Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) fikusz68


fikusz68
csendes tag

Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni,hogy mitől van az ha a vinyón tárolt filmet átmásolom micro sd karira akkor codec hibát jelez viszont a vinyón lejátszható.
Köszi a válaszokat.

(#352) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Szeritnetek az ebayen fellelhető olcsó micro SD kártyák mennyire jók?
Erre gondolok például.

(#353) Aurig@ válasza margithid (#352) üzenetére


Aurig@
őstag

Az ilyen kártyákat NEM szabad megvenni! Nem egész' 3.600 Ft-ért 64GB, elég nevetséges! Ez ha működik is, max. Class4-es sebességű, vagy nem fogod tudni használni teljes kapacitásban! Volt már rá példa, hogy 32 ill. 16 GB-ból csak nagyjából 75%-át tudta használni az illető! (Ezeket lehet, hogy dzsunkán rakták össze, valahol távol keleten!) Hogy nem normális minőségű az biztos!

Ha az árgépen körülnézel, nagyjából 16.000 Ft-tól indulnak az ilyen kaliberű kártyák! (Nem 3.600-tól)

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#354) margithid válasza Aurig@ (#353) üzenetére


margithid
veterán

Ez tapasztalat?
Sebesség annyira nem érdekel, class 4gyel is ellenék, filmek, zenék mennének rá csak.

(#355) PHM válasza margithid (#354) üzenetére


PHM
addikt

A tapasztalat az, hogy ezeknek a kártyáknak a többsége hekkelt 2-4 gigás.
Anno én is belefutottam egy "2GB-os" MS pro duó kártyába,
ami valójában 128 megás volt.
Még hologramos matrica is volt a csomagolásán...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#356) margithid válasza PHM (#355) üzenetére


margithid
veterán

Hm, ez elgondolkodtató...
A dealextreme-en láttam még kingmax 64 GB-osat, csaka ttól is félek, hogy az is hamis. 50$ körül van.
Lehet akkor inkább itthon veszek egy 32 GB-osat.

(#357) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

MicroSDHC kártyát néznék tablet-be, de nem tudom, hogy ezek reális árak lehetnek-e?

A Kingmax-ok megbízhatóak?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#358) sonicman89


sonicman89
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Van egy 32GB méretű microsd kártyám (samsung, class10), amely másolás közben hirtelen feladta a harcot. A kártya nem sokat volt használva. Most 64 GB formázatlan partíciót ír ki a lemezkezelő. De formázni sem lehet, egyből hibát ír ki. Ha lehetne is formázni, csak ntfs fájlrendszert engedélyez.

Hogy lehet működésre bírni ezt a kártyát?
(megjegyzés: partíció kezelővel már próbáltam, a windows lemezkezelővel is)

(#359) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Sziasztok.
Van egy class 10- es 32 GB- os Mikro SD kártyám és az lenne a gondom, hogy ha másolok rá videót vagy zenét az vagy nem másolja rá vagy a lost.dir mappába rakja és nem lehet lejátszani. Csak úgy tudok rá adatokat tenni, hogy teló memóriájáról másolok rá. Mit kellene tennem mi a gondja?

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#360) DeX|


DeX|
tag

Sziasztok!

Van egy kingston 2gb micro sd kártyám ami egy nokia xpressmusic teloban volt benn, átraktam egy androidos oksotelefonba és nem látja, számitógép nem látja, vissza tettem nokiába az látja de azt irja levan kodolva, de én nem emléxem hogy lekodoltam volna. Szal a probléma hogy a kártya igy használhatatlan mert másik nokia teloban meg kéri a kódot. Valakinek ötlet mit lehet kezdeni ilyenkor?

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#361) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó hejre írok.
Segitségeteket kérném.

PCMCIA porton szertnék használni egy 4gigás cf kártyát.

A laptonál állitolag 32bites a PCMCIA adaptere.

A kérdésem lényege ha vennék PCMCIA adaptert ami állitolag 32bites, 16bites port hozz kéne müködne.

köszönöm a válaszokat előre is.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#362) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Itt a 2-kép róla közben eszt találtam.

