Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) Kassadin válasza fpeter07 (#7899) üzenetére


Kassadin
addikt

Pedig szvsz egy játék nehezebb szinten sokkal élvezhetőbb, én sose láttam értelmét easy-n játszani semminek sem, főleg fps játékoknál nem.

Nem muszáj átmenni a híd alatt, a hídtól balra van egy elektromos anomáliáktól hemzsegő alagút, ha esetleg nem akarod kifizetni a kenőpénzt... ;]

(#7902) WayneGace válasza Kassadin (#7901) üzenetére


WayneGace
őstag

Én is legnehezebb fokozaton játszottam a stalkert. Szerintem úgy az igazi. A zónában ne termitátorkodjunk már. Ha jól bánik az ember az elsősegély csomagokkal, akkor az sokat segít. Mondjuk annak, aki még nem igazán játszott fps-el a Stalker meglepően nehéz lehet.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#7903) fpeter07 válasza Kassadin (#7901) üzenetére


fpeter07
veterán

Visszaraktam hard-ra, hiányzott a nehézség. :D (Stalker ruha is hatékony) Egyedül az a problémám, hogy ha veszek a kereskedőnél lőszert, úgy ellövöm, hogy közben nem is találok utánpótlást. Bezzeg mikor géppuskával lőnek rám, tuti, hogy vagy sörétes töltény kapok tőlük, vagy pisztolyt. Amúgy vannak érdekes küldik/helyszínek a játékban. Pl: valaki egy radiaktív mocsár felett lakott egy vagonban.

szerk: Medpackekből összegyűjtöttem 10-et már. Hátha lesz valami combosabb ellenfél. Az X18-as labor a nevéből ítélve nem hiszem, hogy túl könnyű lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7904) Kassadin válasza fpeter07 (#7903) üzenetére


Kassadin
addikt

Hulláktól lehet elvenni lőszert, igen sajnos az elején sörétes/pisztoly/smg lőszert fogsz találni, de híd alatt levő katonáktól alapból kapsz lőszert az ak-hoz, csak nem sokat. De ha majd mész az agropomhoz(ami nincsen messze sztoriban), ott már lesz lőszer rendesen a gépkarabélyhoz is. A játék vége felé, meg kb. annyi lőszert tudsz felhalmozni, hogy nem győződ majd dobálni kifele a súlytöbblet miatt.

(#7905) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Normális az szerintetek, hogy közel 15p az első betöltési idő? Ha elpatkolok,utána max 1 perc.1.0005 patch, magyarítás, semmi mod.
Konfig az adataimban.
Köszi!
Dodo

[ Szerkesztve ]

(#7906) PeL válasza dodopek (#7905) üzenetére


PeL
addikt

Semmiképpen. Nem foglalja valami a memóriát a windows folyamatok között? Vagy a CPU-t? Feladatkezelőben ellenőrizheted.

(#7907) Kassadin válasza dodopek (#7905) üzenetére


Kassadin
addikt

Biztos hogy nem, amikor én stalkereztem, akkor a konfigom nagy része hasonlított a tiédhez, a procid még a mai napig ott van az enyém körül. :)

Néznék egy feladatkezelőt, hogy mi fogja a procidat.

[ Szerkesztve ]

(#7908) dodopek válasza Kassadin (#7907) üzenetére


dodopek
addikt

Az nem lehet az oka, hogy zöldségbolt edition?

(#7909) Kassadin válasza dodopek (#7908) üzenetére


Kassadin
addikt

Anno nekem is olyan volt, míg meg nem vettem, szóval tapasztalataim szerint nem.

(#7910) Misi 007 válasza dodopek (#7905) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Nekem a Call of Pripyat csinált hasonlót.
Mikor megjelent még csak két giga ramom volt és nem töltött be egyáltalán.
Aztán vettem négy gigát és az megoldotta a problémát.

(#7911) Kassadin válasza Misi 007 (#7910) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem értem a dolgot, nekem anno 2 gigával is flottul ment a játék.

(#7912) emre válasza dodopek (#7905) üzenetére


emre
veterán

Lapozófájl nincs véletlenül kikapcsolva?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7913) dodopek válasza emre (#7912) üzenetére


dodopek
addikt

nincs.Ráadásul 4 gb pen van betéve readybootnak...

(#7914) dodopek válasza Misi 007 (#7910) üzenetére


dodopek
addikt

A Prypjat-ot 1gb memoval csináltam meg először...

(#7915) dodopek válasza Kassadin (#7907) üzenetére


dodopek
addikt

Semmi nem fogja.A töltés alatt csak 50-60% terheléssel ment a CPU. Igaz, az egyik mag 100%on volt terhelve, a másik meg csak kornyadozott, de összességében nem volt sz@rrá terhelve...

