Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) Soma01 válasza krealon (#27350) üzenetére


Soma01
veterán

A TP-Link oldalán olvastam, hogy mentsük le a beállításokat, fel az újat, reset.

Ezek szerint arra nincs felkészítve egy fw, hogy egy régebbi fw-ból származó beállítás formátumot is tudjon kezelni legalább annyira, hogy nem hülyül meg tőle? Ez elég szomorú. Az más kérdés, hogy ha értelmezte, már az új fw-nak megfelelő formátumban mentse le. De ne legyen már szentírás, pláne ne hibaforrás (ha értelmezhetetlen) egy konfig fájl formátuma. Értelmezze a régit, mert azt tudja, hogy régi és írja át új formátumba. Ha nem tudja értelmezni, álljon be alapja.

De ha így van, hogy nem tudja, akkor ennyi.

(#27352) rolii92i válasza mezis (#27314) üzenetére


rolii92i
tag

Szia!
részletesebb útmutató nélkül ezzel még nem vagyok meg :))

#27315 Gubek-Einste
Acer Inspire V3-531G-ben található. :)

[ Szerkesztve ]

(#27353) rolii92i válasza rolii92i (#27310) üzenetére


rolii92i
tag

A témával kapcsolatban,összehoztam hogy összelehessen kötni a gépet a modemmel de nem működik a kapcsolat..
vajon mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#27354) Tompie válasza Gubek-Einste (#27325) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm :)
Most teszteltem, közvetlenül a gépre kötve a netet és ahogy néztem a logot egy éjszaka alatt 3x változott az IP-m. Dinamikus IP kiosztásnál kb. mennyi időközönként változik, mi a normális?

Illetve van tipped, hol tudok venni új normális hálózati adaptert a routerhez? :)

Köszönöm

(#27355) Gubek-Einste válasza Tompie (#27354) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Komolyabb elektronikai boltokban lehet kapni univerzális tápokat.
A többi kérdésedre pedig a router topikjában már kaptál választ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27356) Demokatona


Demokatona
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.
Ma bekötötték a netet(DIGI100/100),rákötöttem a routert(D-Link DIR-600).
A gépen simán működik.Telefonról csatlakozom wifin,kapcsolódik,de nem megy rajta a net.Ötlet valakinek?

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#27357) Gubek-Einste válasza Demokatona (#27356) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IP címet kap?
Más wifi-s eszközzel működik?
Mik a wifi beállítások?
Ez a router gyenge ehhez a nethez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27358) Demokatona válasza Gubek-Einste (#27357) üzenetére


Demokatona
tag

Közben megoldódott a gond.Nem volt engedélyezve a DHCP.Milyen routert javasolnál hozzá?

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#27359) Gubek-Einste válasza Demokatona (#27358) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27360) Demokatona válasza Gubek-Einste (#27359) üzenetére


Demokatona
tag

Köszönöm!

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#27361) Ala


Ala
tag

Sziasztok!

TP-link c7-et használ valaki? Milyen tapasztalatai vannak? Nekem Diginél ha a szolgáltató ip-t frissít, akkor sokszor nem tud újracsatlakozni. Ezt más is észlelte?

(#27362) kali válasza Ala (#27361) üzenetére


kali
legenda

szia,

több helyre tettem már ki digi előfizetéshez c7 típust, nincs ilyenre panasz, bár a digi csak hetente egyszer ad magától új ip címet.

(#27363) Ala válasza kali (#27362) üzenetére


Ala
tag

Akkor nagyjából reális is. Viszont ezt jó hallani, mert akkor lehet, hogy csak egyedi eset.

(#27364) szakacsd


szakacsd
csendes tag

Sziasztok!
Most lett lehetőségem váltani 500/100-as diginetre, és elvileg a Belkin N600 DB routerem tudna 300mbps-t wifin, viszont a beállításokhoz nem nagyon értek, a laptopon (ASUS K55V) pedig durván 40mbps amit érzek ebből. Ha direkt kábelen dugom a laposba, router nélkül akkor olyan 3-400 között mozgott speedtest-en (routerből kábellel nem tudom kipróbálni, mert nincs kábelem). Okostelefonról sem látni többet 35-40 megánál routerről. :F
Tudtok segíteni, hogy milyen beállítások között keresgéljek, hol lehet a hiba?
Köszi
D

[ Szerkesztve ]

(#27365) gyomorHD


gyomorHD
tag

Hello!
Nem tudom router gond lehet-e de ide írom:

Van 2 gép. Egy router. A laptomon is szokott gond lenni, hogy ledob a net néha, ha elkezdek valamit tölteni, vagy ha csatlakozok egy Multiplayer játékba a szerverre. Ez csak a kisebbik gond.

