Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Seti@Home - Einstein@Home (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1701) KPepe válasza Pópa (#1700) üzenetére


KPepe
senior tag

Nekem is az van :)

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1702) Anonym válasza KPepe (#1701) üzenetére


Anonym
csendes tag

Láttam az 1688-ast, és 1689-es T.Peet is azt használja.:B

Anonym

(#1703) KPepe válasza Anonym (#1702) üzenetére


KPepe
senior tag

Ezt most nem értem :F

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1704) Anonym válasza KPepe (#1703) üzenetére


Anonym
csendes tag

Ha a kedves Pópa visszaolvas, ott láthat tőletek cikket a 4. 25-ről.

Anonym

(#1705) KPepe válasza Anonym (#1704) üzenetére


KPepe
senior tag

Jah, ezek a hsz-ok számai, erre nem jöttem rá :B
Így igaz :)

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1706) KPepe


KPepe
senior tag

Na, most nekem sem küldi vissza az eredményeket, valószínűleg megint medvét kapott a szerverük :D De most nincs semmi infó a weblapon, hogy minek köszönhető a leállás. Pedig már 2 wu-m epedve várja, hogy átkonvertálják őket pontokká :DD

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1707) KPepe válasza KPepe (#1706) üzenetére


KPepe
senior tag

Na, megint működik, és már az ötödik vagyok crab-ot is megelőzve 372.23 ponttal :DD

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1708) #95904256 válasza KPepe (#1707) üzenetére


#95904256
törölt tag

Na, csatlakoztam a csapathoz. :)
E.T. reszkess... :)

(#1709) KPepe


KPepe
senior tag

Végre elérkezett a nagy nap! Megvan az új procim, most aztán reszkess E.T.! :DD:DD

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1710) Anonym válasza KPepe (#1709) üzenetére


Anonym
csendes tag

Ez a Sempron 2800+ ? :C

Anonym

(#1711) wnix


wnix
senior tag

Létezik olyasmi is mint egy BOINC-szerver amivel pl egy otthoni-gép elhozza az adatokat a seti-től és ezeket az adatokat továbbítja az otthoni-kliensekhez is ? Ha igen egy Link jól jönne.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#1712) KPepe válasza Anonym (#1710) üzenetére


KPepe
senior tag

Így van! Nagyon jól köszörül, és ha kicserélem a memóriákat is, akkor lehet húzni is egy kicsit, aztán még gyorsabb lesz a Seti :D

wnix

Nem értem, egy közvetítő géppel akarod a wu-kat megkapni, vagy mifene? Mire jó ez :F

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1713) wnix válasza KPepe (#1712) üzenetére


wnix
senior tag

pl most a Seti@Home-val van egy szerverem ami elhozza a WU-kat - mostanában 24db-ot (max 2napra elég), hogy ha nem megy a Seti-csatlakozás (pl egy hálózati hiba miatt) akkor is számoljanak a gépeim, és ha megint van Seti-csatlakozás akkor küldi vissza őket. Egyébként minden gép addig várna amíg nincs csatlakozás, de nálam még 2db tűzfal és egy proxy is bonyolítja a helyzetet. Ezért szeretném, ha egy gép hozná és küldené az adatokat a setihez is. A nálam lévő kliensek száma is nagyon változó.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#1714) KPepe válasza wnix (#1713) üzenetére


KPepe
senior tag

huh, hát erre csak azt tudom mondani, hogy a cache méretét állítsd be akkorára, hogy letöltsön egy csomó wu-t. Ha ez nem felel meg, akkor passz, talán valaki tud segíteni.

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1715) wnix válasza KPepe (#1714) üzenetére


wnix
senior tag

Igen, csak hogyan bírom rá a többi klienst hogy ettől a géptől hozza az ''anyagot'', és ehhez is küldje vissza ?

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#1716) Krix válasza wnix (#1715) üzenetére


Krix
őstag

Minden gépeddel letöltesz 20 WU-t. Az miért nem jó?

