Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Lalla válasza Teonis (#150) üzenetére


Lalla
tag

Azóta eléggé belenyúltam már a dologba. Dolbyt töröltem, fasság. Hangerő még így is sok.
Amit változtattam azóta:
Google már teljesen szinkronizál, kivéve a naptárt.
Fényképező zárhangját töröltem, mert rezgő módban is üvöltött.
A dpi-n állítottam, sokkal több minden fér a képernyőre, és még nem zavarja a szemet.
A szemét kínai dolgokat töröltem.
Magyar lokál.

Jó a telcsi, de a beláthatóság tényleg nem a legjobb, ez főleg akkor zavaró, ha fekvő képernyő mellett játszol, filmezel stb...

Nagyon más hibája nincs.

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#152) pető bá'


pető bá'
őstag

kicsit nézelődtem: google fordítóval (főleg ha nem magyart, hanem angolt állítunk be) egész jól érthető az alábbi oldal: [link]
a letöltéseknél van 2 update.zip.. hogy most melyik micsoda.. :F

hátha tudtok vele valamit kezdeni :)

"... and I hope you have a great day!"

(#153) pető bá'


pető bá'
őstag

ma átvettem. a kínai szemeteket én is ledobáltam, párat fenn hagytam a feeling kedvéért :)
bekapcsolás után felajánlott egy rendszerfrissítést, wifi-n keresztül meg is oldotta, nagyon meglepődtem :D
a cikk alapján (igaz, némi szenvedés után, de) sikerült rootolni, köszönet a leírásért! :R

eddig nagyon tetszik, a hangerő az tényleg botrány, valahol 10/4 táján van a max, utána már nem nő a hangerő, csak elkezd torzítani :) mindjárt megnézem az appot, amit ajánlottatok :)
laggot csak a zenelejátszó produkált, miután a 600 zeneszámot elkezdtem görgetni.. viszont ez nem múlt el az albumborítók betöltése után sem.. a kijelző szerintem egész jó. a szögek kicsik, a fényerő szerintem elég, a színek.. szerintem rendben. nyilván ezen ment a spórolás, egy HD IPS-sel nem ennyibe kerülne :)
a játékok szépen futnak, a kamera táján erősen melegszik.. az akku jól bírta, ~70 százalékról nagyjából 6 óra nyomkodás után adta meg magát - ment minden: wifi, bt, gps, játékok, letöltés, zene..

nem tudom, mennyire érdemes további support-ban reménykedni (akár gyári, akár custom), esetleges ICS frissítés, vagy egy JB - nem nagyon bízom benne, de nem is érzem szükségét. szép és gyors, a JB meg nem hoz túl sok újítást.. :)

"... and I hope you have a great day!"

(#154) Teonis


Teonis
csendes tag

Nna, ennyi volt.

Nem tudom, ki járt már így telóval, én még nem.
Pár hete elkezdte azt játszani a kedves, hogy "no service" felirat ot írt ki.
Teljesen véletlenszerű volt, de sosem tartott sokáig, így nem nagyon láttam okot aggódásra.
Viszont néhány napja egyszerűen nincs semmi. Mintha hálózaton kívül lennék.
A Blade-em (Hál' Istennek, hogy nem adtam el...) tökéletes térerővel megy, most azt használom.
A SIM kártyával nincs baj, a Blade-emmel gond nélkül működik.
Próbáltam másik SIM-et is, de azt sem látja az U950, tehát hardveres gondra gyanakszok. Remek.
Nem tudom, mitévő legyek, írtam már a ZTE-nek is, az Etotalk-nak is, mindkettő levelem válasz nélkül maradt.

Csak azért írom, hátha van valakinek hasonló (és már megoldott) tapasztalata.
Esetleg tegyek fel új ROM-ot? Nem tudom, változtatna-e valamit...

Tehát kérlek Titeket, ha tudtok, segítsetek!

