Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Seti@Home - Einstein@Home (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2701) róland válasza róland (#2699) üzenetére


róland
veterán

PayPal-on keresztül nem lehet nekik pénzt utalni?

Szerk: Most olvasom, lehet PayPal-on is támogatni őket.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2702) róland válasza csudri (#2685) üzenetére


róland
veterán

Én kaptam, de utánanézve a linkeknek, nem csak pénzel lehet őket támogatni. Elfogadnak pl hardvert is:

Első helyen pl. Opteron processzoros szervereket. (Vajon miért? Hajrá AMD!)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2703) DeFo válasza Petya25 (#2700) üzenetére


DeFo
tag

Na ne tessék leszólni az AMD-met. Rövid pórázon kell tartanom, mert átharapná a 630-asod torkát. :DDD :DDD
Én nem kaptam még semmilyen levelet. Ez most vajon jó vagy rossz? :F
Egyik nap kikapcsoljuk a gépek elrejtését, hogy megnézhető legyen mivel is nyomulunk.

May the Force be with you

(#2704) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én is kaptam mailt...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2705) #95904256 válasza DeFo (#2703) üzenetére


#95904256
törölt tag

DeFo, Petya! Szóljatok ha lehet kukucskálni a benchmarkjaitokat és a result fájljaitokat...
Addig meg gyűjtögessünk Conroe-ra... :)

Hja, róland!
Neten keresztül, kártyáról simán lehet utalni nekik.

(#2706) Petya25 válasza #95904256 (#2705) üzenetére


Petya25
addikt

Kaptunk levelet mi is, még gondolkozok rajta egy kicsit.
De ami érdekesebb, hogy nem lehet feltölteni egy kész csomagot sem, pedig az összes szerver megy. :F Vége a dalnak?

Miért nem adtak el annyi processzoridőt valakinek, amiből lehet finanszírozni a programot. Minden 100. csomag valami számolós meló lenne, nem az eget csekkolná. Biztos lenne rá kereslet.

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#2707) #95904256 válasza Petya25 (#2706) üzenetére


#95904256
törölt tag

Mások is jelezték a szerver gondot, majd megoldják.

Ezt a processzoridős dolgot hogy gondoltad?
Kinek a processzoridejét adná el kicsoda és kinek? :)
Érdekesen hangzik... :)

(#2708) Petya25 válasza #95904256 (#2707) üzenetére


Petya25
addikt

Szerintem vannak olyan cégek, amelyek ahelyett, hogy építenének egy CRAY, BlueGene, stb szuperszámítógépet, kiadnák a melót a BOINC-nak/ Setiathome-nak jópénzért. Ha megfelelően sok lé jönne be, akkor talán nem pénzt kellene kunyerálniuk, hanem finanszírozhatnák ebből a projektet. Nem tudom mennyibe kerül 31 gép és némi önkéntes munkaerő fentartása, de tutira kifutná belőle.
Például minden 100. kiadott csomag lehetne a fizetős project része, ezt közölnék mindenkivel és az 1% munka árán minden flottul menne.
Addig majd egy másik bekezdésben jutok el, hogy bizonyos méret felett, lehetne pénzt juttatni munkaarányosan a userek felé is. ;)

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#2709) #95904256 válasza Petya25 (#2708) üzenetére


#95904256
törölt tag

Minden 100. csomaghoz letöltenél egy új alkalmazást, ismeretlen méretű adatcsomaggal?
Mert gondolom akinek gépidő kell az nem az űrlénykutató programot akar futtatni, hanem mondjuk egy végeselem analízist, vagy valamiféle dinamikai modelszámítást, esetleg egy maze solvert, vagy animációt renderelni. Sajnos mindegyikhez más-más program kell.
Ráadásul valahogy gondoskodni kellene arról hogy a kedves userek ne leselkedjenek bele a csomagba. Mondjuk furcsa lenne ha egy cég féltett eljárása vagy éppen a feldolgozáshoz szükséges adatai illetéktelenek kezébe kerülne.
Pénz... pénz... pénz... a SETI/BOINC nem erről szól. :)

(#2710) Petya25 válasza #95904256 (#2709) üzenetére


Petya25
addikt

Letölteni nem szeretnék újabb és újabb progikat, pláne kezelhetetlen csomagmérettel nem. Én inkább hasonlóan kicsi csomagokra és egy szabványos eljárásra gondoltam, amit kidolgoznának az okosok. Én magát a Seti kódját, algoritmusát nem ismerem, de biztos lehetne olyat alkotni, ami több ügyfélnek is megfelel. Nem 2000 ügyféllel kell számolni, hanem először egy-két konkrét megoldással. A titkosítás az legyen az ő gondjuk, mindent én találjak ki? :D
Persze csak ötletelek és a processzoidőmet ingyen odaadom. :B

