Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Keem1 válasza Hyperion (#500) üzenetére


Keem1
addikt

Annyival egészíteném ki a kolléga válaszát, hogy minden beírt e-mail címre egy meghívó megy, ahol a leendő "családtag" vagy belép a saját meglévő fiókjával, vagy instant létrehoz egyet. A meghívó alapján belépett/regisztrált felhasználó kerül be a családi csomagba.

Mindenki a maga saját fiókjában ténykedhet: külön lehet muzsikát hallgatni, lejátszási listát létrehozni, külön telós offline elérés, stb. A családi csomagban lévő fiókok függetlenek egymástól, viszont más fizetős csomag része ilyenkor nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#502) mzso


mzso
veterán

Helló!

A mobil verzió az tényleg ilyen gagyi, hogy csak randomban megy a lejátszás?
Ha igen akkor tudom a webplayer-t android alól?

(#503) Rico45 válasza mzso (#502) üzenetére


Rico45
őstag

Meg kell venni :-)

Asszem igen!De egy biztos,ha chromecast-on kapcsolódok akkor tudok sorba válogatni+bele is tudok léptetni!

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#504) unravel válasza Rico45 (#503) üzenetére


unravel
őstag

"gagyi"

¯\_(ツ)_/¯

(#505) Keem1 válasza mzso (#502) üzenetére


Keem1
addikt

Úgy, ahogy írták. Elő kell fizetni, és bármit hallgathatsz mobilon is. A sóherek fogadják el ezt a limitációt (is) az ingyenességért cserébe. Simán vállalható összegbe kerül, asszem olyan 1600 körül, bár én csak 1090 forintot fizetek családi csomagban.

(#506) mzso válasza Keem1 (#505) üzenetére


mzso
veterán

Nem te döntöd el, hogy nekem mi éri meg és mi nem.
Ráadásul desktopon van...

Ez az én fizetek akkor fizess te is hozzáállás meg irritáló.

(#507) Keem1 válasza mzso (#506) üzenetére


Keem1
addikt

Vissza az agarakkal! Nem én problémáztam (és gagyiztam), hogy random lejátszás van mobilon. Nekem pont mindegy, hogy te fizetsz-e érte, vagy sem. Nekem megér havi egy ezrest, hogy korlátozásmentesen hallgathassak bármit, ami csak eszembe jut. Az, hogy neked nem ér meg még ennyit se, az a te dolgod, de felesleges csodálkozni az ingyenes szolgáltatás korlátozásain.

"Ráadásul desktopon van"

Tényleg? Ebből nem ez jött le: "A mobil verzió az tényleg ilyen gagyi, hogy csak randomban megy a lejátszás?"

[ Szerkesztve ]

(#508) devil-k válasza Keem1 (#507) üzenetére


devil-k
nagyúr

+1

- mozi bolondéria -

(#509) unravel válasza Keem1 (#507) üzenetére


unravel
őstag

egyébként meg lehet csinálni.

(járjon utána :) )

¯\_(ツ)_/¯

(#510) Rico45 válasza unravel (#509) üzenetére


Rico45
őstag

:F :B

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#511) mzso válasza Keem1 (#507) üzenetére


mzso
veterán

"Tényleg? Ebből nem ez jött le"

Hanem mi? Mi más jöhetett le belőle. Destopon azt a számot játszom le amelyiket éppen akarom.

(#512) mzso válasza unravel (#509) üzenetére


mzso
veterán

Kösz. Ez hasznos volt...

(#513) Keem1 válasza mzso (#511) üzenetére


Keem1
addikt

Jogos, ezt a mondatot perpill félreértettem, sorry. De azért neked is sikerült 8-9 sorból a lényeget megtalálnod.
Mindegy, senkit nem akarok megtéríteni, sőt. Csak felesleges egy szolgáltatást egy "feature" miatt szidni, ami épp az ingyenesség feltétele. Egyébként még messze a Spotin a legkisebb a korlátozás, ha jól emlékszem, régen (igen régen?) limitált volt a heti ingyenes zenehallgatás is.

(#516) generic válasza #20749568 (#514) üzenetére


generic
senior tag

Nekem is ilyen :F

(#518) generic válasza #20749568 (#517) üzenetére


generic
senior tag

Nekem meg pont ios-on, meg osx-en nem jó.

(#519) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!
MÉG nem vettem meg a premiumot de nézegetem a progit.
A Nas-omról,pc-ről(betallózni és válogatni mint egy normal zenelejátszón,lehet?) hogyan tudok lejátszani mp3-at és flac-ot?Megy az ingyenessel is,és a mobil app-on azért nincs mert nem prémium?