(#155) pető bá' válasza Teonis (#154) üzenetére


pető bá'
őstag

egy FR nem segíthetne..? bár lehet, hogy próbáltad már.. esetleg egy másik gyári romot tegyél fel, hátha..

"... and I hope you have a great day!"

(#156) ZSAPI válasza Teonis (#154) üzenetére


ZSAPI
csendes tag

Nem hiszem hogy hardveres probléma lenne és a recoveryből indított wipe data nagyon sokmindenen tud segíteni. Nekem néha a naptár szinkron szokta bemondani az unalmast.

Megoldási javaslatom a térerő problémádra:
1. gyári beállítások resete
2. Wipe data/cash (FR) recoveryből
3. Új rom telepítése.

csak ezután fordulj szerintem a zte-hez.

ha ez sem segít, van egy tableted :P

ja+aha=jaha

(#157) pető bá'


pető bá'
őstag

a build.prop átírása nekem nem megy..

a legfrissebb (2013.03.) rom van rajta, rootolva, 20+ alkalmazás telepítve.
a cikkben leírtak alapján írtam át (a rom nem egyezik, tehát nem másolhattam be..), minden sor egyezik.. háromszor próbáltam, végül letöltöttem a cikkíró által létrehozott fájlt, megnéztem, és tökugyanolyan..
nektek sikerült, próbáltátok? (nem mintha létszükséglet lenne.. :D viszont tényleg van 1-2 app ami nem érhető el..)

"... and I hope you have a great day!"

(#158) pető bá'


pető bá'
őstag

na tessék..

ma telefonáltam egyet, letettem, a cucc össze-vissza laggolt, aztán újraindult - volna, bootloop-ba futott.. nem tudok vele mit csinálni, nincs recovery.. :W
pedig semmi komoly módosítást nem csináltam, ami indokolná, ráadásul mindig újraindítottam, ha elállítottam valamit.. :|

szerk.: van gyári recovery.. csak eddig nem tudtam belépni..

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#159) pető bá'


pető bá'
őstag

üdv. ismét :D

néhány újabb tapasztalat: a telefon játékok közben nagyon melegedett (a CPU akár a 75°C-t is elérte!), amit már nyilván kellemetlen tapintani is. próbáltam energiatakarékon, de azzal sem lett jobb..

így az ősi módszerhez folyamodtam: órajel állítás, és egyebek.
erre megvan a tökéletes alkalmazás: [link]
vannak beállítások, amiktől lefagy, belassul, újraindul a telefon, szóval csak óvatosan.. amit ajánlok: a GPU órajelét feljebb (225 tájára), minden más akár változatlanul is maradhat.. így nekem az 55°C-t sem éri el, nem terheli le annyira a procit :)

szerk.: rejtéjes módon a FR után annyira lehalkult a telefon, hogy az első 4 fokozaton alig lehet hallani bármit.. a zene csak ciripel, és a max hangerő sem ordít, mondhatnám: kevés.. :Y nem tudom, hogy állíthatnám vissza..

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#160) Teonis


Teonis
csendes tag

Nna.

Először is köszönöm a segítségeket, a tippeket.
Másodszor is be kell látnom, hogy önfejű voltam,
ugyanis azt hittem, meg tudom csinálni a telót magamtól is.
Az itt: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2098374
leírtak alapján frissítettem egy gyári ROM-ot, és vártam, miután újraindult a telefon.
És vártam, és vártam, és vártam, de csak nem akart a kis droid alatt
a csíkocska az 1/4-énél tovább menni, sőt.
Hirtelen fehér képernyő, majd újraindult és kezdte elölről.
Ezt csinálta kb. 20 percig, majd meguntam, és kikapcsoltam. (Bekapcsoló 8 mp-ig.)
Újraindítottam, de ugyanott folytatta, ugyanúgy.
Megint leállítottam, próbáltam a recovery-t behozni (hangerő le + bekapcs.) Ugyanaz jött be.
Éééés ezután követtem el a hibát, gondolom.
Megpróbáltam (nem tudom, miért,) Hangerő FEL + bekapcs: semmi.
Hoppsz. sima bekapcs: semmi. Hangerő le + bekapcs: semmi.
Tehát, mivel több opcióm nincs, ugyebár akksit sem tudok kivenni-betenni,
így nincs tovább. A telefon nem reagál semmire semmit.
A számítógép sem ismeri fel, bár érzi, hogy valamit csatlakoztattam, de: semmi.

