Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:24:57

LOGOUT.hu

A Rust egy sandbox túlélő játék, amelyet a nagy sikerű Garry's mod fejlesztő csapata a Facepunch Studios készít. Olyan alkotások ihlették, mint például a DayZ, a Minecraft és a Stalker. A játékban egy ősembert alakítunk az apokalipszis után, ahol egy ellenséges környezetben kell megállni a helyünket, ahol az éhséggel, a szomjjal, a hideggel és természetesen a többi játékossal is meg kell küzdenie rákényszerítve minket a folyamatos fejlődésre.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) default.


default.
őstag

Üdv srácok! Még kb. 1 éve játszottam kicsit a játékkal, de nem öltem bele túl sok időt. Most is vannak ilyen havi server wipe-ok? Milyen megközelítéssel lehet élvezetes a játék? ... (Anno nekem az nem tetszett, hogy minden nyersanyag nagyon hamar összegyűlik, rögtön építkezés, meg minden, aztán mennek az emberek és egymást basztatják. És persze rendszeresen resetelik az egészet...) Változott valami játékmechanikailag az elmúlt 1-2 évben? Minden gondolatot szívesen fogadok. Köszönöm előre is, üdv! :R

(#452) nem_tom válasza default. (#451) üzenetére


nem_tom
őstag

Ez teljes mértékben szerver függő. A megközelítés rajtad áll, a választék majdhogynem végtelen. Ha inkább pörgősebb, PvP orientáltabb játékra vágysz akkor high pop szerver, azok általában sűrűbben wipe-olnak, de akad olyan is amelyik nem. Ha nyugodtabb játékra vágysz, kevés interakcióval, hogy békésen farmolhass, építkezhess, járhasd a monumenteket meg ilyesmi akkor bármelyik low pop, ott már gyakoribb a 2 heti - havi wipe. Vannak szerverek ahol sosincs BP wipe, de a legtöbbnél van. Viszont akárhogy is legyen, a játék frissítése az újításokkal minden hónap első csütörtökén (este) megtörténik (forced wipe) ilyenkor minden szerveren minimum map wipe van emiatt. Ezen az oldalon tudsz a leghatékonyabban szervereket böngészni. Elolvashatod a leírásukat, az összeset kilistázza (a játék keresője nem), megnézheted a mapot is, tudsz részletesen keresni és még grafikonon csekkolhatod a forgalmat is. Ha megtalálod azt a játékmódot ami hozzád passzol feltétlenül vágj bele újra, mert ez egy örök kaland. :)

Szerk.: Hopp! Most nézem, már vagy 1,5 hete írtál. Gondolom már túllendültél ezen a témán. De ha bármi kérdésed van írj és segítek. :D

[ Szerkesztve ]

(#453) default. válasza nem_tom (#452) üzenetére


default.
őstag

Szia!
Abszolut időszerű még az érdeklődésem, úgyhogy köszönöm szépen a részletes választ!
Sok mindent tiztáztál vele, nagyon hasznos volt!
Ha lesz több időm egyben játszani, felrakom újra, és kipróbálom, illetve mindenképp megnézem az oldalt, amit linkeltél, és aszerint választok -segítséged alapján low pop- szervert.
Teljesen kezdő vagyok a játékban, de mindig is tetszett, hogy realisztikus, és hogy szép a környezet, stb..
Ha elkap a gépszíj, biztos jövök majd kérdezni tőled, hogy mi hogy van :)

Köszi még egyszer,
Üdv!
def :R

(#454) nem_tom válasza default. (#453) üzenetére


nem_tom
őstag

Ha teljesen kezdő vagy a low pop olyan szempontból jó választás, hogy nyugodtan kiismerheted a játékot. Idővel viszont meg lehet unni, viszont high pop-hoz nem árt trainingelni, vagy becsatlakozni egy olyan csapatba ahol vannak tapasztaltabb játékosok. Én most erre gyúrok solo játékosként, több mint 2 hete trainingezek első sorban íjra, de lőfegyverekre is, sokat javult a technikám. Ha érdekel tudok ehhez ajánlani szervereket amúgy. Ja és még valami: A bázis építés kapcsán érdemes YouTube-on nézni erről videókat. (meg igazából mindennel kapcsolatban érdemes!) Fontos a jó konstrukció, főleg egy low pop szerveren ahol könnyebb raidelni. (nyugodt farmolás, plusz kicsi a valószínűsége, hogy letámadnak közben) Továbbá vannak kifejezetten builder szerverek ahol korlátlanul építhetsz, tesztelhetsz bázisokat. Na meg a helykihasználtság sem mindegy. Ügyelj rá, hogy ár/érték arányba jó legyen. Még a végén a bázis fenntartása fogja elvinni a játékidőd nagy részét, vagy alul számolod és kifosztanak. :) Befejeztem, egész nap tudnám folytatni... :D

Egyet értek. Ha így gondolod garantáltan el fog kapni a gépszíj. Gyere bármikor. Sok sikert! ;)

Nincs mit!

(#455) rolcsi910


rolcsi910
csendes tag

Sziasztok, az lenne a kérdésem hogy melyik szerveren érdemes játszani?

(#456) nem_tom válasza rolcsi910 (#455) üzenetére


nem_tom
őstag

Szia!

Pont 3 hozzászólással lejjebb taglaltam kicsit a témát. Mérlegelned kell a saját és a szerverek kondícióit és az alapján választanod. A lehetőségek tárháza szinte végtelen, nagyon sok féle szerver van, nagyon sok féle wipe ciklussal. A helyedben itt nézelődnék, részletesen tudsz keresni/szűrni és olyan információkat is láthatsz amiket a játékból egyáltalán nem.

