Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) Intruder2k5 válasza ebharmincad (#17300) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, minden bizonnyal! Ez hol nincs beállítva? A géped IP beállításaiban, vagy a router admin felületén látod ezt így hiányosan?

(#17302) ebharmincad válasza Intruder2k5 (#17301) üzenetére


ebharmincad
újonc

A router admin feluleten.

(#17303) Intruder2k5 válasza ebharmincad (#17302) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor bizony ezért nincs neted! És mire van állítva a WAN port? Statikus (fix) beállításra, vagy DHCP-re?

(#17304) ebharmincad válasza Intruder2k5 (#17303) üzenetére


ebharmincad
újonc

DHCP-re

(#17305) Intruder2k5 válasza ebharmincad (#17304) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor nem tudom miért nem kapja meg az adatokat, de ha simán csak "sorba" vannak kötve a routerek, akkor beállíthatod fix-re is az IP címet! Tudod a másik router LAN címét, amire ez csatlakozik? Amitől kapja - vagy kapná - az IP beállítást...

(#17306) ebharmincad válasza Intruder2k5 (#17305) üzenetére


ebharmincad
újonc

Igazabol igen, tudok mindent azokhoz is, legalabbis elerem az admin oldalukat.

(#17307) Intruder2k5 válasza ebharmincad (#17306) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, hát akkor próbálkozz megy egy statikus WAN beállítással a sajátodon! A másikhoz nem kell nyúlnod!

IP: a másik router LAN tartományában egy szabad cím!
Maszk: 255.255.255.0
Átjáró: a másik router LAN címe
DNS: vagy szintén a másik router LAN címe, vagy mondjuk 8.8.8.8

(#17308) ebharmincad válasza Intruder2k5 (#17307) üzenetére


ebharmincad
újonc

Kiprobalom, koszonom :)

(#17309) praefect


praefect
újonc

Sziasztok!

Gondolom, nem rám várt a világ, hogy ezzel a kérdéssel jöjjek elő, de a következő a probléma:

Adott egy ADSL, egy D-Link DSL-360R és egy TP-Link TL-WR841ND router.
A router közbeiktatása nélkül van net, de a wifi nem akar összejönni.
Elvégeztem a routeren a beállításokat, látom is az SSID-t, csatlakozni is képes, csak épp adatforgalom nincs.
Szerintetek tehetek valamit az ügy érdekében, mielőtt belátnám, hogy a két típus nem szereti egymást?

Köszi előre is.

(#17310) Intruder2k5 válasza praefect (#17309) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A D-LINK modem a régi fajta szürke-kék színű, vagy az újabb fekete?

(#17311) praefect válasza Intruder2k5 (#17310) üzenetére


praefect
újonc

Szia!

Fekete.

(#17312) Intruder2k5 válasza praefect (#17311) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azzal pedig elviekben mennie kellene! Akkor nézd meg a router log-ját, miközben csatlakozni akar, hogy mi van benne!

(#17313) praefect válasza Intruder2k5 (#17312) üzenetére


praefect
újonc

Ettől féltem. :)
Köszi szépen.
A router logját hol tudom megnézni?

(Azt hozzáteszem, hogy a router előzőleg máshol volt már használatban.)

[ Szerkesztve ]

(#17314) Intruder2k5 válasza praefect (#17313) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

System Tools -> System Log

Amikor routeren próbálod, ugye a gépen letiltod a PPPoE kapcsolatot?

[ Szerkesztve ]

(#17315) Intruder2k5 válasza praefect (#17313) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, megkaptam a log-ot priviben, ide válaszolok! Ez a sor a lényeg, ez ismétlődik benne többször is...

PPP ERROR Failed to authenticate ourselves to peer

Vagyis nem tud hitelesíteni a megadott névvel és jelszóval! Ennek lehet az az oka, hogy rosszul írtad be valamelyiket, és lehet az, hogy van másik élő PPPoE session, amit mondjuk a géped létesít közben!

