Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) zoleeno1 válasza vrgkrisztian (#6391) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ezzel ne foglalkozz, szerintem az összes S2-t (meg S3, meg még nemtom melyik széria) érinti :)

szerk: Remek, ebben a pillanatban volt még1 SoD-om... :(( Ezt kajak nem hiszem el, hogy 1,5 hétig semmi, ma meg már ez a 2. :W

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#6402) busman válasza laszlolczka (#6400) üzenetére


busman
addikt

Erre jutottam én is...csicsás fospermet.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#6403) Rage47


Rage47
veterán

Jó lehet ez a SoD :S Főleg, mikor ébresztőre állítod be.

(#6404) dbilas válasza goom (#6389) üzenetére


dbilas
tag

Javítsatok ki ha tévedek, de ez szerintem ROM függő dolog...

[ Szerkesztve ]

(#6405) Klarsa válasza Rage47 (#6403) üzenetére


Klarsa
tag

Hát ja :O Jártam ár így sajnos nem is 1x!

De mióta éjszakára kikapcsolom a wifit és a mobilnetet azóta nem volt éjszakai SoD-om eddig, míg előtte minden nap felkeltem és SoD fogadott

(#6406) kungzi válasza Klarsa (#6405) üzenetére


kungzi
veterán

elvileg a wifi driver okozza ezt a SoD-t. A Samsung valamit nagyon elbaxarintott :D

(#6407) Klarsa válasza kungzi (#6406) üzenetére


Klarsa
tag

Nálam úgy is jelentkezett hogy csak mobilnet volt! Éjszakára aznap direkt kinyomtam a wifit
De viszont úgy tűnik hogy ha teljesen net nélkül marad a teló akkor nem jelentkezik a SoD

[ Szerkesztve ]

(#6408) zoleeno1 válasza kungzi (#6406) üzenetére


zoleeno1
addikt

Nekem tízből kilencszer wifi off-al csinálja. Az előbb is úgy volt. A mobilnet mondjuk mindig aktív, de ne b@ssza már meg, hogy minden ki legyen kapcsolva...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#6409) tresh válasza zoleeno1 (#6408) üzenetére


tresh
addikt

Volt már valaki szervizbe erre a hibára hivatkozva ?:)) Csak a kíváncsiság véget :U

(#6410) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Na SoD-dal küzdő sorstársaim...
A múltkoriban beszéltünk egy programról, ami nem engedi deep sleep-be menni a telefont: Wake Lock
Mivel nekem most cirka 1,5 hétig nem volt, nem szórakoztam vele, viszont a mai nap fényében elkezdem én is tesztelni. .zSoLTi. fórumtársnak napok óta fent van, azóta nem volt SoD-ja. Azt írta, hogy nem zabálja látványosan az akksit.
Partial_Wake_Lock módban futtatom, ez egy közepes beállítás. Próbálja ki más is, ha van kedve, jó lenne a tapasztalat. Főleg olyan, akinél sűrűn jelentkezik.

(#6409) tresh: Igen, az enyém volt, erre hivatkozva. Papíron kicserélték benne ezeket: usb csatlakozó+mikrofon+átvezető fólia (nem értek hozzá ugyan, de szerintem semmi köze a dologhoz...) Vissza küldték egy kinyomtatott teszt kíséretében, mely szerint minden "PASS". A probléma viszont láthatóan nem oldódott meg.

(#6411) kungz: Nálam sajna mindennel előjön

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#6411) kungzi


kungzi
veterán

És ez a SoD minden romnál előjön? Mert akkor több, mint valószínű, hogy a gyári kernel forrásban is el van cseszeríntve valami, de nagyon :D

(#6412) Land válasza kungzi (#6411) üzenetére


Land
veterán

Régen 4.0.4-nél nem volt SOD.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#6413) kungzi válasza Land (#6412) üzenetére


kungzi
veterán

most milyen romod van? és mikori a telód?

Akkor szerintem ezekbe a telókba is, mint az S3-ba gagyi memória chipeket raktak, és néha az mondja be az unalmast. Szerintem érdemes lenne elvinni a szervizbe és a pofájukba vágni.

