, nagyon hasznos hsz volt!

[ Szerkesztve ]

(#68) unravel válasza HollyBoni (#67) üzenetére


unravel
őstag

spotify:track:7w6VJ1DF864GTAOgBeBFgW

¯\_(ツ)_/¯

(#69) csab2 válasza devil-k (#64) üzenetére


csab2
veterán

Én most repülőgép üzemmódba raktam a telómat. Az offline zenéimet meg tudtam hallgatni.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#70) devil-k válasza csab2 (#69) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor nem értem. Múltkor ugyanezt csináltam és nem ment. :\ De lehet, hogy valamit én szúrtam el, majd megnézem még egyszer.

- mozi bolondéria -

(#71) zack


zack
nagyúr

Előfizettem én is, egyelőre a premium 1 hónapos próbaidőszakot megnézem, aztán döntök.
A minőség parádés, a Google Play Music-ot felpofozza minőségben.

Ha jó értem, nem magát a zeneszámot kapja le, hanem egy gyorsítótáras kódolt tartalmat, és a premium csak arra vonatkozik, hogy offline adatkapcsolat nélkül hallgathatom? :U

Mert ha ez így van, akkor az iTunes Match jobb. Be kell szerezni bármilyen fos minőségbe a zenéket, feltölteni iTunes-ba, a Match meg néz rá egyezést, és ha van, le is kapja tökéletes minőségben.
Javítson ki valaki ha tévedek. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#72) spammer válasza zack (#71) üzenetére


spammer
veterán

Igen, "gyorsítótárból" olvassa, azaz nem konkrét ogg fájlokat látsz letöltve. Ha dec. 31-ig fizettél volna elő, akkor most 3 hónapig lenne prémiumod 1 hónap árából. :)

iTunes témában nincs tapasztalatom.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#73) zack válasza spammer (#72) üzenetére


zack
nagyúr

Egyébként nem az a bajom, hogy nem tudom magát a hangfájlt kimásolni.
Komoly fülesem van, jó telefon Wolfson DAC-kal, és szeretném azt a zenelejátszót használni, amit eddig is (Neutron Music Player), mert ez az egyetlen ami tudja a 64bit lejátszást.
Erre lenyomnak a torkomon egy beépített zenelejátszót, holott a Neutron jóval többet ki tudna hozni a zenékből. Na ez a fő problémám. :U

iTunes Match a meglévő zenéidet fésüli át, és ha van egyezés, lekapja. Nem gyorsítótárba, hanem magát a fájlt, amit átkonvertálhatsz, és azon a lejátszón hallgathatod amelyiken akarod.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#74) llaszlo


llaszlo
veterán

Jól látom, hogy itthon 4.99EUR, viszont az USA-ben pedig 9.99USD egy hónapi előfizetés?
Egyszer az egyik máskor meg a másik összeget láttam.

Ingyenesen és legálisan lehet premium előfizetéshez jutni? Pontgyűjtéssel és beváltással mondjuk.

(#75) Tibee86


Tibee86
veterán

Üdv!
Már sokadjára előfizettem ismét egy hónapra, viszont most app.-on belül(iOS), és mint kiderült az ID-ről vonta le az összeget. Ezzel nem is lenne bajom (vagyis de, mert így drágább), viszont sehol nem találok lehetőséget, hogy lemondjam. Korábban itt tudtam, most viszont semmit nem tudok itt csinálni, ha rányomok az 'adatok módosítására' nem történik semmi. :F
Valakinek valami ötlete? Már az összes létező menüpontot átnéztem. :(

(#76) unravel válasza llaszlo (#74) üzenetére


unravel
őstag

"Jól látom, hogy itthon 4.99EUR, viszont az USA-ben pedig 9.99USD egy hónapi előfizetés?"
Jól látod. [link]
Ott olcsóbb akiket a Spotify csóróbbnak tart. :)

"Ingyenesen és legálisan lehet premium előfizetéshez jutni?"
Nagy ritkán vannak akciók amikor kaphatsz egy plusz hónapot vagy olcsóbb lehet a havidíj.

¯\_(ツ)_/¯

(#77) devil-k válasza unravel (#76) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez marha jó! :D

- mozi bolondéria -

(#78) unravel válasza Tibee86 (#75) üzenetére


unravel
őstag

[link]
Itt kéne lennie egy nagy "ELŐFIZETÉS LEMONDÁSA" gombnak.