(#457) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne az mitől lehet, hogy a játék elég sűrűn visszadob kb 5 métert ?

PC bőven megvan hozzá és a net is, játékon belül fix 170fps megvan és 6-os pingem van.

Köszi.

(#458) nem_tom válasza vigyori78 (#457) üzenetére


nem_tom
őstag

Hali! Nem igazán tudok erre okosat mondani, hogy őszinte legyek. Más szerveren is ezt csinálja? Mert én szerintem inkább azzal lehet a gond, független a jó pingtől. Jártam már olyan szerveren ahol folyamatosak voltak a laggok nem túl nagy ping mellett is.

(#459) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Helló, most kezdtük nem olyan rég , építkezés kraftolás bányászat már megyeget, lassan lassan kézre áll a dolog, de arra nem jöttünk rá hogy egy lerakott item-et, mint pl egy rosszul elhelyezett lépcsőt hogyan lehet módosítani. Mert tetőre akartunk kijáratot , és rossz pozícióba tette le a falépcsőt a cimbora, úgyhogy ezt akarjuk módosítani. Van erre valami megoldás?

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#460) nem_tom válasza DrTechnoid (#459) üzenetére


nem_tom
őstag

Szia!

Építészet esetén nincs lehetőség a korrigálásra. Ha építesz valamit pár percig tudod törölni illetve forgatni, utána fixálja magát és már csak fejleszteni lehet. Ez nem item kategória. Ilyenkor azt tudjátok tenni, hogy ha fára vagy kőre lett felhúzva, hogy craftoljatok néhány baltát/csákányt és üssétek szét. A fa elemet akár egyedül is meglehet oldani pár perc alatt. Falak esetén ügyeljetek rá, hogy a gyengébbik oldalát támadjátok, különben nagyon sokáig fog tartani.

Extra tipp: Ha a console-ba beírod, hogy bind "valamelyik billentyű" attack, akkor a gomb megnyomásával automatizálja a támadás parancsot és folyamatosan tudsz ütni/lőni. (attól függ mi van a kezedben) Ilyenkor szoktam használni, ezt egyébként a sprinteléshez és guggoláshoz alkalmazom.

(#461) DrTechnoid válasza nem_tom (#460) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Köszi a választ , sajnos akkor buktuk ezt a fenti területet ezzel a lépcső szörnnyel, mivel nem működött az hogy szétverjem ugyanis amikor ráütök akkor -25 HP , de a lépcső sérülése nem valósult meg.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#462) nem_tom válasza DrTechnoid (#461) üzenetére


nem_tom
őstag

Pedig normál esetben sérülnie kéne a lépcsőnek. Főleg így, hogy szimpla fa. Ugyan így a fölötte lévő plafont is ki kell tudjátok ütni pár szerszámmal.

Bónusz tipp: A bázisokon belül minden blokkot válasszatok el falakkal és ajtókkal. Ahogy elnézem, kb 8 sachel vagy 2 C4 és már bent is van az ellenség, a bázist meg buktátok. Feltéve ha vanillán játszotok.

(#463) DrTechnoid válasza nem_tom (#462) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Közben dobtunk rá C4-et is , attól se sérült. Azt nem tudom hogy milyen a szerver, csak azt hogy egy kimondottan PVE típusú. Az NPC-k lőnek rád , ha te eltalálod , meghalsz.
Ezen vagyunk míg meg nem tanulunk pár dolgot ami a pvphez kell majd.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#464) nem_tom válasza DrTechnoid (#463) üzenetére


nem_tom
őstag

Vagy úgy. Akkor itt van a kutya elásva. PvE szerveren nem lehet raidelni, szóval nem tehetsz kárt a bázisokban. Ellenben az ilyen szervereken szokott lenni olyan parancs amivel vissza tudsz vonni blokkokat. A leggyakoribb, hogy chatba beírod: /remove. Általában /info vagy /commands parancsokkal elő szokta hozni a lehetőségeket.

(#465) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnek meghivni minden pH-s forumtarsat a frissen indult Rust PVP szerverunkre.

IP: 138.201.137.70:28025

[HUN][ENG] 2X Rate / 5X Stack / Nigh Zombies / PVP

Nyugodt legkor, zavartalan jatekmenet, Nemetorszagi szerver ( Frankfurt ).

:R

(#466) nem_tom válasza Csaszykj (#465) üzenetére


nem_tom
őstag

Köszönjük! Sok sikert a szerverhez. Mit lehet tudni róla? :)

(#467) Csaszykj válasza nem_tom (#466) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Nemetorszagi Szerver
80 Slot
2X Rate / 5X Stack / Nigh Zombies / PVP
Ures, varja az uj jatekosokat.
Offline Raid - Tilos! :C

:R

Nyugodt tarsasag, baratsagos adminok/moderatorok.

Hamarosan lesz Discord csoport is a szerverhez.

:R

[ Szerkesztve ]

(#468) nem_tom válasza Csaszykj (#467) üzenetére


nem_tom
őstag

Részemről most Official megy soloba, de majd gondolok rátok ha egy kicsit kiszakadnék. :)

(#469) xundyingx


xundyingx
tag

Hello!

Egy elég jó kis feltörekvő magyar szervert tudnék ajánlani, csak a sok rinyáló kisgyereket kell lenyelni (vagy csak a chat-et kikapcsolni):

[link]

Továbbá aki még aktívan játszik, a játék jelenlegi formájában Hazmat Suit vagy egy Road sign set jobb? Tudom, hogy jobban véd az utóbbi de több mati lecraftolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.