[ Szerkesztve ]

(#6414) tresh válasza zoleeno1 (#6410) üzenetére


tresh
addikt

Értem viszont sokan írták írják hogy a wifinek is lehet köze ehhez az meg ugye a gsm modul rész és én arra tippelek hogy ott van valami hw-s gond amit kéne orvosolni (szerintem ez lesz a sod egyik okozója) ugyan is nálam semmi ilyen bug stb nincs 4.0.3 alatt hogy beragad stb...jó tudom független de pl uncsi tesómnak is az és neki van hogy befagy beragad :(

[ Szerkesztve ]

(#6415) Land válasza kungzi (#6413) üzenetére


Land
veterán

Sajnos nincs még meg az S2-m. Iphone-m van:D Épp próbálod S2-re visszatérni, de 4.0.4-gyel semmi ilyen hiba nem volt. Max brickbug.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#6416) kungzi válasza tresh (#6414) üzenetére


kungzi
veterán

de a modem résztől le kellene neki lefagynia, itt memória chipnek valami xarja :U

(#6415) Land

de csak az újabb gyártásúaknál fordul elő, az előző szériák jóknak mondhatóak

[ Szerkesztve ]

(#6417) Szelley válasza zoleeno1 (#6410) üzenetére


Szelley
senior tag

nem hinném hogy szervizben egy többnapos stressztesztnek tennék ki. :) Bekapcsol? be...kijelző ok? ok...imei ok? ok...mehet vissza!
Szerk.: Tyuhúú...most ugrott be valamit elég fontos! Ha egy alkalmazás lefagy, Force Closeol nálad? vagy csak miután lekapcsolt / lekapcsoltad a kijelzőt SoD-ol egyet?

[ Szerkesztve ]

(#6418) Land válasza kungzi (#6416) üzenetére


Land
veterán

Akkor mikorit vegyek használtan?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#6419) kungzi válasza Szelley (#6417) üzenetére


kungzi
veterán

a fogyasztóvédelem nem hiszem, hogy így állna hozzá :) ha xar, xar nem kell ezen szépíteni :D

(#6418) Land

elvileg a 2012. június után vettek ilyen xarok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6420) zoleeno1 válasza kungzi (#6413) üzenetére


zoleeno1
addikt

Mint írtam, én még megvárom a hivatalos, T-s JB-t. Bár kétlem, hogy pont az oldaná meg, de hátha. Időm az van, mert 2014.12-ig garis. Ha nem lesz javulás, úgyis addig járok a nyakukra, még meg nem oldódik, vagy ki nem cserélik. Nem az a fajta vagyok, aki vesz egy prémium kategóriás készüléket, és fejet hajt bármi nemű hiba felett. Ráadásul ez azért nem olyan kicsi hiba...

(#6417) Szelley: Azt nem tudom milyen teszt, de van vagy 4-5 oldalas, minden sor végén: "PASS" (meg persze azt sem tudhatom, hogy ezt tényleg az én telefonomon futtatták le, és nem ez megy ki mindenkinek, akinél úgy látják, hogy "jóvanaz" :) )

szerk2: FC után nincs SoD (legalábbis eddig nem volt még...). Eddig minden esetben lekapcsolt kijelzővel csinálta, kivéve a mait, amikor is rögtön egy hívás után ment SoD-ba, amint megszakítottam.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#6421) Land válasza kungzi (#6419) üzenetére


Land
veterán

Akkor jó régit vegyek, amire úgy vigyáztak, mint a hímes tojásra és van rá legalább 1 év gyári gari:D

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#6422) Szelley válasza zoleeno1 (#6420) üzenetére


Szelley
senior tag

bázz... :/ akkor nemtudom. Lehet tényleg a most gyártott memóriákkal van gond.

(#6423) Nimda válasza kungzi (#6419) üzenetére


Nimda
addikt

Ezzel az a baj,hogy a vételi dátum csak egy hozzávetöleges idöpont.Függ attól is,hogy mikor szerezte be a szolgáltató/eladó.Ezért kéne gyártási dátum,de ezt nagyon jól elrejtette a samu...biztosat csak ez alapján lehetne mondani,mert volt itt 2012.aug.-szept-ben vásárolt telefon is,ami nem SoD-olt.Ezek valószinüleg egy korábbi szériából valók.

Egy csomó lehetöség és találgatás adott.Lehetséges az is,hogy csak egy bizonyos ciklust érint (pl.más gyártó alkatrészeit épitették be,ami minöségileg gyengébb,viszont olcsóbb) éppen ezért,nem biztos,hogy az újabbak,illetve minden új hibás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6424) logarithm


logarithm
őstag

Na ahogy ígértem, felraktam a miui-t ami aosp forrásból android 4.1.2 alapon ketyeg :D
Gapps-ot külön fel kell tenni telepítés után.
->Ja igen és ICS-romról rakjátok fel, mondjuk gyári 4.0.3 siyah kernel cwmből vagy cfroot.

Elsőre ki kellett gyomlálnom a sok felesleges appot kb 8db, ilyen kínaiaknak valami 'xy' menő appjuk, nekünk felesleges.
Ezen kívül beszél angolul és jól is érti amit akarok neki mondani :P
DPI azonnal rakjátok vissza 240re-210ről mert a playstore appoknak ez nem fog tetszeni.

