Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Thome válasza Zolaash (#99) üzenetére


Thome
addikt

Elég sokat voltam katonák környezetében, sőt mi több, még beszélgettem is velük, még a fegyverekről is, durva mi? :P Kb mindegyik azt mondta, így mérvadónak tekintem a szavukat.
Ak nem épp a top fegyverek között van, de hogy ellenpéldát is hozzak fel, az M4 is egy határ szar (az meg könnyen bedöglik). A hk szerkesztette meg az M4-et is, hogy használható legyen, az pedig a hk416 lenne. Ha az oroszok megoldanák, hogy pontos legyen az Ak, akkor jó fegyver lehetne. Addig az én szememben szar, no offense.

[ Szerkesztve ]

(#102) Ijk válasza Thome (#97) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fogalmam nincs a jelenlegi haderőről, de a reguláris hadsereg elavult. Egy 5000 fős jól kiképzett állomány, modern fegyverekkel bőven elég. Inkább ebbe fektessék ha ennyi felesleges pénz van, minthogy féleszű segédmunkásokat behívnak hogy lepufogtassák egymást.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#103) banhammer


banhammer
veterán

Már voltam katona szóval annyira nem izgat fel a dolog.
Azzal az egy krumplivirággal (őrvezető) amivel leszereltem meg amúgy se sokra vinném benn.

Egy évet tisztességgel lehúztam.
Nem volt se rossz, se jó.
Így visszagondolva 15 év távlatából már csak a jó dolog maradt meg az emberben, a rosszat meg hamar elfelejti.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#104) Thome válasza Ijk (#102) üzenetére


Thome
addikt

Kb 20-25000 fő az aktív állomány száma, ha az ismereteim nem csalnak.

(#105) dízelracer válasza Thome (#88) üzenetére


dízelracer
senior tag

"Szar ütött-kopott foschtalicska" :W

AK-47

Az AK–47 (Avtomat Kalasnyikova obrazca 1947 goda) egy eredetileg szovjet gyártású gépkarabélytípus, röviden csak Kalasnyikov-gépkarabélynak nevezik.

Története

Tervezője Mihail Tyimofejevics Kalasnyikov, akit a II. világháborús német StG44 karabély ihletett meg. A fegyver 1949-ben lett rendszerbe állítva a szovjet fegyveres erőknél. Számtalan fegyveres konfliktusban alkalmazták, illetve alkalmazzák ma is - ez a világon a legnagyobb számban elterjedt gépkarabély. Vietnam dzsungeleiben is használták az amerikai inváziós seregek gyalogsága ellen.
A laza illesztések miatt kevés karbantartást igényel, szennyeződés esetén sem hajlamos az elakadásra, ellentétben közvetlen riválisával, az amerikai M16-tal, így jobban megfelel a mostoha körülmények közötti harcra. Másik előnye a lövedékek nagy átütőereje (10 cm vastag betonfalat is átüt). Bár az amerikai konkurens pontosabb (persze az AK–47 sem pontatlan), azonban ezt az előnyét gyakran nem tudja érvényesíteni, mivel a harcokra gyakran közvetlen közelről kerül sor, ráadásul az AK–47-es masszív szerkezete sokkal inkább alkalmas kézitusára. Erre az amerikaiak is hamar rájöttek, így sokan lecserélték a kincstári M16-ost a sokkal megbízhatóbb AK-ra, ami tragédiákat is okozott, hiszen a tengerészgyalogosok sokszor a Kalasnyikov jellegzetes "ugató" hangja alapján nyitottak tüzet az ellenségesnek vélt állásokra, így gyakran saját társaikat ölték meg.

A fegyver műszaki jellemzői

Az AK–47 tömege tár nélkül 3,5 kg, töltött tárral 4,3 kg. Az íves szekrénytár befogadó képessége 30 db 7,62 × 39 mm-es karabély lőszer. A karabély lőszer (ún. köztes lőszer) a pisztolyok és a puskák lőszereinek előnyeit egyesíti. Hatásos lőtávolsága 800 m, de ha 1500 m-en véletlenül eltaláljuk a célszemélyt, még mindig halálos lehet. A lövedék kezdősebessége 717 m/s. Elméleti tűzgyorsasága 600 lövés/perc.