Ezt úgy tudod megakadályozni, hogy a Hálózati kapcsolatokban jobb klikk az ADSL kapcsolatra (nem tudom mi a neve nálad) és letiltás! Aztán router modem újraindít, és mehet!

Másik lehetőség a próbára, hogy LAN porton ne csatlakoztass semmit a routerre, csak azt kösd össze a modemmel, és WiFi-n próbáld elérni a netet! Ha így működik, akkor a gép kavar be...

(#17316) praefect válasza Intruder2k5 (#17314) üzenetére


praefect
újonc

..

[ Szerkesztve ]

(#17317) Intruder2k5 válasza praefect (#17316) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt a logot innen töröld ki gyorsan! Már csak az ADSL bejelentkezési név miatt, ami benne van, mégha jelszó nélkül is! :)

[ Szerkesztve ]

(#17318) praefect válasza Intruder2k5 (#17315) üzenetére


praefect
újonc

Köszi szépen, megpróbálom.

(#17319) Pxs


Pxs
aktív tag

Üdv, idegbaj szélén állok, remélem, valaki tud segíteni :C

A szitu: van egy itthoni PC, ami egy USB-s wifivel csatlakozik a szomszéd gépéhez (arról kapom a netet).
Ugyanakkor van egy Huawei HG520i "Home Gateway" WLAN/LAN/ADSL2+ router, amit csakis azért szereztem itthonra, hogy szétszórja a szomszédtól kapott wifit a lakásban az okostelefonoknak.

A problémám az, hogy sehogy sem sikerül netkapcsot csiholnom a helyi hálózat kapcsolatra.
Próbáltam ICS alapú netmegosztás, bridge-et, semmi, egyszer még a routert is hard resetelnem kellett, mert eltűnt belőle a default gateway IP.

Statikus IP/DNS lehet a tippem szerint a megoldás...de nem vagyok benne biztos. Tudna valaki segíteni, hogyan lehetne ezt megoldani ?

Ezer hála előre is, üdv: Gábor :R

Ipconfig /all kimenet:

Wireless LAN adapter Wireless Network Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : 802.11n USB Wireless LAN Card
Physical Address. . . . . . . . . : 00-E0-4C-34-17-0E
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.2.106(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 2013. október 28. 5:33:01
Lease Expires . . . . . . . . . . : 2023. október 26. 5:33:01
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.2.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 212.108.200.75
212.108.200.77
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet
Physical Address. . . . . . . . . : 00-14-85-EF-24-09
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 10.0.0.1(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 2013. október 28. 5:50:06
Lease Expires . . . . . . . . . . : 2013. október 29. 5:50:49
Default Gateway . . . . . . . . . : 10.0.0.138
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

C:\Users\Gabriel>

[ Szerkesztve ]

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#17320) Gubek-Einste válasza Pxs (#17319) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezzel az eszközzel nem is fog net megosztás csinál, ez egy xDSL modem-router, 3rd party firmware kellene rá ehhez ami szinte biztosan nincs.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#17321) Pxs válasza Gubek-Einste (#17320) üzenetére


Pxs
aktív tag

Ettől tartottam...
Előbb próbáltam LAN-WLAN bridge-et, de valamiért fogja magát és kinyírja a netet, a router-rel próbál csatlakozni rá és nem az USB WLAN vevővel..előbbre veszi a sorban.

Netszolgáltató DNS ping-re ezt dobja:

"Reply from 10.0.0.138: Destination host unreachable."

Ahol a 10.0.0.138 a router IP-je.

Tehát ilyen eszközzel esélytelen a fenti dolgot megoldani ?

Üdv

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#17322) zozek


zozek
tag

Sziasztok,

Van nálam most egy netgear wnr3500l router, 20/10 netem van. Sebesség mérésnél a letöltés jó, de a feltöltési sebességem csak 3Mb körül van.Gyári és Tomato firm-vel is ennyi.
Az én régi tp-link egyszerű routeremmel jó a feltöltési sebesség.

Valamit állítani kellene?

