Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) lacka111 válasza glaci (#4700) üzenetére


lacka111
csendes tag

Elő szokott fordulni ilyen random eldobas nekem is. A másik hogy 3g-n se fogja csak E-n ez is furcsa :S

(#4702) #54715584


#54715584
törölt tag

Néhány napja nekem a net sem mindig működik...
Viszont relatíve sokat használom a hot-spotos megosztást, nem tudom a kettőnek van-e köze egymáshoz.
Néha elmegy a hálózat is. Pontosabban olyan, mintha csak egyirányú lenne...?

(#4703) lacka111 válasza lacka111 (#4701) üzenetére


lacka111
csendes tag

Most kitapasztaltam, ha gsm-re van állítva akkor nem dobja el hívás végén a hálózatot, viszont ha másik módot választok akkor minden hivas végén dobja a térerőt. :S

(#4704) -B-


-B-
senior tag

Ezt az S5 weather widget-et nem lehet felrakni gyári recovery-ből?

(#4705) dobzy


dobzy
tag

Helló!
A telefonom minden nap teljesen lemerül, igaz még csak 3 napos, de 3 óra képernyőhasznàlat, és 10% alatt is van... mit tudnék csinálni? Ez normális? 4.3-as rendszer, nem frissítettem így jött ki a dobozból. Ha jól látom a "wakelock Detektor"-ral akkor nincs alvás baja 20-30% között van.

(#4706) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok

A következő jelenség jött elő a telefonon: Reggel feltöltöttem és most 11 óra üzemidő után már csak 13%-on van. Igaz volt egy kis zene, meg wifi is, de hát az utóbbi 3 hónapban egyszer sem produkált ilyet. Igaz tegnap éjjel is hasonlóan hihetetlen gyorsan lemerült. Wakelock Detector azt írja h 0 sec-et volt deep sleep-en. Awake-re 9óra 41min-t ír. Ami programok futottak 220 felett nincs indítás. 4.3 semmi buhárció. Nagyon nem értem, hogy egyik napról a másikra miért produkálja ezt. Ilyen használatban simán bírta még a 1,5-2 napot is. 2,5 óra kijelzőt szokta bírni, most tart 1-nél. Ötlet valakinél?

(#4707) Rem-X válasza beholder00 (#4706) üzenetére


Rem-X
senior tag

Szokásos... Restart és jó lesz... "mdm_hsic_pm0" kernel wakelock okozza de még senki nem jött rá mi ez...

[ Szerkesztve ]

Try again, fail again, fail better!

(#4708) dobzy válasza Rem-X (#4707) üzenetére


dobzy
tag

Kösz! Habár emellé a sebesség mellé meg képernyő mellé szerintem ez egész jó!

(#4709) novakpade


novakpade
csendes tag

Mi az h beragadnak a programok?? Honnét tudom h egyálltalán beragad az app? Nekem 4.3 van rajta nem vagyok nagy telefon szakértő ezért is teszem fel ezt a nektek talán egyértelmű kérdést! Az biztos h nagyon gyorsan merül! Lehet ez ellen valamit egyálltalán csinálni???
Egyébként a telefonba most 4 vagy 2 mag van??? Mert mindenhol mást írnak!!!

(#4710) #54715584 válasza novakpade (#4709) üzenetére


#54715584
törölt tag

4 mag, de ez rajta is van a dobozon.

(#4711) LouiS22 válasza novakpade (#4709) üzenetére


LouiS22
veterán

És kb semmit nem jelent :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#4712) dobobazsy válasza LouiS22 (#4711) üzenetére


dobobazsy
őstag

miért mondod ezt?
snapdragon s4 2 magos telót nyomkodtam már, azért nekem feltűnt a különbség. még ha nem is egetverő, de azért érezhető volt számomra a differencia.