Nem panaszkodok (na jó...), csak amolyan tanulságként álljon itt:
Ha nem értesz hozzá, ne okoskodj. Ez nekem szól elsőként.
Van egy frankó papírnehezékem. "Tablet" helyett.
Nem baj, úgyis hiányzott a Blade-em szolíd rezgése.

Ui.: Ha valakinek kell alkatrésznek, szóljon.:-) :-(

(#161) pető bá' válasza Teonis (#160) üzenetére


pető bá'
őstag

Nekem ötödszörre sikerült behozni a recovery-t, biztosan nem indítható..? :/
Én azért még 1-2 e-maillel megpróbálkoznék..

Alkatrésznek..? Most végiggondoltam, de ha megbonthatatlan a készülék, akkor mit-hogy? (Pótakkut vennék, de.. nem tudom belerakni :D )

Remélem sikerül megmenteni, én nem adnám fel ;)

"... and I hope you have a great day!"

(#162) Teonis válasza pető bá' (#161) üzenetére


Teonis
csendes tag

A "pótalkatrész" rész csak poén volt, kínomban.

(#163) pető bá' válasza Teonis (#162) üzenetére


pető bá'
őstag

ja, bocsi, nem jött át.. :B

"... and I hope you have a great day!"

(#164) pető bá' válasza pető bá' (#159) üzenetére


pető bá'
őstag

a hangerőre: a Dolby Digital appot előbányásztam egy zip fájlból, visszatelepítve megkaptam az eredeti hangerőt - megint üvölt, és megint túl van húzva a basszus, és nincs hangszínszabályozó.. :((( de legalább hangos.. :DDD

"... and I hope you have a great day!"

(#165) Teonis válasza Teonis (#160) üzenetére


Teonis
csendes tag

Okés, most megint bekapcsolt, de még mindig ugyanott vagyok.
Megy az install videó a droiddal, és a negyedénél megáll, majd egy idő múlva indul elölről.
Bocsássatok meg, hogy zaklatlak Titeket, de ha van valaki,
aki okosabb nálam: Mit lehet vajon tenni?
Próbáltam sokszor a recovery-t is, de ugyanoda jutok, az installhoz.
Rossz lehetett a .zip?
Nem lehet valahogy mégis orvosolni, valami "mégarecoverynélisgyökerebb" menübe lépni?
Valami full reset manuálisan? (Van egy apró lyuk a kamera mellett...)

Bármilyen segítséget szívesen fogadok,
s előre is köszönöm szépen!

Ui.: Neeem, nem adom fel. Ha mást nem,
érdeklődök az "E-Care"-nél, vagy valami.

(#166) Teonis válasza Teonis (#165) üzenetére


Teonis
csendes tag

Nna. Reggel óta, hogy megint bekapcsolt, hagytam "dolgozni".
Most az imént pedig, megjelent a "hőn áhított" hibaüzenet, a fekvő droid.
Újraindítottam, és bejött a régi rendszerem.
Mielőtt még egyszer nekiállok, jobban átgondolom, hogy és mint is tegyem azt.
Köszönöm az eddigi segítségeiteket!

Remélem, nem jelentkezek egy ideig...