Kár hogy lemaradtam az év végi akcióról,lesz még hasonló,esetleg?(szokott lenni,máskor is?) :U

[ Szerkesztve ]

(#520) devil-k válasza tobias40 (#519) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igazság szerint nem értem, hogy jön ide a NAS? :) Hallgathatod:

1. PC
2. Notebook
3. Okostelefon
4. PS4
5. Bizonyos autók is támogatják
6. Táblagép ...stb.

Egyébként PC-ről (amin fut) be tudod tallózni a számokat ami a HDD-n van.

A Spotify fájlformátuma az OGG. MP3-t játszik, de a a FLAC-ben nem vagyok biztos.

"?Megy az ingyenessel is,és a mobil app-on azért nincs mert nem prémium?"
Különbségek

"Kár hogy lemaradtam az év végi akcióról,lesz még hasonló,esetleg?(szokott lenni,máskor is?"

Szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#521) tobias40 válasza devil-k (#520) üzenetére


tobias40
veterán

Hiába tallózom be(állítom be) a Nas-t hogy onnan tudjak lejátszani,nem tudok tallózni a telefonomról a Nas-on tárolt zenék között! :Y
Szóval hálózatról nem tudok saját zenét hallgatni?
Gyakorlatban hogyan találom meg a Nas-on stb tárolt saját zenéimet?
Külön listát is csináltam de ott sem ajánlja fel hogy honnan akarok keresni hanem visz a neten levő zenékhez!

Lehet nem jól csinálok vmit? :U

[ Szerkesztve ]

(#523) unravel válasza #20749568 (#522) üzenetére


unravel
őstag

:F
Rá lehet tölteni telefonra a PC-s számokat, ha olyat találsz ami nincs meg a Spotin.

¯\_(ツ)_/¯

(#525) ittakary válasza unravel (#499) üzenetére


ittakary
nagyúr

Akkor ezt meg tudjátok erősíteni? 4 másik haverral összeállva simán megy a 3€/fő/hó trükk? :)

(#526) Keem1 válasza ittakary (#525) üzenetére


Keem1
addikt

Személyi igazolványt, DNS mintát kérnek mindenkitől. Akinek a DNS lánca 0,0001%-ban eltér a többiekétől, azt kizárják. :W

Ne vicceljünk már kérem szépen. Összeálltok öten*, egyvalakinek csenget a másik 4, kiküldi a meghívókat e-mailben, és azon a linken keresztül belép/regel a leendő "családtag". Innentől kezdve ti egy család vagytok, a költségeket meg elosztjátok. Nincs itt humbuk, meg ellenőrzés, meg egyebek. Csak családi pakknak nevezik. Annyi a fontos ebből, hogy megbízható arcok legyenek bent, mert 1 ember fizet a Spoti felé, és ha valaki nem fizet, ő szívja meg.

*Az 5 felhasználó a leggazdaságosabb fejenként, de 3-5 között bármennyi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#527) tobias40 válasza #20749568 (#522) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,ez volt a kérdésem! :R

(#528) ImpersonatoR

Spotify on az eheti kalandot szoktam hallgatni telefonon amit minden heten hétfőn újakra frissít (offline is elérhető be van kapcsolva) ilyenkor a múlthetit ugye törli/felülírja igaz? Tehát nem az van hogy mindig leszedi az újat a régit meg nem törli és csak fogy a hely?

Illetve az asztali verziónál csak engem zavar hogy nem lehet a Data mappát áthelyezni a beállításokban?
Mar vagy 8 gb nal jar. SSD-met ne rakja mar tele
Alternatív helyre sem lehet telepíteni.
Gyorsítótár helyet meg lehet határozni csak azt nem tudom minek mert csak a Data mappába pakol azt meg nem lehet átrakni/állítani.

(#529) Keem1 válasza ImpersonatoR (#528) üzenetére


Keem1
addikt

"Alternatív helyre sem lehet telepíteni."

De át lehet, csak ez nem Spotify, hanem Windows téma: mklink /? ;)

Ha tudnád, hogy mennyi mindent oldottam már meg szimbolikus linkekkel, amikor valami oda települt, ahova én nem akartam... A gép igenis tudja meg, hogy én irányítok, nem ő.

[ Szerkesztve ]

(#530) ImpersonatoR válasza Keem1 (#529) üzenetére

Ja csak havi 1500-ert ne nekem kelljen mar mklinkelnem.
Itt is erről megy a diszkurzus
Meg csak olvashatóra állítani a mappát stb...
Valaki azt írja hogy régen jó volt csak valamelyik update megszüntette.

Egyébként elég akkor az mklink ? Nem kell az írásvédettséggel is tökölni?

"For being one of the most successful streaming-services in the world, with the most monthly subscribers of any internet service worldwide - you sure suck some major cojones.

