Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#2501) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Sziasztok,

van valaki aki synology NAS-on futtat serviio-t?
Mik a tapasztalatok? Jelenleg a gépemről szoktam streamelni a sorozatokat, filmeket, ezt szeretném a jövőben egy NAS-al kiváltani. ( valószínűleg egy Syno 216se-vel)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2502) vfeco válasza eFeMeR74 (#2500) üzenetére


vfeco
aktív tag

Sikerült megoldani. A Serviio-ban az elérési utat kellett másképp megadni mert nem ismeri a csatlakoztatott meghajtókat. :)

(#2503) eFeMeR74 válasza vfeco (#2502) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

oké ;)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2504) vmaxter


vmaxter
tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy a Serviio 97-98%-on pörgeti a gépem processzorát? Ez többnyire akkor történik, ha a gép üresjáratban van. Viszont, ha odaülök és bármit csinálok a gépen akkor már nem csökken a Serviio aktivitása. Ki kell lőnöm a task-ban, más nem segít. WIN7-en futtatom egyébként az 1.5.2-es verziót.

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#2505) eFeMeR74 válasza vmaxter (#2504) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

A java miatt is előfordulhat. Szedd le a JAVAt a gépedről és tedd fel a JAVA 32 bites verzióját függetlenűl, hogy 32-64 bites a rendszered. Mivel most 20160119-én frissített és lehet, hogy neked is autömatikusan megtette.

JAVA ;)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2506) vmaxter válasza eFeMeR74 (#2505) üzenetére


vmaxter
tag

Megnézem, köszi!

(#2507) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Miért van az hogy feltelepítem a Serviio-t akkor még látja a TV, de a második indításnál már nem?
Az 1.6-os verziót használom és egyszerűen nem, de nem is értem.

(#2508) fant0mi válasza tothjozsi96 (#2507) üzenetére


fant0mi
addikt

Inaktivald a tuzfalat, s ugy probald.

(#2509) Meghivott válasza tothjozsi96 (#2507) üzenetére


Meghivott
addikt

Milyen tv?

(#2510) tothjozsi96 válasza Meghivott (#2509) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ez a pontos száma: Samsung UE40J5200

[ Szerkesztve ]

(#2511) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Volt egy cikk kezdőknek serviio PC-n történő beállításáról de nem találom. Levették? PH-s vagy IT café-s volt ha jól emlékszem. Most akarom felrakni és nagyon jól jönne.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#2512) venndi


venndi
csendes tag

Hali!

Az minek tudható be, hogy szaggatnak a filmek? Úgy vettem észre, hogy a fHD filmek szaggatnak, legalábbis azok tuti, 720p-s filmet jelenleg csak egyszer néztem rajta, az nem szaggatott. Számítógép vagy a TV miatt van ez? A filmek ugye MKV kiterjesztésűek, csak akkor tudom lejátszani, ha a transcoding ki van pipálva.
1.5.2-es verzió van fennt, nem tudom, hogy az 1.6-os érdemes-e feltenni.
A TV Sony Bravia KDL-60EX705. Esetleg a legújabb firmware telepítése a TV-re?

(#2513) eFeMeR74 válasza venndi (#2512) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Ez csak kábelen és még azon sem biztos hiszen a kliens (TV) oldalon nem hinném, hogy GBites UTP(LAN) csati van a tvbe gyárilag :) FHD, 4K és egyéb nagy adatforgalmat bonyolitó filek csak kábeles kapcsolattal lehetséges szaggatás nélkül. 720 Még elmehet egy stabil wifin, de a jobb élmény miatt én nem erőltetném :) , ha nem muszáj. Szerintem a firmware frissítés sem fog javítani az esélyeiden, de hátha vannak csodák :)
Ilyen nagy felbontás továbbítására WiFin csak 5ghz és AC szabványon lenne lehetőség, de nem hinném, hogy gyártanak olyan TV amibe ilyen wifi modult raknak :)
Ha valaki tud ilyen tvt szóljon :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2514) venndi válasza eFeMeR74 (#2513) üzenetére


venndi
csendes tag

Ja, azt kifelejtettem hogy kábellel van megoldva a dolog...de úgy tűnik a FHD sok neki :(
Ez alatt, hogy "GBites UTP(LAN)" azt kell értsem, hogy a TV-nél van a hiba? Ez ellen akkor nem tudok mit tenni? Esetleg a kábel router csere?