Ezenkívül majd később ha lenne vele baj írom, eddig minden ok -aláírásomban a config-

majd jelentkezem eddig minden 4fok
sziasztok!

;]

[ Szerkesztve ]

(#6425) kungzi válasza Nimda (#6423) üzenetére


kungzi
veterán

nekem az új S2-m az 2012. októberi vétel és semmi baja :D :D ja és szlovéniában csinálták 2012. augusztusában

(#6426) Land válasza kungzi (#6425) üzenetére


Land
veterán

Meg tudom nézetni az előző tulajával a gyártás dátumát? Tehát szeptember előttit keressek?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#6427) Nimda válasza kungzi (#6425) üzenetére


Nimda
addikt

Az elözö hsz-emet kiegészitettem éppen ezért :) egyébként honnan tudtad meg a pontos gyártási dátumot?

(#6428) nfsu17


nfsu17
veterán

Megnéztem az akksin, nekem 2012. 07. 10. van ott. made by samsung.
A telót meg 08. 29-én vettem.
Független.
3x volt kb eddig sod.
Egyszer úgy, hogy reggel bekapcsoltam a kijelzőt, telo fel is ébredt, ilyenkor a wifi elkezd magától bekapcsolni, pár percre elmentem, majd mire újra kapcsolnám be...sod.

(#6429) kungzi válasza Nimda (#6427) üzenetére


kungzi
veterán

mikor megjött a teló, amit újonnan vettem gyári garival, bementem egy szervizbe lecsekkoltatni, hogy tényleg gyári garis stb. Megadtam az imei-t és akkor mondta a csávó, hogy igen gyári prémium garis, szlovéniában készítették és augusztusban. Ezt csak azért mondta, mert augusztusba lett beregelve a samsung rendszerbe.

(#6430) zoleeno1 válasza kungzi (#6425) üzenetére


zoleeno1
addikt

"szlovéniában csinálták 2012. augusztusában" - ezt honnan tudod? pont most válaszoltál rá :)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#6431) Nimda válasza kungzi (#6429) üzenetére


Nimda
addikt

És ez a dátum egyezik az eredeti gyári akksin lévövel?..ezekszerint a szerviz tud infot adni a gyártási dátumról,remek.Valószinüleg az imei tartalmazza az adatokat.

Nos,az sem mindegy hol gyártották a telót,van egy pár leányvállalata a samunak :) de ez sem derül ki olyan könnyen sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#6432) kungzi válasza Nimda (#6431) üzenetére


kungzi
veterán

majd holnap megnézem az akksit, most nem foglalkozok vele :D

(#6433) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

egy gyors kérdés: az mitől van hogy ott a hálózati jel mellett az Edbe jelzés, néha fel és le is villog az a kis nyíl, de igazából totál halott a net?

ne, gyári rom, de nem egyet kipróbáltam és nem jó. sőt haverom t-mobilos. feltettük ugyanazt a romot, és ugyanúgy belőttük a cuccot, de akkor még csak az Edge jel sem jött be.

persze találtam egy olyan beállítást, ahol az hozzáférési pontnál az MMS-est kiválasztva bejön újfent az Edge jel, de hát semmi haszna lényegében. :(

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#6434) Szelley válasza unrealnoise (#6433) üzenetére


Szelley
senior tag

Szóval nincs net de villog a kis nyíl? Próbál kapcsolatot létesíteni a telefon, szinkronizálni, stb..

(#6435) pzstm


pzstm
titán

úgy fest hogy pár hétig/hónapig lerakom az S2-t, de szerintem nem végleg. Aztán persze az is lehet, hogy végleg. Majd meglátjuk. Ha másnem remélem addig kijön az official JB is. Vigyázzatok magatokra, azért vissza-visszajárok majd :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#6436) DBC válasza Weeman1 (#6367) üzenetére


DBC
tag

ezt az avatar romot megpróbáltam felrakni cwmből és nem ment. Mi lehet a baj?
JB leak + jeboo 1.1c
backup - wipe mindenhol - install-kicsomagol, nekilát de az elején errort dob külső és belső sdről is :O

(#6437) Weeman1


Weeman1
veterán

Na még mindig semmi? :D

Xiaomi 11T Pro

(#6438) Weeman1 válasza DBC (#6436) üzenetére


Weeman1
veterán

Én nem próbáltam.
Olvass bele az Xda-n a topikjába hogy más is járt e így.

Xiaomi 11T Pro

(#6439) GZoli7 válasza DBC (#6436) üzenetére


GZoli7
senior tag

Kell egy másik kernel, ami nem JB leak alá van.
Azokkal nem szokott működni.