Másik gépen viszont most elkezdte azt csinálni, hogy ha azt bekapcsoljuk, elmegy a net egyből. Ennél a gépnél UBS-be van bedugva valami TP link-es adapter vagy mi.

Nemtudom találkozott-e valaki már ilyennel. :/

Válaszokat előre is köszi, ha van kérdés szóljatok.

(#27366) roxan


roxan
senior tag

Üdv!

Egy kérdés lenne: otthoni sima wifi-router vagy modem képes arra, hogy a rá csatlakoztatott eszközök (tv, laptop, okostelefon) által látogatott oldalakat log-olja?
Éppen ki-mit nézett meg, mikor, stb.?

Köszi, Rox

(#27367) mezis válasza szakacsd (#27364) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link] + Acrylic WiFi scanner.

mezis

(#27368) kali válasza szakacsd (#27364) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 300 Mbps wifi kapcsolat csak a link sebessége, a mérhető (hasznos) sebesség annak a töredéke - sarkítva; a mért hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak a forgalomban, de a szükséges körítés elengedhetetlen részét képezi a forgalomnak, innen a különbség, hogy a munkaállomás a router között a 300 Mbps kapcsolatból csak a töredéke kerül mérésre -, 5 GHz n szabványos kapcsolaton sem megy át jellemzően a 300 Mbps fele sem mérhetően, 2-4 GHz sávon még attól is kevesebb.
a mobiltelefonok pláne nem tudnak gyors sebességet, mert néhány csúcskategóriástól eltekintve, a legtöbb 2.4 GHz sávon nem mimo képes és csak 20 MHz sávszélességet tud, illetve 5 GHz esetén sincs mimo, így azokkal 2.4 GHz esetén teljesen elfogadható a 40 Mbps környéki mérés, 5 GHz sávon több is átvihető velük is.
a laptop esetén ismerni kellene a benne lévő wifi modul pontos típusát, mert ha csak 2.4 GHz és maximum 75 Mbps kapcsolatra képes, akkor azzal sem lesz több, mint ~40 - 50 Mbps mérhető, ha viszont 150-es és csak nincs engedélyezve rajta - vagy a routeren sem - a 40 MHz, akkor valamivel többet is tudhat annak a beállításával.
érdemes még kipróbálni más/minden csatornán a kapcsolatot, az is kihatással van/lehet a sebességre is.

gyomorHD; szia, ismerni kellene az eszközök pontos típusát, illetve wifi kapcsolaton vagy kábelen dobja el a kapcsolatot, csak a munkaállomás szakad le a routerről, vagy a router is leválasztódik a szolgáltatóról?

roxan; szia, az eszköz típusa válogatja, sok képes rá, de nem mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#27369) gyomorHD válasza kali (#27368) üzenetére


gyomorHD
tag

Router DLINK DL-624 Plusz
Modem: DSL 360r
Gépbe bedugva adpater: TP-LINK TL-WN722N , High Gain, 150 Mbps

Konkrétan elmegy az internet az összes eszközön ilyenkor. A router szerintem megy ugyan úgy. Csak egyszerűen elmegy az internet. De pár perc mulva, vagy ha ki-be kapcsolom modemet akkor visszajön.

(#27370) madle


madle
őstag

Megnéztem újra a routert, mert egyszerűen nem értem, hogy az 5Mbit-ből miért csak 0,7-et produkál....

Tehát, TP-Link WR1043ND V2, az invitelnél van internet, a modemig bejön a maximális sebességgel. Lemértem kábelen. A routert reseteltem és teljesen újként állítottam be. Ha kint vagyok a router mellett akkor megy az 5Mbit,de a ping akkor is ilyen 100-130 körül van. Amint bejövök két szobával arrébb, totálisan lelassul a ping is az egekbe megy. Ezt a semmiből kezdte el csinálni 2 hete.

