Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#2901) mpo


mpo
veterán

Elnézést, hogy itt teszem föl a kérdést, de itt talán kapok érdemi választ.
A régi családi VHS kazetták DVD formátumban (VIDEO_TS) vannak a PC belső HDD-n a többi egyéb filmmel együtt.
Serviio-val eddig mindent sikerült lejátszani, ezeket nem támogatja, a WMP sem (nem is használom, nem ismerem), VLC-vel meg nem boldogultam, hogy az UTP-n és WIFI-n lévő tévékre varázsoljam.
Ha tévéről próbálom elérni, akkor se játssza le, a VOB-ot sem.
Nem szeretnék konvertálni, ezért kérek segítséget.

Ha érted, akkor már elavult.

(#2902) RudY válasza mpo (#2901) üzenetére


RudY
addikt

A TV-k médialejátszója messze nem képes minden formátum lejátszására. Így ajánlott egy "mindenevő" médialejtászó beszerzése, amivel nincs ilyen probléma. Ha esetleg lemezek is vannak, vagy lesznek, akkor egy DLNA képes Blu-ray lejátszó is jó választás lehet. Esetleg HDMI kábel a PC és a TV összekötésére, a 10-15 m sem akadály, de ez nyilván a kialakítástól függ, hogy ez megoldható-e.

(#2903) mpo válasza RudY (#2902) üzenetére


mpo
veterán

Van egy 5.1 házimozim, ezek a DVD-k lemezen is megvannak, de mentésben a HDD-n is és onnan szerettem volna lejátszani, mert minden más megy (eddig).
A médialejátszóval megvárom a tv cserét, mert ez FHD.

Ha érted, akkor már elavult.

(#2904) Srob válasza mpo (#2901) üzenetére


Srob
tag

Pedig megy az!


Bocsi a minőségért gyorsan csináltam.

"curiosity killed the cat"

(#2905) mpo válasza Srob (#2904) üzenetére


mpo
veterán

Köszönöm a fáradozást.

A HDD-n így néz ki:
Mappa: Film címe
almappa: VIDEO_TS
Ebben a szokásos VOB, BUP, IFO.

Kell valamit átrakni máshova (VOB-okat) és ott megnyitni vagy lehet itt is.
A Console-ban kell valamit állítani ehhez a típushoz?
Felirat van az mkv-k mellett és az megy.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#2906) mpo válasza mpo (#2905) üzenetére


mpo
veterán

Köszönet.
Átmásoltam a VOB-okat egy mappába és elindult a film.
De ezzel duplikálom a 4GB-okat.

Ha az eredeti helyéről játszanám le, ott nem megy ugyanaz a VOB.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#2907) Srob válasza mpo (#2905) üzenetére


Srob
tag

Én csak a VIDEO_TS mappát osztottam meg és azon belül a legnagyobb VOB-ot nyitom a tv-n.

"curiosity killed the cat"

(#2908) mpo válasza Srob (#2907) üzenetére


mpo
veterán

Köszi megpróbálom.

Ha érted, akkor már elavult.

(#2909) galaxys80 válasza mpo (#2906) üzenetére


galaxys80
veterán

MakeMkv 1 perc alatt átrakja neked mkv konténerbe a DVD fájlokat. Utána bárhol le tudod játszani.

(#2910) mpo válasza galaxys80 (#2909) üzenetére


mpo
veterán

Köszönöm, megpróbálom.
A VLC-vel, hogy a fenébe lehet tv-re közvetíteni?

Ha érted, akkor már elavult.

(#2911) galaxys80 válasza mpo (#2910) üzenetére


galaxys80
veterán

Az passz sajnos. Azt soha nem próbáltam.

(#2912) Biga123


Biga123
addikt

Régebbi verziót lehet valahonnan szerezni qnap nas hoz?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2913) farkas-j válasza Biga123 (#2912) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha Serviiora gondolsz, akkor a tárhelyemen mazsolázhatsz.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#2914) Biga123 válasza farkas-j (#2913) üzenetére


Biga123
addikt

Köszi, igen serviiora gondoltam, de nekem qpkg kellene, nas hoz.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2915) farkas-j válasza Biga123 (#2914) üzenetére


farkas-j
őstag

Abban sajnos nem tudok segíteni :(

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#2916) dave0825 válasza Biga123 (#2914) üzenetére


dave0825
őstag

Hirtelen ezt találtam, ez nem jó neked?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2917) Biga123 válasza dave0825 (#2916) üzenetére


