Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) dscholtz1975 válasza unravel (#250) üzenetére


dscholtz1975
csendes tag

Köszi a tippet!

(#252) unravel válasza csabi63 (#248) üzenetére


unravel
őstag

Tényleg a munkahelyi wifi nem szereti a sok kapcsolatot mert itthon nem áll le a spotify.
Ez nem jó, mert ez ellen nem tudok tenni szinte semmit.

A frissítéssel megjelent a Running. Próbáltátok?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#253) #78032384


#78032384
törölt tag

Állítólag változik majd a működés és adott dalok, előadók csak az előfizetőknek lesznek elérhetőek. Végre! Ennek én örülök, a Taylor Swift balhé után változtatni kell, különben más előadók is elhagynák a Spotify-t. (engem se vet fel a pénz, de havi 1500 forintot (egy pizza ára) nem sajnálok a több millió dalért bárhol, bármikor és a Telekom ad hozzá külön adatot)
Már csak azt oldanák meg az ügyvédekkel, hogy adott régióban ne szürküljön ki egy dal egyik napról a másikra licence izé miatt.

(#254) gabee jr válasza #78032384 (#253) üzenetére


gabee jr
tag

Várható volt, hogy lesz előbb-utóbb némi "megszorítás" a Spotify Free-nél is.
Azt azért senki nem gondolta komolyan, hogy az idők végezetéig lehet a legújabb albumokat hallgatni ingyen, pusztán egy kis reklámért és alig hallható minőségromlásért cserébe.

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#255) devil-k válasza #78032384 (#253) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ennek én is örülök! 1.500 Ft nem tétel a Spotify-ért. Mióta prémium tag vagyok, máshonnan már nem szerzek be zenét.

- mozi bolondéria -

(#256) spammer válasza gabee jr (#254) üzenetére


spammer
veterán

Ha legalább annyi eszük lenne, hogy mindenfélét reklámoznának, akkor talán folyna be pénz is, de szinte csak saját magukat reklámozzák, az is volt, hogy egymás után 5x, ami rohadtul röhejes.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#257) gabee jr


gabee jr
tag

Az ingyenesség vége, a PC Word honlapjáról.

"Csukaharapást szőrivel"

(#258) unravel válasza #78032384 (#253) üzenetére


unravel
őstag

Mi volt a Taylor Swifttel?

¯\_(ツ)_/¯

(#259) #78032384 válasza spammer (#256) üzenetére


#78032384
törölt tag

Az ingyenes részét én nem használtam, de tudtommal pl. Angliában van mindenféle reklám. Valószínűleg mi túl kis piac vagyunk. Az se véletlen a prémium ára a helyi viszonyokhoz van igazítva: Ausztriában 10 euró, nálunk csak 5 euró.

(#260) csabi63 válasza unravel (#258) üzenetére


csabi63
senior tag

Megasztár, nem magyar léptékkel. Bökte a csőrét, hogy ingyen hallgatták milliók a zenéjét. Ő valaki, nyíltan kimondhatta, hogy az élősködők húzzanak a fenébe. Megzsarolta a Spotify-t, hogy a free user-ek ne hallgathassák a számait. Nem mentek bele, erre becsukta a boltot. De más szolgáltatóknál is letiltatta a számait, legalábbis egy részét. Rimánkodhattak a rajongói, le sem sz@rta őket. Elvégre ott az iTunes, meg lehet venni az albumokat. Hallgathatja bárki, ha tejel érte. Nem szimpatikus, de mégis van valami igaza.
Még szerencse, hogy az ominózus esetig azt sem tudtam ki ő. Belehallgattam, az a zene nem az én műfajom. Túl öreg vagyok hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#261) #78032384 válasza unravel (#258) üzenetére


