Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) afi0903


afi0903
aktív tag

Kellemes ünnepeket!

Kettő kérdésem lenne:
-Van kettő darab micro SD kártyám amit semmi nem ismer fel, valahogy normális állapotba lehet ezeket hozni vagy nem?
-Van egy 64GB-os Kingston micro SD-m, telefonban szeretném használni, mire formázzam? (Zene hallgatásra és videó nézésre lesz használva.)

A válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1152) XtremLor válasza afi0903 (#1151) üzenetére


XtremLor
őstag

Kellemes unnepeket neked is.

1. Telefon, pc etc ha kartyaolvasoval se latja akkor szerintem ezzel sok mindent nem fogsz tudni csinalni, a garanciat megnezheted a gyartonal is.
2. fat32, a telefon is erre formazza ha belerakod, olyan mindegy ha mar azzal csinalod.
A 4GB nagyobb fajlokat is akarsz masolni, pl hd film, es a telefon tamogatj akkor pedig exfat.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1153) baro32 válasza tPedro_ (#1147) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia

Szintén zenész ugyanígy jártam én is már meg se tudom mondani hogy honnan akciósan vettem nincs 1éve se.
A Telekom-tól kapott akciós belépékor kapott Samsung 3 lite tabletban teljesített szolgálatot és meghalt ugy 1 hete én sem tudom semmivel sem életrekelteni nem látja se teló se tablet se laptop se pc semmi.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#1154) tPedro_ válasza baro32 (#1153) üzenetére


tPedro_
őstag

Szia,

utanaerdeklodtem, mivel nem ismeri fel semmi, csak bontatos adatmentes johet szoba, ami 20-50e Ft kozott mozog. Ezt kicsit sokallom, meg meglatom mi lesz vele.

(#1155) baro32 válasza tPedro_ (#1154) üzenetére


baro32
aktív tag

Szerencsére nekünk semmi komoly nem volt rajta de az a szomorú hogy nem is nagyon volt használva.
Sajna ezt buktuk mi mert valami akciós rendelés volt a netről ha volt is gari rá már akkor sincs rolla meg a papírja meg a számla se nem volt 5ezer se ha jol emlékszem (32gb samsung cl10)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#1156) afi0903 válasza XtremLor (#1152) üzenetére


afi0903
aktív tag

Köszi!

(#1157) tPedro_ válasza baro32 (#1155) üzenetére


tPedro_
őstag

Nekem sajnos volt rajta jopar foto, nem eletbe vagoak, de azert nem lenne baj, ha megmaradnanak.
En itt a PH-n vettem, de meg 2013 elejen, igy nem hiszem, hogy lenne meg ra garancia.

(#1158) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Egy card reader-USB stick (az a pendrive, amibe a memóriakártyát bele kell tenni) bármilyen méretű micro SD kártyát tud használni?
Bármilyen Class lehet a micro SD kártya ami bele kerül?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1159) jeni válasza tknof1871 (#1158) üzenetére


jeni
félisten

elvileg fizikai korlátja nincs neki mivel olvasóként funkciónál. 32-64-128GB
nálam a 64Gb vitte,de mivel nincs 128Gb microSD kártyám ezt nem tudom megerősíteni.
a Class szerint meg lényegtelen.

(#1160) headhunter válasza headhunter (#1148) üzenetére


headhunter
addikt

Tesco 15.990Ft [link]

Tesco 9.590Ft [link]

(#1161) jeni válasza headhunter (#1160) üzenetére


jeni
félisten

és eredetiek?

(#1162) headhunter válasza jeni (#1161) üzenetére


headhunter
addikt

Tescos?

(#1163) jeni válasza jeni (#1161) üzenetére


jeni
félisten

ebayosra írtam

(#1164) headhunter válasza jeni (#1163) üzenetére


headhunter
addikt

Többen rendeltek tőle és eredetit írtak a termékekre.

Seller : sinceritytrading (214952 ) 99,7% Positive feedback, Get fast shipping and excellent service from eBay Top-rated sellers.

Seller : courtesytrading (68053 ) 99,6% Positive feedback, Get fast shipping and excellent service from eBay Top-rated sellers.