If it is not broken then don't fix it!

(#1717) wnix válasza Krix (#1716) üzenetére


wnix
senior tag

Az internetre nálam csak 2 gép mehet, az egyik a proxy, és ezen keresztül egy kliens. Ez a kettő és a többi gép biztonsági okokból (vírus-analizálásokat csinálok) csak egy porton kommunikálhatnak egymással saját fejlesztésű programon keresztül. (még a kész Seti adatok is át vannak vizsgálva vírusok után)

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#1718) KPepe válasza wnix (#1717) üzenetére


KPepe
senior tag

A home-os setihez honnan szedted azt a progtamot? Nem adtak ki olyant ugyan ott a boinchoz is?

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1719) wnix válasza KPepe (#1718) üzenetére


wnix
senior tag

A home-osnál a SetiQueue-t használtam eddig, azzal szépen műkődik is, de azt sem fejlesztik már régóta. A BOINC-ba is tavaly bejelentkeztem, de amig ez nincs megoldva addig nem lesz nálam átállás.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#1720) Krix válasza wnix (#1717) üzenetére


Krix
őstag

A-ha. Én offline gépen úgy oldottam meg a dolgot, hogy egy online gépre leszedtem annyi WU-t amennyi egy floppyra ráfért, azt átmásoltam az off gépre, az kiszámolta, aztán visszamásoltam szintén floppyn, majd elküldtem. De tény, hogy ez macerásabb mintha önállóan dolgozna. Én ilyen ''szerver'' programmal még nem találkoztam.

Szerk.: Mondjuk ez még nem a BOINC volt.

[Szerkesztve]

If it is not broken then don't fix it!

(#1721) wnix válasza Krix (#1720) üzenetére


wnix
senior tag

A floppy-val túlságosan macerás (nem vagyok 24-órában a kliensek közelében, és hát szeretnék nyaralni is valamikor :D ).

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#1722) #95904256 válasza wnix (#1721) üzenetére


#95904256
törölt tag

Üdv!
Valahol a BOINC fejlesztői fórumon olvastam olyasmit hogy létezik BOINC szerver program is. Sajnos nem tudom hogy ez kell neked vagy sem mert más témában jártam arrafelé, de azért itt egy cím:
Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#1723) wnix válasza #95904256 (#1722) üzenetére


wnix
senior tag

Úgy veszem ki ezekből, hogy nekem kell valami progit írni....:O

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#1724) Benőke válasza wnix (#1723) üzenetére


Benőke
őstag

Nekem is voltak hasonló gondjaim.
Annó a Seti Proxy Java -s cuccal oldottam meg a Seti Classic ban.
Azóta már nincs szükségem ilyen progikra, de nem lehetne, hogy egy Proy -t telepíts arra az egy gépre ami hozzá férhet a nethez? :D
Mert akkor ezen az egy gépen keresztül a megadott porton át közveteten hozzáférhetnének a nethez a BOINC -es kliensek.
Meg lenne net is. :DD

BOINC -nek viszont mindenképpen a 4.25 -ös veriótkell használni, mert a 4.19 nek vanak még Proxy autentikációs nyavajájuk. Bár nem tudom mi olyan marha nehéz ebben, hogy jó ideje hol rossz, hol meg jó. :U

(#1725) wnix válasza Benőke (#1724) üzenetére


wnix
senior tag

Proxy-val lesz megoldva, de a csomagellenőrzést még át kell fabrikálnom, ami BOINC-al jóval komplikáltabb lesz. :F Addig is Seti-classicban csinálom tovább :)

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#1726) KPepe válasza wnix (#1725) üzenetére


KPepe
senior tag

De azt már minek? Mindjárt megszűnik, és ezeket a resultjaidat már nem viszik át a BOINC-hoz - nem mintha lenne jelentősége, mert nem ért semmit.

