Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Misy


Misy
tag

Jóféle! tetszik és az írás se rossz :DD

140 mm Slim ventit keresek

(#102) vihor


vihor
csendes tag

Szerintem én is benevezek 1 darabra, megtetszett a kicsike :)

(#103) The DJ


The DJ
addikt

Hát gyerekek... most már attól kell rövidesen tartani, hogy nem is lesz nekik raktáron annyi, amennyit zdanee kolléga rendelni fog :D

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#104) Swinkx


Swinkx
csendes tag

Meg nehogy lecsukjanak az előre be nem jelentett "tüntetés" miatt a pályaudvaron. :DDD

(#105) #13260800


#13260800
törölt tag

megmutattam haveromnak a cikket :D Naná , hogy neki is kell :D Nagyon kapos a cucc :D

(#106) Dhampir


Dhampir
félisten

Szeretnék 1 darabot rendelni én is! (Budapest) :)

[ Szerkesztve ]

(#107) Dhampir


Dhampir
félisten

Az előző hozzászólásban nem emeltem ki: 1 darabot szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#108) zdanee válasza Dhampir (#107) üzenetére


zdanee
őstag

Üdv, PUben elküldtem a részleteket, olvasd el kérlek! Vihor, neked is!

Időközben Kedd lett, úgyhogy most már új rendeléseket nem veszek fel (ugyanis a foglalót nem tudnátok időben elküldeni), aki pedig módosítani szeretne a rendelései számán, nagyon gyorsan tegye meg. Eddig összesen 26 Zipit Z2-re jött megrendelés, valamint lamazonia és öt veszprémi társa egy másik rendelést is elindított, nem tudom, ahhoz lehet-e még csatlakozni. Páran még nem utalták a foglalót, velük PU-ben felveszem a kapcsolatot, páran pedig hezitálnak, ők kérem nagyon gyorsan döntsenek! Délben indítom a rendelést, addigra remélhetőleg rendezünk mindenkivel mindent, valamint összesíteni lehet, mennyit spóroltunk a szállításon. Jó éjszakát mindenki!

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#109) Flashback


Flashback
addikt

Amcsiba tényleg 10dodó. Ennyiért kéne is! :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#110) Flashback


Flashback
addikt

Itt nem írnak nemzetközi szállításról! Ti honnan rendelitek?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#111) zdanee válasza Flashback (#110) üzenetére


zdanee
őstag

Pont onnan :) A megrendelésnél a cím beírása után kiválaszthatod.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#112) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszik a kutyu, koszi a bemutatot :)

"There is nothing permanent except change"

(#113) Szabaka


Szabaka
tag

Memória mien megy bele? MiniSD, ugye? Mert microSD-m van. És akkor rendelek egy miniSD átalakítót is...

További kérdésem lenne, hogy az usb host mod-hoz kell alapból rajta legyen már egy linux, ugye?

Azon gonlokoztam, hogy lenne-e elég hely egy usb switch-nek és egy pendrive-nak egy esetleges kisebb akku melett alul, a hátlap alatt.... Vagy nagyon kicsi ott a hely?

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#114) zdanee válasza Szabaka (#113) üzenetére


zdanee
őstag

Igen, USB-hos modhoz kell linux, igen, miniSD, tehát szükséged lesz az átalakítóra, és szerintem nincs annyi hely, hogy usbswitchet rakjál a fenéklemez alá. Esetleg a képernyő mögött elférhet, ha az USB-csatlakozókat leforrasztod és csak a NYÁK-ot tartod meg mindkettőből.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#115) Szabaka válasza zdanee (#114) üzenetére


Szabaka
tag

Így fog kinézni az usb switch...

akkor lehet, hogy nem fixre fogom tenni, hanem inkább mindíg nálam lesz... Már pendriveról pendrivra másolás is nagyon hasznos tud lenni néha.... :)

Ez az első lehetőség

Ez a második

és ez a harmadik

Egy átalakító is filléres dolog....

Nagyon megjött hozzá a kedvem... :)

[ Szerkesztve ]

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#116) Szabaka válasza zdanee (#114) üzenetére


Szabaka
tag

Az usb modot próbáltad már egyébként?

