Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Seti@Home - Einstein@Home (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5451) coyote55 válasza Sotho (#5450) üzenetére


coyote55
őstag

Csak szólok, hogy jön a hideg, egy kis extra fűtés nem árt a szobában! ;) :D

Memento Mori!

(#5452) Sotho válasza coyote55 (#5451) üzenetére


Sotho
őstag

Akkor inkább egy mini ventillátort szerelek rá!

(#5453) Sotho


Sotho
őstag

Kiraktam a teraszra -2 fok van a chip 52 fokos, a pi-hez mérten tekintélyes bordával. És meleg a borda! Kell neki a légmozgás.
Jól megdolgoztatja a seti.

(#5454) coyote55


coyote55
őstag

Azt hiszem, lassan befejezem a SETI-nek a számolást. 2 millió kredit volt a kitűzött célom, az meg mindjárt megvan.
A kis ződ embörkék jól elbújtak, nem találjuk üket. ;)

Memento Mori!

(#5455) Darkness válasza coyote55 (#5454) üzenetére


Darkness
aktív tag

hehe.. akkor növekedik az esélyem, hogy én nevezzem el őket... :D tuti, hogy ha maradtál volna, akkor 2100000 nél találtad volna meg a jelet... :) most már én fogom... :P

[ Szerkesztve ]

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#5456) coyote55 válasza Darkness (#5455) üzenetére


coyote55
őstag

Amit meg kezdek nagyon unni, az állandó tarhálás. :(((
Nyugdíjasként nem tudok nekik utalni :(
Letiltani meg nem akarom őket, mert mit lehet tudni? :F

Memento Mori!

(#5457) Sotho


Sotho
őstag

A tegnapi leállás óta nem jön seti csomag, pedig épp most sikerült megoldanom az rpi3 hűtését.
Kiderült hogy egy kis áramló 25 C levegő ~ 6 fokkal kevesebbre behűti mint a -2 fok passzívba egy felül nyitott cipősdobozban. :D

29 Nov 2017, 7:20:47 UTC Elkészült és jóváhagyva 47,167.58 46,731.91 107.42 SETI@home v8 v8.06
arm-unknown-linux-gnueabihf

[ Szerkesztve ]

(#5458) Sotho válasza coyote55 (#5456) üzenetére


Sotho
őstag

És tényleg tarhálnak most kaptam én is meg a levelüket 2x is! :D

[ Szerkesztve ]

(#5459) C0d3r válasza Sotho (#5458) üzenetére


C0d3r
addikt

Úgy tűnik bejött nekik, megdőlt a havi rekord. :)
Legnagyobb adomány ebben a hónapban potom 9.500 USD, valaki nagyon szívén viseli a projektet. :))

[ Szerkesztve ]

(#5460) coyote55 válasza C0d3r (#5459) üzenetére


coyote55
őstag

Vagy nagyon unta már a tarhálást...
Elképzelhető, hogy úgy adott nekik pénzt, hogy hozzá többé ne menjenek :N

Memento Mori!

(#5461) Darkness válasza coyote55 (#5456) üzenetére


Darkness
aktív tag

én nem foglalkozok nagyon vele.... :) egyszer egyszer kapok valami levelet, de nem tudom elolvasni... :N
így nem foglalkoztat. elég lesz a villanyszámlát kifizetni, majd jövőre, amikor jön az összesítő... :DD

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#5462) Sotho


Sotho
őstag

Na setit nem kapok rpi3-ra , einsteint meg inkább gpun számolok. :U

(#5463) coyote55 válasza Sotho (#5462) üzenetére


coyote55
őstag

Miért nem kapsz?

Memento Mori!

(#5464) Sotho válasza coyote55 (#5463) üzenetére


Sotho
őstag

Nem tudom, volt 4 darab azóta semmi.

(#5465) Sotho


Sotho
őstag

Most látom az üzik között hogy adatbázis problémáik vannak.

[ Szerkesztve ]

(#5466) coyote55 válasza Sotho (#5465) üzenetére


coyote55
őstag

Na látod...
SETI helyett én is Astropulse-t kaptam.

Memento Mori!