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1727) wnix válasza KPepe (#1726) üzenetére


wnix
senior tag

Ezt a ''mindjárt megszűnik'' dolgot már egy évvel ezelőtt is hallottam...
Ha netalán előbb leállítják a Seti-classic-ot és addig nincs egy szerver-progim, akkor kénytelen leszek leállni a számolással.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#1728) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Az új kliensek támogatják a duálprocesszort?Ill. kihasználják 100%-ban mindkét procit?

(#1729) Maverick14 válasza _Volkovy_ (#1728) üzenetére


Maverick14
tag

Igen már támogatják és megadhatod hogy max. hány procin fusson.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#1730) _Volkovy_ válasza Maverick14 (#1729) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Cool!

Vennem kéne egy négyprocis Xeon lapot,négy darab 700-as Xeon-nal.:D

(#1731) Maverick14 válasza _Volkovy_ (#1730) üzenetére


Maverick14
tag

Inkább egy 8 procis Opteron-os szervert. :DD
(No flame)

My other car is an F-14 Tomcat!

(#1732) _Volkovy_ válasza Maverick14 (#1731) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Akkor már egy komplett fürtöt,64db Opteronnal.:D

(#1733) wnix válasza _Volkovy_ (#1732) üzenetére


wnix
senior tag

Bővebben: link Windows emulációval ?

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#1734) KPepe válasza _Volkovy_ (#1732) üzenetére


KPepe
senior tag

üdv!
Nagyon tetszik az aláírásod!

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1735) KPepe


KPepe
senior tag

üdv!

Nem lehet valahogy leszoktatni a 4.25-ös BOINC-ot, hogy ne ugorjon fel a win elindulásakor? Én nem találom sehol...

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1736) #95904256 válasza KPepe (#1735) üzenetére


#95904256
törölt tag

Üdv!
Csak egy tipp...
A boinc grafikus felülete helyette én a parancssorost használom. A boinc_cli.exe megtalálható a boinc könyvtárban. Egyszerűen felvettem az ütemezett feladatok közé hogy minden gépindításkor indítsa el. Igaz, ilyenkor csak annyi látszik hogy eszi a processzoridőt a seti kliens.

(#1737) Anonym


Anonym
csendes tag

Újra bővült a PH. Üdv az új tagoknak, és gratulálunk a Ferinek.

Anonym

(#1738) Slax válasza Anonym (#1737) üzenetére


Slax
senior tag

Hm, egyáltalán PH! tagok ők? Mert nem rémlik, hogy ennyi női tagja lenne a PH!-nak arról a településről.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#1739) LukE


LukE
veterán

hogy alltok hibas WUkkal? Elmult nehany napban volt vagy 6-8 db 0-4 perc alatt ''elkeszulo'' (kb 4-5 napja szedtem le 1 rakat WUt, jo nagy kessbol dolgozok mostanaban a szerver leallasok miatt).
Geppel egyebkent latszolag minden rendben, tobb napos uptime, es gyak. egesz nap hasznalom.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1740) KPepe válasza LukE (#1739) üzenetére


KPepe
senior tag

Hát én eddig nem tapasztaltam. Tegnap tettem fe a 4.32-est, kipróbálom miben jobb/rosszabb. Majd kiderül.

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1741) Slax válasza LukE (#1739) üzenetére


Slax
senior tag

Legalább egy hónapja nem találkoztam hibással. Tárazok én is setidriverrel, de semmi.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#1742) #95904256 válasza LukE (#1739) üzenetére


#95904256
törölt tag

Érdekes, de BOINC alatt mintha több olyan csomag lenne amelyet idő előtt befejez a kliens. A régi, seti classic alatt kb. 3-400 csomgra jutott egy ilyen most meg átlag minden 15-20. csomaggal pár perc alatt végez.

