Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Dhampir válasza netpeti98 (#650) üzenetére


Dhampir
félisten

Én már régen eladtam, mert kissé nehézkes volt használni.
Megszállott buherátoroknak és kütyüimádóknak ideális a kicsike. :)

(#652) doc válasza netpeti98 (#650) üzenetére


doc
nagyúr

nekunk ketto van, a Zasszonyen a gyari software van, igy lenyegeben csak MSN-re hasznalhato
most voltunk Horvatorszagban nyaralni, es mivel motorral mentunk, minden helyre szuksegunk volt, igy aztan notebookot nem vittunk, de az apro Zipit befert a dobozba, ugyhogy tudtunk onnan is chatelni az otthoniakkal :C

a masik meg idohiany miatt elado, ugye :U (bar nem hirdetem sehol, tehat nem 'mindenaron')

(#653) netpeti98 válasza doc (#652) üzenetére


netpeti98
addikt

Én is valami olyasmire gondoltam ha lesz hogy pl.:a nappaliban gyorsan elolvasni a híreket,meg utazáshoz sosem árt ha van mivel kapcsolódni a világhóhoz ;)

(#654) Dhampir válasza doc (#652) üzenetére


Dhampir
félisten

Nálunk is kettő volt, az egyiket a Nejem kapta, de chatelni nem szoktunk, az esetleges Internet-elérés meg okos-telefonokkal megoldható, így a rácsodálkozás után kihasználatlanná váltak.

(#655) Flashback


Flashback
addikt

Eladom az enyémet...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#656) #13260800


#13260800
törölt tag

basszus beszart a kijelzőm meg a fél billentyűzetem :O nagyon szomorú vagyok! A képernyő vibrál és mozog a billentyűzet egyik fele meg egyszerűen nem veszi a karaktereket. Mondjuk éjjel nappal működött de nem gondoltam, hogy ilyen hamar kipurcan.

(#657) Dhampir válasza #13260800 (#656) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez szomorú. :(

Neki még megvannak, ha érdekel: [link]

(#658) doc válasza Dhampir (#657) üzenetére


doc
nagyúr

nekem is van meg egy, sajnos semmi idom nincs foglalkozni vele :(

(#659) #13260800


#13260800
törölt tag

igen érdekel! Nagyon megszerettem! Üres időmben elszórakoztam vele ráadásnak képeket vetített + mutatta a pontos időt. Remek kis szerkezet.

most nézem kros54-nek írtam annó de egy üzenet váltás után nem válaszolt többet a megkeresésemre.

[ Szerkesztve ]

(#660) doc válasza #13260800 (#659) üzenetére


doc
nagyúr

jo neked hogy van 'ures idod' :(

MOD: az enyem is elado, nalad legalabb jo helyen lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#661) #13260800 válasza doc (#660) üzenetére


#13260800
törölt tag

2 gyerek mellet gondolod mennyi :D nem adod el a tiédet?

szerk: megy a pü! :D

[ Szerkesztve ]

(#662) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

A zipit z2 wiki oldal "kicsit" elvan barmolva, már semmi infó nincs rajta.

(#663) zdanee válasza Airedhyal (#662) üzenetére


zdanee
őstag

Kijavítottam, de valami robot-támadás áldozata lett, bármikor újra szétbarmolhatják...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#664) makraipeter1


makraipeter1
tag

Hirtelen felindulásból vettem, használtam két napot. Tök jó, meg minden, de:
Körülményes lenne belőle egy robotot csinálni, (ezért is vettem igazából) mert a soros porthoz is kell egy ~1000 forintos ic+smd alkatrész, az usb hosthoz kell egy ~3000 forintos csatlakozó. (és még mindig nem tojok aranytojást :( )
Úgyhogy eladom ezt a remek szerkezetet. :D
Irányár 7000 forint (ennyiért vettem doc-tól), érdeklődni PÜ-ben tessék!

[ Szerkesztve ]

(#665) saja


saja
tag

Mozzwald oldalán le lehet tölteni egy újabb u-boot flasht, amivel egy - előre make-elt - openWRT lesz a belső memóriában, mellyel alap dolgokat lehet csinálni (wifi, opkg, links). Így ha nincs bent memóriakártya, akkor is lehet használni, például links-szel gyorsan megnézni az e-mail-eket.
Link
Nekem megvan minden az USB csatihoz, csak nem tudom forrasztani :DDD . Nagyon apró, valamilyen ügyes embert kell még hozzá keresnem.