Minen segitségeteket köszönöm elöre is.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#363) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Üdv!
Segítsen valaki aki tud a fent le írtakban.
Nagyon hálás lennék érte.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#364) kovsol válasza DeX| (#360) üzenetére


kovsol
titán

próbáltad formázni esetleg az eredeti telefonban ahol volt használva?

May the Force be with you!

(#365) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

64 GB-os micro sdxc kártyát vennék zenelejátszóba. Exfat fájlrendszeren gyakorlatilag csak lossless zenéket hallgatok majd róla. Vannak ajánlott/kerülendő márkák? Sok ilyet olvastam mostanság, hogy 1-2 hónap múlva betojtak ezek a kártyák.

(#366) robi222


robi222
senior tag

Tudtok valami programot ami rendbe tud hozni egy mcsd 64gb kártyát.Formázni nem tudom, azt írja ki ,hogy a formázást nem tudja befejezni,vagy hogy formázás hiba.

(#367) need


need
addikt

Üdv..

kellene nekem 1 szakavatott szakértő.. aki tudna nekem segíteni..!

röviden és tömören..
mindig csak arról van szó hogy 1-1 sdhc úúúúú 15m/s olvas+ ez már 30m/s olvas..de nem semmi ez mert 45 m/s olvas..jó jó hogy ennyivel olvas de mennyivel ír...??!

kellene nekem olyan kártya ami 8 gb vagy esetleg 32 gb és legalább 20m/s írás rajta..

várom a tippeket.. :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#368) Aurig@ válasza need (#367) üzenetére


Aurig@
őstag

Talán ez:

SanDisc Extreme Pro UHS-I

De, hogy a valódi sebessége mennyi az jó kérdés! Szerintem a követelményeidnek megfelel!

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#369) need válasza Aurig@ (#368) üzenetére


need
addikt

OK.. :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#370) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

ha micro sd kártya formázása közben lefagy a winfos, és onnantól nem engedi formázni akkor megszívtam? nem igazán reagál semmire sem a kártya

(#371) crash666


crash666
csendes tag

Sziasztok!
Van egy memkarim SAMSUNG 32GB MicroSDHC Class 10- es az a gondom vele hogy ha leformázom és teszek rá adatot az tökéletesen megmarad, de ha utána bármit akarok rátenni az később eltűnik.
Konkrétabban: a gépen leformázom teszek rá mondjuk 10 db képet az akár hónapokkal később is látható. Viszont ha beteszem a telóba és elkezdek rá képet pakolni egy idő után szépen el kezd töredezni, egyre több kép lesz sérült. Ez mitől lehet? Lehet hogy gyárilag rossz a kari?
HELP!!!

(#372) NeKRaD


NeKRaD
csendes tag

Sziasztok!
Problem a kövi:
64GB-os Samsung micro sdxc véletlen nem csatlakoztattam le a Note2-semen és úgy vettem ki.Azután beraktam egy galaxy S-be mondván hátha felismeri.Nem ismerte fel, de utánna már a note sem.Minden képpen formázni akarja mert szerinte sérült.Van valami lehetőség vissza állítani a képeket? Vagy forduljak szakemberhez?
Válaszokat előre is köszi.

(#373) dokee78


dokee78
félisten

Lehet tudni,hányszor írható egy microSD kártya?
Mert szinte naponta másolok/törlök róla és kicsit tartok,hogy bekrepál.
Kingmax Class6-os az áldozat.

(#374) DeX|


DeX|
tag

Sziasztok!

Következő a problémám: Samsung 64GB MicroSDHC Class 10-es kártya, FAT32, exFat bármelyikre megformázva akár telefonban akár usb olvasoban, másolok rá 1-1,5gb-ás filmeket és nem tudom se telorol se gépröl utánna vissza játszani.Ez mitöl lehet?
Most vettem a kártyát gyári csomagolásban és alapbol FAT32-re volt formázva de exFaton is probáltam.
Valakinek valami 5let?

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#375) PHM válasza DeX| (#374) üzenetére


PHM
addikt

Először teszteld a h2testw programmal.
Esélyes, hogy fake kártyát kaptál.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#376) DeX| válasza PHM (#375) üzenetére


DeX|
tag

Köszi tesztelem és azt honnan tudom majd hogy fake esetleg?