(#7916) fpeter07 válasza Kassadin (#7904) üzenetére


fpeter07
veterán

Volt már 800 pisztolylőszerem is, csak hát nem igazán értem a létjogosultságát. Addig használtam, amíg nem kaptam valami gépfegyvert.

Néha kellemetlen tud lenni az, mikor beragad a fegyver. A laborból kifele csak a szerencse segített, még bújnom sem volt hova, az ellen viszont nem tudott eltalálni. :F
X18-ban mi volt az a telekinézises anomália? Ugyanott járkált egy elektromos szellem(?) is. Többször összefutottam vele, de nem bántott. Alig vártam, hogy kiszabaduljak a helyről. :D

(#7917) dodopek


dodopek
addikt

Megvan a megoldás! Ki volt pipálva a Win XP sp3 komp.Kivettem a pipát,így kb 1 perc alatt betölt. Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! :)

(#7918) Kassadin válasza fpeter07 (#7916) üzenetére


Kassadin
addikt

"Volt már 800 pisztolylőszerem is, csak hát nem igazán értem a létjogosultságát. Addig használtam, amíg nem kaptam valami gépfegyvert."

El kell adni a fölösleges lőszert, a fegyvert meg főleg, fölösleges többletsúly, ha nem modolt játékod van.

"Néha kellemetlen tud lenni az, mikor beragad a fegyver. A laborból kifele csak a szerencse segített, még bújnom sem volt hova, az ellen viszont nem tudott eltalálni."

Ha jól rémlik, akkor az függ a fegyver állapotától is, akárcsak a pontossága és a sebzése. De annyi fegyver van mindenkinél, hogy én mindig zsír új mordályokkal rohangáltam mindenfele. :DDD

"X18-ban mi volt az a telekinézises anomália? Ugyanott járkált egy elektromos szellem(?) is. Többször összefutottam vele, de nem bántott. Alig vártam, hogy kiszabaduljak a helyről."

Gondolom, arra gondolsz, amikor a dobozok mindig hozzád vágódtak. A másik meg a mászkálós anomália, ott rendszeresen meghaltam, ha hozzám ért.

[ Szerkesztve ]

(#7919) fpeter07 válasza Kassadin (#7918) üzenetére


fpeter07
veterán

Én többször is átfutottam rajta, lehet valamelyik artifact segített.

Kaptam egy PSI öltönyt. Jól gondolom, hogy ebben jobban sebződök, mint egy kimondott Stalker ruhában? Az értékei viszont figyelemre méltóak. :K

Nem szerettem ezeket a zombikat. Az egyetlen használható fegyver ellenük a kés volt. Néha viszont kimondottan gyorsan előtudták rántani a fegyvereiket... különösen, ha az soti volt... Átlagosan egy tár kellett beléjük. Az X16-os labor végén már shotgunnal és késsel tudtam menni. Legjobb egy eldobható kés lett volna. ;]

(#7920) Kassadin válasza fpeter07 (#7919) üzenetére


Kassadin
addikt

PSI ruha azt hiszem jobban véd az anomáliák ellen, de kevésbé a fizikai sérülések ellen.

Zombikat 1 pontos fejlövéssel lehet teljesen ártalmatlanná tenni, max. utána még fetrengenek kicsit a földön. ;]

(#7921) fpeter07 válasza Kassadin (#7920) üzenetére


fpeter07
veterán

Lőttem én a fejüket, de vagy én nem voltam pontos, vagy máshol tartják az agyukat. (már ami megmaradt belőlük)

A ruháknak van valamilyen erősségi sorrendje? Láttam kereskedőnél újakat is, csak horror összegekért.

(#7922) Kassadin válasza fpeter07 (#7921) üzenetére


Kassadin
addikt

Természetesem nem voltál pontos. ;]

Persze hogy van, csak mindegyik másban erős. Ruhát csak abban a végső esetben vennék, ha ami rajtam van, már teljesen használhatatlan, mert ruhát is lehet rengeteget találni, csak kutakodni kell.

Hatalmas spoileres térkép, de minden rajta van:[link].

(#7923) fpeter07 válasza Kassadin (#7922) üzenetére


fpeter07
veterán

Ghost ruhája tetszett, csak a prof. elvette. Nagy a zóna, csak találni fogok valahol. :K

(#7924) Kassadin válasza fpeter07 (#7923) üzenetére


Kassadin
addikt

A mostani ruháid kb. sehol sincsenek azokhoz képest, amit majd a játék vége felé fogsz találni. De kelleni is fog oda. ;]

(#7925) fpeter07 válasza Kassadin (#7924) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem bőven megfelelne most egy olyan ruha, mint amilyen a mostani ellenfeleimnek van. Egy tár kell beléjük, ők persze még messziről is könnyű szerrel meg tudnak sebezni.