[ Szerkesztve ]

keep calm and code erlang

(#666) tuser válasza saja (#665) üzenetére


tuser
aktív tag

Nem rossz ötlet, nekem valamiért elkezdett meggajdulni a karim. :F

USB csatit részleteznéd honnan, s mennyiért sikerült összegereblyézni az alkatrészeket ? :U

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#667) #13260800


#13260800
törölt tag

Újra van zipitem :) Indulhat a móka megint :)

(#668) Szabaka válasza saja (#665) üzenetére


Szabaka
tag

Hali!

Nagyon elakadtam... hosszú idő után vettem elő a kicsikét megint, de nincs meg a memóriakártyája...

Fel szerettem volna tenni az általad említettet, de ötletem sincs hogyan induljak neki...

"OpenZipit now with U-Boot" van rajta :)

VFS: Cannot open root device "mmcblk0p1" or unknown-block (0,0)
Pleasae append a correct "root=" boot option; here are the available partitions:
....

találtam egy másik memkarit, de nem tudom, hogy milyen partíciókat keres... Nem emlékszem, hogy milyen volt anno rajta... :(

Most vagy az OpenWRT megy majd rá, vagy a void small linux

Segítsetek, pls :)

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#669) saja válasza tuser (#666) üzenetére


saja
tag

http://in.rsdelivers.com/product/hirose/st40x-36s-cv80/i-o-plug-36-pin-shield-st-series-st40/6851150.aspx
Innen szereztem be a csatit. Ez a legdrágább (és legnehezebben beszerezhető) dolog az egészben. Utána már lehet hozzá venni egy USB A aljzatot, vagy egyből HUB-ot, és a http://www.mozzwald.com/node/60 oldalon leírtak alapján összerakni. Két kép is van, amik segítenek a csatlakozón kiigazodni. Drótot meg szintén nem nagy ügy szerezni.
A zipites csati kb. 1400 HUF volt (akkor), paypal-lal fizettem. Az USB A (fem) csati olyan 120Ft lehetett.

keep calm and code erlang

(#670) saja válasza Szabaka (#668) üzenetére


saja
tag

Szia!
A partíció lehet FAT32 vagy EXTended fájlrendszerű. Mondjuk az ext3 nem kíméli, mert mindig újraírja a dolgokat, szóval azt nem ajánlom (ehhez képest én is ezt használtam :DDD ). JFFS lenne a legjobb SD-re esetleg (mert az nem írja újra állandóan). Az openWRT JFFS2-vel van.

Szerk.*
Még van két vizsgám, addig nem nagyon érek rá.

[ Szerkesztve ]

keep calm and code erlang

(#671) #13260800


#13260800
törölt tag

Basszus megint elbarmolták a zipites wikit.
http://puppylinux.hu/zipit/index.php/Zipit_Z2_-_Wiki
Valamit kezdeni kellene a biztonsággal mert ez így elég ciki.

(#672) zdanee válasza #13260800 (#671) üzenetére


zdanee
őstag

Visszaraktam. Sajnos csak az oldal átnevezésével tudok védekezni, nincs admin jogom a wikire szűrőt meg captchát pakolni... ezzel 2-3 hétig talán megint nyugi lesz.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#673) #13260800 válasza zdanee (#672) üzenetére


#13260800
törölt tag

Gyors voltál! köszi! :) Nincs valami új kiadású saját disztród? :D

(#674) zdanee válasza #13260800 (#673) üzenetére


zdanee
őstag

Sajnos nincs... még csak azt sem tudom mondani, hogy készülőfélben van.
Meló + költözés + egyetem. De legalább van meló, tető a fejem felett és még fiatal vagyok :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#675) saja


saja
tag

Készül egy python script, amivel az ETR-be lehet bejelentkezni és megnézni mondjuk az órarendet, kurzusfórumot, infosheet-et. Egyenlőre még ott tartok, hogy órarendet dolgoz fel regexp-ekkel, viszont az ISO-8859-2 kódolásból még nem sikerült utf-8-at varázsolnom (kerestem rá megoldást).
Letöltés: pyETR
Rendszerigények: Python 2.x, mechanize (ez egy python bővítmény, apt-get install python-mechanize)
Azoknak ajánlom, akik szeretnének gyorsan, könnyen ETR-es információhoz jutni, illetve nincs vagy nem szeretnének javascript-es böngészőt használni.

