Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-19 21:50:28

LOGOUT.hu

►►►ÖSSZEFOGLALÓ◄◄◄

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Következő lenne a problémám kérlek segítsetek ebben!

Van egy teló és benne egy mikro sd kártya amin videók vannak,kiveszem a kártyát beteszem a laptopba megnézni,átmásolni a videókat! Kiírja a laptop,hogy nem tudja lejátszani a videót,más formátum!Jó,átállítottam és ment,átmásolom és kész is!
Kártya kivesz visszarak telóba és itt jön a gond nem látja a videókat,zenéket stb!
Na mondom visszaállítom a formátumot biztos nem ismeri fel a teló!Igen ám,csak most már nem látja a kártyát a gép sem,megpróbáltam kártyaolvasóval de így sem jött be!

Hogyan tudom ezt visszacsinálni?

Köszönöm!

Bendegúz

(#252) Csaki97


Csaki97
csendes tag

Sziasztok.Nekem az lenne a problémám,hogy van egy 2GB is micro sd kártyám amit teloba használok.De a telefon és a számitógép is csak 1.33GB-ot ismer fel a 2GB helyett foggalmam sincs,hogy miért.Esetleg megoldgató-e ez a probléma valahogy?Kérlek szépen segítsetek

(#253) Jano_023 válasza Csaki97 (#252) üzenetére


Jano_023
őstag

Ezt próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#254) Csaki97 válasza Jano_023 (#253) üzenetére


Csaki97
csendes tag

Hát én ehez hülye vagyok.Esetleg letudnád írni,hogy kell használni?

(#255) jani147258


jani147258
csendes tag

Sziasztok, vettem egy 16 gb os class10 es sd kártyát telefonba és állandoan eltönnek róla a fájlok,probáltam formázni de utana felrakott fájlok is eltünnek.Mi lehet a gond és hogy oldhatnám meg elöre is köszönöm

(#256) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Eddig nem tudtam hogy ilyen létezik, de asszem áldozatául estem.
Vettem Hong Kongból ebay-en egy 64GB-s clas 10-es micro SD-t, és haverjaim elkezdtek riogatni vele hogy az kamu lesz, mert az itthoni 19000 Ft-tal szemben ez csak 9000 volt + free shipping.
Az mp3 lejátszómba vettem.Kezdődött azzal hogy nem tudtam fat32be formázni, mert ugyeb ár az xc-t elvileg nem lehet.Na most kell hozzá egy segédprogram és lehet.Meg is történt, felmásoltam rá 16GB-nyi zenét, végigment a másolás csíkja, sőt, el is tudtam indítani a zenét az sd kártyáról, mint külső meghajtó.Ám amikor betettem a lejátszóba, ABC sorrend szerint csak 8 GB-nyi zene volt rajta, azon felül csak a mapákat láttam.Amikor visszacsatlakoztattam a számítógépre, szintén csak a 8GB feletti adatot látta a PC.Szóval a kérdésem az hogy lehet hogy egy "optikai" csalódás az hogy felmásolok rá 64 gb-nyi adatot, közben csak 8GB kapacitású a kártya, és ezzel átvertek?

Előre is köszönöm!

(#257) z123456789


z123456789
addikt

Elözö hsz-emhez még:

Tegnap este felmásoltam egy közel 20 GB méretü DIE Hard 5 mkv file-t a kártyára miután NTFS-ben leformáztam.
(A cél az volt hogy a fent említett kb 8GB méretnél nagyobb legyen a kártyán)
Most is megtörtént a másolás.Rádugtam a TV-m USB csatijára (eddig más külsö meghajtóról gond nélkül játszott mindent) és nem elég hogy csak kb az elsö 4 percet játszotta le a filmböl (holott felszimulálta mind a 20 gigát a kártyára) de még azt is okádék módon akadozva.

Egyre biztosabb vagyok benne hogy nem velem van a gond, és az ismeröseimnek lesz igaza hogy ez egy fake sd.

Az is gyanús hogy a kártyára SDHC van nyomva, nem XC.64 GB az már SDXC nem?