"Mert pontatlan, nem roncsol, nem marad a célpontban a lőszer, hanem átmegy rajta. AMD pontos, de szar konstrukció, az AK meg ugyan igénytelen, viszont pontatlan, ergó szar. Lőni nem lőttem vele. Nem is vágyom -már- rá."

szerk: Én lőttem vele. 200m-es táblán kb 10centiméterre volt egymástól a két golyólyuk. Én a kis senki aki életében először vett kézbe ilyen fegyvert mindenféle tapasztalat és előképzettség nélkül 10centin belül lőttem vele a csornapusztai lőtéren. Akkor miről is beszélünk? Még hogy nem pontos. Azt is számoljuk bele, hogy eleve nem mesterlövész puskának fejlesztették 60évvel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#106) Jhonny06 válasza D1Rect (#100) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Glock pisztolyokat gyárt, az AK meg géppuska.. :U Csak még mielőtt nagyon belefolynánk ebbe az összehasonlítgatósdiba.

[ Szerkesztve ]

(#107) D1Rect válasza Jhonny06 (#106) üzenetére


D1Rect
félisten

Minőségét kell hasonlítani, mielőtt belemennénk. Számomra megdöbbentettő volt.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#108) Thome válasza dízelracer (#105) üzenetére


Thome
addikt

A mai viszonylatok között ez akkor is szar. De kb amit bemásoltál, eddig is tudtuk, mindketten. Ezért is linkelted be.

(#106) Jhonny06: Akkor legyen, csak hogy példámnál maradjak, G36c. (Vagy AUG A3/FN 2000/Tavor Tar21/Sig552)

(#107) D1Rect: A minőségéhez hasonlítsunk egy MP5-öt, bár még az sem a az AK kategóriája, egy fokkal közelebb van, mint a Glock.

[ Szerkesztve ]

(#109) dízelracer válasza Thome (#108) üzenetére


dízelracer
senior tag

Értem gjonrámbó. Ha szar akkor szar, nincs mese. Ezzel a magasröptű érveléssel nem tudok vitába szállni.

Elég sokat voltam katonák környezetében, sőt mi több, még beszélgettem is velük, még a fegyverekről is ... LOL :DDD

(#110) Thome válasza dízelracer (#109) üzenetére


Thome
addikt

Érveimet felhoztam, aztán most mit ragozzam tovább. Pontatlan, (szerk.) illetve erejéből fakadóan a lövedék átrepül az áldozaton, nem pedig roncsol, de cserébe igénytelen. Most ezen mit érveljek még? Ja igen, olyan csúnya görbe tárja van.

De ha már az érveknél tartunk, abból nem láttam sokat, csak egy szép hosszú szöveget, amit idéztél. Szerinted mitől olyan jó az az ak? ;]

Ui.: A becézgetéseket meg hanyagoljuk, 1. nem engem minősít, 2. zavaró számomra, mivel hülyeségeket nem állítottam.

[ Szerkesztve ]

(#111) darál0w válasza SzlobiG (#66) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

na azzal nehéz irányítani a szgépet. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#112) Zolaash válasza D1Rect (#100) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Nem, a seregben nem volt Glock rendszeresítve. De nem is szarozom le. A parittya, az szar. Az írásodhoz meg: "...török gyerek megvágta, magyar gyerek gyógyítja...." - na erről kéne leszokni.

Rip and tear

(#113) Gergő_


Gergő_
őstag

Vicces ez az egész. Lehet kövezni/gyávázni de én is az elsők között leszek akik itt hagyják a rakást mielőtt komolyabbra fordul. Ehhez mint már többen is mondták évtizedeknek kell eltelnie, egy kiforrott rendszernek létrejönnie mint pl Izraelben, enélkül vicc marad.