(#7926) Kassadin válasza fpeter07 (#7925) üzenetére


Kassadin
addikt

Mondjuk a fejüket kell lőni és nem a testüket, és máris nem olyan túlélő egyik sem. ;)

(#7927) Misi 007 válasza Kassadin (#7926) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

No igen Vintar BC powaa :D

(#7928) Kassadin válasza Misi 007 (#7927) üzenetére


Kassadin
addikt

Vintar... Cöhh....
Thunder. ;]

(#7929) kutga


kutga
nagyúr

Most játszom végig negyedszer a játékot, már a CNPP-ben vagyok, annyi sugárzás elnyelő artifactot aggattam magamra hogy meg sem érzem a sugárzást, nagyon vicces, emlékszem elsőre nem voltam ennyire okos alig jutottam át.

Viszont szépen elfelejtettem Pripyatban elmenni a dekóderért amivel tovább tudnák jutni az erőműben, bújom a netet, hátha van megoldás rá hogy átmenjek a kódolt ajtón, többet is találtam, tud esetleg valaki olyat ami tényleg beválik? Menteni persze nem mentettem Pripyatban, a későbbi stalkerekben tetszett hogy ha helyszínt váltottam a gép automatikusan mentett, mert én feledékeny vagyok. :))

Let the Zone take me if I am.

(#7930) Grisam válasza dodopek (#7917) üzenetére


Grisam
tag

És hol volt kipipálva? Én sem bánnám, ha gyorsabban töltene be.:S

Utálom, ha valaki még annyi fáradtságot sem vesz, hogy válaszoljon a PÜ-re...

(#7931) Grisam válasza marked one94 (#7900) üzenetére


Grisam
tag

Szia. Találtál már mentést? Nekem van sok, de nem tudom neked jók-e lennének, mert én kicsit belepiszkáltam és most 1300kilónyi cuccal és tuning exo-val járkálok a zónában.:) A fegyverem is szerintem a legjobb, és azt nem is piszkáltam.:)
100töltény a tárban és teljes képernyőre nagyít a távcsöve.:) Egy lövés és fekszik tőle bármilyen ellenség, még a legerősebb mutánsok is.:) Érdemes volt megvenni.:)
Azért néha még így is meglepnek, mikor nagyon elnézelődöm a tájat figyelve.:)
Minap Pripyat-ban felmentem egy panelházba és onnan nézelődtem a távcsövemmel és azon kaptam magam, hogy meghaltam.:) Mögém lopakodott egy monolitos és amint kinyírt, el is futott.:) de azt még láttam, hogy mikor kifutott az épületből, belerohant egy anomáliába amitől rövid időn belül szétrobbant.:)

[ Szerkesztve ]

Utálom, ha valaki még annyi fáradtságot sem vesz, hogy válaszoljon a PÜ-re...

(#7932) marked one94 válasza Grisam (#7931) üzenetére


marked one94
őstag

Helló! Sajnos még nem :( Amik voltak nekem azokkal kifagy a játék. Ezek az apró változtatások annyira nem zavarnak de ha akarom vissza lehet állítani? Ha nem probléma eltudnád küldeni vagy feltölteni valahova? Ahogy írtam a játék közepénél lenne a legjobb de az se baj ha valahonnan onnan van amikor mész az agyperzselő felé vagy onnan vissza fele. :)
Előre is köszi :R

You'll Never Walk Alone

(#7933) Grisam válasza marked one94 (#7932) üzenetére


Grisam
tag

Mindent vissza lehet állítani, de az is lehet, hogy nem is indulnak majd nálad, vagy nem tudsz megmozdulni mert neked nincs átállítva a súly és ekkora teherrel majd nem bírsz mozogni. De megnézem a mentéseket és küldök párat, ha találok olyat ami jó neked. Én már Pripyat-ban flangálok, és épp a Szabadságiak-nál vagyok. Meglesem tudok-e küldeni valamit.
Hol is vannak a mentések?

[ Szerkesztve ]

Utálom, ha valaki még annyi fáradtságot sem vesz, hogy válaszoljon a PÜ-re...

(#7934) Misi 007 válasza marked one94 (#7932) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Találtam én is régi mentéseket feltoltam ide hátha jók lesznek neked.

[ Szerkesztve ]

(#7935) marked one94


marked one94
őstag

Köszönöm mind a kettőtöknek a segítséget :R Majd nemsoká meglesem hogy jó-e, és majd írok.