#78032384
törölt tag

Dióhéjban: Azt mondta nem oké millióknak ingyen lehet hallgatni a zenét, kérte a Spotify változtassa meg az üzleti modellt. Nem tették, erre ő leszedette a dalait. Amikor az Apple Music elindult 3 hónap ingyen próbával, ami időre az Apple nem akarta jogdíjakat fizetni az előadóknak, Taylor Swift nekik is odaszólt akkor nem engedi streamelni a dalait. Másnap az Apple visszakozott, fizetnek mindenkinek így a csajnak is megfelelt. Egyesek szerint csak pénzéhes, mások szerint valaki kiállt az előadókért és ő már szupergazdag így is, neki elvi kérdés. Szerintem van igazsága, évi 70 millió euró a Spotify bevétele a reklámokból, abból filléreket látnak az előadók, a Spotify 90%-ban az előfizetőktől függ. A Spotify azzal védekezett a kiadóknál akad el a pénz, nem ők a rosszfiúk. Ebben is van valami. Mivel ő most az abszolút Ms Rekordeladás és Ms Superstar tinilányok millióinál, az ő szavára reagálni kellett a cégeknek. Az Apple megtette rögtön, a Spotify csak most fogja. Mert ha az ő példáján más előadók is kihúzzák az anyagukat, akkor dalok nélkül mit ér egy streaming szolgáltató?

(#262) gabee jr válasza #78032384 (#259) üzenetére


gabee jr
tag

Jól tudod, Angliában mindenféle reklámot hallani a free spotin, pont úgy, mint akármelyik kereskedelmi rádióban.

Magyarországon én sosem hallgattam free spotit, de el bírom képzelni, hogy a kis piac és a nyelvi határok miatt nem éri meg ilyenekkel szarozni nekik. Ők úgy járnak a legjobban, ha mindenki premium user, ez meg az árát nézve nem egy lehetetlen összeg.

Egy hónapos premium tagság a UK-ben, 9.99 font ~ 4300 forint, míg Magyarországon 5 EU ~ 1600 Ft! :(( Ezért csináltam szépen ezt a lépést. És jelentem tökéletesen működik a dolog. Magyar account, magyar paypal számláról fizetve de az Egyesül Királyságban használva, harmadáron.
Kíváncsi vagyok ennek mikor vetnek véget. :O

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

(#263) devil-k válasza gabee jr (#262) üzenetére


devil-k
nagyúr

Semmi rossz nincs ebben! Én ezt a lépést máshol is előszeretettel használom! :)

- mozi bolondéria -

(#264) novaktomi


novaktomi
csendes tag

Sziasztok. Magyarországon elérhető a Spotify ajándékkártya? Ha igen, hol lehet venni?

(#265) csabi63 válasza novaktomi (#264) üzenetére


csabi63
senior tag

Nem érhető el nálunk.

(#266) devil-k válasza csabi63 (#265) üzenetére


devil-k
nagyúr

?


[link]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#267) csabi63 válasza devil-k (#266) üzenetére


csabi63
senior tag

Az érdekes. Én meg ha belépek a weboldalra, ez fogad:

(#268) devil-k válasza csabi63 (#267) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na, ez tényleg érdekes! :C

- mozi bolondéria -

(#269) novaktomi


novaktomi
csendes tag

Kicsit utánanéztem ennek az ajándékkártyának. Én is tudnék venni, mert osztrák accountom van. Viszont magyarországon még nincs ez az opció. Viszont, ha itt vennék ausztriában, akkor a kedvezményezettnek is kell lenni, tehát nem lehet átvinni egy másik országba. Sajnos.
Másik érdekesség. Ausztriában 10 Euro egy hónap elófizu, viszont az ajándékkártya csak 5.
Ezt most nem nagyon értem.

[ Szerkesztve ]

(#270) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!

Mit lehet tenni? Nincs másik bankkártyám :(

Rokonok mozgósítása jutott eszembe, más nem. Átutalok mondjuk 5 havi pénzt.. csak nemtom spoty engedi-e ugyanazt a kártyát többször (öcsémnek is van prémium)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#271) daninet válasza daninet (#270) üzenetére


daninet
veterán

most látom van paypal.. ok tárgytalan :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#272) unravel


unravel
őstag

közösségi zenehallgatás: Soundbounce

terjesszétek! mert sok emberrel ezerszer jobb lenne.

¯\_(ツ)_/¯

(#273) generic


generic
senior tag

Azt hogyan lehet megoldani, hogy a letöltött zenéket a microSD-re mentse?

(#274) csabi63 válasza generic (#273) üzenetére


csabi63
senior tag

Első találat.

[ Szerkesztve ]

(#275) gabee jr válasza generic (#273) üzenetére


gabee jr
tag

Na igen, Google a barátod. :P

"Csukaharapást szőrivel"

(#276) generic válasza csabi63 (#274) üzenetére


generic
senior tag

Oke, ezt en is probaltam,de ez nem megoldas a problemara, tovabbra is a telefonra menti.