(#17323) Intruder2k5 válasza zozek (#17322) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen Tomato-val próbáltad?

(#17324) alpihun


alpihun
senior tag

Adott a helyzet:

szóval van egy router a házban, és a laptopomat elvittük javítani, majd mikor visszahoztuk már nem ment rajta a net, tehát felismerte, de nem tudott csatlakozni, a rendes gépen pedig ment az internet, meg a wifi is, mert telefonnal lehet csatlakozni

Mi lehet a probléma/megoldás?
Tudok bővebb információt is, ha szükséges.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#17325) Intruder2k5 válasza alpihun (#17324) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg kellene kérdezni a szervizt aki csinálta a laptopot, hogy miként lehetséges az, hogy amikor bevitted akkor ment, most meg nem megy...?!

(#17326) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Régebbi TP-LINK 741ND-re szeretnék DDWRT-t tenni, hogy VPN-n keresztül tudjak VOIP telefonálni, talán jobb lesz a minőség. Ez a megfelelő módja a frissítésnek?

1. Hard reset 30/30/30
2. factory-to-ddwrt.bin ezután Factory Defaults
3. tl-wr741nd-webflash.bin újra Hard reset

Ha elrontom akkor tl-wr741nd_v1_v2-webrevert.bin majd a gyári firmware. Nem tudom, hogy itt mikor kell Hard reset vagy Factory Defaults.

[ Szerkesztve ]

(#17327) Intruder2k5 válasza pinnacle (#17326) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A router hardver verzióját nem a firmware, hanem az alján lévő címke alapján azonosítsd, és az ennek megfelelő factory-to-ddwrt.bin firmware-t kell feltenni rá! Ennyi és kész, ezután nem kell semmi webflash! Reset nem árt előtte és utána is! A webrevert maga a gyári firmware, azzal tudsz visszaállni, ha mégsem tetszene a DD-WRT!

[ Szerkesztve ]

(#17328) pinnacle válasza Intruder2k5 (#17327) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi a segítséget! A címkén ver 1.8 van, akkor jót választottam.
Resetnek a 30/30/30 vagy az egyszeri nyomás is elég? Nem tudom, hogy ez a 30/30/30 minden routeren kell-e?
Egyébként szerinted a VPN megoldás arra, hogy a szolgáltatók ne korlátozzák a VOIP telefonálást?

[ Szerkesztve ]

(#17329) Intruder2k5 válasza pinnacle (#17328) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen jót választottál!

Megoldás lehet persze, mivel a VPN tunnel adatforgalmába nem lát bele a szolgáltató sem, így azt a belső tartalma szerint nem is tudja priorizálni! De ehhez ugyebár kell egy másik VPN végpont is, ahova, vagy ahonnan kapcsolódni fogsz!

Nem kell 30/30/30, simán csak ~10mp reset, amíg újra nem indul a router, és ennyi!

[ Szerkesztve ]

(#17330) zozek válasza Intruder2k5 (#17323) üzenetére


zozek
tag

Jelenleg ez van rajta 1.28.0000 MIPSR2-114 K26 USB BT-VPN shibby. De előtte egy régebbivel sem ment rendesen s a gyárival sem.

(#17331) Gubek-Einste válasza zozek (#17330) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Máshol próbáltad az eszközt?
Kábelen vagy wifi-n ennyi?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#17332) Intruder2k5 válasza zozek (#17330) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Javaslom dobj fel egy 114-es legfrissebbet, és ami fontos amint először bejelentkezel...

Administration -> Configuration -> Restore Default Configuration -> Erase All Data In NVRAM Memory -> OK

Ha ez megvan, aztán mérd meg mennyit megy!