(#2515) venndi válasza eFeMeR74 (#2513) üzenetére


venndi
csendes tag

Közben rákerestem a routerom adataira, mindenhol 100mbps és 150mbps van feltüntetve, de legtöbb helyen a WiFi sebességére írják. Ez a sebesség van kábeles összekötésnél is?
Ez a típus van nekem http://www.speedguide.net/routers/zyxel-amg1202-t10b-wireless-n-lite-adsl2-4-port-3245

(#2516) eFeMeR74 válasza venndi (#2514) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Igen a TV Ethernet csatlakozója nem GigaBites (PCI Card-Hálókártya-1000). Valószínűsítem a PC már igen, de az sem biztos. (Az én 8 éves lapimban még 54Mbites ethernet modul van) Vagyis már ott megbukik a dolog :D Egy FHDnak 40-60Mb/s kapcsolat v. magasabb szükséges.(filmtől függ)
A TV kábelen talán tudja a 50net, de ezek szerint már ez is kevés lehet :((
Esetleg egy UTP CAT6 kábelt érdemes megpróbálni(ez a legolcsóbb megoldás)
GB ethernet kábel

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2517) eFeMeR74 válasza venndi (#2515) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Sajnos a routered sem a legmegfelelőbb erre a feladatra :) stabilan 24MBit megy át rajta kábelen. Erre a feladatra már gigbites routerra van szükséged :D
nekem is már egy komolyabb van [link] Ha fontoss neked a FHD akkor a helyedben egy jobb routeren már elgondolkodnék. Ráadásul a net sebesség is folyamatosan növekszik. Lsd 1000Mbit digi :)

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2518) venndi válasza eFeMeR74 (#2516) üzenetére


venndi
csendes tag

Köszi! :) Szóval akkor a új router kell.

[ Szerkesztve ]

(#2519) galaxys80 válasza eFeMeR74 (#2513) üzenetére


galaxys80
veterán

Nekem simán elmegy szaggatás nélkül a Fhd is wifin.
5ghz-en és 2.4-en is.
Egyébként az 5 éves Samsung tv-émben is van 5 GHz.:)

(#2520) venndi válasza eFeMeR74 (#2517) üzenetére


venndi
csendes tag

Lehetséges, hogy a Serviio nem tudja olyan gyorsan transzkódoloni a filmet, mint ahogy azt kellene?

(#2521) RudY válasza venndi (#2520) üzenetére


RudY
addikt

Ahhoz a TV-hez fölösleges engedélyezni a transzkódolást, sőt, ahogy írtad, csak problémát okoz. Beállítod a Sony xy profilt és gyönyörűen mennie kell(ene). eFeMeR74 bizony jól mondja, nagyon ajánlott a gigabites router és a megfelelő kábelek is (CAT5e, de inkább CAT6).

(#2522) eFeMeR74 válasza galaxys80 (#2519) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Én csak örülök, hogy nincs gondod vele :) :K .Gondolom azért a routered sem egy gagyi darab. A párom samu s2 is van 5ghz, de attól még nem tudja a ac szabványt. A 5ghz kevésbé hajlamos az interferenciára (nem annyira terhelt mint a 2,4ghz tartomány)azért is ajánlottabb. Abban azért egyet értünk, hogy a kábel a stabilabb kapocs :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2523) venndi válasza RudY (#2521) üzenetére


venndi
csendes tag

De torrentról szinte csak MKV-t tudok leszedni, és ezt csak akkor tudom kiválasztani a TV-n, ha a transzkóding be van kapcsolva. Szerintem csak az avi kiterjesztéseket viszi transzkód nélkül.

(#2524) eFeMeR74 válasza RudY (#2521) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Igen azon egy kicsi átsiklottam. Jól látom ez több mint fél millás TV :D
Ehhez a TVhez dukál egy frankó kis router is :K

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2525) RudY válasza venndi (#2523) üzenetére


RudY
addikt

Serviio-ban a profilnál mi van beállítva? Generic DLNA nem jó, legyen Sony xy akármi, és hirtelen megjelenik az mkv is. Hirtelen csak ezt a képet találtam [link]
(Hacsak a Sony nem tiltotta le esetleg DLNA lejátszáskor ezt a lehetőséget, ebben az esetben a kézikönyv apróbetűs része a nyerő.)

[ Szerkesztve ]

(#2526) venndi válasza eFeMeR74 (#2524) üzenetére


venndi
csendes tag

Na de most valami tényleg nincs jól beállítva.

Még az elején USB-vel kipróbáltam több kiterjesztést is, az avi-t biztos hogy lejátszotta a TV, most viszont ez sem jelenik meg. Ez most mi az Istenért b*szakodik? Kipróbáltam az összes profilt Sony 2009-2013/14-ig. Csak transzkóddal megy, pedig az avi-t kellene hogy vigye, USB-n keresztül nem volt gond.