(#277) unravel


unravel
őstag

hogyan lehetne megváltoztani a havidíj terhelésének időpontját pl. harmadikáról tizenkettedikére?
le kell mondani?

¯\_(ツ)_/¯

(#278) csabi63 válasza unravel (#277) üzenetére


csabi63
senior tag

"A Spotify havi díjának fizetési határidejét az alábbi lépésekkel módosíthatod:

1. Először állítsd vissza a fiókodat az ingyenes szolgáltatásra. Várd meg, hogy megtörténjen a fiók átállítása.

2. A fizetés tervezett napján váltsd át a fiókodat Prémium-előfizetésesre."

Szóval nem kell lemondani. :)

(#279) 6van6 válasza csabi63 (#278) üzenetére


6van6
újonc

Szerintem ez az "állítsd vissza a fiókodat az ingyenes szolgáltatásra" egyet jelent a prémium lemondásával. Ugyanis ha végigmész a procedúrán, oda jutsz, hogy "előfizetés megszüntetése."

Végül pedig ezt írja:

"Bármikor visszatérhetsz a Premium-előfizetéshez. Csak jelentkezz be a fiókodba a mostani felhasználóneveddel és jelszavaddal, és kattints az Előfizetés meghosszabbítása lehetőségre."

És ha már ott jártam le is mondtam, úgyis mindig zavart, hogy 6-án vonta le a pénzt. Majd 13-14-én visszaállítom prémiumra. Az legalább fizetés utánra esik. :D

(#281) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Sziasztok!

Véleményetekre lennék kíváncsi.

A helyzet az, hogy amióta Spotify előfizető vagyok, nem igazán hallgatom az MP3jaimat.

Szerintetek merjem törölni ezeket a fileokat és a megfelelőjüket elmentve a Spotify-omba biztonságban leszek, kvázi örökre?

Csak mert utálnám ha a zenei kollekciómat "átköltöztetném" a Spotify-ba és ha a cég valaha becsődölne, akkor buknám a zenéimet is.

Talán hülye kérdés, de mekkora erre a sansz? Főleg helyet szeretnék megtakarítani a HDD-n.

Ja és még egy kérdés.

Hogy lehet kikapcsolni a következőt:

Egyszer amikor nem volt pénz a kártyámon és nem tudta levonni az 5€-t a Spotify, egy ismerősöm kártyájáról fizettem ki, miután megtörtént a fizetés, töröltem a kártyaszámát, stb. Azóta az enyémről fizetem, hónapok óta. Mégis most h megint nem volt rajta pénz, neki vonta le, holott már rég nincs bent a rendszerben a kártyaszáma?

köszi

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#282) devil-k válasza BLOODSHOT (#281) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem hiszem, hogy a Spotify valaha csődbe fog menni. Ettől ne félj. Nekem is van még zeném a gépen, leginkább olyan, ami nincs még fent a Spotify-on.

A másik ügyben meg írj nekik egy e-mailt.

- mozi bolondéria -

(#283) spammer válasza devil-k (#282) üzenetére


spammer
veterán

Elég optimista kijelentés. Mentek csődbe már jóval nagyobb cégek is. A Spotify meg pont olyan, ami simán csődbe mehet, vagy szépen lassan leépülhet, ha lesz még pár jobb alternatíva, meg lesznek még kiadói/jogi huzavonák.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#284) bulikavagyok válasza spammer (#283) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

+1 Amennyire én tudom jelenleg is eléggé pengeélen táncol a cég.. :K

[ Szerkesztve ]

(#285) #78032384 válasza BLOODSHOT (#281) üzenetére


#78032384
törölt tag

Spotify csőd helyett inkább kell tartanod attól XY előadó vagy kiadó gondol egyet és hirtelen leveszi a katalógusát jogi és üzleti viták miatt. Lásd Taylor Swift esete.

Ha üzletileg nem oké a cég jövője, akkor ott a többi music streaming cég. (igaz a Spotify leginkább cross-platform és a Telekomon keresztül használni is kényelmes nekem) De nem fognak bajba kerülni, legrosszabb esetben felvásárolják őket, változtatnak kicsit az üzleti modellen és megy minden tovább.