Tesóm szobája van az én szobám előtt, ő is panaszkodik ugyan úgy lassulásra. De nálam már katasztrófa. Egy éve a 8 éves routeremmel is ez volt, hogy a semmiből elkezdt ezt csinálni. Kicseréltem erre, ez meg egy évig bírta. Most a router szarhatott be? Vagy valami ennyire bezavarja a jelet?
Gondolkodom, hogy veszek egy 5GHz-es routert, az itt úgysincs senkinek. Csak azért érdekes mert kertesház környéken lakunk, és nincs agyon wifi-zve az utca.

(#27371) Gubek-Einste válasza madle (#27370) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vidd el máshova a router-t és próbáld ki ott, hogy hogyan viselkedik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27372) madle válasza Gubek-Einste (#27371) üzenetére


madle
őstag

Az a bajom nagyon oda vagyok kötve a jelenlegi helyéhez, mert nincs elegendő hosszúságú kábelem amivel a modemet és a routert kötném össze, csak 2 méter.

(#27373) Gubek-Einste válasza madle (#27372) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem a házon belül gondoltam, hanem máshova, rokon/ismerős/kolléga/stb, aki máshol lakik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27374) madle válasza Gubek-Einste (#27373) üzenetére


madle
őstag

Ja értelek, okés, akkor rátesztelek így. Igazad van, erre nem is gondoltam.

(#27375) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy megoldandó problémám, sajnos a topikot végig olvasni nincs időm és ameddig sikerült nem találkoztam hasonló problémával vagy annak megoldásával. Nos van itthon egy 2 wifiből álló hálózatom ezt nevezzük w1-nek és w2-nek egy hálózatot képeznek de 2 ssid. Ez eddig tökéletes volt de aztán a cégünknél ahol dolgozok megfigyeltem hogy 1 SSID van és egy órási több 10 ezer nm-es gyárterület minden pontján tökéletes térerővel van wifi. Eszembe jutott hogy itthon is meg kellene ezt oldani így és azt gondoltam nem kell ehhez nagy tudomány ugyanis a WDS-t pont erre találták ki szóval fogtam tesztként 2db 741ND routert mindkettőre felment egy Gargoyle 1.5.9 a fő routert beállítottam Wds+AP módba a másikat Wireless Repeater módban WDS-el. Az eredmény elsőnek nagyon örömtelinek tűnt ugyanis tökéletesen működött a dolog látszólag, 1 ssid, net van mindkettőn és ahogy mozgok a telefonnal át is áll szépen egyikről a másikra éljen éljen. Csak aztán jöttek az első meglepik, telefonon netrádiót hallgatva sétáltam le az emeletről és hopp jött is a megszakadás amikor a 2 router között vált át, hát mondom ez így nem jó, rájöttem arra is hogy sajnos az egész instabil ugyanis bizonyos pontokon folyamatosan váltogat ilyenkor pedig folyamatos a szakadozás is, instabilabb lett az egész mint 1 router esetén hiába van látszólag jó jelerősségem az alsó szinten is végre. Azt szeretném kérdezni a hozzáértőktől hogy milyen megoldással lehet még azonos SSID mellett szakadásmentes wifit létrehozni? A cégnél direkt kipróbáltam és nem szakad meg semmi miközben haladok át pedig láthatóan többször is megtörténik a váltás, gyengül a jel aztán átérve egy másik csarnokba hopp megint erős és eközben szakadás nélkül megy tovább a rádió és minden. Tehát ha ők meg tudták ezt csinálni én is meg tudnám. Jelismétlőt kellene vegyek vagy spéci eszköz kell vagy csak a WDS-t kellene beállítani normálisan?

(#27376) bzsolo3 válasza kali (#27312) üzenetére


bzsolo3
csendes tag

Szia!

Több cat5e kábellel próbáltam mindegyikkel ugyanez a gond.
Viszont, ha ugyanezt a kábelt közvetlenül a gépbe dugom simán jön több is.....