Still, Spotify tries to hijack 10gb on my OS drive. Several months after bug been reported. How hard can this be to fix?! You even removed the option for specifying how large we wanted the cache to be!"

[ Szerkesztve ]

(#531) unravel válasza ImpersonatoR (#528) üzenetére


unravel
őstag

1, igen, hetente frissül a Discover Weekly lista. De senki nem akadályoz hogy elmentsd a számokat vagy az egész playlistet hetente.

2, 8 GB? Hogyan? Rányomsz az "Available offline" csúszkára? Nekem 1GB.
Bár szerintem a nyolc sem sok, abban a korban amikor már "fillérekbe" kerül az egy terrás vinyó és lassan 100 GB egy játék.

¯\_(ツ)_/¯

(#532) Keem1 válasza ImpersonatoR (#530) üzenetére


Keem1
addikt

Konkrétan a Spotify-t még nem próbáltam vele, de eddig nekem mindent hagyott, még a sokat szidott Windows\Installer mappával se volt baja (pedig sok helyen írják, hogy az nem szereti a symlinket).
De puding próbája az evés, aztán majd kiderül.

(#533) ittakary válasza unravel (#531) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nem is a HDD a lényeg, mert az tényleg ingyen van.

Engem inkább az zavarna, hogy ha teleenné a rendszer SSDmet

(#534) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

próbálgattam az utóbbi időben spotifyt, és a minőséggel kapcsolatban érdekelne, hogy tényleg csak ennyit bír?
Premiumban játszottam le, kiváló minőségben, viszont mindegyik zenénél irdatlan háttérsistergés, és tompa hangzás volt tapasztalható. EQ beállítva, minőség beállítva, normális fülhallgató....az online lejátszásnál ok lenne, de ha lerántom spotifyból, akkor is, 320as mp3hoz hasonlítva (ami azért nem egy csúcs minőség) is borzasztó gyengének tűnt.

Az adatforgalmat illetően pedig kérdésem volna, hogy kb mennyit eszik óránként? gondolom azért óvatosan kell vele bánni, és letöltögetni, akkor nem igazán látom a komparatív, kényelmi előnyét egy sima mp3 hoz képest...

van esetleg valami hasonló szolgáltató, amelyiknél már jobban rámentek a minőségre esetleg?

(#535) zack válasza Kobe (#534) üzenetére


zack
nagyúr

Ez elég hullámzó. Vannak jobb, és rosszabb minőségű zenék. Én is tapasztaltam. De a többsége azért jó.
Offline-ban kell hallgatni, és akkor nincs adatforgalom. Ez az elsődleges pozitívuma a prémiumnak.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#537) Kobe válasza #20749568 (#536) üzenetére


Kobe
veterán

Nem valtoztat semmit, csak a hangerot szabalyozza. A sisterges es alacsony minoseg ugy tunik ugyanugy megmarad a legtobb olyan zenenel amit hallgatnek.

Mindegy, egyelore marad az mp3, flac telorol. Technikailag ugysincs olyan sok difi es idomegtakaritas akozott h spotifybol keresem ki es toltom le telore vwgy a geprol usbn keresztul.

(#538) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Be lehet valahogy állítani, hogy autómatikusan kikapcsoljon a zenelejátszás x idő után?

(#539) skristof válasza Kobe (#534) üzenetére


skristof
tag

van esetleg valami hasonló szolgáltató, amelyiknél már jobban rámentek a minőségre esetleg?

tidal?

(#540) unravel válasza Kobe (#534) üzenetére


unravel
őstag

szia

én már sokszor ledöbbentem hogy milyen szépen szól spotify és a topik fennálása óta te vagy az első aki kifogásolja a hangminőséget.

most már nagyon érdekel hogy a tidalra mit mondasz. :) :))

¯\_(ツ)_/¯

(#541) zack válasza unravel (#540) üzenetére


zack
nagyúr

Tidal Hi-Fi jó, de váltottam, mert gyérebb a kínálat, ráadásul gondok voltak stream közben, a szám végeket gyors tekerte.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#542) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Van egy playlistem ahova gyűjtök minden zenét, ~250 szám. Mostanában sokszor gond van vele. Egyszer csak kiírja az android app hogy "please go online to download", és addig nem tudom offline hallgatni. Régen kb havonta egyszer csinálta ezt, de most elkezdte sokkal többször, és mivel nincs mobilnetem elég idegesítő hogy elindulok valahova, és hirtelen nem tudom offline hallgatni a zenéim nagy részét. Észrevettem, hogy sokszor akkor csinálja mikor rádugom USB-n a gépre a telefont, lehet ez kavar be neki? Zenék a memkártyán vannak.