Biga123
addikt

Ez azért picit réginek tűnik. 1.9.0 ra gondoltam :D
Most ugye 1.9.1 en vagyok, nemrég frissítettem , de most van hogy, nem olvassa be az újonan hozzáadott fileokat. :F

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2918) dave0825 válasza Biga123 (#2917) üzenetére


dave0825
őstag

Ja, bocs. :D Én nem értek a NAS-hoz, csak rákerestem neked, és ezt találtam, újabbat nem. :(

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2919) Jimbo75


Jimbo75
tag

Sziasztok!

Sorozatot néznék, de miután hozzáadtam a részeket, akkor láttam, hogy 13 részből csak 11 került át a tv-re. Van valami tipp, hogy miért lehet ez? Már kétszer is megpróbáltam az eleétől a folyamatot, de mindig ez történt.

(#2920) nuri válasza Jimbo75 (#2919) üzenetére


nuri
aktív tag

Más kódolás?

(#2921) Shy


Shy
tag

Sziasztok serviooval tudok pl twitch tv-t tvre küldeni? Köszönöm a tanácsokat :R :C

Kell, vagy rakom el?!

(#2922) erwin89


erwin89
csendes tag

sziasztok

vásároltam egy samung UE43MU6102 okostv-t, és valami fájlmegosztásos dolog érdekelne, amivel megtudom nyitni a gépen lévő fájlokat a tv-n.
Feltettem ezt a serviio-t a gépre, kijelöltem egy mappát, amiben van néhány videó, de a tv-n nem jelenik meg a forrásnál a serviio. Valakinek valami tippje?

(#2923) erwin89


erwin89
csendes tag

a szerver állapota fut, tv csatlakozik a nethez, de nem látja a forrásnál a serviio-t :(
amúgy van valami azonosító, illetve valami mediabrowser, ahol olyan jelszót kell megadni, amit először a konzolban már beállítottam, de nincs semmi jelszó beállítás :/

[ Szerkesztve ]

(#2924) Peddy789


Peddy789
őstag

Helo, tegnap elhagytam az usb drivomat ugyhogy megprobaltam a serviiot de csak nem sikerult.

PC meg a Sony tv-m kabellel routeren keresztul csatlakozik. A mappakat latom is, viszont minden mappa ures, se a video fajlt se az srt-t semmit nemlatok. Mi lehet a hiba?

(#2925) erwin89


erwin89
csendes tag

Közben azért rájöttem, hogy a windowsban kellett pár beállítást elvégezni, h engedélyezze ezt a DLNA-t. (médiaadatfolyam-továbbítás)
A megosztási beállításokat a windowsban érdemes átnéznie annak, aki esetleg úgy jár, ahogy én :)
Végre működik a serviio-m, viszont nem igazán értem ezt a mapparendszert, hogy hogyan lehet kategórizálni a fájlokat. Nekem egyedül a "Last added" és "Last Viewed" mappába tesz fájlokat.
Hogy tudom beállítani, hogy melyik mappába tegye a fájlokat? Pl egy sorozatot, hogy tudja, hogy az egy sorozat...; Még annyi a problémám, h ebbe a "Last added" mappába ömlesztve teszi be a filmeket, és jó lenne ha én is tudnék mappákat megadni. Végezetül pedig 99 a maximum fájl megjelenítési beállítás, erre nincs valami tippetek? Filmekből mondjuk elég lenne a 99, csak ha 1-2 sorozatból megosztok pár évadot, akkor azért elég gyorsan összejön. Sajnos a legtöbb cikk a serviio-val kapcsolatban angolul van, ami nem annyira megy, ha tudna valaki erről írni pár mondatot nagyon hálás lennék.

[ Szerkesztve ]

(#2926) makinen


makinen
csendes tag

Előre is bocsi, ha sokaknak barlanglakó ősembernek tűnök majd, de nem fér a fejembe, miért kell erőltetni ezt az "okostévén majd mindent lejátszok" marhaságot.
Az okostévék jelenleg meg sem közelítik egy asztali média- vagy BD lejátszó tudását és még sokáig nem is fogják (nem arra találták ki őket).
Nálam egy sima buta LCD tévé (még csak nem is FullHD!) + Sony BD lejátszó teljesít szolgálatot, ami minden videót szépen lejátszik, ami a PC-n meg van osztva.
Szóval a TV az legyen TV, a lejátszó meg lejátszó...
Szerintem.