Köszi,

bzsolo3

(#27377) Gubek-Einste válasza Roland-87 (#27375) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Otthoni körülmények között ilyen a megoldás.
A cégnél több azonos gyártótól származó AP van és egy irányító egység (pl egy PC) ami vezérli az egész hálózatot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27378) bzsolo3 válasza bzsolo3 (#27376) üzenetére


bzsolo3
csendes tag

Sziasztok!

Megoldódott. :-)

Köszi a tippeket!

Bzsolo3

(#27379) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link TL-WR642G típusú routerem, amin szeretnék néha beállítani kliens blokkolást a vezetékkel csatlakozók között. Erre nem találtam meg a beállítást. Valaki tudna segíteni? Így néz ki az admin felület.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#27380) Gubek-Einste válasza 4ron (#27379) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos ebben a típusban nincsen erre lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27381) 4ron válasza Gubek-Einste (#27380) üzenetére


4ron
senior tag

Abszolút nem tudok olyat csinálni, hogy letiltom az egyik csatlakozott klienst? Jó gagyi router ez akkor. Mondjuk olcsó is volt.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#27382) 4ron válasza 4ron (#27381) üzenetére


4ron
senior tag

Más: ehhez a típushoz (TL-WR642G) EZ a legújabb firmware? Megérné frissíteni?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#27383) SAMG3


SAMG3
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom. A történet annyi röviden, hogy van itthon egy tplink dual band router ami elég gyengusz de ne makarok rajta fw-t módosítani viszont van 2 db linksys wrt54gl is. Na most gondoltam h egyiket repeaterként használom, ez megy is egy ideje de mostanában rosszalkodik gondoltam beüzemelem a másikat. Mire találtam egy normális leírást ami működik is elment egy kis időm de sikerült. DD-WRT van a 2 linksys routeren. Viszont mióta sikerült az eddig nem használtat beüzemelni azóta nem tudom elérni a kezelő felületét. Hozzáteszem a másiknál sem. :/ Viszont míg nem működött rendesen addig végig elértem. MOst ezzel mit tudok kezdeni? Vagy minden alkalommal ha állítani akarok valamit akkor resetelnem kell? Jól jönne valami útmutatás. Előre is köszönöm!

(#27384) krealon válasza SAMG3 (#27383) üzenetére


krealon
veterán

"Viszont mióta sikerült az eddig nem használtat beüzemelni azóta nem tudom elérni a kezelő felületét. Hozzáteszem a másiknál sem. :/ Viszont míg nem működött rendesen addig végig elértem. MOst ezzel mit tudok kezdeni? Vagy minden alkalommal ha állítani akarok valamit akkor resetelnem kell?"

Ha az biztositott, hogy ne legyen IP utkozes, akkor egy PC- fix IP-t beallitva azonos IP tartomanyba, el fogod tudni erni a kezelofeluletet.
Pl
Router1 (R1) LAN IP: 192.168.1.1 maszk: 255.255.255.0
akkor a hozza kabelen csatlakozo PC halokartajan beallitva 192.168.1.90 IP cimet ( maszk: 255.255.255.0 )
akkor a http://192.168.1.1 cimen el fogod tudni erni az adminisztracios feluletet.

(#27385) SAMG3 válasza krealon (#27384) üzenetére


SAMG3
tag

Az R1 192.168.0.1-es IP-t kapta és az R2 pedig a 192.168.1.1-et. Ez lett neki kiosztva alapból. Gépbedugva konfiguráltam, aztán kipróbáltam telóval, rácsatlakoztam ment. Utána már nem értem el se wifin se kábelen kersztül. PC amugy nincs csatlakoztatva egyikre sem mert wifiről megy minden itthon ha ez számít. (ugy értem h miután beállítgatom megy máshova ahol csak be van dugva a konektorba és szórja a jelet) Nem hinném h az lenne a gond, hogy megváltozott az IP címe a routernek ami repeaterként műxik, csak vmiért ne mérem el. Bár lehet h elbeszélünk egymás mellett mert nem vagyok egy nagy szaki :D

[ Szerkesztve ]

(#27386) mezis válasza SAMG3 (#27385) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#27387) Gubek-Einste válasza 4ron (#27382) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, megéri feltenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27388) madle


madle
őstag

Sziasztok,

bocsi, hogy megint tudatlanul teszem fel a problémákat, de máshova nem tudok jelenleg fordulni tanácsért.