You'll Never Walk Alone

(#7936) Grisam válasza Misi 007 (#7934) üzenetére


Grisam
tag

Hol van a mappa ahová a mentések kerülnek? elfelejtettem. :B

Utálom, ha valaki még annyi fáradtságot sem vesz, hogy válaszoljon a PÜ-re...

(#7937) Grisam


Grisam
tag

Pár kép a mostani állásomról.:)

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Utálom, ha valaki még annyi fáradtságot sem vesz, hogy válaszoljon a PÜ-re...

(#7938) emre válasza Grisam (#7936) üzenetére


emre
veterán

c, user mittudomén :DDD

megtaláltam:
W7 alatt: C / users / public /dokuments / stalker-shoc mappa

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7939) Grisam válasza emre (#7938) üzenetére


Grisam
tag

Köszi, így meglesz.:) Én hülye a rendszergazdánál kerestem.:)

Utálom, ha valaki még annyi fáradtságot sem vesz, hogy válaszoljon a PÜ-re...

(#7940) Grisam válasza emre (#7938) üzenetére


Grisam
tag

Megvan a mappa, de nincs benne savedgames könyvtár. Windows XP-m van.
Milyen tipusú file-t kellene keresni?

Utálom, ha valaki még annyi fáradtságot sem vesz, hogy válaszoljon a PÜ-re...

(#7941) emre válasza Grisam (#7940) üzenetére


emre
veterán

C:\Documents and Settings\All Users\Megosztott dokumentumok\STALKER-SHOC\

forrás :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7942) Grisam válasza emre (#7941) üzenetére


Grisam
tag

Köszönöm, így már megvan.:) Csak nekem Dokumenti mappában volt.:)
Remélem megy velük valamire, csak a mentés nevét ne nézze senki, ami épp eszembe jutott, de van Yantar-tól is.:)
Kösz még egyszer.
:R
Máris feltöltöm valahová.

Utálom, ha valaki még annyi fáradtságot sem vesz, hogy válaszoljon a PÜ-re...

(#7943) Grisam


Grisam
tag

No. Elkészültem a feltöltéssel.
Ha valakinek kellenek mentések Az Oblivion Lost 2010-hez, akkor töltse le nyugodtan.
Remélem menni fog attól, hogy átírtam magamnál pár értéket a gamedata-ban.:)
Itt a letöltő link:

OL2010

[ Szerkesztve ]

Utálom, ha valaki még annyi fáradtságot sem vesz, hogy válaszoljon a PÜ-re...

(#7944) fpeter07


fpeter07
veterán

Mára játék nem jutott, de történet annál inkább. [link] Nagyon jó írások kerültek erre az oldalra! Egy-egy helyzetnél szinte már a résztvevője lehetnél a történetnek. Meg is hozták a kedvemet egy kis írásra, lehet sort is fogok keríteni rá, a Mass Effectes írásom után. (gondolkodtam is rajta, hogy felrakom logoutra, csak a 2.0-ás verziót, helyesírási hibák nélkül jobban mutat)

(#7945) fpeter07


fpeter07
veterán

Az normális, hogy amikor visszamentem a bárba, elkezdtek rám lőni az addigi barátaim? Vagy valami polgárháború megy? Csak mert nem mindenki akarja a halálomat.

(#7946) Kassadin válasza fpeter07 (#7945) üzenetére


Kassadin
addikt

Csináltál küldit a Freedom-nak?

(#7947) Akos96 válasza fpeter07 (#7945) üzenetére


Akos96
senior tag

Ha a Szabadságnak csináltál küldetéseket (pl. intézd el a bázis melletti Szolgálat helyőrséget) akkor a Szolgálatosok pipák lesznek rád. Ezért nem éri meg "csatlakozni" egyikhez sem, akkor ki kell csinálni a másikat. :DDD

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#7948) fpeter07 válasza Akos96 (#7947) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem tudok róla, hogy csináltam volna. Az X16-os dokumentumokat akartam leadni, erre mikor betöltött a játék, egyből elkezdtek lőni rám. :F
Most viszont kinyírtam mindenkit, aki rám mert lőni. Visszatölteni nem akarok mentést.

(#7949) Kassadin válasza Akos96 (#7947) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem látom értelmét csatlakozni a Freedomhoz, egyszerűen túl sok küldetés miatt kell visszamenned a bárba. Duty-val voltam mindig szövetséges, jó volt legyilkolni a sok anarchistát. ;]

fpeter07: Lehet, hogy csak bugzik.

(#7950) Akos96 válasza Kassadin (#7949) üzenetére


Akos96
senior tag

Én is velük voltam, amikor megtámadtuk a bázisukat, egy rakat új fegyvert szereztem, cipeltem őket a kereskedőnek eladni. :D

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.