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#2711) #95904256 válasza Petya25 (#2710) üzenetére


#95904256
törölt tag

Esetleg egy on-line boltot lehetne nyitni, ahol lehet kereskedni a különféle projekt kreditekkel... :D

(#2712) Petya25 válasza #95904256 (#2711) üzenetére


Petya25
addikt

Akkor én most csöndben maradok és bevágom a durcit.
Kiforgatod a szavaimat.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#2713) #95904256 válasza Petya25 (#2712) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ugyan dehogy! Szimplán nem értek veled egyet.
Az on-line credit bolt meg poén volt, de van alapja. Már nem emlékszem melyik játékszoftvergyártó cég nyitott a szerepjátékainak egy on-line boltot ahol valódi pénzért lehet adni-venni a virtuális tárgyakat. Ha jól emlékszem 1-2 napra rá már voltak olyan leleményes hackerek akiknek multi-mega felszereléseik voltak és azt árulgatták. :)

(#2714) #95904256


#95904256
törölt tag

Petya, DeFo! Szerintem szemezgessetek a SETI oldalán a Top Computers-ből.
Nézzétek meg az ottani RAC értékeket, azoknak nálatok is jönni kellene ha megfelelő klienst és alkalmazást használtok... Tényleg 18 masinából áll a gépparkotok? Evvel olyan 10-12000-es RAC-ot kell hogy produkáljatok. Nálam az egyszem 1,8-as laptop hozott olyan 1200-1500 körül a konyhára.

[Szerkesztve]

(#2715) DeFo válasza #95904256 (#2714) üzenetére


DeFo
tag

Szia!
Igen 18 gép van a listában, de abból már nem mind aktív. Meg sok az otthoni gép, amik csak viszonylag keveset dolgoznak.
Hát ippeg hogy el fogjuk érni a mostani tempónkkal a 10k-s RAC-ot. Tehát még azért kicsit gyorsulni fogunk a mostani 8,5k-hoz képest.
Hogy tudsz egyetlen géppel ilyen szép eredményt produkálni?
Mi azzal a klienssel nyomjuk amit tőled töltöttünk le pár hónapja. Van annál jobb is már?
Láttam a Top_hosts oldalon, hogy olyami gépekkel mint amilyen nekünk is van akár 2*, 2,5* annyit csinálnak meg.
Üdv:
DeFo

May the Force be with you

(#2716) #95904256 válasza DeFo (#2715) üzenetére


#95904256
törölt tag

Egyelőre SSE gépekre még mindig a legyorsabb, de már régóta vannak SSE2 és SSE3 optimalizált kliensek is. A másik dolog amivel több creditet nyertek ha olyan BOINC verziót használtok amely nagyobb benchmark értéket ad vissza, vagy korrigálja a mérési eredményeket. SETI-ből Crunch3r honlapján találjátok a leggyorsabban, a BOINC-ból pedig a Trux félét illik használni, az a csomagok átlagideje alapján szépen korrigálja a dolgokat úgy hogy 32.00 credit/csomag átlag jöjjön ki. Aztán vannak kókány munkák amik egyszerűen csak bazinagy benchmark értékeket adnak. :)
[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#2717) róland válasza #95904256 (#2711) üzenetére


róland
veterán

Az nem lenne rossz!

És esetleg a cégeknek ''bérmunkában'' végzett számításokért megemelt kredit járna júzereknek.

Esetleg lehetne Hollywoodban házalni a filmstúdióknál. A legtöbb filmhez már most hatalmas számítási teljesítmény kell. Mondjuk renderelhetné a program a film egyes elemeit. Ha jó a csomagok elosztása, akkor egye-egy filmkockából nehezen lehetne összehozni a filmet.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2718) #95904256 válasza róland (#2717) üzenetére


#95904256
törölt tag

Vannak olyan reklám programok amit ha futtatsz a gépeden, akkor fizetnek érte. Gondolom hasonló összegű (sosemlátodafélcentedetsem) pénzt lehetne egy-egy ilyen munkára elutalni. Ez a bérmunka egyébként badarság, nem tudom miért hozzátok fel. Mit gondoltok, degeszre keresnétek magatokat egy tömeghardverrel? :)
Megjegyzem hogy vannak olyan szuperszámítógépes központok amelyek abból élnek hogy eladják a számítási kapacitásukat. Szerintem nem is sejtitek hogy ha fizetni kellene pl. a BOINC-os usereknek, akkor mindenki inkább egy-egy ilyen központhoz fordulna. Szerrintem kizárt dolog hogy ebben az esetben versenyképes lenne velük szemben egy mindenfelé szétszórt userekből álló hálózat. Ez alatt értsd azt hogy rohadt olcsón kellene adnod a CPU idődet hogy megérje valakinek is felfigyelni rád. Oksa?