Ha jól olvasom, akkor 2 megoldás van. Az egyikhez szét kell kapni, mert mikor akkuról megy, akkor csak 3,3V megy ki a csatlakozóján keresztül, és belső forrasztgatásokkal lehet ezt kikerülni.
A másik megoldás, hogy egy saját táppal rendelkező usb hub-ot kötök rá (forrasztgatással, egy zune kábelhez)

Ami nem tiszta, hogy akkor is csak 3,3V jön ki a csatin, mikor tápról megy? Tehát, ha nem akarom szétszedni és USB-t akarok hasznáni (Zune kábelre forrasztva), akkor mindenképp olyan usb hub kell, aminek külső tápja van, vagy ha csatlakoztatava van a Zipit az adapteréhez, akkor kiadja az 5V-ot a csatiján és nem kell külső adapteres USB HUB-ot használni?

Remélem érthető a problémám :)

Ja, gondolom csak 1.1 USB nyerhető belőle...

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#117) #13260800 válasza Szabaka (#116) üzenetére


#13260800
törölt tag

itt MS Zune csatlakozo használtak http://mozzwald.com/node/53 nekem a videó alapján nem úgy tünik mintha forraszgatás lett volna.

(#118) Szabaka válasza #13260800 (#117) üzenetére


Szabaka
tag

Ez ugyanazon az oldalon található... Kép

Már csak az a kérdés, hogy vajon ebben az USB HUB-ban van-e belső áramforrásnak egy elem... mert ez elég jónak tűnik így...

A pendrive támogatás mindíg jól jön, az usb-s egér meg ehhez kellene: videó

Nem egyszerű, de úgy tűnik, viszi a youtube videókat is... [link]

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#119) zdanee válasza Szabaka (#118) üzenetére


zdanee
őstag

Az 5V csak a nagyobb cuccoknak kell, DVD író, HDD, lézergravírozó holdjárórobot, etc.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#120) zdanee


zdanee
őstag

Üdv, mindenki! Elment a megrendelés, 26db Z2 jön erre. Spórolnunk is sikerült, a vége 4120Ft lett a csomagnak fejenként, tehát aki már elküldte a foglalót, 2120Ft-ot kell magával hozzon, amikor a csomag megérkezik (10-20 nap, de a csomagkövetést folyamatosan küldöm majd be ide). Páran kértek postát/futárt, velük PU-ben egyeztetek majd a részletekről. És akkor még egyszer, a rendelés lezárva.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#121) Szabaka válasza zdanee (#119) üzenetére


Szabaka
tag

Pedig ilyen robotot akartam építeni :) [link]

:))

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#122) zdanee


zdanee
őstag

Ezt a videót már láttam, de még mindig ilyesztő, milyen életszerű a mozgása... :N

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#123) Szabaka


Szabaka
tag

Most szaladtam végig a "Sigmarion III - Tenyérnyi mindenes" cikken, és a hozzászólásokon... És eszméletlen, hogy mennyire lehet húzni... Vajon tényleg lenne ebben is annyi tartalék? Tuti, hogy jobban melegedne, meg pillanatok alatt megenné az akkut, de azért nagyon elgondolkodtató. :) Végén még tényleg lehet rajta avi-kat nézni konvertálgatás nélkül.

Köszi mégegyszer, hogy megrendelted nekünk, zdanee !

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#124) zdanee válasza Szabaka (#123) üzenetére


zdanee
őstag

Szívesen :)
De őszintén, még ha lehetne is, 2.8", 320x240. Érdemes ezzel egérmozizni? :) Persze ha valaki csinál neki egy 4" WXGA kijelző hacket, az már üthetne :) (és még a ROM miatt sem kell aggódni, hiszen linux vezérli :DD ).

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#125) zdanee


zdanee
őstag

Meg is érkezett az USPS első levele:

Class: Priority Mail International Parcels
Service(s): International Parcels
Status: Electronic Shipping Info Received

A sorszámot nem postolnám be ide, ki tudja, milyen módon lehet visszaélni vele...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#126) The DJ válasza zdanee (#125) üzenetére


The DJ
addikt

Akkor elindult a folyamat, jöhet a lázas várakozás. :D

Ma Youtube videókat nézegettem a Zipittel kapcsolatosan és már bennem is ég a vágy, szívesen belemerülnék a buherálásába.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#127) Szabaka


Szabaka
tag

Teljesen leült a topic :)

Remélem, ha megjön a pakk felpörög újra :) Én már az USB modhoz is megrendeltem a cuccokat e-bayről :D

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#128) parkasz válasza Szabaka (#127) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

Usb-modban ha megcsináltad tudnál segíteni?
Milyen cumó kell hozzá? :R

Amúgy nem ült le a topik, csak mindenki remegve várja a gépét! :)

[ Szerkesztve ]

(#129) Szabaka válasza parkasz (#128) üzenetére


Szabaka
tag

Ha megcsináltam szerintem tudok :)

Teljesen amatőr vagyok én is :) De nagyon be vagyok lelkesedve.