(#114) baluka26


baluka26
veterán

Egy komoly kérdést vetnék fölfelé irányba.
Aztat hallom én itten a televíziós készülékbe, hogy nincsen pénz. Na már most, egy hadsereg (főleg egy ilyen k×××a nagy hadsereg) pénzbe kerül. Bizony! Etetni kell azt a bakát, ruhát kell neki adni, fegyvert a kezibe', ráadásul a munkaerő jelentős része is megszűnne létezni (hadigazdálkodás) A hadigazdálkodás nem a legjobb befektetési forma a világon, mert szar és viszi a pénzt, ráadásul utána évtizedekig kell újjáépíteni a hazát.. A hadsereg is csak a pénzt viszi elirányba, erőteljesen.
Ha nincsen pénz, erre honnan teremtené elő Varázsló Viktor a pénzt?!

Amint megjön a behívóm, összepakolom a cókmókomat, és elmegyek olyan helyre, ahol értelmes emberek értelmes döntéseket hoznak.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#115) BITBOYS válasza dízelracer (#105) üzenetére


BITBOYS
addikt

Dragunov is hasonlóan jó puska :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#116) dízelracer válasza Thome (#110) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ugorjál neki még egyszer annak a hozzászólásomnak. Ugyanis bele van írva...

(#117) darál0w válasza baluka26 (#114) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

a raktárbol előhoznak pár nokiás dobozt. ;) :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#118) Zolaash válasza baluka26 (#114) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Kiváló kérdés, ami másikat vet fel: azt a lóvét, amit sorkatonákra költöttek, azt hová teszik mióta megszüntették a sorkatonaságot?

Rip and tear

(#119) baluka26 válasza Zolaash (#118) üzenetére


baluka26
veterán

Elpartizták ;] :N

Ha nem az állampolgárok zsebébe vándorolt (aktívan/passzívan), akkor vajon kinek a zsebébe? Politikai elit...

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#120) dízelracer válasza Zolaash (#118) üzenetére


dízelracer
senior tag

Imre bátyánk megitta... :DDD

(#121) szasanyi válasza Mr.Csizmás (#71) üzenetére


szasanyi
félisten

Az a gyanúm, hogy amit szolgálnál ott te nem kellenél. :U Ha meg tudsz olyat ahol ez így együtt nem igaz, akkor ott kell élni!

dabadab: valamiért te csak a negatívumokat és a szélsőségeket látod és emeled ki a katonai képzésből és a harcászatból. Ki mondta, hogy páncélos támadás, vagy légicsapás elviselését növeli a katonai kiképzés? :N
A lényeg, hogy tudd mit kell csinálnod ilyen esetekben (is), hogy növeld a túlélési esélyeid és lehetőség legyen ellencsapásra és/vagy további védekezésre. Tudniillik a legkorszerűbb haditechnikai sem működik teljesen automatán, emberi gondolkodás és beavatkozás (irányítás) nélkül.

Pala: lehet, hogy a háború és vérrontás neked és minden értelmes, érző emberi lénynek ütközik az elveivel, de a lövedék meg adott esetben veled ütközik, ami elég káros az egészségre. :U A MH inkább territoriális hadsereg azaz a saját hazánk területének védelmére készül, kvázi itt önvédelemről lehet szó és nem arról, hogy téged elveid és akaratod ellenére másik országba küldjenek harcolni.
Viszont ha ilyen önvédelmi felállásban mégis fegyveres konfliktus következik be - mint már írtam - senki nem kérdez meg, és senki nem érdekelnek az elvek. Akkor azokon már rég "túl vagyunk"..
Éppen ezért különösen nem értem ezt a fajta ellenkezést és, hogy miért nem tartjátok jobb felállásnak ha békeidőben, vérrontás nélkül kapsz egy olyan - és remélhetőleg soha nem használandó - felkészítést (kiképzést) ami alapján nagyobb az esélyed a túlélésre, és a harca ha "minden kötél szakad". Ezért is szokták úgy hívni, hogy felkészítés a honvédelemre.

