Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) shield válasza kekeeci (#10399) üzenetére


shield
Topikgazda

Megnéztem, az alap játék angoljában pince van írva, de az oroszban padlás van. Innét ered folyamatosan a hiba mivel az alapjátékban van. Holnap átnézem és kiderítem hány helyen van ez az elírás a rejtekhelyeknél.

Természetesen jöhetnek a képek a hibákról, a fordítatlanságról, nagyon megköszönöm, hogy segíted a javítást. :R

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#10402) op.erik válasza Antonius1978 (#10396) üzenetére


op.erik
aktív tag

nézd meg a fegyver config fájljában hogy az a hang van-e hozzárendelve

(#10403) kekeeci válasza Antonius1978 (#10396) üzenetére


kekeeci
senior tag

Az a baj, hogy benne maradt egy (?) cirill karakteres mappa. dolgozom rajta ;)

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10404) Antonius1978 válasza op.erik (#10402) üzenetére


Antonius1978
addikt

Megneztem, es az a hang van hozzarendelve.Persze az alkonyvtar amelyben van, az cirill betuvel irja a fegyver nevet, es a leiroba is az a krikszkraksz van, de erdekes amugy mert ilyen fegyver nincs is nalam, meg csak nem is lattam ilyen fegyvert...nem ertem miert csinalja a fesztivalt...

(#10405) rétisün válasza Antonius1978 (#10404) üzenetére


rétisün
veterán

nem olyan régen talán shield járt úgy, hogy az erőműben volt egy npc, a nála lévő fegyver miatt lépegetett ki a játék. én is jártam így, egy hullát kutattam volna át, és a z ő fegyvere miatt lépett ki a játék, a log szerint asszem itt is a hangfájllal volt valami.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10406) op.erik válasza Antonius1978 (#10404) üzenetére


op.erik
aktív tag

Szerintem valamelyik ellenséghez spawnolná le, de a cirill miatt nem tudja beolvasni vagy valami ilyen. Nevezd át a mappát meg az elérési utat valami angol betűsre.

(#10407) Antonius1978 válasza op.erik (#10406) üzenetére


Antonius1978
addikt

Rendben, megprobalom, koszonom.Remelem sikerul, mert ha nem, mehat az egesz a kukaba, ha mindig kiakad...

(#10408) kekeeci válasza Antonius1978 (#10407) üzenetére


kekeeci
senior tag

A 'Patch_Final_FOTOGRAF.7z' -t rátetted?
Ahogy látom, ebben javítva van ez a hiba.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10409) kekeeci válasza kekeeci (#10408) üzenetére


kekeeci
senior tag

Mióta rátettem az angol fordítást el se indul. :Y :O :W

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10410) Antonius1978 válasza kekeeci (#10409) üzenetére


Antonius1978
addikt

Erdekes.Nalam minden megy.Azt a hulyeseget, amit az elobb irtam, Op Erik utmutatasa alapjan sikerult kikuszobolni.Volt meg egy masik SVD vagy mi a fene fegyver ltx-e, abbol kineztem az angol utleirashoz vezeto sorokat, es atirtam abba amivel baj volt.Szoval most mindketto az angol betus alkonyvtarakat hasznalja, es tobbe nem jelentkezett a problema...
1.04-esere valtoztattad a jatekot ?? mert azzal megy csak, aztan kell neki egy patch final, de meg van egy aprosag, a sorrend mar nem tudom melyik volt, van meg egy mini_correct_01 nevu dolog is.

(#10411) kekeeci válasza Antonius1978 (#10410) üzenetére


kekeeci
senior tag

Felraktam először a modot, aztán a minit (ez a ládák széttörésekor adódó hibát küszöböli ki), aztán az angolt, és végül a foltot, mindezt az1.0004-re.
Az a baj, hogy az angol nyelvi fájlokból hiányol olyanokat, ami az oroszban sincs, azzal mégis megy :Y

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10412) Antonius1978 válasza kekeeci (#10411) üzenetére


Antonius1978
addikt

Sajnos nem tudom hogy en hogyan csinaltam.Szerintem 1.04, javitas, angol, es mini javito.