(#2719) róland válasza #95904256 (#2718) üzenetére


róland
veterán

Én mondjuk arra gondoltam, hogy a BOINC adja a processzoridőt, meg összehoznak valami webes boltot, ahol a júzer levásárolhatja a kreditjeit.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2720) #95904256 válasza róland (#2719) üzenetére


#95904256
törölt tag

Jaaa... hát nem tudom... :)
Lehet hogy egy nagy ötlet ami megvalósításra vár...

(#2721) #95904256 válasza DeFo (#2715) üzenetére


#95904256
törölt tag

DeFo! Még valami amit nem említettem, bár lehet hogy ismerős.
Ha jók a benchmark értékeid az még nem garantálja hogy sok kreditet is kapsz. Ehhez biztosítani kell hogy a döntéshozatalban résztvevő 3 gépben mindenképp benne legyél. Ezt én úgy értem el hogy nulla méretű cache-sel dolgoztam. Ez akár 20-30% RAC növekményt is eredményezhet!

(#2722) róland válasza #95904256 (#2721) üzenetére


róland
veterán

Most ugyan SZTAKI-zom, de megpróbálom az optimalizált SETI klienst összehozni. Majd privátban kérek segítséget tőled.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2723) DeFo válasza #95904256 (#2721) üzenetére


DeFo
tag

Hát mi be vagyunk előre táblázva jó sok napra. Nem szeretjük a leállásokat. Így inkább biztosra megyünk. A legtöbb gépünk kibír egy nagyobb szerver megállást is.
De azért kösszi az infót :R , megnézzük ezt a lehetőséget is. Még az is lehet hogy megváltozunk. :D

Szerk:
Úgy látom épp most is áll minden. Egész nap vacakolt, de legalább ment.

[Szerkesztve]

May the Force be with you

(#2724) #95904256 válasza DeFo (#2723) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hali DeFo!

Nálam úgy működött a dolog hogy a SETI mellett volt egy kisebb prioritású projekt (2-3%) is, így ha a SETI állt, akkor addig azt nyomatta a BOINC. Egyébként a leállásokat is beleszámítva a +20-30% credit többlet ellensúlyozta a dolgot. Ilyen arányban úgysem ácsorognak a szerverek. :)

(#2725) DeFo válasza #95904256 (#2724) üzenetére


DeFo
tag

Nálam otthon van egy másik project is beállítva. Mégpedig az Einstein.
Bár nekem a Seti van háttérbe szorítva. Az Einstein eddig még sosem állt hosszabb ideig, vagy csak nem tünt fel. :F
De minden más gépen csak Setizünk, és törünk a csúcs felé. :D
Pár napon belül szerintem kiderül, hogy használ e nálunk valamit az újítás a BOINC-on vagy sem. De szerintem lesz olyan gépünk ami előre lép.
A Seti most már 2 napja nem ad új Unitot, és valami hétvégét emlegetnek. Ha addig nem lesz új munka, akkor lehet, hogy mi is megállunk.
De ez van. Az Én Einsteinem :C megy tovább. :DD
Priviben küldök egy ''hibaüzit'' gondolom te meg tudod mondani pontosan mit jelent.

May the Force be with you

(#2726) #95904256 válasza DeFo (#2725) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ha már Einstein akkor az A36 helyett a D40-et javasolnám.[link]

(#2727) DeFo válasza #95904256 (#2726) üzenetére


DeFo
tag

Lecseréltem. :R De egyelőre nem futott annyit, hogy meglássam a változást.
Hétvégén lesz az igazi teszt.
Most átlag 1:45 alatt csinál meg 2 Unitot. De ez csak a 2 magnak köszönhető.
Számottevő gyorsulás várható, vagy alig észerevehető?
Vagy majd kiderül? :DD

May the Force be with you

(#2728) DeFo válasza #95904256 (#2726) üzenetére


DeFo
tag

Na gyorsultam.
Számottevően. Mivel a Seti sajnos megint nem megy, így hamar kiderült.
Úgy néz ki most már kevesebb mit 1 óra alatt van meg 2 Unit. Haladok, de nagyon, ettől a progitól.
Köszke :R :R :R

May the Force be with you

(#2729) Petya25 válasza DeFo (#2728) üzenetére


Petya25
addikt

Jól teszed ha belehúzol az Einsteinben, a Seti nagyon hasít és lesz még jobb is.
Az előző 100k kredithez 11 volt szükséges, most elég volt 9 nap is hozzá.