(#167) pető bá' válasza Teonis (#166) üzenetére


pető bá'
őstag

na azért! ;) örülök, hogy sikerült, gondoltam, hogy nem olyan egyszerű kinyírni.. a kamera melletti luk elvileg mikrofon kell hogy legyen.

nekem a mai telefonálásom közben (!) újraindult, múltkor megvárta, amíg leteszem.. nem tudom mitől van, feltettem jópár appot, de nem gondolom, hogy az az oka.. azért elég gáz lesz, ha minden hívás után újraindul.. :F

"... and I hope you have a great day!"

(#168) Teonis válasza pető bá' (#167) üzenetére


Teonis
csendes tag

Ilyen újraindítások nekem is voltak, teljesen véletlenszerűen.
Mikor elővettem a telót, láttam, hogy PIN-kódot kér, mert újraindult.
Poén. ROM-csere esetleg? Nekem még az eredeti volt fent.

(#169) Teonis


Teonis
csendes tag

Újabb probléma.
Miért van az, hogy egy ROM-ot sem tudok feltenni?
Próbáltam 2 hivatalosat (B18 és B22, bár ez utóbbi file-nevének a vége B02 volt, ami szerintem gyanús...),
mind a hivatalos módon, mind a recovery-ből, és próbáltam egy főzöttet is (mzecn-féle), de hiába.
Minden esetben a kis fekvő droid képe volt a végeredmény.
Mitől lehet ez?
Ja, és az én recovery-m angol és csupán 3 menüpontos (restart, install update from SD, wipe data/factory reset).
Próbálkozok még, de bosszant, mert most ez az egyetlen esélyem van a térerőm visszaszerzésére...

(#170) pető bá' válasza Teonis (#169) üzenetére


pető bá'
őstag

a "Settings - About phone -System updates" módszerrel próbáltad? nem próbálkoztam semmilyen frissítéssel, illetve az első bekapcsolás után jelzett az egyik gyári alkalmazás (Software update), hogy van újabb ROM, frissítem-e.. hát hogy a viharba ne..? :D
szóval ebben nem tudok segíteni, nem próbálkoztam.. :)

szerk:
újraindulgatásra: nem tudom, ma volt egy rövid hívásom, de nem halt meg tőle.. :D beállítottam, hogy csak GSM-et használjon (tudom, nem is tudna mást, de a beállításokban nyilván ott van a Mo-n nem szabvány 3g), hátha most nem lesz gond. nem akarok romolgatni, mert nagy baja (nálam) szerencsére nincs..

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#171) Lalla


Lalla
tag

nekem minden oké azóta a telcsivel, tetszik nagyon, a hibái ellenére is.

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#172) pető bá'


pető bá'
őstag

a hangzás nálam még gond, bár próbálja megszokni a fülem ezt a túlzó basszust, meg keresek még egy jó zenelejátszót.. aztán ez megoldva..
ma viszont telepítettem pár appot, és rettenetesen laggolt - újraindítás után is.. most ledobálom őket, aztán meglátom.. :)

a telefonhívások elején nektek azonnal él a mikrofon..? hülye kérdés, de felveszem, beleszólok, és nem hallják a túloldalon, csak 1-2 mp múlva..

a fogyasztásával én meg vagyok elégedve, 1 napot lazán kihúz, játékokkal nyilván meg lehet ölni - de mit nem..? :)

"... and I hope you have a great day!"

(#173) Lalla válasza pető bá' (#172) üzenetére


Lalla
tag

ha belépsz a dolby progiba, akkor a nagy kék ikonra rákattintva ki tudod kapcsolni a volume boost-ot. így tök halk és hallgatható lesz a telcsi. zenelejátszó eq-val meg lehet játszni és egyből jó lesz minden.

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#174) pető bá' válasza Lalla (#173) üzenetére


pető bá'
őstag

igen, egy pár hét után rábukkantam a Dolby kikapcsolására.. de így meg használhatatlanul halk lesz (csengetés csak max hangerőn hallható meg ilyenek..). szóval inkább eq-val próbálkozom, majd ha egyszer végre lesz időm.. :U

"... and I hope you have a great day!"

