Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:24:57

LOGOUT.hu

A Rust egy sandbox túlélő játék, amelyet a nagy sikerű Garry's mod fejlesztő csapata a Facepunch Studios készít. Olyan alkotások ihlették, mint például a DayZ, a Minecraft és a Stalker. A játékban egy ősembert alakítunk az apokalipszis után, ahol egy ellenséges környezetben kell megállni a helyünket, ahol az éhséggel, a szomjjal, a hideggel és természetesen a többi játékossal is meg kell küzdenie rákényszerítve minket a folyamatos fejlődésre.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Blaise válasza Blaise (#136) üzenetére


Blaise
veterán

Friday Devblog 4

Csináltak új hordót, kalapácsot, medvét meg szarvast, fantasztikus :D

Update persze majd csak 2-3 hét múlva érkezik...

(#152) Blaise válasza EnDaN (#150) üzenetére


Blaise
veterán

Hajrá, a jelenlegi rust.hu szerver egyre lejjebb süllyed, a tulajdonos feléje se néz, adminok sincsenek fent.

Arról szól az egész, hogy a fent lévő more klán tagjai nyolcasával mászkálnak full kevlárban m4-el, és szedik szét a házakat, mivel csak nekik van C4-ük, és mivel airdop sincs a szerveren esély nincs arra, hogy ki legyen balanszolva a küzdelem.

(#153) EnDaN válasza Blaise (#152) üzenetére


EnDaN
tag

Igen, ezért döntöttünk úgy hogy váltunk. Mi elég aktívak vagyunk :)

Tervezünk különféle eventeket akár nyereményekkel is, az első teszt pvp arénát épp tegnap építettük fel és teszteltük le :)

Elfelejtettem: devblog magyarul!

[ Szerkesztve ]

(#154) Viper26 válasza EnDaN (#153) üzenetére


Viper26
nagyúr

Hm, majd lehet ránézek a játékra akkor megint. :))

iPhone 14 | FR955

(#155) wjbhbdux válasza Blaise (#151) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ebből az a legérdekesebb, hogy Gooseman csatlakozott a Rust fejlesztőcsapatba, nem csak április 1-i vicc volt a twitteren. Ugye ő találta ki annak idején a Counter-Strikeot.

/s

(#156) EnDaN


EnDaN
tag

Itt az újabb devblog, magyarul :)

Csütörtöki devblog!

(#157) Blaise


Blaise
veterán

Friday Devblog 6

Végre látszik valami, legalább az, hogy szinte újraírják a játékot.

(#158) EnDaN válasza Blaise (#157) üzenetére


EnDaN
tag

(#159) EnDaN


EnDaN
tag

Itt a legújabb devblog magyarul. Alakulnak a dolgok.. :)

Devblog 7!

(#160) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Tényleg nagyon jó, h végre látszik mit akarnak. Azt nem érten igazán, h tisztában voltak vele milyen volt az akkori kód, minek kellett úgy kiadni. Sok-sok kellemetlenségtől megkimélték volna magukat, ha most adnák ki ilyen formában.

(#161) neato3loco


neato3loco
senior tag

Hali Ősemberek! Csatlakoztam a közösséghez.Szívesen játszok másokkal, szóval priviben érdeklődhettek! ;)

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#162) eami válasza FuRiONight (#160) üzenetére


eami
addikt

szerintem két dolog miatt, egyrészt írták is korábban, hogy nem számítottak arra, hogy ekkora érdeklődés lesz a rust iránt, csak gondolták, hogy meglovagolják kicsit az early access hullámot. A másik, hogy a hasznos ötleteik egy jó része menet közben született. Amikor nekiálltak, akkor volt egy alap koncepció, ami idővel bővült, bonyolódott és ez által a kód is szűk kereteket adott.

Mindenesetre örülök, hogy úgy tűnik tényleg jó irányba haladnak a dolgok :)

(#163) neato3loco


neato3loco
senior tag

valami jó szervert tudtok mondani?