[ Szerkesztve ]

(#1165) Fred23


Fred23
nagyúr

Sziasztok! Hallottam ma valamit, ami szerintem hülyeség, de biztosra szeretnék menni: igaz, hogy a ma kapható összes microSDXC kártya vízálló?! Mert még elképzelhetőnek is tartanám akár, de hogy a sós vizet is bírja az összes, az szerintem már túlzás.

(#1166) Klmarti2


Klmarti2
csendes tag

Sziasztok! Honor 4x telefonomhoz vettem SanDisc 32 GB-os kártyát. Fat 32-re formáztam. De teljesen bizonytalanul működik. Rámásoltam rengeteg fotót, egy részét szépen vette, egy része nem látható, Olyan is van, amit elsőre jól láttam, majd egyszer csak 1 kép eltűnt az albumból. Nem tudnátok valami jó tesztprogramot ajánlani amivel Win 10 alatt tudnám tesztelni a kártyát? Előre is küöszi

(#1167) PHM válasza Klmarti2 (#1166) üzenetére


PHM
addikt

H2testw
Letöltöd, teljes ellenőrzés, és kiderül, hogy mennyi
valójában a kártya kapacitása.
A leírt tünetek ugyanis hamisítványra utalnak.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1168) kerekfej válasza Fred23 (#1165) üzenetére


kerekfej
addikt

Igen például a Samsung MicroSD-i ilyenek. Ha beleesik a vizbe, letörlőd teljesen, majd mikor magától teljesen megszárad, használható újra. Tengervíznek kb. 1 napig ellenáll.

(#1169) Fred23 válasza kerekfej (#1168) üzenetére


Fred23
nagyúr

Azóta tájékozódtam, de azért köszi! A Samsung tényleg az élen jár ilyen vízállósági tekintetben.

(#1170) dond


dond
csendes tag

Sziasztok!
Nem kártya, hanem foglalat probléma, a microsd kártyát csak akkor látja a készülék, mikor azt berakom és a reteszelő kattanáson túlnyomom, amint elengedve a normál helyére visszacsúszik, a kártya leválasztásra kerül van tipp esetleg a megoldásra? Köszi!

(#1171) radi8tor válasza dond (#1170) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kikopott a foglalat vagy elhajlottak az érintkezők benne. Szét kell szedni és egy kicsit vissza hajlítani az érintkezőket.

⭐ Stella

(#1172) dond válasza radi8tor (#1171) üzenetére


dond
csendes tag

Köszi, az érdekessége, hogy egy tök új (samsung) sim/mem foglalatról van szó, uh az érintkezők lehetnek "gyárilag" rosszak, elég nehézkesnek tűnik a hajlítás.

(#1173) radi8tor válasza dond (#1172) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha tök új, akkor vidd vissza oda, ahol vetted. Ne szedd szét.
Ha Kínából érkezett, akkor azért ilyen (lehet hamisítvány).

⭐ Stella

(#1174) grosy


grosy
senior tag

Egy Kingston 64 gigás Micro sdxc kártyám úgy ment tönkre, hogy olvasni lehet, de írni már nem. Visszavinném garanciába, de vannak rajta olyan adatok, amit nem szívesen hagynék ott. Lenne valami ötlet, hogy miként tudnám úgy olvashatatlanná tenni, hogy ne látszódjon rajta a fizikai sérülés?

(#1175) zszszs


zszszs
tag

Ha valaki tájékozott ebben, megköszönném a segítségét... Mennyi ideig tárolható (mennyire?) megbízhatóan adat SD kártyán? Konkrétan a családi videókat rátenném SD-re, azon tárolnám, nem a winchesteren. Pár HDD már tönkrement menthetetlenül a praxisomban, de hibás memóriám még nem volt... :)

(#1176) grosy válasza zszszs (#1175) üzenetére


grosy
senior tag

Nekem most ment tönkre két sd kártyám is, így marad a felhő. Mi lenne, tárolnád sd-n és felhőben is?

(#1177) dui


dui
aktív tag

Üdv!

A következő lenne a problémám:

Van egy SanDisk 32 GB Extreme PRO SD HC memóriakártyám, amit egy fényképezőgépben használok. Próbálnám az adatokat (fotók, videók) lementeni róla, de amikor rádugom bármelyik USB-re a gépen, az explorer.exe meghal, használhatatlan a gép. Korábban működött. Kártyaolvasó, adatkábel, egyik sem működik. Más PC-n tökéletesen működik, és minden más eszközt tökéletesen felismer bármelyik USB portom. Mi lehet a probléma :F (Win 10)

(#1178) andris811


andris811
tag

Sziasztok!