(#10413) shield válasza kekeeci (#10411) üzenetére


shield
Topikgazda

Az előfordulhat, hogy valami hiba van az angol fájlban.
Nekem volt egy esetem, amikor nem ment a nyelvi fájl miatt. Átnéztem az egészet sorról-sorra, minden jó volt és mégsem ment. Csináltam egy új fájlt, mindent ugyanúgy bekopiztam a másikból és jó lett. Valami benne volt valamelyik program által.

Most is volt egy furcsa jelenség, csinálom (vagy is már kész van) az Oblivion Lost 2010-et és az Oblivion Lost 2010-1.02-őt. Két fájlt hasonlítok össze, sor kimaradások vannak benne,valamelyik fájlban, de a Notepad-ban semmi ilyenre utaló jel sincs. Az egyik fájlban mégis van valami sz@rság ami ezt az eltérést előidézi.

"Ami előfordulhat az elő is fordul."

Most én leszek úgy, amire oda kerülök hogy kipróbáljam a modot, arra kijavítjátok a hibákat. Össze kell gyűjteni a javításokat egy patch-nek.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#10414) sklopp


sklopp
őstag

Üdv sztalkerek! Az AMK-ban (újra kezdtem) még az elején van egy olyan meló, Torpedó nevű vadászt kell elkísérni egy találkozóra, lényegében testőrködni. Oda is érünk a Mocsár közepére, ahol egy másik koma gitározgat a tábortűz mellett, Torpedó itt megáll és nem csinál semmit, a másik énekelget-gitározgat és ennyi. Most mi a helyzet ilyenkor, van valami egyéb teendő, hogy történjen valami?

Ó, elnézést, rossz helyre írtam, megyek a jó helyre.

[ Szerkesztve ]

(#10415) shield


shield
Topikgazda

Akit érdekel:
- az oldalamon fent van az Oblivion Lost 2010 és az Oblivion Lost 2010-1.02 fordítása.
- felkerült az alap Autumn Aurora 2 és az Autumn Aurora 2 - 2.04 patch-elt mod fordítása is.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#10416) hubai1979 válasza shield (#10415) üzenetére


hubai1979
őstag

Ez a Autumn Aurora 2 engem érdekelnel.valamit a modról realizmus új fegyverek régi történet új küldikel :F :F :F

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#10417) Dhampir válasza hubai1979 (#10374) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi, de ehhez feltehetően nem árt egy minimum középfokú orosz nyelvtudás a párbeszédek megértéséhez. :)

(#10415) shield

A pü óta változott? Még nem próbáltam ki, pár napja nem játszottam.

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

(#10418) dodopek válasza hubai1979 (#10416) üzenetére


dodopek
addikt

Régi történet, régi küldikkel. Iszonyatosan fakó, borongós, kicsit Miseryre hajazó mod. Új fegyvereket nem láttam még, cigi, sör, és hasonló balgaságok vannak. És megy az ol 2.2 beta magyarítással...

(#10419) hubai1979 válasza dodopek (#10418) üzenetére


hubai1979
őstag

Köszönöm mester a tájékoztatást.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#10420) shield válasza Dhampir (#10417) üzenetére


shield
Topikgazda

Igen, változott. A Legendary-val kapcsolatban került felszínre, kekeeci társunk jóvoltából, több hibás rejtekhely megnevezés amit az alapjáték frissebb fordításában követtek el. Ezek javítva lettek, természetesen több más modban is korrigáltam.

hubai1979 melankolikus őszi hangulatú, nekem tetszik, jól néz ki benne a magas fű, jól meglehet benne bújni, persze ez veszélyt jelenthet ránk ha figyelmetlenek vagyunk.
A zöldfülűek falujában szól a zene és beszélgetnek, alig lehet észre venni a fűben ülő Stalkereket. Előrébb dodopek rakott fel képet a Szido pincéjéről, rohadt jól néz ki. Még csak Kordonban vagyok, úgyhogy többet nem igen tapasztaltam. A Clear Sky a főbb csapás irány, de ma melankolikus a hangulatom, ezért az Autumn Aurora 2-őt indítom perceken belül. :)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#10421) Aarpok


Aarpok
őstag

A csapos:

Azonban nem tudom miért kell a metro2033 - ból venni karakter kinézeteket a stalkerben is jók ahogy vannak.Itt most nem a csaposra gondolok,de némelyik bandita kinézete egy az egyben a metróból van.