(#175) Lalla válasza pető bá' (#174) üzenetére


Lalla
tag

ezekkel lehet játszani, megoldható. ami legjobban zavaró, hogy telefonbeszélgetésnél is túl hagnos a cucc, már kicsörgéskor is össze-vissza csörög a membrán.

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#176) pető bá' válasza Lalla (#175) üzenetére


pető bá'
őstag

nekem ha a Dolby be van kapcsolva, akkor a csengetési hangerő 1-es.. :D így azért nem recseg/csörög/zörög :)
ma sikerült kipróbálni a wlan direct-et.. a működési elve, meg a lépések sikeres kikísérletezése után elég gyors (egy Bluetooth-hoz képest), 30 megás .flac zene kb. 1 perc alatt átért.. nem kevés, de BT-nál gyorsabb. nagyobb fájlok küldésére szerintem tökéletes :K

"... and I hope you have a great day!"

(#177) pető bá'


pető bá'
őstag

esetleg használt már valaki BT headsetet a telefonnal? tudom, szabvány, nem lehet vele gond, de van valami tapasztaltunk? :)

"... and I hope you have a great day!"

(#178) pető bá'


pető bá'
őstag

talán van esélyünk egy használható CM10-re! már dolgoznak rajta keleten, a leírások alapján a mobilhálózat és a hanglejátszás nem működik (csak BT-n megy).. Alpha verzió itt találtam (lap alja), a link egy kínai oldalra mutat (mily meglepő), google fordítóval érhető :)

"... and I hope you have a great day!"

(#179) ZSAPI


ZSAPI
csendes tag

Alig várom hogy jöjjön valami update.

Van egy olyan problémám, hogy a google calendar szépen szinkronizál mindaddig, amíg nem frissül. Ha lefrissíti a calendar magát akkor a google szinkron nem hajlandó végbemenni. Accounts and sync beállításoknál arra panaszkodik, hogy a szinkron jelenleg nem elérhető próbálja később. Ilyenkor uninstall calendar updates és akkor beszinkronizál a naptáram.

Tudja valaki miért lehet ez?

Az is megoldás lenne számomra ha megtudnám gátolni a calendart hogy frissítse magát de sajnos eddig ezt nem sikerült kiviteleznem.

Válaszokat előre is köszi.

ja+aha=jaha

(#180) pető bá' válasza ZSAPI (#179) üzenetére


pető bá'
őstag

nekem gyári rommal sosem ment a naptár szinkronizálás..
azóta már MIUI-t használok (a telefonunkra elérhető a "hivatalos"MIUI rom - a miui.com-on ott a támogatott készülékek között az U950-es ;) )
MIUI-val már simán megy a naptár, viszont a többször említett telefonálás utáni újraindulást pl. ma is produkálta.. :(
a rendszer amúgy nagyon tetszik, gyors-szép-átlátható, témázható :) gyárilag ebben sincs PlayStore, de ugyanúgy fel lehet tenni. a Dolby ebben is benne van, viszont a gyári zenelejátszója nagyon-nagyon profi, a hangszínszabályozóval helyre lehet hozni a hangzást :) a fogyasztása sem több (sőt!) mint a stock romnak, SetCpu adatai alapján készenléti állapotban rengeteget van 51Mhz-en, és 340 fölé nem megy - ezzel nekem voltak gondjaim a gyári rommal, képes volt 90%-ban 640Mhz-en futni.. :S

ha valaki váltani akar a gyári romról, akkor csak ajánlani tudom - persze megszokással, meg bütyköléssel jár, de a MIUI nem csak egy rom. szolgáltatások is járnak hozzá, érdemes utánaolvasni - nekem teljesen új volt, de nagyon megtetszett :)

"... and I hope you have a great day!"

(#181) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok!

Nagyon gondolkodom egy ZTE V985 telón, több, jobb mint az U950, viszont a támogatottsága a semmivel egyenlő.. (XDA nulla, MIUI nulla, Cynaogenmod petíció)
Ti vennétek ilyet? :) 250 USD körül már kapható..

