Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Anonymus23 válasza demike93 (#600) üzenetére


Anonymus23
veterán

Elvileg. Létrehozol rajta egy 8 GB-os partíciót, és azt formázod. Én mondjuk nem bíznék rá fontos adatot.

;) - The Power of the Light Side

(#602) demike93 válasza Anonymus23 (#601) üzenetére


demike93
tag

Igen-igen, kis kutatás után találtam progit ami megcsinálta, most úgy tűnik hogy működik rendesen. :R

So Long, and Thanks for All the Fish

(#603) Anonymus23 válasza demike93 (#602) üzenetére


Anonymus23
veterán

A win is tudja:
Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Számítógép kezelés/Lemezkezelés
;)

;) - The Power of the Light Side

(#604) alpihun


alpihun
senior tag

ADATA Micro SDHC Premier 16GB UHS-I U1 (tízes osztály)
ez jó?

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#605) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni, 16 gb-os micro sd kártyát szeretnék vásárolni. Hol lenne érdemes venni? Melyiket ajánljátok? :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#606) demike93 válasza Ferenczi Áko (#605) üzenetére


demike93
tag

szia,
nekem épp most ajánlották őt és azt az infót kaptam, hogy ha memóriakártya, akkor csak tőle :D

So Long, and Thanks for All the Fish

(#607) Angry Rabbit


Angry Rabbit
tag

Sziasztok!
Abban kernem a segitsegetek,hogy van 3db.androidos keszulekem( Asus Memopad HD7,Motorola RARZ XT910,Sony Xperia Z2) amelyeknek a memoriakartyajat nem latja semmilyen szamitogep!
Olvasni,torolni tudok roluk,de irni nem. Formazni sem tudom oket. Tobb pc-n (xp,vist,win7) is probaltam.
Sejtesem szerint valami program lehet ami lockolja a kartyakat,de mivel mindegyiken koccra ugyanazok a progik vannak es napi hasznalatban,igy sajna nem tudom formatalni sem oket. Esetleg valaki jart mar igy? Otletetek van esetleg?
Bocsanat ha mar volt ilyen kerdes es valasz ra,de a 150.bejegyzes utan feladtam az olvasat.
Koszonom elore is valaszotokat!

Szimplán kütyü mániás vagyok.

(#608) demike93 válasza Angry Rabbit (#607) üzenetére


demike93
tag

android készüléken sem tudod formázni?
esetleg kipróbálhatod az SDFormatter progit

So Long, and Thanks for All the Fish

(#609) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

A Fujifilm Finepix A500 fényképezőgépemből a múltkor kiesett a memóriakártya, amikor a földre esett a gép. Anyám nem vette észre és elveszett a képekkel együtt, nagyon gáz. Kártya nélkül használhatatlan a gép, viszont egy új memória kártya többezer forintba kerül. Egy 128MB Fujifilm xD Picture Card volt eddig benne.
A kérdésem az lenne, hogyan tudnám megkerülni az új xD kártya vásárlását? Tudom, hogy létezik xD kártya adapter, de az működne ebben a helyzetben? Ha mégis xD kártyát kell vennem, jó a más márkájú (pl. Olympus) is a gépbe? Sürgős megoldásra van szükség, édesanyám munkájához szükség van a gépre a dokumentáláshoz. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#610) sonar válasza 4ron (#609) üzenetére


sonar
addikt

Létezik microSD -> XD átalakitó, nem is olyan drága az ebay-en [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#611) 4ron válasza sonar (#610) üzenetére


4ron
senior tag

Igen, erre céloztam. Kipróbálom, nem veszíthetek vele sokat, szerencsére nem drága. Köszönöm.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#612) indigo


indigo
aktív tag

Sziasztok!
Létezik-e olyan átalakító, amely microSD kártyát átalakít USB-re?
Úgy kell elképzelni, hogy van egy kártyahely a microSD kártyának, de oda nem kártyát tennék, hanem olyan adaptert, amelynek egyik vége microSD, ezt bedugom oda, a másik vége meg USB-s és ebbe egy pendrájvot tudok beletenni. Így nem microSD-re menne a mentés, hanem pendrájvra.
Köszönöm a válaszokat!