Ismét lemértem a sebességeket a routeremen. Adott egy nappali, ahol a router van, van mellette egy szoba, és van még egy, ahol én vagyok laptoppal. Eddig semmi probléma nem volt a nettel, pörgött ahogy kell. Most kezdte el csinálni, hogy a belső szobában 0,7-1 Mbit között mozog a sebesség, de van mikor felugrik maximumra, de 5 perc mulva újra le kicsire.

Most mértem sebességet úgy, hogy kimentem közbe a nappaliba a router mellé is. Ott maxon megy, bejövök a szobába egyből megcsuklik. De semmi módosítást nem végeztünk az épületben, vagy semmi új nincs benne. Esetleg tesóm használaton kívüli erősítője van odatéve pont légvonalban a router jele elé. De nincs konnektorba dugva meg semmi, az lehet hogy a nagy mágneses hangszórok így is megcsuklasztják a jelet?

Egyébként Inssider-el néztem, -70db körül van a jelszint, a csatorna meg azthiszem 6-10-ig van. És beleesnek szomszéd jelek is ebbe a sávba. De azok ilyen -80-90db közöttiek.

(#27389) madle válasza madle (#27388) üzenetére


madle
őstag

ez lenne, ahogy bejöttem a szobába. Azonnal megcsuklik a jel. A csatornákat nem tudom állítani sehol ebben az inSSider 4-ben, nem enged semmit konfigurálni. Most meg a többi jel el is tűnt pedig ki van pipálva mind.

Sikerült, és így néz ki a környék. Bár én nem tudom valamiért állítani a csatornákat ebben a programban. Lehet behalt a routerem és nem tudja azt a szintet mint eddig?
Vagy vennem kellene egy 5Ghz-eset? Ott például senki nincs.

[ Szerkesztve ]

(#27390) Gubek-Einste válasza madle (#27389) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem az inSSIDer-ben kell álltani a wifi csatornát, hanem a router-ben.

Önmagában ez a helyzet nem indokolja a sebesség csükkenést.
Milyen adaptert használsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27391) madle válasza Gubek-Einste (#27390) üzenetére


madle
őstag

Egy Inviteles Yzxel P660HN-on van behozva az ADSL, és a WAN portjába van kötve egy UTP kábel és az megy át a TP-Link WR1043ND v2-be.
De igazság szerint most kint vagyok a router mellett és össze vissza ugrál a sebesség, felmegy-lejön-felmegy-lejön.

A router programjával tudom állítani a csatornákat? Akkor azt gondolom csak Windowson.

(#27392) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy igen érdekes problémám van. Egy TP-Link 841N-ről megy a házban a wifi, ami az eddigi összes készülékemmel tökéletesen ment. Bekerült egy iPhone 6s a készülékek közé, amivel nagyon nem szeretik egymást.

Ez abban nyilvánul meg, hogy ha 6s-ről megnyitok egy oldalt, az bejön rendben, de utána a következő oldalnyitásnál (másodperceken belül) már végtelen töltésbe kezd és connection lost. Közben a wifi signal stabil, kapcsolatban van, csak net nincs. FB messengernél is ugyanez van. Folyamatosan írok 5-6 üzentet, az első átmegy, utána fél percre connection lost, majd a többi is átmegy.

iPhone 5s, 5, 4, iPad, mindennel tökéletesen ment. Mi van a 6s-ben, amit nem szeret a router? Beállítási probléma lehet, vagy vennem kell csak ezért egy újat?

Megjegyzés: LTE-n tökéletesen megy minden, csak Wi-Fi-re váltva kezdődnek a gondok.

[ Szerkesztve ]

(#27393) Jorus válasza madle (#27391) üzenetére


Jorus
nagyúr

A router admin felületét eléred böngészőben az IP címe alapján, OS-től függetlenül. Az adapter az, amivel "veszed a jelet", tehát USB stick vagy a noti beépített adaptere.