(#2527) RudY válasza venndi (#2526) üzenetére


RudY
addikt

Na úgy látom más is küszködik ezzel a problémával:
[[Readme] Sony Bravia 2015]
Javaslat: get profile for 2015 ( KDL W808C)
Végül pedig az, hogy a Serviio következő verziója már valószínűleg tartalmazza :U
A router upgrade mellett szól az is, hogy már elérhető néhány 2160p mkv is a "kölcsönzőkben", azokhoz biztos nem lesz elég a 100 mbit. ;)
Ettől függetlenül, szerintem cseréld le a Serviio-t ideiglenesen és próbáld meg esetleg ezt, valamivel jobb a Sony támogatottsága: [Universal Media Server]

[ Szerkesztve ]

(#2528) venndi válasza RudY (#2527) üzenetére


venndi
csendes tag

Ok, kösz a segítséget! Kipróbálom

(#2529) galaxys80 válasza eFeMeR74 (#2522) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem egy csúcs, de nem is a leggagyibb. Tplink wdr 3600.
AC-s wifiről valóban nem nagyon tudok tv esetén.

(#2530) eFeMeR74 válasza RudY (#2527) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Én is kiváncsi leszek, mert a Sony, LG tvk nem annyira támogatottak mint a Samu. Az új 1.6 Serviioban is a Samu J seria felirat támogatását rakták bele :B Serviio 1.6

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2531) RudY válasza eFeMeR74 (#2530) üzenetére


RudY
addikt

Egy ideje nem használom a Serviio-t pedig évekig nyúztam problémamentesen, sajnos a Zyxel NAS gyengécske hozzá. Ez megmarad sok más funkcióra, de médiaszervernek mini vagy midi pc lesz és visszakerül a Serviio :K

(#2532) eFeMeR74 válasza RudY (#2531) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Érdekes, mert én sem. Nekem is van egy NSA310 és hozzá a Tvbe egy ilyen10.000Ft kis kütyű. Ezzel simán kiiktattam a jó öreg serviiot. Tökéletes megoldás. Most készülők váltani, hogy a komolyabb formátumok is akadálymentessen menjenek. Egy ilyen megoldáson gondolkodom. Remélem ezzel wifin is akadás mentessen mehetnek a dolgok és a wdr4300 routeremmel jobban lesznek :D

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2533) RudY válasza eFeMeR74 (#2532) üzenetére


RudY
addikt

erről ennyit :Y :C meg is lesem alaposabban :K
hmm találtam is EU-n belül így bejöhet plusz költség nélkül :K

[ Szerkesztve ]

(#2534) venndi válasza eFeMeR74 (#2532) üzenetére


venndi
csendes tag

Közben kíváncsiságból feltettem a serviio 1.6-os verziót, eddig valami 1.5.x verzió volt.
Most megjelenik minden a TV-n, transzkóding nélkül is. A FHD továbbra is szaggat, szal valószínűleg a router miatt.
Amit furcsállok, hogy most is, amikor elindítom a filmet a TV-n, akkor a számítógép (hackintosh) baromira belassul, eddig azt hittem a transzkódolás miatt...de úgy néz ki, hogy nem az miatt. Ha leállítom a filmet, ha kilépek a serviio-ból a számítógépen, akkor lassú is marad, csak akkor "javul" meg, ha ezt beírom a terminal-ba "sudo launchctl unload /Library/LaunchDaemons/org.serviio.server.plist"

[link]
Mitől van ez?

[ Szerkesztve ]

(#2535) venndi válasza venndi (#2534) üzenetére


venndi
csendes tag

Ja azt kifelejtettem, hogy nem lehetséges-e, hogy a TV nem tudja fogadni a FHD minőséget valami úton módon LANon keresztül? Mert a FHD-nál a TV is belassul, pl a hangosítás, amikor megnyomom, van hogy 3 mp múlva reagál, 720p-nél is érzékelhető a lassúság, de nem annyira, mint a FHD-nál.

(#2536) eFeMeR74 válasza venndi (#2534) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

A gép lassulást és magas proci használatot a JAVA is (ált ez) okozhatja. Pucold le és rakd fel a legújabb 32bites JAVAt :D :D

#2505

A többi szaggatás pedig 90% a routered miatt van. :) (HD tartalmakra alkalmatlan)

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2537) venndi válasza eFeMeR74 (#2536) üzenetére


venndi
csendes tag

Én azt hiszem, hogy konkrétan nincs is java telepítve :D Vagy max valami alap ami az OSX-el telepítődött. Igen, van hogy a proci 80-90%-on dolgozott, és a hőmérséklete is 55-60 fok között volt amikor néztem valami filmet, akkor értehtő volt hogy belassult, de most konkrétan szinte semmit nem változik a hőmérséklet és %-ban se nem terhelődik. Csak kib*szottul belassul, és csak az aparancs segít.