(#4713) LouiS22 válasza dobobazsy (#4712) üzenetére


LouiS22
veterán

tegyél fel egy CPU monitort és megérted :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#4714) Muki94


Muki94
aktív tag

Nem beragadó programok okozzák az erőteljes merülést.
Miután nálam is produkált 8óra alatt 40% merülést, felraktam a BetterBatteryStat appot, és a kernel wakelockból egyből ki is derült a hiba forrása: mdm_hsic_pm0 nevezetű valami nem engedi elmenni a telefont deep sleepbe.
Vannak, akiknek a FastDormancy kikapcsolása segített, de másnál a roaming bekapcsolás, gsync kikapcsolás, sőt...mielőtt lehúzod töltőről, bekapcsolod a kijelzőt, és amikor a főképernyőn vagy, akkor húzod ki.
Picit szkeptikus vagyok, ezek közül maximum az FD-t tudnám okolni, a többi a telefon használhatóságát rontja.
Egyébként ez a probléma az Exynos 4 sajátossága, tehát Note2 tulajok is panaszkodnak.
4.3-tól kezdődött ez a hiba. Túl sok választási lehetőség nincs, vagy vissza kell térni 4.1 alapú romokra, vagy AOSP alapú cuccokat kell felrakni. A 4.4 frissítést nem merem említeni.

Jelenleg AMCHA 3.02 romot használok, ami egy tweakelt, Samsung alapú 4.3

(#4715) Gergosz2


Gergosz2
veterán

4.4-ről jelenleg mi a hivatalos álláspont? Jön és ha igen mikor?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4716) Plazmacucci válasza Gergosz2 (#4715) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azt hittem ezt már kinőttük :))

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4717) Rem-X válasza Gergosz2 (#4715) üzenetére


Rem-X
senior tag

Elvileg ennek a hónapnak a végére ígérték. Tehát még 6-8 hét :)

Try again, fail again, fail better!

(#4718) dobobazsy válasza LouiS22 (#4713) üzenetére


dobobazsy
őstag

volt már fent és akkor sem értem :D
áruld el :))

(#4719) Gergosz2 válasza Plazmacucci (#4716) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem voltam mostanában aktív fórumozó :(

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4720) #54715584 válasza Rem-X (#4717) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jah, a pletykák szerint május végéig biztosan jön.
De remélem is, mert a 4.3 nem lett jó, így érdekük lenne, hogy minél előbb jöjjön a következő verzió.

(#4721) LouiS22 válasza dobobazsy (#4718) üzenetére


LouiS22
veterán

Az esetek jelentős százalékában baromira nem dolgozik a 4 mag. Ergo marketing bullshit, hozzáadott értéket nem képvisel, cserébe lehet vele néphülyíteni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#4722) dobobazsy válasza LouiS22 (#4721) üzenetére


dobobazsy
őstag

szvsz dolgozna az ha nagyon multitaskolna vele az ember, csak ugye nem számítógépnek használja az ember. lehet nem jó telefonokkal hasonlítom össze, de amiket láttam olyasmi hardverrel rendelkeztek, mint a 2 magos s3 lte, a 2 gb ramot kivéve

(#4723) szela01 válasza #54715584 (#4720) üzenetére


szela01
tag

Ezt egy barátom küldte át e-mail - on.
Nem ismerem a forrást, de érdemes lesz erre is odafigyelni!

"Érdemes lesz oda figyelni az update-re:

Sajnos ma két kellemetlen hibáról is be kell számolnunk.
Jöjjön az első:
A 4.4.2-es KitKat frissítésbe bizony becsúszott egy baki. Legalábbis reméljük, hogy nem "szándékos korlátozás történt"
A harmadik féltől származó alkalmazások innentől kezdve csak korlátozottan tudnak a külső SD kártyára írni, mégpedig akképpen, hogy ott saját maguknak létrehoznak egy mappát, és csak azt olvashatják/írhatják, a SD többi részét nem-
Hogy hol itt a gond?...
Gondoljunk csak a fájlkezelő, FTP vagy külső kamera, esetleg kép feltöltő alkalmazásokra amik innentől az SD-n lévő fájlokat nem fogják látni. Sajnos egyelőre csak rootolt készülékeken lehet áthidalni a problémát.
Az eredeti cikk a linkben olvasható angol nyelven.
(bár nem minden gyártó esett bele ebbe a hibába, a hiba nem egyedülálló, a Samsung 4.4.2-es frissítései szintén tartalmazzák eme korlátozást)"

Üdv: szela01 (Galaxy Note 3 N9005 LTE)

(#4724) #54715584 válasza szela01 (#4723) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ejj..ez nem jó hír. Nem értem mit rontanak el ilyenkor? Bár nem tudom a háttérinfót, hogyan csinálják a készülékgyártók a saját képükre a szoftvert, miket írnak át benne?
Vagy maga a KitKat nem jó eleve? Vagy csak a Samsungé?