(#258) PHM válasza z123456789 (#257) üzenetére


PHM
addikt

Gondolatébresztőnek ezt érdemes átolvasni,
illetve itt érdemes böngészni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#259) z123456789 válasza PHM (#258) üzenetére


z123456789
addikt

Rendben, köszi.

(#260) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

Abban van valami ráció, hogy az sd kártya sebessége függ attól hány darab file van rajta? Úgyértem, hogyha pl rengeteg kisméretű file van egy memóriakártyán, akkor annak csökken-e a sebessége?

(#261) Jano_023 válasza tejeskifly (#260) üzenetére


Jano_023
őstag

Nem csökken, de mivel kis méretű a file nem tud úgy felpörögni és lassabban tesz át 1000db 1mb filet mint egy darab 1000mb filet.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#262) tejeskifly válasza Jano_023 (#261) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

ok csak arra voltam kíváncsi, hogy befolyásolja-e az hogyha mondjuk van 2000 pár byte-os file a sd-n azt, hogy mennyivel másolok rá egy nagyobb file-t mondjuk. De akkor ezekszerint nem lassítja. Köszi a választ :)

(#263) racsili


racsili
csendes tag

Szia Janó! A blogodon 2 éve írtad, hogy a nem olvasható kártyát a lemezkezelésben újra kellett fomázni. Azt nem írtad, hogy megmaradtak-e rajta a képeid? (Azt írtad, hogy nem akartad őket elveszíteni.)
Nos, megmaradtak???

Üdv. racsili

(#264) Jano_023 válasza racsili (#263) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia, n egy másik programmal vissza állítottam a képeket utánna.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#265) Kykko válasza Jano_023 (#264) üzenetére


Kykko
csendes tag

Szia Jano! Megtudnád mondani melyik prg vel tudtad visszanyerni a képeket róla? Sajnos tegnap munka közbe hibát írt ki a fényképezőm. Ha nem tudom az SD ről leszedni valami uton módon a képeket, ujra kell fényképeznem több városban az egész napi melomat. Ha segítenél leírni a lépéseket, hogy mit csináltál és milyen prg vel azt nagyon megköszönném.

(#266) silvergod


silvergod
őstag

sziasztok
Sikeresen beújítottam egy fake 32gb micro sd-re ebay-ről :D
h2testw futtatva kiderült hogy kb. 8gb olvasható a többi veszik.
olyan kérdésem lenne mivel tudom megcsinálni úgy hogy a hibás részt leválasszam eltűnjön.?
legalább a 8gb normálisan lehessen használni.
köszi :R

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#267) hajramc válasza miller (#1) üzenetére


hajramc
csendes tag

van egy PSP-m memóriakártya nem menti el a játékmeneteket tudtok segíteni hogy csináljam meg

(#268) hajramc


hajramc
csendes tag

wtf

(#269) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Van egy gondom, méghozzá egy Adata micro SDHC kártyával kapcsolatban. Kábé egy éve vettem telefonba, úgy két hónapja átraktam tabletbe, ott csak filmek voltak rajta. A telefonban kétfelé volt patricionálva.
Szóval a minap rákattintok a tableten a videókra, hoppá, valaki kivette a kártyát, nem benne van. Kártya ki be, így sem látja, zsupsz berak a kártyaolvasóba, számítógépen a TC és a MiniTool Patrition Wizard sem látja.
Mit lehet ilyenkor tenni? Az adatok nem fontosak, csak a kártyát szeretném viszont látni :O