Ez alapján fogom csinálni: [link]

Zdanee mondta, hogy egy MS zune adatkábel kell hozzá, így olyat rendeltem...

A szoftveres résznek meg természetesen előtte vagyok még.

Ja és olvastam, hogy valaki SDHC-vel 8GB microSD-vel használja. (kibővülnek a lehetőségek :) )

"I am currently using a 8GB SDHC (Kingston) microSD card I got at supermediastore.com

Since I saw this, I loaded it up heavy, I have 2 partitions a 1.1GiB vfat F32 with a music folder and the fatroot.zip stuff loaded and the rest of the card ~6.4GiB as ext3 with the base-image all the ipkgs and ~5.4GiB of data off of my laptop.

I had md5sums of all the files generated on my laptop and checked on the zipit2 It took quite a while but every file checked as valid so I was using 858M/1.1G and 5.9G/6.4G with the files verified on the zipit.

So Yes SDHC works with micro/mini SD adapter cards to at least 8G."

Tényleg érdekel, hogy lehet-e húzni a prociját addig, hogy vigye az AVI-kat....
Tudom, hogy kicsi a kijelző, meg minden, de akkor is hasznos tud lenni egy buszos úton, ha a laptop már lemerül.... :)

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#130) HalfDemon válasza Szabaka (#127) üzenetére


HalfDemon
csendes tag

En remelem hogy meg egy "magyar Zipit" forumot/lapot is osszedobhatunk. :) Mert biztos van, akinek jol jonne akar forditasok kepeben a segitseg. Jo marketingel ez a kutyu lehetne "a magyar valtsagban a IT megmento." :P
Es ha megsem, ebresztooranak, amire ra lehet kotni a hifit, meg midig elmegy. :P

(#131) HalfDemon válasza Szabaka (#129) üzenetére


HalfDemon
csendes tag

En mondjuk meg vagyok gyozodve rola, hogy a "kepernyonek megfelelo avi"-kat siman le tudja majd jatszani. (3650-esemre is volt "avi lejatszo" :) Szoval, mint a cikkben is irva volt, ez mindenre jo, csak kicsit kenyelmetlenul, es kompromiszumokkal. :P
(Es mire nem eleg a szamitasi tejesitmeny, azt megcsinalja a othoni ssh-val elert gep. :)

(#132) zdanee


zdanee
őstag

Megkerestek a puppy linux hazai fórumárol is a rendelésünkkel kapcsolatban, komolyan érdeklődnek arrafelé is a Z2 iránt, lehet, hogy pár hónapon belül egy felhasználóbarát Z2 puppy is napvilágot lát :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#133) #13260800 válasza Szabaka (#129) üzenetére


#13260800
törölt tag

őőő hol lehet venni ilyen MS zune adatkábelt? Nekem is kellene :D
én szerintem egy ilyen masinán a 2GB is képtelenség megtölteni :D Minek több? Van benne WIFI!

[ Szerkesztve ]

(#134) Babetta-X válasza #13260800 (#133) üzenetére


Babetta-X
senior tag

2GB semmire nem elég :DDD
Mondjuk ha lemész egy nyaralóba vagy ismerős házba házibulizni, ahol egy ilyen masináról szeretnéd nyomatni a zenét, no akkor kellenek a GB-k (megtörtént eset, hasonló géppel :) )

(#135) zdanee


zdanee
őstag

Visszanéztem kiváncsiságból a valexonlinera, és a Zipitek ára 10$ helyett ímmár 15$. Ez még mindig piszokolcsó, viszont jelzi, hogy alaposan leapasztottuk a készletet :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#136) HalfDemon válasza Babetta-X (#134) üzenetére


HalfDemon
csendes tag

Nem, arra a usb hup modolas kell + kulso tapos usb hazas vinyo. :) +500Gb. :) Mert van egy olyan sanda gyanum, hogy mukodne, es akkor "nagyon fun" :)

(#137) sephirot


sephirot
tag

Sziasztok.