(#4725) dobzy


dobzy
tag

Helló!
Az miért van, hogy ha nemfogadott hívásom vagy valami esemény volt a képernyő nem kapcsol ki utána(4.3)

[ Szerkesztve ]

(#4726) freeknight válasza szela01 (#4723) üzenetére


freeknight
őstag

Ez nem Samsung, hanem Google korlátozás. Nagyon szeretnék az embereket a felhőalapú adattárolás felé lökdösni. Bár szerintem ez nálunk nem olyan érdekes, 16 gigás belső háttértárral. Én így is mindent oda telepítek, fájlkezelőt meg nem is tudom, mikor használtam utoljára.

(#4727) pucz válasza freeknight (#4726) üzenetére


pucz
senior tag

Csak aki frissíti, nem tetszik neki, és szeretne visszaállni, nehogy szopjon, mint anno az alcatelesek. Ugyanis a BL változott, és ha visszaállátál, nem tudta felcsatolni az SD kártyát. Amúgy egy okos csapat biztos átbírná írni. Csak nálunk, HUN Dev nem nagyon van! :))

(#4728) LouiS22 válasza dobobazsy (#4722) üzenetére


LouiS22
veterán

Egyébként leírtad a lényeget: nagyon sokan számítógépként tekintenek erre is, ott is a magőrület tombolt pár éve.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#4729) Gergosz2 válasza LouiS22 (#4728) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem baj az a 4 mag mert elég jó hardvere van a a telefonnak ami még egy két android verziót szerintem elbírna. De ez csak a samun múlik.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4730) Plazmacucci válasza LouiS22 (#4721) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát ez itt a baj. Nekem akadt ma a telefon film lejátszás közben, mikor bekapcsoltam az energia takarékos módot módot. Elég gáz volt egy gigás avinál. Meglepett!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4731) #54715584 válasza Plazmacucci (#4730) üzenetére


#54715584
törölt tag

Energiatakarékos módnál ez miért meglepő?

(#4732) Gergosz2 válasza Plazmacucci (#4730) üzenetére


Gergosz2
veterán

Múltkor én is próbálgattam és 5gb-s mkv-t gond nélkül vitte, és a tekergetés sem okozott neki gondot!

Ami kicsit kiábrándítóbb az az hogy e zenelejátszó scratchel de ezt már sokszor leírtam.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4733) dobobazsy válasza LouiS22 (#4728) üzenetére


dobobazsy
őstag

de azért a számítógépben sem hülyeség ha 4 magos proci van.
én úgy tekintek erre a telóra, mint egy miniszámítógép. nem szeretem ha sokat kell várni mire valamit elvégez, de nem is kell, és azért ebben biztos szerepet játszik a 4 magos exynos is.

[ Szerkesztve ]

(#4734) LouiS22 válasza Plazmacucci (#4730) üzenetére


LouiS22
veterán

Energiatakarékos mód: órajel csökken, kevesebbet fogyaszt, cserébe ez történik. Mi a meglepő?: )

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#4735) voyi válasza freeknight (#4726) üzenetére


voyi
aktív tag

Ez a felhő akkor igazán mókás,amikor 3G-n akarsz rajta pl. hd videókat nézni :) 4G kell akkor,persze az mégdrágább.

Aláírás

(#4736) Plazmacucci válasza LouiS22 (#4734) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az hogy egy szaros kis felbontású avinak nem kéne akadnia sehogy se :-) bár tévére volt kötve kábellel, de nem hiszem hogy számít.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4737) LouiS22 válasza Plazmacucci (#4736) üzenetére


LouiS22
veterán

Mivel volt kódolva, milyen hangsávja volt? Ne feledd, hogy ezer és egy összetevő lehet és ha mindent szoftveresen dekódol, az azért izzasztja a procit. Pláne energiatakarékos módban.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#4738) lacka111


lacka111
csendes tag

Sziasztok!
Hogy tudnám a telefont vissza állítani 4.3ról 4.1.2-re? Bármilyen módszer szóba jöhet, nincs semmi megkötés!