Segítségetek előre is köszönöm :R

Maine coon

(#270) Csipeszka


Csipeszka
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, egy 32Gb-os micros Sd kártyával kapcsolatosan, hogy másoltam rá filmeket és egyik napról a másikra mikor csatlakoztatom a géphez eltűnt róla minden. A lemez terület ugyanúgy le van foglalva, illetve létrejött egy rejtett FOUND.000 könyvtár ami tele van FOUND.001 stb fájlokkal. Ez mitől keletkezik? Egy File checkerrel visszatudom állítani, de engem a probléma oka érdekel, hogy mitől jelentkezik ez a hiba és mi a megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#271) denzel250


denzel250
csendes tag

helo!olyan problemam lenne hogy nemlatja az uj telcsim a micro sd kartyam.telefonom nokia lumia 520.probaltam mar 1,2,8gb kartyakat.de semmi formataltam is a 2gb,de tovabbra sem latja.mit kellene tennem? :)

(#272) Billy76


Billy76
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy samsung micro sdhc 4 gb class 4-es kártyát, beraktam a zte blade 3 telómba, de nem látja, nem érzékeli.

Ha jól tudom a telo kezel sdhc kártyát, akkor a kártya lehet rossz, vagy csak nincs formázva, particionálva?

Tudok én tenni valamit, vagy vigyem vissza és cseréltessem ki, mert ez rossz ?

Válaszokat előre is köszi

(#273) tejeskifly válasza Billy76 (#272) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Kártyaolvasóval gépben formázd meg. 2gb fölött, már minden micro sd memóriakártya HC (high capacity), szóval nem a telefonnal lesz a gond :)

Ha gépben sem ismeri fel, célszerű valami particionáló szoftverrel megpróbálni. (minitool partition magic pl)

[ Szerkesztve ]

(#274) garcia66


garcia66
tag

Sziasztok.

A Samsung telomban volt egy 16 gb micro sd kartya. Az egyik nap kiirta a telo, hogy sd kartya levalasztva - azota nem erzekeli. Beraktam pc-be, az sem erzekeli, csak "csippan" egyet amikor berakom. Fontos kepek vannak rajta, esetleg valahogy leszedhetoek ?
Koszi elore is.

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#275) atosan válasza garcia66 (#274) üzenetére


atosan
addikt

Hmm..., nekem Samsung tabletben volt egy 8 gigás kártya, szintén egyik nap arra lettem figyelmes, hogy nem érzékeli a kártyát, azóta semmi sem látja. Pár hozzászólással ezelőtt írtam róla én is.

Maine coon

(#276) garcia66 válasza atosan (#275) üzenetére


garcia66
tag

Szia.

Akkor várunk, hátha ír valaki valami okosat :)

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#277) tejeskifly válasza garcia66 (#274) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Megpróbálnék kártyaolvasókat többet is, noti beépített kártyaolvasóját stb. Nekem annó úgy sikerült helyrehoznom, hogy megformáztram, majd valami recovery progival visszaállítottam.

(#278) Wanderlust


Wanderlust
tag

Üdv mindenkinek!

A memóriakártyámon volt kb. 2,5 Gb szabad hely, így feltettem egy 1,94 Gb-os filmet, de mivel nem játszotta le ezért le is töröltem az ES File Explorer-ben. A bibi ott van, hogy a film ugyan eltűnt de a helyet ugyanúgy foglalja az elvileg már nem létező fájl...Sem a telefonon sem a gépre csatlakoztatva nem látszik és a szabad hely a kártyán csak kb. 500 mega. Egy 16 Gb-os, Class 6-os Kingston microSD-ről van szó egy Xperia Ray-ben ha ez számít. Találkozott már valaki hasonlóval? Esetleg valami tipp? :|

[ Szerkesztve ]

(#279) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Adott egy 32GB-os Philips microSDHC kártya... tablet-be volt használva egyik napról a másikra nem látja, próbált SD adapterrel kártyaolvasóba is laptopon... de a Windows se látja, se Total Commander!?
Van valami megoldás a felélesztésére!? (akár adatvesztéssel is, jobb lenne, ha adatok is megmaradnának)

Vagy ez már kuka!? Nincs semmi program!?

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#280) tejeskifly válasza Wanderlust (#278) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

szerintem ments le minden adatot, töröld a partíciókat mondjuk minitool partition wizzard-al. És utána formázd meg...

