Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Nagyon aranyos! :DD
Lehet ilyet Magyarországon rendelni? Külföldről nem merek...

(#2) EczkE


EczkE
addikt

Érdekes kütyü. Hackereknek különösen ajánlott. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#3) zdanee válasza _Orbi_ (#1) üzenetére


zdanee
őstag

Csak ebayről. Nekem gond nélkül megérkezett, csak sokat kellett várni rá. Ha van amcsi rokon, ott már 10$-ért is utánadvágják :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#4) simonzé


simonzé
addikt

Ez mekkora! Nagyon jó cikket írtál, és király a témája is. Az akkus üzemidejéről mondanál még pár szót? Nagyon tetszik ez a kis cucc, bár használni nem tudnám.

'szt a flash-t támogatja-e? :D

I don't fit in. I fit out.

(#5) stol


stol
addikt

"amivel a közeljövőben szándékozom befáradni az internetszolgáltatómhoz némi asztalborogatás céljából."

Ha az ÁSZF-ben foglalt minimál érték mindenkor megvolt, akkor mehetsz a sóhivatalba :)
Amúgy jó cikk.

(#6) zdanee válasza simonzé (#4) üzenetére


zdanee
őstag

Leírtam, 1230mAh, Wifivel 5 óra, offline és nem terhelve a procit kb 14. Flast amúgy lehetne rá hegeszteni, hiszen a platform azonos sok régebbi PDA-val, csak kevés a memória, uh ki kéne várni, és fel kéne rakni egy ezt támogató böngészőt, a dillo ugyanis nem használ CSS-t sem, a links csak szöveget jelenít meg, a midori (a screenshoton a HUP van rajta betöltve) pedig irdatlan lassú, de működik. :))

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#7) zdanee válasza stol (#5) üzenetére


zdanee
őstag

Naponta átlagosan egy órát egyáltalán nincs net, a pinget pedig percekben mérjük :W

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#8) stol válasza zdanee (#7) üzenetére


stol
addikt

Hát a galambpostás ping tényleg más. :DDD
Továbbá, még nálunk wifivel is éves szinten 98% rendelkezésre állást kell biztosítani.
Mondjuk nekünk vidéki szolgáltatónak is nehéz sorsunk van, amikor 50/10Mbites Power DSL HAVI netto 75ezerbe kerül.

Városon meg a 80/30-as digi 4500?? :W

Műszakilag falu és város között valami iszonyat szakadék van.

[ Szerkesztve ]

(#9) glutamin


glutamin
őstag

Nagyon jópofa kis kütyü. Nekem rögtön a Psion Revo jutott róla eszembe.

Kár, hogy ezt a kategóriát kiölték, pedig egy netbook tudásával életképesek lehetnének ma is. Tényleg kicsi, könnyű és bizonyos feladatokra praktikusabb mint egy telefon vagy netbook.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#10) alcsa


alcsa
senior tag

Érdekes kis cucc, nem hiszem hogy én hasznát venném, de elszorakoznék pár napog vele az biztos. Köszi a bemutatót!

(#11) _Orbi_ válasza zdanee (#3) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

:O :O
Gondolom neked nincs még egy, amit esetleg el akarnál adni :) ?
nem tudok angolul, szóval eBay nekem kilőve

(#12) HPAA válasza zdanee (#7) üzenetére


HPAA
őstag

az szép :Y

************* censored

(#13) zdanee válasza _Orbi_ (#11) üzenetére


zdanee
őstag

Van, de nem eladó :) Viszont ha gondolod, rendelhetek neked egyet, és üzletelhetünk.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#14) RepeatSector válasza zdanee (#13) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Jó kis cucc,

Mennyiért tudsz rendelni ilyet????