(#5467) Sotho


Sotho
őstag

Simán belassul a felére az rpi3 ha kevés neki az áram...ez csak a számolási időből derül ki.
Ha jól tápolom meg passzívan 80+ fok! De rászerkesztettem egy venit! :D
most 30 fokos a hideg padláson 100%-on terhelve. Ha 1000 pont/napot hoz setiben az már jó!

[ Szerkesztve ]

(#5468) Sotho válasza Sotho (#5467) üzenetére


Sotho
őstag

Kicsit túlbecsültem, ha 3-400-at hoz az már jó, sajnos az egy maga levetített teljesítmény 4 szál egyidejű használata esetén drasztikusan romlik. Viszont állandóra be tudtam állítani egy intel gput setire ,amikor nem használom a gépet a munkahelyen , ezt észre sem veszem szóval teljesen fájdalommentes. :)

(#5469) Pulsar


Pulsar
veterán

én is rpi-vel számoltatnék, de nem kapok feladatot setit. Ez normális?

(#5470) Pulsar válasza Pulsar (#5469) üzenetére


Pulsar
veterán

elindult :)
Bár valami még nem kerek szerinte.
Az első csomagot kiszámoltam 1óra 10 perc alatt a második pedig "hiba történt a számolás közben" hibára futott.
Ez volt 14:11-kor, a következő csomagon pedig azóta is dolgozik. Majd meglátjuk mi lesz :)

(#5471) coyote55


coyote55
őstag

Sziasztok!
Hogyan lehet kérni oklevelet, hogy mióta csinálom, és hány kreditem van?

Memento Mori!

(#5472) Pulsar válasza coyote55 (#5471) üzenetére


Pulsar
veterán

a saját oldaladon van Számítás csoport alatt az oklevél gomb.
Ott rányomsz és már csinálja is :)

(#5473) Plasticbomb válasza Pulsar (#5472) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Köszi, ez a tipp jó nekem is.

Plusz pont ma állítottam az RXVEGA64et is az RX480at kicsit be. Ne mindig csak cryptomining menjen...

Szal kicsit értetlenkedtem, mikor nem sikerült, csak sokadjára megtalálni a lunaticsot... Ma már nem kell? Annyira rendben futnak az appok?

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5474) Sotho válasza Pulsar (#5470) üzenetére


Sotho
őstag

Toljál föl rá egy conky-t és monitorozd a hőfokokat, nekem egy pi-s viszonylatban nagy borda van rajta de passzívban csak 1 szálon tolhatja mert különben ez is túlmelegszik. (Nekem rpi3 van)

[ Szerkesztve ]

(#5475) Joci10 válasza Plasticbomb (#5473) üzenetére


Joci10
őstag

Lunatics: inkább az van a háttérben, hogy már nem foglalkoznak vele annyira. A lunatics.kwsw.info oldalán már nem is követik a változtatásokat (2 éve a honlapjuk sem frissült), pedig még ők kezdtél el az egészet, és folyamatosan frissítették is. Tavaly a 'legfrissebb'(?) verziót (0.45 beta 6) a mikesworld.eu oldalon találtam meg, de már lehet, hogy azt sem fejlesztik tovább.

(#5476) coyote55


coyote55
őstag

Srácok, én elköszönök, 2000000 kreditet akartam elérni, ez tulajdonképpen teljesült is. Sokat áldoztam erre a projektre, mert fontosnak éreztem.
Elég volt abból hogy éjjel-nappal ment a gép, mert a nyögdíjat nem a legyek hordják össze. A kis ződ embörkéket keressétek tovább ti.
Legyetek jók, okosak, és szépek - mint én :D

Memento Mori!

(#5477) Sotho válasza coyote55 (#5476) üzenetére


Sotho
őstag

:R :R :R gyere wcgézni! Csak cpu nem széthajtva.