KPepe:
A 4.32-es benchmark eredményei milyenek?
Mert úgy látom a benchmarkot időnként automatikusa futtatja a keretprogram, s ha akkor épp fut valami mellette akkor bizony bő egy hétig gyenge crediteket gyárt a masina...

[Szerkesztve]

(#1743) Anonym válasza Slax (#1738) üzenetére


Anonym
csendes tag

Hm, Csak tagok lehetnek , nélkülük nem lennénk 97-en. Lehet, hogy a PH összeredménye is szerényebb lenne nélkülük. Viszont te előkelőbb helyen lehetnél.

Anonym

(#1744) Slax válasza Anonym (#1743) üzenetére


Slax
senior tag

Nincs PH! regisztrációhoz kötve a csapatba kerülés, sajna nem is lehetne megkövetelni. A helyezésem meg abszolút nem érdekel, nem presztízsből csinálom, hanem csak. Pölö '98 óta, egy-két szám hílyán, megvan az összes színes ufó. Nem vok fanatikus, de szerintem az, hogy csak mi létezünk a nagy semmiben, erőssen valószínűtlen. Mint ahogy az is, hogy ezen a bolygón a mi civilizációnk az első.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#1745) KPepe


KPepe
senior tag

Ti milyen csapatról beszéltek? A BOINC-ban csak 75-en vagyunk.

mod:ja, megvan. de minek még a classicot nyomni?

[Szerkesztve]

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1746) KPepe válasza #95904256 (#1742) üzenetére


KPepe
senior tag

4.32-es sebességmérés eredmény:

1869 double precision MIPS (Whetstone) per CPU
3147 Integer MIPS (Dhrystone) per CPU

Természetesen minden egyéb alkalmazás lelőve, csak ez ment.

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1747) Slax válasza KPepe (#1745) üzenetére


Slax
senior tag

Mert nem tetszik a boinc. Majd ha végleg leáll a classic, akkor majd elgondolkodom rajta.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#1748) #95904256 válasza Slax (#1747) üzenetére


#95904256
törölt tag

Kipróbáltam hogy mennyire nehéz megbabrálni a seti classic-ot. Ugyan ráment a hétvége, de most van egy olyan kliensem, ami kb. 15-20 perc alatt végez egy csomaggal egy 1,2GHz-es Duronon. Innentől kezdve teljesen értelmetlenné vált számomra a classic, abban bárki csalhat...

Megjegyzés: Nem a program lett szupergyors, hanem minden csomag overflow-os lesz. Gondolom ha pár órát rászán valaki akkor megtalálja azt az ágat is amire a kód elején hivatkzva rögtön OF csomagot ad vissza. Innentől csak az a kérdés hogy mekkora sávszélessége van az embernek...

BOINC rulz!

Megjegyzés2: Kevésbé látványos a statisztika, de mint keretprogram tökéletesen ellátja a feladatát. Itt a csalást elég jól kizárták, ugyanis hiába produkálsz valamilyen módon kiugróan magas claimed credit értéket, a granted credit egy ''közép érték'' lesz...

(#1749) #95904256 válasza KPepe (#1746) üzenetére


#95904256
törölt tag

Elég gyengének tűnik az integer teljesítmény...
Ugye ez egy 2GHz-es Sempron? (2800+)

A 4.25-ös 2041 / 4831 értéket számolt a Duronomra (2,1GHz).

Mindkét érték egyformán fontos a claimed credit számolásához, ez azt jelenti hogy átlagosan rosszabbat telejesítesz mint a társgépek...

(#1750) KPepe válasza #95904256 (#1749) üzenetére


KPepe
senior tag

1854 Double precision MIPS
3144 Inreger MIPS

Hát nem tudom, ennyi a 4.25-össel. Most valszeg ennyit tud a proci. Jó lenne emelni az fsb-t, de egy grammot nem bír ki (a 12-es szorzó miatt) sajnos, pedig a 166 az nem sok.

Ez van, ezt kell szeretni.

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Seti@Home - Einstein@Home (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.