(#613) PHM válasza indigo (#612) üzenetére


PHM
addikt

Nem hinném, hogy van ilyen.
Egyszerűbb szükség esetén beletenni a kártyát egy microSD olvasóba,
s akkor úgy használható, mint egy pendrive.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#614) indigo válasza PHM (#613) üzenetére


indigo
aktív tag

Köszi a választ. Igen, egyszerűbb, de úgy kell megoldanom, hogy ne használjak microSD kártyát, hanem csak USB-s pendrájvot. :(

(#615) KamikazeHun


KamikazeHun
csendes tag

Hali!
Egy ilyen SD kártyát rendeltem pár hete kb 4 ezer forintért magyar webshopból (le volt értékelve elvileg.)
Elvileg működik is rendesen Navon Mizu D500 telefonban (32 gb-nak írja, de most futtatok egy tesztet rajta hogy valóban annyi-e.)
Telefonban a mérési eredmények az elvileg Class 10-es kártyára ezek voltak.
A probléma a kártyával az, hogy 2-3 naponta kb hirtelen nem látja a telefon a rajta lévő fájlokat. Egyik pillanatban még írok a Swiftkey-el, következőben már eltűnik és nem is hajlandó megjelenni a billentyűzet. Vagy filmet néznék rajta, és "A videofájlt nem lehet megnyitni" üzenet fogad. Ilyenkor leválasztani sem tudom a kártyát a Tárhely menüben, mert csak visszadobja. Fájlkezelőben látja hogy van benne SD kártya, de rámenve üresnek mutatja, viszont az elfoglalt és elérhető hely kiírása stimmel. Ha újraindítom a telót, megint olvassa pár napig. Azonban a minap az történt, hogy újraindítás után jó pár fájl lenullázódott (0 bájtos méret).
Ez egy kamu, vagy hibás SD kártya lenne?

(#616) sonar válasza KamikazeHun (#615) üzenetére


sonar
addikt

H2Testw-vel teszteld le a kártyát.
Az megmondja ha machináltak a mérettel.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#617) KamikazeHun


KamikazeHun
csendes tag

Leteszteltem, ez tényleg buherált kártya lehet. Senki ne vásároljon "leértékelt" SD kártyát a Gruppi ajánlataiból szerintem, mert tuti ilyen kamuk!

(#618) sonar válasza KamikazeHun (#617) üzenetére


sonar
addikt

valszeg tudatlanul ők is bevásároltak az ebay-en...

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#619) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Hahó!
32GB-os SDHC kártya elvileg 32 000 000 000 byte-os, ugyanakkor, ha FAT32-ben van megformázva, csak
31 148 441 600 byte-ot mutat.
Tehát hiányzik kb. 1GB?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#620) sonar válasza JEEMBO (#619) üzenetére


sonar
addikt

Igen hiányzik, és a marketingeseknél kéretik reklamálni.
Az ok egyszerű az idők folyamán összekeveredtek a mértékegység váltások.
Vagyis a Giga (10E9) kezdték el használni, pedig a számitás technikában nem 10-es alapon megy a váltás, hanem 1Giga=1024Byte*1024Byte*1024Byte lenne.

Ha ezt az analógiák követjük akkor nem csak a sd kártyádból hanem a winyódból is "elloptak" nem kevés tárhelyet.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#621) JEEMBO válasza sonar (#620) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Akkor Neked és másnak is "31 148 441 600 byte"-ot mutat egy 32GB-os SDHC kártya FAT32-ben?

"Jó pap is holtig butul"

(#622) Matykoh válasza JEEMBO (#621) üzenetére


Matykoh
tag

Nekem a Kingston 16 gigás pendrivem valójában 13. :DDD

(#623) sonar válasza JEEMBO (#621) üzenetére


sonar
addikt

Igen, de ne lepődj meg ha majd ennyit se tudsz kihasználni. Ha sok (ezres nagyságrend) apró file-t másolsz rá akkor a block méretek miatt még inkább úgy fogod érezni, hogy sokkal több a foglalt hely,mint ha a file-ok méretét összeadnád.
De ebbe már végképp kár belemenni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#624) mackosajt


mackosajt
addikt

Hello!

ebay-ről nekem is sikerült vennem egy 64 Gb Class10-nek nevezett sd karit, amit minden 64 Gb-nak lát, de valójában a teszt szerint 7,7 Gb-ig jó.