Аарпок

(#10422) Dhampir válasza shield (#10420) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm! Elég felülírni a régit vagy ilyen változás esetén az user.ltx-et is törölni kell?

(<*>..<*>)

(#10423) shield válasza Dhampir (#10422) üzenetére


shield
Topikgazda

Elég felülírni a régit, nincs más teendő.

hubai1979 elég zord tud lenni az időjárás, esik az eső közben a szél kavarja a párát/ködöt. Egyik pillanatban süt a nap, de már látod a földön a száguldó felhő árnyékát. A fűben már csak a közeledben látod meg a kutyákat, távolabb egyáltalán nem lehet meglátni őket, figyelni kell a hangokat és már lőni.
Hirtelen a közeledben a fűből vagy bokorból felreppennek a madarak, meglepő tud lenni.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#10424) hubai1979 válasza shield (#10423) üzenetére


hubai1979
őstag

Egyszer kipróbálom hogy mikor nem tudom,köszönöm a tájékoztatást.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#10425) op.erik


op.erik
aktív tag

Off topik, bocs előre is, de nem tudjátok merre van itt az oldalak között valamilyen fegyvertechnikai, haditechnikai és ilyen témakörű topik? Köszike! :D

(#10426) dodopek válasza op.erik (#10425) üzenetére


dodopek
addikt

(#10428) Dhampir válasza op.erik (#10425) üzenetére


Dhampir
félisten

(#10430) op.erik válasza Dhampir (#10429) üzenetére


op.erik
aktív tag

Milyen jó hogy ilyen segítőkész társak vannak itt. :D Köszi szépen nektek!

(#10431) kekeeci


kekeeci
senior tag

Jó lenne, ha nekem is segítene valaki. :)

Már nagyon unom, hogy a Legendary modban a snipereket lóbálja célzáskor a karakter.
Direkt vettem egy Kar 98-ast, illetve egy Gwehr-43-ast (jó drágák) és egyikkel sem lehet normális célzott lövést leadni, mert 100 lépés távolságból kb. 4-5 embernyit mozog a célkereszt.
Hogy a túróba lövészkedjek így? Mire egyszer eltalálom (és nem is biztos hogy elég egy lövés) vagy tízszer meglő a vacak AK-74-ével.
Van egyáltalán olyan puska, ami nem lóbál ennyire, vagy ha nincs mit írjak át, hogy kisebb legyen a lóbálás?

Aztán egy találós kérdés: ha 102% a golyóállóságom, hogy lehet, hogy mégis sebződöm?

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10432) emre válasza kekeeci (#10431) üzenetére


emre
veterán

Lehet hülye kérdés, de leguggolni nem próbáltál célzáskor?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#10433) kekeeci válasza emre (#10432) üzenetére


kekeeci
senior tag

He-he :DDD

Még mélyguggolást is, nem segít.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10434) rétisün válasza kekeeci (#10431) üzenetére


rétisün
veterán

ez nekem is feltűnt, és bossszant is rendesen.
van gauss-om is (jantarban találtam, ahol szellem hullája van) de nem sokra megyek vele, ha ilyen vacak a célzás :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10435) shield válasza kekeeci (#10433) üzenetére


shield
Topikgazda

Sajnos az ilyen távoli lövést csak akkor lehet végre hajtani ha a célkereszt idővel a célra mozog. :DD
Ha esetleg tudnánk hogy mit kellene átírni, az nem volna hátrány. :F

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#10436) rétisün válasza shield (#10435) üzenetére


rétisün
veterán

megpróbálom kibogarászni a config fájlokból, mit kéne átírni, de ez elég aprólékos munka....átírni, betölteni, megnézni változott-e valami, stb, sokáig el fog tartani, ha rájövök egyáltalán :U

mindenesetre ha valaki közben rábukkanna pl. egy külföldi (vagy magyar, biztos van még rajtunk kívül (-van még egy Huszár! -Rajtam kívül? :D ) stalker fórum) oldalon, ne tartsa titokban :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10437) kekeeci válasza rétisün (#10436) üzenetére


kekeeci
senior tag

Fog ez menni.
A KAR 98-at átszerkesztettem a S:S:M:O Artic Warfare Magnum alapján, most egész tűrhető a szálkereszt mozgása. Még mindig mozog, de már csak 1-1.5 m-nyit kb 100 lépésről (az eddigi 8-10m helyett). Kb. 10 paramétert írtam át, már csak azt kellene kitalálni, melyik micsoda.