(#2538) Meghivott válasza venndi (#2518) üzenetére


Meghivott
addikt

Routercsere sem (biztos) segít. Mármint nálam komolyabb router alatt is beszaggat, de...
egyetlen atombiztosan működő megoldás az mkv megnyitása mkvmerge programmal és a képen, hangon és feliraton kívül mindent ki kell szedni belőle.
Nálam is Sony tv van

[ Szerkesztve ]

(#2539) eFeMeR74 válasza Meghivott (#2538) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Kábelel (GB Cat6) sem müxik? Mert akkor cserélj TVt :) Csak vicc volt.
Azért egy több mint fél millás TV hardveresen birkozon már meg mkv (FHD) állománnyal UTP Kábelen keresztűl.
Ha a TV USB re kötve egy külső HDD vel is szaggat akkor a TV a sz.r :D

Amikor meglesz a GeekBoxom kiváncsi leszek, hogy wifin hogy fog futni a FHD a NASomról

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2540) Meghivott válasza eFeMeR74 (#2539) üzenetére


Meghivott
addikt

Nem a FHD-val van a gond, hiszen az mkvmerge után is FHD marad. Inkább olyan, mintha a tag-ek és egyébek jelentenék a gondot.
Mégegyszer: video, hangsav és felirat marad érintetlenül, többi kivágva.

(#2541) eFeMeR74 válasza Meghivott (#2540) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Ezt értem, de a MKV amúgy is egy kontiner file és mivel a tv leirásában szerepel a mkv lejátszás annak menni kellene mindenféle hókuszpók nélkül. Nagyon régen én is szedegettem ki dolgokat az mkvból, mert az akkori médialejátszóim nem szerették, ha tele volt rakva (több feliratfile) ;) Lehet, hogy firmware frissítésel orvosolható a próbléma. Nézd meg, hogy az új serviio 1.6 is akadozik-e, ha esetleg nem az van fent. A renderer profil megfelelő kiválasztása is sokat segíthet :K

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2542) Meghivott válasza eFeMeR74 (#2541) üzenetére


Meghivott
addikt

Tv és Serviio is a legfrissebb, a profil pedig Sony 2013/14 (az évszámban nem vagyok biztos). A muxolas pár perc, nem jelent gondot.

[ Szerkesztve ]

(#2543) venndi válasza Meghivott (#2542) üzenetére


venndi
csendes tag

Kipróbáltam a te módszered. Kiszedtem minden felesleges dolgot, csak kép, magyar hang és forced felirat, ennek ellenére szaggat. Lehet hogy találni olyan 1080-as filmt is, ami nem szaggat...8000kbps-nál még nem szaggat, de például van egy film, aminek az NFO-jában a video 17.000, + a hangsávok, kb ottvan 20.000-nél, na az már egyfolytába szaggat, szerintem a határ valahol 10.000-12.000kbps, és az a baj, hogy szerintem a TV nem bírja, mivel feljebb is írtam, hogy amikor szaggat, akkor a TV baromira belassul, pár másodperceket kell várni, hogy reagáljon akár a hangosításra, nem hiszem, hogy a TV lassúsága összefügg a router lassúságával.

(#2544) venndi


venndi
csendes tag

Az mitől van, hogy egy idő után a hang késik, folyamatosan távolodik? Ha egy pillanatra lepauzálom és elindítom, akkor utána megint összhangba van a kép és hang.

(#2545) venndi


venndi
csendes tag

Na még egy valami. Rájöttem, hogy mikor nem tudom megnyitni a filmeket. Most az 1.6-os verziónál (lehet előzőeknél is volt), van az, hogy Enable stacking, ha ez nincs kipipálva, akkor a folderekben nem jelenik meg a film, ha viszont kipipálom, akkor megjelenik és lejátszódnak, holott, ez csak össze kellene hogy kösse a több részből álló filmeket. Nálatok is így van?

[ Szerkesztve ]

(#2546) DJMDJM


DJMDJM
tag

Sziasztok,

Bocsi ha volt már.
Arra van vmi lehetőség, hogy mediaklikken tárolt műsorokat kipublikálni ezzel a progival? Esetleg mivel lehetne ha ezzel nem.
PL: http://www.mediaklikk.hu/video/mindenbol-egy-van-1-az-arveres-2-a-hatalomatvetel/

Thx, előre is.

(#2547) Robertó79


Robertó79
tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni abban, hogy win8.1 es rendszerre melyik serviio jó mert felraktam 1 et de el sem indul.
A gépen kell valamit állítani?

(#2548) RipleyHD


RipleyHD
újonc

Pár napja azt írja a Serviio hogy nem támogatott fájl típus (MKV) ez mitől lehet?

(#2549) RipleyHD


RipleyHD
újonc

Pár napja azt írja a Serviio hogy nem támogatott fájl típus (MKV) ez mitől lehet?

(#2550) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Van két LG okos tévénk itthon, egy 32LN570R és egy 42LA620S. Ezeken megoldható valahogy a jukebox nézet (poszter, tartalom, szereplők, rendezők, stb.) megjelenítése, vagy felejtős LG tv + seviio kombóval? Nasról megy a serviio.

Üdv,
Joci

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.