Érdeklődve olvasom a topicot és a cikk is nagyon tetszett, csak sajnos későn leltem rá, így lecsúsztam a rendelésről. Esetleg ha lesz újabb rendelés, vagy ha vki Veszprém környékéről szeretne rendelni akkor én is beszállnék.
Kíváncsian várom ki mit tud majd kihozni a készülékből.

(#138) ipkins válasza The DJ (#48) üzenetére


ipkins
csendes tag

Én is benne lennék egy közös rendelésben, de azért egy véleményre kíváncsi lennék előtte.

Édesanyámnak venném internet rádió hallgatásra, mert ezek a sima rádiók sz...t sem érnek, állandóan zavarja valami az adást.

Ha erre megfelelő lenne, pár ezret megérne.

(#139) Babetta-X válasza HalfDemon (#136) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Nekem 2*4GB-n bőven elfér, mivel mire 1GB-nyi zene lemegy addigra nekem már úgyis mindegy :DDD

(#140) zdanee válasza ipkins (#138) üzenetére


zdanee
őstag

Inernetrádiót linux nélkül, a dobozból kivéve is lehet rajta hallgatni. Mivel a gyári szoftver sokkal felhasználóbarátabb, mint a legtöbb linux-diszto, amit rá lehet heggeszteni, kezdő felhasználóknak inkább ez a mód javasolt. Viszont remélem hifire kötve gondoltad, mert a beépített 1W-os (valószínüleg annyi se) csipogó max a füledhez tartva ér valamit.

Aki a mi rendelésünkből kimaradt, még próbálkozhat az éppen szerveződő puppy linuxos közösség rendelésével, náluk is összejött már egy tucat.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#141) Szabaka


Szabaka
tag

Jó reggelt leendő Zipit tulajok, és érdeklődők! :DDD

Tegnap írtam Mozzwald kollégának, hogy lehet-e húzni a procit, és bizony lehet :))

"Szabolcs,

You can overclock the Zipit to 416mhz if you are running a newer kernel (2.6.35 and up) which requires you to have also upgraded the bootloader to u-boot. I doubt divx movies will play on the zipit, especially without converting them. But, noone has tried that I'm aware of.

-mozzwald"

Szóval az AVI-k lejátszása kérdéses, de a procit lehet birizgálni...

Remélem tovább fokoztam a várakozást :DD

További szép napot!

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#142) kros54


kros54
csendes tag

Sziasztok! Felpezsdült a kicsike miatt a Puppylinux.hu is...
Mi is szervezünk egy csomaghozó közösséget. zdanee máris sokat segített, elérhetőség, stb. Felmerült egy erre készítendő Puppy Linux verzió (ezt hívják nálunk pupletnek) erre való fejlesztése is. Azt gondolom, hogy erre inkább már az eszköz megérkezése után kerülhet sor. Puplet-jelölt azonban máris van, hiszen a Turbopup42-alpha3 alapból 10 MB RAM-mal beéri.
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=40477

Ezt egyébként innen lehet letölteni:
http://puppyisos.org/isos/2009-01-to-06/turbopup4.2/turbopup42-alpha1.iso

Magamtól és előre persze úgy gondolom, hogy az eszközre készített saját OS nyilván igen jó lehet...

(#143) parkasz


parkasz
senior tag

No, úgy látom ez a kis bigyó rendesen felkavarta az állóvizet. :K

(#144) HalfDemon válasza kros54 (#142) üzenetére


HalfDemon
csendes tag

Jeap, ez a 10mb memoraval beeri nagyon jol hangzik. (en alapbol swap ellenes vagyok) a "es ez hogy nez ki" meg még mindig masodlagos nekem. Nem vagyok egy nagy linuxos, de ideje lesz ujbol felelenkiteni a tudasom :)

(#145) doc


doc
nagyúr

basszus, csak most talaltam meg az irast :W
gyorsan irtam is a puppylinuxos forumra rendeles-ugyben :D

erdemes lenne osszeszedni az otleteiteket, hogy mire hasznalhato a kis draga a gyakorlatban, hosszutavon

pl.: digitalis kepkeret, ebresztoora ami reggel friss hirekkel var, stb. mivel foglalkozom Linuxos fejlesztessel is, ha esetleg van hasznos, epkezlab otlet amire nincs kesz program, akkor a megvalositasban is tudok esetleg segiteni :)

ja, par kerdesem lenne az eszkozzel kapcsolatban: van-e benne mikrofon, illetve aktiv hutes? (gondolom mindkettore nem a valasz, de azert jo lenne ha egy tulaj megerositene ebben) a kijelzo mennyire dontheto hatra?
a toltocsatlakozo (marmint ami a gepbe megy) mennyire egyedi ill. szabvanyos?