#279: nekem is volt annó hasonló, egy pár dollárért vásárolt mp3 lejetszó segítségével érzékelte a gép. Formázni nem volt egyszerű, de valami hp programmal tudtam végül életet lehelni bele.

[ Szerkesztve ]

(#281) Wanderlust válasza tejeskifly (#280) üzenetére


Wanderlust
tag

Akkor formázás lesz ha már másképp nem lehet megoldani. Köszi a választ! :)

(#282) Etzel


Etzel
aktív tag

Üdv!

Ugyan az a problémám mint Garsianak és Atosannak!

Egy elég drágán vásárolt Samsung 32 GBos SDHC Class 10-es kártya. Tele képekkel,videokkal,stb..
Tegnap este nagyban Candy crusht nyomom, leteszem telót töltőre, másnap reggel értesítő sávban megjelenik, h SD kártyát tegyem be, kérdem mif@sz? :Y
Azóta kártya olvasóval,xboxba,noti beépített olvasóval, 3hete vásárolt Canon kamerába ill -val próbáltam de semmi :(
Amit írtatok h "csippan" egyet Total cmd látja h van "G:" meghajtó de rákattintok és válasszon másik meghajtót.
Semmilyen progi nem ismeri fel:
Flash memory toolkit,
Panasonic SD formatter...stb

Most akkor ennyi volt? Kuka egy 32gbos kari adatokkal együtt??? :O

(#283) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Hahó!
eBAY-en Hong Kongból vettem SanDisk Ultra 32GB micro sdhc class 10 UHS1-es kártyát 6e pénzért. Látszólag eredeti, bár kicsit fura, hogy az adapter előlapja nem piros, hanem fekete. Kapacitása rendben, viszont "csak" 9MByte/s-al ír és 20-al olvas.
Pár éve vett Samsung 16GB Cl10-es-nél ezek 18MByte/s és 20.

Keveslem a sandisk eredményét, igaz ugyanakkor a Samu nagyon megy. Hamis lehet?

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#284) Levi941127


Levi941127
senior tag

Üdv mindenkinek, van egy 16Gb-os class6-os microsd kártyám, és történt az, hogy a telefonom teljesen lefagyott, ezért akksi ki és be segítettet csak, de utána nem ismeri fel a kártyát, sőt belassítja az egész telefont, de mindenki másét is, ráadásul írásvédett is lett valahogy...Valami megoldás esetleg? :?

(#285) Švejk


Švejk
őstag

Üdvözlet,
Van egy alig egy éves, Samsung Class 6 16 gigás micro SD kártyám, ami nagy örömömre teljesen megdöglött ma. Egy másodperc alatt, fogom a telefont, egyszer csak pittyen, SD kártyának meg annyi. Javítani szerintem lehetetlen, de garancia még van rá. Valami mód nincs rá esetleg hogy az adatokat kimenthessem róla?

(#286) maj-viktor válasza nemtabo (#283) üzenetére


maj-viktor
őstag

Próbáltad többféle módon!?

Értsd laptopba épített kártyaolvasóval, usb kártyaolvasóval, itt is különböző USBkábelekkel, vagy mobilba rakva és mobil usb kábelével is ilyen eredményt produkál!?

Tovább Windows Intéző mit ír ki, amikor másolsz?
Total Commander?
h2testw?

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#287) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

A gyanú szerint hibás az SD kártyám. Milyen programmal lehetséges gyorsan egyszerűen ellenőrizni?
(16 Gb Kingston C10)

(#288) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Üdv!
Kellene egy kis segítség. A Képen látható kártya milyen classos lehet vajon?

(#289) Aurig@ válasza zsolt1225 (#288) üzenetére


Aurig@
őstag

Érdekes kártya, mármint jelölés szempontjából!

Ha ultra lenne, akkor nagy valószínűséggel Class10, de ekkor a kártya elején egy "U" betűfélében van egy kis "1"-es, és a "HC" mögötti részen, ahogy a tiéden is egy nagy"I" betű! Ez nagyjából igaz az Extreme és Extreme Pro-ra is!