Thome: szvsz ez a hozzáállás gyáva, és elfogadhatatlan. De valszeg az a gond, hogy "nem tudjátok miről beszéltek". Persze nem szó szerint, csak a lényeget tekintve. Csak úgy érdekességképpen: HA előállna ilyen helyzet neked (nektek, akik így gondolkodtok) mi lenne a megoldás? Fusson mindenki amerre lát lapos kúszásban, zsugorfaszon állasban, vagy hogy? :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#122) banhammer válasza dízelracer (#120) üzenetére


banhammer
veterán

Abban a szélben én is kértem volna valami melegítő itókát.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#123) dízelracer válasza banhammer (#122) üzenetére


dízelracer
senior tag

Nem adott volna belőle :DDD

(#124) Иван


Иван
őstag

Inkább leülöm. Vagy emigrálok/dezertálok. Nincs is szebb annál, mikor a saját adóforintjaimból megvett fegyvereken kell gyakorlatoznom. Ha meg netán háború lenne, pár seggfejért halomra lövetnem magam.
Aki zsoldos akar lenni, leszarom, lőjje a másik zsoldost... Intézzék el maguk.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#125) Иван


Иван
őstag

JA igen, itt az idevágó videó:
Mármint itt.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#126) eziskamu


eziskamu
addikt

Ha már újra lenne katonaság, akkor lehetne benne valami (a jogsihoz szükségesnél) komolyabb elsősegélynyújtás oktatás (ha volt, akkor bocs).
Amúgy én 2000-2001 környékén voltam még alkalmassági vizsgálaton, de azt a bukást valahogy nem sajnáltam.
Írják ott a cikknél egyesek, hogyha ők szoptak, szopjanak a mai fiatalok is. Szerintem ez nagy marhaság. Azt nem vitatom hogy nem ártana valamiféle kiképzés, de ahogy mások is írták, nem úgy és nem annyi mint régen. miért ne lehessen könnyebb ha esetleg még jobban (vagy egyáltalán) eléri a célját.
A másik, hogy lehetne úgy is fegyelmet és érettséget nevelni, hogy még én is alkalmas lehettem volna a kiképzésre.

(#127) Thome válasza dízelracer (#116) üzenetére


Thome
addikt

Ja, már látom, az áká a világ legjobb fegyvere!

(#121) szasanyi: Bezony, inkább leszek gyáva, minthogy szitává lövessem magam a semmiért...

(#128) eziskamu válasza Thome (#127) üzenetére


eziskamu
addikt

És ha Ők löttek először? És mondjuk nem is tudsz meglépni? Mondjuk lehet én kapásból pincét keresnék :)

(#129) baluka26


baluka26
veterán

Még egy kérdés: milyen komoly katonai konfliktus érheti kis hazánkat?
Az Európai Unió meg a NATO egészen jól levéd minket mindenféle irányból, ráadásul az arab világgal is rendezett a diplomáciai kapcsolat állítólag.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#130) Иван válasza baluka26 (#129) üzenetére


Иван
őstag

Mert gondolom az arabok legnagyobb gondja, hogy meg kéne minket támadni :D
Ez kb olyan, mint amikor mondták, hogy MO-n nincs antrax. Persze hogy nincs. Ki küldene ide?
Meg mikor mondták, 9/11 után, hogy minket nem terveznek megtámadni. Hát igen, mi látványosba tudnának belerepülni?...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#131) baluka26 válasza Иван (#130) üzenetére


baluka26
veterán

Hát ez a problémám nekünk is.
Minket annyira leszar a világ, hogy Svédországban, az EB selejtezőn Orbán Viktort mutatták, és ki volt alá írva, hogy "Ferenc Gyurcsány" ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#132) hNp88


hNp88
aktív tag

ömm, ez nem így volt eddig is? mármint, hogy rendkívüli állapotban újrakezdődhetnek a behívások, mert ugyebár sorozás (adatgyűjtés) még mindig van ha jól tévedek, csak a bevonulást "függesztették fel".