Akit érdekel az eredmény, két kis videót csináltam (előtte - utána), itt letöltheti.

[ Szerkesztve ]

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10438) Dhampir


Dhampir
félisten

Здравствуйте!

Az Oblivion Lost 2010-ben, a Szeméttelepnél található hangárban bukkant fel "Mitya, a Marslakónál" a képen látható sörétes fegyver. Hasonló típus később is beszerezhető lesz?

Szidorovicson kívül más is javít ruházatot és fegyvert ebben a modban?

Jópofa megoldás, hogy némelyik Rágcsából szalámit lehet kinyerni. :D

(<*>..<*>)

(#10439) xFreex válasza Dhampir (#10438) üzenetére


xFreex
aktív tag

ö is felvette a földrôl. Elviekben a jobb oldalon van egy alsó terüket tüzhely + miegymás. Egy vaslemezen lehet lemenni és az alatt hevert.

Lehet majd venni is a bárban, de van még egy a sötét völgyben is. Gyárépületnél, ahol Borov van. Középen a hangárban van egy zil annak a platóján is van egy.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#10440) rétisün válasza kekeeci (#10437) üzenetére


rétisün
veterán

miket írtál át?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10441) kekeeci válasza rétisün (#10440) üzenetére


kekeeci
senior tag

Itt az eredeti és a módosított .ltx. Most próbálom kitalálni, hogy melyik paraméter mire van hatással.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10442) rétisün válasza kekeeci (#10441) üzenetére


rétisün
veterán

én is eljátszottam vagy 2 órát délután ezzel (a hk xm8 (annak alig mozog a célkeresztje) meg a gauss (annak meg nagyon mozog :Y )) de nem sokra jutottam :(
néztem amk modos config fájlokat is (abban abszolút nincs ilyen mozgás) de azzal se lettem okosabb....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10443) kekeeci válasza rétisün (#10442) üzenetére


kekeeci
senior tag

Ha valamit kiderítek, megosztom ;)

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#10444) rétisün válasza kekeeci (#10443) üzenetére


rétisün
veterán

előre is :R

persze azért én is megnézem még ezeket a fájlokat, hátha jutok valamire.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10445) Dhampir válasza xFreex (#10439) üzenetére


Dhampir
félisten

Szenya volt, hogy megelőzött, de kialvatlanul harcoltam a hangárba bepofátlankodó banditák ellen "dülöngélő, kettős-látású" állapotban, amelyet csak 1 órányi alvás hozott rendbe.

Köszönöm, hogy részletesen leírtad, ha megint belépek a játékba, akkor körbenézek, hátha jut még nekem is ebből a csodafegyverből, mert az alap duplacsövű sörétes nagyon vacak. :R

A zombik, vámpírok szinte elpusztíthatatlanok, ezt nem díjazom ebben a modban. :(

(<*>..<*>)

(#10446) rétisün válasza Dhampir (#10445) üzenetére


rétisün
veterán

ráadásul kiverik a fegyvert a kezedből, más modokban ilyennel nem is találkoztam.... :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10447) Dhampir válasza rétisün (#10446) üzenetére


Dhampir
félisten

Még a kés sem ér semmit ellenük. :O

(<*>..<*>)

(#10448) PeL válasza rétisün (#10446) üzenetére


PeL
addikt

Sok modban (főleg SHoC - CS modokban) van benne ez a "realisztikus feature", hogy ha nagy találatot kapsz a sokktól elejted a fegyvert. Sajnos ez többnyire inkább idegesítő :)

szerk.: Ja hogy a mutánsok teszik ezt... olyannal még én sem találkoztam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10449) Dhampir


Dhampir
félisten

Az Oblivion Lost 2010-ben tetszik, hogy nem hevernek mindenfelé a képződmények.

Mennyi jó fegyvert kellett ott hagynom Agropromnál is a föld alatt, mert nem tudtam volna magammal cipelni a súlyhatár miatt.

(<*>..<*>)

(#10450) kekeeci válasza Dhampir (#10449) üzenetére


kekeeci
senior tag

Van ott is pár hely, ahova be lehet rakni, míg visszamégy értük. :)

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.