Mivel lehetne átmahinálni, hogy 8 gigásnak még jó legyen? Vagy csak a kuka segít?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#625) sonar válasza mackosajt (#624) üzenetére


sonar
addikt

létrehozol rá egy 8 gigás particiót
Win alatt parancssorban:
futtatás-> cmd

diskpart
list disk
select disk x (x=a pendrive sorszáma)
clean
create partition primary size=8192
select partition 1
assign letter x
format fs=fat32 label=”macko”
exit

bár én javasolnám, hogy kisebb particiót hozzál létre. (7G - 7168 )
Linux alatt Gparted-del grafikusan két három klikk.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#626) mackosajt válasza sonar (#625) üzenetére


mackosajt
addikt

Úgy nem lehet megoldani, hogy soha többé ne akarja semmi 64-esre formázni?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#627) Matykoh válasza mackosajt (#624) üzenetére


Matykoh
tag

Az én fake kártyámat már be se olvassa a gép sem... Azért olyan dolgot, ami fontos, nem tennék rá a helyedben.

(#628) sonar válasza mackosajt (#626) üzenetére


sonar
addikt

Nem eccerű, SD kártyája vállogatja.
Nézd meg a blog bejegyzéseimet. Ott találsz egy Fake pendrive-os bejegyzést ami alapján el tudsz indulni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#629) tony7


tony7
tag

Szeretném veletek megosztani a samsung memória kártya cseregaranciájával kapcsolatos tapasztalataimat.Vettem a telefonomba egy samsung microsdhc kártyát 5 év csere garanciával.Mikor elromlott és ki szerettem volna cseréltetni, akkor a samsungnál elkezdtek hazudozni és mindenféle kifogàssal kibújni a vállalt
kötelezettségük alól. / a samsung kártyákra csak 12 hó garancia van, mivel nem regisztráltam, elvesztettem a többi garanciát / Rengeteg időbe, energiába, utazásba ,telefonálásba, veszekedésbe került, mire hajlandók voltak végül is cserélni a hibàs kártyát. 41 napba került, mire
kezembe vehettem az új kártyát.
Ha nem akartok hasonló helyzetbe kerülni, akkor jobban jártok, ha nem samsung memkarit vásároltok.Ha meg már te is elkövetted ezt a hibát , hogy ilyet vettél, akkor elkezdhetsz imádkozni , hogy ne romoljon el, mert ha nem vagy elég kitartó, akkor bizony nem cserélik ki.

(#630) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy van-e bármi hátránya a microsd+adapter párosításnak a sima sd kártyával szemben, ha olyan eszközbe kerül a kártya ahova sd való és nem microsd, pl fényképezőgép.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#631) sonar válasza bb0t (#630) üzenetére


sonar
addikt

Nincs

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#632) PHM válasza sonar (#631) üzenetére


PHM
addikt

De, sajnos van.
Az adapter ára a kisebb megbízhatóság.
A benne lévő érintkezők ugyanis igen vékonyak, idővel kontakthibásak lehetnek.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#633) sonar válasza PHM (#632) üzenetére


sonar
addikt

Amin egy rekontakt tud segiteni.
De azért nem kell túl parázni a dolgokat. Fényképezőre általában mindenki figyel.
És ha az sd kártya oxidos lesz (aranyozott felületnél erre azért elég minimális az esély) akkor ott más dolgok is előjönnek.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#634) PHM válasza sonar (#633) üzenetére


PHM
addikt

Nem a kártyával, az adapterrel van a baj.
Annak általában kevésbé jók az érintkezői, s a belsőket nem tudod tisztítani.
Nem egy ilyen esettel találkoztam már.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#635) zozoka79


zozoka79
tag

mobiltelefonba akarok egy micro sd-t venni.(xiaomi redmi 1s) 32 gb-ost,class 6ost.tud valaki egy megbízható helyet pl ebay,aliexpress,amelyik megbízható?

(#636) half333


half333
őstag

olyan kérdésem lenne,hogy,találtam neten relatív alacsony áron 64gb-s microSD-t,viszont ez nem XC-re végződik,hanem HC-re,úgy tudom 64-estől felfelé már micrSD XC,nem? Akkor ez hamisítvány lehet?

(#637) Aurig@ válasza zozoka79 (#635) üzenetére


Aurig@
őstag

Miért pont Class 6-os kell? A Class 10 túl gyors lenne?