Mp3: ha nagyon nagy a kollekció, szelektálni kell, ritkákat menteni, népszerű könnyen újra beszerezhetőket törölni. Én nem vacakoltam ezzel, a régi szépen tagelt mp3-ak egy külső winchesteren vannak. A gépen az SSD-n csak az ami nincs fent Spotify-on, vagy csak más verzióban.

(#286) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Köszi.

Vagyis akkor jól gondoltam.

De hiába törlöm csak az olyanokat amik fentvannak Spotify-on, ha egyik pillanatról a másikra fogja magát az előadó és leszedeti magát Spotifyról... Gondolom előtte nem fog jelezni.

Más szolgáltatók (az én esetemben Apple Music) nem jöhetnek nagyon szóba. Apple music sem nagyon, mivel szarabb minőségben játszik le mint a Spotify. 256 vs 320kbs.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#287) unravel válasza BLOODSHOT (#281) üzenetére


unravel
őstag

Szia

Én már töröltem rég a zenéimet a HDDről. És azóta képtelen vagyok felfogni honnan van ennyi szabad terület.
Oké, hogy van pár előadó akinek nem tetszik a Spotify, de legtöbb zenekarnak fent van a lemeze már megjelenés napján. Tudják ők is hogy CD-t nagyon kevesen vesznek. Szóval ne legyetek ennyire borúlátóak.

¯\_(ツ)_/¯

(#288) devil-k válasza spammer (#283) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ennyi erővel a BMW, a Nutella, az Intel is csődbe mehet.

bulikavagyok
Mire alapozod? Urban legends? A Google Play oldalon is azért fikázzák a céget, mert a premium verzió miért nem ingyenes? Az ilyen embereket kilőném a világűrbe....

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#289) unravel


unravel
őstag

Egy kicsit off:
Melyik szolgáltató ad korlátlan mobilinternetet olcsón?

¯\_(ツ)_/¯

(#290) csabi63 válasza devil-k (#288) üzenetére


csabi63
senior tag

A Spotify nem néz ki jól pénzügyileg. Az adatai egy része nyilvános, utána lehet nézni. A tavalyi évben először érték el az 1 milliárd € bevételt, de fojtogatják őket a drasztikusan emelkedő jogdíjak. Tavaly már 882M €-t fizettek ki jogdíjakra, "egyéb" költségekre pedig 180M-t. A nettó veszteségük pedig 165M € volt. Ez közel háromszorosa a 3 évvel ezelőttinek.

A csőd egyelőre mégsem fenyegeti őket, mert idén nyáron tucatnyi céggel kötöttek szerződést, és 526M $-al emelték az alaptőkét. De pénzügyi szakértők szerint ez a modell hosszú távon tarthatatlan. Tovább fognak nőni a kiadások, ezzel együtt a deficit, valamit változtatniuk kell. Ahogy nőnek ugyanis a veszteségeik, úgy lesznek egyre kevésbé vonzóak a befektetőknek.

[ Szerkesztve ]

(#291) devil-k válasza unravel (#289) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez itt nagyon off. Mobilinternet topikban érdeklődj. Mobilinternetnél a korlátlan és az olcsó együtt kizáró tényező.

(#290) csabi63
Változtatni kell, de nem hiszem, hogy csődbe fognak menni. Rajtuk kívül van annyi "sufni" stream cég, akik fele ennyire sem híresek. Nem lenne itt gond egyébként, ha nem mindenkinek minden ingyen kellene. Minden, olcsón és minél előbb. Általában ezek a szavak szoktak problémát okozni. Azért valljuk be egymás között, a Spotify havidíja nem sok.

Az AC/DC (is) idegenkedett az ilyen digitális dolgoktól, de ők is beadták a derekukat. Nem véletlen. Ebben van a jövő. A fizikális adathordozók szerepe egyre inkább visszaszorul. Hiába is mutat jól pl. egy CD gyűjtemény, egyre inkább kiszorul a piacról.

- mozi bolondéria -

(#292) spammer válasza devil-k (#288) üzenetére


spammer
veterán

Biztos ismered a mondást: "Semmi sem biztos a világon, csak a halál és az adó." A Spotify ráadásul még távolról sem egy kategória az általad felsoroltakkal.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#293) csabi63 válasza devil-k (#291) üzenetére


csabi63
senior tag

Ne is menjen csődbe, mert szeretem. A szolgáltatással elégedett vagyok, az ára pedig magyar pénztárcához viszonyítva is baráti. 15 hónapja vagyok előfizető, és még sokáig szeretnék az is maradni.

