Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio

Hozzászólások

(#1201) Flashget válasza ACE- (#1200) üzenetére


Flashget
félisten

mert ezt írta:

Samsung UE40F6500-on szeretném megosztani a laptopon lévő filmjeimet 1080p 3D, de folyamatosan szaggatja.
nálam homokórázott..
az igazi 3D film mérete 50GB (az új 3D Hobbité 2x50GB) m2ts fájlokkal én erről írtam. (2db 1920x1080-as képről van szó)

mkv-ba tuszkolt 3D az csak szemrontásra való, felezett valami , de a tv lejátszójának wifin simán vinnie kell.
TV és router egy légtérben legyen 5m belül akkor nincs gond vele. Na meg a router se 3K-s kategória legyen, mert a tv-k igencsak wifi zabálósak.

Realme GT Master Edition

(#1202) ACE- válasza Flashget (#1201) üzenetére


ACE-
addikt

na és mi köze a 24p-nek az 1080p-hez? :) Az egyik a frame/sec-et, a másik a progresszív felbontást jelöli. Másrészt a 3D filmek nem 2x fullHD adatfolyammal dolgoznak hanem a felbontás felezve van, attól hogy 3D még nem lesz dupla felbontás. Javítsatok ki ha tévedek... De nem a 24p miatt nem fogja tudni lejátszani, és nem amiatt szaggat, hanem ahogy mondtad a wifi nem képes akkora adatfolyamot átvinni, ezért nem értettem hogy jön ide a 24p...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1203) DPéter


DPéter
újonc

Sziasztok!
Én sem értem ezt a 24p-s dolgot.Röviden még egyszer:
Adva van a fent említett tv-m, aminek a beépített média lejátszójával semmi gondom. A 720p, 1080p és 3D filmeket is tökéletesen viszi külső merevlemezről. Rákötöttem a médialejátszót, azzal sem különb a képe. Tehát a tv oké. Ugyanezeket a filmeket megosztottam a samsung link és a serviio segítségével laptopról úgy, hogy a tv kábellel kapcsolódott a routerhez a laptop pedig wifivel. Na, így szaggatott a 3D és az 1080p. Erre kérdeztem meg, hogy beállítási probléma lehet, vagy csak egyszerűen a wifi nem elég gyors? Bár 300-as TP-Linket tettem be 2 méter távolságból. Itthon nincs még egy UTP kábelem, hogy összekössem a laptopot is a routerral, úgyhogy ez csak hétfőn fog kiderülni, hogy kábellal szaggat-e. De gyanítom nem fog...

(#1204) StSanya válasza DPéter (#1203) üzenetére


StSanya
őstag

ACE- jól mondja, nem a 24p a gond, hanem a wifi. Az sajnos ilyen. Hogy aztán most a laptopodban lévő wifi kártya, vagy a TP-Link routeré a gázosabb, azt passzolom. Mert hiába van mondjuk pl. a routerben 300-as N-es szabványú wifi, ha a laptopod ezt nem támogatja, akkor ennyi...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1205) Flashget


Flashget
félisten

az én samsung tv-ben 54mbps wifi van..szerintem ugyanaz van az F6500-ben is.

Realme GT Master Edition

(#1206) StSanya válasza Flashget (#1205) üzenetére


StSanya
őstag

Nos igen, ha a TV wifi-je csak G szabványú 54-es, akkor az a gyenge láncszem, nem is kell tovább keresni... :N

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#1207) ACE- válasza Flashget (#1205) üzenetére


ACE-
addikt

Az F6500 leírásából ollózom:
"Ez a TV-készülék támogatja az IEEE 802.11a/b/g/n kommunikációs protokollt. A Samsung az IEEE 802.11n használatát javasolja. Ha nem ezt a protokollt használja, akkor előfordulhat, hogy a videó lejátszása akadozni fog, amikor hálózati kapcsolaton keresztül játszik le videót."

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1208) DPéter


DPéter
újonc

Mint említettem a tv kábellel megy a netre. A laptop wifije is tökéletes, holnap rákötöm kábellel a laptopot is a routerra, remélem megoldódik a rejtély.
Üdv és köszi az építő jellegű tanácsokat.