Csak azért kérdezem mert itthon pl. egy Samsung micro SDHC EVO class10, 32 GB-os kivitelben 7.410 Ft-tól kapható, garanciával. ...és, ha normális üzletben veszed, szinte rizikó nincs is benne, nem fogsz hamisítványt kapni. eBay-en nem vennék ilyen és más hasonló kártyát sem.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#638) zozoka79 válasza Aurig@ (#637) üzenetére


zozoka79
tag

annyit megtudtam,hogy a class 10-es kártyát nem használná ki a telefon,ezért class6,de ettől függetlenül lehet 10es lessz,mert árban szinte nincs különbség köztük.16ost vagy 32-est.ja.és nálam a 7 egy memóriakártyáért már sok...

(#639) Aurig@ válasza zozoka79 (#638) üzenetére


Aurig@
őstag

Ritka az a telefon, ami ki tudja használni a class10-et. /Talán nincs is ilyen/ Viszont sokkal zökkenőmentesebb lesz a használata, nem fog belassulni.

/A class10-et inkább fényképezőgépek, videokamerák használják ki, ha kihasználják./

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#640) zozoka79 válasza Aurig@ (#639) üzenetére


zozoka79
tag

meg az is tény hogy kisebb fájlokat nehezebben másol a class10es,de mondjuk én nem sokszor másolnék sok kis file-t. amúgy :R

(#641) sonar válasza zozoka79 (#640) üzenetére


sonar
addikt

Ezt a kijelentést mire alapozod?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#642) zozoka79 válasza sonar (#641) üzenetére


zozoka79
tag

a szakértő meg máshol is olvastam nem emlékszem már hol.te nem halottál erről?

(#643) sonar válasza zozoka79 (#642) üzenetére


sonar
addikt

Nem hallottam róla sehol sem. És googlizva sem találtam nagyon semmi használhatót.
De most, hogy célzottabban figyeltem a benchmarkokat van benne némi igazság
Bár őszintén megmondva ez a rész hiba határon belül van.
class10 class6

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#644) zozoka79 válasza sonar (#643) üzenetére


zozoka79
tag

hmm... :R

[ Szerkesztve ]

(#645) Toxee03


Toxee03
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon röstellem ha esetleg már előfordult volna ugyanez a probléma, kezdő prohardveresként kérlek nézzétek el ezt nekem.
Az a nagy problémám, hogy van egy számomra felbecsülhetetlen értékű micro SD kártyám. Nos, ezt betettem egy adapterbe, lelockoltam, majd lényegében a család valahova elszórta, és másnap találtam rá a földön. Na igen ám, de ha beteszem a gépbe akkor azt írja hogy formáznom kell használat előtt :(
SD adapterre, usb konverterrel sem emgy, sőt még telefon is formázni akarja. Nekem a rajta lévő fájlok nagyon kellenek!!! Nincs esetleg erre valami profi megoldás hogy ki tudjam nyerni belőle a fájljaimat?

Segítségeket előre is köszi, Toxi

(#646) sonar válasza Toxee03 (#645) üzenetére


sonar
addikt

Van megoldás, csak szakértelmet igényel. A hibától függően többet vagy kevesebbet. Illetve akár eszközöket is.

küld el nekem

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#647) Toxee03 válasza sonar (#646) üzenetére


Toxee03
csendes tag

Köszi, ha esetleg tudod kifejtenéd bővebben, kérlek?

(#648) sonar válasza Toxee03 (#647) üzenetére


sonar
addikt

Hát megpróbálhatsz csinálni egy biztonsági mentést dd-vel (linuxos) aztán quick format majd vmi helyre állitó progit ráereszteni (pl.: recuva)
Csak felhivom a figyelmed, hogy ez sem garancia semmire!

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#649) Tegla80


Tegla80
addikt

Sziasztok
Lenne egy 32gb os samu mikrosd ami nem lathato semmivel.(teloba volt)
Van valami progi,vagy lehetoseg,h megprobaljam a lehetetlent es lekapjam rola a tartalmat?
Koszi

Sony® & PlayStation®

(#650) Matykoh válasza zozoka79 (#635) üzenetére


Matykoh
tag

eBayen a sinceritytrading nevű eladó ajánlott. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.