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#164) EnDaN válasza neato3loco (#163) üzenetére


EnDaN
tag

Természetesen ;)

a HGC szervere

(#165) Viper26 válasza EnDaN (#164) üzenetére


Viper26
nagyúr

Szerintem én is benézek, legalább meglátom mi változott. :))

iPhone 14 | FR955

(#166) Viper26 válasza neato3loco (#161) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ősemberek?
Nem hinném...akkor miért vannak modern fegyverek, meg airdrop? :DDD

iPhone 14 | FR955

(#167) neato3loco válasza Viper26 (#166) üzenetére


neato3loco
senior tag

Nyílván poénból írtam csak. Neki kezdtem a HGC-n igaz hajnal 1-kor így az adminokon kívül mással nem találkoztam, de jónak ígérkezik. Remélem találkozunk majd a szerveren.

Üdv.: E.

[ Szerkesztve ]

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#168) Viper26 válasza neato3loco (#167) üzenetére


Viper26
nagyúr

Szerintem fogunk, bár fura lesz megint nulláról kezdeni.
Mondjuk ha összefogunk menni fog a dolog hamar. :))

iPhone 14 | FR955

(#169) EnDaN


EnDaN
tag

Itt az új DevBlog, természetesen magyarul!! :)

Haladnak, haladnak, de messze még a játszható verzió....eddig azt mondtam májusban meglesz, de lesz az június vége is. :(

(#170) EnDaN


EnDaN
tag

Itt az ideje egy jó kis PvP eventnek, nem? :)

Jövő hét péntekre (2014. május 30. 20:00) terveztünk egyet. Röviden:

- építettünk egy erődöt, amit el kell foglalni a HGC admin csapatától és segítőiktől :)
- korlátlan fegyver, lőszer és c4 (kit)
- teleport az esemény helyszínére
- az erődben elrejtett tárgyak vannak, amelyeket egy safe zone-ba kell hozni
- nyeremény: napi túlélőcsomag a szerverünkön

Hogy biztosan ne felejtsd el, csatlakozz:

az esemény Facebook oldala: Facebook
HGC Steam csoport: HGC Steam

A részletes leírás itt található, gyertek minél többen és játsszunk egy jót! :)

Támadás az erőd ellen! - PvP Event

(#171) Viper26


Viper26
nagyúr

Játék másnál sem indul?
Töltés közben simán kivág asztalra. :U

iPhone 14 | FR955

(#172) Viper26 válasza Viper26 (#171) üzenetére


Viper26
nagyúr

Közben már oké.

iPhone 14 | FR955

(#173) EnDaN


EnDaN
tag

Ismét péntek, DevBlog 9! magyarul :)

(#174) kippedli válasza EnDaN (#173) üzenetére


kippedli
tag

Köszi, ezen a héten is haladt a játék. Szerintem jó lesz.

(#175) Blaise válasza kippedli (#174) üzenetére


Blaise
veterán

Hát gyakorlatilag csinálnak egy új játékot.

Kipróbáltam az experimental branch-et, a múlt hetihez képest haladtak, de ez még mindig játszhatatlan kategória, szerintem nyár közepére lesz ebből valami.

(#176) EnDaN


EnDaN
tag

Ne feledjétek, ma este 8-kor PvP a HGC szerverén! :)

Támadás az erőd ellen!

(#177) Viper26 válasza EnDaN (#176) üzenetére


Viper26
nagyúr

Sajnos dolgozom. :(

iPhone 14 | FR955

(#178) EnDaN


EnDaN
tag

Itt az új Devblog, természetesne magyarul :)

DevBlog 10 magyarul!

(#179) EnDaN


EnDaN
tag

Most kivételesen csütörtökön jött a DevBlog.

Itt olvashatjátok magyarul :)!

(#180) Viper26 válasza EnDaN (#179) üzenetére


Viper26
nagyúr

Köszi! :R

iPhone 14 | FR955

(#181) Thome


Thome
addikt

Sziasztok!

Gondolkodom a játék megvételén, bár lehet a gépen el sem fogja bírni, viszont megkérdezném, hogy pontosan hogyan működik benne a "csapatjáték"? Mert azt látom mindenütt hogy egymást anyázzák? Ez egy nagy nyílt világ ahol sok ember van? Hogyan szoktak zajlani a szerver restartok? Mert gondolom a végtelenségig nem megy egy játszma sem, illetve azt hallottam hogy gyakorlatilag az van hogy mész megölnek, elveszted mindened, újrakezded, ugyanez, stb... Mennyire igaz ez hogy nem lehet érvényesülni benne?