(#6440) edgelaszlo válasza pzstm (#6435) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

aztán hová vet az élet? :)

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#6441) pzstm válasza edgelaszlo (#6440) üzenetére


pzstm
titán

kapok egy 8X-et, ha minden igaz....vagyis "veszek" :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#6442) edgelaszlo válasza pzstm (#6441) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

Ah soooooo, csempés platform....sok sikert hozzá, ha van rá módod írj vmi "beszámolót" nekem történetesen az az egy felhasználói system, ami még sosem volt a kezemben... :D

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#6443) pzstm válasza edgelaszlo (#6442) üzenetére


pzstm
titán

nekem szó szerint még csak épphogy a kezemben volt, és mivel ez már a WP8-as lesz, így kíváncsian várom én is :B :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#6444) gpek válasza edgelaszlo (#6442) üzenetére


gpek
tag

Hát nekem a Lumia 800 nem volt gyere be, kb 3 napig bírtam 2 hetes volt a fon mikor eladta előttem 2 tulaja volt, és utánam amíg követtem az életét 3 volt szal úgy egy hónaposan megnézték már pár napra 6-an :D A kezdő ára akkor függetlenbe (2012 tavasza) olyan 140.000 volt én vettem meg 30+Szép Defy az olyan 70 volt annó, és 65-ért fülig ért a szám, hogy valakire ráterheltem :D

Egy Androidhoz képest akkor eszement nehézkes volt a használata. Sőt inkább nem is lehetett használni. Alap funkciók nem működtek, vagy is hiányzott a mangóból. Talán olyan Iphone 1 feeling volt.

PL: A programok menüben soha nme találtam semmit, néhány nap alatt kilométeresre duzzadt a lista. A csempéket 1 óra után meguntam hiányzott a scroll statusbar. A böngésző akkor katasztrófa volt. Rengeteg alap weboldat nem töltött be jól (Netvibes) Nem kezelte jól a jelszavak mentését, így pl a fórumba feszt be kellett lépni. A programok katasztrófálisak voltak annó. Microsoft mintha kihagyta voltna ezt a részt. Ami androidon remekül ment itt kín szenvedés volt. PL fájlkezelés. Vagy Remote dekstop (nem lokálon). CM-en felnőtt user eszement kevés beállítást tapasztal a menüben. a Programok nagytöbbsége is paraméterezhetetlen. Nem ritka a több 1000 Ft-os progi. és rengeteg a szemét a marketen. Vagyis azt mondták MS checkolja mi kerül ki na hát nagyobb a szemétkupac mint a Play-en... Stb stb

[ Szerkesztve ]

Gpek

(#6445) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Srácok, nem tudom lehet már valaki valami hasonlót írt, de tegnap óta néhány helyen, pl üzenetekbe lépkedek stb, egy piros vastag keret villan fel?!?!?!
Mi lehet ez? S hogy orvosolható?!

kungzi : a képernyő szélén körbe! Felvillan többször, jó fél cm vastag keret...

ZGO: nem van megfőzve, de root van. De eddig nem volt ilyen! Reggel töröltem minde faszságot ami nem kell, hátterek stb...de még mindig csinálja

[ Szerkesztve ]

(#6446) kano válasza gpek (#6444) üzenetére


kano
nagyúr

Aki nem akar mókolni annak tökéletesek a Windows Phone-os telefonok. Gyorsak, megbízhatóak csak egy kicsit meg kell szokni a logikájukat. Nekem is volt Nokia Lumia 900-am és azóta sincs olyan hangminősége egyik telefonnak sem.
Viszont HTC-t nem vennék soha az biztos.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#6447) kungzi válasza Goldmen75 (#6445) üzenetére


kungzi
veterán

piros vastag keret hol?

(#6448) ZGO válasza Goldmen75 (#6445) üzenetére


ZGO
tag

Nálam ilyen még nem fordult elő... eddig.
Talán nem lesz újabb tömegjelenség :)
Hard reset stb társaival... próbálkoztál már?
Főzelék van-e rajt vagy érintetlen a lelke még?

(#6449) Land válasza gpek (#6444) üzenetére


Land
veterán

Ne keserítsd el:) Bár szerintem sokáig nem fogja nála sem húzni a Wp8 se. De ne legyen igazam!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#6450) gpek


gpek
tag

Ha jól logikázok a következő JB frissítés SII lesz!

Mivel az utolsó az Advanced volt és mintha timeline-on vissza fele mennének a frisszítések. Az advanced és SII között már nem volt JB-re érdemes fon talán az ACE II de azt nem tudom megkapja-e egyáltalán.
GIO tuti nem kapja meg mert azon 4.0 sincs...

Samu Svéd oldalán is az updatedet januárra írják.

Gpek

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.