Az U950 is HDMI-képes átalakítós kábellel?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#182) pető bá' válasza HornedReaper (#181) üzenetére


pető bá'
őstag

250-ért nem rossz vétel szerintem leginkább a kijelző miatt éri meg (+ a 3G).
a custom romokról: most tértem vissza a gyárira (MIUI-ról). igazából egy launcher csere után csak a MIUI kényelmi extrái a különbség, esetleg egy leheletnyivel gyorsabb.. ugyanazok a bugok megvannak (telefonhívás szakadása, újraindulgatás csak úgy), szóval inkább visszatettem a gyárit.

szerintem simán megéri a 250-et a v985 - mondjuk érdekes, hogy nagyobb kijelző, nagyobb felbontás, magasabb órajel és kisebb akksi, vékonyabb házzal..
és lehet, hogy később lesznek rá romok.. viszont ha spórolni akarsz, vedd az u950-et, olcsóbb, nincs 3G, kisebb és gyengébb kijelző, nagyobb akksi, custom romok (4.1 készülőben)..
gondold át, nem dönthet helyetted senki! :)

szerk.: HDMI -> nincs lehetőségem kipróbálni, szóval nem tudom :(

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#183) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Ezek butított tegra 3-asok, és fel lehet húzni 1,5 GHz-re?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#184) pető bá' válasza HornedReaper (#183) üzenetére


pető bá'
őstag

nem láttam még rá lehetőséget (másik kernel vagy ilyen rom, bár lehet, hogy egyáltalán nem megoldható), de szerintem teljesen felesleges 1,2Ghz (1 mag esetén 1,3) fölé húzni - alapvetően az energiatakarékosság a lényege a 4 magnak, így is bőven nagyon gyors :D

az itt olvasottak alapján a legkisebb verzióban ennyi a max :)

"... and I hope you have a great day!"

(#185) HornedReaper válasza pető bá' (#184) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Rendeltem egyet én is, remélem nem bánom meg :D
1-2 héten belül csak ideér..

Végülis a teszteket olvasva ekkora felbontáshoz nem is kell erősebb proci :)
HTC HD2-m volt sokáig, abban ugyanez a panel lehet, nekem bőven megfelel.
A 2G zavarhatna, de úgyis csak 100MB-os csomagom van, utána belassul a net.

Neten találtam egy oldalt, ahol Gameloft-os játékok futtatását is megoldották ;)

Az LG Optimus 4X HD-vel szemezgettem még. Az a teló leveszi az órajelet, ha már nagyon meleg, ez Tegra 3 sajátosság, vagy csak az LG ficsőrje?

MHL-átalakítót is rendeltem, hátha rá lehet kötni TV-re, bár erről sehol semmi infó neten.

EXT partíciókat ismerő ROM telepíthető rá? 32GB-os kártya költözne bele..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#186) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Egy netes kínai áruházban feltették a kérdést, hogy HDMI-képes-e MHL-en keresztül a teló. A válasz, hogy sajnos nem..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#187) pető bá' válasza HornedReaper (#185) üzenetére


pető bá'
őstag

a kijelzőt nem csak a felbontás határozza meg - lehet, hogy a felbontása még okés, de (tapasztalat) a betekintési szög elég kicsi, főleg az egyik oldalról (pontosan most nem tudom hogy honnan). szóval ebben lehet, hogy csalódni fogsz a HTC után, és napfényben a max fényerő is elég határeset. (az előző Samsungom után mondjuk még így is előrelépés volt :D )

a 2G nem olyan vészes, el lehet vele netezgetni, másra nem való (letöltés ilyen 15-20 kb/s), Play áruház szenvedés vele.. ezzel együtt kell élni :)

a Tegra sajátossága (szerintem). van egy Tegra Overclock nevű app a Play áruházban, azzal próbálkoztam egy darabig piszkálni az értékeket - órajelet állítani nem lehetett vele, lefagy-újraindul; SetCpu-val tudtam állítani az órajelet, de az esetek nagy részében nem vette figyelembe, állítgatta magának 51-1300 között..
a GPU feszültségét meg a magok számát lehet vele buherálni, meg van 1-2 hasznos dolog benne, de egy pár hete már nem használom :)