Van két microSD kártyám mobilhoz, egyik 32 másik 8 GB-os. Eddig a telefonokban voltak használva, de most kártyaolvasóval le akartam menteni az adatokat pc-re. Azonban, ahogy csatlakoztatom a windows felismeri, de nem azonosított fájlrendszerre hivatkozva mindenáron le akarja formázni őket. Azt szeretném kérdezni, hogy ezzel mit lehetne kezdeni? Nyilván nem akarom leformázni őket. Valahogy rá lehet bírni a windowst, hogy felismerje a kártyákon lévő fájlrendszert?

Köszönöm!

(#1179) kerekfej válasza andris811 (#1178) üzenetére


kerekfej
addikt

GetDataBack lehet segít.

(#1180) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Helló

Sandisk micor SDHC UHS-i 32GB miért nagyon lassan ír a kártyára (?kb 4000 kbyte/sec).Valószinüleg hasonló sebességeel is olvas.

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#1181) kerekfej válasza Tommi000001 (#1180) üzenetére


kerekfej
addikt

Eredeti egyáltalán, kezdjük ezzel? Mások, hogy pontosan milyen modell?

[ Szerkesztve ]

(#1182) Tommi000001 válasza kerekfej (#1181) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Helló
Az ,hogy eredeti-e nemtom,MM be vettem.Class10 SanDisk Ultra micro sdhc UHS-I .Ezek vannak ráírva.

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#1183) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Fogok venni egy pendriveot Sinceritytől és gondoltam, akkor már veszek egy micro SD kártyát is. Ajánlanátok egy Bestbuy 16 gigást? (Ha a nagyobb nem sokkal drágább, akkor lehet nagyobb is.)

Köszi!

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#1184) XtremLor válasza emiki6 (#1183) üzenetére


XtremLor
őstag

790-es pl transcend?, Ahhoz meg egy 16,32-es evo.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1185) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek melyiket vegyem a kettő közül? Egy S4-ben lenne, így lehetnék hű és vehetném a samsungot is :D vagy lehetnék hű a kingstonhoz is, mert eddig csak az volt benne :DDD

Samsung
Kingston

(#1186) viktor82


viktor82
őstag

Üdv
SD kártyát szeretnék vásárolni Htc one M9 készülékembe viszont nem értek nagyon hozzé sokat fotózom és videózom látom a kinálatba ,hogy létezik sdxc tipusok mi különbség van a sima sdhc és ezek közet érdemes sdxc-t venni? :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1187) amper75


amper75
újonc

Sziasztok. Találkozott valaki olyan jelenséggel, hogy az sd kártya telóban jól működik, pc re dugva nem látja a fájlokat csak mappákat, de felpakol bármit rá. Filmet, adatot, bármit. Üdv. Jani

(#1188) coxy01


coxy01
tag

Heló!
Vettem féléve egy Samsung EVO HC I 32Gb micro sd-t "Sincerity"-től. A feleségem telefonjába gyűjtötte a fotókat és videókat kislányunkról.
Sajnos a mai napon "eltűnt" az sd a telóból android nem látta. Gondoltam elmozdult. Kivettem, visszatettem de semmi. Pc sem látja :(
Szomorú vagyok és egyben dühös. Semmi előjele a meghibásodásnak. Persze mentés nem történt.... :O
Most azon gondolkodom, hogy az azóta vásárolt másik 2 ilyen kártyát merjem -e tovább használni (kamerában, másik telóban) vagy az is így fog járni!! :F

Samsung A5-2017 - LG G3 (D855) 3Gb/32Gb - Op3n dott Z2520 - Asus memo pad 7 me70c

(#1189) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Class 10-es, 64GB-os Micro SD kártyát szeretnék vásárolni telefonba. Alapvetően 720 és 1080p-s 1-4GB méretű sorozatokat szeretnék majd rátenni és onnan nézni.
Melyik márkát javasoljátok?
A-Data nagyon jó áron van, de már-már túl jóban és nem tudom, hogy ez esetleg nem a minőség/sebesség rovására megy e. Samsung 5év garival elég szimpatikus. Kingston meg a standard jó.
Sandisc is jónak tűnik.