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#18) Воланд


Воланд
titán

Jó kis kütyü ez, főleg ennyiért. Az írás sem rossz! :C

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) _Orbi_ válasza zdanee (#13) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Köszi szépen az ajánlatot, de egy kicsit utánanéztem a kütyünek és sajnos nem olyan túlzottan egyszerű összehozni rá egy olyan rendszert, ami nekem megfelelne.
Pedig ennyi pénzért szuper lenne nagyon. :R :R

(#21) zdanee válasza _Orbi_ (#20) üzenetére


zdanee
őstag

Ez benne a szép, kitalálod mire kell, hogyan lehet összehozni, és megcsinálod. Ha még nincs olyan, leprogramozod magadnak :) De belátom, kell egy kis tudás és önbizalom, hogy belevágjon az ember, bár ennyi pénzért ha nem jön össze, az sem nagy ráfizetés, legalább tanultál valamit ;)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#22) The DJ


The DJ
addikt

Ó hogy az a... :D

Pont tegnap küldtem be címlapra egy tesztet, ami egy nagyon hasonló eszközről szól (sarkítok, nem teljesen, mert az egy HPC, de tudásban hasonlít ehhez a masinához). Valószínű ezért most egy darabig nem kerül ki az írásom, de ha szereted ezeket a kis gépeket, akkor neked is biztosan tetszeni fog az is :)

Én nem ismertem eddig ezt a modellt, de nagyon tetszik, imádok ügyeskedni, buherálgatni és pont kellene egy kis linux terminál. Valószínűleg rövidesen be fogok ruházni egy ilyenre. Imádni való kis kütyük és tényleg nem valók mindenkinek, de akinek van kedve, türelme és szakmai tudása hozzá, annak tökéletes kiindulási alap.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#23) _Orbi_ válasza zdanee (#21) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Ez jogos.
Linuxhoz abszolúte nem értek. Ez a legnagyobb probléma (meg programozni sem tudok)
A másik, hogy a rendszercsatlakozót nem lehet hozzá kapni. Legalább is nem hiszem.
Nekem torrent kliensnek kellett volna, amire rá van kötve USB-vel egy nagy vinyó és távoli asztali kapcsolattal tudok hozzá (grafikus felülettel) csatlakozni.
Esetleg ha a FreeNAS felmenne rá, meg lehetne oldani, de az is egy elég bonyolult program.
De rendszercsatim akkor sincs...

szerk: elkeseredtem. :O Komolyan. Azt hittem, egyszerű lenne vele :)

[ Szerkesztve ]

(#24) The DJ válasza _Orbi_ (#23) üzenetére


The DJ
addikt

Erre a feladatra szerintem jóval egyszerűbb lenne mondjuk egy (TP-Link) router valamilyen NAS szoftverrel és USB-s külső HDD-vel. Kevesebbet kell hozzá hegeszteni és itt logouton is van hozzá nem is egy cikk.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#25) zdanee válasza _Orbi_ (#23) üzenetére


zdanee
őstag

Noss, igen, megoldható, amit írsz, bár lényegesen egyszerűbb vincsi helyett egy nagyobb memóriakarival. A rendszercsati a MS Zune csatija, ehhez kínából szerzel 1$-ért kábelt, öt forrasztás az USBmod, ehhez rákötsz egy táppal ellátott usbhubot, a zipitre feltolod az u-bootot, és mondjuk az ubuntut (u-boot azért kell, mert a blob csak a gyári kernelt tudja indítani), és gyakorlatilag kész is vagy. Mivel hálózaton keresztül intéznél mindent, az eszközön nem is nagyon kell semmit módosítanod, csak a wifihez való csatlakozás scriptjét.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#26) _Orbi_ válasza The DJ (#24) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Nézegettem azokat is, de lassúak. 20/5 Megabites netem van itthon (összeteszem érte a két kezem, mert ez a technológia csúcsa nálunk).
Már a letöltést sem bírná el a processzora, az FTP-ről nem is beszélve.
Egy 800MHz-es P3-assal csináltam régebben itthon, de maximális letöltésnél (2.4MB/sec) a 800-as proci 75-80% -on pörgött.