(#294) devil-k válasza csabi63 (#293) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szintén. :R

- mozi bolondéria -

(#295) bulikavagyok válasza devil-k (#288) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"Az ilyen embereket kilőném a világűrbe...." -remélem, h nem rám gondoltál. Ugyanis én nem vagyok egy Olcsó János, aki mindent lelop a netről, és nem sírom tele a fórumokat, ha vmiért fizetnem kell. :N
Nagyon szeretem a Spotify-t, az utóbbi időkben megváltoztatta a zenehalgátasi szokásaimat, és rengeteg új előadót -sőt műfajt is- megismertem általa. Remélem, h találnak megoldást a pénzügyi problémáikra, de szerintem sokkal valószínűbb, h felvásárolják őket. Drukkolok nekik mindenesetre!
Azért elég vicces őket a BMW-hez, vagy az Intelhez hasonlítani. Ezek a cégek évtizedes hagyományokkal rendelkeznek (a BMW jövőre lesz 100 éves), és mindketten ott vannak a 100 legértékesebb márka között. Óriási gazdasági erőt képviselnek, de ettől függetlenül ők is simán csődbe mehetnek..
Hogy mire alapozom a véleményemet? Szakmámból kifolyólag elég sok gazdasági elemzést olvasok, és róluk is olvastam idén már több cikket is. Például ezt is.

unravel: UPC.

[ Szerkesztve ]

(#296) devil-k válasza bulikavagyok (#295) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem rád gondoltam, hanem úgy általánosságban.

Nálam van olyan jó a Spotify, mint a BMW. Mármint a maga kategóriájában. Nagyon imádom.

A UPC mobilnet elég lassúcska :U

- mozi bolondéria -

(#297) #78032384 válasza bulikavagyok (#295) üzenetére


#78032384
törölt tag

Szeretnék én olyan "bajban" lenni mint a Spotify. A HVG tech rovata egy bulvár gagyi, nem rendes cikkek azok. Utána se néznek a dolgoknak. "Befellegzett" és "kilátástalan" hát persze. Nem sokat jelent az éves üzemi veszteség az internetes cégeknél, a növekedés és jövőbeli profit számít, amíg vonzzák a befektetőket magán úton vagy tőzsdén később addig nincs nagy gond, max. az üzleti modellen kell kicsit alakítani a piachoz képest. A Spotify köszöni szépen jól van, nyáron szereztek fél milliárd dollárt befektetési alapoktól, mobilszolgáltatóktól és így tovább, így még nem is muszáj tőzsdére menniük. HVG-nél értelmesebb forrás:

http://blogs.wsj.com/digits/2015/06/10/spotify-raises-526-million-amid-battle-with-apple/

Nem kell félteni őket financiálisan, ismert márka és ők vannak ott a legtöbb platformon, 20 millió fizető user egy évvel korábbi 15 millióhoz képest, tehát képesek az ingyenes verziót használókat átcsalogatni a prémium táborba. Folyamatosan növekszik a cég értéke és a veszteség is csökken. A music streaming piacon ők a legtapasztaltabbak, kötik a partnerekkel a megállapodásokat (mint nálunk is a Telekom) és a befektetési alapoktól kapott pénzből a Spotify is befektet, ők is vásárolnak fel kisebb cégeket. A Taylor Swift problémára megoldás lehet egy korábbi hír, hogy tervezik bizonyos előadók és dalok csak a prémium előfizetőknek lesznek elérhetők. Erre már a kiadók se panaszkodhatnak.

(#298) devil-k válasza #78032384 (#297) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ennyi. :R

- mozi bolondéria -

(#299) #78032384 válasza BLOODSHOT (#286) üzenetére


#78032384
törölt tag

A bitrate egy dolog, a formátum másik. Az Apple 256 AAC lehet olyan jó, mint a Spotify 320 Ogg. Több milliós felhasználó tábor vajon hány százaléka hallja a különbséget...

(#300) devil-k válasza #78032384 (#299) üzenetére


devil-k
nagyúr

"vajon hány százaléka hallja a különbséget..."

Meg hány embernek van olyan cucca, amin ki tudja hallani, HA ki tudja.

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.