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#377) PHM válasza DeX| (#376) üzenetére


PHM
addikt

Az teszt olvasási részében hibát fog jelezni a program,
amikor a valós kapacitáson felüli "árnyékmemóriát" olvasná.
Magyarán, ha netán hiba nélkül lefutna a teljes írás-olvasás teszt,
akkor a kártya biztosan nem hekkelt, s a hibát máshol kell keresni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#378) DeX| válasza PHM (#377) üzenetére


DeX|
tag

Értem még fut a teszt de következö van eddig: 64gigát felirta és vissza olvasásnál 7.3gigát olvasott vissza a felett hibát ír. Akkor ez mit jelent? Fake a kártya? Mit tehetek vele?

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#379) PHM válasza DeX| (#378) üzenetére


PHM
addikt

Igen, a jelek szerint ez egy 8GB-os hekkelt kártya.
Ha van rá garancia, add vissza az eladónak.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#380) DeX| válasza PHM (#379) üzenetére


DeX|
tag

Értem, köszönöm szépen a segitséged, akkor legariztatom. :R

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#381) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

http://hardverapro.hu/apro/64gb_microsdhc_class10_memoriakartya_pny__sd_adapter_elado

Ez egy jó kártya?:)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#382) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok.

Adott egy SanDisk Micro SD cl4 -es kártya.
Mostanában elkezdte azt csinálni, hogy eltűnik telefon nem látja. (Samsung S2)

Mikor töltőn van 220as vagy usb-n keresztűl telefon látja, de ha lehúzom a töltőről 10p-15p múlva telefon leválasztja és nem látja.

Kártyaolvasóba és mikor töltőn van semmi hiba nincs rajta illetve vele.

Mi lehet vele a gond? :F
Már megformáztam nem segített. :U

Vkinek volt már ilyen haldoklik a kártya vagy mi lehet vele? :F

(#383) Renka666


Renka666
újonc

Sziasztok!
Van egy Micro SD kártyám,ma rá akartam menteni a letöltött zenéket USB-vel és a gépemen nem mutatta ki a fájlokat,csak a képeim voltak meg és azok közül is csak az utolsó 4 amit utoljára fényképeztem.Mit tehetnék? Előre is köszi! :F

(#384) PHM válasza Renka666 (#383) üzenetére


PHM
addikt

Első lépésben ellenőrizd a kártyát a H2testw programmal.
Lehet, hogy hamisítványt birtokolsz.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#385) CsIrKeRaToR válasza Cobrusz (#382) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Mióta van meg? Ha régóta lehet hogy kiírta az összes cellát. elhasználódott..:)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#386) Aurig@ válasza CsIrKeRaToR (#385) üzenetére


Aurig@
őstag

Mennyi az a régi? Néhány hónap vagy egy-két év? Nem olyan könnyen használódnak ezek el. Nekem lassan 3 éves a 32GB-os kártyám, szinte naponta másolok rá, vagy fényképezek (egyszóval használva van), de ugyan olyan, mintha új lenne! Gyors, nem lassul be, mindig "lát" mindent, amit rárakok. Lehet, hogy kamu kártyához van szerencséje.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#387) voyi


voyi
aktív tag

Üdv!

Van egy Sandisk Ultra 64 gb micro sdxc kártyám,amit a telefonomban használok. Ha másolok rá adatot laptopomról usb kábelen keresztül, szokatlanul lassan másolja fel: 1 gb-nyi adatot közel fél(!!!) óra alatt. Mp3nál is ugyanez a helyzet, majd mikor leakarom a telefonomban játszani, hibaüzenetet ír ki,hogy nem tudja olvasni a fájlt. Gondoltam, leválasztom, majd újracsatolom a telefonomban a kártyát,erre az mp3 amit megpróbáltam lejátszani rajta , mind eltünt nyomtalanul törlődött.

Mik okozhatják az egészet?
Esetleg elképzelhető,hogy rosszul van formatálva a microsd kártya? ExFAT fájlrendszerben történő formázásnál mekkora méretet érdemes beállítani lemezfoglalási egységnek?