szerk: tény, hogy csak a feltöltés a lényeg, azt viszont bírná. Viszont azt olvastam, hogy sok kapcsolatot sem bír kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#27) zdanee válasza _Orbi_ (#26) üzenetére


zdanee
őstag

Persze, nem mondom, hogy erősebb, mint egy P3, C=64-re is lehetne bittorrentet írni, csak senki ne számítson nagy sebességre :) Viszont ha úgy veszed, hogy 0/24ben mehet, alig fogyaszt, ha lassan seedel is, kevesebbet kell fizetned villanyra, és nem zajos éjszaka. A kapcsolatok számát meg beállítod kézzel, ameddig bírja.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#28) _Orbi_ válasza zdanee (#25) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Jó, akkor tegyük fel, hogy meg tudom csinálni a rendszercsatit, mert kapok hozzá alkatrészt.
A Linux még mindig kérdéses. Nem értek hozzá. Nem keveset, hanem semennyit.
Az a baj a Linuxokkal (Linuxosokkal is), hogy bárhol tanulni szeretnék róla, olyan leírással találkozom, amit már az első két mondatban nem értek.
Hogy téged idézzelek:
"...a zipitre feltolod az u-bootot, és mondjuk az ubuntut..."
Erről beszélek. Ez biztos csak ilyen egyszerűen megy.

(#29) zdanee válasza _Orbi_ (#28) üzenetére


zdanee
őstag

OK, valóban kell tanulni picit. Amúgy a telepítés egész egyszerű, fogsz egy FAT32-re formázott memóriakártyát, felmásolod az uboot telepítőjét, ami tartalmaz egy scriptet, ami elvégzi automatikusan a telepítést az első bekapcsoláskor, ezután fogod a kártyát és egy partícionáló programmal felírod rá az userlandet, ami gyakorlatilag egy partíció rajta a komplett rendszerrel, konfigokkal. Persze a linuxot nem úszod meg, ha már fent van, használni kell :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#30) _Orbi_ válasza zdanee (#27) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Igazad van.
Szerinted mennyit bírna el ez a kis masina? 35 torrent ezer kapcsolattal?
Vagy inkább ennek a fele. Nem tudom, hogy milyen erős lehet a processzora.

(#31) Kris87 válasza _Orbi_ (#30) üzenetére


Kris87
aktív tag

Vagy inkább a negyede...

(#32) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igazából deja vu-m van. Psion S5, Revo, S7 rémlik fel...
Manapág hasonló eszközök fillérekből gyárthatóak lennének, és sokkal többet tudnának, mint ez a kis gyösz. Viszont ennek ellenére, nekem is tetszett, maga a cucc is, meg a Linuxosítás módja is :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) zdanee válasza hcl (#32) üzenetére


zdanee
őstag

Ha 128 mega ramot es 1 v 2 giga flasht kapott volna, ez egy sokkal erosebb es minimalisan dragabb eszkoz lehetne. De valaminek a profitot is hoznia kell, es a zipt komolyan hitt egy harmadik kiadas lehetosegeben. Talan dedikalt facebook eszkoznek meg ma is eladhato lenne.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#34) hcl válasza zdanee (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, hát azért kapkodnának a zemberek.
Mennyire meredek már, hogy manapság cégek alkalmazásaihoz gyártanak hardvereket...

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) Hosssszu válasza zdanee (#13) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szia!
Én kérhetnék egy konkrét árat erre a kütyüre? Hogy te mennyiért dobnád utánam, ha azt mondanám szerezz egyet ebay-ről, vagy akárhonnan.

A cikk nagyon jó lett! :R :R :R
Előre is köszi! :R

Üdv.: Hosssszu

(#36) The DJ


The DJ
addikt

Utánanéztem ebay-en és találtam is, csak az a baj, hogy egyik eladó sem postáz Magyarországra, aki meg esetleg igen az horror árban. Ismerős meg nincs kinn, pedig 10 dollár körül a hülyének is megéri.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#37) _Orbi_ válasza The DJ (#36) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Akkor itt a német E-bay más híján marad ez, vagy elbeszélgetsz zdanee-vel.
Azért durva, hogy a vám hogyan megdobja az árát.
Még mindíg nem tudom, hogy kell e nekem ilyen, vagy nem :N

(#38) zseko válasza The DJ (#36) üzenetére


zseko
veterán

Miért, ha lenne kint ismerős akkor mennyi lenne úgy a postaköltség?