(#1209) falco1 válasza Flashget (#1199) üzenetére


falco1
tag

"eleve a megjelenítés nem olyan mint egy céleszközön.
magad is megtudsz győződni a saját szemeddel mi a különbség pl. mkv fájlt lejátszva a tv beépített lejátszójával és egy céleszközzel.
a tv-k Mo-n és európában 50Hz megjelenítésére vannak tervezve a 24Hz-et (vagyis a mozis nézet)nem tudják. Ezért kell külső lejátszó pl. BD lejátszó hozzá"

Ha ez így lenne, akkor a külső eszköz használatával sem menne a kadenciahelyes lejátszás. Az ellentmondás ugyanis, hogy a TV NEM tudja soha a 24hz-et, külső eszközt rákötve viszont helyesen játssza le (vagyis tudja a 24 hz-et).

Amit Te tapasztalsz az abban az esetben áll elő, ha a TV a HDMI bemenetén tudja kezelni a 24p anyagot natív (film) üzemmódban, de más bemenet vagy a belső lejátszója esetében nem.

Ha az adott TV csak 50 HZ PAL (vagy 60 HZ NTSC) megjelenítésére képes akkor mindegy, hogy külső eszközt vagy beépített lejátszót használsz, sosem lesz kadenciahelyes a lejátszás.
( Ekkor vagy a TV, vagy a BD player, Mediabox kénytelen a 3:2 pulldown -t vagyis a 24->60 átalakítást megcsinálni, de az az eredmény bármely esetben az, hogy nem tökéletesen folyamatos kép)

A Te TV-d valószínűleg akkor úgy működik, hogy tudja a natív 24p (24hz) lejátszást, de csak HDMI bemeneten. A mai TV-k közül viszont több ( pl. SONY-k) nem csak HDMI bemeneten tudja a film módot (24p) kezelni, hanem a beépített lejátszó esetében is.

(#1210) DPéter


DPéter
újonc

Hali!
Probléma megoldva, TV és laptop a routeren keresztül kábellel összekötve szaggatásmentes (homokóra) lejátszást produkált a serviio használatával.

(#1211) Tompie válasza DPéter (#1210) üzenetére


Tompie
őstag

Számomra a serviio lényege a kábelmentes kapcsolat :-)
A laptopot kábellel közvetlenül kötheted a tv-re is minek közbeiktatni a routert?

(#1212) Flashget válasza falco1 (#1209) üzenetére


Flashget
félisten

nagyon eltértünk a topic témájától. a tv beépített lejátszójáról volt szó.

a tv egy megjelenitő eszköz nem média lejátszó, mint ahogy ezt sokan hiszik bedőlve a gyártók pr dumájának.
A TV beépített lejátszója nem képes 24 fps-es lejátszásra, márpedig az összes mozifilm olyan. Azokat 60 Hz-re "húzza".
A 24 Hz az a beérkező jelre vonatkozik, amit a tévé elektronikája többszörözés után juttat a képernyőre.
a Blu-ray filmek 1080p/24 felbontásúak (amiről szó volt), amit a belső lejátszók nem képesek kadenciahelyesen megjeleníteni. Sem az 50, sem a 60 Hz nem osztható 24-gyel. Ha így sem érthető amit ezzel mondani akartam akkor gugli.
Tehát ezekhez a filmekhez hogy megtud nézni mintha moziban lennél médialejátszó vagy asztali BD lejátszó kell. Nem beszélve arról, hogy ég és föld a képi megjelenés, ha egy céleszözről történik a lejátszás még mkv-k esetében is.

Realme GT Master Edition

(#1213) falco1 válasza Flashget (#1212) üzenetére


falco1
tag

Szia,
igaz, ez valóban off...
Lényegében egy dologról beszélünk.
Azonban Te azért megfogalmaztál 1-2 furcsa dolgot.
" Sem az 50, sem a 60 Hz nem osztható 24-gyel."
Ez valóban igaz, de nem magyarázat arra, hogy miért képes a külső médialejátszó helyesen lejátszani a 24Hz-et, a belső pedig miért nem.
Ha a TV képes a 24hz többszörösével megjeleníteni (pl. 120Hz -es TV esetén 5:5 pulldown, vagy 100 hz -es esetén 96Hz 4:4) akkor képes kadenciahelyesen megjeleníteni filmeket. Ha erre nem képes, akkor külső bemeneten sem, és médialejátszó segítségével sem. Remélem ebben egyetértünk. Szóval nem elég a BD Player, az még nem garancia, a TV-nek is tudnia kell ezt.