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#2730) Petya25


Petya25
addikt

5 napja nem nezett be ide senki?
Tessék felpörögni egy kicsit PH-s Seti tagoknak.
Mi éppen rekordot rekordra halmozunk, most éppen bekerültünk sebességben az első 100-ba a világon! :Y Magyar honban már régóta mi vagyunk a leggyorsabbak. :D

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#2731) DeFo válasza Petya25 (#2730) üzenetére


DeFo
tag

Ne tessék annyira dicsekedni. :DDD
Még csak az átlag teljesítményünkel vagyunk az első helyen. Ahhoz, hogy mindenben az elsők legyünk Mo-on, kell még kb 6 hónap. Persze, ha addig a többiek nem gyorsulnak be.
De abban igazad van, hogy ez a topik kicsit lassan folydogál előre, pedig biztos sokan Setiznek innen. Vagy ha más projektet nyomnak az sem baj.Szerintem nem sértődik meg senki, ha olyan ír be aki más projectet csinálgat.
Úgyhogy tessék szerintem írni. Megosztani rosszat jó. :DD

May the Force be with you

(#2732) Seafood


Seafood
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Örömmeljelentembe, hogy én is csatlakoztam a PH! csapatához.

Üdvözlettel: Seafood.

(#2733) Petya25 válasza Seafood (#2732) üzenetére


Petya25
addikt

Örülök, hogy csatlakoztál, szükségünk van minden MHz-re. :D
Ha kérdésed van írjad bátran, segítünk.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#2734) Seafood válasza Petya25 (#2733) üzenetére


Seafood
csendes tag

Köszi,egyelörenincs kérdésem, szerencsére a fórum végig olvasásával minden kérdésemre választkaptam

(#2735) DeFo


DeFo
tag

Ákos!
Néha gondol egyet az Einsteinem, és nem tölt le új feladatot. Elfogy amit letöltött, és nem hajlandó újat kérni/kapni. Csak az segít, ha újra hozzáadom a projectet. Akkor megy egy darabig, aztán megint nem tölt le. Miért lehet ez?
Gyors kliens nélkül is csinálta ezt, tehát nem az lehet a gond.
Kicsit már idegesítő a dolog, mert tök jól haladnék.
Más nem talákozott ezzel a problémával?
Üdv:
DeFo

May the Force be with you

(#2736) #95904256 válasza DeFo (#2735) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ez vagy BOINC vagy hálózati probléma lesz. Csak annyit tudok javasolni hogy töröld, majd telepítsd újra a BOINC-ot.

(#2737) DeFo válasza #95904256 (#2736) üzenetére


DeFo
tag

Az alaplapi hálókártyámmal azóta gond van mióta megvan a lap. Lehet az a bűnös? :F
Pár nap és megvan az új lapom. Akkor az egészet újra telepítem. Ha még mindig élni fog a probléma, akkor nem tom mi lesz.
Köszke a segítséget. :R

May the Force be with you

(#2738) róland


róland
veterán

Visszatértem!

Ebben a hónapban ET és Albert a nyerők! :)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2739) Petya25 válasza róland (#2738) üzenetére


Petya25
addikt

Szoktad váltogatni a projekteket?
Mi kb 98% Setit és 2% Einsteint csinálunk.

Időközben ledolgozunk újabb 100k-t, ehhez már csak 8 nap kellett. ;]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#2740) róland válasza Petya25 (#2739) üzenetére


róland
veterán

Legtöbbet nálam is a SETI fut. Azon túl szoktam a többit kipróbálni: SZTAKI, Einstein, Climaprediction.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2741) Seafood


Seafood
csendes tag

Nálam csak a Seti fut.