Egyébként tetszik nekem is, az órás rész fogott meg, ébresztőnek kiváló lenne :DD Bár a linuxhoz én is csak alap szinten értek, de akkor is jó lenne :))

HR24.hu

(#39) Billu


Billu
aktív tag

[link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#40) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Jópofa egy masina :DD
Ennyi kínlódás árán nem kéne.
De azért tetszik ! :C

(#41) domi007


domi007
őstag

Hasonló cucc, hardveres szempontból erősebb, de a bütykölés élménye ennél is adott:
OpenPandora

Amúgy jók ezek a cuccok, én is sokat bütyköltem hasonlókat (pl. NEC MP900c JLime Linuxszal)

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#42) zdanee válasza domi007 (#41) üzenetére


zdanee
őstag

Nagyon fentem a fogam ra, de ugye osszesen 4000 darab keszul, evekre elore kellett rendelni, elore ki kellett fizetni, es meglehetosen draga is, En vegul egy N900 mellett dontottem helyette, teljes atjarhatosag az OpenPandora projectjeivel, gyakorlatilag azonos hardver, olcsobb, es meg telefonalni is lehet vele :) Most is arrol irok.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#43) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

Tök jó lett a cikk,vennék egy ilyen kütyüt.

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#44) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Köszi a cikket, jó volt olvasni és nagyon tetszik a kis masina.
Ilyenkor mindig kedvet kapok, hogy egy kicsit megismerkedjem a linux-al.
Amúgy honnan lehetne rendelni ilyen kis bigyuszt? Csak az ebay-ről?
Komolyan elgondolkodtat ez a kis vacak. :)

(#45) PHM válasza zdanee (#13) üzenetére


PHM
addikt

Hm. Nekem is elkélne egy ilyen kütyü.
Mennyibe fájna kb, ha megkérnélek a megrendelésére?
Privátban is jöhet. ha nem publikus.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#46) lamazonia


lamazonia
tag

én tegnap kutakodtam.
ha 1et rendelnék az kb. 8-9 ezer forintomba fájna.
ha 5 darabot rendelnék akkor kb. 5000 forintba kerülne darabja.
nameg gondolom 1-2-3 hét várakozás a postára.

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#47) Suker10 válasza hcl (#34) üzenetére


Suker10
aktív tag

Ez régen is így volt. :D
Tetszett ez a kis szerkezet, főleg ilyen ár mellett. :R
Egy kis kiegészítéssel valóban egész gyors lehetne.
Sajnos a Linux sem érzi jól magát ennyi memóriával.
A másik probléma a kurzor irányítása. Egy egyszerű másodlagos kijelző sem ártana rá és akkor mehetne megállás nélkül.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#48) The DJ válasza lamazonia (#46) üzenetére


The DJ
addikt

Szedjük össze kinek kellene rendelni a topikban és rendeljük meg együtt, nagyobb számban, így olcsóbb lenne mindenkinek.

Valaki, aki meg tudja oldani, az vállalja be a rendelést, mindenki, aki leadja az igényét átutal neki mondjuk 1-2 ezer forintot, ezzel is jelezvén, hogy komoly a szándéka, aztán pedig már csak várni kell.

Vagy hülyeséget beszélek? :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#49) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Én benne vagyok egy közös rendelésben, ha van aki összefogja és tud ebay-en rendelni. :R

(#50) idkfaiddqd


idkfaiddqd
tag

rendelek is ebay-en, amig van :DDD

[ Szerkesztve ]

Hibás-törött PS3,PS2,PS1,PSP,WII,DS,XBOXc,EEEpc-ket veszek reális áron!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.