[ Szerkesztve ]

(#5478) Pulsar válasza Sotho (#5474) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszönöm, erre gondoltam én is mert nincs rajta borda még :) (nekem is rpi3)

(#5479) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Kicsit kihalt a topik.
Évek után megint elkezdtem futtatni a boinc-ot, méghozzá a boinctui verzióját (linux).
Valamit meg kellene oldanom a xorg-ban, hogy kapjon a GPU is feladatot, mert amúgy nem kap (nvidia). Mindenesetre kevesebb mint egy hét alatt összerántottam 16 ezernyi pontot egy 35W TDP-s intel prockóval, úgy, hogy nem is futott mindig a kliens. Még régen, amikor phenom II-m volt, sokkal lassabban csinált meg 1-1 csomagot. Most max félóra kb., pedig nem is magas az órajel.

Ja nálam egyelőre csak a SETI :K De elég jól haladnak, már június végi határidős csomagok vannak. Ennyire nincsenek feladatok, vagy ilyen sokan nyomják? Azt látom, hogy a seti-é az egyik legnagyobb user base.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5480) Plasticbomb válasza Apollyon (#5479) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nézd meg, hogy vannak-e CUDA csomagok (gondolom vannak, de ellenőrizd), és lehet nem ártana átnézned az OS-ed CUDa platform képességeit, egyáltalán működik-e rajta. lehet hiányzik a szükséges "driver"/csomag.

Más:

Adott projecteb belül, tudja valaki, hogy hogyan tudom állitani a különböző IGP -GPu task/ eszközöket?

Konkrétan Collatz-ra gondolok, App_config.xmlben beállitottam:

<app_config>

<app>
<name>collatz_sieve</name>
<gpu_versions>
<gpu_usage>0.5</gpu_usage>
<cpu_usage>0.1</cpu_usage>
</gpu_versions>
</app>

</app_config>

Vagyis minden gpu két feladatot kap (van egy RX480 és egy RXVEGA64 a gépben, és egy IRIS Pro 6200 IGP a cpuban), de én azt szeretném, ha az IGP csak 1 feladatot kapna, mig a két VGA kapna 2/ kártya. Erre van valami kisokos?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#5481) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Valami nem stimmel itten. mióta felraktam az Intel legújabb driverét a VGA-25.20.100.6709 azóta a BOINC azt írja, GPU hiányzik. Belefutott valaki már ebbe?

BOINC 7.14.2 + LUNATICS 45b6

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#5482) Darkness válasza Darkness (#5481) üzenetére


Darkness
aktív tag

igen Én.
Kérdésedben, a válasz is megadatott. Szedd le az új Drivert és rakd vissza az előzőt. :) :DD

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#5483) Kékes525


Kékes525
félisten

Mi az előnye annak, hogy a Setit virtulboxban futtatom? Lehetőség van a site-on ilyennek a letöltésére is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5484) C0d3r


C0d3r
addikt

Leáll a SETI@Home... Mondhatjuk, hogy egy korszaknak vége.
Immár 14 éve, hogy engem magával ragadott ez az egész distributed computing világ. Szoktuk mondani, hogy semmi se tart örökké, de azért remélem még sokáig lesznek hasonló izgalmas projektek.

[ Szerkesztve ]

(#5485) Sidaries válasza C0d3r (#5484) üzenetére


Sidaries
őstag

Most olvasom én is. 20 éve fut minden gépemen a Seti, közben megörököltem a Prohardver! csoportot, érdekes lesz, hogy mást fog számolni, és nem megy az ufófigyelő.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#5486) Darkness


Darkness
aktív tag

én itt kiszállok... :) 34,8 M kreditet hoztam össze... most már inkább spórolok a villanyszámlán. :) (jó lesz majd sörre) :D

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#5487) coyote55


coyote55
őstag

R.I.P. SETI :O :(((

Memento Mori!

(#5488) C0d3r válasza Darkness (#5486) üzenetére


C0d3r
addikt

Kissé rossz szájízzel állítja le a klienst az ember, amikor úgy fejeződik be egy projekt, hogy elfogyott a pénz a működtetésre, vagy szimplán bejelentik hogy "nincs mit feldolgozni" - különösebb eredmények nélkül. Amikor elolvastam a hír címét, azt hittem meglettek a zöld emberkék, amiatt áll le. A hivatalos közlemény több mint fura, SETI-nél az elfogyott a meló kb. lehetetlen, hiszen végtelen mennyiségben lehet pásztázni a világűrt. Mert ugye ki tudja mikor jön a jel... Szvsz biztos más (is) van a háttérben, amit sose tudunk már meg (megvont támogatások stb.).
Ilyenkor gondolkodóba lehet esni, hogy van-e értelme bármelyiket is futtatni, van/lesz kézzel fogható eredménye a pluszban felhasznált áramnak? Én mondjuk Einstein-es vagyok, de látni kell, hogy a szerver státusz oldalon szereplő számok közel se adnak valós támpontot a projekt haladását tekintve. Lehet, hogy holnap egy bejelentés után ott is leállítják az ütemező szervereket...