Bár, ahogy nézem a kártyákat az Ultra változat közt találtam Class6-ot is! Ilyenkor nincs az "U" jelzés feltüntetve, viszont van "I" jelzés a HC mögött! Tehát nagyon valószínű, hogy csak Class6-os!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#290) zsolt1225 válasza Aurig@ (#289) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Köszi szépen. Azt reméltem, hogy legalább class 4-es de akkor annyi biztos van, igaz?

(#291) bajint


bajint
csendes tag

A RECUVA nevű ingyenes szoftverrel mentettem ki az adatokat a kártyámról 8gb Kingston microSD eddig telefonban volt használva aztán egyszer csak kiírta hogy sérült a kártya...

(#292) Citroware


Citroware
addikt

Tabletbe milyen microSD kártyát ajánlanátok? Van a márkák közt lényegbeli észlelhető eltérés, pl megbízhatóság, sebesség? Van amelyik típust mindenképpen kerüljem?
32GB-os tárhelyben gondolkozom.

[ Szerkesztve ]

(#293) Aurig@ válasza zsolt1225 (#290) üzenetére


Aurig@
őstag

Class4-es biztos, hogy van!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#294) kp59


kp59
aktív tag

Sziasztok!
Találtam az ebolt.hu oldalon két Sandisk 64Gb Ultra microSDXC memóriakártyát. Mindkettő Class10 minősítésű de az egyik még UHS-I jelölésű is. Az UHS-I változat úgy tudom gyorsabb mint a sima Class10 mégis olcsóbb. Hogyan lehet ez?
Class10 változat:[link]
Class10 (UHS-I) változat: [link]
Azért érdekelne mert rendelés esetén a kis árkülönbség miatt nem mindegy hogy melyiket veszem.

(#295) gercsakk


gercsakk
csendes tag

Sziasztok!
Nekem lenne egy olyan problémám, hogy nem tudok semmilyen fájlt átmásolni a micro SD kártyámra. Mindegyik fájlnál amit másolni akarok (pl apk-s fájl vagy zene) kiírja hogy szüntessem meg az írásvédettséget de semelyiken sincs írásvédettség. Mi a teendő ilyenkor? Hogy lehet megoldani hogy tudjak másolni?
Választ előre is köszönöm.

(#296) Aurig@ válasza gercsakk (#295) üzenetére


Aurig@
őstag

Hogyan próbáltál másolni rá? Benne volt a telefonban vagy külső SD adapterrel?
Esetleg, ha adapterrel, akkor valószínű, hogy az azon lévő írásvédettség az, ami meg kell szüntetni! Egy kis pöcök átkapcsolásával megoldható!

Ha viszont a telefonban van a kártya, akkor passz!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#297) gercsakk válasza Aurig@ (#296) üzenetére


gercsakk
csendes tag

Telefonba van a memóriakártya.

(#298) Habsteve


Habsteve
tag

Sziasztok!

Van 2db micro sd kártya amit Kínából rendeltem de nem úgy működnek ahogy szeretném. Van rá vmi progi amivel tesztelhetem vagy ami megmondja h mi a gáz vele?

(#299) Fasirth


Fasirth
csendes tag

Estét,szevasztok!!

Lehet nem ide tartozik de lenne egy kis gondom!

miért van az hogy adott egy okosteló, és rendesen fel van téve a Driver,és a csatlakozás után a 2 cserélhető lemez meg is jelen a telefoné ill. a micro SD-é J ill K meghajtó!!!---->eddig minden ok!

Probléma:rákattintok valamelyikre....gondolkodik egy ideig és hibát ír ki....mind a 2!

Mi lehet a GOND?? :(((

(#300) flash-


flash-
veterán

sziasztok

az a baj hogy micro sd kártyához nem fér hozzá a windows :
"Nem érhető el.A fájl vagy könyvtár sérült vagy nem ovlasható.

és a telefon sem éri el az is azt kéri hogy formázzam.
na igenám csak hogy van rajta pár fontos kép.
ötlet??
ebben az esetben melyik programot ajánljátok?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.