[ Szerkesztve ]

(#146) Szabaka válasza doc (#145) üzenetére


Szabaka
tag

Kicsit lehet, hogy össze-vissza lesz, de az első láb a csatlakozón MIC bemenet. Szóval sztem gyárilag nincs benne, de megoldható bütyköléssel (akár fixre beforrasztani egyet).

Aktív hűtés tuti nincs. Kép

A töltő szerintem szabványos. a képen a fehér kábel.

Remélem segítettem :) (leendő tulaj :DD )

Pin Number Pin Name Description
1 MIC_IN Microphone input
2 ANALOG GROUND Ground pin connected to Audio chip analog ground plane
3 LOUT_FILT Left Output 1(Line or Headphone)
4 ROUT_FILT Right Output 1(Line or Headphone)
5 HPDET_CON Headphone Plug-In Detection
6 HP_ANALOG Headphone Remote Control Signal
7 DOC_INT# Docking Station Detect
9 DC_DOCK Docking Station Power Input (5V 1A (5W))
10 DC_DOCK Docking Station Power Input (5V 1A (5W))
12 VBUS USB Charge Input Voltage
13 USB_C_D- USB Bus Data -
14 USB_C_D+ USB Bus Data +
16 V1_8_MEM 1.8V Power
17 V3_3_IO 3.3V Power
18 V3_3_IO 3.3V Power
20 CIF_PIXCLK Camera Interface Pixel Clock used by the quick capture interface to clock pixel data into the input FIFO. Cannot exceed ¼ of CIF_
21 CIF_CLKIN Camera Interface Programmable Clock Output used by the imaging sensor
23-30 CIF_DO-D7 Camera Interface Data Bus
31 CIF_STANDBY Camera Interface Power Management
32 CIF_RST Camera Interface Reset
33 PXA270_SDA I2C Data – Serial Data/Address bus
34 PXA270_SCL I2C Clock – Serial Clock
35 CIF_VSYNC Camera Interface Frame start or alternate synchronization signal used by the sensor to signal frame readout or for external Vertical Sync
36 CIF_HSYNC Camera Interface Line start or alternate synchronization signal used by the sensor to signal frame readout or for external Horizontal Sync
8,11,15,19,22, 37-40 DIGITAL GROUND System Ground

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#147) doc válasza Szabaka (#146) üzenetére


doc
nagyúr

koszi :R

"leendo tulaj"? ugye tudod hogy utallak? :DD na jo, en is az leszek, csak kesobb mint te :)
a labkiosztast hol talaltad? kicsit utananeznek a HW-nek, de most hirtelen annyi link szakadt a nyakamba, hogy azt sem tudom mit hol talalok :D

(#148) HalfDemon válasza Szabaka (#146) üzenetére


HalfDemon
csendes tag

Camera Interface? Ize, ehez nem csinaltak valami "szabvany dokolo"-t? Csak mert egyre inkabb ugy latom, joval tobb van ebben a kis izeben, mint ami latszik. :)

(#149) doc válasza HalfDemon (#148) üzenetére


doc
nagyúr

az biztos, hogy csatlakozo van a dokkolohoz :D

(#150) zdanee válasza HalfDemon (#148) üzenetére


zdanee
őstag

Ez a szép a SoC-ban, maga a chip fel van készítve mindenre, még akkor is, ha csak egy kenyérpirítóban kell dolgozzon. Ha a kenyérpirító oprendszere nyitott, mint a mi esetünkben, akkor arra is implementálható minden funkció, amit a SoC ki tudna szolgálni :)

Hmm... kamerás kenyérpirító... nézi, mikor nem figyelsz oda és akkor lövi a plafonra a kenyereket :)

Azért ezt megcsinálni nem lenne gyerekjáték, ha a hardver már megvan, még mindig kell a kernelbe egy modul a kamera kezeléséhez... Mondjuk kamerát kb bármelyik régi mobilból ki lehet venni, csak tudni kell annak is a lábkiosztását.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.