ROM-ok tekintetében nem állunk túl jól - van ugye a MIUI, az alpha cm 10, és a gyári romok, valamint azoknak a módosított verziói. nem nagyon mentem bele a romolgatásba, legfrissebb gyári után MIUI-t próbáltam, majd visszatértem a gyárira. várom, hogy tökéletesítsék a rendszert ;) a kérdésedre nem tudom a választ.

szerk.: akkor már ezt is tudjuk :D OTG esetleg működhet vele?

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#188) HornedReaper válasza pető bá' (#187) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nemvalszeg hogy működne :)

Az EXT kezelés jó lenne.. xda-n mintha azt írták volna, nem megy rendesen a telón az appstoSD

A MIUI ROM-okat frissítik?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#189) pető bá' válasza HornedReaper (#188) üzenetére


pető bá'
őstag

miui - időközönként biztosan, mióta figyelem azóta nem, a legújabb a 3.3.7 a telóra, de voltak előtte is verziók:
Version 3.3.7 (204.9M)
Version 3.2.22 (203.8M)
Version 3.2.8 (204.4M)
Version 3.2.1 (204.6M)
Version 3.1.25 (197.3M) (miui.com-ról copy - paste)

ext-t nem tudom. kipróbálod :D

"... and I hope you have a great day!"

(#190) pető bá'


pető bá'
őstag

tudom, állandóan jövök a negatív tapasztalatokkal, de szerintem fontos, hogy a leendő vásárlók valós képet kapjanak a telefonról.

tegnap volt egy hívásom (gyári rom, semmi szemét app, csak rootolva van). csörög, felveszem. a túloldalon nem hallanak (a másik fél elvileg meg is szakította a hívást, mert nem engem akart hívni). szóval nagyban ordibálok, tudatosul, hogy nem hallanak. ránézek a telefonra - a képernyőn a főképernyő, a hívást az állapotsávon jelzi.. nagyjából ekkor a telefonból a bekapcsolási zene hallható, ZTE logo, gondolom újraindult. bekapcsol, feloldom a kijelzőt, és közben FOLYTATÓDIK a hívás, hallom a másik felet, ahogy beszélget - nyilván nem velem. megint csak az állapotsávon az ikon, ha rányomok, nem történik semmi, a hang 1 másodpercre megszakad, majd újra főképernyő, hívás az állapotsávon. meguntam - repülős üzemmód, hívás megszakad.

felhívom a szóban forgó személyt - felveszi, hívóképernyőm továbbra sincs, csak állapotsáv - megbeszéljük, leteszi, a hívásnak vége.

újraindítás után minden rendben, azóta semmi gond.. érdekes egy kütyü ez.. :D

"... and I hope you have a great day!"

(#191) HornedReaper válasza pető bá' (#190) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nekem a HTC HD2 Androiddal nem ment rendesen.. Nem jött vissza a kép, csak ha a "távolságérzékelőjét" erős fénynek tettem ki sok hívás után, pl. lámpa elé tartottam közvetlenül.. Amúgy 5 perc volt, mire újra előjött a kép. A Sanity nevű program segített még azon, az az esetek 90-95%-ában visszahozta a képet.