(#2927) makinen válasza erwin89 (#2925) üzenetére


makinen
csendes tag

Én semmi ilyesmivel nem vacakolok, "megjelenítés"-nél minden fölösleges szar ki van kapcsolva.

Amikor a BD lejátszómon nézem a PC-n levő filmet, egyedül az ott levő mappá(ka)t látom, benne a videókkal, semmi mást.
A Serviio nem pakol semmit sehova, csak mutatja a megosztott mappákat, fájlokat. Itt nálam, legalábbis...

[ Szerkesztve ]

(#2928) mpo válasza erwin89 (#2925) üzenetére


mpo
veterán

A Folders mutatja a mappákat.
A sorozatokat így kell elnevezni: The Big Bang Theory S11E22.mkv
Felirat: The Big Bang Theory S11E22.srt
S= season
E= episode

Angolhoz meg a Firefox kiegészítő:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#2929) nuri válasza makinen (#2926) üzenetére


nuri
aktív tag

Nekem nincs BD lejátszó... A tv mindent lejátszik serviio-val.

(#2930) FollowTheORI válasza makinen (#2926) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

4K-t nem fog lejátszani a BD lejátszód... viszont a 4K okostévé igen... HDR-el, meg minden finomsággal. :)

Például... :)

Alapvetően külső lejátszónak akkor van értelme, ha vannak lemezeid.
Vagy valamit tényleg nem tud a tévé... de ez manapság az új tévékkel már elég ritka.
Minden más esetben csak egy plussz felesleges kütyü, plusz egy távírányító és kábelek... stb stb.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#2931) FollowTheORI válasza erwin89 (#2922) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A státus alatt látnod kell a tévét, ha be van kapcsolva... ott lehet hogy nem jó profil van hozzáadva...
Illetve nézd meg hogy bekapcsolod a tévét, és utána leállítod a serviio server-t, majd ujraindítod... jah meg hogy eleve fut e a serviio server (szintén a státusz alatt látod).

Néha van hogy elsőre nem látja valamiért a tévé, de utána "megjavul".

Másik lehetőség hogy upnp kell a routereden engedélyezve legyen és most nincs, ezért a szolgáltatás nem tudja a szükséges portokat nyitni/továbbítani/kiosztani az eszközök felé a tűzfalán... stb stb.

Ilyesmiket kell átnézni...

Ha még aktuális.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#2932) galaxys80 válasza FollowTheORI (#2930) üzenetére


galaxys80
veterán

Alapvetően külső lejátszónak akkor van értelme, ha vannak lemezeid.
Vagy valamit tényleg nem tud a tévé... de ez manapság az új tévékkel már elég ritka.
Minden más esetben csak egy plussz felesleges kütyü, plusz egy távírányító és kábelek... stb stb.

Ezzel, azért vitatkoznék. A legtöbb TV lejátszója a fasorban sincsen egy normális médialejátszóhoz képest. A kandenciahelyes lejátszást konkrétan szinte egyik sem tudja.
De eleve az SMB vagy NFS megosztás sokkal stabilabb és jobb szerintem, mint a DLNA.

[ Szerkesztve ]

(#2933) farkas-j válasza galaxys80 (#2932) üzenetére


farkas-j
őstag

A leírt érveidben teljesen igazad van! Azt azonban figyelembe kell venni, hogy az átlag felhasználók igényét bőven kielégíti egy jó TV médiaképessége! Pl. nem érzékenyek a kadencia hibára (sok TV elég jól el is keni a hibát), nincs házimozija, mert megfelel neki a TV hangminősége, a TV-je az általános formátumokkal és feliratokka jól elboldogul stb. stb. Így nem kell további pénzt kiadnia médialejátszóra. (Írom ezt annak tükrében, hogy 2 médialejátszóm is van a házimozi mellé.) Az átlag felhasználó problémái leginkább a DLNA formátum határaiban és a belső hálózat (különösen a WiFi) karcsúságában jelentkeznek.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#2934) makinen válasza FollowTheORI (#2930) üzenetére