Még elég korai verzió. Vannak hibák. Kezdetnek gondoltam megteszi ez is.

keep calm and code erlang

(#676) #13260800 válasza zdanee (#674) üzenetére


#13260800
törölt tag

:) ez 50 év múlva is elmondhatod magadról :D (reméljük)

(#677) saja


saja
tag

Asciiportal-t sikerült lefordítanom a zipithez z2buntu-val. Kell hozzá sdl-mixer, libsdl. Fordításhoz kellett még pdcurses, yaml, g++, cmake. Itt van a lefordított bináris és a hozzá szükséges elemek, pályák, hangok bezippelve. Elvileg le lehet fordítani nosdl módban is, azaz csak szövegesen. De így is játszható minőségben fut.
Megfelelő futtatás: ./asciiportal -r 320x240
A forrást - amit most már nagyon szépen, autodownload script-ekkel megcsinált a készítő - innen le lehet szedni.

Akit érdekel még ilyen típusú játék, annak ajánlom figyelmébe a gateway nevű hasonló portálos elemekkel ellátott, szintén 2d-s xna játékot: Link

Jó játékot kívánok! :D

[ Szerkesztve ]

keep calm and code erlang

(#678) Sir John


Sir John
tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni a profiktól :)
(Előre leszögezném, hogy nem vagyok otthon linuxban)
A Puppy linux OS-t feltettem és működik, de nem nagyon boldogulok vele.

Szeretnék két windows megosztást mountolni, de egyik sem megy.
1. Win7 user/pass
2. win XP guest

Hibaüzenet: mount error: cifs filesystem not supported by the system

Próbáltam smbfs és cifs is.... Ugye van rá megoldás... ??

A hozzászólásokat előre is köszönöm! :R
Üdv: Sir

De jegyezd meg jól, míg a Föld kerek, mindig lesznek jumperek ...

(#679) #13260800 válasza Sir John (#678) üzenetére


#13260800
törölt tag

őőő, hogy tetted rá? NEm is tudtam, hogy Puppy is van hozzá :)

(#680) Sir John válasza #13260800 (#679) üzenetére


Sir John
tag

Bocsi, lehet hogy hülyeséget írtam....
A http://puppylinux.hu/zipit/index.php/Zipit_Z2:_Wiki alapján töltöttem le a Z2SidX-t.

Ebből gondoltam, hogy puppy :B

De jegyezd meg jól, míg a Föld kerek, mindig lesznek jumperek ...

(#681) #13260800 válasza Sir John (#680) üzenetére


#13260800
törölt tag

nem az nem Puppy Linux (szégyellem de elfelejtettem milyen disztró :) ellenben ott van az is a wikiben ). A Samba megosztással kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni :( eleddig nekem a korlátozás nélkül megosztott mappákkal sosem volt gondom Windows XP alatt. Windows 7 megosztásokat azt hiszem csak Samba 4-es és afőlötti verziója tud csatolni. De a Windows XP-vel nem volt gond a 3-as sambáknál sem.

[ Szerkesztve ]

(#682) #13260800 válasza zdanee (#672) üzenetére


#13260800
törölt tag

zdanee segítenél annyiit, hogy az a batár nagy óra, hogy jön elő a disztródban? Véletlenűl sikerült elindítanom egyszer kétszer de lövésem nincs mit nyomtam akkor a billentyűzeten :)

(#683) zdanee válasza #13260800 (#682) üzenetére


zdanee
őstag

Vagy a terminálban a dclock parancs, vagy asszem csináltam gyorsgombot hozzá talán az alt + stop vagy a ctrl + stop, valami errefelé :) A home könyvtáradban a .ebindkeysrc configfileban megtalálod a pontos konfigot és a többi egyedi shortcutot is.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#684) #13260800 válasza zdanee (#683) üzenetére


#13260800
törölt tag

nagyon köszönöm!

(#685) Sir John válasza zdanee (#683) üzenetére


Sir John
tag

Szia Zdanee!

Arról érdeklődnék, hogy megy -e a Z2sidX verziód uboot-tal?

Köszi és üdv: Sir

De jegyezd meg jól, míg a Föld kerek, mindig lesznek jumperek ...

(#686) #13260800


#13260800
törölt tag

emberek úgy esett, hogy sikerült szereznem még1 zipitet. Csak van egy aprócska bibje nincs hozzá töltő :( Nincs valakinek egy rossz zipite aminek jó a töltője? Megalkuszunk rá.

(#687) #13260800


#13260800
törölt tag

Ez a puppy wiki nagyon bosszantó, szinte sose lehet elérni vagy fel van törve. Azt hiszem ha elérhetővé válik lementem magamnak.

(#688) bitwriter


bitwriter
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég találtam rá erre a szimpatikus kütyüre, és a neten utána olvasva elég sok információt sikerült begyűjteni róla.

Szívesen kipróbálnék egyet, viszont mostanra sajnos eléggé nehéz lett a beszerzése hivatalatos forrásokból.
Ezért ha lenne itt olyan, aki megválna tőle, elfogadható áron, az kérem írjon rám.
Köszönöm.