[ Szerkesztve ]

(#17333) ByyyG


ByyyG
csendes tag

Üdvözlök mindenkit segítséget kérek! Van egy TP-link WDR4300 routerem. Mostanában olyan gondok vannak, hogy egy-egy oldal nem akar megnyílni egyik gépen sem, amelyik a routeren keresztül csatlakozik. Teljesen mindegy, hogy WIFI-s, vagy kábeles a csatlakozás és hogy melyik gépről próbálom. Kipróbáltam, ha router nélkül csatlakozom, minden rendben van. Aztán néha meggondolja magát is megnyitja az oldalt. Abban már biztos vagyok, hogy a router a hibás, de mi lehet a gond? Feltettem a legfrissebb firmware-t, de nem javult meg a helyzet. Ha valakinek volna ötlete, nagyon megköszönném!

(#17334) pinnacle válasza Intruder2k5 (#17329) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! FreeVoipDeal-el, MobileVoip-on telefonálnék, No-IP-s a Domain. Az a gond, hogy sokszor a másik fél nem hall semmi, illetve a Mobilevoip nem tud csatlakozni a Freevoipdealhez. Elméletileg még nem is korlátozzák a VOIP hívást. VPN hívásnál a FreeVoip-ot a No-IP szerver+routeremen keresztül érem el, lehet, hogy ettől a "kerülőtől" még rosszabb lesz a hívás, ha a Freevoipdeal túlterheltsége a probléma? Ha tudjátok próbáljátok ki, pár perc ingyen hívásra van lehetőség, amúgy sem drága feltöltéstől 120 nap ingyen vezetékes hívás, 3-4Ft/perc mobilnál, csak ez a sok minőségi probléma ne lenne.

[ Szerkesztve ]

(#17335) Buddhacece válasza Intruder2k5 (#17272) üzenetére


Buddhacece
csendes tag

Nagy nehezen sikerült elérnem a router admin felületét!(Az ügyf.szolg.kellett hozzá!)
Mindent be tudtam állítani és segítséggel sikerült portot is nyitnom,a torrentem mégis ugyanúgy nyüglődik.
Mi lehet a probléma?

(#17336) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy Wake On Lan beállításban tudna-e valaki segíteni?
Freemanone kolléga küldött ide, de megmondom őszintén nem igazán vágom mit írt.
Egyáltalán érdemes-e vesződni egy D-Link Dir 501-es routerrel, vagy várjam meg amíg megérkezik az új routerem?

(#17337) zozek válasza Gubek-Einste (#17331) üzenetére


zozek
tag

Kábelen és wifi-n is ennyi.

(#17338) zozek válasza Intruder2k5 (#17332) üzenetére


zozek
tag

Ez van rajta, az NVRAM törlés is megvolt.
Lehet hogy hibás, mert a gyárival is csak ennyit ment.

Azért köszönöm az ötleteket. :R

(#17339) Intruder2k5 válasza zozek (#17338) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, akkor lehet valami egyéb probléma van, mert azért ettől lényegesen többet kellene tudnia!

(#17340) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

Olyan gondom van hogy van egy TP-LINK TL-WN722N adapterem.
Ha elindítok egy torrentet akkor egy ideig (kb. 2 - 15 perc) meg is van szépen a sebesség azonban utána hirtelen elkezd csökkenni majd a gép eldobja az adaptert. Ha az adpter az előlapi USB-be van csatlakoztatva az összes előlapi USB eszközt eldobja (pl. pendrive-ra másolás megálll kb 10 másodpercre, egér leáll ), ha az alaplapi USB-be akkor az összes alaplapi USB-re dugott dolgott dobja. Olyan mintha túl sok áramot akarna felvenni az adapter, amit az USB nem bír.
Szerintetek mit lehet evvel csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#17341) ablack válasza ablack (#17340) üzenetére


ablack
senior tag

Na most megnéztem a telefonommal, amíkor a gép eldobja az adaptert akkor a router wifi jele ugyan marad, de amíg a gépen nem jön vissza a wifi addig a telefonon se töltődnek be az oldalak.
Létezik hogy egy TP-LINK TL-WR842ND router nem képes ~ 3,5 MB/s folyamatos átvitelére torrentnél 2-5 percnél tovább lefagyás nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#17342) kali válasza ablack (#17341) üzenetére


