Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#1701) lockdown90 válasza makoss (#1700) üzenetére


lockdown90
senior tag

okes koszi ranezek melyik a hasznalhato

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#1702) Tompie válasza makoss (#1700) üzenetére


Tompie
őstag

Az a baj, hogy ezeken már mind túl vagyok :(

(#1703) petakpa1 válasza makoss (#1700) üzenetére


petakpa1
őstag

Nem lehet azt valahogy ezeket a streamlistákat egyszerűen beimportálni Serviio-ba? Nincs kedvem egyenként kézzel beírogatni őket...

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#1704) makoss válasza Tompie (#1702) üzenetére


makoss
veterán

Mi nagy?

(#1703) petakpa1: Tudomásom szerint nem, de a VLC-s linkeket úgy is lehet egyenként, hogy miután megnyitottad a VLC-t, nyomsz egy Ctrl+v -t és enter....jobbat nem tudok

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1705) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

én még mindig Digisport2 streamot keresek

(#1706) Tompie válasza makoss (#1704) üzenetére


Tompie
őstag

Ezt mire érted, hogy mi nagy ? :)

(#1707) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok,

korábban volt róla szó, hogy jelentős javulás érhető el, ha a TV-t kábellel kötjük a routerra a wifi kapcsolatnál (n-es wifi).

Így FhD (mkv) anyagokat is gond nélkül átvisz, de a BD50-et így sem vitte át, kb. percenként beakadt!

Üdv!

(#1708) eFeMeR74 válasza Aske (#1707) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Igen, de cabel és cabel közt is van különbség :)

Lehetőség szerint utp cat 5c vagy utp cat 5e kábel használata javasolt.

UTP Cat5E

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1709) makoss válasza Tompie (#1706) üzenetére


makoss
veterán

Bocs, félreolvastam :B

(#1708) eFeMeR74: Szia! Rég jártál erre! Tudol valami jót, újjat Serviio ügyben? :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1710) ilgatto válasza makoss (#1694) üzenetére


ilgatto
tag

Köszönöm! :)

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#1711) eFeMeR74 válasza makoss (#1709) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Hali!

Nem sajnos semmi újat nem tudok, mivel elméletileg tudod, hogy nem foglalkozom már a serviioval :)
Csak kaptam egy privi üzit és megnéztem miről folyik éppen a téma. Szerintem már mindent megtudtok oldani :) Viszont esetleg ezt a linket megnézhetnétek, hogy viszi-e a serviió (nálam nincs telepítve).

Elméletileg magyar és fut is rajta pár műsor. (legalább is android telefonon müxik az iptv appal)

http://01.gen.tr/HasBahCa_IPTV/magyar.m3u

http://database.freetuxtv.net/playlists/playlist_webtv_hu.m3u

köszi

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1712) makoss válasza eFeMeR74 (#1711) üzenetére


makoss
veterán

Igen, azt mondtad korábban, viszont azt meg lehet én nem mondtam, vagy nem emlékszem, hogy Serviio-val meg VLC streamokkal a Netboard fórum is foglalkozik, nem tudom ismered-e, néha van mikor onnan nyúlok le linkeket :DDD
Egyik ismerősöm állandóan a NAS-ra venne rá, hogy milyen jó, de azt nem ismerem, ezt meg már valamivel jobban, báár vannak rejtélyes problémái, amire inkább te tudnád a választ :K
Köszi a linkeket, megnézzük! :R

(#1710) ilgatto: Szivesen!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1713) makoss válasza eFeMeR74 (#1711) üzenetére


makoss
veterán

Nállam megy mind a 2 link, de csak a VLC-vel, biztos arra van, Serviionál ellenőrzésnél szinte rögtön beteszi a piros x-et :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1714) eFeMeR74 válasza makoss (#1712) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Köszi !