"A TV beépített lejátszója nem képes 24 fps-es lejátszásra, márpedig az összes mozifilm olyan. Azokat 60 Hz-re "húzza".

Ez így túl általános kijelentés és nem igaz. Csak példa A SONY Bravia-m.
esetek:
1. Külső BD Player HDMI bemeneten, BD Player PAL kimenetre állítva -> nem kadenciahelyes.
2. Külső BD Player HDMI bemeneten, BD Player 24hz kimenetre állítva, de film mód nincs engedélyezve-> nem kadenciahelyes (a TV húz 50/60 Hz-re)
3. Külső BD Player HDMI bemeneten, BD Player 24hz kimenetre állítva, film mód TV-n engedélyezve -> kadenciahelyes
4. Belső lejátszó 24fps ,de film mód nincs engedélyezve-> nem kadenciahelyes.

5. És a lényeg: Belső lejátszó 24fps , és film mód engedélyezve: -> kadenciahelyes!.
(szerintem 4:4 pulldown 96Hz , de az is lehet hogy 2:2 48Hz, ha a frame interpolation ki van kapcsolva)

Ugyanis nincs elvi akadálya, hogy egy TV a HDMI bemeneten kívüli jelforrások esetében is tudja értelmezni, és helyesen megjeleníteni a
1080p/24 anyagokat.

[ Szerkesztve ]

(#1214) makoss


makoss
veterán

Van valakinek tapasztalata az új verzióval kapcsolatban? (1.4.1.2)
Mivel jobb mint a régiek? (pld.:1.3.1)

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1215) fesii válasza makoss (#1214) üzenetére


fesii
aktív tag

Szemmel látható változás nem tünt fel. Ezek a javítások vannak benne elvileg: [link]

(#1216) Firka30


Firka30
tag

Digisport 2 stream-et tud-e valaki?

(#1217) valory


valory
tag

Sziasztok,

Felraktam a progit, a shared folder-hez berektam pár mappát ahol fimek vannak, csinált vagy 20 kategorizált mappát a tv-re, és csak 3 filmet lát, azokat is össze vissza rakta. Hogyan lehetne megoldani, h 1 mappa legyen és tegye bele az összes filmet (van jópár mkv is).

Előre is köszi!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#1218) Bobbacsi válasza valory (#1217) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A Megjelenités: fülön a Videó részt engedélyezd,és a Mappákat a többit tiltsd le.

(#1219) valory válasza Bobbacsi (#1218) üzenetére


valory
tag

Köszi, a mappás gond megoldva. De mkv-t mostsem lát, sőt csak 3 videót lát a rengeteg közül...

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#1220) Bobbacsi válasza valory (#1219) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A Megosztott mappák fülön kipipáltál mindent ?
A Kényszeritett frissitésre rányomtál ?
Az Állapot fülön be van állitva rendessen a Profil ? (Samsung TV / player ( E/F series)

(#1221) valory válasza Bobbacsi (#1220) üzenetére


valory
tag

Force refresh eddig is volt, de látom mostmár betöltötte és lát mindent. Köszi.
Visz mindent wifin keresztül (1-2 dolgot elinditottam, az ment) vagy tegyek kábelt a router és a tv közé?

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#1222) Bobbacsi válasza valory (#1221) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ha van rá lehetöséged akkor igen. Stabilabb lesz az átvitel mint wi-fi-n keresztül.(akkor szokott akadozni a lejátszás)

(#1223) fesii válasza valory (#1221) üzenetére


fesii
aktív tag

Divx-re nálam elég a wifi próbálgasd...

(#1224) zedok


zedok
senior tag

Hali!

Mitől lehet az, hogy mostanában, mind a 3 samsung tv-nél filmnézés közben - elején, közepén, végén - fogja és eldobja a jelet a Tv? Mármint kiírják, hogy lecsatlakoztak a hálózatról, majd pár perc után, újra ott lesz a serviio és elérhető. Mi lehet a bibi? Eddig működött gond nélkül, nem nézek "terhelőbb" filmeket. Tehát a mennyiség ugyanaz. :F

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1225) fesii válasza zedok (#1224) üzenetére


fesii
aktív tag

Az szgép energiagazdálkodásánál nézz körbe. PL. A merevlemez leállítása x idő utánnál a soha legyen beállítva

(#1226) psychocska válasza zedok (#1224) üzenetére


psychocska
tag

Nálam is ezt csinálta pár hete, nyomtam egy router restartot, azóta nem jelentkezik a probléma.