Aláírás

(#388) Aurig@ válasza voyi (#387) üzenetére


Aurig@
őstag

Kártyaolvasóval is ilyen lassú a sebesség?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#389) voyi válasza Aurig@ (#388) üzenetére


voyi
aktív tag

Most másolok éppen,ott 3-3,5 percet ír ki hátralevő időre,és 4,4-4,5 mb/s-al másol 266 db fájlt. Ez összesen ugyanaz az 1 gb-nyi adat,amit usb-vel több időt írt ki.

Másolás megtörtént,sd kártyaolvasót kivettem,majd újra visszatettem,majd csináltam egy ellenőrzést,máris talált hibát rajta a windows :Y

Történt olyan is,hogy amit a telefonom kamerája mentett le fényképet a microsd kártyára, csak a kép készítését követően rögtön még megtudtam nézni,de 1-2 órával utána mikor újra megakartam nézni a fényképeket, olvashatatlanná váltak azok a jpeg fájlok, noha méretben stimmeltek. Aztán meg sdkártya leválasztás majd újracsatolás után törlődtek is.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#390) PHM válasza voyi (#389) üzenetére


PHM
addikt

Ellenőrizd a h2testw programmal.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#391) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok! Olyan kerdesem lenne, hogy most a telmoba egy 8gbos class6os SD kartya van, es azt hallottam h ez okozhat olyat pl: akad vagy lefagy a video keszitesnel, illetve minden ami rajta tortenik az sokkal lassabban tortenik. Szerintetek megeri lecserelni egy class10re???
Koszi

(#392) voyi válasza PHM (#390) üzenetére


voyi
aktív tag

Már megtörtént, kb 8 gb-nyi adatot tudott csak írni,mert aztán nullára lement az írási sebesség.
ebből a 8 gb adatból 4,1 gb data lost, 3,9 gb corrupted:

Warning: Only 8221 of 63990 MByte tested.
The media is likely to be defective.
3.8 GByte OK (8035583 sectors)
4.1 GByte DATA LOST (8801025 sectors)
Details:212.2 MByte overwritten (434624 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
3.9 GByte corrupted (8366401 sectors)
212.2 MByte aliased memory (434624 sectors)
First error at offset: 0x00000000e849fe00
Expected: 0x00000000e849fe00
Found: 0x00000001f5280000
H2testw version 1.3
Reading speed: 6.04 MByte/s
H2testw v1.4

Szóval kifogtam egy fake cuccot,és nyitottam is case-t az ebayen.

Aláírás

(#393) PHM válasza voyi (#392) üzenetére


PHM
addikt

Erre gyanakodtam én is.
Ez ráadásul a fake kártyák közt is az alja.
A többit legalább az eredeti kapacitásig lehet használni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#394) tomszli11


tomszli11
tag

valaki tud valami infót mondani a hozzászólásomhoz 3al feljebb?
köszi

(#395) arpi145


arpi145
csendes tag

Üdv!

Samsung SDHC memóriakártyám egyik-napról a másikra olvashatatlanná vált. Sem a telefon, sem a számítógép kártyaolvasója nem érzékeli. Létezik esetleg megoldás erre a problémára vagy a kártya ment tönkre?
Próbáltam a Lemezkezelésnél, de ott sem ír semmit.

Előre is köszönöm

(#396) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Van egy canon 1100d fényképezőgépem amiben egy sandisk extreme hd video 20MB/s 16gb class10 kártyát használok,csak kezd kevés lenni a hely rajta,mit ajánlanátok?Nézegettem a samsungokat is de nem értem miért fele ára a samsung a sandisknek.Itt nézegettem kártyát [link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#397) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy hogyan/mivel tudnám a microSD kártyámon található kép- és videófelvételeket átmasolni egy külső adattárolóra számítógép nélkül. Nem tudok magammal számítógépet, vagy laptopot vinni illetve 8 darab 64GB microSD kártyát sem.

Köszönettel, Ori

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#398) need


need
addikt

Üdv..

Kellene nekem egy olyan program amivel lehetne tesztelni az sdhc kártyák írás olvasási sebességét...
ja csak nem tudom milyen program kell hozzá.. :B

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#399) PHM válasza need (#398) üzenetére


PHM
addikt

H2testw

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#400) need válasza PHM (#399) üzenetére


need
addikt

köszönöm.. :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.