Pedig a NSA nagyon jó dolog (nekem is az van NSA-310 van itt fóruma is):) A serviiot teljesen kiváltja :) Nekem egy 1tb wincsi van benne- webes felületről elérhető (akkár telefonal is és ki- be kapcsolható) A torrent kliens is azon fut nem kell hozzá számítógép :)

NSA Fórum

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1715) makoss válasza eFeMeR74 (#1714) üzenetére


makoss
veterán

Köszi, majd megnézem, emlegetik, hogy nem kell mennie a gépnek, az meg tán minimális áramot fogyaszt :K
Elég sokféle van, az ismerősömnek is asszem 1 terrásan megy, csak azt nehezményezi, hogy Linuxal megy :U

Majd szétnézek arra, köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1716) makoss válasza eFeMeR74 (#1714) üzenetére


makoss
veterán

Rákerestem, nem is drága, nem úgy mint amit én korábban néztem: QNAP HS-210 veszett drága :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1717) eFeMeR74 válasza makoss (#1715) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Igen Linux, de webes felületről winfos (win7), böngészőből tudod kezelni, állítani mint a routereket :)
Nálam ráadásul fix ip vel igy néz ki 192.168.0.31 (NSA-310 miatt:))

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1718) RudY válasza eFeMeR74 (#1717) üzenetére


RudY
addikt

Erről, ezen is vidáman futhat(na) a Serviio ;)

(#1719) eFeMeR74 válasza RudY (#1718) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Igen :) Lehet hogy egyszer belekerül vagy egy vállalkozó szellemű csinál rá , de szerintem itt már nincs jelentősége :)) bár ki tudja, ha lesz rá igény.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1720) makoss válasza eFeMeR74 (#1717) üzenetére


makoss
veterán

Néztem ezt is, meg a qnap NAS tesztjét is, egész beállítás arzenálja van, hihetetlen mik vannak rajta, persze a 85%-a kínai nekem, de érdekes alternatíva! :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1721) RudY válasza eFeMeR74 (#1719) üzenetére


RudY
addikt

Hogyne lenne rá igény, kb. 2009 óta ;) Mivel Linux alapú szerverekhez készült elsősorban, a Win változat csak később lett érdekes. Minden (normális) NAS Linux alapú, csak éppen van amelyeik gyártó korlátozza a telepíthető csomagok lehetőségét, és inkább a saját változatait erőlteti. A Synology pack is külön elérhető. Nálam is van mini NAS, de arra sajnos nem lehet rásütni, maradt a miniDLNA. Viszont az androidos boxokat is egyre többen égetik át Linuxra, így viszont szinte fillérekből kihozható egy otthoni médiaszerver :K

[ Szerkesztve ]

(#1722) davz válasza Drag77 (#1604) üzenetére


davz
csendes tag

van a spotifynak sajat appja tv-re

(#1723) Melorin


Melorin
addikt

Youtube-os videókat hogy lehet feltöltés szerint rendezni? Tudom, hogy a most_recent-el kéne valamit csinálni, de hogy mit, passz

(#1724) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
M1-hez tudtok adni linket? Jó lenne nézni a magyar meccset.
Köszönöm

(#1725) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Biztos én vagyok a láma, de valamit elszúrtam a serviioval. Korábban ment rendesen, majd jött egy Java frissítés, ami után kiírta, hogy nem tud indulni, keressek más rendszerű Java-t. Valami 3 betűs rövidítés volt, de semmi ilyesmit nem találtam.
Gondoltam újrahúzom a serviiot a legújabbal, hátha majd akkor jó lesz, de így sem megy.
Ott a perogram az automatikusan indulók közt, de bármit csinálok, nem bírom a konzolt előcsalogatni.
Próbáltam csempék alól simán, és rendszegizdaként a servert, és a konzolt is, ezer féle módon, próbáltam mappából ugyanígy, eredmény nélkül.
A feladatkezelő folyamataiban nincs benne, szolgáltatások fül alatt leállítva jelöléssel megvan. Hiába próbálom indítani jobb gombbal, innen sem lehet, egy villanás után megint leállítva kiírás lesz.
Ha a szolgáltatásokból próbálom, kapok egy hiba üzenetet, hogy a folyamat nem várt módon állt le, hiba 1067.
Valakinek valami ötlet?
Előre is köszönöm!