kali
legenda

szia,

létezik, ez bármelyik routerrel előfordul, akár a sokkal erősebbekkel is, hiszen a wifi és torrentes húzós terhelés nem feltétlenül passzol össze, ahhoz inkább kábeles kapcsolat kell.
esetleg próbáld ki jobb wifi modullal, ami szintén 300-as és mimo képes mint a router, de nem kizárt, hogy akkor is vissza kell venni a húzós torrentes terhelést, és nem is kimondottan a sebesség problémás, hanem a sok szálon történő forgalom, az alacsonyabb sebességen is kinyírja az eszközöket és a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#17343) Colin15


Colin15
csendes tag

Sziasztok. :)

Érdekes hiba merült fel routerrel...

T-home a szolgáltató
Eddig úgy volt hogy 1 gép volt rákötve a routerre és az internet kapcsolat gond nélkül bejött. Most rá lett kötve még 1 gép a 2 es port ra UPT kábelen (nem tudom számít e valamit)
és most egyiken sincs internet... de mindkettő hálókártya azt írja hogy csatlakoztatva . Na most megpróbáltam úgy hogy a routerre egyből egy swichet kötöttem és azon osztottam szét a két gépet. Ott pedig érdekes módon hol van internet elérés hol nincs. Tegnap pl órákig volt mind kettőn majd mára semmi... ezt kétszer játszotta el hogy 1x csak gondol egyet és megszűnik. És igen mindent újraindítottam nem 1x Mi lehet a baj? Mind 2 gépen win xp van. Nem értem mi baj... :((( :W

Valakinek valami ötlet?

Elvileg hülyeség plusz swichet ráköti a routerre nem? Hiszen ha simán rákátök egy másik porton egy gépet gond nélkül bekellene jönnie a kapcsolatnak nem?

(#17344) kali válasza Colin15 (#17343) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem ártana tudni a szolgáltatós eszköz típusát, mivel van olyan home gateway, aminél nem mindegy, hogy melyik portra megy például az iptv stb, és melyikre a saját munkaállomásod, illetve olyan is van, ahol csak egy lan port szolgálja ki a saját munkaállomásodat, a többi a szolgáltatós eszközökhöz adott.
az első esetben csak a sorrendnek kell megfelelőnek lenni - jellemzően az első lan port(ok) van(nak) fenntartva a szolgáltatós eszköz(ök)nek, a másodiknál viszont kell a switch, ami arra az egy - jellemzően az utolsó - hivatott lan portra legyen rászúrva, úgy több saját munkaállomás is kap külön ip címet.

[ Szerkesztve ]

(#17345) Colin15 válasza kali (#17344) üzenetére


Colin15
csendes tag

Huawei echolife hg8245 a router típusa.

(#17346) Colin15 válasza kali (#17344) üzenetére


Colin15
csendes tag

Illetve megpróbáltam hogy az utolsó portra kötöttem a swichet, de nem történt semmi.

(#17347) bunkomen


bunkomen
tag

Sziasztok!

Adott az alábbi internet sebesség 90/90Mbps és a router: TPLINK WR741ND
Annyi lenne a gondom, hogy wifin a feltöltés sebessége oké, de a letöltés fele annyi.
Mit kéne beállítani, vagy miért van ez?

Remélem nem az a probléma hogy ehhez a sebességhez kevés a 150Mbps router. Mert kb egy hónapja vettem, csak akkor még 40/20-as internetünk volt :D

Üdv

(#17348) Gubek-Einste válasza bunkomen (#17347) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pedig az a gond, hogy kevés ehhez a sebességhez a router. A 150 a wifi elméleti link sebességére vonatkozik, a valóságban kb 40-50 a max amire képes megfelelő körülmények közt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#17349) bunkomen válasza Gubek-Einste (#17348) üzenetére


bunkomen
tag

Akkor a feltöltés miért jó?

Üdv

(#17350) Gubek-Einste válasza bunkomen (#17349) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha tényleg 90 akkor nem értem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.