(#689) Sir John válasza bitwriter (#688) üzenetére


Sir John
tag

Ment PÜ!

De jegyezd meg jól, míg a Föld kerek, mindig lesznek jumperek ...

(#690) tanaikar


tanaikar
csendes tag

Üdv! A kis Zipitemet szeretném u-boot-osítani, ehhez szeretnék lehetőleg magyar nyelvű (szájba)rágós leírást.kösz k

(#691) saja válasza tanaikar (#690) üzenetére


saja
tag

Letöltöttem mozzwald oldaláról egy flasher-t és lefordítottam a benne lévő szükséges írásokat magyarra. Innen leszedhető.
Eredeti van még rajta, vagy blob?
Eredetihez flashstock.sh kell, blob-hoz flash29.sh, illetve ha neked kényelmesebb, ezek magyar verziói _hun.sh végződéssel. A tömörített állományt rárakod a kártyára a /home/user könyvtárba, elindítod a zipitet, su VAGY sudo su, tar -pxvf z2uflasher_gmenu2x_20120628_hun.tar.bz2, cd uflasher, ./flash29_hun.sh ha .29-es a kernel, ./flashstock_hun.sh ha eredeti. Az eredetinél a memkártyára kell egy ez2s VAGY iz2s userland!
Végigfut a flash-elő, nem kapcsolod ki közben, a végén kikapcsolod, kihúzod a kábelt, kiveszed az akksit, majd visszaraksz mindent, bekapcsolod és örülsz. Vagy nem.

keep calm and code erlang

(#692) #13260800


#13260800
törölt tag

Ismét előkaptam a kis Zipitjeimet. Gondoltam ennek örömére ide is írok :)

(#693) kros54


kros54
csendes tag

Kihasználatlanság miatt eladók:
5 db Zipit ZWM1 wifi messenger, postázva: 5600 Ft/db
2 db Zipit Wireless Messenger2, postázva: 6700 Ft/db
1 db mini laptop win 6.0 CE, postázva: 19500 Ft
Készülék, töltő, magyarországi átalakító, rövid leírás(ZWM1) illetve felhasználói kézikönyv.
Talán a legegyszerűbb utánvéttel.
Átvétel BP-n is megoldható, ekkor mínusz 1000 Ft/db

érdeklődés: kros54 kukac postafiok pont hu

(#694) Sir John válasza kros54 (#693) üzenetére


Sir John
tag

Azta!
Mire használtál ilyen sok zipit?

Üdv: SIr

De jegyezd meg jól, míg a Föld kerek, mindig lesznek jumperek ...

(#695) kros54 válasza Sir John (#694) üzenetére


kros54
csendes tag

Akiknek rendeltem annak idején, nem vették át - ennyi.
Én csak egyet próbálgattam...

(#696) kros54 válasza kros54 (#695) üzenetére


kros54
csendes tag

Még van:

3 db Zipit ZWM1 Wireless Messenger
5.000 Ft/db (beleértve a postaköltséget is, ajánlott levélként)

(#697) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Az ubuntu z2 -es verziója alatt hogy lehet a wifit beüzemelni?

(#698) saja válasza Airedhyal (#697) üzenetére


saja
tag

Először ki kell javítani egy bug-ot a beállítóscript-ben (sajnos még mindig benne van, nem értem, miért): sudo nano /usr/local/sbin/setup-wifi és itt kikeresed a wifidevice=eth0 szöveget a 11. sorban, és az eth0-t átírod wlan0-ra.

Aztán:sudo setup-wifi

Innentől egy beállító segíteni fog megtalálni az AP-kat, és beállítani a jelszót ha az első kérdésre nem-et válaszolsz, miszerint a mentett konfigurációval kívánsz-e csatlakozni (azt majd akkor kell, ha már van működő wifi beállítás).

Ellenőrizni a kapcsolatot iwconfig-gal tudod például. A setup-wifi script elindítja az ifconfig wlan0 inet up parancsot is, szóval azok után már létezni és menni fog az interfész, esetleg tudsz scan-nelni: iwlist wlan0 scanning | less és egyéb reguláris kifejezésekkel díszíthető még a dolog :D .

[ Szerkesztve ]

keep calm and code erlang

(#699) Airedhyal válasza saja (#698) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Köszi.

Már működik is.

(#700) Szabaka


Szabaka
tag

Sziasztok!

Eladnám Zipikémet, nálam már jó ideje parkol szegényke...

Ha érdekel valakit jelezzen!

További szép napot!

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.