(#1726) makoss válasza dudi6 (#1724) üzenetére


makoss
veterán

Szia! Netboardon feszt foglalkoznak amolyan XBMC.13.2. + Addon.Pack.1.2.0 progikkal, de én nem nézem őket semmibe, hiába gyüjti össze a csatornákat, b@szhatja ha egyik sem megy :DDD
[link]

(#1725) dodopek: Szia! Próbáltad újratenni a Serviio-t? ...vagy esetleg átnézni ennek a topiknak az 1.hsz-étől nem-e kimaradt valami?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1727) eFeMeR74 válasza dodopek (#1725) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Szia!

Valószínű a frissítés miatt ütközés van. Egy "jó" uninstall progival szedjél le minden maradvány filet is mind a serviioból mind pedig a javából is (revouninstall+ccleaner javasolt) Utána egy restart és csak utána pakolj vissza mindent sorban.Ha igysem müxik akkor egy rendszervisszaállítást esetleg arra az időpontra amikor még minden müködött rendesen :)
A java frissítésekkel csak óvatosan, mert nagyon instabillá tudja rakni a serviiot (ő is java alapu, de mégsem :))
Én nem is javaslom, ha egy rendszer jól müködik nem kell hozzányúlni :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1728) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Korábban olvastam én is, hogy a Java frissítése össze zavar(hat)ja a Serviio-t.
Ennek köszönhetően, nem is frissítem se a Serviio-t se egyebet. Így működik, így tökéletes.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#1729) dodopek válasza eFeMeR74 (#1727) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm a választ!

(#1730) eFeMeR74 válasza dodopek (#1729) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Nincs mit :)

Ugyan elfelejtettem megkérdezni, hogy milyen op rendszert használsz, mert a 8 java felett nem lehet xp- re rakni. És a telepítést is a javaval kezd utána a serviio.
Jelezd, ha esetleg valahogy sikerült megoldanod a problémád.

Java

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1731) dodopek válasza eFeMeR74 (#1730) üzenetére


dodopek
addikt

Igen, nekem is elég amatőr lett a leírásom.
Természetesen megvolt a reinstall, és 8.1 prof x64 a rendszer.

(#1732) makoss válasza eFeMeR74 (#1727) üzenetére


makoss
veterán

Szia!

Én meg jelenleg még mindig a PC képét szeretném tévére küldeni, tovább lépve a serviio-ról, már szinte minden meg lenne, a billentyűzethez és egérhez az aktív USB hosszabbító ami 10 méter hosszú, ehhez a kettőhöz jó, még webkamerát is megnéztem, az is jó, korábban egy König HDMI Extendert is beszereztem, egy darab 28, és egy darab 25 méter hosszú UTP kábellel teszteltem le működik-e, jó volt, de méretre kellett vágni, egy darab 14 méter hosszú kábelt csináltam a háromnegyedénél elvágva és egy ilyen toldóval közbeiktatni, hogy az ajtót ha kell be lehessen zárni, meg még egy ugyan ilyen 14 méter hosszú UTP kábelt ilyen toldóval, mert párban kell használni, de mivel én régebben a Serviio miatt 2 RJ45-ös dugóval elszenvedtem, már 8-al nem fogok, nagyon macerás, de lehet szervizesnek is, mivel mindegyiket elbaszta, kotyog az összes aljzatban! :O :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1733) goro1000


goro1000
aktív tag

Sziasztok
Serviion keresztül szeretnék streamelni csatornákat a tvmre de sehogy se sikerül. Lan kábelell.
A tv Philips 42 pfh 6309.
A filmeket sikerült de streamelés nem.