(#4739) kungzi válasza lacka111 (#4738) üzenetére


kungzi
veterán

hivatalosan garancia vesztés nélkül sehogy, max szervizben tudják visszarakni

(#4740) Plazmacucci válasza kungzi (#4739) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azt mondta megkötések nélkül.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4741) lacka111 válasza Plazmacucci (#4740) üzenetére


lacka111
csendes tag

Így van, mind1 hogy, csak tudjam vissza rakni!

szerk.: próbáltam odinnal a régi verziót feltenni, de nem sikerült, szóval más módszer kellene

[ Szerkesztve ]

(#4742) nggabi válasza lacka111 (#4738) üzenetére


nggabi
nagyúr

sehogy.

"szenyor dzsíííí"

(#4743) novakpade


novakpade
csendes tag

Energia takarékos mód!!!
Minek bele?! Abszolúlt semmi jelentősége nincs ugyanolyan gyorsan merül mint normálmódba, ha van is különbség nagyon pici és sztem észrevehetetlen, pontosabban csak a telefont lassítja másra nem jó!!!

(#4744) Plazmacucci válasza novakpade (#4743) üzenetére


Plazmacucci
félisten

energiatakarékossal nekem éjjel csak 1%-ot van ébren a telefon és 7 óra alatt 10% helyett csak hármat merül.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4745) novakpade


novakpade
csendes tag

Ezt leszámítva és az apró pici hibákat, rendkívűl elégedett vagyok a telefonnal nem vennék jobbat maximum az energia takarék módot válltoztatnám meg rajta kb úgy mint az s5-é, az frankón bejön! Na meg az irást telefonról, mert az nagyon brutál hogy állandóan javítgatnom kell a szöveget mert nem azt a karaktert írja amit szeretnék

(#4746) novakpade válasza Plazmacucci (#4744) üzenetére


novakpade
csendes tag

Nekem nem az igazi!!! Onnét tudom h 8 órás müszakokba járok melózni és teszteltem h mennyit bír ha takarékkal vagyok és ha nem takatékkal van a készülék! Szal kb 5% kal volt jobb az aku takarék üzenmódba most lesz a készülék 7 hónapos! Vigyázok az aksira is soha nem merítem le teljesen, igazából nem tom hogy hol a hiba!!!
De ennek ellenére is szeretem a telefont :-)

[ Szerkesztve ]

(#4747) dobzy


dobzy
tag

Szasztok!
Kíváncsi vagyok a véleményetekre... Ebben volt játék zene kikapcsolt kijelző meg minden... kb ennyit bír, ma egy hetes a telefon... Ez még lehet jobb vagy örüljek, hogy kibír egy napot?
https://www.dropbox.com/s/pm881v67ggqnya7/Screenshot_2014-03-31-20-32-58.png

https://www.dropbox.com/s/8vjcyuxh7v1ap87/Screenshot_2014-03-31-20-33-04.png

https://www.dropbox.com/s/1m5turm6ofdsx2j/Screenshot_2014-03-31-20-33-16.png

https://www.dropbox.com/s/rnguzpzauejkwzq/Screenshot_2014-03-31-20-33-21.png

No meg megírtam ezt és most3%...

[ Szerkesztve ]

(#4748) kungzi


kungzi
veterán

(#4749) Rem-X válasza kungzi (#4748) üzenetére


Rem-X
senior tag

Na végremár! Vártam ezt a hírt! ;] ;)

Try again, fail again, fail better!

(#4750) sajby válasza dobzy (#4747) üzenetére


sajby
senior tag

Szerintem teljesen ok.
Kb 3óra kijelzőhasználatot birt nálam is.(már amikor éppen nem akadt be az agya és merült mint a barom)
3 hónapig használtam.Viber,facebook böngészőből,állandó wifi be és ilyesmik mellett.(játszani nem igazán játszottam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.