(#182) neato3loco válasza Thome (#181) üzenetére


neato3loco
senior tag

nehezen lehet benne érvényesülni egyedül.. főleg, amikor egy szerveren van egy gyökér aki azt élvezi, hogy akinek semmije sincs, folyton lelövi.. vedd meg itt aprón és vegyél fel.. ha lesz időm játszhatunk együtt. :D

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#183) Blaise válasza Thome (#181) üzenetére


Blaise
veterán

Szia!

Egyedül azért jóval nehezebb érvényesülni mint csapatban. Ahogy felettem már írták, simán lehet az, hogy mire összeszeded a játékhoz szükséges alapokat folyton meg fogsz halni. Egy nagyobb forgalmú szerveren a gyanakvó játékosok egyből lőnek, mivel nem látszik, hogy mi van nálad, simán lehet, hogy egy pucér ember M4-et vesz elő és elkezd rád lőni (velem megtörtént :D )

Frusztráló lehet, hogy próbálod összegyűjteni a fát, húst, követ és a ruhákat, azonban mire összejönne egy alap fa kunyhó ára lekap valaki hátulról fegyverrel. De ha sikerült felépíteni a kunyhót, akkor meg simán kirabolhatnak, ami szinte mindig megtörténik, mert mondjuk 2 ember pár perc alatt szét tudja ütni a fa ajtót. Szóval a lényeg az, hogy minél előbb "rendes" házad legyen fém ajtóval, azt csak C4-el tudják szétrobbantani. Ahhoz, hogy legyen fém ajtód kell kemence, amiben kiégeted az ércet, ami ha éjszaka müködik pislákol és mások is láthatják stb. Szóval nem egyszerü. A házban tudsz ládákat lerakni, abban értelemszerűen megmarad a cucc halál után is.

A szervereken szokott lenni wipe, amikor minden törlődik, az összes megtanult képesség is, ahol eddig játszottam ott 1,5-2 havonta volt wipe, magyar szervereken is viszonylag gyakori.

szerk: Amúgy nem tudom mennyire olvastál vissza, de a játék jelenlegi formája egy az egyben kukába lesz dobva, szinte teljesen újraírják az egészet, nézd meg a fejlesztők blogján a képeket:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#184) Thome válasza Blaise (#183) üzenetére


Thome
addikt

Értem, köszi mindkettőtöknek a választ!

Én magyar szerveren nem szívesen játszanék, ismerve a magyar anyázós mentalitást, ezt kihagynám. Nem igazán olvastam vissza (megtehettem volna, lusta disznó vagyok), képeket, videókat megnéztem aztán jöttem ide kérdéseket feltenni.

Nos akkor az a kérdésem még, hogy mennyien szoktatok egyszerre játszani magyarok együtt csapatként, illetve magyar vagy külföldi szerveren? Ez kimondottan itt a PH tagokhoz szól, általában itt értelmesek az ilyen jellegű játékoknál a ph tagok... :DDD

Valahogy kiderítem hogy eltudja-e futtatni a laptopom ezt a játékot (jelenleg pc-re nincs keret), aztán megveszem és csatlakoznék hozzátok! :)

Igazából a "The Forest" játék fogott meg de az még nagyon alfa, s a gépemen is diavetítésként fut, szóval azt nem is erőltetem egyelőre. Mennyire más jellegű ahhoz képest ez a játék? Pörgősségre, komplexitásra, ilyesmi? Mert amit a videók adnak vissza az elég felületesnek tűnik.

(#185) eami válasza Thome (#184) üzenetére


eami
addikt

ha megosztod a laptopod paramétereit akkor lehet mi is tudunk segíteni hogy elfut e vagy sem.

(#186) Blaise válasza Thome (#184) üzenetére


Blaise
veterán

A magyar szerverekkel az a baj, hogy van egy nagy klán, akik álladóan játszanak, szinte a nap 24 órájában, vagyis pillanatok alatt megvan nekik bármi, hatosával járkálnak teljes felszereléssel és rabolják ki a házakat.