(#1227) nessh


nessh
tag

Sziasztok,

Vki aki néz online műsorokat serviio-val, megírná hogy mik működnek neki?
Nálam semmi nem megy... se stream-ek, se RSS, se web resource.

Előre is köszi

(#1228) Firka30


Firka30
tag

SONY Kdl32w650 a tipus.

Valahogy megoldható,hogy az mkv fájlokhoz lejátsza az srt formátumú feliratokat?
Vagy esetleg más formátumban kell?

(#1229) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

tudna vki segíteni...a mai napon újra raktam a windows a jó öreg xp-t lecseréltem 7-esre. xp alatt telepítés után simán láttam a tv-n de most hiába raktam fel a serviio-t nem látom a tv-n a bemeneti listákon....mi lehet a gond? van vmi amit be kéne esetleg állítani a 7es windows-on? :F

(#1230) Bobbacsi válasza baandii (#1229) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A TV-d csatlakozik a netre ? Látod az IP-címét ?
A Serviio Állapot fülén nem látod az IP címét ?
Ha rányomsz a Frissitésre akkor sem látszik ?
Alul a Hálózati beállításoknál az IP cím kötés : Automatikusan felismert-re van állítva ?
Ha látszik a listában a TV IP címe ( pl nálam : Samsung TV/player ( E/F-series )
próbáld meg ott megkeresni a a TV-d tipusát

(#1231) baandii válasza Bobbacsi (#1230) üzenetére


baandii
senior tag

köszi megoldódott a probléma a tv dobta el a wifi jelet azért nem látta. köszi a segítséget :R

viszont lenne még egy olyan kérdésem hogy a mappa amit megosztok a serviio-n a 3 nagy kategória (audió, kép, videó) közöl a videó mappában jelenik meg azon belül is mappák alkönyvtárban, nem lehetne vhogy megoldani hogy filmek alkönyvtárában jelenjen meg? :F

(#1232) Zsüll válasza baandii (#1231) üzenetére


Zsüll
tag

Várj türelemmel, idővel meg fog jelenni ott is :)

(#1233) sirtomi


sirtomi
tag

Sziasztok!

Telepítettem a Serviiot, megosztottam egy mappát és minden tökéletes volt egészen addig amíg a pc-t újra nem indítottam. Onnantól kezdve a tv nem látta a megosztás. Egy újratelepítés megoldotta aproblémát, de most a tv ismét elvesztette a kapcsolatot a Serviioval és most az újratelepítés sem oldotta meg a problémát.

Serviio konzolon jelzi a tévét, sor elején zöld a kis pont, de TV-n mégsem látom a megosztást.

Valaki tudna néhány tippet adni mi lehet a probléma?

TV: LG 42LA620S
Windows 7 - Serviio 1.4.1.2

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#1234) psychocska válasza sirtomi (#1233) üzenetére


psychocska
tag

Nem ESET Smart Securityt használsz véletlenül?

(#1235) sirtomi válasza psychocska (#1234) üzenetére


sirtomi
tag

De ESET-et használok. Egy régebbi verziót, nem tudom a pontos verziót megmondani most, mert nem az otthoni gépemről írok.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#1236) Firka30


Firka30
tag

Magyar sport 1-2 streamet tud valaki?

(#1237) sirtomi válasza psychocska (#1234) üzenetére


sirtomi
tag

ESET Smart Security 4.2.67.10 használom.
Ez akadályozhatja a Serviio működését?

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#1238) Ano


Ano
őstag

Kis segítséget kérnék.