Szóval szinte minden mobilnak vannak betegségei.. Mondjuk a HD2-n legalább nyomógomb volt a hívásfelvétel- és lerakás, nem a képernyővel szenvedett az ember ;)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#192) pető bá' válasza HornedReaper (#191) üzenetére


pető bá'
őstag

be lehet itt állítani a kikapcsoló gombot hívásmegszakításra - nem a megszakítással van gond, hanem azzal, hogy 10/7-szer miután leteszed, újraindul a gép :D vagyis én még sosem tettem le, a másik fél megszakítja a hívást, aztán én már csak a kikapcsolt vagy újrainduló telefont látom.. (a samsungomon a hívás fogadással voltak gondok - 5-6 másodperc csörgés után jelent meg a képernyőn a hívásfogadás, aztán a közelségérzékelő nem adta vissza a képet, ha elvettem a fülemtől.. -.- szóval az Android mindent tud, csak telefonálni nem lehet vele. :) )

"... and I hope you have a great day!"

(#193) HornedReaper válasza pető bá' (#192) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Ha bajos lesz, nem ROM-olgatok, rögtön el is adom.. Lehet amúgy is, de csak akkor, ha eredeti a másik kínai teló, amit berendeltem :P

Addig használom ezt, de 2 telóra tuti nem lesz szükségem :D

45eFt-ot lehet kb. egy ilyenért elkérni?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#194) pető bá' válasza HornedReaper (#193) üzenetére


pető bá'
őstag

45 kb. reális. ha a Tegra3-mal hirdeted, meg a szuper játékos effektekkel, akkor még lehet, hogy meg is veszik ennyiért - az itthon kapható telefonok között best buy lehetne. Kínából rendelve már nem olyan kiemelkedő, de a tőled vásárlónak már nem kell kockázatot vállalnia :)

mit rendeltél még, mi a másik telefon? :)

"... and I hope you have a great day!"

(#195) HornedReaper válasza pető bá' (#194) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Xiaomi Mi2-t elvileg, remélem nem hamisat küldenek :D

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#196) pető bá' válasza HornedReaper (#195) üzenetére


pető bá'
őstag

az azért nem gyenge cuccos, gratu, ha jó helyről rendelted akkor biztosan eredeti lesz :)

"... and I hope you have a great day!"

(#197) HornedReaper válasza pető bá' (#196) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Hamis jött, marad a ZTE majd egy darabig, ha megjön..

Swiss Post nagyon lassú :(

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#198) ZSAPI


ZSAPI
csendes tag

Volt egy kérdés korábban az OTG-re vonatkozóan.

Válaszom igen a kütyü OTG kompatibilis sőt OTG Switch kompatibilis egyszerre volt rákötve pendrive billentyűzet és egér. Ami fontos, hogy előbb az OTG átalakítóba kell bedugni az usb-s eszközt, és csak utána bedugni az OTG átalakítót a telefonba.
Más egyszer romoltam amikor megkaptam a telót karácsonykor. Azóta köszöni szépen jól van.
Se újraindíatások se idegesítő lassulások. Szeretnivaló még mindíg.

Naptár automata market frissítés kikapcsolása utána naptár is faja. Sóval én nekem még mindíg határozottan + a véleményem.

ja+aha=jaha

(#199) Lalla válasza ZSAPI (#198) üzenetére


Lalla
tag

Nálam is tökéletesen műxik, nagyon elégedett vagyok.

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#200) pető bá' válasza ZSAPI (#198) üzenetére


pető bá'
őstag

USB otg :C :R biztosan veszek egy kábelt :)

nálam nem tudom mi történt. MIUI után ment vissza a gyári, rootoltam, visszatettem a dolgaimat. egy darabig hívások után újraindult (talán 2 alkalommal), de azóta semmi gondom nincs vele! nem fagy, nem indul újra, gyors, mint a szél :) volt mobilnetem is, igazából olvasgatni, netezgetni, FB-zni elég, kis türelemmel bírható, viszont letöltést nem érdemes kezdeményezni vele :)
így nyáron csak a kijelző max. fényerejébe tudok belekötni, lehetne több is, de elmegy :)
a naptárral nem szarakodtam, leszoktam a használatáról aztán kész :DDD

"... and I hope you have a great day!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.