(#5489) róland válasza C0d3r (#5488) üzenetére


róland
veterán

Szerencsére csak a SETI@Home áll le, maga a SETI folytatódik tovább.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5490) coyote55 válasza róland (#5489) üzenetére


coyote55
őstag

Ennek mi értelme van? Túl sok az összegyűjtött adat? :F

Memento Mori!

(#5491) Sotho


Sotho
őstag

Megtalálták az alieneket és nem akarják elmondani. :D

Gyertek wcg-be ha hegyekben áll a számítási kapacitás.. :))

[ Szerkesztve ]

(#5492) Kékes525


Kékes525
félisten

[UFO-videókat tett közzé hivatalosan a Pentagon?]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5493) Csiga69 válasza Kékes525 (#5492) üzenetére


Csiga69
tag

Hát megnézni ezt a 12 perces riportot elfecsérelt idő volt, mert pont a felvételekről semmi újdonság nem derül ki belőle.

Mivel a felvételek eredetiségét a hivatalos közlésük után nincs értelme vitatni, ezért csak azok tartalmáról lehet fantáziálni (vitának azért nem nevezném, mert alaptalan a felvételeken látható dolgokat más tényekkel összekapcsolni). A riport még odáig sem megy el, hogy ezeket a fantáziákat alaposan körüljárja, és tudatosítsa azt, hogy ezek csak fantáziák.
Egyébként maguk a felvételek már évekkel ezelőtt kikerültek az internetre, most csak a velük kapcsolatos találgatások számát szeretné csökkenteni a Pentagon a hitelességük elismerésével. (Vagy esetleg egyéb céljaik vannak vele, lásd alább.)
A felvételeken szó szerint UFO-k vannak, magyarul azonosítatlan repülő dolgok (direkt nem tárgyat írok, mert még az sem biztos). Tehát azonosítani nem lehet őket, csak fantáziálni az eredetükről.
Ezek a fantáziák (kb. csökkenő valószínűségi sorrendben) a következők:
1. Valamilyen nem teljesen ismert természeti jelenség pl. gömbvillám, stb. Mondjuk pont az ezeken a felvételeken látható dolgokról ez kevéssé valószínű (és az egyenesen kizárt, hogy meteor lenne bármelyik - ezt azért tudták volna azonosítani a pilóták is). Pont az teszi érdekessé hogy elismerték a hitelességüket, hogy a rajtuk látható dolgok mibenlétéről fogalma nincs a Pentagonnak sem. Katonákról lévén szó ez ritkaságszámba megy, le a kalappal ezért.
2. Szupertitkos amerikai (orosz / kínai stb.) repülőgépek (az 51-es körzetből), amiről a "mezei" légierőnek sincs tudomása.
3. A 2-es pont csak a készítők ismeretlen (rejtett) földi civilizáció képviselői (atlantisziak, gyíkemberek, delfinek, déli sarkra menekült nácik stb.)
4. A 2-es pont csak a készítők ismeretlen földön kívüli civilizáció képviselői. Ebben az esetben az UFO-k szükségszerűen egy még magasabb szintű technológiai fejlettséggel rendelkeznek, mely lehetővé teszi a gyors bolygóközi / csillagközi / intergalaktikus utazást.

Ezeket még meg lehet spékelni különféle - magyarázatnak tűnő - összeesküvés elméletekkel (az UFO-k, gyíkemberek stb. együttműködnek a valamelyik kormánnyal, esetleg ők maguk a világkormány, stb.), de ez inkább csak árt az igazság kiderítésére tett erőfeszítéseknek.