Melyik javasoljátok ár/tartosság/sebesség tekintetében?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1190) kerekfej válasza coxy01 (#1188) üzenetére


kerekfej
addikt

Milyen gyártmány?

(#1191) hugi0


hugi0
őstag

Sziasztok !

Van egy SD kartyam (16BG), az egyik gepben 1,64MB/sec az atlag masolasi sebesseg, a masikban megkozeliti a 10MB/sec-et.

Eddig csak egy PC-hez hasznaltam, igy fel sem tunt, hogy ez lehetne gyorsabb is, de amint tegnap hasznaltam a masik PC-hez, meglepetten tapasztaltam, hogy 5x hamarabb vegzett.
Eztkovetoen teszteltem es valoban ugyan azon fajlok masolasa 5x anyi ideig tart az egyik gepen mint a masikon.

Mindket alaplap gigabyte P55-UD3 es mindket proci i5 750, valamint mindket gepen W7 van.

Mi a teendom ?
Gondolom valami win-es beallitas lesz a baj. - de semilyen opciot nem lelek.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#1192) coxy01 válasza kerekfej (#1190) üzenetére


coxy01
tag

Made in Korea.

Samsung A5-2017 - LG G3 (D855) 3Gb/32Gb - Op3n dott Z2520 - Asus memo pad 7 me70c

(#1193) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok,

Adott egy Sandisk 4gb-os sd kártya, csináltam rajta egy lassú formázást amit nem tudtam befejezni időhiány miatt, ezért kénytelen voltam lehúzni a gépről...

Azóta nem tudom formázni a kártyát gépről sehogy, próbáltam több programmal is de semmi, ami a vicc, hogy telefonba (N95) tudom formázni sőt menteni is tudok rá, amit lát a gép és még formázni is tudom, de ha olvasóba rakom akkor ....

Valaki érti mi a baj?

(#1194) kerekfej válasza swoody (#1193) üzenetére


kerekfej
addikt

Rufus-al próbáld meg vagy Sformatter vagy
cmd
format e:

(e helyett értelemszerűen a microsd kártya betűjele kell)

[ Szerkesztve ]

(#1195) swoody válasza kerekfej (#1194) üzenetére


swoody
senior tag

Rufus: write error
Sformatter: this drive is not supported
cmd: szintén (ezt már próbáltam)

:F

(#1196) kerekfej válasza swoody (#1195) üzenetére


kerekfej
addikt

SDFormatter
cmd rendszergazda módban

[ Szerkesztve ]

(#1197) swoody válasza kerekfej (#1196) üzenetére


swoody
senior tag

Mármint SDFormatter ezt írta ki a kártyára, CMD-t megpróbálom újra. Köszi.

(#1198) Iludka


Iludka
tag

Sziasztok. Kérdés :) Van egy Acme vr02-es készülékem dobozon írja hogy max 32Gbi támogat. Na most én ha veszek egy 64Gb-os Samsung evo plus kártyát és beleteszem egyáltalán nem fogja látni vagy pedig a 64-ből csak 32-t fog? vagy úgy kell megformáznom progival hogy 32gb-nál ne legyen nagyobb?
Azért szeretném ezt megvenni mert majd idővel lehet váltanék gopro-ra és akkor ne vegyek 6 fajta memória kártyát.
köszönöm előre is a választ :)

(#1199) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
A Kingston micro sd-re érvényesítette már valaki az élettartam garanciát? Érdekelne ennek menete. SDC4/8GB CM garancia van ráírva a dobozra, számla nincs. A boltban is mondták ezt a lehetőséget. Érdemes vele foglalkozni?

(#1200) RudY válasza Iludka (#1198) üzenetére


RudY
addikt

Leginkább csak a gyakorlatban derül majd ki, hogyan kezeli. Kiköpi vagy 32GB formázást csinál, illetve eleve megpróbálod így etetni (de akkor is kidobhatja). Ellenben ha mégis működik, később az is előfordulhat, hogy ha egy másik eszközbe átrakod és teljes méretben szeretnéd használni, akkor érhet az a meglepetés, hogy semmi nem ismeri fel, csak hibákat dobál.
Tehát ilyenkor többnyire teljesen lutri, így lehet, hogy most megmarad egy 64GB-os kártyád és rögtön vehetsz is egy kisebbet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.