(#2742) SaKaB-86


SaKaB-86
tag

Sziasztok! Gondoltam énis kipróbálom ezt a SETIs izét mit veszíthetek ugye le is szedtem a klienst (3.07) de az istennek nem akar felcsatlakozni regeltem minden de mindig vmi hibát ir ki próbáltam a preferences bent a 2 lehetőséget de semise. Meg nemtom miket kéne belöni! Chellos vok 2.5Mbit/512 a jólmemléxem meg 3.2es Barton 1giga DDR. És egyébként ettől a progitól kapok vmit vagy semi?mert olvastam hogy vmi képernyőkímélőt nézhetek vagymi na de azon mimegy egy nagy feketeség és kész?:D mert ha igen akkor kikapcsolom amonitort és ugyan ott vagyok;)

(#2743) róland válasza SaKaB-86 (#2742) üzenetére


róland
veterán

boinc.berkeley.edu

Erről a címről kellene letöltened a megfelelő BOINC klienst. Nálam a pár napos kliens veriószáma: 5.2.13

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2744) róland válasza SaKaB-86 (#2742) üzenetére


róland
veterán

A SETI most már csak része a BOINC-nak, de belőle fejlődött ki. BOINC-on belül nem csak ET, hanem más, előbb hasznot hozó kutatások számítására van lehetőséged (klíma előrejelzés, gyógyszer kutatások, stb.) Igazából a neted sávszélessége nem olyan lényeges, mert nálam a most számolt 10 csomag olyan 11 MB-nyi helyet foglal a gépen.

Ajánlom, hogy az előbb már linkelt oldalról töltsd le és telepítsd a BOINC kliens legutolsó változatát. Aztán telepítés után regisztrálj valamelyik projektben. Ehhez meg kell adni a projekt honlapjának címét, amit a boinc oldaláról elérhetsz. És létre kell hozni egy felhasználót.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2745) Petya25 válasza SaKaB-86 (#2742) üzenetére


Petya25
addikt

Szerintem Te valahogy a régit szeretnéd beüzemelni, de az dec 22-vel ''megszünt'', átalakult. Azóta egy BOINC nevű keretprogram alatt tudsz dolgozni, a Seti project ez alatt működik. Van hozzá hasonló módon működő más project is, nézz körül hátha érdekel más is, mehetnek egymás mellett is.

Innen töltsd le a BOINC keretprogramot: [link]
Ezután csatlakoznod kell egy projecthez amit futtatni szeretnél.
A Seti elérhetősége ez: [link]
Letölti rögtön a gyári klienst és dolgozik is. Ha gyorsabb kell, ami több kreditet hoz, azt itt találod: [link]
A keretprogi egy részét is érdemes cserélni amit itt találsz: [link]

Látom már róland is adott tanácsot. ;)

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#2746) SaKaB-86


SaKaB-86
tag

Uhhh köszike a választ mindenkinek!De akkor 1 vmit nem értek már csak most haleszedem ezt a bizonyos progit én kapok e azért vmit hogy 100%alékon megy a procim és elmondhatom hogy én is segitek a csilagászatban meg mittom én mibe :) szal ezenkívül mit nyújt ez a szolgáltatás?mert én ugytom hogy ez a setis dolog vmi távcsö képét teszi ki képernyővédönek de gyógyszernél vagyminél mit tesz ki? :B

(#2747) róland válasza SaKaB-86 (#2746) üzenetére


róland
veterán

Rosszul tudod. Nem teszi ki képernyővédőnek semmiféle távcső képét. Grafikusan megjeleníti a feldolgozás állását, egész érdekes kb. 4-5 percig, aztán visszacseréltem én is a hagyományos képernyővédőre.

Amúgy nagyon jól el van másik alkalmazások mögött. Én még Spellforce közben is hagyom menni a BOINC-ot. (Net, videózás, irodai munka mögött észre sem veszed olyan jól dolgozik, és alig fogyaszt erőforrást.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2748) SaKaB-86 válasza róland (#2747) üzenetére


SaKaB-86
tag

Hát akkor csak anyi haszna van hogy elmondhatom magamról hogy mien fasza gyerek vagyok hogy amit vettem gépet azt nem csak én használom hát nemtom igy akkor szerintem sztornozom...azt hitem hogy legalább ők is adnak vmit nem csakmi.:( De azért köcike

(#2749) róland válasza SaKaB-86 (#2748) üzenetére


róland
veterán

Akkor segíts a gyógyszerkutatásban, vagy a klíma-előrejelzésben. Azoknak nagyon gyorsan lesz haszna. (Igaz, hogy a gyógyszerekért továbbra is fizetned kell majd, de legalább lesznek korszerűbb gyógyszereink.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2750) SaKaB-86 válasza róland (#2749) üzenetére


SaKaB-86
tag

Na ez az amit az én hülye hozzá állásommal nem hieszek tom hogy velem meg ezzel a hozzá állásal van baj de ha a gyógyszer gyártás az én csori 3,2esemre szorúl aminek a villanyszámláját én fizetem akkor már nagy bajvan...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Seti@Home - Einstein@Home (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.