(#187) Thome


Thome
addikt

Akkor maradna a külföldi szerveres móka.

Egyébként a gépem:
- C2D T6600 2,2ghz
- 4gb ram
- Ati HD4570, eddig egy helyen találtam erről infót, az azt írja hogy nem játszható vele normális sebességgel, szóval lehet ez most kimarad.

(#188) Stockbauer79 válasza Thome (#187) üzenetére


Stockbauer79
tag

Nekem Intel B960 2.2ghz,4gb ram,geforce 520m a gépem laptopba rejtve,mégis fű részletesség levétele után egész játszható.
Konzolba írd be: grass.on false
Hátha segít valamennyit :)

just leave me alone

(#189) eami válasza Thome (#187) üzenetére


eami
addikt

toltam hasonló laptoppal, igaz ott a proci erősebb volt P8900, de minden más ugyanez. Minimum beállítás mellett + fű kikapcsolással elgurulgatott. Az a tippem hogy azóta csak jobb lett, mert dev blog szerint sokat optimalizáltak ilyen téren. Fű is kikapcsolhatatlan lesz annyira sikerült felgyorsítani :) Szerintem aprón intézve (ha kell megbízható ember akkor szólj) érdemes megvenned még most. Később várhatóan úgy is drágább lesz.

(#190) EnDaN


EnDaN
tag

Pénteken 20:00-kor ismét PvP Event a HGC szerverén!

Erre az eseményre építettünk egy arénát, amit a weboldalunkon a képen megnézhettek előre. Fegyver és lőszer természetesen korlátlan. Gyertek minél többen, mi már teszteljük és jó móka :) Az esemény végén kill, death, KDR statisztikát készítünk.

bővebb információk itt!

(#191) Thome


Thome
addikt

Értem, nagyon filózok hogy megvegyem, de ha nem futna jól akkor bizony kiraktam az ablakon a pénzt. Bár később ha lesz erősebb gép akkor el fog futni, de akkor már lehet a "The Forest"-et nyúznám ami HC-bb kicsivel, a Rust pedig porosodna.

Még egy pár kérdésem biztos lesz, de most csak egy jut eszembe, mennyire van kitöltve a játék tartalommal?

(#192) n0rbert0 válasza Thome (#191) üzenetére


n0rbert0
senior tag

"Még egy pár kérdésem biztos lesz, de most csak egy jut eszembe, mennyire van kitöltve a játék tartalommal?"
Még nem nagyon, de nagyon ígéretesnek tűnnek az új fejlesztések. Nekem tetszik az új irány amerre haladnak.

(#193) neato3loco válasza n0rbert0 (#192) üzenetére


neato3loco
senior tag

Mikor lesz abból bármi is?

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#194) Viper26 válasza neato3loco (#193) üzenetére


Viper26
nagyúr

1-2 hónap szerintem.

iPhone 14 | FR955

(#195) Thome válasza n0rbert0 (#192) üzenetére


Thome
addikt

Akkor viszont érdemes tényleg beszerezni minél előbb olcsóbban, s úgy néz ki hogy jövőhéten megtámogattam magam egy asztali konfiggal amivel biztosan nem lesz gond a futtatásával (HD4850), így igyekszem minél előbb beszerezni a játékot! :R

(#196) neato3loco válasza Thome (#195) üzenetére


neato3loco
senior tag

nézz szét hardveraprón, steam áron alul tudsz venni Rust-ot

Én is így vettem meg ;)

[ Szerkesztve ]

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#197) Viper26 válasza neato3loco (#196) üzenetére


Viper26
nagyúr

+1 :K

iPhone 14 | FR955

(#198) n0rbert0 válasza neato3loco (#193) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szerintem félév max. 1év, hozzáteszem én optimista vagyok.

(#199) EnDaN


EnDaN
tag

Bár már 2 napos, de itt a pénteki devblog magyarul! :)!

(#200) Stockbauer79


Stockbauer79
tag

Frissített a Rust-om,csak azt nem tudom mit,mivel régi verzión vagyok... Valaki?

just leave me alone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.