(#1734) makoss válasza goro1000 (#1733) üzenetére


makoss
veterán

Szia!

Streamokat az aláirásomban szereplő linkből szedhetel, ha találtál működő linket, így tedd be:
[link]

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1735) goro1000 válasza makoss (#1734) üzenetére


goro1000
aktív tag

Szia

Hiába úgy csinálom ahogy te mondod akkor sem látom a tv-n a streameket.

(#1736) makoss válasza goro1000 (#1735) üzenetére


makoss
veterán

Ezekből próbálgass ahogy írtam fentebb:

#EXTM3U
#EXTINF:0,TV1000 Comedy HD
http://90.189.183.223:1234/udp/233.7.70.130:5000
#EXTINF:0,TV1000 Megahit HD
http://90.189.183.223:1234/udp/233.7.70.128:5000
#EXTINF:0,TV1000 Premium HD
http://90.189.183.223:1234/udp/233.7.70.129:5000
#EXTINF:0,TV1000 Russian cinema
http://90.189.183.223:1234/udp/233.7.70.67:5000
#EXTM3U
#EXTVLCOPT:network-caching=4500
#EXTINF:0,OTV Valentino
http://balkanstream.com/stream/otvvalentino/pajd012/38e419243
#EXTVLCOPT:network-caching=4500
#EXTINF:0,Minimax
http://balkanstream.com/stream/Minimax/pajd012/38e419243
#EXTVLCOPT:network-caching=4500
#EXTINF:0,Klasik TV
http://balkanstream.com/stream/klasiktv/pajd012/38e419243
#EXTVLCOPT:network-caching=4500
#EXTINF:0,HBO Adria
http://balkanstream.com/stream/hboadria/pajd012/38e419243
#EXTVLCOPT:network-caching=4500
#EXTINF:0,HBO Comedy
http://balkanstream.com/stream/hbocomedy/pajd012/38e419243
#EXTVLCOPT:network-caching=4500
#EXTINF:0,24 Kitchen
http://balkanstream.com/stream/24kitchen/pajd012/38e419243

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1737) szabferi válasza makoss (#1736) üzenetére


szabferi
tag

Ezek a streamek állandóan változnak, vagy van ami esetleg stabil pár hétig?
Szimpatikus a dolog de ha naponta kell vadászni hogy mi megy meg mi nem akkor annyira mégse :)

(#1738) makoss válasza szabferi (#1737) üzenetére


makoss
veterán

Meg van a hátrányuk ezeknek a linkeknek, igen, változhatnak :(
Az iptv stream ill iptv updater kifejezésekre érdemes keresni (google)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1739) smatte


smatte
tag

Sziasztok!

Mindent a leírás szerint csinálok, de az online mappában semmi nem jelenik meg...mi lehet a hiba?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1740) makoss válasza smatte (#1739) üzenetére


makoss
veterán

Szia!

Minden más jó?
Mert ha nem, frissísd az állapotnál, vagy ugyanott állísd le a szervert, és indísd újra.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1741) eFeMeR74 válasza smatte (#1739) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

első körben egy live streamet adjál meg és ellenőrizd is le a serviioval.
Ha piros X van akkor nem is fog megjeleni,mert nem él :)
A spor gondolom egy playlist azt hiszem m3u na az bizti nem fog megjeleni.
Web erőforrás és online rss csak akkor megy általában, ha van hozzá plugin a plugin mappában :(

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1742) smatte válasza eFeMeR74 (#1741) üzenetére


smatte
tag

köszi!

Az az érdekes, hogy korábban ment, amióta az újabb verzió van fent (java miatt kellett újra raknom), valahogy nem megy a beállítás.
na mind1, még próbálkozom, aztán a vége az lesz, hogy feladom...amit szeretnék nézni rajta, az úgysem "fogható". :(

(#1743) makoss válasza eFeMeR74 (#1741) üzenetére


makoss
veterán

Szia!