Más találkozott ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#543) Keem1 válasza HollyBoni (#542) üzenetére


Keem1
addikt

Még nem találkoztam ilyesmivel, kb. 4 GB zene van most a telómon offline, de mindet flottul lejátssza.
Egy javaslat, ha épp van fölösleges fél órád: a beállítások menüben van egy olyan opció, hogy minden adat, kivéve az alkalmazás törlése (pontosan nem emlékszem a nevére, utolsó előtti). Ez lepucolja a cachet, mentett számokat, mindent. Playlistek, stb. megmaradnak a Spotify rendszerében, csak a telóról gyalul le mindent. Akkor végez, ha újból bejelentkezést kér az app. Visszalépsz, és wifi közelében nyomsz az adott playlistre egy offline gombot, újból le fogja tölteni.
Hátha ez segít.

[ Szerkesztve ]

(#544) HollyBoni válasza Keem1 (#543) üzenetére


HollyBoni
veterán

Pár napja töröltem minden cache-t, újraraktam a Spotify app-ot, de ugyanaz. :( Az a fura, hogy csak ezzel az egy playlist-el van gond.

(#545) Keem1 válasza HollyBoni (#544) üzenetére


Keem1
addikt

Ez érdekes... És ha nem playlistbe teszed, hanem a kedvencekbe? asszem azt is lehet offline letölteni. Csak tipp továbbra is. Nem biztos, hogy ez a megoldás, mivel nem tapasztaltam ilyet, csak sorolom, hogy én mit csinálnék ilyen esetben ;)

(#546) Kobe válasza unravel (#540) üzenetére


Kobe
veterán

Nem vagyok vajtfulu, de egy epkezlab VSonic vsd5-tel hallgatok mobilon zenet poweramppal alaphelyzetbol.

Ezzel a kombinacioval a spotify sajna meg kivalo minosegben letoltve sem tudott versenyezni. 320kbps ogg vs 320kbps mp3, akarhogy probaltam beallitani spotifyt nem ment. Nekem ami nagyon zavaro volt a hattersisterges minden szamnal, a melytartomany es a kozeptartomany dinamikahianya. Mp3 sem egy nagy wasistdas, de egy dobperges ut, csattan, ez abszolut elkentkent jelentkezett spotinal, a riffek pedig ahol harapniuk kene inkabb rocogosek. Keptelen voltam vele a fulhallgatom kapacitasat kihasznalni.

Ezek sajna inkabb a rossz minosegu alapanyag hibai amin nem lehet EQ val segiteni, meretet tekintve nem ertettem miert ogg vel operalnak amikor kb ugyanakkora mint egy mp3. Nyilvan a streaming es savszel a masik szuk keresztmetszet.

Hobbizenehallgatoknak tokeletes, en viszont szeretem ha pl seta kozben magaval visz a hangzas, vagy kivalt a dinamikajabol belolem valamit, ahogy tapasztaltam pont ez az extra hianyzik a rosszabb minoseg miatt :)

A tidalt ismerem, de a havidija es a meretek miatt nem tarthato sajnos. Ha majd lesz olyan megoldas amivel egy korlatlan mobilnettel lehet tolni egy 320as mp3 szinvonalan, teszek meg egy probat addig viszont nalam marad a regimodi megoldas :)

(#547) HollyBoni válasza Keem1 (#545) üzenetére


HollyBoni
veterán

Asztali alkalmazásban hol találom a kedvenceket?

(#548) Keem1 válasza Kobe (#546) üzenetére


Keem1
addikt

Google Play az nem 320-as mp3? Szubjektív, de nekem jobbnak tűnik a Spoti minősége.

HollyBoni: otthon megnézem neked, így nem vágom fejből sajna

(#549) whbear válasza Kobe (#546) üzenetére


whbear
senior tag

Én sem értem, miért ezt a tompa kásás ogg-t használják. A Tidal 320 aac ami nem hifi sokkal jobb a dinamikája, van színpad itt meg nem nagyon. Általában én LG G2-n egy AKG Y45BT-n APT-X codeccel hallgatok zenét és nagyon hallani a különbséget. Az etalon Jetaudio Plus és 24 bites flac.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#550) Keem1 válasza whbear (#549) üzenetére


Keem1
addikt

Szerintem a Spotify a nagy átlag számára van, nem a vájtfülűeknek, ezért nem érheti szó a ház elejét.
Abba gondolj bele, hogy 24 bites FLAC-hez azért technika is kell. Nem egy átlag okostelefon, nem egy media marktos 10k alatti fülhallgató. Ha valakinél a technika, és az igény is megvan, szerintem találni fog megfelelő szolgáltatást is, de nem is a Spotify díjáért. Viszont ez nem akkora méretű felhasználói réteg, mint azok, akik a Spoti többségi előfizetői.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.