TheChos3nOne: Más WLAN-ban is ezt produkálj a teló, vagy csak otthon?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27394) madle válasza Jorus (#27393) üzenetére


madle
őstag

bocsi, nem értek egyáltalán hozzá, csak próbálkozom.
Egyébként a Macbook Air-ben úgy tudom Airport Extreme kártya van. De a router mellett ülve kiváló a jel jelenleg. Egy itthoni Win-es géppel i szintén, ha mindkettőt beviszem a belső szobába, azonnal le is megy a sebesség 0,6-0,7-re. Illetve olyan -80db.

(#27395) Chosen válasza Jorus (#27393) üzenetére


Chosen
addikt

Ez az amit még nem tudtam tesztelni. Van itthon egy másik routerem, kitesztelem azzal is.

(#27396) Jorus válasza madle (#27394) üzenetére


Jorus
nagyúr

TP-Linkek általában defaultban a 192.168.1.1-en vannak, de ha belépsz az Alma -> Rendszerbeállítások -> Hálózat -> TCP/IP menüpontba, akkor látni fogod a router IP-jét. Azt beírod a böngészőbe, és az admin felületre belépve meg tudod változtatni a router által használt csatornát. Az admin felületre a default jelszó admin/admin, ha nem lett megváltoztatva (mondjuk javasolt).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27397) woodworm válasza Jorus (#27396) üzenetére


woodworm
veterán

Az új készülékek és fw-k esetén áttértek a 192.168.0.1-es ip-címre.

(#27398) Jorus válasza woodworm (#27397) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jepp, most látom, hogy a kolléga 1043 v2-je már azt kapja, az én régi 1043-asom még *1.1 volt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27399) horsefeather


horsefeather
csendes tag

Sziasztok adott egy TP-Link TL-WR741ND router és egy PS4. Na most én statikusan csatlakozom az internethez az internet szolgáltató adott egy ip-t meg dns-t meg stb és a hónap elején mindig jár ilyen elektronikus figyelmeztetés h bekell fizetni a csekket azt mindig le kell okézni és aztán betolt de kozbe írja h változások aplikálódanak a rendszerben na én szerintem ez a gond itt. Mert a PS4 ez után nem szokott csatlakozni a PSN-hez.. se gépen nem tudom elérni a PSN oldalát se PS-en se a telefonomon ami a routerhez csatlakozik sem a laptopról se semmirol ami a routerhez csatlakozik. Ezt a hibát írja a PS4 : ce-33987-0 .. utána kerestem mert már négy napja nem megy.. megcsináltam mindent portokat nyitottam a routerben hozzá adtam a ps4 ip-jét a DMZ-hez mindent csináltam már a DNS-t manuálisan beírtam a ps4-be semmi. amikor megnézem a ps-en h milyenek a internet beállítások a primary dns-nél annyit ír h 192.168.0.1 ami nem is a dns-em mert ez a routerem ip-je a secondary dns-nél meg ez van 0.0.0.0 próbáltam publicdns-t a google 8.8.8.8 meg 8.8.4.4 úgy sem megy a MTU-t próbáltam állítani mert azt írták az csinálja úgy sem jó. Próbálom a netet tesztelni a ps-en azt írja h Optaining IP adress : successful , Connection to the internet : successful , Connection to Playstation Network : Failed meg a NAT type is failed. De szoktam így próbálgatni a pc-n ezt az oldal-t https://account.sonyentertainmentnetwork.com/login.action ez az ami nem megy.. de néha meg megy pl most ment.. aztán bejelentkezek és már nem megy csak tolt meg tolt aztán nem tud csatlakozni az adott webhelyhez. Mi lehet a gond? Upnp-t is próbáltam a routeren ki meg bekapcsolni úgy sem semmi Static ip-t adtam a ps4-nek és megnyitottam a portokat úgy sem ment.. Most felhívtuk a internet szolgáltatót h restartolják már a netet nekem ott náluk megtették.. nem voltam itthon haza jottem ahogy eloszor kipróbáltam ment.. de megint bejelentkeztem és csak tolt .. van úgy hogy bejelentkezik aztán ott klikkelek valamire és már megint csak tolt.. bocsánat h ilyen sokat írok meg ennyi hibával de Szlovák vagyok. Sajnálom és elore is koszonom a válaszokat.

(#27400) mezis válasza madle (#27388) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, jelentős csillapításuk lehet. Fémnek, víznek különösen.
Nálam egy cserép virág okozott jelentős térerő csökkenést.

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.