¯\_(ツ)_/¯

(#79) Tibee86 válasza unravel (#78) üzenetére


Tibee86
veterán

De nincsen, ez a problémám, azt írja, hogy "Jelenleg nincs fizetési szolgáltató kapcsolva a fiókodhoz.", így pedig lemondani se tudom. :(((

[ Szerkesztve ]

(#80) llaszlo válasza unravel (#76) üzenetére


llaszlo
veterán

Aha, és lehet valahogy a Fülöp-szigeteken keresztül fizetni? :D :D

Én olyan megoldásra gondoltam, hogy valami reklámmal lehetne pontokat gyűjteni aztán azt beváltani prémiumra. Vannak ilyen megoldások, csak azokért iTunes gift cardot szoktam venni. Sajnos a spotify nincs ott.

[ Szerkesztve ]

(#81) devil-k válasza llaszlo (#80) üzenetére


devil-k
nagyúr

Próbáld meg a Tor böngészőn keresztül!

- mozi bolondéria -

(#82) Soma01 válasza Tibee86 (#79) üzenetére


Soma01
veterán

Apropo..
Próbálj PC-n bejelentkezni és próbálj másik böngészőn is bejelentkezni és töröld a cache-t is a böngészőben. Hátha...

(#83) llaszlo válasza devil-k (#81) üzenetére


llaszlo
veterán

OK,

Viszont most azt írja ki, hogy a Prémiumot használjuk. Viszont bankkártya adatok sehol sem lettek megadva. Az iTunes egyenleg nem csökkent, akkor mégis, hogyan lehet Prémium?
Tegnap valamit nyomogattam benne, csak már arra nem emlékszem, hogy melyik eszközön. Mert az összes eszközön egy accounttal vagyunk belépve. Ez összesen négy. Emlékeim szerint az iPaden nyomogattam amikor valami Prémiumra rányomtam próbaképp, viszont fizetést sehol sem dobott fel.
Akkor ez most így, hogyan működik?

Közben megtaláltam:
Itt kiírja, hogy regisztráltam a Prémium termékre, ezért egy hétig prémiumot használhatok. [link]

[ Szerkesztve ]

(#84) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Most ismerkedek a rendszerrel, eddig szimpatikus, mindjárt indítok is egy 1 hónapos ingyen prémiumot, próba gyanánt :)
Az lenne a kérdésem, hogy ebay-en láttam, hogy lehet venni előfizetést, 3-6-12 hónapos időszakra és leosztva olcsóbbra jön ki, mint a havi előfizetés. Ez "legális"? Hogy működik? Ahogy átnéztem a menüpontokat, olyat találtam, hogy megadom a kártya adatokat, de olyannal nem találkoztam, hogy valamilyen ajándék kódot lehetett volna megadni. Anélkül meg nem tudom, hogy működhetnének ezek az ebay-es vásárlások.
Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(#85) unravel válasza fausto (#84) üzenetére


unravel
őstag

Szia

Itt van a Kód beváltása menüpont: https://www.spotify.com/hu/accounts/overview/

DE!
Én nem kockáztatnék. Simán lehet hogy nem működő kódokat is árulnak az ebayen.

Illetve van egy ilyen az ajándékkódkártyákról:
"A Spotify ajándékkártyák az országodban jelenleg nem érhetők el"
https://www.spotify.com/hu/gift-card/

¯\_(ツ)_/¯

(#86) fausto válasza unravel (#85) üzenetére


fausto
addikt

Köszi!
Persze utána járok majd, de elsőnek a menüpontot sem találtam.
Egy ideig ismerkedek az ingyenes verzióval, aztán kipróbálom az ingyenes próba prémiumot és aztán meglátom, hogy milyen formában fogom használni :)

(#87) llaszlo válasza devil-k (#81) üzenetére


llaszlo
veterán

Azt nem ismerem. Mit tud? A VPN működne?
Aztán ott van még az iOS-en belüli fizetés. Akkor az iTunes egyenlegből vonja le. Már csak azt nem tudom, hogyha US ID-m van, akkor milyen összeg kerül levonásra.