Megy a PC-n a Servio és számomra jól is működik. A Tv-vel szépen tudtam eddig használni, de most ki szerettem volna próbálni egy Samsung galaxy S2 mini okos telefonon is, hogy azon nézhessem az SD tartalmat, de valahogy nem sikerült lejátszani semmit sem ... szépen tudok böngészni a megosztott mappákban, de lejátszani nem akarja ... mindig valami "eszköz"-t keres ... nem vagyok nagyon otthon az okos telefonokban, így használható tippet szeretnék kérni.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1239) sirtomi


sirtomi
tag

Ha ESET-tet leállítom, akkor kell tennem valamit, hogy a tv észlelje a serviio szervert?
Mert megpróbáltam, hogy minden tűzfalat leállítottam, de a tv-n továbbra sem láttam a megosztást. Biztos hogy működött, mert telefonon látszott. Bár az is igaz, hogy telefonon mindig látszik, csak a tv felejti el, hogy létezik.
Az állandó újratelepítés meg kicsit idegesítő megoldás, mert egy gép leállítás és megint megszűnik a kapcsolat a tv-vel.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#1240) psychocska válasza sirtomi (#1239) üzenetére


psychocska
tag

ezt egy másik fórumban találtam, nekem megoldotta a problémát:

"1. lépés: fix ip címet adsz a tv-nek.
2. lépés: átteszed a tűzfalat Automatikus kivételekkel-re
3. lépés: Szabályok és zónák / Zóna és szabályszerkesztő gomb; Felugró ablakban Zóna fül
4. lépés: Az aktiv védelem (IDS) nem vizsgálja...... (majd szerkesztés gomb, ha kijelölted)
5. lépés: megadod a TV IP címét.
6. lépés: Mindent leokézol és happy vagy mert működik.Persze egy Módosult állapot megadása még kell a progiban de innentől megy a menet.
Jó DLNA-t neked. És bárkinek, akinek az ESET megnehezítette a dolgát."

(#1241) sirtomi válasza psychocska (#1240) üzenetére


sirtomi
tag

Köszi a segítséget!

Most működik a dolog, remélem így is marad :)

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#1242) RudY válasza Ano (#1238) üzenetére


RudY
addikt

Androidos készülékhez a Serviigo app ajánlott, ami viszont csak a fizetős Serviio-val működik. Alig 6000.- ft, és gyakorlatilag az otthoni NAS-ról bárhol, bármilyen droidos eszközzel eléred és lejátszod a megosztott médiafájlokat :K

[ Szerkesztve ]

(#1243) Ano válasza RudY (#1242) üzenetére


Ano
őstag

Ohh ... köszi a segítséget, de ennyire nincs rá szükségünk ... csak ki szerettem volna próbálni :U

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1244) Firka30


Firka30
tag

SONY Kdl32w650 a tipus.

Valahogy megoldható,hogy az mkv fájlokhoz lejátsza az srt formátumú feliratokat?
Vagy esetleg más formátumban kell a felirat?

(#1245) makoss


makoss
veterán

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy Serviio-val vagy más programmal nem lehetne átküldeni a számítógépen zajló műveleteket?
Ha igen, hogyan és mivel?
a PC-m UTP kábellel csatlakozik a másik szobában lévő LG 42 LA620S Led tévével
Köszönöm!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1246) OberMotz válasza makoss (#1245) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Alapfelállásban biztos nem. Ezt az egy hivatkozást találtam a hivatalos fórumon, a lényeg az hogy elméletileg nem lehetetlen, de még senki nem írta meg a hozzá szükséges plugint.

(#1247) makoss válasza OberMotz (#1246) üzenetére


makoss
veterán

Betyár jó volna, ha lenne ilyen, könnyebben ruháznék be egy vezeték nélküli egérbe meg egy billentyűzetbe! :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1248) ACE- válasza makoss (#1247) üzenetére


ACE-
addikt

Ennyi erővel akkor vehetsz egy HDMI kábelt is :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1249) fesii válasza ACE- (#1248) üzenetére


fesii
aktív tag

Nekem is jól jönne ilyen lehetőség. A gép és a tévé között cirka 10-15 méter van én még ekkora hdmi kábelt nem láttam arról meg ne is beszéljünk, hogy mibe kerülne :DDD Egy picit olcsóbb lenne ha ezt a témát meglehetne oldani egy ftp-vel.

[ Szerkesztve ]

(#1250) petya2012 válasza fesii (#1249) üzenetére


petya2012
őstag

http://www.argep.hu/trend/HDMI/Hdmi-kabel-15m.html

pedig van :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Serviio
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.