Igen, ez is lehetőség, de azért ez ugrott be nekem, mert legutóbb ez segített
Újraindítottam a szervert és jó lett, de persze az sem árt ha a link jó! :K :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1744) eFeMeR74 válasza smatte (#1742) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Igen érdekes ez a java frissítés. Kiváncsiságból felraktam a legújabb serviiot és a telepítésnél rákérdezett a javara. Persze elutasítottam, hogy ne telepítse, mert nekem már fent volt, de a telepítője a serviionak mégsem érzékelte, hogy fent van :)
Természetesen minden flottul müködött. Nekem nem volt bajom vele :)
Nálad nagyon összeakadhatott valami vagy bentragadt egy olyan file aminek nemkéne:)
win7 64 alatt tökéletesen fut a serviio szerver is. Még a consol inditása előtt futtatom kézzel, ha esetleg futott akkor is leállítom és újra inditom, hogy lehetőleg ne legyen semmi galiba :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1745) eFeMeR74 válasza makoss (#1743) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Igen ez egy jó tanács :) Mindig az első lépés, ha gond van egy szerver restart :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1746) dodopek válasza eFeMeR74 (#1730) üzenetére


dodopek
addikt

Most jutottam el odáig, hogy mókoljam a rendszert. Szépen leszedtem a serviio-t, és a java-t is revoval, utánna CC, ujra telepít. Először a java, amit linkeltél, majd a serviio legfrissebb verziója. Ott tartok, ahol a legelején.
Minden gép indításkor(és a serviio konzol kézi indításakor is) ez a hibaüzenet fogad:

A serviio telepítése során közölte, hogy nem talál java6-ot. Ha nem kérem, hiba üzenet. Ha kérem, simán nem indul.
A rendszerem Win 8.1 Pro x64.
Visszaállítás sajnos nem lehetséges.
Előre is köszi a válaszokat!

(#1747) RudY válasza dodopek (#1746) üzenetére


RudY
addikt

Akármelyik Java van most éppen telepítve, mindegyiket gyalulni kell, intézheti ez is: [Java Uninstall Tool].
Mivel 64 bites rendszert használsz, eleve az kell hozzá: Windows Offline (64-bit) Más verziót innen NE tölts le. Uninstall és reboot után telepíthető.
Ezzel már mennie kell a Serviio-nak!
A böngészők már más tészta, azok többnyire csak 32-bites módban működnek, ezért hiába is van telepítve a rendszernek, a böngészőknek akkor is kell másféle verzió. Így az a legegyszerűbb, ha bármelyik bögészővel ellátogatsz ide: Verify Java and Find Out-of-Date Versions, itt a böngésző telepíti magának azt, amelyik neki tetszik.
Tehát nem kell megijedni, a kétféle verziótól!

[ Szerkesztve ]

(#1748) eFeMeR74 válasza dodopek (#1746) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Ahogy RudY fórumtárs irta úgy működnie kell. Milyen érdekes, hogy mindig ezzel a fránya W8 van gond :) Nálam a W7 minden okés. A hibaüzid az, hogy nem a 64 bites java van fent ezzel mindig gond van mivel 32 el fut 64 alatt viszont a 64 bites rendszernek nem tetszik a 32 :) Vagy akkor fentvan mind a kettő és a 32 bitest érzékeli. Ezért tényleg teljesen le kell gyalulni a javát. Ha nem megy úgy ahogyan RudY irta akkor van még az a lehetőség, hogy a serviio által felajánlott javát rakod, de csak abban az esetben, ha más nincs fent. Akár 32 akár 64 bites, egyik se legyen :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1749) eFeMeR74 válasza eFeMeR74 (#1748) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Ja azt elfelejtettem, hogy amit előzőleg linkeltem az 32 bites volt mivel akkor még nem tudtam,, hogy 64 bites a rendszered :)

Természetesen neked ez kell: Java_64bit

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1750) dodopek válasza eFeMeR74 (#1749) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm! Mindjárt neki esem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.