(#88) Feralheart


Feralheart
tag

Sziasztok
Egy apró tanácsot szeretnék kérni.
Ti mit csinálnátok akkor, ha van három eszközötök (15,6" Samsung laptop, 12,1" Lenovo laptop és egy Samsung okostelefon), amelyekkel egyforma arányban hallgattok zenét, és közel 50GB offline zenétek?
A Spotify jó erre?

(#89) devil-k válasza Feralheart (#88) üzenetére


devil-k
nagyúr

Persze, hogy jó. Viszont egyszerre csak egy eszközön tudod hallgatni a zenét. (prémium tagságról beszélünk)

- mozi bolondéria -

(#90) unravel válasza Feralheart (#88) üzenetére


unravel
őstag

szia

én tudom mit csinálnék. :)
midegyik eszközödre telepíthető a spotify kliens.
azt viszont csak te tudhatod hogy megéri e neked a premium fiók.
szerk: van egy hónap ingyen....csak vigyázz ha letelik akkor elkezdi levonni a havi 4.99 eurót...

részemről csak annyit hogy amióta spotifyom van alig van offline zeném. csak amit magammal viszek mert a mobilnet nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#91) Feralheart válasza devil-k (#89) üzenetére


Feralheart
tag

És hogyan lehet minél kevesebb idő alatt a fent említett adatbázist átvinni Spotify-ra?
A Spotify-ről hiányzó számokat lehet valahogy pótolni?
Offline-ba mentve kb. mennyi helyet foglal egy szám?

(#92) Feralheart válasza unravel (#90) üzenetére


Feralheart
tag

te mit csinálnál? :)
Kb. egy mozijegy ára havonta, ahogy néztem.

(#93) unravel válasza Feralheart (#91) üzenetére


unravel
őstag

- nincs gyors ötletem. mindenre kattintani ami tetszik :)
- bele lehet importálni zenéket.
- 128, 160 és 320 kbps bitrátájú ogg formátumról van szó.

"te mit csinálnál? :)"
- egyértélmű hogy PREMIUM :) . jó, de én "spotify addict" vagyok.
azoknak is jó akik nem akarnak vacakolni az albumok "megvásárlásával".

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#94) Feralheart válasza unravel (#93) üzenetére


Feralheart
tag

Pl. vegyünk egy 2MB-os MP3 számot, 320kbs minőségben. Ez OGG-ben hasonló minőségben kb. mekkora méretet foglal el?
Van "modulja" a telefonos változatnak? (Lehet kezdőképernyőről kezelni?)
Illetve be lehet állítani, hogy microSD kártyára mentse offline-be a zenéket?

(#95) unravel válasza Feralheart (#94) üzenetére


unravel
őstag

-csak saccolni tudok mert darabokba tölti le a számokat : egy 4-5 perces szám 320 kbps 10-12 mega

-lehet kezdőképernyőről vezérelni. elég csinos.

-azt nem tudom be lehet e állítani. de nekem a kártyára ment (ott van tööb hely ugye). lehet választani
hogy normal, high vagy extreme minőséget töltse. normalt választottam és menet közben hallgatni nincs vele gond minőségileg.

¯\_(ツ)_/¯

(#96) Feralheart válasza unravel (#95) üzenetére


Feralheart
tag

köszi
a 3333 szám az, hogy egyszerre lehet annyi, vagy havonta annyit tölthetek le?

(#97) unravel válasza Feralheart (#96) üzenetére


unravel
őstag

10ezer a letöltési limit. Ennyi fájlod lehet offline , maximum 3 eszközön.
10000 / 3 = 3333

¯\_(ツ)_/¯

(#98) Feralheart válasza unravel (#97) üzenetére


Feralheart
tag

és ha mondjuk az egyiken letörlök 2-t, akkor azt a +2-t letölthetem a másikra?

(#99) devil-k válasza Feralheart (#98) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem. 1 fióknév alatt jelentkezel be, akkor szinkronizálva van minden. Vagyis ha az "A" eszközről letörlöd/letöltöd az adott albumot, akkor az a "B" és "C" eszközön (sem) lesz rajta.

- mozi bolondéria -

(#100) unravel válasza Feralheart (#98) üzenetére


unravel
őstag

megfogtál. ezt nem tudom. nincs ennyi hordozható eszközöm.

de végülis mindenképp meghallgatható az a két szám csak ugye nem mindegy hogy wifin, letöltve vagy mobilnetről

¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.