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#133) Thome válasza baluka26 (#129) üzenetére


Thome
addikt

Egy valódi háború esetén, elhiheted, hogy a NATO pont leszarna minket. ;)

(#134) baluka26 válasza Thome (#133) üzenetére


baluka26
veterán

:D :D
Egy valódi háború esetén a NATO tagjai valószínű szinte biztos egy oldalon lépnének be. A NATO tagjai között vannak igazi katonai nehézfiúk, szóval nem a magyar képzetlen bakák kellenének oda.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#135) Mr X válasza baluka26 (#134) üzenetére


Mr X
veterán

Golyófogónak jók vagyunk, esetleg még toitoi-t takarítani. :)

(#136) baluka26 válasza Mr X (#135) üzenetére


baluka26
veterán

Arra elég a hivatásos állomány is.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#137) dabadab válasza Jhonny06 (#106) üzenetére


dabadab
titán

"az AK meg géppuska.."

Igazából gépkarabély, géppuskának az eggyel nagyobb méretűeket nevezik, a Magyar Hadseregben PKM van.

DRM is theft

(#138) hNp88 válasza dabadab (#137) üzenetére


hNp88
aktív tag

az "eggyel" szót meg egy gy-vel írják... bocs, nem lehetett kihagyni :)

ez volt az amit benéztem, rájöttem közben... :D öngól :D

#139 Zsom!: csaltam. :D

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#139) Zsom! válasza hNp88 (#138) üzenetére


Zsom!
tag

Nem.

Nem ér átszerkeszteni. :( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#140) Ijk válasza baluka26 (#134) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ugyan ki támadna meg minket? Akitől félnünk kell az nem fegyverekkel támad.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#141) szasanyi válasza Ijk (#140) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezzel - sajnos - egyet kell értsek. Ráadásul már itt is vannak... :W

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#142) Иван válasza szasanyi (#141) üzenetére


Иван
őstag

Tudtam, hogy ide lyukadunk ki :D Bár a lottó számokat vágnám így :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#143) Rive válasza fordfairlane (#21) üzenetére


Rive
veterán

Rendkívüli helyzet alatt pl. azt lehet érteni, hogy idegen csapatok törnek be az országba.

Aham. Amekkora ország vagyunk ugye az idegen csapatok hamarabb kiérnek a túlsó oldalon mint, hogy az első 'véderő' beérjen a laktanyába fegyvert vételezni :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#144) darál0w válasza Rive (#143) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

most eszembe jutott az is, hogy csak azért jönnének ide, mert ezen az országon át rövidebb eljutni valahova. aztán itt egy oriási hiba, amivel nem számolnak. ilyen utak, mint itt vannak...csak hátráltatna mindenkit :D:D:D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#145) fordfairlane válasza Rive (#143) üzenetére


fordfairlane
veterán

Vidéki versenyzőnk is bedobott egy fantasztikus humorbonbont. Tapsoljuk meg!

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#146) Zolás


Zolás
addikt

Én is voltam katona, 9hónap elvesztegetett idő az életemből. Egyetlen dologra tanítottak meg: a hülyék mindig a főnökeid lesznek, és szívni fogsz miattuk.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#147) danih


danih
addikt

Az asszony támogatja, azt mondja, úgyis kevés manapság az igazi férfi. Amit a médában látunk azok nők, hímvesszővel. Alekosznak ahelyett, hogy feleséget keresnek, elküldhetnének egy alapkiképzésre. Lehet, attól népszerűbb lenne a dolog.

(#148) szasanyi válasza Zolás (#146) üzenetére


szasanyi
félisten

Attól félek, hogy a civil életben is jó sokan lehetnek azok, akiknek soraid olvastán dejavú érzésük támad(na). :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#149) hNp88 válasza danih (#147) üzenetére


hNp88
aktív tag

9-12 hónap folytonos szopás alatt aztán igazi férfi lesz bárkiből... :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#150) Móci válasza fordfairlane (#145) üzenetére


Móci
addikt

Ezen hangosan felröhögtem. :D Igaz Rive hozzászólásán is...

Szerintem ez az egész egy baromság. Jó, igen, ha esetleg támadás érné az országot, akkor bizony meg kell védeni, de erre elég kevés esély van.
Ez a "megelőző védelmi helyzet" pontosan mit is takar?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.