makinen
csendes tag

Hál' Istennek, a 4K teljesen hidegen hagy. A full HD nekem bőven elég, sőt igazából a 720p felbontás is... :)
Szeretem a filmeket, rengeteg kedvencem van, és nem vagyok hajlandó annyiszor "beszerezni", ahányszor meg szeretném őket nézni. Úgyhogy vannak lemezeim, elég sok, úgy 400 lehet. A magam részéről még mindig ebben bízom legjobban. Az elmúlt években két HDD is megadta magát, ellenben CD/DVD lemezből összesen talán ötöt (5) kellett kidobni... Valljuk be, azért azt jóval könnyebb pótolni, mint két HDD (1-1 TB) tartalmát...
A BD lejátszóra igazából a "lementett" MKV/MP4 formátumok miatt volt szükségem, mivel a "sima" DVD lejátszók a mai napig sem képesek azokat kezelni. :C
Mindezek ellenére az utóbbi időben a használatának 70%-át a PC-n levő filmek lejátszása teszi ki, hála a Serviio-nak...

(#2935) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok!

Hogy tudom a otthoni gépemen a filmeket megosztani hogy, neten is tudja nézni?? Valami dns kell neki? Valami media server elérése van!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#2936) nuri válasza zolokas (#2935) üzenetére


nuri
aktív tag

Azt csak a pro verzió tudja.

(#2937) zolokas válasza nuri (#2936) üzenetére


zolokas
aktív tag

pro verzióm van!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#2938) zolokas


zolokas
aktív tag

van ilyenem!

http://localhost:23424/mediabrowser/#/login

de nem tudom mit kell beírni a localhost helyére hogy menjen másnál is!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#2939) Laza... válasza zolokas (#2938) üzenetére


Laza...
addikt

Amin fut, annak a gépnek az IP címét- pl. 192.168.1.55

Never give up!

(#2940) zolokas válasza Laza... (#2939) üzenetére


zolokas
aktív tag

Azt nem fogadja el! Lehet a belső internetes ip kell neki?

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#2941) Laza... válasza zolokas (#2940) üzenetére


Laza...
addikt

Amelyik gépen fut a Serviio, annak a gépnek az IP címét kell a localhost helyett beírni. Nyilván a helyi IP-t, nem a külső IP címed

Never give up!

(#2942) nuri válasza Laza... (#2941) üzenetére


nuri
aktív tag

Avagy ha kívülről akarod akkor a kinti ip kell neked + tűzfal beállításokat módosítani.

(#2943) Biga123 válasza zolokas (#2935) üzenetére


Biga123
addikt

Először is kell egy dyndns , ha nem fix ipd van a szolgáltatónál.
Kell csinálnod egy portforwardot a routeredben, hogy kívülről is elérd.
És onnantól kezdve a külső dyndns címet és portot kell beírnod.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2944) zolokas válasza Biga123 (#2943) üzenetére


zolokas
aktív tag

Már megvan,köszönöm mindenkinek aki segített! Telefon,tablet,pc,mindegyik megy szépen!

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#2945) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan beállítás amivel a serviio megjegyzi a félbehagyott filmet és onnan folytatja mint pl. a plex?

köszi

(#2946) fant0mi válasza gahor72 (#2945) üzenetére


fant0mi
addikt

Az én tv-m onnan folytatja.

(#2947) gahor72 válasza fant0mi (#2946) üzenetére


gahor72
aktív tag

Húúúú de jó neked......

(#2948) fant0mi válasza gahor72 (#2947) üzenetére


fant0mi
addikt

Ezzel azt akarom mondani, hogy nem kell ehhez semmi kulonleges beallitas.
Max annyi, hogy az eszkozhoz allitsd be a hozza tartozo profilt (ha letezik), ne hagyd genericen.

(#2949) Shy


Shy
tag

Sziasztok!

A servioo-val tudok TV-re élő streamet kivetíteni valahogy? Pl a Twitch műsoraira gondoltam.

Köszi, :R

Kell, vagy rakom el?!

(#2950) mpo válasza nuri (#2929) üzenetére


mpo
veterán

Van a HDD-n BD formátumban két 4K film és több régi családi DVD VIDEO_TS mappával.
(A DVD-re mondták, hogy makemkv-val konvertáljak, csak nem szeretném).
Azokat hogy tudnám lejátszani a Serviio-val a MU8002-őn?

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.