A fenti fantáziákban lehet hinni, de attól még fantáziák maradnak. Ne essetek nekem se pro, se kontra. Én el bírom viselni azt a tényt, hogy nem minden jelenségre tudunk magyarázatot adni (még) (és lehet, hogy jobb is így), és ezt a hozzáállást javaslom mindenkinek.

Természettudományos és politikai ismereteket is figyelembe véve a magam részéről a legvalószínűbbnek a 2-es magyarázatot tartom. A lopakodó bombázók is már 10 éve hadrendbe voltak állítva, mire nyilvánosságra került a létezésük. Mondjuk arról tudott a "mezei" légierő (legalábbis nagyon remélem), mert ők tartották hadrendben. Azonban ilyen képességű repülő eszközök létezése mindenképpen sokkal fejlettebb meghajtási technológiát (=fejlettebb természettudományos ismereteket) igényel, nyilván a többi technológiája is sokkal fejlettebb lehet (=nem érdemes rálőni). Ezért nyilvánvalóan érdemes szigorúan titokban tartani őket, mert ha az ellenség tudja, hogy ezek ember által készített eszközök, akkor ők is ki tudnak fejleszteni ilyet, és akkor elvész az a technológiai fölény mely a következő háborús győzelem biztosítéka. Azért is érdemes ekkora horderejű technológiai fölényt még a saját haderők előtt is titokban tartani, nehogy egy forrófejű katona a biztos győzelem tudatában megnyomja a "nagy piros gombot" mellyel leradírozza az ellenséget a bolygóról. Az biztos, hogy a szándék már most is megvan ilyen technológia kifejlesztése bármely oldalon. Lehet, hogy a felvételek hitelességének elismerése egy amolyan "tudjuk, hogy ti tudjátok, amit mi is tudunk" játszma része, magyarul az ellenség is kezdi elérni ezt a technológiai fejlettséget, ezért mutatunk neki olyan felvételeket, melyről az ellenség tudja, hogy nem a saját fejlett (esetleg kísérleti) haderejét látja gyakorlatozni, hanem a mieinket. Ezzel elejét lehet venni annak, hogy az ellenség forrófejű katonája nyomja meg a saját "nagy piros gombját".

Azt is nagyon valószínűnek tartom, hogy vannak más értelmes lények is rajtunk kívül (leginkább rajtuk kívül) az univerzumban, és remélem, hogy létezik olyan technológia, mellyel lehetséges megkerülni a fénysebesség által jelentett korlátot. Ha ilyen technológia mégsem létezik (és nagyon úgy fest, hogy nem létezhet), akkor a felvételeken látott dolgok szükségszerűen földi (legfeljebb naprendszeren belüli) eredetűek.

[ Szerkesztve ]

(#5494) Dévacsen válasza Kékes525 (#5492) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ha érdekel a téma és még nem láttad ezt a 6 részes doku sorozatot(lesz majd folytatása ha jól tudom)ajánlom figyelmedbe.Unidentified: Inside America's UFO Investigation

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#5495) Szmuki


Szmuki
tag

Sziasztok!
Miért nem kapok csomagokat?

''Semmi indoka annak, hogy bárki is számítógepet akarjon otthonra.'' Ken Olson, a Digital Equipment Corporation elnöke es alapítója (1977)

(#5496) Kékes525 válasza Dévacsen (#5494) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, megnézem. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5497) Szmuki válasza Szmuki (#5495) üzenetére


Szmuki
tag

Most olvasom lent! Hát szomorú vagyok Én is...
mindegy remélem a website-ot eredményekkel nem lövik le.
Hogy idézzek magamtól a User oldalamon:
"Az Ismert világegyetem emberi léptékkel felfoghatatlan! Így igen nagy az esélye annak, hogy máshol is van értelmes élet, nem csak a Föld nevű bolygón!
Csak fel kell venni velük a kapcsolatot.......vagy megtalálni Őket."

''Semmi indoka annak, hogy bárki is számítógepet akarjon otthonra.'' Ken Olson, a Digital Equipment Corporation elnöke es alapítója (1977)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Seti@Home - Einstein@Home (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.